ENTERASYS AG MODÜLÜ TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ENTERASYS AG MODÜLÜ TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 ENTERASYS AG MODÜLÜ TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL TÜM MODELLER

2 İTHALATÇI FİRMA ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZARLAMA VE TİCARET Şehit Mehmet Fatih Ongül Sok. Eskiyapanlar İş Mrk. N:1 K:4 D:6 Kozyatağı/İstanbul Tel: İMALATÇI FİRMA Enterasys Networks U.S.A. 50 Minuteman Road Andover, MA Tel: (978) Fax: (978) Canada 55 Commerce Valley Drive West, Suite 3400 Thornhill, ON, L3T7V9 KULLANIM ÖMRÜ 7 YILDIR.

3 Enterasys Swıtch Modülü Enterasys Swıtch Modülü, uygulamaları direk olarak anahtar altyapısına eklenebilmesini sağlayan bir açık, çoklu görevleri olan bir işlemcidir. Enterasys Swıtch modülüne entegre edilen ilk uygulamalar Dragon Intrusion Defense (Dragon Sezgisel Savunma) ve Enterasys Sentinel Trusted Access Gateway (Enterasys Güvenli Ulaşım Ağ Geçidi Koruması). Enterasys Swıtch modülü DFE genişletme modülü (NEW) üzerine oturarak, ne ana gövde üzerindeki girişlerden hiçbirini işgal etmeyecek şekilde teknolojilerin entegre edilmesini sağlar. Marix Swıtch modülü var olan ve güvenlik kaynaklarını ve uzmanlığı arttırarak daha değerli kılmaktadır. Tasarımı, anahtarları ve güvenlik uygulamaları arasındaki kablolama ihtiyacını kaldırır ve 19 lik bir rafta yer açar. Ayrıca Enterasys akışı mimarisi ile kolay konfigürasyon için lehimsiz entegrasyon Swıtch Modülü, Koruyucu (Sentinel) ulaşım kontrol çözümünü, Enterasys anahtarının içine entegre etmektedir. Sentinel Trusted Access Gateway; kimlik doğrulamasında, yetkinlik ve son kullanıcı sağlık analizlerinde araya girerek yetkisiz ya da birleşmeye çalışan sistemlerin üzerinden uzak tutulmasını ya da ulaşıma izin vermeden önce düzenlenmesini sağlar. Enterasys swıtch modülü alanında lider 3.5 Gbps derin paket denetimi sunarak, servislerde bozulma olmaksızın Enterasys nin tam bir trafiği denetimi tamamlamasını sağlar. Yüksek performanslı bir işlemci ile çalıştırılan sistem ile, Enterasys swıtch Modülü kart başına 500 Mbps lık bir performans sağlar. Ara yüzler arasında Modüle 1 Gbps yüksek hızlı bir ara yüz artı 2 x 1 Gbps mini-gbic anahtar yer-uydu bağlantıları (uplinks) bulundurmaktadır. Bir tane Enterasys N gövdesi 7 Dragon Intrusion Defense modülünü destekleyebilir. Enterasys swıtch Modülü bütün modüler Enterasys gövdeleri için bulunmaktadır. Bütün dağıtılmış gönderim motorlarını (DFE ler) genişletme nodülleri (NEM) ile desteklemektedir. Her iki ve DFE ler desteklenmektedir.

4 7S-DSNA7-01-NPS/7S-NSTAG-01-NPS Performans Oranı: 500 Mbps 7S-DSNA7-01/7S-NSTAG-01 Performans Oranı: 500 Mbps Bellek: 1 GB, 60 GB IDE sabit sürücü Portlar: Bellek: 1 GB, 60 GB IDE sabit sürücü Portlar: (2) 1 Gbps SFP DFE Uplink Portları (2) 1 Gbps Dahili Portlar (Dragon Enterasys swıtch Modülünü DFE ye bağlar) (1) 10/100 Mbps Intrusion Defense Module bant dışı yönetim portu. 1 Gbps SFP DFE Uplink Portları (2) 1 Gbps Dahili Portlar (Dragon Enterasys Swıtch Modülünü DFE ye bağlar) (1) 10/100 Mbps Intrusion Defense Module bant dışı yönetim portu. Çevresel Özellikler Çalışma Sıcaklığı Saklama Sıcaklığı Saklama Nemi Güç Tüketimi +5 C ila +35 C (41 F ila 95 F) (maksimum değişiklik +10 C geçmemeli) -40 C ila +70 C (-40 F ile 158 F) (çevre) 35 C da %95 (yoğunlaşmamış) Voltaj Aralığı: 115V değerinde 4.96 Amp Voltaj Aralığı: 220V değerinde 2.48 Amp -DSNA7-01-NPS Aşağıdaki DFE ler 7G G G G G S-DSNA7-01 Bütün diğer DFE ler için 7S-NSTAG-01-NPS Aşağıdaki DFE ler 7G G G G

5 4G S-NSTAG-01 Bütün diğer DFE ler Generic VLAN Kayıt Protokolü (GVRP) 802.1Q VLAN lar 802.1D MAC Köprüleri 802.1w of Yol Ağaçlarının Hızlı Yeniden - Konverjansı 802.1s Çoklu Yol Ağaçları 802.3ad Link Toplaması 802.3ae Gigabit Ethernet 802.3x Akış Kontrolü IP Multicast (IGMP desteği v1, v2, herbir VLAN için querier offoad) Gigabit için MTU Discovery Desteği ile Jumbo Paket Link Flap Algılaması Dynamic Egress (Otomatik VLAN Port Konfigürasyonu) IP Ataması RFC 1812 Genel Atama RFC 792 ICMP RFC 1256 ICMP Atama Keşif Protokoü RFC 826 ARP RFC 1027 Proxy ARP Statik Atamalar RFC 1058 RIPv1 RFC 1723 RIPv2 Equal Cost Multipath Yük Dengelemesi ile RFC 1812 RIP Gereklikleri RFC 1519 CIDR RFC 2338 Sanal Atama Artıklık Protokolü (VRRP) Standart ACL ler DHCP Sunucu RFC 1541/ Röle RFC 2131 Genişletilmiş IP Ataması Yazılım yükseltme paketi N-EOS-L3, herbir ana gövde için lisanslanır. RFC 1583/RFC 2328 OSPFv2 RFC 1587 OSPFv2 NSSA RFC 1745 OSPF Etkileşimler RFC 1746 OSPF Etkileşimler RFC 1765 OSPF Veritabanı Taşması RFC 2154 OSPF Dijital İmzalar ile (Şifreler & MD5) OSPF Multipath Desteği ile OSPF Pasif Arayüzleri RFC 2391 Address Translation Kullanarak Load Sharing Genişletilmiş ACLs Protokol - Tabanlı Atama RFC 1112 IGMP RFC 2236 IGMPv2 DVMRP v3-10 RFC 2361 Protokol Bağımsız Multicast - Sparse Modulü

6 Enterasys switchler 24 adet acess point cihaza kadar desteklerken, 72 adet cihaza kadar destekleyebilir. wireless switchler ise 40 adet access point cihazini destekleyecek lisans ile birlikte gelmektedir. Bu ürün ile Network`de bulunan butun Access Pointleri tek bir noktadan yonetebilirsiniz. Bu cihazla Access Pointlere baglanan kullanicilarin kimlik bilgilerini ve radio frekans istatistiklerini gormek mumkundur.hatta kullanici Access Pointler arasinda gecis yaptiginda hangi access pointlere ne zaman baglandigi bilgisinide tutmak mumkundur.bu cihazla ayni anda 72 adet Access Pointi yonetmek mumkundur.roamabout 8200 Layer 2 yonlendirme yapar ayrica gelismis Layer 3 /4 destegi ile gelmektedir.yedek yuk paylasim destegi, IEEE 802.1Q vlan destegi, Spanning tree ve PVST destegi saglar.ayni zamanda IGMP snooping, Quality of Service ayarlarinida bu cihaz uzerinden yapmak mumkundur.roamabout switchler SecureNetworks uyumlu olup bu sayede guvenli networkler olusturmak mumkundur.roamabout switch uzerinde 2 adet Gigabit port bulunmaktadir.bu sayede 1000BASE-T baglanti yapmak mumkundur.bu iki adet port network baglantisi icin veya dagitik Access Point baglantisi icin kullanilabilinir.bu switch uzerinde 40 adet access point lisansi gelir istenirse ekstra lisans alinip destekledigi access point sayisi 72 adede cikartilir.bu cihaza Web tabanli, Telnet ile, SSL, SSH ve SNMP protokolleri ile erismek mumkundur. Kurulumda Dikkat Edilecek Noktalar: Dış Yüzey 5 kg ı desteklemelidir. Güç çıkışının ürüne mesafesi 1.5 metre içerisinde olmalıdır. Güç kablosunun tamamen güvenlikli görünüp görünmediği kontrol edilmelidir. Ürünün üzerinde bulunan vantilatör deliklerinin kapanmayacak şekilde durmasına dikkat edilmedilir. Ürünün üzerine ağır eşya konmamalıdır.

