Deterjan ve Kozmetik Hammaddeler EMC

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Deterjan ve Kozmetik Hammaddeler EMC"

Transkript

1 1/12 ADI INCI NAME İŞLEVİ ARLYPON TT PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2 (EU + CTFA) Yüzey aktif formülasyonlarını kıvamlaştırmada oldukça etkin olan, sıvı yapıda olduğu için kullanımı kolay bir üründür. Özellikle kıvamlaştırması zor olan düşük eter sülfat içerikli veya hiç eter sülfat içermeyen yüzey aktif karışımlarında da kullanıma çok uygundur. BRONIDOX L 5-bromo-5-nitro-1,3-dioksan 1,2-propilen glikol Çoğunlukla durulama ile saçtan uzaklaştırılan ve sekonder amin içerisinde çözünmüş halde/ Propilen Glikol (ve) 5-Bromo-ihtiva etmeyen ürünlerde koruyucu olarak kullanılır. 5-Nitro- 1,3-Dioksan CEGESOFT C 24 Ethylhexyl Palmitate Kozmetik uygulamalarında medium spreading emollient olarak kullanılmaktadır. CEGESOFT HF 62 Hydrogenated Vegetable Oil CEGESOFT HF 62 emülsiyonların reolojik özelliklerini düzenler. CEGESOFT PS 6 C16-C18 Triglycerides / Olus Oil Yavaş yayılan yağlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Cilt üzerinde uzun süreli bir yumuşaklık hissi sağlar. CETIOL Ethyl hexyl palmitate/-stearate / Ethylhexyl Stearate Orta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan bu ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle, kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin az yağlı emülsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir. CETIOL AB C12-15 Alkyl Benzoate Cetiol AB modern cilt bakım uygulamaları için geleneksel emolienttir. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri için uygundur. CETIOL C5 Coco-Caprylate CETIOL C 5 kişisel bakım ürünlerinde hızlı yağlandırıcı olarak, özellikle siklometikonlar gibi silikonlara iyi bir alternatif olmaktadır. CETIOL HE PEG-7 Glyceryl Cocoate Yüzey aktif içeren temizleme preparatlarında geri yağlandırıcı olarak kullanılır. Aynı zamanda eterik yağ ve aktif maddeler için çözücü olarak da kullanılabilir. CETIOL J 600 Oleyl Erucate Uzun süreli nemlilik hissi veren yavaş yağlandırıcıdır.

2 2/12 CETIOL LC Coco-Caprylate/Caprate Geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında kullanılabilir. Geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında kullanılabilir. CETIOL LDO Dicapryl Ether (and) Lauryl Alcohol Bu ürün çoğunlukla yüzey temizleme preparatlarında yağ tabakası gidermek için kullanılır. çoğunlukla banyo duşları ve şampuanlara katılır. Genellikle % 0,3 ile 1 arasında formülasyonda yer alır, suda çözünmez. CETIOL MM Mryristyl Myristate Deri sıcaklığına yakın bir erime noktasına ve mumsu bir yapıya sahip olan bu madde tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilir. CETIOL OE Dicaprylyl Ether Yüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Kimyasal yapısı hidrolize stabil olan ve geniş bir ph aralığına gereksinim duyulan deodorant, ter giderici, tüy dökücü formülasyonlarda kullanılır. Bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir. CETIOL SENSOFT Propylheptyl Caprylate Tüm kozmetik uygulamalarında çok yönlü yumuşaklık hissi sağlayan hızlı yağlandırıcıdır. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri ve vücut/yüz bakım uygulamaları için uygundur. CETIOL V Decyl Oleate Orta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde, örneğin az yağlı emulsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir.

3 3/12 CETIOLl CC Dicaprylyl Carbonate Yüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve/veya farmakolojik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Çözünme kapasitesinin yüksekliği nedeniyle, UV filtresi & dispersiyon kristaller yapısında, güneş koruma formülasyonlarında kullanılır.bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir. CETIOLl PGL Hexyldecanol (and) Hexyldecyl Laurate Cilt kozmetiğinde kullanılan,doğal (coconut ve palm kernel) bazlı orta hızda dağılım gösteren yağlandırıcı. CETIOLl SB 45 Butyrospermum parkii (shea) butter Kozmetik cilt yumuşatıcılığı fonksiyonunun yanı sıra, güneş ışınlarından korunma desteği de sağlar. Bu ürün, kozmetik cilt bakım kremlerinde, sıvı emülsiyonlarda ve güneş yağı ürünlerinde kullanıma uygundur. CETİOL COCO Ethylhexyl Cocoate (and) Cocos nucifera oil Ethylhexyl cocoate > 80% Cocos nucifera oil : 5-20% Besleyici, koruyucu ve pürüzsüzleştirici. Yaşlanmanın ilk işaretlerini engellemede saç ve cildinize yeni bir parlaklık kazandırır. polonez kadınları hindistan cevizi yağını günlük kullanmalarına bağlı olarak pürüzsüz bir cilt ve güzel saçlarıyla ünlenmişlerdir. COPHEROL 1250 Tocopheryl Acetate COPHEROL 1250 C cilt bakım ve saç uygulama sonrası ürünlerde kullanılan aktif maddedir. COSMEDIA DC Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer COSMEDIA DC güneş bakım ürünlerinde su geçirmezliğini sağlayan çok fonksiyonlu üründür. Eşsiz duyusal profil yaratmada ve nemliliği arttırmada anahtar bileşendir. COSMEDIA TRIPLE C Polyquaternium-37 (and) Dicaprylyl Carbonate (and) Lauryl Glucoside Saç ve cilt kozmetik ürünlerinde kullanılan,yüksek performanslı kıvam artırıcı katyonik polimer. COSMEDIA SP Acrylic acid homopolymer, sodium salt Kişisel bakım emülsiyonlarında kıvam sağlayıcı, emülsifiye edici polimer olarak kullanılır.

4 4/12 COSMEDIA ULTRAGEL 300 Polyquaternium-37 Temel fonksiyonu kozmetik ve makyaj endüstrisinde reolojik kontrol katkısı olarak kullanılmasıdır. yüksek derecede transparanlık istenen uygulamalar için uygundur. sulu sistemlerde soğuk karışımla işlem hızını ve verimi arttırarak enerji sarfiyatını azaltmaktadır. CUTINA FS 45 Stearic acid (and) palmitic acid. Nötralize edilip sabunlaştırılması durumunda kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlalarında emülgatör olarak kullanılabilecek bir yağ asidi karışımıdır. CUTINA GMS-SE Monoester of Glycerin and Stearic Acid (selfemulsifying)glyceryl Stearate SE Anyonik bir yapıya sahip olan bu emülsiye edici baz, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında, cilt ve saç bakımı emülsiyonlarının preparatlarında kullanılır. CUTINA GMS-V Glyceryl Stearate -Bitkisel Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite arttırıcı olarak kullanılır. CUTINA HR POWDER Hydrogenated Castor Oil Özellikle stick tipi ürünler olmak üzere tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilecek olan balmumsu yapılı bir malzemedir. CUTINA PES Pentaerythrityl Distearate Kosmetik O/W formulasyonlarda duyusal etki oluşturulmasında kullanılır. CUTINA HVG Mixture of mono- and diglycerides of the palmitic and stearic acid Kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite ajanı olarak kullanılır. DEHYDOL LS 3 Laureth-3 Viskozite arttırıcı özellikleri sayesinde şampuan, duş ürünleri ve banyo köpüğü gibi kozmetik ürünlerinde kıvam arttırıcı olarak kullanılır DEHYMULS PGPH Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate Ürün düşük akışkanlığa sahip W/O emülsiyonların hazırlanmasında W/O emülsiyonlayıcısı olarak kullanılmaktadır. LAMEFORM TGI ve/veya MONOMULS 90-O 18 ile birlikte kullanıldığında, daha büyük oranlarda yüksek moleküler yağlar, örneğin bitkisel yağlar içeren W/O kremleri formüle edilebilir.

5 5/12 DEHYQUART A-CA Cetrimonium Chloride DEHYQUART A CA katyonik karakterinden dolayı, ıslak veya kuru saçta pozitif etkiye sahiptir.bu özelliğinden dolayı saç kremi kullanımı için uygundur. DEHYQUART F 75 Mixture of conditioning agent and fatty alcohol Saç kremi için uygundur. DEHYQUART GUAR N DEHYQUART GUAR TC DEHYQUART CC 7 BZ Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride Polyquarternium-7 Katyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir. Ürün soğuk suda çözülebilir ancak çözeltide bir miktar puslu görüntü oluşur. Bundan dolayı opaklaştırıcı ve sedef içeren formülasyonlarda kullanılması önerilmektedir. Dehyquart Guar tipleri şampuan, saç uygulama ve vücut jelleri gibi durulamalı ürünlerinde kondisyoner olarak kullanılmaktadır. DEHYQUART CC 7 BZ, saç ve cilt formülasyonlarında kullanıma uygun anyonik uyumlu bir polimerdir. DEHYQUART CC 7 BZ nin saç formülasyonlarındaki ana faydaları, saç üzerinde birikime yol açmadan yumuşaklık sağlaması ve köpük artırıcı özelliğidir. Cilt formülasyonlarında ise DEHYQUART CC 7 BZ, kullanımdan sonra geride kadifemsi, pudralanmış, pürüzsüz bir cilt hissi kalmasını sağlar. Her iki tip formülasyonda da yukarıda sayılan etkileri geride yağlanmışlık hissi bırakmadan sağlar. DEHYQUART CC 7 BZ için önerilen kullanım oranı %2 5 aralığıdır. DEHYTON AB 30 Coco-Betaine Kozmetik surfaktan uygulamalrı için evrensel amfoterik surfaktandır. Anyonik surfaktanlarla kombinasyonu son üründe dermotolojik gelişim sağlar. DEHYTON DC Disodium Cocoamphodiacetate DEHYTON DC yumuşak yüzey aktif madde preparatlarında kullanılabilen oldukça uyumlu bir amfoter bileşiktir. Anyonik yüzey aktif maddelerle birlikte, dermatolojik olarak geliştirilmiş bir ürün ortaya çıkaran sinerjik etkiler elde edilmektedir.

