Öğretim Elemanı El Kitapçığı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Öğretim Elemanı El Kitapçığı"

Transkript

1 Öğretim Elemanı El Kitapçığı Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi Bu doküman, Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili kullanım bilgilerini içeren öğretim elemanı el kitapçığıdır

2 İçindekiler Bu Kitapçık Hakkında... 2 Sınıf Şube Numarası / Class Number Nedir?... 3 Sistem Genel Tanımları... 4 Sisteme Giriş... 5 Fakülte Merkezi... 7 Dönem Seçme... 8 Not Girişi... 9 Sınıf Listesi Alma Sınıf Numaraları Danışmanı Olduğum Öğrenciler Öğrenci Özet Bilgi Ekranı Öğrenci Not Bilgilerini Görüntüleme Ekranı Ara Sınav Ekleme... 25

3 Bu Kitapçık Hakkında Değerli Öğretim Elemanlarımız; Bu kitapçık, PeopleSoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ni tüm özellikleriyle kullanabilmeniz için sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sistemi; sizlerin akademik ve kişisel bilgilerinizi içerir ve bu bilgilerde meydana gelen değişikliklerin kaydedilmesine ve sizler tarafından da takip edilmesine olanak sağlar. PeopleSoft aracılığıyla öğretim elemanları akademik takvimde belirtilen tarihler arasında, ders notlarını, dönem sonu başarı notlarını girebilir, derslerine kayıt olan öğrencileri, haftalık ders çizelgesini, danışmanı olduğu öğrencileri görüntüleyebilir, sistem üzerinden danışmanı olduğu öğrencileri ya da dersine katılan öğrencilerle birebir ya da toplu olarak iletişime geçebilir. Öğrencilerinin başarı durumlarını görüntüleyebilir. Bu kitapçık, tüm bu özelliklerin kullanımında sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. PeopleSoft Öğrenci Otomasyon Sistemi nde yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili aşağıdaki e-posta adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz: Bilgilerinize sunarız.

4 Sınıf Şube Numarası / Class Number Nedir? Sınıf Şube Numarası / Class Number; ders programında yer alan her kayda otomatik olarak verilen bir sayıdır. Bir dönem dâhilinde açılan hiçbir dersin Sınıf Şube Numaraları (Class Number) aynı olamaz. Sınıf Şube Numarası (Class Number), ders programında yer alan ait olduğu kayıtla ilgili tüm bilgileri içermektedir. Bu numara sayesinde Sınıf Arama ekranında, dersle ilgili, kredi, öğretim görevlisi, derslik, kampüs vb tüm bilgilere ulaşılabilir. Sınıf Şube Numaralarına (Class Number) Acıbadem Üniversitesi web sitesi Duyurular bölümünde yer alan Ders Programlarından ulaşabilirsiniz.

5 Sistem Genel Tanımları İşaret Tanım Bul İlk Kayıt Son Kayıt İndir Bul kısmına gireceğiniz herhangi bir metni mevcut listede bulunan tüm kayıtlar içinde arar. Mevcut listede bulunan ilk kayıta gitmenizi sağlar. Mevcut listede bulunan son kayıta gitmenizi sağlar. Mevcut listeyi excel formatında bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlar. Tümünü göster Mevcut listedeki tüm kayıtları sayfa sayfa görüntülemek yerine tek seferde görüntülemenizi sağlar. % adet göster. Mevcut listeyi tümünü göster olarak görüntüledikten sonra sayfa görünümlü Yazdırılabilir Sayfa Tümünü Seç Tümünü Temizle Gösterim Seçeneği formatta dönmenizi sağlar. Ekran görüntüsünü yazdırılabilir formata dönüştürerek, yazıcıya yollamanızı sağlar. Mevcut listede bulunan tüm öğrencileri tek seferde seçmenizi sağlar Mevcut seçiminizi temizler. Mevcut öğrenci listesinin fotoğraflı ya da fotoğrafsız liste şeklinde görüntülenmesini sağlar.

