EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 4

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 4"

Transkript

1 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 4 Sayın Veli, Bu mektubumuzda, Eğitim - Öğretim yılı MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlkokulu 3. Sınıflar sınıf öğretmenleri zümresi olarak geçtiğimiz aylarda Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri derslerinde işlediğimiz konuları, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle ilgili kısa bilgilendirmeleri, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için yaptığımız planlamada yer alan konuları ve gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizi bulacaksınız. Bu bilgilendirmeler ışığında çocuklarımızın çalışmalarını takip etmeye devam edeceksiniz. Bu yıl değerler eğitimini planladığımız gibi ikişer ay süre ile işlemeye devam ediyoruz. Mart ve Nisan aylarında DÜRÜSTLÜK değeri üzerinde durduk. Mayıs ve Haziran aylarında TUTUMLULUK değerini işleyeceğiz. Sizler de değerler konusunda bizleri destekleyici etkinliklerinize devam ederseniz seviniriz. 3.Sınıflar olarak LÖSEV Bir Tuğla Da Sen Koy adlı toplum hizmetimiz öğrencilerimizle birlikte planlanarak Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir. Siz sevgili velilerimizin çocuklarımızın toplum hizmetine katılımlarına, yardımlaşma değerlerinin gelişimine verdiğiniz desteğe zümre öğretmenleri olarak tekrar çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim ve öğretim almaları adına bizlere her zaman verdiğiniz, vermeye devam ettiğiniz destekleriniz için teşekkür ederiz. 3. Sınıf Zümre Öğretmenleri 20 NİSAN HAZİRAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA İŞLEYECEĞİMİZ KAZANIM VE KONULAR DERS: HAYAT BİLGİSİ Şubat, Mart ve Nisan aylarında Benim Eşsiz Yuvam temamızı işledik. Temamız 17 Nisan 2015 tarihinde tamamlanmıştır. 20 Nisan da DÜN BUGÜN YARIN temasına başlanacaktır. Benim Eşsiz Yuvam temasında sorumluluklarımız, dürüstlük ve güven, farklılıklarımıza saygı, iletişim, barınma, adresimizi bilmenin önemi, ailemiz, aile üyeleri arasındaki ilişki ve iletişim biçimi ile diğer kişilerle olan ilişki ve iletişim biçimi arasındaki farkı ayırt etme, ailenin özel bir çevre olduğunu kavrama, ailede demokrasi kültürü, tarafsızlık ilkesi, sorunlarımızı çözme yöntemleri, aile içinde ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çözmek için sorun çözme becerisini kullanma, farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kişilerin bakış açılarının farklı olabileceğini kabul ederek bu kişilere ön yargısız davranma, liderlik, doğal afetler ve korunma yolları, ülkemiz, bölgelerimiz konularını en iyi şekilde işledik. Tema boyunca öğrenilen kavramlar ve anlamları tekrar edilerek temamız değerlendirilecektir.

2 3. TEMA: DÜN BUGÜN YARIN KONULAR 1. ATATÜRK ÜN HAYATI 2. ÖNDERİMİZ 3. MİLLİ BAYRAMLARIMIZDAN BİRİ 4. ATATÜRK ÜN TÜRK MİLLETİNE YAPTIĞI HİZMETLER 5. ÜLKELER VE BAYRAKLAR 6. CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK 7. GEÇEN YIL,BU YIL 8. DEĞİŞEN DUYGULAR 9. AİLECE DEĞİŞİYORUZ 10. HAYALİMDEKİ MESLEK 11. HAVA TAHMİNLERİ 12. YAĞMUR,KAR, SİS 13. ULAŞIM ARAÇLARI 14. BİLGİSAYARLAR HER YERDE 15. DÜNDEN BUGÜNE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ 16. YAŞADIĞIMIZ YERİN DÜNÜ BUGÜNÜ 17. DEDEMİN VE NİNEMİN OYUNLARI 18. GEÇMİŞE YOLCULUK 19. BİREY-TOPLUM- ÇEVRE 20. DOĞAL AFETLERDEN KORUNALIM 21. NELER ÖĞRENDİM?