6 6/12 EMULGADE F Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) Sodium Cetearyl Sulfate Anyonik yapıda ve kendi kendine emülsiye olan bir bazdır. Viskozite verme özelliğinden dolayı kozmetik ve ilaç Endüstrisinde O/W tipi krem ve losyonların üretiminde kullanılabilir. EMULGADE NLB EMULGADE PL 68/50 EMULGADE SE-PF EMULGADE CM Steareth-2 (and) Ceteareth-12 (and) Stearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) Distearyl Ether Cetearyl Glucoside (and) Cetearyl Alcohol Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth- 12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate Cetearyl Isononanoate (and) Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) Glycerin (and) Ceteareth-12 (and) Cetyl Palmitate Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) PEG-40 Castor Oil Sucrose Polystearate (and) Hydrogenated Polyisobutene AP/Deo o/w roll-on ve o/w kremlerde kullanıma uygun emülsiyon bazıdır. Bu ürün kendinden emülsüfiye bazlı olduğundan dolayı kozmetik ve ilaç, yağ / su emülsiyonlarında çok yönlü kullanılır. Kendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir. O/W tipi emülsiyonların bir çoğunda soğuk preparat olarak kullanılır. EMULGADE I Kosmetik O/W emulsionları için sağlamlık ve kendinden emülsifiye baz faktörü oluşturur. EMULGADE SUCRO EMULGADE SUCRO ılımlı emülsifiye edicidir. Özellikle kadifemsi hissi ve nemlendirme özelliği geliştirilmiştir. Özellikle yüz, vücut, bebek ve güneş bakım ürünleri için adapte edilmiştir. EMULGADE 165 Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate Kendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir. EUMULGIN L PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether EUMULGIN L O/W tipi noniyonik emülgatör veya solibilizatör olarak parfüm, tonik ve diğer su bazlı kozmetik ürünlerde kullanılabilir. EUMULGIN 918 Sentetik alkol (C 9 - C11) 8 EO Noniyonik yapıya sahiptir ve her türlü genel temizlik ürünlerinde kullanılabilir. Su sertliğinden etkilenmez. Teknik alanda emülgatör olarak kullanılabilir. EUMULGIN PRISMA Disodium Cetearyl Sulfosuccinat O/W emülsiyonlar ve renkli kozmetik için, geniş polarite ve ph alanında çalışan emülsifiye edicidir. EUMULGIN SML 20 Polysorbate 20 Kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü ve/veya çözücü olarak kullanılır.

7 7/12 EUMULGIN SMO 20 Sorbitan monooleate, ethoxylated (20 EO) / Polysorbate Ürün, kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü 80 ve/veya çözücü olarak kullanılır. EUMULGIN HPS Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) Ürün,çeşitli lipofilik tipteki kişisel bakım uygulamaları için PEG-40 Hydrogenated çözücüdür. Castor Oil EUMULGIN B 1 Ceteareth -12 Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır. EUMULGIN B 2 Ceteareth-20 Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır. EUMULGIN B 3 Ceteareth-30 Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde ve şeffaf jellerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır. EUMULGIN HRE 40 PEG-40 Hydrogenated Castor Oil kozmetik endüstrisinde O/W bazlı emülsiyonlarda, toniklerde ve/veya çözücülerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır. EUMULGİN SG Sodium Stearoyl Glutamate Eumulgin SG güçlü bir anyonik O/W emulsifiye edicidir. HYDAGEN C.A.T. Triethyl Citrate Terin kötü kokmasına yol açan enzimlerin aktivitesini kısıtlar. Terlemeye engel olmadığı ve vücudun doğal süreçlerine engel olmadığı için ter kokularıyla savaşmak için güvenli bir aktiftir.sabun ve alkali deodorant sticklerde kullanımı uygun değildir. 1-5 % konsantrasyonları arasında uygulamalarda yer alır. IPM Isopropyl Myristate Yüksek yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Isopropylmyristate 'nin, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier) olarak kullanılabilir. IPP Isopropyl Palmitate Hızlı yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. ISOPROPYLPALMITATE ın, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier ing.) olarak kullanılabilir.

8 8/12 LAMEFORM TGI Polyglyceryl-3 Diisostearate Kozmetik ve farmasötik emülsiyonlarla birlikte lipofilik sticklerde ve merhemlerde kullanıma uygundur. Ürün, soğuk proseslerde bile W/O emülgatörü olarak kullanılır. LAMEQUAT L Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Collagen Surfaktan bileşimler için antistatik ve kondisyoner ajandır. Anyonik surfaktanlarla uyumludur. Anyonik surfaktanların dermatolojik özelliklerini geliştirir. LAMESOFT PO 65 Coco Glucoside and Glyceryl Oleate Lamesoft PO 65 iyi bir geri yağlandırıcı olması sebebiyle deterjanlarda örneğin el yıkama sıvılarında ve kozmetik ürünlerinde örneğin kuru saçlar için şampuanlarda kullanılabilir. Aynı zamanda iyi bir viskozite arttırıcı özelliği olması sebebiyle banyo köpüklerinde ve bebek ürünlerinde kullanılabilir. Formülasyonlarda % 5 oranında kullanıldığında alkilpoliglikozitten gelecek dermatolojik iyileşmeyi sağlar ve bitmiş ürünün yıkama aktif maddesini % 1.7 oranında arttırır. Bundan dolayı formülasyonda kullanılan ana tensid veya yardımcı tensid miktarı düşürülebilir. LAMESOFT CARE PEG-4 Distearyl Ether (and) Sodium Laureth sulfate (and) Distearyl Ether (and) Dicaprylyl Ether Saç bakım ürünlerinde tarama kolaylığı,parlaklık,koruma ve kırılmayı engelleme amaçlı kullanılan sedeflendirici bakım ajanı LAMESOFT TM BENZ Opaklaştırıcı Saç ve cilt için yumuşatma etkisine sahip yüksek performanslı bir wax dispersiyonudur. Şampuanlar, shower jeller, sıvı sabunlar ve yüz yıkama formülasyonları gibi ekstra bakım gerektiren ürünlerde yumuşatıcı katkı maddesi olarak tavsiye edilir. Ek olarak LAMESOFT TM Benz, yüzey aktif içeren ürünleri opaklaştırır ve kremsi bir görünüş kazandırır. Ürün kolay bir şekilde soğuk proseslerde kullanılır. LANETTE 14 Myristyl alcohol, n-tetra decanol Kıvam sağlayıcı özelliği nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında viskozite ayarlamada kullanılır. LANETTE 16 Cetyl alcohol, n-hexadecanol Ürün, kıvamlaştırıcı bir mamul olup, kozmetik ve ilaç endüstrisi O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.

9 9/12 LANETTE 18 Stearyl alcohol, n-octadecanol Kıvam sağlayıcı özellikleri nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonları için viskozite ayarlamasında kullanılır. LANETTE SX Cetearyl Alcohol (and) Sodium Lauryl Sulfate (and) Sodium Cetearyl Sulfate LANETTE SX, anyonik yapıdadır. viskozite arttırıcı özelliği ile birlikte kendiliğinden emülsiye olan, ilaç ve kozmetik endüstrisinde krem veya losyon imalatında kullanılır. LANETTE D Cetyl stearyl alcohol LANETTE D, kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır. LANETTE E Sodium Cetearyl Sulfate O/W tipi emülsiyonlarında emülgatör amaçlı kullanılır. LANETTE O Cetyl stearyl alcohol Ürün, ilaç ve kozmetik endüstrisinin O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır. MYRITOL 318 Caprylic/capric acid triglyceride Orta yayılma hızı sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde O/W veya W/O tipi emülsiyonlarda ve vücut yağlarında yağlandırıcı olarak kullanılır. MYRITOL 331 Cocoglycerides MYRITOL 331 in iyi emülsiyonlayabilme ve orta yayılma değerleri, onun modern cilt bakım konseptlerinde yaygın olarak kullanılmasını sağlar. Yüksek polaritesi ve kristal UV filtrelerini sıra dışı çözündürme kapasitesi nedeniyle, MYRITOL 331, güneş bakım emülsiyonlarında tercihen kullanılmaktadır. PLANTACARE 818 UP Coco Glucoside PLANTACARE 818 UP, mükemmel dermatolojik özellikleri ile köpük hacmini dengeli bir şekilde birleştiren noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında ana yüzey aktif madde ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur. PLANTACARE 1200 Lauryl Glucoside PLANTACARE 1200 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.