6 Sisteme Giriş Öğrenci Otomasyon Sistemi ne erişebilmek için Acıbadem Üniversitesi ana sayfasında bulunan Peoplesoft linkine tıklayabilir ya da adresinden doğrudan bu sayfaya bağlanabilirsiniz

7 Sisteme giriş sayfasında, kullanıcı adı ve parola girildikten sonra Giriş butonuna tıklanarak Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sistemi nin ana sayfasına ulaşılmaktadır. Kullanıcı Adı: Sizlere bildirilmiş olan, isim.soyisim formatındaki ve Acıbadem Üniversitesi bünyesindeki sistemlere erişiminizi sağlayan, size özel kullanıcı adınızdır. Bu kullanıcı adı aynı zamanda webmail kullanıcı adınızla aynıdır. Öğrenci Otomasyon Sistemi ne giriş yaparken Kullanıcı Adı büyük harflerle yazılmalı ve Türkçe karakter (İ,Ö,Ü,Ğ,Ş,Ç) içermemelidir. Ör: İSİM.SOYİSİM olan bir kullanıcı adı, ISIM.SOYISIM olarak girilmelidir. Şifre: Sistem giriş şifrenizdir. Acıbadem Üniversitesi bünyesinde, webmail, bilgisayarlarda oturum açma (kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarından kullanıcı adı ve şifre girerek) ve Öğrenci Otomasyon Sistemi ne giriş için tek bir şifre uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaların herhangi birinden şifrenizi değiştirdiğinizde, diğer uygulamalarda da şifreniz otomatik olarak değişmiş olacak, eski şifreniz geçerliliğini yitirecek ve yeni şifrenizi bu uygulamalarda da kullanmanız gerekecektir. Kullanıcı Adınızı / Şifrenizi 3 kere yanlış girdiğinizde, güvenliğiniz açısından hesabınız kilitlenecektir. Bu durumda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı na başvurmanız gerekmektedir. Not: Kullanıcı Adı ve Şifre kişiye özeldir. Diğer şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan 20 dakika sonra herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde oturumunuz zaman aşımına uğrayacaktır. Bu sebeple sisteme yeniden giriş yapmanız gerekmektedir.

8 Fakülte Merkezi Giriş yapıldıktan sonra gelen sayfada, solda yer alan Self Servis menüsüne tıklanır. Self Servis menüsü altında bulunan Fakülte Merkezi linkine tıklanarak öğretim üyelerinin kullanacakları sayfaya erişilir. Öğretim üyeleri, Fakülte Merkezi sayfasında öğretim için bulunduğumuz dönem dahilinde vermekte olduğu dersleri liste halinde görebilmektedir. Dersin adını, gününü ve saatlerini, dersliğini, tarihlerini, kayıtlı öğrenci sayısını bu listeden takip edebilmek mümkündür. Ders listesinin altında sınav çizelgesi de görüntülenebilmektedir.

9 Dönem Seçme Öğrenci Otomasyon Sistemi, Fakülte Merkezi sayfasından, içinde bulunduğumuz aktif dönem, geçmiş dönem ve varsa açılmış bir sonraki dönem ile ilgili işlemlerimizi yapabiliriz. Bunun için öncelikle Ders Çizelgem sayfası açılır. Dönem Değiştir butonuna tıklandıktan sonra istenen dönem seçilir ve Devam butonuna tıklanır. Sayfanın alt kısmında, öğretim üyelerinin verdiği dersler listelenmektedir. NOT: Sayfanın alt kısmında, verilen derslerin sadece bir bölümü gözükmektedir. Verilen tüm dersleri görebilmek için, Tümünü Göster linkine tıklamak gerekmektedir. NOT: Dönem değiştirdikten sonra, sistem bu seçiminizi hatırlayacak ve bundan sonra sisteme her girişinizde en son seçmiş olduğunuz döneme ait kayıtlar gelecektir.

10 Not Girişi Fakülte Merkezi sayfasında dönem seçtikten sonra, o dönem için verdiğimiz dersler, tüm şubeleri ile listelenmektedir. Dersimizin teorik bileşeninin olduğu satırın en sonunda yer alan Not Çizelgesi ikonuna tıklayarak not giriş sayfasına ilerleyebiliriz. Bu adımda öğrencilerin, ödev, vize sınavı, final sınavı gibi başarı notunu etkileyen değerlendirmelerin sisteme girişi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Öğrenci başarı notlarının (harf notları) sisteme girişleri ilerleyen bölümlerde anlatılmaktadır. Sistemde daha önceden tanımlanmış, Vize, Final Sınav sonucu vb değerler bulunmaktadır. Not Listesi Tipi adımından sonuçların girileceği not tipi seçilir. Vize sınavları için Midterm Grade, Final Sınavı Not değeri içinde Final Exam Grade seçilmelidir.