7 Kurulum Asagida cihazi rack mounta yerlestirmek icin yapilmasi gereken adimlar semasal olarak gorulmektedir. cihazin tutma kollarini monte ediniz. Daha sonra cihazi rack kabine itiniz.. LED Gösterge Paneli Power: Bu yeşil LED göstergesi, ürünün güç aldığını göstermektedir. Aksi halde, ürün kapalı demektir. Link / Activity: Bu yeşil gösterge, portun bir fast ethernete ya da ethernet istasyonuna bağlı olduğunu gösterir. Sistemden veri alınıp verildikçe ışık yanıp söner. 100 Mbps (yeşil): Bu yeşil gösterge, ürünün bir 1000Mbps lik fast ethernet istasyonuna bağlı olduğunu gösterir.

8 UTP Portlar Bu port, otomatik MDI/MDIX fonksiyonu ile gerçek tak&çalıştır bağlantısı sağlayarak, crossover kablo ya da uplink port ihtiyacını elimine eder. asagidaki adimlari uygulayiniz : 1. Cihazin icinden cikan null modem cable kablosunun bir ucunu 2. PC `ye takiniz diger ucunu ise cihaza baglayiniz. PC nizden console erisimi programini calistirip asagidaki ayarlari yapiniz bps, 8 bits 1 stop No parity Hardware flow control disabled 2. Daha sonra Enter tusuna basiniz username ve password kisimlarinda enter tusuna basiniz.karsiniza asagidaki baslik gelecek. RBT-8200-aabbcc>. 3. Daha sonra console ekranindan asagidaki bilgileri giriniz. RBT-8200-aabbcc> enable 4. Enter tusuna basiniz.. 5. quickstart yazip enter tusuna basiniz. ORNEK KONFIGURASYON Username: admin Password: RBT > enable Password gir : RBT # quickstart This will erase any existing config. Continue? [n]: y Answer the following questions. Enter '?' for help. ^C to break out System Name []: Country Code [US]: System IP address []: System IP address netmask []: Default route []: Admin username [admin]: Admin password []: admin Do you wish to set the time? [y]: y Enter the date (dd/mm/yy) []: 22/05/05 Enter the time (hh:mm:ss) []: 10:03:01 Enter the timezone []: EST Enter the offset from GMT for 'EST' in hh:mm [0:0]: -5:00 Do you wish to configure wireless? [y]: n success: created keypair for ssh success: created keypair for admin success: created self-signed certificate for admin success: remember to save this config

9 Güvenliği ve Protokol Yönetimi 802.1X Port Tabanlı Kimlik Denetimi (Doğrulama) Web-tabanlı Kimlik Denetimi MAC-tabanlı Kimlik Denetimi Dinamik Politika Haritası ile Convergence Endpoint Keşfi (HFA, VoIP, H.323 ve SIP) Herbir Port için Eşzamanlı Çoklu Kimlik Denetim Türleri Herbir son kullanıcı/son Sistem için benzersiz politikaları olan Port başına Çoklu Kimlik Denetim kullanıcıları (VLAN ilişkisinden bağımsız) RFC 3580 IEEE Radyus Kullanım Prensipleri, Protokol Haritası için VLAN ile Virüs Koruması (Akış Kurulum Throttling) Broadcast Suppression (Yayın Önlenmesi) ARP Storm Prevention (ARP Fırtına Önlemi) MAC-to-Port Kilitlemesi Span (Yayılım) Koruması (Yol Ağacı Koruması) Durumlu Saldırı Algılama Sistemi Yük Dengelemesi Durumlu Saldırı Önleme Sistemi ve Ateş Duvarı Yük Dengelemesi Anomali Davranış Algılaması/Akış Derleyicisi (örneklendirilmemiş Netfow) Statik Multicast Grup Karşılaması Multicast Grup, Alıcı ve Verici Protokol Kontrolü Sıkı Öncelik Sıralaması Shaping ile Weighted Fair Queuing Port başına 16 İletim Sırası (1000BaseX SFP ve10 Gigabit Ethernet Modülleri) Port başına 4 İletim Sırası (10/100BaseTX, 100BaseFX ve 1000BaseT modülleri) DFE başına 1024 Oranı Limitleyicilere kadar Packet Count ya da Bant Genişliği tabanlı Oran Limitleyicileri. 64 Kbps ve 4 Gbps arasında Eşikli Bant Genişlikleri IP ToS/DSCP İşaretlemesi/Yeniden İşaretlemesi 802.1D İletim Önceliği Sırası Haritası Yönetim, Kontrol ve Analizler SNMP vl/v2c/v3 Web-tabanlı Yönetim Arayüzü Alanında Tanıdık Komut Satır Arayüzü Revizyon Geri Dönüşü ile Çoklu Yazılım Görüntü Desteği Çoklu-Konfigürasyon Dosya Desteği Düzenlenebilir Tekst-tabanlı Konfigürasyon Dosyaları COM Port Boot Prom ve ZMODEM yolu ile Görüntü İndirilmesi Telnet Sunucu ve İstemci Secure Shell (Güvenlik Kabuğu) (SSHv2) Sucunu ve İstemci Cabletron Keşif Protokolü Keşif Protokolü vl/v2 Syslog FTP İstemcisi Basit Zaman Protokolü (SNTP) Netflow version 5 RFC 2865 Radius RFC 2866 Radius Sayıcısı TACACS+ Yönetici Ulaşım Kontrolü için

10 Yönetim VLAN 16 Çokludan Bir Porta, Birden Çoklu Porta, VLAN Mirror Sessions (Enterasys N1 Gövesi ile harekete geçmişse 64 DFE) IETF ve IEEE MIB Desteği RFC 1213 & RFC 2011 IP-MIB RFC 1493 Bridge (Köprü) MIB RFC 1659 RS-232 MIB RFC 1724 RIPv2 MIB RFC 1850 OSPF MIB RFC 2578 SNMPv2 SM RFC2579SNMPv2-TC RFC 3417 SNMPv2-TM RFC 3418 SNMPv2 MIB RFC 2012 TCP MIB RFC 2013 UDP MIB RFC 2096 IP Forwarding Table MIB RFC 3411 SNMP Framework (Sistem) MIB RFC 3412 SNMP-MPD MIB RFC 3413 SNMPv3 Uygulamaları RFC 3414 SNMP Kullanıcı Tabanlı SM MIB RFC 2276 SNMP-Komünite MIB RFC 2613 SMON MIB RFC p/Q MIB RFC 2737 Entity MIB RFC 2787 VRRP MIB RFC 2819 RMON MIB (Gruplar 1-9) RFC 3273 HC RMON MIB RFC 2863 IF MIB RFC 2864 IF Tersinir Yığın (Inverted Stack) MIB RFC 2922 Fiziksel Topoloji MIB RFC 3291 INET Adres MIB RFC 3621 Güç Ethernet MIB RFC 3415 SNMP Görüntü Tabanlı ACM MIB RFC 3635 EtherLike MIB RFC 3636 MAU MIB IEEE 8023 LAG MIB RSTP MIB USM Target Tag MIB U Bridge MIB Taslak (Draft)-ietf-idmr-dvmrp-v3-10 MIB Taslak (Draft)-ietf-pim-sm-v2-new-09 MIB SNMP-REARCH MIB IANA-ADDRESS-FAMILY-NUMBERS MIB IEEE 802.1PAE MIB Kişisel (Özel) MIB ler Ct-yayın MIB Ctron-CDP MIB Ctron-Gövde MIB Ctron-igmp MIB Ctron-q-köprü-mib-ext MIB Ctron-oran protokol MIB Ctron-tx-sıra-karar MIB Ctron-alias MIB -TC MIB -CDP MIB -netflow MIB Enterasys-konfigürasyon yönetimi MIB Enterasys-MAC-kitleme MIB Enterasys-konverjans (convergence) bitiş noktası MIB Enterasys-bilgilendirme-yetkisi MIB Enterasys-netfow MIB Enterasys-lisans anahtarı MIB Enterasys-aaa-protokolü MIB Enterasys-servis-sınıfı MIB Enterasys-multi-auth MIB Enterasys-mac-kimlik denetimi MIB Enterasys-pwa MIB Enterasys-upn-tc MIB Enterasys-protokol-profil MIB Desteklenen MIB lerin tam bir listesi için DFE notlarına bakınız.