3 BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR *23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ( Nisan ) * Trafik ve İlk Yardım Haftası ( Mayıs ayının ilk haftası ) * Anneler Günü (Mayıs ayının ikinci pazar günü) * Müzeler Haftası (18-24 Mayıs) *19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ( 19 Mayıs ) *Çevre Koruma Haftası (Haziran ayının ikinci pazartesi günü başlayan hafta) ATATÜRKÇÜLÜK (C , 15) (C ) Konu: Atatürk ün Kişiliği ve Özelliklerini Tanıma 13. Atatürk ün kişiliğini ve özelliklerini tanımaya ilgi duyuş: Atatürk ün kişilik özelliklerinden insan sevgisi üzerinde durulacaktır. 15. Atatürk ün güçlükler karşısında yılmadığını fark edebilme: Atatürk ün önceki yıllarda öğrenilen kişilik özelliklerinin yanı sıra, yurdumuzun düşmanlardan kurtarılmasında önder olduğu vurgulanacak ve Kurtuluş Savaşı sırasında karşılaştığı güçlüklere rağmen ümitsizliğe yer vermediği üzerinde durulacaktır. 14. Atatürk ün Türk milletine yaptığı hizmetleri fark edebilme: Atatürk ün yurdumuzu düşmanlardan kurtardığı vurgulanacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin Atatürk ün önderliğinde kurulduğu açıklanacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nın anlam ve önemi üzerinde durulacaktır. Cumhuriyetimizin geçmişten günümüze var olduğu ve gelecekte de var olacağı vurgulanacaktır. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz M.Kemal ATATÜRK ün vecizesinin anlam ve önemi üzerinde durulacaktır. DERS: FEN BİLİMLERİ Fen Bilimleri derslerimizde; Şubat,Mart ve Nisan aylarında ben ve çevrem, doğal ve yapay çevre, bilinçli tüketici, sağlıklı yaşam, yaşamımızdaki elektrikli araç gereçler ve elektrik kaynakları konuları tüm sınıflarımızda araştırma-sorgulama keşfetme, deney, açıklama yöntem ve tekniklerine yer verilerek işlenmiştir.

4 KONULAR 6.ÜNİTE: YAŞAMIMIZDAKİ ELEKTRİKLİ ARAÇLAR 6.2. ELEKTRİK KAYNAKLARI Resimleri Eşleştiriyorum Kaynakları Bilinçli Tüketelim Elektriği Tanıyalım Pilleri Çevreye Atmayalım!... Geri Dönüşüm ve Önemi 6.3. ELEKTRİĞİN GÜVENLİ KULLANIMI Sonuçlarını Biliyorum Yapabileceklerim Yapamayacaklarım Elektriğin Kullanımına Dikkat! Bir Bilene Soralım! Yalıtkanlar Sizi Korusun! 7.ÜNİTE: DÜNYA VE EVREN GEZEGENİMİZİ TANIYALIM DÜNYA NIN ŞEKLİ Dünya mızın Şekli Neye Benziyor? Uzaklardan Yaklaşan Sessiz Gemi Dünya mızın Şekli ile İlgili Geçmişte Neler Yaşandı Neler 7.2. DÜNYA NIN YAPISI Üç Küme Dünya Modeli Üzerinde Kara ve Denizleri İnceleyelim Dünya yı Yüzeyden İtibaren Kazabilir misiniz? Şubat, Mart ve Nisan aylarında da FEN BİLİMLERİ derslerimiz laboratuvar çalışmalarıyla desteklenmiştir. *Canlıların Değişimini Fark Ettin Mi? *Hangi Besin, Bilelim,Tanıyalım *Ampul Yapalım,Patlatalım *Her Pil Her Cihazı Çalıştırır Mı? Deney ve etkinlikleri yapılmıştır. DERS : TÜRKÇE TÜRKÇE DERSİNİN AMAÇLARI: Türkçeyi doğru ve etkili kullanarak kendini ifade edebilen, Bilimsel düşünen ve araştıran, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Haklarını ve sorumluluklarını bilen, Bilgi teknolojilerini kullanarak üreten,