10 10/12 PLANTACARE 2000 UP PLANTAPON 611 Decyl Glucoside Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-Glucoside PLANTACARE 2000 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur. PLANTAPON 611 C, konsantre bir yüzey aktif baz olarak, cilt ve saç için kozmetik temizleme preparatlarındaki kullanıma uygundur. Kolayca seyreltilebilen ürüne, amaca uygun değişik aktif maddelerin ilavesi ile istenen formülasyona ulaşılır. PLANTAPON LC 7 Laureth-7 Citrate Plantapon LC 7 mükemmel dermatolojik ve aktif bakım profilli anyonik sitrik asit türevidir. vücut jelleir, şampuanlar, yüz temizleme ve bebek temizlik ürünleri gibi temizlik ürünlerine eklenmekte ve saç ve cilt bakım ürünlerine nemlendirme ve bakım özelliği katmaktadır. 100% lük bir aktiftir su içermez dolayısıyla banyo ve duş yağları gibi susuz formüllerde kullanılabilir. PLANTAPON LGC PLANTAPON SF PLANTASIL MICRO Sodium Lauryl Glucosideoxyacetate (and) Lauryl Glucoside Sodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Sodium Cocoyl Glutamate (and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate Dicaprylyl Ether (and) Decyl Glucoside (and) Glyceryl Oleate PLANTAPON LGC SORB, iyi köpük yapıcı özelliğe ve üstün dermatolojik uyuma sahip, anyonik bir APG Carboxylate dır. Noniyonik yapılı Lauryl Glucoside in yumuşaklığını korurken, köpük kapasitesini ve duyumsal profilini geliştirir. Şampuan formüllerine eklendiğinde saç yumuşaklığı sağlar ve kolay tarama özelliğini artırır. PLANTAPON LGC SORB, hassas ciltlere uyumlu şampuan, duş jeli, yüz temizleyici ve banyo köpüğü formülasyonlarında yüzey aktif madde olarak önerilir. Plantapon SF kozmetik kullanım iççin surfaktan karışımıdır. EOfree ve Alkyl Sulfate free özellikleri nedeniyle alternatif şampuan, duş ve banyo ürünleri için uygundur. Saç bakım ürünlerinde,eo ve silikon free konseptine uygun,parlaklık ve tarama kolaylığı sağlayıcı özel bakım ajanı

11 11/12 RHEOARE TTA Acrylates Copolymer Su bazlı kozmetik ürünlerde,soğuk prosese uygun,anyonik ve noniyonik yüzey aktiflerle uyumlu,askıda tutma ve stabilize etme özelliği olan,yopun kıvam verici ajan. SULFOPON 1216 G Sodium C Fatty Alcohol Sulfate SULFOPON 1216 G fluidized bed granulation teknolojisi ile üretilir ve sonuç olarak toz çamaşır deterjanlarına, tuvalet temizleme bloklarına ve katı ya da toz yapıya sahip temizlik formülasyonlarına kolaylıkla katılabilen akıcılığa sahip, katı, granül yapıda FAS elde edilir. SULFOPON 1216 G sadece ev temizlik ürünlerinde değil aynı zamanda endüstriyel amaçlı temizlik formülasyonlarında da kullanıma uygundur. TEXAPON ALS IS Ammonium lauryl sulfate Doğal yağ alkolünün sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON ALS- IS amonyak ile nötralize edilmiştir. Cilt iritasyonu sodyum tuzuna göre daha azdır. Kozmetikte, şampuan, duş jeli ve diğer bakım ürünlerinde ana yüzey aktif madde olarak kullanılır. TEXAPON K 12 P Sodium Lauryl Sulfate Bu ürün yapısındaki yüksek aktif madde ve düşük miktardaki inorganik tuz içeriğiyle ve unsülfate yağ alkolü ile diş macunlarında,emülsiyonlarda ve krem şampuanlarda kullanım alanı bulmaktadır. TEXAPON N Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%28) Doğal yağ alkolünün etoksilayonu ve bunu takiben sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON N 28 deterjan veya şampuanlarda cilt ile uyumlu bir yüzey aktif maddedir ve tuz ilavesi ile viskoziteyi arttırır. Çok iyi köpük özelliğine sahip olmasından dolayı temizlik ürünlerinde kalite ve yıkama performansını arttırıcı, kozmetikte şampuan ve diğer bakım ürünlerinde de ana hammadde olarak kullanılır. TEXAPON N SB 3 IS Disodium Laureth Sulfosuccinate TEXAPON SB 3 IS, sahip olduğu dengelenmiş yüzey aktif özelliği ve dermatolojik uyumu sayesinde kişisel hijyen ve bebek bakım ürünleri gibi kişisel bakım ürünlerinde uygulama alanı bulur.

12 12/12 TEXAPON ASV 50 Mixture of special fatty alcohol ether sulfates Doğal yağ alkolünün sülfatlanması ile elde edilen TEXAPON ASV, alkil eter sülfat karışımıdır. Cilt tahrişi çok azdır bu sebeple özellikle kozmetikte, bebe şampuanı gibi hassas ürünlerin imalatında ana yüzey aktif madde olarak kullanılır. TEXAPON K 14 S Spez 70% Sodium Myreth Sulfate Ürün yerli orijinli yağ alkollerinin etoksilasyonu ve sulfonasyonu ile üretilmektedir. Dengelenmiş surfaktan özellikleri ve iyi dermatolojik uyumu ılımlı temizleme ürünleri için en uygun seçenek olmasını sağlamaktadır Ör. bebek ve çocuk şampuanları, banyo köpüğü ve kişisel hijyen ürünleri. TEXAPON LS 35 Sodyum lauril sülfat (%35) Doğal yağ alkollerinin sülfonasyonu sonucu elde edilir.deterjan ve köpük özelliklerinden dolayı yüzey aktif olarak temizleyicilerde, bulaşık deterjanlarında ve çamaşır deterjanlarında kullanılabilir. Ürün koruyucu içermemektedir fakat TEXAPON LS 35 in kullanıldığı bitmiş ürünlere mutlaka koruyucu eklenmelidir. TEXAPON N 70 Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%70) Üstün köpük karakteristiğinden ve tuzla kolayca kıvamlaştırılalabileceğinden dolayı şampuan, duş jeli, banyo köpüğü gibi kozmetik temizleyici preparatlarda da yüzey aktif olarak kullanılabilir. TEXAPON V 95 G Sodyum lauril sülfat (%95-99) -Granül Doğal, doygunlaştırılmış, primer yağ alkol bazında bir alkil sülfat olup, köpürme özelliği ve temizleme performansı oldukça iyidir.uygulama alanları arasında diş macunları, emülsiyon ve krem şampuanlar tercih edilenlerdir.

Kozmetik Ham Maddeleri ve Zirai İlaç Emülgatörleri EMC

Kozmetik Ham Maddeleri ve Zirai İlaç Emülgatörleri EMC 1/11 ADI INCI NAME İŞLEVİ ARLYPON TT BRONIDOX L PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2 (EU + CTFA) 5-bromo-5-nitro-1,3-dioksan 1,2-propilen glikol içerisinde çözünmüş halde/ Propilen

Detaylı

DETERJAN VE KOZMETİK HAMMADDELERİ EMD

DETERJAN VE KOZMETİK HAMMADDELERİ EMD 1/6 ADI INCI NAME İŞLEVİ ARAPHEN K 100 Coconut amine ethoxylate Islatıcı, temizleyici, emülsifiye edici bir ajandır. Sprey ve daldırma şeklindeki yağ çözücü ortamlarda ve yağ çözücü ürünlerde yüzey aktif

Detaylı

ENDORPHINA KORUYUCU / PİŞİK KREMİ Doğal, Etkili ve Benzersiz Formül

ENDORPHINA KORUYUCU / PİŞİK KREMİ Doğal, Etkili ve Benzersiz Formül ENDORPHINA KORUYUCU / PİŞİK KREMİ Doğal, Etkili ve Benzersiz Formül Doğal bileşenleri nedeniyle bebek ve çocuk kullanımına çok uygundur. Amerikan patentli formülünde bulunan Mürrüsafi bitki ekstresi nedeniyle

Detaylı

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ Hijyenmax Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225375 Hijyenmax Antibakteriyel Köpük Sabun SIVI 5,00 5,27 4 117,02 TL 22,23 TL 468,08

Detaylı

KOZMETİK KİMYADA EMÜLSİYONLAR

KOZMETİK KİMYADA EMÜLSİYONLAR KOZMETİK KİMYADA EMÜLSİYONLAR Naz Zeynep ATAY Boğaziçi Üniversitesi FEF Kimya Bölümü 1 Emülsiyonlar Yüzey-aktif maddeler Emülsiyon oluşumu Emülsiyon türleri HLD Formulasyon örnekleri 2 Yüzey-aktif madde