11

12 Not listesi tipi seçildikten sonra Çizelge Notu kısmından öğrencinin notu seçilip sisteme girilir. Sistemde yapılan tüm sınav tipleri için not listesi tanımlanabilmektedir. Ödev, Vize, Final Sınavı ve öğrencinin dersten aldığı son notlar not listelerine işlenmektedir. Öğrencilerin yıl içindeki sınavlardan aldıkları notlar, Ödev, Ara Sınav 1, 2 ve Final Sınav Notu alanlarına girilmektedir. Sistemdeki not listesi tipleri ve açıklamaları aşağıdaki gibidir: İngilizce Ad Türkçe Ad Açıklama Midterm Ara Sınav Notu Öğrencilerin yıl içindeki vizelerden aldıkları notların girildiği not listesidir. Homework Ödev Öğrencilerin yıl içindeki ödevlerden aldıkları notların girildiği not not listesidir. listesidir. Final Exam Grade Final Sınav Notu Öğrencinin final sınavından aldığı nottur. (Ders geçme notu not değildir.) listesidir. Final Grade Ders Notu Öğrencinin, yıl içindeki tüm aldığı notlar değerlendirilerek belirlenen ders değildir.) geçme notudur. belirlenen ders geçme notudur.

13 Tüm sınav notları girildikten sonra, sayfanın üstünde yer alan Onay Durumu sekmesinden Onaylandı değeri seçilir ve sayfanın en altında bulunan Kaydet ve Dön butonuna tıklanır. Onay Durumu Onaylandı olan sınav notları, Onaylandı durumu Değerlendirilebilir e getirilmediği sürece değiştirilemez.

14 Sınıf Listesi Alma Fakülte Merkezi sayfasında dönem seçtikten sonra, o dönem için verilen dersler, tüm şubeleri ile listelenmektedir. Bu sayfada, aşağıdaki gibi Sınıf Çizelgesi alanının altındaki linke tıklanarak, ilgili dersin sınıf listesi açılacaktır. Açılan sayfada, aşağıdaki Download butonuna tıkladığınızda ilgili sınıfın listesi excel formatında bilgisayarınıza inecektir. İnen dosyayı açarak, sınıf listelerine ulaşabilirsiniz.

15 Ayrıca, sınıf listesini bölüm ve öğrenci sıralı olarak almak için, aşağıdaki gibi Program veya Öğrenci No linkine tıklayabilirsiniz.

16

17 Başarı Not Değeri Girişi (Geçme Notu) (Final Grade) Bu adımda öğrencilerin, dönem sonu başarı notlarının (Harf Notu) sisteme girişi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Not Listesi Tipi sekmesinden Final Grade seçilir. (Not Giriş bölümünde bu ekrana ulaşım anlatılmıştır.) Harf Girişi alanına öğrencinin dönem sonu başarı notu girilir. Bütün öğrencilerin başarı notları girildikten sonra Onay Durumu alanı Onaylandı durumuna çevrilir. Kaydet ve Dön butonuna basılır. Tüm notlar onaylandıktan ve kaydedildikten sonra sayfanın altında Başarıyla Kaydedildi uyarısı çıkacaktır. Bu yazıyı gördükten sonra, Dönem Sonu Başarı Notları, Transkripte işlenmek üzere Post butonuna basılır.

18 Sınıf Numaraları Fakülte Merkezi sayfasında dönem seçtikten sonra, o dönem için verilen dersler, tüm şubeleri ile listelenmektedir. Dönem dahilinde açılan bir ders, farklı şubelere, en az bir veya daha çok ders bileşenlerinden oluşarak (ör: teorik, pratik, staj vb ) açılabilir. Bu durumda, açılan dersin, her bir şubesinin, her farklı bileşeni için sistem tarafından otomatik olarak ayrı bir sınıf numarası atanmaktadır. Burada bulunan 4 haneli rakamlar, ilgili bileşene ait sınıf numarasını göstermektedir. Bu sınıf numaralarının bilinmesi, raporlamalarda, listelerde ve sistem içerisinde birçok yerde bize kolaylık sağlamaktadır. Örneğin GTR 107 dersi için sınıf numarası 1024 tür. (Class Number)

19 Danışmanı Olduğum Öğrenciler Danışmanı olduğunuz öğrencileri Liste halinde görmenizi, Öğrenci Merkezlerine kısa yol erişiminizi E-Posta bilgilendirmesi yapmanızı sağlayan ekrandır.

20 Öğrenci Özet Bilgi Ekranı Öğrenci Otomasyon Sistemi ne giriş yaptıktan sonra, sağ menüde çıkan ACU Öğrenci Özet Bilgisi Öğrenci Özel Bilgileri linkine tıklanarak öğrencinin çeşitli kişisel ve akademik bilgilerine erişilebilir.

