Merkezi Neden Korumalıyız?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Merkezi Neden Korumalıyız?"

Transkript

1 Merkezi Neden Korumalıyız? Terabit kapasitesinde, control ve forwarding plane leri ayrı ayrı olan, kesintisiz iletişim sağlayan, yüksek anahtarlama kapasitesi olan, değişik bant genişliğinde çeşitli karmaşık uygulamaların yapılmasına olanak sağlayan üstün özellikli bir merkez cihazıdır. Global müşteri bazlı Çeşitli Endüstri ve Uygulama Alanları Bilimsel Araştırma Kurumları Eğitim Kamu Yüksek Teknoloji Ar-GE Finans Gelecek Kuşak Bant Genişliği Yoğun Uygulamaların Güvenli Konumlandırması Karşılıklı İşbirliği Voice/Video Over IP Grid Computing Yeni Ortaya Çıkan Atak Profillerinin Kapsamlı Olarak İyileştirilmesi Core u Hedef Alan Kırılmış Ataklar Brute Force Atakları Ortak Security Management Secure Networks Edge ve Data Center Security İle Kesintisiz Entegrasyon Tam Gözlem Politikaların Uygulanması Neden Merkezi (Core) Korumalıyız? Merkez Cihaz (Core) Önceki Toplanma Noktasına Göre Daha da Önem Kazanmıştır Mevcut ve Meydana Çıkan Tehlikeli Bölge Tehditlerinin Kurban ve Hedefi Yeni Uygulamalar ve Görevler Uç Sistemlerin Yeni Kategorileri Yoğun ve Çeşitli Trafik Akışı Aralıksız Çalışma Süregelen Merkez (Core) Sistemleri aşağıdaki tehditlerin hedefi halindedir: DDOS Brute Force Cascading Attacks Core Kurumsal Güvenlikte Aktif bir Katılımcı Olmak Zorundadır Holistic Enterprise Security Model Süregelen Core lar Kurumsal Güvenlik Mimarisine entegre edilemediği gibi aşağıdaki eksikleri bulunmaktadır : Uçtan Uca Tehditlerin Azaltılması Uç ve Merkez arasındaki Politikaların Uygulanması ve Paylaşımı Özel Amaçlı Kritik Uygulamaların Devamlılığı Kritik Uygulamalar için Görevlerin Belirleyici Sınıflaması Tam Görünürlük (Güvenlik, Münazara) Common Management Interface (Security Administration) Intelligent vs. Passive Packet Forwarding

2 Avantajları Güvenlik X serisi cihazları, Networks core cihazlarını ve veri merkezini en alttan en üste kadar koruma sağlamaktadır. En küçük trafik kontrolü servisi için çoklu sınıflandırma Politika uygulayıcıları ve trafik yönlendiriciler DDOS ataklarını azaltmaktadır. VoIP gibi önceden bildirilen kritik görev uygulamaları için gelişmiş QoS garantisi kuyruk ile QoS düzeyinde rakipsiz, gerçek çıkış kuyruklandırma mimarisi Yönetim Kenardan omurgaya kadar policy management çatısında X serisi, Secure Networks ün önemli bir bileşenidir. NetSight Console, Policy Manager ve Automated Security Manager desteği ile güçlü ve esnek yönetim kapasitesi sağlamaktadır. Ciddi ataklar altında bile, management trafiği garanti edilmektedir. Kapasite Enterprise networkler için X serisi, rakipsiz yüksek performanslı yönetilebilir routing sağlamaktadır. 2.5 Tbps den fazla switching kapasitesi desteği, tek bir rackta 128 x 10 Gigabit Ethernet ve 1536 x 1 Gigabit Ethernet arayüzleri Gelecekte I/O modülleri ve switch fabric upgradeleri cihazın throughput ve switching kapasitesini %100 arttıracaktır. Server bağlantısı üstün yoğunluklu triple speed I/O modülleri ile desteklenmektedir. Tüm arayüzlerde ve donanımda Advanced routing services (MPLS, IPv6 dahil) desteklenmektedir Kullanılabilirlik X serisi, yüksek kullanılabilirliğin önde gelen mimarisini sunmaktadır. Management trafiği için ayrılan bant genişliği ile Kontrol ve Forwarding planeleri tamamen ayrıdır. Sistemde ya da donanım tasarımında Single Point Of Failure olmamaktadır. System Managerin üstün kullanımı duraksamadan hatasız software upgrade işlemini garanti etmektedir. Tamamen pasif backplane

3 Matrix X Mimari Farklılıkları Matrix X Mimari Yapısı Çok Yönlü Farklılıklarıyla Üstün Secure Core Routing Çözümü Sağlamaktadır Üstün Nitelikleri Donanımsal ve Yazılımsal L2 ve L3 Yazılım Güncellemesi L2 ve L3 Stateful Failover Sağlanması Durum ve Yönlerin Korunması Belirleyici Quality of Service Virtual Output Queuing Output Buffering ve Head of Line Blocking i elimine eder Custom Queue Configuration ve Allocation yapabilmektedir Güçlü Kontrol Paneli Dağıtık Denial of Service Ayrı Control and Forwarding Plane Sunulan Control Plane Bant Genişliği Eight Control Plane Classes of Service Tam Performans ve Port Yoğunluğu Terabit Anahtarlama Performansı 512 Wire Speed Gigabit ya da 32 wire speed 10 Gigabit Ethernet Port / Şase desteği Secure Networks Kavramının Ayrılmaz Bir Parçası Gücü ve Esnekliği Nekworkün Devamlılığını Sağlar Policy MIB ve NetSight üzerinden Orta-Düzey Policy Desteği Sağlar Secure Management ve Access Control