11 Parça Numarası Tarifi Swıtch Modüller 7K Platinum DFE, 2 10-Gigabit Ethernet 10GBase XenPak optik girişleri ile 7G Platinum DFE, 72 10/100/1000 portları RJ45 bağlantıları yolu ile. Ethernet üzerinden Gücü 7G destekler Platinum DFE, 72 10/100/1000 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile 7G Platinum DFE, 60 10/100/1000 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile 7G Platinum DFE, 48 10/100/1000 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Ethernet ve NEM 7G üzerinden Platinum DFE, Gücü 48 destekler 10/100/1000 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Genişletme 7G Modülünü Platinum DFE, Destekler 40 10/100/1000 bir genişletme modül girişi ile RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet 7G portları Platinum DFE, 30 10/100/1000 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile 7G Platinum DFE, mini-gbic konektörleri yolu ile Base-X portları ve bir genişletme modül 7G girişi Platinum ile DFE, mini-gbic konektörleri yolu ile Base-X portları ile 7G Platinum DFE, konektörleri yolu ile Base-X portları ile 7H Platinum DFE, 48 10/100 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Ethernet ve NEM 7H üzerinden Platinum DFE, Gücü 72 destekler 10/100 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile 7H Platinum DFE, 72 10/100 RJ21 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile 7H Platinum DFE, 48 10/100 RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Enterasys E7 backplane 7H bağlantılarını Platinum DFE, ve 48 NEM i 10/100 destekler. RJ21 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Enterasys E7 backplane 7H bağlantılarını Platinum DFE, ve 24 NEM i 10/100 destekler RJ45 bağlantı yolları ile Ethernet portları ile. Enterasys E6 / E7 7H backplane Platinum DFE, bağlantılarını Base-FX ve NEM i portları destekler MTRJ bağlantıları yolu ile GBIC Swıtch modülleri 7G-6MGBIC-A Mini-GBIC bağlantıları yolu ile 61000Base-X portlu bir Genişletme Modülü 7G-6MGBIC-B MGBIC w/100fx MGBIC desteği ile 61000Base-X port yolundan NEM 7K-2XFP- 6MGBIC 7S-DSNA7-01 XPF yolu ile 10 Gb Ethernet 2 port NEM ile, 61000Base-X portları yoluyla MGBIC w/100 FX MGBIC Dragon* desteği Intrusion ile Detection/Prevention Swıtch Modülü 7S-NSTAG-01 Sentinel* Trusted Access Gateway Swıtch Modülü Mini-GBIC Swıtch Modülleri MGBIC-LC01 LC bağlantı yolu ile 1000Base-SX portlu Mini-GBIC MGBIC-LC03 LC bağlantı yolu ile Mini-GBIC multimedia fiber port üzerinden 1000Base-LX/LH ile (2km long MGBIC-N-LC04 haul) 100BaseFX Mini GBIC w/lc bağlantısı ile yalnızca 7K-2XFP-6MGBIC ve 7G-6MGBIC-B kullanımı MGBIC-LC09 için LC bağlantı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-LX portu ile MGBIC-MTOl MTRJ bağlantı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-SX portu ile MGBIC-02 RJ45 bağlantı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-TX portu ile MGBIC-08 LC bağlantı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-LX/LH SMF port yolu ile (70km long haul) Yazılım N-EOS-L3 Enterasys Operating System (EOS) Layer 3 Enterasys için atama yükseltmesi N-EOS-PPC Enterasys Operating System (EOS) Enterasys Platinum DFE port kapasitesi yükseltme anahtarı N-EOS-PUC Enterasys Operating System (EOS) Enterasys Platinum DFE ekstra kullanıcı kapasite arttırma 10-Gigabit XENPAC ları anahtarı 10GBASE-ER 10 Gigabit arayüzü, 1550 nm, SC bağlantı yolu ile 9 micron tek mod fiber (40 km) 10GBASE-LR 10 Gigabit arayüzü, 1310 nm, SC bağdaştırıcısı seri optik tek mod fiber (2-10 km) 10GBASE-LX4 10 Gigabit arayüzü, 1310 nm, SC bağlantı yolu ile 62.5 ve 50 micron moldimod fiber (33 m ve 66 10GBASE-SR m) 10 Gigabit arayüzü, 850 nm, SC bağlantı yolu ile 62.5 ve 50 micron moldimod fiber (33 m and 66 Other Options m) DFE-256MB-UGK 256 MB DIMM bellek modülü Sayfa 4

12 Çevresel Özellikler Kapasite & Performans Adres Tablo Boyutu = 64k MAC Adresleri Veri Çıkış Kapasitesi = 13.5 MPPS (64-byte paketleri) Switching Fabric Bant Genişliği = 18 Gbps / DFE 4,094 VLAN desteklenmektedir Sınıflandırma Kuralları = 56k / gövde Ana Bellek: 128 MB (256 MB a kadar yükseltilebilir) Tampon bellek: DFE türüne gore değişir Flash bellek: 32 MB (64 MB a kadar yükseltilebilir) Fiziksel Özellikler Ebatları (YxGxD): cm x 6.05 cm x cm (18.28 x 2.38 x ) Net ağırlık: 4.1 kg (9 lbs) Çevresel Özellikler Çalışma Sıcaklığı: +5 C ila +40 C (41 F ila 104 F) Saklama Sıcaklığı: -30 C ila +73 C (-22 F ila 164 F) Çalışma Nemi: % 5 ila %90 bağıl nem, yoğunlaşmamış Güç Tüketimi: 100 ila 125 VAC ya da 200 ila 250 VAC; 50 ila 60 Hz IEEE 802.3af Toplam PoE Gücü: 4,800 W / gövde Class 1 (4 W), Class 2 (7.5 W) ve Class 3 (15.4 W) PoE cihazlarını destekler Doldurulumuş bir gövde bütün portlarında eş zamanlı olarak Class2 PoE cihazlarını besleyebilir Otomatik ya da manüel PoE güç dağıtımı başlatma/sonlandırma, güç seviyesi, öncelik, güvenlik ve kısa-devre koruması Sistem Güç Monitörü Telnet (Inbound/Outbound) Secured Shell (SSHv2) (yalnızca sunucu arayüzü anahtarı) Syslog 802.1X Port-Temeli Ulaşım Kontrolü (Tek Kullanıcı) Web-tabanlı kimlik doğrulaması MAC-tabanlı kimlik doğrulaması Çoklu kimlik doğrulama türleri (802.1X, MAC adres, web) / port Özellikler Fiziksel Özellikler Ebatlar cm (18.28 ) Y x 6.05 cm (2.38 ) G x cm (11.62 ) D Ağırlık 5.54 kg (12 lbs), toplam kargo; 4.10 kg (9 lbs), net Çevresel Özellikler Çalışma Sıcaklığı 5 C ila 40 C (41 F ila 104 F) Saklama Sıcaklığı -30 C ila 73 C (-22 F ila 164 F) Çalışma Nemi %5 ila %90 RH, yoğunlaşmamış Güç Tüketimi 100 ila 125 VAC ya da 200 ila 250 VAC; 50 ila 60 Hz

13 Yüksek-Kapasiteli RMON (64-bit sayıcılar) Basit Zaman Protokolü (SNTP) Trace Route Dinamik Çıkış Inbound Oranı Protokolleri Node ve Alias Tablosu Enterasys Discovery Protokolü (EDP) Port-Tabanlı MAC Kitlemesi Kontrol Listelerine Ulaşım Yönetimi NetSight Konsol NetSight Protokol Yöneticisi NetSight Envanter Yöneticisi NetSight Otomatik Güvenlik Yöneticisi IEEE Standartları IEEE IEEE 802.1D IEEE 802.1p IEEE 802.1Q IEEE 802.1w IEEE 802.1s IEEE 802.1X IEEE 802.3a d Ethernet üzeinden Güç IEEE 802.3af Toplam PoE Güç: 4,800 watts / gövde (7.5w) eşzamanlı olarak bütün portlarda Desteklediği sınıflar: Class 1 (4w), Class 2 (7.5w) ve Class 3 (15.4w) PoE cihazları Tam yüklenmiş gövde Class 2 cihazını besleyebilir Otomatik ya da Manüel PoE güç dağıtımı Per-port başlatma/sonlandırma Per-port güç seviyesi Per-port öncelik güvenliği Per-port aşırı yükleme ve kısa devre koruması Sistem Güç Moniötrü Sayfa 3 Sipariş Bilgisi Distrübe Edilmiş İlerletme Motorları (DFEs) Parça Numarası Tarifi 4H Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 48 10/100Base-TX portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4H Distributed Forwarding Engine RJ21 yolu ile 48 10/100Base-TX portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4H Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 48 10/100Base-TX PoE portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4H Distributed Forwarding Engine Multi mod Fiber MTRJ yolu ile Base-FX portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4H Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 72 10/100Base-TX portları ile 4H Distributed Forwarding Engine RJ21 yolu ile 72 10/100Base-TX portları ile 4G Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 48 10/100/1000Base-T portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4G Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 48 10/100/1000Base-T PoE portları ve 1 Expansion Modül (NEM) girişi ile 4G Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 72 10/100/1000Base-T portları ile 4G Distributed Forwarding Engine RJ45 yolu ile 72 10/100/1000Base-T PoE portları ile

14 Genişletme Modülleri (NEM) Parça Numarası Tarifi 7G-6MGBIC-B Expansion Module (NEM) mini- MGBIC yolu ile Base-X portları, 100FX SUPPORTiçerir 7K-2XFP-6MGBIC Expansion Module (NEM) mini- MGBIC yolu ile Base-X portları ve XFP yolu ile 2 logbe portları ile 7S-DSNSA7-01 Dragon Swıtch Processor Expansion Modülü 7S-DSNSA7-01NPS Dragon Security Processor Expansion Modül No PS Mini-GBIC Modülleri Part Number Description MGBIC-LC01 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-SX portları ile MGBIC-LC03 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-LX/LH (long-haul 2km) MMF portu ile MGBIC-LC09 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-LX portu ile MGBIC-MT01 MTRJ bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-SX portu ile MGBIC-02 RJ45 bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 1000Base-T portu ile MGBIC-08 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini GBIC 1000Base-LX/LH (long-haul 70Km) SMF portu ile MGBIC-N-LC04 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 100Base-FX (2Km) portu ile MGBIC-N-LC05 LC bağdaştırıcı yolu ile Mini-GBIC 100Base-FX (lokm) portu ile XFP Modülleri Parça Numarası Tarifi 10GBASE-ER-XFP 10GBASE-ER, IEEE SM, 1550 nm Uzun Dalga Boyutu, 40 Km, LC XFP 10GBASE-LR-XFP 10GBASE-LR, IEEE SM, 1310 nm Uzun Dalga Boyutu, 10 Km, LC XFP 10GBASE-SR-XFP 10GBASE-SR, IEEE MM, 850 nm Kısa Dalga Boyutu, 33/82 M, LC XFP 10GBASE-CX4-XFP 10GBASE-CX4, IEEE TwinAxial, Copper SFF-8470, 15 M, LCXFP 10GBASE-ZR-XFP 10GBASE-ZR, SM, 1550 nm Uzun Dalga Boyutu, 80 Km, LC XFP Yazılım Parça Numarası Tanımı N-EOS-L3 Anahtarlar için Enterasys İşletim Sistemi Gelişmiş İçerikli Paketi N-EOS-RED Enterasys anahtarlar için (yalnızca DFE ile) Enterasys İşletim Sistemi (EOS) 1+1 Çok Seçenekli yükseltim Not: 1. Distrübe Edilmiş İlerletme Motorları (DFE ler) eş zamanlı olarak diğer DFE leri ile aynı gövdede çalışmak için tasarlanmıştır, Platinum ya da DFE leri ile aynı gövdede kullanılamazlar. 2. Varsayılan olarak, DFE yüksek bulunabilirlik (sistem atığı) sağlamamaktadır. 1+1 atıklık alabilmek için, N-EOS-RED yazılım lisansı salın alınmalı ve kurulmalıdır. 3. Temel EOS ataması her bir DFE ile beraber gelmektedir. EOS desteği statil atamaları ve RIP desteklemektedir. 4. Yalnızca bir Gelişmiş Atama Modülü (N-EOS-L3) / gövde için gereklidir (N3, N5, ya da N7). 5. Gelişmiş Atama Paketi (N-EOS-L3) içermektedir.

15 TEKNİK ÖZELLİKLER 802.1QVLANs 802.1D MAC Köprüleri 802.1w of Yol Ağaçlarının Hızlı Yeniden - Konverjansı 802.1s Çoklu Yol Ağaçları 802.3ad Link Toplaması 802.3ae Gigabit Ethernet 802.3x Akış Kontrolü IP Multicast (IGMP desteği v1, v2, herbir VLAN için querier offoad) Gigabit için MTU Discovery Desteği ile Jumbo Paket Link Flap Algılaması Dynamic Egress (Otomatik VLAN Port Konfigürasyonu Generic VLAN Kayıt Protokolü (GVRP) IP Ataması RFC 1812 Genel Atama RFC 792 ICMP RFC 1256 ICMP Atama Keşif Protokoü RFC 826 ARP RFC 1027 Proxy ARP Statik Atamalar RFC 1058 RIPv1 RFC 1723 RIPv2 Equal Cost Multipath Yük Dengelemesi ile RFC 1812 RIP Gereklikleri RFC 1519 CIDR RFC 2338 Sanal Atama Artıklık Protokolü (VRRP) Standart ACL ler DHCP Sunucu RFC 1541/ Röle RFC 2131 Genişletilmiş IP Ataması RFC 1583/RFC 2328 OSPFv2 RFC 1587 OSPFv2 NSSA RFC 1745 OSPF Etkileşimler RFC 1746 OSPF Etkileşimler RFC 1765 OSPF Veritabanı Taşması RFC 2154 OSPF Dijital İmzalar ile (Şifreler & MD5) OSPF Multipath Desteği ile OSPF Pasif Arayüzleri RFC 2391 Address Translation Kullanarak Load Sharing Genişletilmiş ACLs Protokol - Tabanlı Atama RFC 1112 IGMP RFC 2236 IGMPv2 DVMRP v3-10 RFC 2361 Protokol Bağımsız Multicast - Sparse Modu

16 Bu bölümde mevcut birimi veya swıtch modülünün şase yuvasından nasıl söküleceği anlatılmaktadır. Dikkat Kartın ESD den kaynaklı zarar görmesini önlemek için bu prosedür boyunca topraklı ESD koruma bilekliği takınız. Uyarı Bağlantısı sökülmüş fiber optik portlar veya konektörlerden gözle görülemeyen lazer ışığı yayılmaktadır. Bu nedenle lazer beam veya optik cihazların lazerli bölümlerinden içeriye doğru bakmayınız. birimi veya modülünü şase yuvasından sökmek için aşağıdaki adımları takip ediniz; Adım 1 veya modülüne bağlı tüm ağ arayüz kablolarını veya konsol port kablolarını sökünüz. Adım 2 Tüm modülleri şaseye bağlayan montaj vidalarının sıkıştırılmış olduğundan emin alınız. Bu adım, sökülen modül sayesinde oluşan açıklığın sabit kalmasını sağlayacaktır. Not Montaj vidaları gevşek ise modüllere takılı elektromanyetik girişim (EMI) contaları modülleri boştaki yuvalara doğru iterek, montaj açıklığı mesafesini azaltarak yeni modül montajını zorlaştıracaktır. Adım 3 birimi veya modülü üzerindeki iki adet montaj vidasını gevşetiniz. Ürüne ilişkin tüm detaylı kullanım, bilgi ve referans dokümanlarını adresinde bulabilirsiniz. Adım 4 Yuvanın şase içerisindeki konumuna bağlı olarak (dikey veya yatay) aşağıda belirtilen işlemlerden birini gerçekleştiriniz; Yatay yuvalar a. Başparmaklarınızı sol ve sağ taraftaki ejektörler üzerine yerleştiriniz ve modülü backplane konektöründen kurtarmak için her iki ejektör kolunu da dışarıya doğru eşzamanlı olarak çeviriniz. b. Modülü ön tarafından tutunuz ve kısmen yuvadan dışarıya doğru çekiniz. Diğer elinizi modülün altına yerleştirerek modülü alttan destekleyiniz. Modülün devrelerine dokunmayınız. Dikey yuvalar a..başparmaklarınızı modülün üst ve alt kısmında bulunan ejektörler üzerine yerleştiriniz ve modülü backplane konektöründen kurtarmak için her iki ejektör kolunu da dışarıya doğru eşzamanlı olarak çeviriniz b. Modülü ön tarafından tutunuz ve doğrudan doğruya yuvadan dışarıya doğru çekiniz. Modülün devrelerine dokunmayınız Adım 5 Modülü antistatik çalışma yüzeyi veya antistatik köpük levha üzerine yerleştiriniz veya derhal başka bir yuvaya monte ediniz. Adım 6 Yuva boş kalacak ise şase içerisine toz girmemesi için ve şase içerisinde gerekli hava akımını sağlamak için bu yuvaya bir adet modül kapağı takınız.

17 Kurulum Montaj Bu bölümde Enterasys swıtch modüllerin montajıtarif edilmektedir. Dikkat ESD kaynaklı hasarları önlemek için modülleri sadece taşıyıcı kenarlarından tutunuz ve modüller üzerinde çalışırken daime ESD koruma bilekliği takınız. Uyarı Bağlantısı sökülmüş fiber optik portlar veya konektörlerden gözle görülemeyen lazer ışığı yayılmaktadır. Bu nedenle lazer beam veya optik cihazların lazerli bölümlerinden içeriye doğru bakmayınız. Not Şasenizde birimleri ve modüllerinin spesifik kombinasyonlarıdesteklenmeyebilir. Şasenizde desteklenmeyen birimleri ve modül kombinasyonları hakkında ayrıntılı bilgi için, sisteminizde çalışan yazılımın sürüm notlarını inceleyiniz. birimi veya swıtch modülü şaseye monte etmek için aşağıdaki adımları takip ediniz; Adım 1 birimi veya modülün monte edileceği yuvayı seçiniz. Adım 2 veya modül portlarına bağlayacağınız her türlü arayüz teçhizatı için yuvada yeterli açıklık olduğundan emin olunuz. Mümkünse modülleri sadece birer kapakla birbirinden ayrılmış boş yuvalara yerleştiriniz. Adım 3 Tüm modülleri şaseye bağlayan montaj vidalarının sıkıştırılmış olduğundan emin alınız. Bu adım, takılacak yeni swıtch modül veya değiştirilecek modül için yeterli açıklık kalmasını sağlayacaktır Not Montaj vidaları gevşek ise modüllere takılı elektromanyetik girişim (EMI) contaları modülleri boştaki yuvalara doğru iterek, montaj açıklığı mesafesini azaltarak yeni modül montajını zorlaştıracaktır. Adım 4 swıtch Modül plakasını yerine sabitleyen iki havşa başlı vidayı sökmek suretiyle plakayı yerinden çıkartınız. Adım 5 Yeni veya değiştirilecek modül üzerindeki ejektör kollarını tamamen açınız Adım 6 Yuvanın şase içerisindeki konumuna bağlı olarak (dikey veya yatay) aşağıda belirtilen işlemlerden birini gerçekleştiriniz Yatay yuvalar a. birimini veya modülü yuvaya yerleştiriniz Modül taşıyıcısının yanları ile yuvanın her iki yanındaki kılavuz raylarının birbiriyle hizalı olduğundan emin olunuz. b. Modülün üst kenarındaki EMI contası yuvaya yerleştirilmiş modülün üst tarafıyla temas edene kadar ve ejektör kollarının her ikisinin de modülün ön yüzüne yaklaşık 45 derecelik açıyla kapanana kadar birimi veya motorunu ileriye doğru dikkatlice itiniz c. Her iki elinizin işaret ve baş parmaklarını kullanarak ejektör kollarının her ikisini de tutunuz ve modülün EMI contası ile üstteki modül arasında yaklaşık 1 mm mesafe bırakacak kadar ejektör kollarını aşağıya doğru bastırınız Dikkat Ejektör kollarını aşırı derece bastırmayınız. Aksi taktirde ejektör kolları eğrilebilir veya kırılabilir. d. Aşağıya doğru bastırmaya devam ederken, sağlı ve sollu ejektör kollarını aynı anda veya motorun backplane üzerindeki konektörleriyle birleştiriniz Not Modülün backplane üzerine gerektiği gibi oturtulmaması neticesinde sistemde hata

18 mesajı oluşacaktır. e. birimi veya modül üzerindeki iki adet montaj vidasını sıkıştırınız. Not Montaj vidalarını sıkıştırmadan önce ejektör kollarının yerlerine tam olarak oturtulduğundan emin olunuz Swıtch Modülün Dikey Yuvalı Şasiye Yerleştirilmesi

19 Montajın Doğrulanması Bu bölümde swıtch modülün montajının nasıl doğrulanacağı anlatılmaktadır. Not Üzerinde Enterasys yazılı çalışan bir anahtar cihazına ya da yönlendiriciye monte edilmiş bir modülün montajının doğru şekilde yapılıp yapılmadığını belirlemek için Yazılım Konfigürasyon Kılavuzunu inceleyiniz. Yeni Monte Edilmiş Modülün Montajının Doğrulanması Sistemin yeni modülleri tanıyıp tanımadığını ve devreye alıp almadığını doğrulamak için show module or show port [mod_num/port_num] komutunu giriniz. Aşağıdaki örnekte show module komutunun sonucu görülmektedir; Cihazı düz bir şekilde doğrudan gün ışığından, yüksek ısıdan, yüksek nemden ve aşırı titreşimden uzağa kurun. Bu koşullar cihaz ve bileşenlerine zarar verir.cihazın üzerine ağır cisimler koymayınız. VOLTAJ : Yüksek voltajlı güç kaynakları kullanmayın.bu cihazın aşırı yüklenmesine sebep olabilir.

20 AC ELEKTRİK KABLOSU KORUMASI : AC elektrik kablosunun doğru şekilde bağlandığından ve hasarlı olmadığından emin olun.zayıf bağlantı ve kablo hasarı yangına veya elektrik çarpmasına yol açabilir.bu meydana gelirse hemen cihazın elektrik bağlantısını çıkarın ve satıcınızla temasa geçin.elektrik fişine çıplak elle dokanmayın bu elektrik çarpmasına yol açar. YABANCI MADDE : Cihazın içine metal cisimler düşürmeyin.bu cihazın arızalanmasına yol açabilir.cihazın içine sıvı girmesine izin vermeyin bu arızaya yol açabilir bu meydana gelirse hemen cihazın elektriğini çıkarın ve satıcınızla temasa geçin. SERVİS : Cihazı kendiniz tamir etmeye çalışmayın eğer herhangi bir problem olursa cihazın elektriğini çekin ve satıcınızla temasa geçin.eğer cihaz yetkisiz kişilerce tamir edilir,sökülür veya yeniden yapılanırsa elektrik çarpması veya cihazda hasar meydana gelir. Eğer cihaz uzun süre kullanılmayacaksa cihazın güç kaynağı bağlantısını çıkararak cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. DİKKAT! Bu cihazı bir kitaplığa veya başka bir sınırlı alana kurmayın.cihazın iyice havalandırıldığından emin olun.aşırı ısınma nedeniyle elektrik çarpması veya yangın tehlikesi riskinden korunmak için herhangi bir materyalin havalandırma deliklerini kapamadığından emin olun. Bu cihazın havalandırma açıklarının gazete, örtü gibi malzemelerle tıkamayın. UYARI : Yangın, elektrik çarpması veya üründe hasar riskini düşürmek için bu cihazı yağmura, neme maruz bırakmayın, üzerine sıvı damlatmayın ve vazo gibi içi sıvı dolu cisimleri üzerine koymayınız. Bakım-Onarım ve Kullanımda Uyulması Gereken Kurallar: Uyarı Bu uyarı simgesi tehlike anlamına gelir. Bedensel olarak yaralanabileceğiniz bir durumdasınız. Herhangi bir cihaz üzerinde çalışmadan önce elektrik devresinde bulunan tehlikelerin farkında olun ve kazaları önlemek için yapılması gereken standart uygulamaları gerçekleştirin. Uyarı Sistemi güç kaynağına bağlamadan önce kurulum talimatlarını okuyun. Uyarı Bu ürünün nihai imhası tüm ulusal yasalara ve düzenlemelere göre gerçekleştirilmedir. Uyarı Şimşek etkinliği sırasında sistem üzerinde çalışmayın ya da kabloları takıp çıkarmayın. Taşıma ve Nakliye Sırasında Uyulması Gereken Kurallar: Araca indirme-bindirme ve taşıma sırasında maksimum dikkat gösterilmeli Araca yükleme sırasında ambalajın tamamen kapalı olduğundan ve hasar görmemiş olduğundan emin olunuz.

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir Şase Tabanlı Tasarımın Avantajları Günün network ihtiyaçlarını karşılayan ve aynı zamanda gelecek uygulamalar için tasarlanmış ve server uygulamaları için kolay konumlandırabilir bir omurga cihazıdır.

Detaylı

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar I SERİSİ Endüstriyel ve ağır çevre koşullarında kullanım amaçlı olarak tasarlanmış özel bir switchtir. Fabrika ve nakil koşullarında çalışmaya uygun olan bu cihazda güvenli politika uygulamalarına önem

Detaylı

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Uygun maliyetli 10/100Base-T Küçük çalışma grupları ve uzak şube ofisleri için ideal olan eski, tümüyle yönetilen 10/100Base-T ağları için Dell PowerConnect 3500

Detaylı

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch 16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch Kullanım Kılavuzu DN-80100 DN-80110 Paket İçindekiler Aşağıdaki öğeler paketinizde bulunmalıdır: 16/24 Portlu Masaüstü & Rafa Montajlanabilir

Detaylı

Merkezi Neden Korumalıyız?

Merkezi Neden Korumalıyız? Merkezi Neden Korumalıyız? Terabit kapasitesinde, control ve forwarding plane leri ayrı ayrı olan, kesintisiz iletişim sağlayan, yüksek anahtarlama kapasitesi olan, değişik bant genişliğinde çeşitli karmaşık

Detaylı

10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü

10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü 10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü Kullanım Kılavuzu 1. Genel Bakış IEEE802.3u Ethernet, 10/100Base-TX ve 100Base-FX gibi ağ bağlantısı için iki tür medyayı destekler. Köprü medya dönüştürücüsü,

Detaylı

ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. MODEL A Serisi Tüm Modeller

ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. MODEL A Serisi Tüm Modeller ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL A Serisi Tüm Modeller İTHALATÇI FİRMA ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZARLAMA VE TİCARET Şehit Mehmet Fatih Ongül Sok. Eskiyapanlar İş Mrk. N:1

Detaylı

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları Yüksek değere sahip GbE erişimi. Basit, web üzerinden yönetilen son kullanıcı bağlantılarında, Dell PowerConnect 2800 Serisi Akıllı GbE anahtarlarıyla 10/100

Detaylı

XSR Firewall Security Router Ailesi

XSR Firewall Security Router Ailesi Tipik WAN router ve Firewall cihazlarından farklı olarak, güvenlik özellikleri uygulandığında IP routing, QoS gibi üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle uçtan uca ve uzak bağlantılar için

Detaylı

SWITCH FÝBER Converter Çeþitleri Media Converter from 100BASE-TX twisted-pair 100BASE-FX multimode (2km, SC) Bu medya dönüþtürücü modlu fiber optik kablo üzerinden, standart 10BASE-T / 100BASE-TX Hýzlý

Detaylı

FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER

FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER MARKA ÜRÜN RESMİ MODEL AÇIKLAMA Network Medya Dönüştürücüler LİSTE $ 1.6.2015 MC 101 SS 180 MC 102 SS * 10/100M, 2 adet RJ45, 1 adet SC Arayüzü 220 MC 104 SS * 10/100M, 4 adet RJ45,

Detaylı

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER & BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER BSC20700-BSC20900 serisi cihazlar yönetilebilir yedekli ağ (managed Redundant Ring) Ethernet switch lerdir. BSC20700-BSC20900

Detaylı

2015-4 Network Fiyat Listesi Fast Ethernet Switchler 5 48 Port

2015-4 Network Fiyat Listesi Fast Ethernet Switchler 5 48 Port 2015-4 Network Fiyat Listesi Fast Ethernet Switchler 5 48 Port FS605 5 port Fast Ethernet 1Gbps toplam kapasite 21$ FS608 8 port Fast Ethernet 1.6Gbps toplam kapasite 26$ FS108 8 port Fast Ethernet 1.6Gbps

Detaylı

FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER KULLANIM KILAVUZU

FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER KULLANIM KILAVUZU FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER 10/100/1000 Gigabit Fast Ethernet Single Mode KULLANIM KILAVUZU Model No. KX1058 Bu cihazın kullanım ömrü 7 yıldır. Garanti süresi 2 yıldır. Yasal Haklar Bu kullanım kılavuzu,

Detaylı

FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER KULLANIM KILAVUZU

FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER KULLANIM KILAVUZU FIBER OPTiK MEDIA CONVERTER 10/100 Fast Ethernet Multi Mode KULLANIM KILAVUZU Model No. KX1051 Bu cihazın kullanım ömrü 7 yıldır. Garanti süresi 2 yıldır. Yasal Haklar Bu kullanım kılavuzu, üretici veya

Detaylı

15 - ETHERNET SWITCHLER

15 - ETHERNET SWITCHLER 154 15 - ETHERNET SWITCHLER ETHERNET SWITCHLER NİSAN 2016 Neden N-Tron Ethernet Switch? N-Tron, kullanıcısına kaliteli ürün sunmakla kalmayıp, N-View / N-Ring yazılım programlarıyla network topolojisini

Detaylı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Seçimde esneklik 20/48 adet port 10/100/1000 Base-T veya 20 adet SFP- port 4 adet combo port 10/100/1000BASE -T/SFP 1 4 adet 10-Gigabit SFP+ Uplink

Detaylı

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com ICND1 - Interconnecting Cisco Network Devices-1 1. Basit Ağ oluşturma Ağ Fonksiyonları Ağ Güvenliği Bilgisayardan bilgisayara iletişim modeli TCP/IP's İnternet Katmanı TCP/IP's Taşıma Katmanı Paket İletim

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TU-73

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TU-73 500024701G Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Ağ Kamerasını dengesiz yüzeylere koymayın. Ağ

Detaylı

Catalyst 2950 Serileri

Catalyst 2950 Serileri Son Güncelleme: Aralık 10, 200 Not: Catalyst 298, 298G, 298GETX ve benzeri anahtarlar aslında sabit yapılı Cat X00 ürünleri olduklarından bu belgede yer almamaktadırlar. İleride bu anahtarların da dökümana

Detaylı

RoamAbout Wireless Access Points

RoamAbout Wireless Access Points Gelişen mobil teknolojiyle birlikte kablosuz ağ teknolojilerine olan ilgi de artmaktadır. Özellikle açık alanlarda (fuar, havaalanı, fabrika ortamı, hastane, ulaşım araçları vb), bir ya da birkaç binanın

Detaylı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı 8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı Kablosuz Multimedya Projeksiyon 8-Port 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet RJ-45, IEEE 802.3af / 802.3at PoE Enjektör 2 100/1000Base-X

Detaylı

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği BÖLÜM 1 KİŞİSEL BİLGİSAYAR DONANIMI 1.1. Kişisel Bilgisayarlar ve Uygulamalar Bilgisayarların Kullanım Şekli ve Yeri Bilgisayar Tipleri (Sunucular,

Detaylı

ENDÜSTRİYEL ETHERNET. Endüstriyel Ethernet. STEADYTEC Teknolojili IE-LINE

ENDÜSTRİYEL ETHERNET. Endüstriyel Ethernet. STEADYTEC Teknolojili IE-LINE Endüstriyel ethernet network teknolojisinde günden güne öne çıkan bir standart haline gelmektedir. Çünkü planlama ve üretim aşamasında bu uygulamalardan alınan verim daha fazladır. Üreticiler network ağlarıyla

Detaylı

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Dell Vostro 230 Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. UYARI: Bilgisayarı kendiniz

Detaylı

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME 1 T.C. 1- Sunucu ( 8 adet) 1.1. İşlemci ve Cep Bellek 2 adet Intel Xeon E5-2660 ( 2.2 GHZ 8 core 20 MB ) işlemci içerecektir. 1.2. Ana Bellek Sistemde en az 32 GB bellek Sunucu üzerinde en az 24 Adet Bellek

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter KENAR ANAHTAR (SWİTCH) TEKNİK ŞARTNAME Anahtar üzerinde en az 24 adet 10/100/1000BaseT ethernet portu ve en az 2 adet SFP tabanlı yuva bulunmalıdır. Bu yuvalara 1000BASE-LX/LH, 1000BASE-SX, 1000BASE-BX,

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink Ürün Özellikleri 10 Gigabit Bağlantı KOBI ağları gibi geniş bant talepleri veri çoğaltma ve yedekleme, video yayını ve 10G sunucu bağlantıları için ideal Kapsamlı Yönetim ve Güvenlik Tüm ağınızı Web GUI

Detaylı

OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR

OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR AMT-6110 AMT-6110S ANALOG TELEFON AMT-6110 Tek Hatlı 10 Adet Misafir Servis Tuşlu Analog Telefon AMT-6110S Tek Hatlı 10 Adet Misafir Servis Tuşlu Handsfree

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Power POE Status HDD WAN LAN1 LAN2 LAN3 LAN4 NR7401 Network Video Recorder Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Video Kayıt Cihazından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Video Kayıt

Detaylı

Dell Storage Center. Başlangıç Kılavuzu. SC100 ve SC120 Genişletme Kasası. Resmi Model: E03J, E04J Resmi Tip: E03J001, E04J001

Dell Storage Center. Başlangıç Kılavuzu. SC100 ve SC120 Genişletme Kasası. Resmi Model: E03J, E04J Resmi Tip: E03J001, E04J001 Dell Storage Center SC100 ve SC120 Genişletme Kasası Başlangıç Kılavuzu Resmi Model: E03J, E04J Resmi Tip: E03J001, E04J001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi

Detaylı

WiFi RS232 Converter Sayfa 1 / 12. WiFi RS232 Converter. Teknik Döküman

WiFi RS232 Converter Sayfa 1 / 12. WiFi RS232 Converter. Teknik Döküman WiFi RS232 Converter Sayfa 1 / 12 WiFi RS232 Converter Teknik Döküman WiFi RS232 Converter Sayfa 2 / 12 1. ÖZELLĐKLER 60.20mm x 40.0mm devre boyutları (5-15)VDC giriş gerilimi Giriş ve çalışma gerilimini

Detaylı

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu 24-Port 100/ SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu Fiziki Port 24 100/Base-X mini-gbic / SFP slotları 8-Port 10/100/Base-T RJ-45 bakır, port 1 8 arasında paylaşımlı 2 HDMI-benzeri

Detaylı

Bölüm 1 Başlarken WindBOX

Bölüm 1 Başlarken WindBOX Bölüm 1 Başlarken WindBOX u satın aldığınız için tebrikler. Bu, ince sistem için en iyi tercihinizdir. Herhangi bir yerde kolaylıkla kurulabilir. Özelliği içinde bulunan platform, aynı zamanda size heyecan

Detaylı

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI KAMERA, PARMAK İZİ VE YÜZ TANIMA SİSTEMLERİNİN BİLİŞİM ALTYAPISINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır.

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır. 1. Genel istek ve özellikler 1.1. Teklif edilecek sistemler, 7 gün 24 saat parça dahil 3 yıl yerinde üretici destek garantisi ile teklif edilmelidir. 1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MEGAPİKSEL IP KAMERA TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-2201IP-D, BLW-2201IP-DV, BLW-2202IP, BLW-2203IP-V, BLW-2204IP-V, BLW-2205IP, BLW-2206IP-B UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

AIRTIES WOB-100 Kablosuz Dış Ortam Köprüsü (Wireless Outdoor Bridge) Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış

Detaylı

Catalyst 3750 Serileri

Catalyst 3750 Serileri Özellik -2TS -8TS G-2T G-2TS G-12S G-8TS G-16TD 1RU 1RU 1RU 1.5RU 1RU 1RU 1RU İletim Hızı 6.5Mpps 13.1Mpps 35.7Mpps 32Gbps 38.7Mpps 17.8Mpps 38.7Mpps 35.7Mpps 32Gbps Yığınabilirlik 10/100 Portlar 2 8 0

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde Kartlı Geçiş Sistemi ve IP Tabanlı Kapalı Devre Kamera Güvenlik

Detaylı

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir.

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir. 20.10.2015 ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2015/21163 KONU : 4 adet Switch Alım İşi. SON BAŞVURU TARİHİ : 27 Ekim 2015 Salı günü Saat 15.00 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aşağıda teknik özellikleri

Detaylı

Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense

Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense İlk olarak işletmenin devamlılığının sağlanması için network güvenliğini sağlamakla görevli önemli bir cihazdır. Netsight Policy Manager ile de birlikte

Detaylı

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ 300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-7059-2 İçindekiler Paket İçeriği... Sayfa 1 Ağ Bağlantılarını Oluşturma... Sayfa 2 Ağ Kurulumu... Sayfa 3 Paket İçeriği Bu yönlendiriciyi

Detaylı

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı Uzaktan Eğitim Programı e-bġlg 121 AĞ TEKNOLOJĠLERĠNĠN TEMELLERĠ Öğr. Gör. Bekir Güler E-mail: bguler@fatih.edu.tr Hafta 5: Ağ (Network) katmanı I 4. 1 Giriş 4.2 Sanal devre (virtual

Detaylı

HAZIRLAYAN BEDRİ SERTKAYA bedri@bedrisertkaya.com Sistem Uzmanı CEH EĞİTMENİ

HAZIRLAYAN BEDRİ SERTKAYA bedri@bedrisertkaya.com Sistem Uzmanı CEH EĞİTMENİ HAZIRLAYAN BEDRİ SERTKAYA bedri@bedrisertkaya.com Sistem Uzmanı CEH EĞİTMENİ KOKLAYICILAR: Sniffing Nedir? Sniffing türkçe anlamı ile koklama bilgi güvenliğinde giden gelen veriyi araya girerek ele geçirmektir.sniffing'in

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır;

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır; TEKNİK ŞARTNAME Bu şartname, Kurum ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın alınacak olan 15 (onbeş) adet sunucu, 8 (sekiz) adet CNA kart ve 1 (bir) adet kabinetin minimum teknik özelliklerini tanımlar. 1.

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu

Hızlı Kurulum Kılavuzu Hızlı Kurulum Kılavuzu SG-1400 ADSL2+ Router Rev:1.0.0 710903642 1. Modem i bağlama Aygıtı kurmadan önce, lütfen mevcut İnternet Servis Sağlayıcınız aracılığıyla geniş bantlı hizmetinizin sağlandığından

Detaylı

FortiGate & FortiAP WiFi Controller

FortiGate & FortiAP WiFi Controller 2011 FortiGate & FortiAP [Bu dökümanda Fortigate üzerinden FortiAP cihazlarının nasıl kontrol edildiği ve nasıl ayarlandığı anlatılmıştır.] v400-build0496-rev.01 RZK Mühendislik ve Bilgisayar Sistemleri

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

-Floating, Wan ve Lan arayüzleri için ayrı kural yazma alanı vardır.

-Floating, Wan ve Lan arayüzleri için ayrı kural yazma alanı vardır. PfSense, FreeBSD tabanlı bir dağıtım olarak, BSD sağlamlığını taşıyan, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren oldukça gelişmiş ve yetenekli bir güvenlik duvarı dağıtımıdır. Psense kullanılmaya başlandığı

Detaylı

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Pakette şunlar bulunmalıdır:

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Pakette şunlar bulunmalıdır: E L K I TA B I N I - 7 0 7 5 1 3 1 P A K E T I N I Ç I N D E K I L E R 4 T E K N I K Ö Z E L L I K L E R 4 K U L L A N I M 4 D O N A N I M K U R U L U M U 5 Y Ö N L E N D I R I C I YA P I L A N D I R M

Detaylı

Layer 2 Güvenlik Yöntemleri(Bölüm1) SAFA Kısıkçılar / İTÜ BİDB 2010

Layer 2 Güvenlik Yöntemleri(Bölüm1) SAFA Kısıkçılar / İTÜ BİDB 2010 Layer 2 Güvenlik Yöntemleri(Bölüm1) SAFA Kısıkçılar / İTÜ BİDB 2010 Pekçok güvenlik ve network yöneticisi sistemlerinin güvenliğini sağlayabilmek için gelebilecek tehditleri üst katmanlara kadar taşımaktansa,

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-80PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-140PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Packet tracer arayüzü yukarıdaki şekilden de görüldüğü gibi üç ana araç çubuğundan oluşmaktadır.

Packet tracer arayüzü yukarıdaki şekilden de görüldüğü gibi üç ana araç çubuğundan oluşmaktadır. Lab1 Packet Tracer Arayüzü ve Komut Satırı Kullanımı Packet tracer arayüzü yukarıdaki şekilden de görüldüğü gibi üç ana araç çubuğundan oluşmaktadır. Main Toolbar: Sırayla, New: yeni çalışma alanı oluşturma,

Detaylı

Hızlı Kurulum Rehberi. ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem

Hızlı Kurulum Rehberi. ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem Hızlı Kurulum Rehberi ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem Gerekli olduğu durumda yetkili kişilerin servis yapması uygundur. Yalnızca ürünle beraber gelen güç kaynağını kullanınız. Yalnızca ürünle beraber

Detaylı

DOD / DEPARMENT OF DEFENCE

DOD / DEPARMENT OF DEFENCE DOD / DEPARMENT OF DEFENCE TCP/IP protokol grubunun referans aldığı DoD modeli 4 ayrı katmandan oluşur. Ağ Arayüz Katmanı İnternet Katmanı Aktarım Katmanı Uygulama Katmanı DoD / Deparment of Defence Ağ

Detaylı

IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ

IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ Gökhan Akın - Mehmet Burak Uysal - Enis Karaarslan İstanbul Teknik Üniversitesi / Bilgi İşlem Daire Bşk. Muğla Üniversitesi / Bilgisayar Müh. Bölümü AKADEMİK BİLİŞİM 2011 / İNÖNÜ

Detaylı

SDÜ KMYO. Bilgisayar Ağ Sistemleri

SDÜ KMYO. Bilgisayar Ağ Sistemleri Bilgisayar Ağ Sistemleri Ders İçeriği Konular: Bilgisayar Ağlarına Giriş Veri İletişim Ortamları Ağ Mimarileri ve Topolojileri Ağ Standartları ve Protokolleri Yerel Alan Ağları Ağ Bağlantı Aygıtları Internet

Detaylı

MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu

MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu MCR02-AE Ethernet Temassız Kart Okuyucu Teknik Özellikleri Ethernet 10BaseT Dahili TCP/IP Stack TCP/IP Client-Server Bağlantı Özelliği Dahili DNS İstemcisi DHCP veya Statik IP ile çalışabilme UDP, TCP,ARP,ICMP(ping)

Detaylı

SENSPLORER SPX. Neden SENSPLORER SPX KRİTİK NOKTALARIN GÜVENİLİR TAKİPÇİSİ

SENSPLORER SPX. Neden SENSPLORER SPX KRİTİK NOKTALARIN GÜVENİLİR TAKİPÇİSİ SENSPLORER SPX Environment Control System KRİTİK NOKTALARIN GÜVENİLİR TAKİPÇİSİ Sensplorer, kritik mekanların iklim ve enerji verilerini sürekli ölçerek, tanımlanan aralığın dışına çıktığında ilgili kişileri

Detaylı

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W 10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W This guide describes the basic functions of PZ8111/21/11W/21W. All detailed information is described in the user s manual. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

Geniş Bant Optik Alıcı (ONIX-Serisi)

Geniş Bant Optik Alıcı (ONIX-Serisi) Geniş Bant Optik Alıcı (ONIX-Serisi) TANITIM ve KULLANIM KILAVUZU Model ONIX-44-2G V2_ Nisan 2013 1 Elektrik Çarpmasından Korunma Önlemleri Nemden Kaçının Cihaza güç vermeden önce elektrik hattınızın topraklamasını

Detaylı

INTERNET BAĞLANTISININ KURULMASI İÇİN GEREKLİ AĞ GEÇİDİ AYARLARI

INTERNET BAĞLANTISININ KURULMASI İÇİN GEREKLİ AĞ GEÇİDİ AYARLARI INTERNET BAĞLANTISININ KURULMASI İÇİN GEREKLİ AĞ GEÇİDİ AYARLARI Uyarı:Aşağıdaki satırlarda bahsi geçen ayarlar TTnet servis sağlayıcı baz alınarak anlatılacak olup farklı ülkelerdeki farklı internet servis

Detaylı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR AĞLARI DERSİ LABARATUVARI KULLANIM KILAVUZU 2011-2012 YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM ÖZÇELİK YRD. DOÇ. DR.

Detaylı

5014 PW. Hızlı Kurulum Kılavuzu

5014 PW. Hızlı Kurulum Kılavuzu 5014 PW WIRELESS ADSL MODEM ROUTER Hızlı Kurulum Kılavuzu adsl.teknotel.net Donanım Kurulumu LED Göstergeleri LED ADI READY ADSL LAN 1-4 Durumu Yanıyor: ADSL modem hazır Yanmıyor: ADSL modem hazır değil

Detaylı

Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi Sayfası

Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi Sayfası Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 130 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

Genişleme Modülleri. Kullanım Kılavuzu. 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü. [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü

Genişleme Modülleri. Kullanım Kılavuzu. 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü. [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü 1 Genişleme Modülleri 1. Yük Hücresi Genişleme Modülü Genişleme Modülleri 1 Yük Hücresi Genişleme Modülü Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_1 Yük Hücresi Genişleme Modülü 2 Genişleme Modülleri 1. Yük Hücresi Genişleme

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ NETWORK ALTYAPISI TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU VE TANIMLAR

Detaylı

MULTILINK ETHERNET HABERLEŞME SWITCH LERİ. Endüstriyel Otomasyon, Elektrik Dağıtım Şirketleri ve Trafik Kontrol Pazarları İçin Ethernet Haberleşme

MULTILINK ETHERNET HABERLEŞME SWITCH LERİ. Endüstriyel Otomasyon, Elektrik Dağıtım Şirketleri ve Trafik Kontrol Pazarları İçin Ethernet Haberleşme ETHERNET HERLEŞME SWITCH LERİ FAYDALARI Multilink ailesi, kritik tüm altyapı cihazlarınızla emniyetli, güvenilir bir şekilde haberleşme imkanı veren endüstriye ve alt istasyonlara yönelik güçlü Ethernet

Detaylı

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP)

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ AĞ ANAHTARI VE AĞ YAZILIMI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ A-GENEL HÜKÜMLER: A.1 Teklif veren firmalar teklif edecekleri sistemlerin özelliklerini gösterir dokümanları (Türkçe veya İngilizce),

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1 GENEL HUSUSLAR 1. Teklif edilecek tüm anahtarlar aynı üreticiye ait olacaktır ve ihale tarihinde üreticinin WEB sayfasında yayınlanmış olan ürünler olacaktır. Üretimi bitmiş (End of Life] cihazlar kesinlikle

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU 1. GÜVENLİK TALİMATLARI Genel Olarak; Lütfen, ürünü kullanmadan önce, bu ürünle beraber verilen dökümanları okuyun böylece güvenlik talimatlarını

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Enerji İletimi ve Dağıtımı için Data Networking Çözümleri Kritik Uygulama Görevlerinin Global Liderinden Trafo Merkezleri için Çözümler 2 Belden enerji

Detaylı

Kablosuz Akıllı Termostat. Kurulum Kılavuzu

Kablosuz Akıllı Termostat. Kurulum Kılavuzu Kablosuz Akıllı Termostat Kurulum Kılavuzu 3 adımda kurulum: 1 1 2 3 a. Termostatı kurun b. Kombi bağlantı cihazını kurun İnternet ağ geçidini kurun Hesabınızı oluşturun 2 Hazırlık Kurulumdan önce Termostatın

Detaylı

UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ. 45~860MHz ve 950~2600MHz

UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ. 45~860MHz ve 950~2600MHz KULLANIM KILAVUZU UBOT ULTRA GENİŞBANT OPTİK DÖNÜŞTÜRÜCÜ 45~860MHz ve 950~2600MHz İçindekiler UBOT Ultra Genişbant Optik Dönüştürücü İçindekiler... 3 Uyarılar... 3 1. Tanıtım... 4 2. Özellikler... 4 3.

Detaylı

EC-100. Ethernet RS232/422/485 Çevirici. İstanbul Yazılım ve Elektronik Teknolojileri

EC-100. Ethernet RS232/422/485 Çevirici. İstanbul Yazılım ve Elektronik Teknolojileri EC-100 Ethernet RS232/422/485 Çevirici İstanbul Yazılım ve Elektronik Teknolojileri EC-100, cihazlarınıza veya bilgisayara RS232/422/485 hattından bağlayarak kullanabileceğiniz tak-kullan şeklinde tasarlanmış

Detaylı

VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu

VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu TR9955 Düzeltilmiş baskı Aralık 2014 VivoMini bellek, kablosuz kartı ve katı hal sürücüsü (SSD) kurulum kılavuzu VivoMini aygıtınız aşağıdaki öğelerle birlikte gelir. Aşağıdaki öğeleri bulamazsanız lütfen

Detaylı

İZMİR KONAK BELEDİYESİ

İZMİR KONAK BELEDİYESİ İZMİR KONAK BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ KABLOSUZ ERİŞİM SİSTEMİ MONTAJ DAHİL ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KABLOSUZ ERİŞİM SİSTEMİ MONTAJ DAHİL ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ A-) KONU VE AMAÇ Konak Belediyesi

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

Çok Fonksiyonlu Kablo Test Cihazı. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz

Çok Fonksiyonlu Kablo Test Cihazı. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz Çok Fonksiyonlu Kablo Test Cihazı Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz GİRİŞ Bu alet bir Net Toner ve bir Net Probdan oluşur. Aktif bir ağa kablo bağlantısını test etmek ve port

Detaylı

TT - SC6V Video Modülü

TT - SC6V Video Modülü Kullanım Kılavuzu TT - SC6V Video Modülü Ortak Video Hafızası Merdiven Işık Kontrolü Yükseltilebilir Kamera Sayısı SC6V modülü DT sistemler için tasarlanmış video paylaşım, ışık kontrolü ve ekstra kamera

Detaylı

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU RU1000 Uzaktan Kumandalı KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TANITIM 2 GÜÇ KAYNAĞI' NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN KUMANDAYI

Detaylı

TEKSAN M-BUS CONVERTER

TEKSAN M-BUS CONVERTER TEKSAN M-BUS CONVERTER KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz

Detaylı

Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri Eğitimi Ön Hazırlık Soruları

Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri Eğitimi Ön Hazırlık Soruları Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri Eğitimi Ön Hazırlık Soruları 1. MAC adresleri kaç byte dır? 2. Aşağıdaki MAC adresi hangi firmaya aittir. 00:03:6C:1c:2c:3d 3. TCP SYN paketi kaç byte dır? 4. 100

Detaylı

Bilgisayar Sistemleri ilk ortaya çıktığında...

Bilgisayar Sistemleri ilk ortaya çıktığında... Bilgisayar Ağları Bilgisayar Sistemleri ilk ortaya çıktığında... Merkezi yapıya sahip ENIAC (1945) ~167 m² 30 ton IBM 650 (1960) K.G.M Dk.da ~ 74000 işlem 12 yıl kullanılmıştır http://the eniac.com www.kgm.gov.tr

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 132 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

Dikkat GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNLEMLER

Dikkat GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNLEMLER Dikkat Cihazınızın yanlış kullanımı nedeniyle herhangi bir zarar gelmemesi için, cihazınızı kullanmaya başlamadan önce lütfen bu talimatları dikkatlice okuyun. Özellikle cihazınızla ilgili güvenlik talimatlarını

Detaylı

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi TTC306 KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve ileride yararlanmak üzere saklayın. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı çalıştırmadan önce tüm talimatları okuyun. Bu talimatları ileride yararlanmak

Detaylı

Bazı Cisco Router Modelleri: Cisco 1720 Router

Bazı Cisco Router Modelleri: Cisco 1720 Router Router,OSI modelinin 3.katmanında çalışan ve ağ protokollerini destekleyen ve ağları birbirine bağlayan cihazdır. Bir router içersinde birbirinden farklı amaçlar için dört tür bellek vardır.bunlar; ROM:

Detaylı

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1.

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1. NR8201/8301 H.264 Compatible with VAST CMS Lockable HDD & Rack Mount Design NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage Rev. 1.1

Detaylı