Detaylı

Organik sertifikalı cilt ve vücut bakım ürünleri

Organik sertifikalı cilt ve vücut bakım ürünleri Organik sertifikalı cilt ve vücut bakım ürünleri BiLiM VE DOĞA BiRLEŞTi Annenin güzelliği için Anne nature en hassas tüketici segmenti olan kadınları düşünerek onların hamilelik ve bebek bakım zamanlarında

Detaylı

Kenevir Yağı İçeren SPAKARE

Kenevir Yağı İçeren SPAKARE Kenevir Yağı İçeren SPAKARE Kenevir Yağı İçeren SPAKARE Kenevir, benzersiz, olağanüstü bir bitkidir. Geleneksel olarak kenevir, yelkenli gemi halatlarının imalatında kullanılır. Yakın geçmişte moda tasarımcıları,

Detaylı

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜN

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜN KİŞİSEL TEMİZLİK TANIMI ADI HF KOD CİNSİ L KG KG TL FİYATI KOLİ TL FİYATI Green Care Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225438 Soft Sensatıon - Ekolojik, Hipoalerjik Sıvı El Sabunu 9990256 SIVI 5,00

Detaylı

Temmuz Kale Kimya Grubu. Kozmetik İnovasyon Bülteni - Sayı 1. Yenilik ve Gelişim

Temmuz Kale Kimya Grubu. Kozmetik İnovasyon Bülteni - Sayı 1. Yenilik ve Gelişim Son Trendler MASKE FURYASI TAM GAZ Siyah yüz maskesi Sayfa 2 ERKEKLER İÇİN Tek ürün, 5 farklı etki Sayfa 4 Temmuz 2017 Kale Kimya Grubu Kozmetik İnovasyon Bülteni - Sayı 1 YAZ GELDİ, GÜNEŞE DİKKAT After

Detaylı

KREMLERDE HİSSİYAT KARŞILAŞTIRMA PARAMETRELERİ

KREMLERDE HİSSİYAT KARŞILAŞTIRMA PARAMETRELERİ KREMLERDE HİSSİYAT KARŞILAŞTIRMA PARAMETRELERİ 1 Yapı Esas Nitelik Bir emülsiyonun dokusu şunları içerir: Görünüm Reolojik özellikler Dokunsal profil Uygulama sırasında cilt hissi Uygulama sonrası cilt

Detaylı

KOZMETİK ÜRÜNÜN YARI AÇIK ALERJİ TESTİYLE DERMATOLOJİK ARAŞTIRMA RAPORU

KOZMETİK ÜRÜNÜN YARI AÇIK ALERJİ TESTİYLE DERMATOLOJİK ARAŞTIRMA RAPORU B (565/10/2016) KOZMETİK ÜRÜNÜN YARI AÇIK ALERJİ TESTİYLE DERMATOLOJİK ARAŞTIRMA RAPORU Ürün Sorumlu Kişi Rapor numarası Eyüp Sabri Tuncer Doğal Hindistan Cevizi Sütlü Şampuan Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik

Detaylı

Bugün farklı özellikte birçok diş macununa rastlamak mümkündür. Bir diş macununda kullanılan hammaddeler ve bunların etkilerini inceleyecek olursak;

Bugün farklı özellikte birçok diş macununa rastlamak mümkündür. Bir diş macununda kullanılan hammaddeler ve bunların etkilerini inceleyecek olursak; AĞIZ BAKIM ÜRÜNLERİ Diş macunu,ağız çalkalama suyu,diş ipi,diş pastaları vb. ürünler,sağlıklı ve beyaz görünen dişlere,ferah nefese,sağlıklı diş etlerine sahip olmak için kullandığımız ağız bakım ürünlerindendir.

Detaylı

senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız?

senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız? senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı senin doğalın Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız? Ne zaman sabah yürüyüşleriyle vücudunuza, doğal besinlerle bağışıklık sisteminize

Detaylı

senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız?

senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız? senin doğalın yüz bakımı saç bakımı bebek bakımı vücut bakımı senin doğalın Kendinize en son ne zaman bir iyilik yaptınız? Ne zaman sabah yürüyüşleriyle vücudunuza, doğal besinlerle bağışıklık sisteminize

Detaylı

Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için. B a k ı m t a v s i y e s i. Yalnızca eczanelerde satılır

Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için. B a k ı m t a v s i y e s i. Yalnızca eczanelerde satılır B a k ı m t a v s i y e s i Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için Yalnızca eczanelerde satılır Yeni düzeyde genital bölge bakımı İçindekiler Vücudumuzun genital bölgesi......................

Detaylı

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ ÜRÜN AİLESİ ÜRÜN TANIMI ÜRÜN KODU ÜRÜN ADI CİNSİ L KG Hijyenmax Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225375 Hijyenmax Antibak. Köpük

Detaylı

Bileşenleri: (Active) Aluminum Chloride %12, (Inactive) Sodium Bicarbonate, Purified Water Ticari takdim: Rollon 1.2fl.oz. / 35,5ml.

Bileşenleri: (Active) Aluminum Chloride %12, (Inactive) Sodium Bicarbonate, Purified Water Ticari takdim: Rollon 1.2fl.oz. / 35,5ml. Certain Dri ürünleri, Certain Dri Rollon antiperspirant 1, Certain Dri Solid antiperspirant, Certain Dri A.M. Scented Rollon ve Certain Dri A.M. Scented Stick olmak üzere dört çeşittir. Certain Dri Rollon

Detaylı

EK VI KOZMETİK ÜRÜNLERİN İÇEREBİLECEĞİ KORUYUCULAR GİRİŞ

EK VI KOZMETİK ÜRÜNLERİN İÇEREBİLECEĞİ KORUYUCULAR GİRİŞ EK VI KOZMETİK ÜRÜNLERİN İÇEREBİLECEĞİ KORUYUCULAR GİRİŞ 1) Koruyucular, kozmetik ürünlere, bu ürünlerde mikroorganizmaların büyümesini engellemek temel amacıyla katılabilen maddelerdir. 2) (*) işareti

Detaylı

Kozmetik ve Esans Hammaddeleri

Kozmetik ve Esans Hammaddeleri Kozmetik ve Esans Hammaddeleri Kimyager Deniz DANYILDIZ KimyaKongreleri.org Kozmetik Nedir? Kozmetik, bir kimseyi daha çekici hale getirmek ya da görünüm sorunlarını gidermek için kullanılan ürünleri,

Detaylı

DERS BİLGİ FORMU. Dersin Adı Alan Meslek/Dal Dersin Okutulacağı Dönem/Yıl /Sınıf Süre. Dersin Amacı. Dersin Tanımı Dersin Ön Koşulları

DERS BİLGİ FORMU. Dersin Adı Alan Meslek/Dal Dersin Okutulacağı Dönem/Yıl /Sınıf Süre. Dersin Amacı. Dersin Tanımı Dersin Ön Koşulları Dersin Adı Alan Meslek/Dal Dersin Okutulacağı Dönem/Yıl /Sınıf Süre Dersin Amacı Dersin Tanımı Dersin Ön Koşulları Ders İle Kazandırılacak Yeterlikler Dersin İçeriği Yöntem ve Teknikler Eğitim Öğretim

Detaylı

Diizosiyanatın bir poliolle reaksiyonu ile oluşturulan bir poliüretan

Diizosiyanatın bir poliolle reaksiyonu ile oluşturulan bir poliüretan Yazan: Nihal Şahin İpekoğlu 29.10.2013 Yayın: Putech Dergisi Kasım sayısı Kozmetik Sanayinde Poliüretan Teknolojisi ve Kullanım Alanları: 1. Poliüretan karbamat bağlantıları ile birleştirilen organik üniteler

Detaylı

Kişisel Temizlik ve Hijyen

Kişisel Temizlik ve Hijyen Kişisel Temizlik ve Hijyen KATEGORİ ÜRÜN AİLESİ ÜRÜN TANIMI ÜRÜN KODU ÜRÜN ADI CİNSİ L KG Kişisel Temizlik ve Hijyen Hijyenmax Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225375 Hijyenmax Antibakteriyel Köpük

Detaylı

Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri. Hijyenik. bir yaşam biçimi!

Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri. Hijyenik. bir yaşam biçimi! Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri Hijyenik bir yaşam biçimi! İşletmelerde etkin ve kalıcı hijyenin sağlanması, insan sağlığının korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Selin, Hijyenmax, Sens, Maratem

Detaylı

Sunright 50 & 35 Sunright Lip Balm 15

Sunright 50 & 35 Sunright Lip Balm 15 Sunright 50 & 35 Sunright Lip Balm 15 Teknoloji ile UVA/UVB koruması Boyut: Sunright 50, 35: 100 ml Sunright Lip Balm 15: 4.2 g ÜRÜNE GENEL BAKIŞ Şimdi, güneş kremi ürünlerinizden daha fazlasını bekleyin.

Detaylı

Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri

Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri PROFESYONEL TEMIZLIK KAĞIDI ÜRÜNLERI / Professional Tissue Paper Products Kişisel Temizlik ve Hijyen Ürünleri Personal Care and Hygiene Products SIVI SABUNLAR VE EL DEZENFEKTANLARI / Liquid Soaps and

Detaylı

EN DEĞERLİ SİZSİNİZ...