4 Teknik Özellikler (1) General Protocols IP (RFC 791) ICMP (RFC 792,1256) TCP (RFC 793) UDP (RFC 768) TELNET (RFC 854) BootP (RFC 951, 1542) Routing General Routing (RFC 1812) RIP v1/v2 (RFC 2453) RIP ECMP OSPF v2 (RFC 2328) OSPF Graceful Restart OSPF ECMP OSPF NSSA (RFC 1587) IS-IS (RFC 1195) IS-IS Graceful Restart IS-IS ECMP BGP-4 (RFC 1771) BGP-4 Graceful Restart VRRP (RFC 2338) DVMRP PIM-SM Route Redistribution System Multiple Images Multiple Configurations Hitless Software Upgrade Hitless Software Failover Network Management NetSight Console Policy MIB NetSight Policy Manager NetSight Inventory Manager NetSight Automated Security Manager Switching 802.1s Multiple Spanning Tree 802.1p Priorities 802.1q VLAN Tagging 802.3ad Link Aggregation 802.3ae 10 GbE 802.1w Rapid STP GVRP IGMP v3 (RFC 2236) IGMP Snooping Jumbo Frame Support 9K bytes) ECMP (8 Paths) Diff Serv Security DoS Prevention ACLs up to 32,000 per system AAA RADIUS (RFC 2138) SSHv2 Secure Copy v x Client Management and Statistics SNMPv1/v2/v3 Multi-Access CLI DHCP Client/Server/Relay Syslog Telnet Client/Server FTP TFTP NTP Client Cabletron Discovery Protocol (CDP) RMON 1(4 groups) Policy MIB

5 Teknik Özellikler (2) Matrix X Capacities Matrix X4 Matrix X8 Matrix X16 MAC Addresses 128, , ,000 FIB 128, , ,000 RIB 512, , ,000 VLANs Trunking Ports 8 Per Group 8 Per Group 8 Per Group Trunking Groups OSPF Areas Multicast Groups 8k 8k 8k Spanning Tree Instances Matrix X Chassis Configurations Matrix X4 Matrix X8 Matrix X16 Switching Capacity 640 Gbs 1.28 Tbs 2.56 Tbs System Throughput 160 Gbs 320 Gbs 640 Gbs (Full Duplex) 238 Mpps 119 Mpps 476Mpps I/O Slots GbE I/O Module (# Ports) Max. 10 GbE Per Chassis Max. 10 GbE Per Rack GbE I/O Module (# Ports) Max. 1 GbE Per Chassis Max. 1 GbE Per Rack /100/1000 I/O Module (# Ports) Max. 10/100/1000 Per Chassis Max. 10/100/1000 Per Rack

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir Şase Tabanlı Tasarımın Avantajları Günün network ihtiyaçlarını karşılayan ve aynı zamanda gelecek uygulamalar için tasarlanmış ve server uygulamaları için kolay konumlandırabilir bir omurga cihazıdır.

Detaylı

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar I SERİSİ Endüstriyel ve ağır çevre koşullarında kullanım amaçlı olarak tasarlanmış özel bir switchtir. Fabrika ve nakil koşullarında çalışmaya uygun olan bu cihazda güvenli politika uygulamalarına önem

Detaylı

XSR Firewall Security Router Ailesi

XSR Firewall Security Router Ailesi Tipik WAN router ve Firewall cihazlarından farklı olarak, güvenlik özellikleri uygulandığında IP routing, QoS gibi üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle uçtan uca ve uzak bağlantılar için

Detaylı

S5750E-SI Serisi L3 Gigabit Çift Yığın Akıllı Anahtar

S5750E-SI Serisi L3 Gigabit Çift Yığın Akıllı Anahtar Serisi L3 Gigabit Çift Yığın Akıllı Anahtar S5750E-SI Özellikler Nitelikler S5750E-28P-SI S5750E-52P-SI S5750E-28X-SI-24F-D S5750E-52X-P-SI S5750E-28X-P-SI Port Yönetimi 1 Konsol Portu+Ethernet 1 Konsol

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com CLR-SWG-244MP 22Port Gigabit POE + 4*SFP Ethernet Switch L2+ 440W CLR Networks POE Switch ; IP Tabanlı POE Destekli CCTV Güvenlik Kameraları, IP

Detaylı

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Uygun maliyetli 10/100Base-T Küçük çalışma grupları ve uzak şube ofisleri için ideal olan eski, tümüyle yönetilen 10/100Base-T ağları için Dell PowerConnect 3500

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com Fiber Optik Merkez Switch - 28xSFP + 4xRJ45 CLR-SWG-2804F, fiber optik hatlarla switchlerin merkeze taşındığı, geniş ve yoğun ethernet ağlarında,

Detaylı

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir.

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir. 20.10.2015 ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2015/21163 KONU : 4 adet Switch Alım İşi. SON BAŞVURU TARİHİ : 27 Ekim 2015 Salı günü Saat 15.00 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aşağıda teknik özellikleri

Detaylı

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1 GENEL HUSUSLAR 1. Teklif edilecek tüm anahtarlar aynı üreticiye ait olacaktır ve ihale tarihinde üreticinin WEB sayfasında yayınlanmış olan ürünler olacaktır. Üretimi bitmiş (End of Life] cihazlar kesinlikle

Detaylı

Bilgi Teknolojileri Uzmanı

Bilgi Teknolojileri Uzmanı Katalog 10 + 2 Port Yönetilebilir Gigabit Ethernet Switch S2100-10G-2F 8 * 10/100/1000 Gigabit + 2 SFP Slot Gigabit Eth. Managed Switch Telkolink.com Ethernet Ağı Çözümleri Port Bilgisi 8 adet 10/100/1000Base-T

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G402P 4Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP Manaaged Endüstriyel Switch CLR-IES-G402P, 4Port 10/100/1000Base-TX POE ve 2Portu SFP

Detaylı

Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi

Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 28 adet SFP modül yuvası bulunmalı. Cihaz üzerinde Bakır ethernet bağlantıları sonlandırmak

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com CLR-SWT-4244 Fiber Optik Omurga 10G Ethernet Switch L2+ Managed CLR Networks CLR-SWT-4244 Switch 4Portu 10Gbps uplink portu olmak üzere toplam 32port

Detaylı

DCRS-7600 Dual Stack Ethernet Omurga Switch Ürün Özellikleri

DCRS-7600 Dual Stack Ethernet Omurga Switch Ürün Özellikleri DCRS-7600 Dual Stack Ethernet Omurga Switch Ürün Özellikleri 2010 Digital China Networks Inc All rights reserved. This document is DCN Public Information.1 / 9 Ürüne Genel Bakış Digital China DCRS-7600

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G824P 14Port Endüstriyel Ethernet Managed Gigabit Fiber Switch CLR-IES-G824P, 8Portu POE destekli olmak üzere 10Port Gigabit Ethernet

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G802 8Port Gigabit RJ45 + 2Port SFP Managed Ring Switch CLR-IES-G802P, 8Port 10/100/1000Base-TX ve 2Portu SFP Slot olmak üzere

Detaylı

Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch

Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 2 adet SFP modül yuvası bulunmalı. SFP yuvalarının tamamı Multimode ve Singlemode

Detaylı

STP. Spanning Tree Protocol

STP. Spanning Tree Protocol STP Spanning Tree Protocol Loop Sorunu Switch ortamında geri dönüş yolu olmamalıdır Veri iletişiminde sonsuz döngü olur, diğer trafiğe yer kalmaz Loop Sorunu STP (Spanning Tree Protocol) geri dönüş yollarını

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter KENAR ANAHTAR (SWİTCH) TEKNİK ŞARTNAME Anahtar üzerinde en az 24 adet 10/100/1000BaseT ethernet portu ve en az 2 adet SFP tabanlı yuva bulunmalıdır. Bu yuvalara 1000BASE-LX/LH, 1000BASE-SX, 1000BASE-BX,

Detaylı

S4600-SI Serisi L2+ Gigabit Yönetilebilir Ethernet Anahtar

S4600-SI Serisi L2+ Gigabit Yönetilebilir Ethernet Anahtar S4600-SI Serisi L2+ Gigabit Yönetilebilir Ethernet Anahtar Ürüne Genel Bakış S4600-SI Serisi L2 Gigabit akıllı anahtarlar Metro Ethernet Ağları için üretilmiş olup,gelişmiş QoS, ve VLAN fonksiyonları (VLAN

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G802P 8Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP Managed Ring Switch CLR-IES-G802P, 8Port 10/100/1000Base-TX POE ve 2Portu SFP Slot olmak

Detaylı

IS2100D RayMontaj Serisi Endüstriyel Eternet Anahtar

IS2100D RayMontaj Serisi Endüstriyel Eternet Anahtar IS2100D RayMontaj Serisi Endüstriyel Eternet Anahtar IS2100D PoE Serisi IS2100D-2GF8TX 1 / 6 Özellikler IS2100D Teknoloji IEEE 802,3 10Base-T Standartlar IEEE 802.3u - 100BaseT(X) ve 100BaseFX IEEE 802.3ab,1000BaseT

Detaylı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Seçimde esneklik 20/48 adet port 10/100/1000 Base-T veya 20 adet SFP- port 4 adet combo port 10/100/1000BASE -T/SFP 1 4 adet 10-Gigabit SFP+ Uplink

Detaylı

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME 1 T.C. 1- Sunucu ( 8 adet) 1.1. İşlemci ve Cep Bellek 2 adet Intel Xeon E5-2660 ( 2.2 GHZ 8 core 20 MB ) işlemci içerecektir. 1.2. Ana Bellek Sistemde en az 32 GB bellek Sunucu üzerinde en az 24 Adet Bellek

Detaylı

Alcatel-Lucent OmniSwitch 9000E

Alcatel-Lucent OmniSwitch 9000E Alcatel-Lucent OmniSwitch 9000E ŞASİ LAN ANAHTARI Alcatel-Lucent OmniSwitch 9000E Chassis LAN Switch (CLS Şasi LAN Anahtarı) ailesi, ses, veri ve görüntü çözümlerini desteyen güvenli ve yüksek çalışabilir

Detaylı

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır.