21 Karşımıza gelen sayfada, çeşitli arama kriterleri bulunmaktadır. Öğrenci No, TC Kimlik No, Akademik Program, Akademik Kariyer, Sınıf, Ad, Soyad bazında arama yapılabilmektedir. Bu bilgilerden ihtiyacımız olanların tamamını ve/veya bir kısmını ekrana girerek, ARAMA butonuna basarak, eğer 1 kayıt varsa öğrenci bilgi ekranına, birden çok kayıt varsa da sonuç listesine erişiriz.

22 Örnek Tek bir öğrenci için arama yapmak Bu örnekte, öğrenci numarasını bildiğimiz için, arama ekranına öğrenci numarasını yazıp ara dediğimizde, sistem bizi öğrenci bilgisi ekranına yönlendirecektir.

23 Öğrenci Not Bilgilerini Görüntüleme Ekranı Öğrencilerin genel not ortalamaları, sınıf başarı sırası ve dönemlere göre aldıkları derslerden geçme notlarının görüntülenebilmesi için My Transcript sayfası hazırlanmıştır. Bu sayfaya ACU Student Detail Info My Transcript yolunu kullanarak ulaşılabilir. Not ortalaması ve transkript bilgileri görüntülenmek istenen öğrencilerin öğrenci numarası yazılarak Search butonuna basılır. Sayfanın üst kısmında bulunan tüm bilgiler şu şekildedir: (Kişisel Bilgiler) Öğrenci No Ad Soyad Fakülte Bölüm Genel Not Ortalaması (Kümülatif) Kayıt Tarihi Kabul Tipi Öğrencilik Durumu Sınıf Sınıf Sırası (Genel not ortalamasına göre sınıf başarı sıralaması) Sayfanın alt kısmında ise, öğrenciler transkriptlerindeki gibi dönemlik olarak aldıkları dersleri ve derslerden aldıkları harf notlarını görebilmektedir. Sayfanın alt kısmında bulunan tüm bilgiler şu şekildedir: (Transkript Bilgileri) Dönem Dönem Ortalaması Ders Kodu Ders Adı (İngilizce) Ders Adı (Türkçe)

24 Ders Kredisi Dersi Geçme Notu (Harf Notu) Başarılan Kredi Katsayısı Öğrenciler, sağ köşede bulunan oklar aracılığı ile dönem değiştirebilir ve farklı dönemlerde aldıkları dersleri görüntüleyebilirler. Ayrıca View All linkine tıklayarak tüm dönemlere ait bilgileri alt alta görüntüleyebilirler. Sınıf sırası, öğrencinin genel not ortalamasına göre sınıfında kaçıncı sırada olduğunu ve sınıfında toplam kaç kişi olduğunu göstermektedir. Örneğin, sınıf sırası: 38 / 50 yazan bir öğrenci için, öğrencinin sınıfında toplam 50 öğrenci olduğunu ve öğrencinin bu 50 öğrencinin arasında genel not ortalamasına göre 38. sırada olduğunu göstermektedir. Ardından ilgili öğrenciye ait aşağıdaki gibi bir sayfa gelir.

25

26 Ara Sınav Ekleme 1. Dersin mevcut sınav not giriş seçenekleri aşağıdaki gibidir; 2. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi mevcut sınavlardan herhangi birinin sonundaki + işareti tıklandığında, sistem yeni bir sınav not listesi oluşturacaktır. 3. Oluşturulan sınav notunun öğrenciler tarafından kolay anlaşılabilmesi için sınavın hangi tür olduğu seçilmelidir. Örneğin girmek istediğiniz yeni not, öğrencilere verilen bir proje ödevi notlandırması ise, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Proje Notu seçilmelidir.

27 4. Dilerseniz Açıklama bölümüne otomatik yazılan metinden farklı bir açıklama metni yazabilirsiniz. 5. Sonrasında Create butonu tıklandığında, sınıfta bulunan öğrenci isim listesi sınavın içerisine otomatik olarak eklenmiş olacaktır.

28 6. Son olarak aşağıda resimde gösterildiği gibi Kaydet butonu tıklandığında oluşturulan sınav sonucunun sistemde kalıcı olması sağlanmış olur. 7. Tebrikler! Peoplesoft Otomasyon Sistemi ne yeni bir sınav notlandırma listesini başarıyla eklemiş oldunuz. Şimdi oluşturduğunuz listenin içerisine öğrencilerin aldıkları notların girişini yapabilirsiniz.