EN DEĞERLİ SİZSİNİZ... EN DEĞERLİ SİZSİNİZ... SET DEMOSET 9 Parça 125 TL ORGA DAMLA 24 Parça 115 TL 500 Gr. ORGA'DAMLA ORGA'HALI MATİK ORGA GENEL TEMİZLİK 1000 Gr. ORGA'JEL ORGA'HALI I ORGA YAĞ ATIK KAN TEM. 1000 Gr. ORGA'SIVI

Detaylı

Hiçbir katkı maddesi içermez. Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında elde edilir Doğal tonik etkisi sağlar. Doğal nem dengesine kavuşturur

Hiçbir katkı maddesi içermez. Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında elde edilir Doğal tonik etkisi sağlar. Doğal nem dengesine kavuşturur G İ R İ Ş %100 Doğal Hiçbir katkı maddesi içermez Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında elde edilir Doğal tonik etkisi sağlar Cildi nemlendirir Doğal nem dengesine kavuşturur Cilde taze ve duru bir görünüm

Detaylı

EVDE KİMYA SABUN. Yağ asitlerinin Na ve ya K tuzuna sabun denir. Çok eski çağlardan beri kullanılan en önemli temizlik maddeleridir.

EVDE KİMYA SABUN. Yağ asitlerinin Na ve ya K tuzuna sabun denir. Çok eski çağlardan beri kullanılan en önemli temizlik maddeleridir. EVDE KİMYA SABUN Yağ asitlerinin Na ve ya K tuzuna sabun denir. Çok eski çağlardan beri kullanılan en önemli temizlik maddeleridir. CH 3(CH 2) 16 COONa: Sodyum stearat (Beyaz Sabun) CH 3(CH 2) 16 COOK:

Detaylı

Selüloz, sentetik ve diğer elyaflarda kullanılabilen HAFİF KATYONİK YUMUŞATICI. Quenter Amonyum tuzu. Yağ asidi esteri ve Özel karışım

Selüloz, sentetik ve diğer elyaflarda kullanılabilen HAFİF KATYONİK YUMUŞATICI. Quenter Amonyum tuzu. Yağ asidi esteri ve Özel karışım EK 18 HF 15 EK 25 HSY 20 kullanılabilen yumuşak tutum veren HİDROFİL yumuşak tutum veren Yüksek HİDROFİL esteri ve Özel karışım Özel karışım İyonik Yapısı Hafif Katyonik Katyonik Hafif Katyonik Hafif katyonik

Detaylı

çatlaklara karşı doğal bakım...

çatlaklara karşı doğal bakım... çatlaklara karşı doğal bakım... Markası: Ecologica Adı: Gebelik çatlaklarına karşı krem & yağ Menşei: Türkiye Hacmi: 100ml & 50 ml Sunum şekli: Pompa Başlıklı Tüp Bildirim & Onay: T.C. Sağlık Bakanlığı

Detaylı

I.BÖLÜM TEMİZLİK MADDELERİ

I.BÖLÜM TEMİZLİK MADDELERİ I.BÖLÜM TEMİZLİK MADDELERİ Yağ asitlerinin Na ve ya K tuzuna sabun denir. Çok eski çağlardan beri kullanılan en önemli temizlik maddeleridir. Zeytinyağlı sabun Kükürtlü sabun Yosunlu sabun Isırgan özlü

Detaylı

KOZMETİK FORMÜLASYONLARINDA KOKU VE UYGULAMA SÜRECİ. KİMYAGER Nail GÜLEN. KimyaKongreleri.org

KOZMETİK FORMÜLASYONLARINDA KOKU VE UYGULAMA SÜRECİ. KİMYAGER Nail GÜLEN. KimyaKongreleri.org KOZMETİK FORMÜLASYONLARINDA KOKU VE UYGULAMA SÜRECİ KİMYAGER Nail GÜLEN FROMA KİMYA, başta kozmetik ürün çeşitlerinde olmak üzere, kokunun olduğu ve kokunun olması istenilen her ürün için geniş seçeneklere

Detaylı

Çiftlik ve Hayvancılık Endüstrisi. Gıda Endüstrisi. Süt Endüstrisi. İçecek Endüstrisi. Sağlık Sektörü. Otel & Mutfak Sektörü. Ulaşım & Kamu Alanları

Çiftlik ve Hayvancılık Endüstrisi. Gıda Endüstrisi. Süt Endüstrisi. İçecek Endüstrisi. Sağlık Sektörü. Otel & Mutfak Sektörü. Ulaşım & Kamu Alanları www.prokimsan.com BİOMİX ÜRÜNLERİ KATALOĞU PROKİMSAN KİMYA SANAYİ A.Ş olarak BİOMİX gurubu ürünlerimizle siz değerli müşterilerimizin hijyen, temizlik ve bakım sorunlarınızın çözümünde, uzman danışman

Detaylı

Burada kısa sürede ve fazla masrafa girmeden uygulayabileceğiniz birkaç Vücut bakım önerisi bulacaksınız.

Burada kısa sürede ve fazla masrafa girmeden uygulayabileceğiniz birkaç Vücut bakım önerisi bulacaksınız. Tepeden Tırnağa Vücut bakımı Burada kısa sürede ve fazla masrafa girmeden uygulayabileceğiniz birkaç Vücut bakım önerisi bulacaksınız. Bakım için Duş Yapılan araştırmalarda en çok tercih edilen yıkanma

Detaylı

YENİ! Profesyonel Cilt Bakımı

YENİ! Profesyonel Cilt Bakımı Menalind professional Yaşlı ve hassas cilt için profesyonel cilt bakım serisi YENİ! Profesyonel Cilt Bakımı Cildin koruyuculuğuna mükemmel destek: Nutriskin Protection Complex Yeni Nutriskin Protection

Detaylı

Doğal ve Doğal Olmayanı Ayırma Teknikleri. Prof. Dr. Hulusi Barlas

Doğal ve Doğal Olmayanı Ayırma Teknikleri. Prof. Dr. Hulusi Barlas Doğal ve Doğal Olmayanı Ayırma Teknikleri Prof. Dr. Hulusi Barlas INCI Sistemi International Nomenclatura Cosmetic Ingredients (Kozmetik Ürün Bileşenleri Uluslar arası İsim Listesi) INCI sistemi, kimyasal

Detaylı

Efsanevi SBK serisi 19 yıllık başarı! 20 den fazla ülke

Efsanevi SBK serisi 19 yıllık başarı! 20 den fazla ülke Efsanevi SBK serisi 19 yıllık başarı! 20 den fazla ülke ! Saç bakım eko-ürünlerinin tasarımı, doğa ile bilimin sentezi temelinde yenilikçi ürünleri yaratabilen profesyonellere bırakılmalıdır. Saç bakımı

Detaylı

SOFTYCON N 50. Yüksek performanslı yumuşatıcı

SOFTYCON N 50. Yüksek performanslı yumuşatıcı Yüksek performanslı yumuşatıcı Yağ asit türevlerinin bileşiği Nonyonik Alanları SOFTYCON N 50 tüm iplik cinsilerinde rahatlıkla kullanılabilen, çok yumuşak bir tuşe sağlayan pseudokatyonik yumuşatıcıdır.

Detaylı

SOFTYCON ASH. Alkaliye dayanıklı hidrofil silikon, tüm elyaflara hidrofillik kazandıran özel ürün

SOFTYCON ASH. Alkaliye dayanıklı hidrofil silikon, tüm elyaflara hidrofillik kazandıran özel ürün Alkaliye dayanıklı hidrofil silikon, tüm elyaflara hidrofillik kazandıran özel ürün Polysiloksilanların mikro emülsiyonu Hafif Katyonik SOFTYCON ASH ile muamele edilen ürün, yumuşak, kaygan ve ipeksi tuşe

Detaylı

Temizligin Aydınlatan Gücü KİMYA

Temizligin Aydınlatan Gücü KİMYA Temizligin Aydınlatan Gücü ( KİMYA Firma Profili HAKKIMIZDA 1998 yılında, çamaşır suyu ve tuzruhu üretimiyle Eskişehir Baksan Sanayi Sitesinde imalat hayatına başlayan SİRAÇ ailesi üretim ve çalışma ağını

Detaylı

Aracınız Kışa Hazır mı? -Sonax kışlık ürünler ile kışında sürüş keyfini yaşayın

Aracınız Kışa Hazır mı? -Sonax kışlık ürünler ile kışında sürüş keyfini yaşayın Aracınız Kışa Hazır mı? -Sonax kışlık ürünler ile kışında sürüş keyfini yaşayın Metanol içerikli cam sularına dikkat! Cam suyu deyip geçmeyin. Metanol içeren cam suları sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye

Detaylı

PURE OCEAN MAKYAJ TEMİZLEME SERİSİ

PURE OCEAN MAKYAJ TEMİZLEME SERİSİ MAKYAJ TEMİZLEME SERİSİ YENİ NESİL MAKYAJ TEMİZLEME SERİSİ KOLAY KULLANIM VE ETKİLİ SONUÇ ÖZEL GELİŞTİRİLMİŞ BENZERSİZ FORMÜL BİYOTEKNOLOJİ İLE ÜRETİM BİTKİSEL AKTİF MOLEKÜLLER EKSTRA CİLT BAKIMI TEMİZLEME