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır. 1. Genel istek ve özellikler 1.1. Teklif edilecek sistemler, 7 gün 24 saat parça dahil 3 yıl yerinde üretici destek garantisi ile teklif edilmelidir. 1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri

Detaylı

Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense

Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense Secure Networks Capabilities Dragon Network Defense İlk olarak işletmenin devamlılığının sağlanması için network güvenliğini sağlamakla görevli önemli bir cihazdır. Netsight Policy Manager ile de birlikte

Detaylı

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı Uzaktan Eğitim Programı e-bġlg 121 AĞ TEKNOLOJĠLERĠNĠN TEMELLERĠ Öğr. Gör. Bekir Güler E-mail: bguler@fatih.edu.tr Hafta 5: Ağ (Network) katmanı I 4. 1 Giriş 4.2 Sanal devre (virtual

Detaylı

OmniSwitch 10K Modüler Yerel Alan Ağı Şase Çözümü

OmniSwitch 10K Modüler Yerel Alan Ağı Şase Çözümü Alcatel-Lucent OmniSwitch 10K Modüler Yerel Alan Ağı Şase Çözümü Alcatel-Lucent OmniSwitch 10K LAN Şasi platformu, kurumlar, servis sağlayıcılar ve veri merkezi ortamlarında sahada kendisini kanıtlamış

Detaylı

Bazı Cisco Router Modelleri: Cisco 1720 Router

Bazı Cisco Router Modelleri: Cisco 1720 Router Router,OSI modelinin 3.katmanında çalışan ve ağ protokollerini destekleyen ve ağları birbirine bağlayan cihazdır. Bir router içersinde birbirinden farklı amaçlar için dört tür bellek vardır.bunlar; ROM:

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde Kartlı Geçiş Sistemi ve IP Tabanlı Kapalı Devre Kamera Güvenlik

Detaylı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı 8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı Kablosuz Multimedya Projeksiyon 8-Port 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet RJ-45, IEEE 802.3af / 802.3at PoE Enjektör 2 100/1000Base-X

Detaylı

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI KAMERA, PARMAK İZİ VE YÜZ TANIMA SİSTEMLERİNİN BİLİŞİM ALTYAPISINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ NETWORK ALTYAPISI TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU VE TANIMLAR

Detaylı

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu 24-Port 100/ SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu Fiziki Port 24 100/Base-X mini-gbic / SFP slotları 8-Port 10/100/Base-T RJ-45 bakır, port 1 8 arasında paylaşımlı 2 HDMI-benzeri

Detaylı

Başarı Hikayesi. Genel Bakış. Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi. Zyxel kablolu kablosuz network projesi çözümleri

Başarı Hikayesi. Genel Bakış. Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi. Zyxel kablolu kablosuz network projesi çözümleri Başarı Hikayesi Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi ENDÜSTRİ Turizm Wind of Lara Türkiye Hotel & Spa MÜŞTERİ ÜLKE ÇÖZÜMLER Zyxel kablolu kablosuz network projesi çözümleri Genel Bakış

Detaylı

Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E

Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E YIĞINLANABİLİR YEREL ALAN AĞI ANAHTARI Yeni Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E Yığınlanabilir LAN Switch (SLS) OmniSwitch ürün ailesi içinde en son geliştirilmiş yığınlanabilir

Detaylı

Haberleşme sistemlerinde yüksek performansı yakalayın. Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch

Haberleşme sistemlerinde yüksek performansı yakalayın. Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 2 adet SFP modül yuvası bulunmalı. SFP yuvalarının her ikisi de Multimode ve Singlemode

Detaylı

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları Yüksek değere sahip GbE erişimi. Basit, web üzerinden yönetilen son kullanıcı bağlantılarında, Dell PowerConnect 2800 Serisi Akıllı GbE anahtarlarıyla 10/100

Detaylı

Gündem. VLAN nedir? Nasıl Çalışır? VLAN Teknolojileri

Gündem. VLAN nedir? Nasıl Çalışır? VLAN Teknolojileri VLAN Kavramı Gündem VLAN nedir? Nasıl Çalışır? VLAN Teknolojileri Paylaşılan LAN sınırlamaları Kullanıcılar fiziksel olarak sınırlı Altağlar Hub lara bağlı Kullanıcılar yerlere guruplu Bir segmette güvenlik

Detaylı

Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma

Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma Network Bulut Çözümleri Batu AKALIN Güvenlik ve Ağ Hizmetleri Yöneticisi Anadolu Bilişim Hizmetleri Anadolu Bilişim Hakkında Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin Linkedin: linkedin.com/company/abh

Detaylı

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP)

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ AĞ ANAHTARI VE AĞ YAZILIMI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ A-GENEL HÜKÜMLER: A.1 Teklif veren firmalar teklif edecekleri sistemlerin özelliklerini gösterir dokümanları (Türkçe veya İngilizce),

Detaylı

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com ICND1 - Interconnecting Cisco Network Devices-1 1. Basit Ağ oluşturma Ağ Fonksiyonları Ağ Güvenliği Bilgisayardan bilgisayara iletişim modeli TCP/IP's İnternet Katmanı TCP/IP's Taşıma Katmanı Paket İletim

Detaylı

Yeni Nesil Kablosuz İletişim

Yeni Nesil Kablosuz İletişim Yeni Nesil Kablosuz İletişim Kablosuz Çözümler Kullanıcı Sayıları ve Kapsama Alanları Tekli Yönetilebilir Yaygın Uygulamalar E-Posta, Web E-Posta, Web Ticari Uygulamalar Ses, Data ve Video Önceliklendirme,

Detaylı

RoamAbout Wireless Access Points

RoamAbout Wireless Access Points Gelişen mobil teknolojiyle birlikte kablosuz ağ teknolojilerine olan ilgi de artmaktadır. Özellikle açık alanlarda (fuar, havaalanı, fabrika ortamı, hastane, ulaşım araçları vb), bir ya da birkaç binanın

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-28 8Port SFP Slot + 2Port Gigabit RJ45 Omurga Ethernet Ağ Anahtarı CLR Networks CLR-SWG-28 Switch 2Port Gigabit Ethernet RJ45

Detaylı

Kamu Kurum ve Kuruluşları için IPv6'ya Geçiş Planı Ne Gibi Yükümlülükler Getiriyor? Necdet Yücel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Kamu Kurum ve Kuruluşları için IPv6'ya Geçiş Planı Ne Gibi Yükümlülükler Getiriyor? Necdet Yücel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kamu Kurum ve Kuruluşları için IPv6'ya Geçiş Planı Ne Gibi Yükümlülükler Getiriyor? Necdet Yücel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ajanda IPv6 desteği ne demek? İstemci Layer 2 switch Layer 3 switch

Detaylı

OmniSwitch 6855 DAYANIKLAŞTIRILMIŞ YEREL ALAN AĞI ANAHTARI

OmniSwitch 6855 DAYANIKLAŞTIRILMIŞ YEREL ALAN AĞI ANAHTARI Alcatel-Lucent OmniSwitch 6855 DAYANIKLAŞTIRILMIŞ YEREL ALAN AĞI ANAHTARI Alcatel-Lucent OmniSwitch 6855 Hardened LAN Switch (HLS) / Dayanıklaştırılmış LAN anahtar modelleri zorlu elektrik ortamlarında

Detaylı

DGS-3120 Serisi xstack L3 Yönetilebilir Gigabit Anahtarlar

DGS-3120 Serisi xstack L3 Yönetilebilir Gigabit Anahtarlar Ürün Özellikleri Çoklu Firmware Seçenekleri Kampüs ağlar veya kurumsal ortamların çok yönlülüğü için uygun. Çoklu güvenlik teknolojileri ağ bütünlüğünü arttırır. Yüksek Kullanılabilirlik ve Genişletme

Detaylı

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER & BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER BSC20700-BSC20900 serisi cihazlar yönetilebilir yedekli ağ (managed Redundant Ring) Ethernet switch lerdir. BSC20700-BSC20900

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com 8Port 10/100Base-TX RJ45 POE + 2Port Gigabit SFP Slot Yönetilemez Switch CLR-SW-811P 8Port POE destekl ve 1Port Gigabit RJ45 / SFP Paylaşımlı

Detaylı

İÇİNDEKİLER Ön söz... İçindekiler...

İÇİNDEKİLER Ön söz... İçindekiler... İÇİNDEKİLER Ön söz... İçindekiler... 1.BÖLÜM: BASİT BİR AĞ OLUŞTURMAK 1.1.AĞ NEDİR? 1.2.AĞ FONKSİYONLARINI KEŞFETME 1.3.BİR AĞI OLUŞTURAN FİZİKSEL BİLEŞENLER 1.4. BİR AĞIN ÖZELLİKLERİ 1.5. FİZİKSEL VE

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com www.switchmerkezi.com Gigabit Ethernet Ağ Anahtarları Sipariş No CLR-SWG-24 2Port 10/100/1000 Gigabit RJ45 + 4 Port F/O SFP Slot Switch

Detaylı

Solving Solutions. Esnek Disk Depolama Sistemleri

Solving Solutions. Esnek Disk Depolama Sistemleri saynas NSV1 Serisi Esnek Disk Depolama Sistemleri Esnek Disk Depolama Sistemi Network Attached Storage (NAS) Esnek Disk Depolama Sistemleri şirketlerin ağ yapılandırmasında hızla yaygınlaşmakta, bunun

Detaylı

SİMET TEKNOLOJİ SAN.TİC.AŞ. TEKNOLOJİLER SUNUMU

SİMET TEKNOLOJİ SAN.TİC.AŞ. TEKNOLOJİLER SUNUMU SİMET TEKNOLOJİ SAN.TİC.AŞ. TEKNOLOJİLER SUNUMU Sunum İçeriği 1. Simet Teknoloji 2. Network Nedir? 3. Network Güvenliği Nedir? 4. DDOS / Storm Nedir? 5. DNS Proxy Nedir? 6. SMC 6.a. 802.3ad Link Aggregation

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Montaj ve Taşıma-tümü tek bir kaynaktan Üretim esnasında montaj ve taşıma uygulamalarında kullanılabilirliği yüksek, düşük maliyetli tümleşik çözümler

Detaylı

Linux Üzerinde İleri Düzey Güvenlik Duvarı Uygulamaları

Linux Üzerinde İleri Düzey Güvenlik Duvarı Uygulamaları Linux Üzerinde İleri Düzey Güvenlik Duvarı Uygulamaları Afşin Taşkıran EnderUnix YGT ~ Turkiye Çekirdek Takımı Üyesi afsin ~ enderunix.org www.enderunix.org/afsin Sunum Planı Standart Güvenlik Duvarı Yapısı

Detaylı

ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir `

ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir ` ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir ` Giriş Geniş bant erişimindeki gelişmeler, yeni nesil cihazlarda 1000Mbps portların yaygın olarak kullanılmaya

Detaylı

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink Ürün Özellikleri 10 Gigabit Bağlantı KOBI ağları gibi geniş bant talepleri veri çoğaltma ve yedekleme, video yayını ve 10G sunucu bağlantıları için ideal Kapsamlı Yönetim ve Güvenlik Tüm ağınızı Web GUI

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-22 2Port 10/100/1000 Gigabit RJ45 + 2 Port F/O SFP Slot Switch CLR Networks CLR-SWG-22 Switch 2Port Gigabit ethernet RJ45 ve 2

Detaylı

ALCATEL-LUCENT OMNISWITCH 6860 YIĞINLANABİLİR YEREL ALAN AĞI (LAN) ANAHTARI

ALCATEL-LUCENT OMNISWITCH 6860 YIĞINLANABİLİR YEREL ALAN AĞI (LAN) ANAHTARI ALCATEL-LUCENT OMNISWITCH 6860 YIĞINLANABİLİR YEREL ALAN AĞI (LAN) ANAHTARI Alcatel-Lucent OmniSwitch 6860 Yığınlanabilir LAN Anahtarları (SLS) en zorlu ağlar için tasarlanmış kompakt, yüksek yoğunluklu

Detaylı

Edgecore Ağları. Kurumsal Bakış & Çözümler. www.edge-core.com. Simet Technologies Inc. www.simet.com.tr

Edgecore Ağları. Kurumsal Bakış & Çözümler. www.edge-core.com. Simet Technologies Inc. www.simet.com.tr www.edge-core.com Edgecore Ağları Kurumsal Bakış & Çözümler Firmanın Tarihçesi 2010 yılında kuruldu. Dünyadaki Merkez Ofisleri: Hsinchu, Taiwan 150 çalışan: 50+ ARGE Mühendisi Yıllık Gelir: US $50Milyon

Detaylı

Yönetilebilir Ethernet Anahtar

Yönetilebilir Ethernet Anahtar Ürün Özellikleri Esneklik ve Güvenlik Ethernet ve SFP portları ve cihazın üzerindeki elektrik dalgalanmalarından koruma özelliği DGS-210 serisini geniş uygulama ve kullanım alanları için ideal bir çözüm

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com CLR-SWG-1621P # 16 Port POE + 2Port Gigabit RJ45 Uplink + 1*SFP Ethernet Switch CLR Networks POE Ethernet Switch ; POE IP Kamera, POE Dome Kamera,

Detaylı

IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI

IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI İÇİNDEKİLER 5 6 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 20 21 22 24 26 27 28 30 32 33 34 35 36 Sertifikasyon Programları Hakkında IP/MPLS Tiger Team Yetkinlik

Detaylı

IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI

IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI IP/MPLS TIGER TEAM YETKİNLİK GELİŞTİRME SERTİFİKASYON PROGRAMI İÇİNDEKİLER 5 6 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 20 21 22 24 26 27 28 30 32 33 34 35 36 Sertifikasyon Programları Hakkında IP/MPLS Tiger Team Yetkinlik

Detaylı

IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ

IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ IPV6'DA MULTICAST KRİTİĞİ Gökhan Akın - Mehmet Burak Uysal - Enis Karaarslan İstanbul Teknik Üniversitesi / Bilgi İşlem Daire Bşk. Muğla Üniversitesi / Bilgisayar Müh. Bölümü AKADEMİK BİLİŞİM 2011 / İNÖNÜ

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G80 8Port Gigabit Ethernet Endüstriyel Switch CLR Networks CLR-IES-G80 Swicth 8 Port GE Gigabit Ethernet Ağ Anahtarıdır. Zorlu

Detaylı

Solving Solutions. IP-Video ve Ses video kayıt sistemleri

Solving Solutions. IP-Video ve Ses video kayıt sistemleri saynvr NSV1 Serisi IP-Video ve Ses video kayıt sistemleri Analog kameraların dezavantajları: Düşük çözünürlüklü, Kablo maliyeti, Kayıt imkanı kısıtlılığı Uzun mesafelerde tek bir kablo kullanımında sinyal

Detaylı

Firetide. Kablosuz İletişim Sistemleri

Firetide. Kablosuz İletişim Sistemleri Firetide Kablosuz İletişim Sistemleri 2015 1 Firetide Genel Müdürlük - Los Gatos, CA Kablosuz Mesh altyapı ve Geniş Alanlarda kablosuz iletişim uygulamaları sektöründe lider Ortak alanlarda kablosuz video

Detaylı

F3446 WCDMA WIFI ÖZELLİKLİ ÇİFT SIM KARTLI 3G ROUTER

F3446 WCDMA WIFI ÖZELLİKLİ ÇİFT SIM KARTLI 3G ROUTER F3446 WIFI özellikli çift SIM kartlı 3G ROUTER yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bir şekilde bağlamak için basit ayarlar

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Rüzgar Çiftlikleri için Çözümler Enerji endüstrisinde değişim rüzgarları esiyor. Bugün ve gelecekteki başarı için yüksek kullanılabilirlik yönetilebilen

Detaylı

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Ağları - 1 (BİL 403)

Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Ağları - 1 (BİL 403) Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Ağları - 1 (BİL 403) GENEL DERS BİLGİLERİ Öğretim Elemanı : Yrd.Doç. Dr. Birim BALCI Ofis : MUH 310 Ofis Saatleri : Telefon : 0216 626 10

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK BİLGİSAYAR VE DONANIM MAL ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1/17 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı

PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı Gelişmiş Gigabit Ethernet anahtarı Güçlü güvenlik, yığınlama, Ethernet Üzerinden Güç ve yönetim özelliklerine sahip PowerConnect 5524P ile esnek, enerji kullanımını

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-1602P+ 16Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP F/O Unmanaged F/O Switch CLR-SWG-1602P+ 16 Adet POE destekli 10/100/1000Base-TX Gigabit

Detaylı

Protocol Mimari, TCP/IP ve Internet Tabanlı Uygulamalar

Protocol Mimari, TCP/IP ve Internet Tabanlı Uygulamalar Tabanlı Uygulamalar 3. Ders Yrd. Doç. Dr. İlhami M. ORAK Protocol Mimari, TCP/IP ve Internet Tabanlı Uygulamalar İletişimi tamamıyla ortadan kaldırmak için gönderici ile alıcı arasında hiçbir ortak kural

Detaylı

Antalya Tıp Bilişim Kongresi Kasım Can AKSOY IT Network (CTO / STL)

Antalya Tıp Bilişim Kongresi Kasım Can AKSOY IT Network (CTO / STL) Can AKSOY IT Network (CTO / STL) can.aksoy@sisoft.com.tr SisoftHealthCare Technology Mobilite Apple iphone Apple ipad IP-Phone Tablet PC Android Windows CE Sisoft Hastane Bilgi Sistemi Sağlık bilgi sistemleri

Detaylı

xstack L3 Yönetilebilir Gigabit Anahtar

xstack L3 Yönetilebilir Gigabit Anahtar Ürün Detayları Çoklu Yazılım Seçeneği Üç farklı tipte yazılım, sistem yöneticisinin anahtarları ihtiyaçlarına ve uygulamalara göre özelleştirme imkanı sunar. Yüksek Kullanılabilirlik ve Genişleme Sanal

Detaylı

Gökhan AKIN ĐTÜ/BĐDB Ağ Grubu Başkanı ULAK/CSIRT. Sınmaz KETENCĐ ĐTÜ/BĐDB Ağ Uzmanı

Gökhan AKIN ĐTÜ/BĐDB Ağ Grubu Başkanı ULAK/CSIRT. Sınmaz KETENCĐ ĐTÜ/BĐDB Ağ Uzmanı IPv6 da Bir Sonraki Adım Yazarlar Gökhan AKIN ĐTÜ/BĐDB Ağ Grubu Başkanı ULAK/CSIRT Sınmaz KETENCĐ ĐTÜ/BĐDB Ağ Uzmanı IPV6 Adresi Aldık Ya Sonra? ADSL vs ile bağlantı IPV4/IPV6 Kurum Personeli Đstemci IPv4

Detaylı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR AĞLARI DERSİ LABARATUVARI KULLANIM KILAVUZU 2011-2012 YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM ÖZÇELİK YRD. DOÇ. DR.

Detaylı

F3426 3G WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

F3426 3G WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ F3426 WIFI özellikli 3G ROUTER yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bi şekilde bağlamak için basit ayarlar ile Seri (RS 232

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Enerji İletimi ve Dağıtımı için Data Networking Çözümleri Kritik Uygulama Görevlerinin Global Liderinden Trafo Merkezleri için Çözümler 2 Belden enerji

Detaylı

F3434 3G ROUTER WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

F3434 3G ROUTER WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ F3434 WIFI özellikli 3G ROUTER yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bir şekilde bağlamak için basit ayarlar ile Seri (RS 232

Detaylı

1 WINDOWS SERVER 2012 GENEL BAKIŞ 1 Giriş 1 Bu Kitapta 5 Çıkış Hikâyesi 6 Sürümler 7

1 WINDOWS SERVER 2012 GENEL BAKIŞ 1 Giriş 1 Bu Kitapta 5 Çıkış Hikâyesi 6 Sürümler 7 İÇİNDEKİLER VII İÇİNDEKİLER 1 WINDOWS SERVER 2012 GENEL BAKIŞ 1 Giriş 1 Bu Kitapta 5 Çıkış Hikâyesi 6 Sürümler 7 2 ACTIVE DIRECTORY YENİLİKLERİ 11 DCPROMO suz Bir Hayat 11 Offline Domain Join 21 PowerShell

Detaylı

CS G Veri Merkezi Anahtarı

CS G Veri Merkezi Anahtarı CS6200 10G Veri Merkezi Anahtarı CS6200-28X-EI CS6200-28X-P-EI CS6200-28X-HI-24F CS6200-52X-P-EI Ürüne Genel Bakış CS6200 serisi anahtarlar yeni nesil 10G yığınlanabilen yönlendirici anahtarlar olup,gelişmiş

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-42P 4Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP F/O Unmanaged Switch CLR-SWG-42P 4 Adet POE destekli 10/100/1000Base-TX Gigabit RJ45 Bakır

Detaylı

SPSDB7-17-IH SPSDB7-17-IH YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ SUNUCULARININ YENİLENMESİ. Teknik Şartname 1/13

SPSDB7-17-IH SPSDB7-17-IH YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ SUNUCULARININ YENİLENMESİ. Teknik Şartname 1/13 SPSDB7-17-IH-74927 YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ SUNUCULARININ YENİLENMESİ Teknik Şartname 1/13 1. Amaç Bu şartnamenin amacı, Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığı nda kullanılmakta olan Kayıt, Yapım ve

Detaylı

Computer Networks Ders İzlence Formu

Computer Networks Ders İzlence Formu Diploma Programı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yarıyıl Teorik Uygulama Laboratuar Computer Networks Ders İzlence Formu Kodu: CSE431 Dersin Adı: Computer Networks Toplam Saat AKTS Dersin Anlatıldığı Dil

Detaylı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı AirLink ES4X0, diğer bir router ile birlikte kullanıldığında birden fazla bilgisayar veya cihaz için esas bağlantı noktası ve internet üzerinden yedekleme

Detaylı

Alcatel-Lucent Veri Ağları ve Güvenlik Çözümleri Adil Can

Alcatel-Lucent Veri Ağları ve Güvenlik Çözümleri Adil Can Alcatel-Lucent Veri Ağları ve Güvenlik Çözümleri Adil Can Enterprise Presales Manager Turkey & Azerbaycan 02 Şubat 2012 Ağ Sistemleri Problemleri Neler? Sanallaştırma İhtiyaçları Değiştirdi Artan Uygulama

Detaylı

F3846 LTE&WCDMA ÇİFT SİM KARTLI WIFI ÖZELLİKLİ 4G ROUTER

F3846 LTE&WCDMA ÇİFT SİM KARTLI WIFI ÖZELLİKLİ 4G ROUTER F3846 WIFI özellikli çift sim kartlı 4G router yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bi şekilde bağlamak için basit ayarlar ile

Detaylı

DE-CIX GLOBEPEER TEKNİK HİZMET TANIMLAMASI

DE-CIX GLOBEPEER TEKNİK HİZMET TANIMLAMASI DE-CIX GLOBEPEER TEKNİK HİZMET TANIMLAMASI I. GENEL HÜKÜMLER 1. Genel Bakış, uygulama kapsamı İşbu doküman DE-CIX GlobePEER ürünü için Teknik Hizmet Tanımlamasını (THT) içermektedir. İşbu THT, DE-CIX sözleşmesel

Detaylı

15 - ETHERNET SWITCHLER

15 - ETHERNET SWITCHLER 154 15 - ETHERNET SWITCHLER ETHERNET SWITCHLER NİSAN 2016 Neden N-Tron Ethernet Switch? N-Tron, kullanıcısına kaliteli ürün sunmakla kalmayıp, N-View / N-Ring yazılım programlarıyla network topolojisini

Detaylı

Mediant 500L MSBR. Multi Service Business Router

Mediant 500L MSBR. Multi Service Business Router Mediant 500L MSBR Multi Service Business Router 1 Data, Ses, Erişim, ve Güvenlik için All-in-one SOHO/SMB Router Sip Trunk ve Hosted PBX yapılarla tam uyumluluk Birden fazla WAN bağlantısı ile yedekli

Detaylı

Power Site Controller

Power Site Controller PSC, basit ve kullanışlı ara yüzü ile sizin için Network yönetimini kolaylaştırır. Kolay yönetim amacı ile geliştirilmiş obje ve tanımlamalar, sizin için hızlı ve stabil kurallar oluşturmanıza imkan sağlar.

Detaylı

Peki şirketler kendilerini bu tip ataklara karşı nasıl koruyabilir?

Peki şirketler kendilerini bu tip ataklara karşı nasıl koruyabilir? DDoS - Distributed Denial of Service (Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırıları, tamamen bilgi güvenliği unsurlarından erişilebilirliği hedef almaktadır. Öncesinde sadece DoS (Denial of Service), yani tek

Detaylı

IPv6'da Multicast Haberleşmenin Kritiği

IPv6'da Multicast Haberleşmenin Kritiği IPv6'da Multicast Haberleşmenin Kritiği Gökhan AKIN 1, Enis Karaarslan 2, Mehmet Burak Uysal 1 1 İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Dai. Bşk., İstanbul 2 Muğla Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Detaylı

Tüm hakları Ciscoturk.com'a aittir. 2.BÖLÜM- L2 İLERİ SEVİYE (6 Hata)

Tüm hakları Ciscoturk.com'a aittir. 2.BÖLÜM- L2 İLERİ SEVİYE (6 Hata) Tüm hakları Ciscoturkcom'a aittir 2BÖLÜM- L2 İLERİ SEVİYE (6 Hata) Spanning-tree'nin birden fazla yol varsa loop önlemek için avantajsız olan yolu yedek yol olarak blokladığını biliyoruz Hem yedeklilik

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-80 8 Port 10/100Base-TX Endüstriyel Ethernet Switch CLR Networks CLR-IES-80 Endüstriyel Ethernet Ağ Anahtarı 8 adet 10/100Mbps

Detaylı