5 Okumaktan ve öğrenmekten zevk alan, Kendisi ve çevresiyle uyumlu ve barışık, Metinler arası ilişki kurabilen, Girişimci ve problem çözücü, Milli ve evrensel değerlere önem veren bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. * Şubat, Mart ve Nisan aylarında yıllık planımızın amaçları ve kazanımları doğrultusunda Türkçe derslerimizde Sağlık Ve Çevre ile Değerlerimiz temalarını işledik. 7.TEMA: DÜNYAMIZ VE UZAY OKUYACAĞIMIZ METİNLER *AY LA GÜNEŞ İN OYUNU *UZAYDA YAŞAM DİNLEME METNİ: AY DEDE SERBEST OKUMA METİNLERİ : *GÖKYÜZÜ *DAĞLAR NEYE YARAR? 8.TEMA: ÜRETİM, TÜKETİM VE VERİMLİLİK OKUYACAĞIMIZ METİNLER *TASARRUF NE GÜZELDİR *SİHİRLİ PASTA *SEYFİ DEDE DİNLEME METNİ: TARLADAKİ HAZİNE SERBEST OKUMA METİNLERİ: *AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA *GEZİ ATATÜRKÇÜLÜK KONULARI: 1. Atatürk ün kişiliğini ve özelliklerini tanımaya ilgi duyuş: Atatürk ün kişilik özelliklerinden insan sevgisi üzerinde durulacaktır. 2. İnsanların sahip olduğu hak ve hürriyetleri fark edebilme: İnsanların çeşitli hak ve hürriyetlere sahip oldukları örneklerle açıklanacaktır. Sorumluluklar üzerinde durulacak, örnekler vermeleri istenecektir. 3. Düşünce hürriyeti üzerinde durulacaktır. 4. Atatürk ün insan hak ve hürriyetlerine önem verdiğini fark edebilme: Atatürk ün önderliğinde kavuştuğumuz hak ve hürriyetler örneklendirilerek Atatürk ün hak ve hürriyetlerine verdiği önem üzerinde durulacaktır.

6 DERS :MATEMATİK *Şubat, Mart ve Nisan aylarında yıllık planımızın amaçları ve kazanımları doğrultusunda Kesirler, Simetri, Örüntü ve Süslemeler, Üçgen, Kare, Dikdörtgen ve Çember konularını işledik. Konularla ve Dört İşlem ile ilgili Problem Çözme çalışmaları yaptık. KONULAR UZUNLUKLARI ÖLÇME 1. Metre ve santimetre arasındaki ilişkiyi açıklar. 2. Metre ve santimetre arasında ondalık kesir yazımını gerektirmeyen dönüşümler yapar. 3. Nesnelerin uzunluklarını tahmin eder ve tahminini ölçme sonucuyla karşılaştırır. 4. Cetvel kullanarak belirli bir uzunluğu ölçer ve ölçüsü verilen bir uzunluğu çizer. ÇEVRE 1.Nesnelerin çevrelerini belirler. 2.Düzlemsel şekillerin çevre uzunluğunu hesaplar. 3.Düzlemsel şekillerin çevre uzunlukları ile ilgili problemleri çözer ve kurar. ZAMANI ÖLÇME 1. Saati okur. 2. Belirli bir zamanı, farklı zaman ölçme birimlerini kullanarak ifade eder. 3. Zaman ölçme birimlerinin kullanıldığı problemleri çözer ve kurar. SIVILARI ÖLÇME 1. Standart sıvı ölçme aracı ve birimlerinin gerekliliğini açıklayarak litre veya yarım litre birimleriyle ölçmeler yapar. 2. Bir kaptaki sıvının miktarını litre ve yarım litre birimleriyle tahmin eder ve ölçme yaparak tahminini kontrol eder. 3. Sıvı ölçme birimlerinin kullanıldığı problemleri çözer ve kurar. TARTMA 1. Kilogramın ve gramın kullanıldığı yerleri belirtir. 2. Kilogram ve gramla ilgili problemleri çözer ve kurar. KARAKTER VE DEĞERLER EĞİTİMİ MAYIS HAZİRAN : TUTUMLULUK Kazanımlar: - Tasarrufun, tutumlu olmanın anlam ve önemini kavrarlar. - Tutumlu davranır, israftan kaçınır. - Yıl boyunca işlenen değerleri yaşamında davranış biçimi haline getirerek kullanır.

7 ETKİNLİKLERİMİZ 1. ETKİNLİK: 3. Sınıflarımız okulumuz konferans salonunda 26 Mart ta Türkçe Tiyatro Kulübünün 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle hazırladıkları TİYATRO ÖDEVİ adlı oyunu zevkle izlemişlerdir. 2. ETKİNLİK: Öğrencilerimize 30 Mart Pazartesi günü rehberimiz gezi ile ilgili bilgilendirici seminer vermiştir. 3. ETKİNLİK: 3. Sınıf öğrencilerimizle hava koşullarının olumsuzluğu nedeniyle ertelenen Uşakizade Latife Hanım Köşkü ve Agora Antik Kenti gezileri 10 Nisan, 14 Nisan,15 Nisan 2015 günlerinde rehber eşliğinde gerçekleştirilmiştir. 4. ETKİNLİK : Öğrencilerimiz Cuma akşamı Sabancı Gösteri Merkezinde Yedi Bölge, Dört Mevsim Türküler Bizi Söyler Programında Halk Oyunları Gösterilerini büyük bir başarıyla sunarak biz büyüklerini gururlandırmışlardır. 5. ETKİNLİK: Çocuk Kitapları yazarı Koray Avcı Çakmak 6 Mayıs 2015 günü söyleşi yapmak üzere 3. sınıfların minik okurlarıyla buluşacaklardır. 6. ETKİNLİK: LÖSEV(BİR TUĞLA DA SEN KOY) 3. Sınıflar Toplum Hizmeti etkinliği Mayıs ayı içinde ( 15 Mayıs ) zümrece planlanarak gerçekleştirilecektir. ÖNEMLİ NOTLAR *EV ÇALIŞMALARIMIZ OKUL BİLGİ SİSTEMİNDEN VERİLMEYE DEVAM ETMEKTEDİR. * SINIFLARIMIZDA AKILLI TAHTA UYGULAMASI İLE EĞİTİMLERİMİZ BAŞARIYLA DEVAM ETMEKTEDİR. * 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HAFTA BOYUNCA OKULUMUZDA SİZLERE GÖNDERİLEN PROGRAM DOĞRULTUSUNDA ETKİNLİKLERLE KUTLANACAKTIR. * SEVİYE İZLEME SINAVLARI (SİS 2) PERŞEMBE GÜNÜ UYGULANACAKTIR. ÖĞRENCİLERİMİZE VE SİZLERE EĞLENECEĞİNİZ, DİNLENECEĞİNİZ, GEZECEĞİNİZ, ÇOK KİTAP OKUYABİLECEĞİNİZ GÜZEL BİR TATİL DİLİYORUZ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE 3. SINIFLAR ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM 1, 2 VE 3. SINIFLAR HAYAT BİLGİSİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU ANKARA 2009 1 İÇİNDEKİLER Sayfa TÜRK MİLLÎ EĞİTİMİNİN GENEL

Detaylı

ÜNĠTELENDĠRĠLMĠġ YILLIK DERS PLANI BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAYAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3. SINIF

ÜNĠTELENDĠRĠLMĠġ YILLIK DERS PLANI BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAYAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3. SINIF EYLÜL 1 (19 EYLÜL 23 EYLÜL) 4 BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3 SINIF 1 TEMA : OKUL HEYECANIM KAZA- NIMLAR A31 Okula niçin hazırlıklı gelmesi gerektiğini açıklar A32 Öğrenciler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU Sayın Veli, 2014-2015 Eğitim - Öğretim yılı başından itibaren uyguladığımız programla ilgili olarak

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

HAFTA SAAT KAZANIMLAR DEĞERLENDİRME

HAFTA SAAT KAZANIMLAR DEĞERLENDİRME İSMET İNÖNÜ İLKOKULU 1. SINIFLAR DERS İŞLEME YOL HARİTASI DERSİN ADI:GÖRSEL SANATLAR Dersin Kredisi:Hafta da 1 ders saati Öğretmenlerin Adı ve Soyadı: Sabri YILDIZ, Hüseyin TUNCER, Pelin DDEĞİRMENCİ, Fadime

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ

TARİHÇEMİZ EĞİTİM POLİTİKAMIZ 0 TARİHÇEMİZ Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen

Detaylı

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Sayın Velimiz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına baslarken 1. yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır.

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır. GİRİŞ Bu kitap, siz velilerimiz için, okulumuz hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi

Detaylı

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 2. yarıyılda Hayat Bilgisi derslerinde Okul Heyecanım, Benim Eşsiz Yuvam ve Dün, Bugün, Yarın temaları birlikte yürütülecektir. Bu temalarda; Okuldaki kaynakların neden

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI. http://www.meb.gov.tr

ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI. http://www.meb.gov.tr ÖZEL MERSİN GELECEK ORTAOKULU TEOG ÖĞRENCİ KONU KILAVUZU 04-05 ÖĞRETİM YILI http://www.meb.gov.tr OKUL MÜDÜRLÜKLERİNİN YAPACAĞI İŞLEMLER a. Okulda kayıtlı 8 inci sınıf öğrencilerine ait bilgileri, e-okul

Detaylı

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SINIF A KTB DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2012 Pazartesi günü, Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için büyük bir coşkuyla başladı. Öğrencilerimiz, yöneticileri

Detaylı

FEN BİLİMLERİ DERSİ (3, 4, 5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR)

FEN BİLİMLERİ DERSİ (3, 4, 5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İLKÖĞRETİM KURUMLARI (İLKOKULLAR ve ORTAOKULLAR) FEN BİLİMLERİ DERSİ (3, 4, 5, 6, 7 ve 8. SINIFLAR) ÖĞRETİM PROGRAMI ANKARA 2013 İÇİNDEKİLER

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI KURULUŞ Sanatını evrensel boyutlara taşıyabilecek gençler yetiştirmek üzere 2004 yılında Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel

Detaylı

ÖZEL BAHÇELİEVLER İHLAS İLKOKULU 2012-2013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI 4.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI

ÖZEL BAHÇELİEVLER İHLAS İLKOKULU 2012-2013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI 4.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI 8 EYLÜL 01 AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ GEOMETRİ AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ 17 1 EYLÜL 01 ÜÇGEN, KARE VE DİKDÖRTGEN ÜNİTE 1 : 01-013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI GEOMETRİYE YOLCULUK

Detaylı

İÇİNDEKİLER TED SAMSUN KOLEJİ 1. 1. Lise Giriş Kılavuzu 2014-2015

İÇİNDEKİLER TED SAMSUN KOLEJİ 1. 1. Lise Giriş Kılavuzu 2014-2015 TED SAMSUN KOLEJİ 1. Önsöz 2. Okullarımız 3. Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? 4.Türk Eğitim Derneği nin Misyonu 5. Türk Eğitim Derneği nin Vizyonu 7.Okullarımızda Eğitim - Öğretim Anlayışı 8. Bilgi

Detaylı