Detaylı

%70 alœ vera TIARE ŞAMPUAN HACİM GERÇEK İYİLİK SAF ORGANİK İÇERİKLERİN DOĞRU KOMPOZİSYONU İLE BAŞLAR SERTİFİKALI ORGANİK TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN

%70 alœ vera TIARE ŞAMPUAN HACİM GERÇEK İYİLİK SAF ORGANİK İÇERİKLERİN DOĞRU KOMPOZİSYONU İLE BAŞLAR SERTİFİKALI ORGANİK TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN ХОРОШИЙ ГРАЖДАНИН ЗЕМЛИ İYİ YERYÜZÜ VATANDAŞI DER GUTE ERDENBÜRGER GOOD CITIZEN OF THE EARTH TIARE TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN IŞILTI HACİM alœ vera tiare greyfurt ylang-ylang papatya vetiver s.lanka & haiti

Detaylı

FINAWAX-E: Erucamid yapıda doymamış primary amid tir ve tamamen bitkisel bazlıdır. PE/PP dolgu, renkli masterbatch & kompound

FINAWAX-E: Erucamid yapıda doymamış primary amid tir ve tamamen bitkisel bazlıdır. PE/PP dolgu, renkli masterbatch & kompound SLIP & ANTIBLOK (FINAWAX) FINAWAX-O: Oleamid yapıda doymamış primary amid tir ve tamamen bitkisel bazlıdır. PE/PP dolgulu kompound FINAWAX-OK: Oleamid yapıda doymamış primary amid tir ve tamamen bitkisel

Detaylı

L(+)Laktik asit ve Laktatlar Kozmetikteki Doğal Nemlendiriciler

L(+)Laktik asit ve Laktatlar Kozmetikteki Doğal Nemlendiriciler J.M van Rijbergen* L(+)Laktik asit ve Laktatlar Kozmetikteki Doğal Nemlendiriciler Anahtar kelimeler: Nemlendirme, rinse-off, laktatlar, kozmetik Özet Cildin sağlığını korumak için nemlendirmenin çok büyük

Detaylı

Dis Hekimi Dr. Remzi ULGEN. Diş Macunları. kozmetik olduğu u kabul edilmektedir. ndandır. olmasındand. www.remziulgen.com 1

Dis Hekimi Dr. Remzi ULGEN. Diş Macunları. kozmetik olduğu u kabul edilmektedir. ndandır. olmasındand. www.remziulgen.com 1 Diş Macunları Diş fırçalamada ilk amacın kozmetik olduğu u kabul edilmektedir. Ön n dişlerin arka dişlerden daha dikkatli fırçalanmasf alanması,, bu dişlerin kolay fırçalanmasf alanmasından ndan değil,

Detaylı

Cilt sorunlarının çözümü. Tıbbi etki. Doğal bakım.

Cilt sorunlarının çözümü. Tıbbi etki. Doğal bakım. Cilt sorunlarının çözümü Tıbbi etki. Doğal bakım. Yeni doğmuş bebek cildi gibi Cildiniz için sorun giderici DADO SENS DADO SENS olarak amacımız cildinizin ihtiyacı olanı vermektir. DADO SENS ürünlerini

Detaylı

Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için B A K I M T A V S I Y E S I. yalnızca eczanelerde satılır

Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için B A K I M T A V S I Y E S I. yalnızca eczanelerde satılır B A K I M T A V S I Y E S I Deumavan -İntim Bakımı Doğal nazik cilt bakımı, kadın ve erkekler için yalnızca eczanelerde satılır yeni düzeyde genital bölge bakımı İçindekiler Vücudumuzun genital bölgesi.....................

Detaylı

Tebliğ. "Ancak, ilaç sanayiinde kullanılmak üzere ithal edilecek ürünler için, 2 nci maddedeki esaslara göre Kontrol Belgesi aranır.

Tebliğ. Ancak, ilaç sanayiinde kullanılmak üzere ithal edilecek ürünler için, 2 nci maddedeki esaslara göre Kontrol Belgesi aranır. Tebliğ Dış Ticaret Müsteşarlığından: Dış Ticarette Standardizasyon Tebliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ Tebliğ No: (25/18) MADDE 1 31/12/24 tarihli ve 25687 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan

Detaylı

SERTİFİKALAR ÜYELİKLER TAYSAD

SERTİFİKALAR ÜYELİKLER TAYSAD SERTİFİKALAR ÜYELİKLER TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği İstanbul 3.Bölge Sanayici ve İş Adamları Derneği(SAN-DER) HAKKIMIZDA 1989 1990 1996 1998 2004 2008

Detaylı

TEKSOAP NOT 50. Kimyasal Yapısı. Dispersant ve kopolimer yüzey aktif maddelerinin özel karışımı. Đyonik Yapısı. Anyonik.

TEKSOAP NOT 50. Kimyasal Yapısı. Dispersant ve kopolimer yüzey aktif maddelerinin özel karışımı. Đyonik Yapısı. Anyonik. Reaktif boyalar için boyama işlemlerinden sonra nötralizasyon işlemini kaldıran ve geleneksel yıkamalara göre proses kısaltan özel bir sabundur. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

KOZMETİK ÜRÜNLER VE YENİ TAŞIYICI SİSTEMLER

KOZMETİK ÜRÜNLER VE YENİ TAŞIYICI SİSTEMLER KOZMETİK ÜRÜNLER VE YENİ TAŞIYICI SİSTEMLER Prof.Dr.Özgen Özer Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji Bilim Dalı 2012 KOZMETİK/KOZMESÖTİK ÜRÜNLERİN TANIMI Kozmetikler

Detaylı

Aerosol Ürün Uygulamaları

Aerosol Ürün Uygulamaları Aerosol Ürün Uygulamaları Tempo Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti. Kimyager Emiş HAS TANIŞ 12.07.2012-Muğla AEROSOLLER Aerosoller; itici gaz, çözücü ve aerosol kabından oluşur. Aerosol kaplarının içinde formülü

Detaylı

KALİTELİ SÜT NASIL ELDE EDİLİR?

KALİTELİ SÜT NASIL ELDE EDİLİR? KALİTELİ SÜT NASIL ELDE EDİLİR? Prof. Dr. METİN ATAMER Dr. EBRU ŞENEL ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ SÜT TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ Kaliteli süt üretimi için sağlanması gereken koşullar; Sağlıklı inek Özenli

Detaylı

SABUN SENTEZİ (Yağların Hidrolizi veya Sabunlaştırılması)

SABUN SENTEZİ (Yağların Hidrolizi veya Sabunlaştırılması) SABUN SENTEZİ (Yağların Hidrolizi veya Sabunlaştırılması) Gerek hayvansal yağlar gerekse bitkisel (nebati) yağlar, yağ asitlerinin gliserin (gliserol) ile oluşturdukları oldukça kompleks esterlerdir. Bu

Detaylı

ÇİMENTO FABRİKALARINDA ALTERNATİF YAKIT OLARAK KULLANILACAK ATIK KODLARI

ÇİMENTO FABRİKALARINDA ALTERNATİF YAKIT OLARAK KULLANILACAK ATIK KODLARI ÇİMENTO FABRİKALARINDA ALTERNATİF YAKIT OLARAK KULLANILACAK ATIK KODLARI ATIK KODU ATIK AÇIKLAMASI 16 01 03 Ömrünü tamamlamış lastikler 08 03 19* Dağıtıcı yağ 08 04 17* Reçine yağı KULLANILMIŞ LASTİKLER

Detaylı

Aloe Vera SSS. Aloe Vera hakkında sorular ve cevaplar

Aloe Vera SSS. Aloe Vera hakkında sorular ve cevaplar Aloe Vera SSS Aloe Vera hakkında sorular ve cevaplar s Aloe Vera nedir ve bakım için neden uygundur? Aloe Vera binlerce yıldır bilinmektedir. Aloe Vera bitkisinin içeriğindeki sayısız madde özellikle de

Detaylı

İçindekiler BAKIM PLANI 03. BASIC HYDRO (Temel Bakım Serisi) 13. BASIC CLEAR (Akneli ve yağlı cilt bakım serisi) 23

İçindekiler BAKIM PLANI 03. BASIC HYDRO (Temel Bakım Serisi) 13. BASIC CLEAR (Akneli ve yağlı cilt bakım serisi) 23 İçindekiler BAKIM PLANI 03 BASIC HYDRO (Temel Bakım Serisi) 13 BASIC CLEAR (Akneli ve yağlı cilt bakım serisi) 23 CUTANOVA (Onarıma ihtiyaç duyan ciltler için özel bakım ) 33 BIONATIVE (Doğal bitkisel

Detaylı

Mutfak Hijyeni Ürünleri. İşin mutfağında. hijyen var!

Mutfak Hijyeni Ürünleri. İşin mutfağında. hijyen var! Mutfak Hijyeni Ürünleri İşin mutfağında hijyen var! Yüksek performans sunan Maratem Profesyonel mutfak hijyeni ürünleri markası Culina, enerji tasarrufuna ve mutfak maliyetinin kontrol altına alınmasına

Detaylı

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1/7 ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU Düzenlenme tarihi: 24.04.2010 1 Ürün ve firma tanıtımı Ürün adı: VITRO ROOM WC Tuvalet Temizleme Ürünü Ürünün uygulama alanı: Genel temizlik/bakım/hijyen Ürünü Tedarikçi

Detaylı

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN dünyanın en saf* kozmetiği * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası Mambino Organics ürünleri el yapımıdır ( toplu üretim yapılmamaktadır) ve doğal hammaddelerimizin

Detaylı

Dostunuzu düşmanınızı tanıyın!

Dostunuzu düşmanınızı tanıyın! Dostunuzu düşmanınızı tanıyın! Sentetik temizlik ürünleri neden düşman? Hepimiz yıllarca kullandık. Mutfakta, banyoda, çamaşırlarımızda Yaşadığımız mekânların her köşesinde. Temizlemek, dezenfekte etmek

Detaylı

www.scalaturkiye.com.tr

www.scalaturkiye.com.tr www.scalaturkiye.com.tr Giriş Bayan iç çamaşırları, gecelikleri ve korse alanında dünyanın en ünlü üreticilerinden olan Scala, yıllar süren araştırma ve geliştirme faaliyetlerinden sonra, devrim niteliği

Detaylı

3. Kozmetik Kongresi, 15-17 Subat 2013, Antalya. Tez Danışmanı PROF. DR. GÜLGÜN YENER

3. Kozmetik Kongresi, 15-17 Subat 2013, Antalya. Tez Danışmanı PROF. DR. GÜLGÜN YENER ELİF GÖZDE UTKU TÜRK Tez Danışmanı PROF. DR. GÜLGÜN YENER İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji Bilim Dalı Alfa Glukosil Hesperidinin Farklı Topikal Formülasyonlarının

Detaylı

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AY EKİM 06-07 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI. SINIF VE MEZUN GRUP KİMYA HAFTA DERS SAATİ. Kimya nedir?. Kimya ne işe yarar?. Kimyanın sembolik dili Element-sembol Bileşik-formül. Güvenliğimiz ve Kimya KONU ADI

Detaylı

SEKTÖRÜN TANIMI TÜRKİYE TEMİZLİK MADDELERİ SEKTÖRÜ

SEKTÖRÜN TANIMI TÜRKİYE TEMİZLİK MADDELERİ SEKTÖRÜ SEKTÖRÜN TANIMI Tablo-1: Temizlik Maddeleri Sektöründe Yer Alan Ürünler GTİP Ürün Adı 3401 Sabunlar, Yüzey Aktif Organik Maddeler 3402 Yıkama, Temizleme Müstahzarları-Sabunlar Hariç 3403 Yağlama Müstahzarları,

Detaylı

GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9

GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9 GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9 KÖPÜK OLUŞUMU Köpük oluşumu Köpük, gazın dağılan faz, bir sıvının ise sürekli faz olduğu bir kolloidal dispersiyondur. Dispersiyon ortamı genellikle bir sıvıdır. Ancak,

Detaylı

Türkiye de Kozmetik Sanayi İthalat ve İhracat Rakamları ve Kozmetik Sektöründe ARGE ve İnnovasyon ve Bitkisel Ürün Konseptleri:

Türkiye de Kozmetik Sanayi İthalat ve İhracat Rakamları ve Kozmetik Sektöründe ARGE ve İnnovasyon ve Bitkisel Ürün Konseptleri: Türkiye de Kozmetik Sanayi İthalat ve İhracat Rakamları ve Kozmetik Sektöründe ARGE ve İnnovasyon ve Bitkisel Ürün Konseptleri: İKMİB ve TUIK rakamlarına göre 2013 yılı Kimya Sektörü İhracatı 17,5 Milyar

Detaylı

Mutfak Hijyeni Ürünleri Culinary Hygiene Products

Mutfak Hijyeni Ürünleri Culinary Hygiene Products Mutfak Hijyeni Ürünleri Culinary Hygiene Products BULAŞIK DETERJANLARI / Dishwashing Detergents M30 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Yüksek Performanslı M305 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Manual Dishwashing

Detaylı

STABİLİZERLER ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC

STABİLİZERLER ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC Açıklama : Yarı rafine karragenan. Kullanım Oranı : % 0,05-0,5 Kullanım Alanı : Süt ürünleri, şekerleme ürünleri, reçel, marmelat vb.tüm gıdalarda. ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX

Detaylı

FEN ve TEKNOLOJİ / ASİT VE BAZLAR GÜNLÜK YAŞAMDA ASİT VE BAZLAR

FEN ve TEKNOLOJİ / ASİT VE BAZLAR GÜNLÜK YAŞAMDA ASİT VE BAZLAR GÜNLÜK YAŞAMDA ASİT VE BAZLAR 1 Yüzyıllardır doğayı ve doğadan elde edilebilecek maddeleri keşfetme arzusu içinde olan insanoğlu 1400'lü yıllarda o güne kadar bilinmeyen bir asidi, yani HCl (hidrojen klorür,

Detaylı

SPAKARE Kenevir yağı ile

SPAKARE Kenevir yağı ile Kenevir yağı ile Kenevir oldukça çok yönlü bir bitkidir. Geleneksel olarak, kenevir yelkenli gemilerde halatlar yapmak için kullanılır. Daha yakın zamanlarda, moda tasarımcıları kenevir liflerini elbise

Detaylı

Termal Sular ve Cildimiz

Termal Sular ve Cildimiz Termal Sular ve Cildimiz Termal su nedir? Termal su, doğal mineral içeriklere ve iyileştirici etkilere sahiptir. Tedavi amaçlı kullanıma uygundur. Birçok karakteristik özelliği sayesinde, sağlık alanında

Detaylı

KOZMETİK ÜRÜNLERDE YÜZEY-AKTİF MADDELER. Naz Zeynep ATAY Boğaziçi Üniversitesi FEF Kimya Bölümü

KOZMETİK ÜRÜNLERDE YÜZEY-AKTİF MADDELER. Naz Zeynep ATAY Boğaziçi Üniversitesi FEF Kimya Bölümü KOZMETİK ÜRÜNLERDE YÜZEY-AKTİF MADDELER Naz Zeynep ATAY Boğaziçi Üniversitesi FEF Kimya Bölümü 1 Yüzey-aktif madde YAM YAM sınıflandırması Uygulamaya göre Emülgatörler (Emulsifiers) Köpürtücüler (foaming

Detaylı

GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ

GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ S O F E TA M A R İ N E GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ Tekne Güverte Ve Gövde Temizlik Maddesi Cleaner teknelerdeki kaymaz yüzeylerde oluşan ağır kirleri ve siyah lekeleri etkili bir şekilde ve kolaylıkla

Detaylı

İLETİŞİM BİLGİLERİ. Genel Müdür Umut VELİDEDEOĞLU. gsm: 0532 580 19 00 e-mail: umut@velidedeoglu.com.tr

İLETİŞİM BİLGİLERİ. Genel Müdür Umut VELİDEDEOĞLU. gsm: 0532 580 19 00 e-mail: umut@velidedeoglu.com.tr Velidedeoğlu Kimya fiyat açıklamaları; * Bu fiyat listesi 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerlidir ve bir önceki fiyat listesini geçersiz kılar. * Fiyat listemiz TÜRK LİRASI bazında geçerli olup, Doğru

Detaylı

EK I. Kozmetik Ürünlerin Kategorilerini Gösteren Liste

EK I. Kozmetik Ürünlerin Kategorilerini Gösteren Liste EK I Kozmetik Ürünlerin Kategorilerini Gösteren Liste Cilt için kremler, emülsiyonlar, losyonlar, jeller ve yağlar (el,yüz,ayak v.b. için) Yüz maskeleri (cilt yüzeyini aşındıranlar/ soyanlar hariç) Fondötenler

Detaylı

STABİLİZERLER ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC

STABİLİZERLER ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX MYS SERİSİ 102 RC Açıklama : Yarı rafine karragenan. Kullanım Oranı : % 0,05-0,5 Kullanım Alanı : Süt ürünleri, şekerleme ürünleri, reçel, marmelat vb.tüm gıdalarda. ÜRÜNÜN ADI : MAYMIX

Detaylı

www.efendikozmetik.com

www.efendikozmetik.com www.efendikozmetik.com HAKKIMIZDA 2005 yılında kurulan Efendi Kozmetik, kurucularının kozmetik ve perakende sektöründeki 17 yıllık deneyimini de birleştirerek, müşterilerine doğal kozmetik alanında uzun

Detaylı

Suyun Zirai Mücadeledeki Önemi

Suyun Zirai Mücadeledeki Önemi Suyun Zirai Mücadeledeki Önemi Zirai mücadelede hazırladığımız karışımların neredeyse %99 unu oluşturan suyun önemi büyüktür. Kullanılan suyun kalitesinin yüksek olması yapılacak ilacın başarısını ve etkinlik

Detaylı

COSMOS STANDARD FORMULA VALIDATION FOR ORGANIC PRODUCTS ORGANİK KOZMETİK ÜRÜNLERDE FORMÜL VALIDASYONU

COSMOS STANDARD FORMULA VALIDATION FOR ORGANIC PRODUCTS ORGANİK KOZMETİK ÜRÜNLERDE FORMÜL VALIDASYONU -AISB Organic and Natural Cosmetics Standard Organik ve Doğal Kozmetik Standardı Version 2.0 21st October 2013 FORMULA VALIDATION FOR ORGANIC PRODUCTS ORGANİK KOZMETİK ÜRÜNLERDE FORMÜL VALIDASYONU Asuman

Detaylı

KİMYASAL ÜRÜNLERİ. Ürün Adı KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

KİMYASAL ÜRÜNLERİ. Ürün Adı KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ KG Litre /Paket TL Koli TL Maratem 9225001 M101 El Yıkama ü Sedefli Beyaz 5L 4 5,13 5 97,57 390,30 Maratem 9225002 M101 El Yıkama ü Sedefli Beyaz 20L 1 20,44 20 337,42 337,42

Detaylı

Doç. Dr. Cengiz ÇETİN, BEK153 Organik Eserlerde Önleyici Koruma Ders Notu DERS 6 4. ÇÖZÜCÜLER. Resim 1. Ciriş bitkisi.

Doç. Dr. Cengiz ÇETİN, BEK153 Organik Eserlerde Önleyici Koruma Ders Notu DERS 6 4. ÇÖZÜCÜLER. Resim 1. Ciriş bitkisi. DERS 6 4. ÇÖZÜCÜLER Resim 1. Ciriş bitkisi. 1 4. ÇÖZÜCÜLER Çözücüler normal sıcaklık ve basınçta sıvı halde bulunan organik maddelerdir. Organik olmayan fakat herkes tarafından bilinen su da bir çözücüdür.

Detaylı

YANGIN SÖNDÜRME KÖPÜKLERİ

YANGIN SÖNDÜRME KÖPÜKLERİ YANGIN SÖNDÜRME KÖPÜKLERİ KÖPÜK NEDİR? Yangın söndürme köpüğü; köpük konsantresinin su ve hava ile basınç altında oluşturduğu kabarcıklar topluluğudur. Köpük üç bileşenden oluşur Köpük konsantresi Su Hava

Detaylı

Silikonlar, Mastikler ve Köpükler

Silikonlar, Mastikler ve Köpükler Vulkanize fiber, Bez ve Kağıt mesnetler üzerine elektroliz yöntemiyle kaplanan zımparalarımız, en yüksek kalite ve performansta aşındırma kabiliyetine sahip, OSA, EN, ANSI sertifikalarına uygun ve uzun

Detaylı

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1/6 ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU Düzenlenme tarihi: 24.04.2010 1 Ürün ve firma tanıtımı Ürün adı: CHEF SOL A 7 Sıvı Elle Yıkama Bulaşık Deterjanı Ürünün uygulama alanı: Çamaşır Hijyen Sistemleri Tedarikçi

Detaylı

www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI

www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI Makine ve Kimya Kompleksi TEMİZLİK KAZANÇ Saruhan şirketler grubu olarak faaliyette bulunduğumuz sektörlerde uluslararası standartlarda ürünler geliştirerek üretimimizi

Detaylı

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU 91 / 155 / EEC, 93 / 112 / EC, 2001 / 58 / EC ye göre

ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİ FORMU 91 / 155 / EEC, 93 / 112 / EC, 2001 / 58 / EC ye göre Düzenleme tarihi 01/12/2012 1. Ürün ve Firma Tanıtımı Ürün Adı FAGOR CARP Ürün Tanımı Kuru Köpük Halı Yıkama Maddesi Ürün Kodu GH-011 Üretici/Tedarikçi Bayer Kimya Temizlik Hijyen ve Kozmetik Ürünleri

Detaylı

Doğal hayatlar, hayat dolu yenilikler!

Doğal hayatlar, hayat dolu yenilikler! Doğal hayatlar, hayat dolu yenilikler! ECOBABY ÜRÜNLERİ Gelişimini tamamlamamış bebek cildi kat kat koruma gerektirir! Bebeğinizin cildi, sizin cildinizden 3 kat daha ince ve narindir. Yetişkin cildinin

Detaylı

SAÇLARINIZIN GÜZELLİĞİ KONUŞULSUN.

SAÇLARINIZIN GÜZELLİĞİ KONUŞULSUN. SAÇLARINIZIN GÜZELLİĞİ KONUŞULSUN www.perfectmeturkiye.com Belıso Dünyanın bir çok ülkesinde tüketicinin sık kullandığı saç serilerine sahip olan Polonya firmasıdır. Perfect.Me serisi Londra tesislerinde

Detaylı

DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR. Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006

DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR. Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006 DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006 ÖNEMLİ! Gıdaları insanların sağlıklarını çok ciddi şekilde etkiler. Bu nedenle, gıda üreten kişilerin temizlik kurallarına uyması çok önemlidir.

Detaylı

TÜBİTAK BİDEB KİMYAGERLİK,KİMYA MÜHENDİSLİK VE KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ PROJE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI. LİSANS (Çalıştay 2012) Grup Adı GRUP KLEOPATRA

TÜBİTAK BİDEB KİMYAGERLİK,KİMYA MÜHENDİSLİK VE KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ PROJE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI. LİSANS (Çalıştay 2012) Grup Adı GRUP KLEOPATRA TÜBİTAK BİDEB KİMYAGERLİK,KİMYA MÜHENDİSLİK VE KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ PROJE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI LİSANS (Çalıştay 2012) Grup Adı GRUP KLEOPATRA PROJE ADI AYVA ÇEKİRDEĞİNDEN ELDE EDİLEN JELATİNİN

Detaylı

9225035 10,00 10,20 1 9225036 20,00 20,40 1. M305 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Manual Dishwashing Detergent - Optima 9225024 20,00 20,20 1

9225035 10,00 10,20 1 9225036 20,00 20,40 1. M305 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Manual Dishwashing Detergent - Optima 9225024 20,00 20,20 1 Mutfak Hijyeni Bulaşık Deterjanları M30 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı - Yüksek Performanslı Manual Dishwashing Detergent Konsantre olduğu için birkaç damlası bile bulaşıkları temizlemeye ve yağları gidermeye

Detaylı

EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. 1 Kısa Ürün Bilgisi EXCİPİAL HYDRO EMÜLSİYON, 200mL

EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. 1 Kısa Ürün Bilgisi EXCİPİAL HYDRO EMÜLSİYON, 200mL EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. 1 Kısa Ürün Bilgisi B. Kısa Ürün Bilgileri (KÜB) 1. Tıbbi Farmasötik Ürünün Adı (=200g) 2. Kalitatif ve Kantitatif Terkibi 1mL için 200mL için Üre, Ph. Eur 98 (etkin

Detaylı

ARC - RELAXTIVE OIL. Gelismis, Güvenilir, Kimyasallar YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ

ARC - RELAXTIVE OIL. Gelismis, Güvenilir, Kimyasallar YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ ARC - RELAXTIVE OIL YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ RELAXTIVE OIL HANGİ AMAÇLA GELİŞTİRİLDİ? RELAXTIVE OIL sıkışmış, paslanmış cıvataları, somunları, bağlantı elemanlarını, uzun süre kullanılmadığı için paslanarak

Detaylı

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ:... III GİRİŞ:... XV BÖLÜM

İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ:... III GİRİŞ:... XV BÖLÜM İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ:... III GİRİŞ:... XV BÖLÜM 1: Başlarken...1 Sert Yağlar...2 Hindistan Cevizi Yağı...2 Hurma Yağı ve Don Yağı...3 Kakao Yağı...4 Yumuşak Yağlar...5 Yaygın Yağlardaki Önemli Yağ Asitleri...6

Detaylı

Ekonomizer 500 ml YAĞ KATKILARI

Ekonomizer 500 ml YAĞ KATKILARI Ekonomizer 500 ml Ekonomizer, içeriğinde bulunan yüksek kaliteli katkılar sayesinde, motor yağının viskozite indeksini arttırır. Özellikle eski araçların motor parçalarındaki aşınmadan kaynaklanan, fazla

Detaylı

TEKSTİL HİJYEN ÜRÜNLERİ

TEKSTİL HİJYEN ÜRÜNLERİ TEKSTİL HİJYEN ÜRÜNLERİ Çorlu Makina ve Kimya Kompleksi Dünya daki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden SARUHAN, faaliyette bulunduğu sektörlerde uluslararası standartlarda ürünler geliştirerek üretimini

Detaylı

ORGANĠK BĠLEġĠKLER. 2. ÜNİTE 6. Bölüm

ORGANĠK BĠLEġĠKLER. 2. ÜNİTE 6. Bölüm ORGANĠK BĠLEġĠKLER 2. ÜNİTE 6. Bölüm Organik ve Anorganik BileĢiklerin Ayırt Edilmesi Kimya bilimi temelde organik ve anorganik olmak üzere ikiye ayrılır. * Karbonun oksitleri (CO, CO 2 ) * Karbonatlar

Detaylı

AM serisi KORASILON silikon yağları

AM serisi KORASILON silikon yağları AM serisi KORASILON silikon yağları Kısa tanım KORASILON AM serisi yağları polisiloksanlardır ve bu yağlarda saf polidimetilsiloksanlara kıyasla (örn. KORASILON M yağları) bazı metil gruplarının yerini

Detaylı