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış Otomasyon Erişimi Menüler ve İçerikleri Ana Ekran Unsurları Sorular Çıkış Otomasyona nasıl ulaşılabilir? Kullanıcı Adı İlk Şifre Oluşturma Otomasyon Sistemi Otomasyon Sistemine nasıl ulaşılabilir? Üniversitemiz

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU Otomasyona Giriş Otomasyona ilk giriş sırasında standart olarak; Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası Şifre: T.C. Kimlik numaranızın ilk 5 hanesi olarak belirlenir.

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Öğretim Elemanı. Kullanım Kılavuzu

Öğretim Elemanı. Kullanım Kılavuzu Öğretim Elemanı Kullanım Kılavuzu Otomasyon Giriş Ekranı Giriş yapıldıktan sonra ana menü ekranı açılır, Akademik Takvim Bu bölümde üniversite genelinde tanımlanmış olan akademik takvimi görebilirsiniz.

Detaylı

Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü. Kullanıcı Kılavuzu. IPera İletişim Teknolojileri

Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü. Kullanıcı Kılavuzu. IPera İletişim Teknolojileri Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler İÇİNDEKİLER... 2 ABAKUS 360 NEDİR?... 3 PROGRAMA GİRİŞ... 3 GÖRÜŞME RAPORLARI... 4 BİRİM RAPORLARI... 5 Kontrol Panel... 5 Raporun Bölümünün

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu

MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu Sayfa 1 1 Giriş... 3 1.1 Sistem Gereksinimleri... 3 1.2 MUDES Ana Sayfası... 4 1.3 MUDES Sistemine Giriş Yapma... 5 2 Ana Sayfa... 6 2.1

Detaylı

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 2 1.1 AMAÇ... 2 2 İŞ ARAYAN... 2 2.1 Online İşlemler... 8 2.1.1 İstihdam... 9 2.1.1.1 Açık İş İlanları... 9 2.1.1.2 Özgeçmiş Düzenleme...

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU

BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU , Türkiye'deki yapı denetiminde yer alan özel ve tüzel kişiliklerin kendi sorumluluklarındaki görevlerini daha kaliteli, takip edilebilir ve verimli

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir.

Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir. DERS KATALOĞU Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir. Ders Kataloğu: Ders Kataloğu sayfasında sol üst köşede yer

Detaylı

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşılama ekranı İngilizce olarak gelecektir. Bundan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bartın Üniversitesi kurumsal e-posta hizmetinden faydalanmak için web üzerinden http://mail.bartin.edu.tr/webmail/src/login.php adresinden bağlanabileceğiniz gibi Microsoft Outluk veya benzeri uygulamalarla

Detaylı

ROTA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

ROTA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ İçindekiler Tablosu SİSTEME GİRİŞ... 2 İZLEME VE DENETLEME... 5 SON KONUM RAPORU... 5 ALARM DENETLEME... 6 RAPORLAR... 7 KONUM RAPORU... 7 GÜNLÜK ZAMAN DİLİMLİ KONUM RAPORU... 9 ARAÇ AKTİVİTE RAPORU...

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Atılım Üniversitesi Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (ÖİBS - Student Information System - SIS 2.0) LİSANS & ÖN

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ U Z A K T A N E Ğ İ T İ M M E R K E Z İ Öğretim Yönetim Sistemi ve Sanal Sınıf (ESLMS) Öğrenci Kılavuzu İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Sisteminde tüm eğitim

Detaylı

B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir. B2B KULLANIM KLAVUZU B2b Nedir? B2B terimi İngilizce BUSINESS TO BUSINESS (B2B) kelimelerinin karşılığıdır. B2B e-ticaret, işletmeler arasında geleneksel yollarla gerçekleştirilen iş ilişkilerinin elektronik

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

ÜNİTE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - II İÇİNDEKİLER HEDEFLER ACCESS 2010

ÜNİTE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - II İÇİNDEKİLER HEDEFLER ACCESS 2010 HEDEFLER İÇİNDEKİLER ACCESS 2010 Veritabanı Veritabanı Temel Kavramları Veritabanı Yapısı Access 2010 Access'in Temel Özellikleri Access Çalışma Ortamı Görünüm Türleri Alan Veri Türleri Birincil Anahtar

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları Hazırlayan: H.Hakan Çetinkaya Bu konu bittiğinde; Başkent Üniversitesi web sayfası hakkında bilgi edinebilecek, Başkent Üniversitesi E-posta Servisi

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı