TT-TTNET-AVEA KURUMSAL MÜŞTERİ EVRAKLARI DİJİTAL ARŞİV SÜREÇLERİ KURUMSAL MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREKTÖRLÜĞÜ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TT-TTNET-AVEA KURUMSAL MÜŞTERİ EVRAKLARI DİJİTAL ARŞİV SÜREÇLERİ KURUMSAL MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREKTÖRLÜĞÜ"

Transkript

1 TT-TTNET-AVEA KURUMSAL MÜŞTERİ EVRAKLARI DİJİTAL ARŞİV SÜREÇLERİ KURUMSAL MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREKTÖRLÜĞÜ

2 İçerik Neden dijital arşiv sistemi? Regülatif Yükümlülüklerimiz TT Evrak Arşiv Sistemi Süreçleri Abonelik İşlemlerinde Alınacak Evraklar TT & TTNET Müşteri Evrak Setinin Hazırlanması Müşteri Evraklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler! ÇAS ve Hizmet Formunda doldurulması zorunlu alanlar Sipariş Sistemlerinden 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır TT & TTNET Müşteri Evraklarının Arşive Gönderilmesi TTNET Evrak Arşiv Sistemi Süreçleri Abonelik Öncesi Müşteriden Alınacak Evraklar Abonelik Sözleşmeleri Abonelik Sözleşmelerinin Doldurulması Sözleşme doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler MTS den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır TT & TTNET DAS Eksik Evrak Rapor Erişim AVEA Evrak Arşiv Sistemi Süreçleri Abonelik İşlemlerinde Müşteriden istenilen belgeler Abonelik Sözleşmesinde dikkat edilmesi gerekenler Kimlik, imza sirkülerinde dikkate edilmesi gerekenler Hat Alım Formu hangi durumlarda kullanılır? Cihaz & Simkart Bilgi Formu Avea Evraklarının Dijital Arşive Gönderilmesi Teslim Tutanak Tipleri Avea Evrak Takip Sistemi Web Tutanak Erişim Ave Eksik Evrak Rapor Erişim

3 Neden Arşiv Sistemi? Ofis ve Bayilerdeki fiziki arşivlerin merkezileştirilmesi Online olarak evraklara erişimin sağlanması Müşteri şikayetlerinin Çağrı Merkezinde çözümlenmesi Merkezi eksik evrak raporlamasının yapılabilmesi Regülatif Yükümlülüklerimiz GSM de 60 gün içinde abonelik sözleşmesi dijital arşive iletilmeyen abonenin hatlarının kapatılması...! PSTN & ADSL de Tüm abonelik sözleşmeleri ve bu sözleşmelere bağlı süresi devam eden taahhütnamelerin ( Öncesi imzalananlar dahil) Şirketimiz web sitesinden müşterilere gösterilmesi gerekliliği Şikayetlerin çözümlenmesinde uygulanan ASL sürelerine uyulması için evraklara online erişimin sağlanması

4 Türk Telekom A.Ş.

5 Abonelik İşlemlerinde Alınacak Evraklar Abonelik İşlemlerinde Alınacak Evraklar: KOBİ / KURUMSAL GERÇEK İŞ YERİ KAMU DERNEK/VAKIF Kimlik Fotokopisi (Yetkili Kişi) İmza Sirküleri Vekaletname ( Yetkili kişi imza sirkülerindeki yetkili değil ise) İlgili işlem talebi için Sözleşme / Hizmet formu Kimlik Fotokopisi İş Yeri Beyan Formu (sadece yeni abonelikte) İlgili işlem talebi için Sözleşme / Hizmet formu Kamu kurumu adına yetkili kılındığını gösteren resmi yazı.(sağ üst köşesine YETKİ BELGESİ yazılacaktır) Yetkili Kimlik Fotokopisi İlgili işlem talebi için Sözleşme / Hizmet formu Yetkili kişinin TCKN sini içeren kimlik belgesi fotokopisi Yetkilendirmeyi içeren karar defteri (ilk ve son) sayfası örneği İmza sirküleri/yetki Belgesi İlgili işlem talebi için Sözleşme / Hizmet formu Sözleşme: ÇAS (Çerçeve Abonelik Sözleşmesi) TT de müşterilik oluşturulurken bir defaya mahsus müşteriden alınan tüm abonelikleri kapsayan çatı sözleşmedir. TT de ki müşterinin aldığı hizmetle ilgili sözleşme maddelerini içerir. Ofis ve Bayilere matbu olarak dağıtılır. Hizmet Formları: Yeni abonelik ve bu aboneliğe ait değişiklik taleplerinde kullanılır. hizmete ait adres, hız, tarife, özellik vb. bilgileri yer alır. ÇAS ın eki kabul edilir. Online olarak pusula üzerinde tutulmaktadır.

6 TT & TTNET Müşteri Evrak Setinin Hazırlanması Arşiv merkezinde müşteri evrakları ilgili müşteri, hizmet numarası ve işlemle 2D barkodlu iş emri çıktısı ile eşleştirilmektedir. Müşteri evrak seti (en üstten, alta) aşağıdaki sırada üst üste getirilerek zımbalanmalıdır; 1-2D barkodlu iş emri çıktısı 2- Sözleşme 3- Kimlik 4- İmza Sirküleri / Vekaletname/Diğer Evraklar NOT: Aynı gün, aynı ofisten, aynı müşteriye gerçekleştirilen işlemlerde müşteri evrakları çoklanmaktadır. Evrak setleri bu kurala uygun hazırlanmalıdır. Örneğin farklı günlerde girilen siparişler için her gün için müşteri evrakları çoklanıp ayrı setler oluşturulmalıdır. (Kargo paketi üzerine METS den alınan tutanak eklenmelidir)

7 Müşteri Evraklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler! Kimlik Fotokopisi okunaklı olmalıdır. İmza Sirkülerinin tarihi güncel ve noter onaylı olması gerekmektedir. Yetkili kişi imza sirkülerinde yer almıyorsa vekaletname alınmalıdır. İmza sirküleri/vekaletname üzerindeki imza sözleşme ile uymalıdır. Sözleşme ve Hizmet Formları okunaklı ve eksiksiz doldurulmalıdır.

8 ÇAS da doldurulması zorunlu alanlar Taraflar başlıklı 1. maddede yer alan ve Abonenin isminin/unvanının yazacağı ve aşağıda kırmızı ile çerçevelenen kutucuğun Sözleşme nin Sureti, Tarihi ve İmzalandığı Yer başlıklı 9. maddede imza tarihi ve imza yeri bilgisinin yazılacağı ve aşağıda kırmızı ile işaretlenen kutucukların Tarafların Tebligat Adresleri başlıklı 10. maddesinde yer alan ve kırmızı ile işaretlenen Abone nin adresine ilişkin tüm kutucuklarının doldurulmasından sonra, ÇAS ın imzalanması gerekmektedir.

9 Hizmet Formları nda* Doldurulması Zorunlu Alanlar (*Örnek olarak Telefon Hizmet Formu kullanılmış olup, tüm Hizmet Formları nda bu kurallar geçerlidir.) Telefon Numarası nın (diğer Form larda Devre Numarasının/Pilot Numarasının vs) yazılacağı ve aşağıda kırmızı ile işaretlenen kutucuğun doldurulması gerekmektedir. Firma/Kurum Adı:bilgisinin yazılacağı ve yukarıda kırmızı ile işaretlenen kutucukların doldurulması gerekmektedir. Tarife, abone özellik ve tarih bilgileri formda belirtilip, form yetkili kişi isim, unvan yazılarak imzalanmalıdır.

10 CW den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? CW den alınacak çıktı formunun örneği; Servis Raporları Rep, Barcode (QR) Raporu (Servis Sipariş ID yada Hizmet no bilgileri gerekli alanlara girilir) Ara (Sol alt köşede) (Ekrana gelen Hizmet no seçilir) QR kodu ( sol alt köşede) butonu

11 XDSL den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? XDSL den alınacak iş emri formu örneği ; Raporlar sekmesinden pazarlama, oradan da iş emri dökümü seçilir. XDSL no kısmına hizmet numarası yazılır. İş emri dökümü alınır.

12 TMS den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? TMS den alınacak tahakkuk fişi çıktısı örneği; 1. Siparişe ait HİZMET numarası TMS den girilir. 2. Sipariş numarası görüldükten sonra o siparişin üstüne tıklanarak durum sayfasından ilgili iş emri PSTN ise Fatura sekmesinden, digital hat vb. ise İş emri sekmesinden alınır. Çıkarılan iş emrinde 2D barkod kontrol edilmelidir.

13 DHS den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? DHS den alınacak iş emri formu örneği; İş emri durum sorgulamadan ilgili iş emri hizmet no ve iş emri no girilerek bulunur. İlgili iş emri için Form kısmından İş emri formu çıktı alınır.

14 TELAURA dan 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? DHS den alınacak iş emri formu örneği; İş emri durum sorgulamadan ilgili iş emri hizmet no ve iş emri no girilerek bulunur. İlgili iş emri için Form kısmından İş emri formu çıktı alınır.

15 SİEBEL dan 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? Siebelda oluşturulan Hizmet Talebi ekranı açılır. Aşağıda örneği görülen BI Publisher altında Bilgi Değişikliği Hizmet Talebi Formu na tıklanır. Açılan ekranda Report Output Type PDF seçilip, gelen ekranda rapor masaüstüne kaydedilip çıktı alınabilir.

16 TT & TTNET Müşteri Evraklarının Arşive Gönderilmesi

17 TT & TTNET Müşteri Evraklarının Arşive Gönderilmesi Sipariş sistemlerinde oluşturulan her sipariş METS e (Müşteri Evrak Takip Sistemi) düşer. Bayilerde 3 gün 80 işlem ofislerde 2 gün 200 işlem kuralına göre müşteri temsilcisi METS sistemine düşen işlemler için evrak teslim tutanağı oluşturur. Tutanak oluşturunca METS kargoya evrakları alması için uyarı yapmaktadır. Oluşturulan teslim tutanağı kargo paketi üzerine iliştirilmelidir.

18 METS (Kargo Kapak )Tutanak Örneği

19 TTNET

20 Abonelik Öncesi Müşteriden Alınacak Evraklar RESMİ DAİRE/ KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜS/ KONSOLOSLUK/ BÜYÜKELÇİLİK; Abonelik sözleşmesi imzalamaya yetkili kılınan şahıs veya şahısların veya yetkili temsilcinin, bağlı bulundukları kurumdan (Okullarda İlçe Milli Eğitim Md., belediyelerde Belediye Başkanı, hastanelerde İlçe Sağlık Birimi vb.) yetkisinin kapsamını belirten resmi yazı veya yetki belgesi (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Kimlik (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Ayrıca vergi muafiyetinden faydalanan kurumların yıllık vergi muafiyet karnesinin fotokopisi Şirket (VKN ile başvuruda bulunan kurumsal aboneler) : İmza Sirküleri fotokopisi İmza sirkülerinde imzası bulunan kişi veya kişilere ait kimlik (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Şahıs Şirketi (Bireysel başvuruda bulunarak, işyerinde kullanım yapacak aboneler); Kimlik (Aslı görülür, fotokopisi alınır) DERNEK, KOOPERATİF, VAKIF; Abonelik başvurularında Karar Defterindeki internet abonelik başvurusu ile ilgili alınan kararın bulunduğu sayfanın fotokopisi onoter onaylı Karar Defterinde, abonelik işlemlerini takip etmekle yetkili kılınan kişi veya temsilcinin yetkisinin kapsamı. (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Valiliklerce verilen "Dernek Tescil Numarası"nı gösterir belgenin fotokopisi Kimlik (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Kamu yararı derneklerde dernek tüzüğünde vergi muhafiyetine yönelik karar mevcut ise ayrıca vergi muafiyet belgesi gerekmemektedir. SİYASİ PARTİ; 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanununun 71. maddesinde belirtilen yetkili organlarca yetkilendirildiklerine dair belge. (Aslı görülür, fotokopisi alınır) Kimlik (Aslı görülür, fotokopisi alınır) İl ve genel başkanlık için ayrı vergi levhası veya ayrı bir evrak gerekmemektedir. Vekaletname: Vekil aracılığı ile başvuruda bulunulmuş ise, vekaletnamenin ve vekilin resimli kimlik belgesinin bir fotokopisi ile vekaletname verenin resimli kimlik belgesinin fotokopisi. Vekalette TTNET ibaresi olmalıdır Borçlandırıcı işlem yapmaya yetkilidir ibaresi varsa genel vekaletname geçerlidir. (Aslı görülür, fotokopisi alınır.)

21 Abonelik Sözleşmeleri HİZMET TÜRÜ MÜŞTERİMİZ TARAFINDAN DOLDURULACAK SÖZLEŞME -FORM G.SHDSL METRO ETHERNET İNTERNET * ABONELİK SÖZLEŞMESİ G.SHDSL İNTERNET EKİ * G.SHDSL EK HİZMET TALEP FORMU * TTNET ABONELİK SÖZLEŞMESİ METRO ETHERNET İNTERNET EKİ * METRO ETHERNET İNTERNET ABONELİK BAŞVURU FORMU *TTNET ABONELİK SÖZLEŞMESİ Güncel sözleşme ve formlar pusuladan takip edilmelidir.

22 Abonelik Sözleşmesinin Doldurulması

23 Abonelik Sözleşmesinin Doldurulması

24 Sözleşme doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler Tüm formlar müşteriye doldurtulmalı ve imzalanmalıdır. Sözleşmede ad, soyad, adres alanları başvuru sahibi tarafından kendi el yazısı ile doldurulmalıdır. Sözleşmede ad, soyad kimlik belgesindeki ad, soyad ile aynı sıralamada yazılmalıdır. Ad yerine soyad, soyad yerine ad yazılmamalı, isimde kısaltma, harf hatası yapılmamalı, okunaklı yazılmış olmalıdır. Sözleşme kısmında müşteri tarafından doldurulan hiçbir alan üzerinde karalama, silme, tipexleme yapılmamalıdır. Sözleşmenin son sayfasında bulunan "Abone/Vekil İmza" alanlarındaki imza kutucuğu ofis yada bayi yetkilisi önünde, müşteri tarafından imzalanmalı, paraf kesinlikle kabul edilmemelidir. Sözleşmeyi imzalayan her müşteriye, Abonelik Sözleşmesi'nin "müşteri nüshası" muhakkak verilmelidir. Tüm belgeler; (Formlar, Taahhütnameler, Modem Tutanakları, Sözleşmeler v.b) tam olarak doldurulup, abone hangi paketi ya da hizmeti istemişse bilgisinin açık olarak belirtilmesi gerekmektedir. Sözleşmede belirtilen alanların doğru şekilde doldurulduğu ve imzalandığı ofis ve bayi yetkilisi tarafından kontrol edilmelidir. Formlar istenilen standartlarda doldurulmadığı durumlarda evrak geçersiz sayılabilir.

25 MTS den 2D barkodlu iş emri çıktısı nasıl alınır? MTS den alınacak çıktı formunun örneği; 1. Siparişe ait ADSL numarası MTS den girilir. 2. Hangi siparişe numarasına ait eksik evrak var bulunur. 3. Sipariş numarası görüldükten sonra o siparişin üstüne tıklanarak çıktı formu alınır.

26 TT & TTNET DAS Eksik Evrak Rapor Erişim METS sistemi üzerinden gönderilen evraklar içindeki eksik evrak detayı ve hiç gönderilmeyen evrak detayı görüntülenebilmektedir. METS üzerinde Eksik Evrak Listesi sekmesinden işlem tipi, başvuru tarihi filtreleri ile eksik evraklar görüntülenebilmektedir.

27 TT & TTNET DAS Eksik Evrak Rapor Erişim METS üzerinde Eksik Evrak Listesi sekmesinden işlem tipi, başvuru tarihi seçilerek ilgili işlemler excel / pdf formatında dışa aktarılabilir.

28 AVEA

29 Abonelik İşlemlerinde Müşteriden istenilen belgeler LİMİTED ŞİRKETLER İÇİN Avea Kurumsal Tip Abonelik Sözleşmesi Yetkili Kişi Kimliği İmza Sirküleri Tahakkuk Fişi (son 2 ay) veya Faaliyet belgesi ( son 6 ay ) Hat Alım Formu Cihaz Sim kart Bilgi Formu Numara taşıma ile işlem yapılıyor ise Numara Taşıma Talep Formu ŞAHIS ŞİRKETLERİ İÇİN Avea Kurumsal Tip Abonelik SözleşmesiYetkili Kişi Kimliği İmza Beyannamesi Tahakkuk Fişi (son 2 ay) veya Faaliyet belgesi ( son 6 ay ) Hat Alım Formu Cihaz Sim kart Bilgi Formu Numara taşıma ile işlem yapılıyor ise Numara Taşıma Talep Formu EK HAT ALIM İÇİN GEREKEN BELGELER EK HAT ALIM İÇİN GEREKEN BELGELER Ek hat alım formu Yetkili kişi kimliği İmza sirküleri Ek hat alım formu Yetkili kişi kimliği İmza sirküleri

30 Abonelik Sözleşmesinde dikkat edilmesi gerekenler Avea Kurumsal Tip Abonelik Sözleşmesi orijinal boyutta olmalıdır. Sözleşme fotokopisi olmamalıdır. Sözleşme üzerinde karalama veya dakstil ile oynama yapılmamalıdır. Bilgiler kalem ile yazılacak şekilde ıslak olmalıdır. Abone kaşe ve imzası ıslak olmalı kaşe imza olmamalıdır. Bayi kaşe ve imza ıslak olmalıdır. Sözleşme alanları eksiksiz okunur şekilde doldurulmalıdır.

31 Abonelik Sözleşmesinde dikkat edilmesi gerekenler Avea Kurumsal Tip Abonelik Sözleşmesi şartnameleri ilgili firma tarafından ıslak şekilde imzalanmalıdır.

32 Kimlik Nüfus cüzdanı veya Nüfus cüzdanı belgesi yerine geçen tüm belgelerin ön ve arka yüzene 05xx xxx xx xx nolu hatta dayanak belge olup; tek başına yada başka bir işlem için kullanılamaz kaşesinin basılması gerekmektedir. İlgili kaşenin nüfus cüzdanı ön sol üst köşe, arka yüzde ise sol alt köşeye gelecek şekilde basılması, Sürücü belgelerinde ise ön tarafında sağ üst köşeye arka yüzü ise sol üst köşeye basılması gerekmektedir. Diğer belgelerde de kaşenin belgelerin bir köşesi üzerine gelecek şekilde basılması gerekmektedir. Abonelerden aldığımız kimlik fotokopilerinde ıslak olarak yukarıda açıklaması bulunan tek kullanımlık kaşe, bayi kaşesi, aslı gibidir ve bayi yetkili imzası mutlaka olmalıdır. Abonelik sözleşmesinde bulunan numara ile tek kullanımlık kaşe üzerinde bulunan numara aynı olmalıdır. Sözleşme veya sim kart bilgi formu üzerinde bulunan satışı yapılmış numaralardan bir tanesi tek kullanımlık kaşeye yazılabilir.

33 İmza Sirküleri İmza sirküleri noter onaylı olmalıdır. İmza sirküleri üzerinde geçerlilik tarihi kontrol edilmelidir. İmza sirkülerinde münferid müşterek ayrımı yapılmalıdır. Sözleşme üzerinde olan imza ile imza sirkülerindeki imza aynı olmalıdır.

34 Kimlik, İmza Sirküleri ve Tahakkuk Fişinin Geçersiz Olması Kimlik: BTK kaşesinin yanlış vurulması İmza Sirküleri: Noter onaylı olmaması, geçerlilik tarihinin geçmiş olması Tahakkuk Fişi: Geçici vergiler, vergi cezaları ve damga vergisi geçersizdir.

35 Hat Alım Formu hangi durumlarda kullanılır? Hat alım formu birden fazla hat alımlarda tarife bilgisi yazmak için ve ek hat alımlarında kullanılmaktadır. Daha önce kurumsal hat almış abonelerimize sözleşme doldurmadan hat alım formu, kimlik ve imza sirküleri ile hat vermekteyiz. Ek hat alımlarda işlemi yapan personelin ad-soyad ve T.C kimlik numarası yazılmalıdır. Hat alım formu eksiksiz doldurulmalıdır.

36 Cihaz & Simkart Bilgi Formu Bir hattan fazla satışlarda ilk sticker sözleşme üzerine diğer stickerlar cihaz sim kart bilgi formuna yapıştırılmaktadır. İmei numaraları da yazılmalıdır.

37 Avea Evraklarının Dijital Arşive Gönderilmesi Avea Arşiv merkezine gönderilen her evrak ekte bulunan tutanaklar ile gönderilmelidir. Hazırlanan tutanaklarda, ekte bulunan Avea Ofis Kodları listesindeki TT Ofislerine ait Bayi Kodu ve Bayi Adı mutlaka belirtilmelidir. İşlem türlerine göre (yeni aktivasyon, ek hat alım, satış sonrası, devir vs.) ayrı tutanaklar bulunmakta olup, her farklı işleme ait evrak, ilgili işleme ait tutanağa yazılmalıdır. Örneğin yeni aktivasyon evrakları satış sonrası işlemleri tutanağı içerisine yazılmamalıdır Tutaklarda belirtilen işleme ait alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bir firma kaç adet hat aldı ise tüm numaraları tutanak üzerine yazılmalıdır. Her tutanak listesi, listede bulunan işlemlere ait evraklarla gruplanarak gönderilmelidir. Evrakların diğer tutaklara ait evraklarla karışması önlenmelidir. Tutanaktaki sıralama orijinal evraklar ile aynı şekilde olmalıdır. Tutanakta ilk sırada bulunan abone bilgileri orijinal evraklarda da ilk sırada olmalıdır. Tutanaksız evraklar aynı gün içerisinde iade edileceğinden tutanaksız evrak kesinlikle gönderilmemelidir. Avea anlaşmalı kargo şirketi olan MNG Kargo tarafından evraklar toplanmaktadır.

38 Teslim Tutanak Tipleri Bayiler evraklarını Avea Arşiv Merkezine 21 konu başlığına göre her biri için ayrı teslim tutanağı düzenleyerek göndermektedirler. 1. Faturalı Hat Aktivasyon Evrakları 2. Faturasız Hat Aktivasyon Evrakları 3. Nt Faturalı Hat Aktivasyon Evrakları 4. Nt Faturasız Hat Aktivasyon Evrakları 5. Satış Sonrası İşlemlerin Evrakları 6. Devir 7. Yeniden Aktivasyon 8. Migration (Faturalı Faturasız / Faturasız Faturalı ) 9. Eksik Evraklar 10. Gönderilmemiş Evrak 11. Anahtar Kart 12. Taahhütnameler (Aktivasyon sonrası talep edilen kampanya taahhütnameleri) 13. Hat İptali 14. Kurumsal Evraklar ve Faturanı Paylaş Kurumsal Evraklar 15. Faturanı Paylaş Bireysel Evraklar 16. Müşteri Bilgi Güncelleme 17. HGS Formları 18. Cihaz Kampanya Taahhütnameleri 19. Cihaz Kampanya Taahhütnameleri Eksik Evrak 20. Ek Cihaz Kampanya Taahhütnameleri 21. Numara Taşıma RED

39 FATURALI / FATURASIZ / NT FATURALI / NT FATURASIZ HAT Teslim Tutanak Tipleri

40 FATURALI / FATURASIZ / NT FATURALI / NT FATURASIZ HAT TESLİM TUTANAK TİPLERİ

41 EKSİK EVRAK TESLİM TUTANAK TİPLERİ

42 EKSİK EVRAK TESLİM TUTANAK TİPLERİ

43 GÖNDERİLMEMİŞ EVRAK (BTK ) TESLİM TUTANAK TİPLERİ

44 GÖNDERİLMEMİŞ EVRAK (BTK ) TESLİM TUTANAK TİPLERİ

45 CİHAZ / EK CİHAZ TAAHHÜTNAMELERİ TESLİM TUTANAK TİPLERİ

46 CİHAZ / EK CİHAZ TAAHHÜTNAMELERİ TESLİM TUTANAK TİPLERİ

47 CİHAZ TAAHHÜTNAMELERİ EKSİK TESLİM TUTANAK TİPLERİ

48 CİHAZ TAAHHÜTNAMELERİ EKSİK TESLİM TUTANAK TİPLERİ

49 Fotokopi Evraklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler & Avea Arşiv Merkezi Adres Aslını alamadığımız tüm fotokopi evraklarda; 1. Islak imzalı Ofis kaşesi 2. Islak imzalı Aslı Görülmüştür Kaşesi ( Aslı Gibidir kaşesi de olabilir) 3. İşlemi yapan ofis personelinin ıslak imzası mutlaka bulunmalıdır. Yukarıda belirtilen bilgileri içermeyen fotokopi evraklar geçersiz sayılmaktadır. AVEA ARŞİV MERKEZİ ADRES AVEA İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ARŞİV MERKEZİ İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Haseyada Sanyi Sitesi II.Kısım Atatürk Bulvarı No :216 Başakşehir - İstanbul

50 Avea Evrak Takip Sistemi Web Tutanak Erişim Operaya girmek için kullanılan link https://satis.avea.com.tr/aveabayiportal/ ile birlikte B İle başlayan kullanıcı kod ve şifre ile giriş yapılır. Bayi raporlama portaline giriş yapılır.

51 Eksik evrak rapor takip ekranları Satış raporları sekmesine giriş yapılır.ilgili kısımdan Eksik evrak rapor-gönderilmemiş evrak rapor-cihaz taahhütnameleri eksik rapor ve Cihaz taahhütnameleri gönderilmemiş evrak raporu kısmından hangi raporlara ulaşılmak istenirse ilgili alan tıklanır ve kontrol edilmek istenen ay eksikleri seçilir. Tarih boş bırakılarak bayi kodu kısmı seçilerek tamam denildiğinde tüm eksikler listelenir.

52 Eksik Evrak Rapor Erişim En alt kısımdan dışa aktar seçeneği işaretlenir. Excell 2003 işaretlenir ve eksik listesi excelle aktarılmış olur. İlgili eksikler tamamlanarak Avea arşiv merkez kunt depo ikitelliye eksik evrak web tutanağı ile birlikte gönderilir. Tamamlanan eksiklerin sistemden düşüp düşmediği kontrolü de aynı ekranlardan yapılabilir.

53 Teşekkürler

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini Amaç TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 4.0 MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

Amaç... 2. Kısaltma ve Tanımlar... 2. Hususlar... 4

Amaç... 2. Kısaltma ve Tanımlar... 2. Hususlar... 4 TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ ARAÇ SATIŞ ve DEVİR ile BU İŞLEMLERE AİT BİLDİRİMİN ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILMASI Program Kullanım Kılavuzu 14.Mayıs.2010 Versiyon 1 İÇİNDEKİLER Amaç... 2 Kısaltma ve Tanımlar...

Detaylı

Kurumsal KEP Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme

Kurumsal KEP Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme Kurumsal KEP Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme (212) 537 8 537 KEP KEP info@istkep.com www.tnbkep.com.tr Online Başvuru Süreci (212) 537 8 537 Online Başvuru Süreci www.tnbkep.com.tr ana sayfası üzerinde

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0 TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0 Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ 1 / V: 1.4 AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Avea No Tarife Seçenekleri

Detaylı

TKDK PROJE YÖNETİMİ VERSİYON10.5.01

TKDK PROJE YÖNETİMİ VERSİYON10.5.01 BŞVURU FORMU DOLDURM KILVUZU TEDBİR 101 TRIMSL İŞLETMELERİN YENİDEN YPILNDIRILMSI VE TOPLULUK STNDRTLRIN ULŞTIRILMSIN YÖNELİK YTIRIMLR LT TEDBİR 1 SÜT ÜRETEN TRIMSL İŞLETMELER BŞVURU FORMUNUN DOLDURULMSIN

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında yer alan

Detaylı

DENETÇİ BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER VE BELGELERDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

DENETÇİ BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER VE BELGELERDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR DENETÇİ BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER VE BELGELERDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 1. 1. Başvuru dilekçesi 1.1. Başvuru dilekçesinin, bizzat belge sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. 1.

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0 TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0 Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

Adı, Soyadı : Tarih. Abone/Vekil imza :

Adı, Soyadı : Tarih. Abone/Vekil imza : Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Abone No Faturalı Ön Ödemeli Kurumsal Bireysel Kurumsal1 E-Fatura Adresi FirmaKurum Ünvanı @ Bildirdiğim

Detaylı

T.C. TÜTÜN ve ALKOL PİYASASI DÜZENLEME KURUMU

T.C. TÜTÜN ve ALKOL PİYASASI DÜZENLEME KURUMU T.C. SATIŞ BELGESİ İŞLEMLERİ EĞİTİM NOTLARI 2014 1 İÇİNDEKİLER 1) TAPDK e-belge SİSTEMİ (5) 2) SİSTEME ULAŞILMASI (6) 3) AÇILIŞ EKRANI ve ANA MENÜ SEÇENEKLERİ: (8) a) Yeni Başvuru Formu (9) b) Kayıt Arama

Detaylı

İCRA TAKİP YAZILIMI KULLANIM KLAVUZU

İCRA TAKİP YAZILIMI KULLANIM KLAVUZU 1 İCRA TAKİP YAZILIMI KULLANIM KLAVUZU 2 İçindekiler 1-VEKALET... 5 1.1 Vekaletname Bölümünde ki Butonlar ve İşlevleri... 5 1.2 Yeni Müvekkil Kaydı Girişi Nasıl Yapılır?... 6 1.3 Vekalet Bölümünde Arama

Detaylı

Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ÖDEME TALEP PAKETİ HAZIRLAMA REHBERİ

Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ÖDEME TALEP PAKETİ HAZIRLAMA REHBERİ Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) 2014 Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ÖDEME TALEP PAKETİ HAZIRLAMA REHBERİ Ağustos 2014 KISALTMALAR AB: IPA: Avrupa

Detaylı

UYGULAMA YÖNERGESİ. İçindekiler

UYGULAMA YÖNERGESİ. İçindekiler STAJ VE SINAVLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDAKİ UYGULAMA YÖNERGESİ İçindekiler 1. Temel İlkeler... 3 2. Hedefler... 3 3. TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS)... 4 4. Aday Meslek Mensubu Olma Koşulları...

Detaylı

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi İÇİNDEKİLER G İ Rİ Ş...3 FAT U R A B İ L G İ Gİ Rİ Şİ...6 1. Harcama Birimleri Adres Bilgileri...6 2. Harcama

Detaylı

MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI

MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI PROGRAM YÖNETİM BİRİMİ 2014 PROJE HAZIRLAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE: 1. Proje Teklif Çağrısı kapsamındaki Mali Destek Programının güncel Başvuru Rehberini Ajans

Detaylı

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ STAJ VE SINAVLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDAKİ UYGULAMA YÖNERGESİ 1. Temel İlkeler 3568 sayılı Yasa

Detaylı

ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ Sözleşme No: Müşteri No: ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ Madde 1. Sözleşmenin Tarafları İşbu müşteri hizmetleri sözleşmesi ( Sözleşme ); Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Stadhan No:85 Kat:1

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yazım.Net Kullanım Kılavuzu Türkiye Noterler Birliği Sayfa : 1

İÇİNDEKİLER. Yazım.Net Kullanım Kılavuzu Türkiye Noterler Birliği Sayfa : 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. PROGRAMIN TANIMI VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 3 a. Tanımı:... 3 b. Sistem Gereksinimi:... 3 2. GENEL KAVRAMLAR... 3 a. Noterlik Kavramları... 3 b. Yazım.Net Kavramları...

Detaylı

Şeker Kurumundan: YÜKSEK YOĞUNLUKLU TATLANDIRICI İTHALATI İÇİN UYGUNLUK BELGESİ DÜZENLENMESİ VE İZLENMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (02.07.2013 T. 28695 R.G.

Şeker Kurumundan: YÜKSEK YOĞUNLUKLU TATLANDIRICI İTHALATI İÇİN UYGUNLUK BELGESİ DÜZENLENMESİ VE İZLENMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (02.07.2013 T. 28695 R.G. Şeker Kurumundan: YÜKSEK YOĞUNLUKLU TATLANDIRICI İTHALATI İÇİN UYGUNLUK BELGESİ DÜZENLENMESİ VE İZLENMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (02.07.2013 T. 28695 R.G.) Amaç MADDE 1 (1) Bu Tebliğin amacı, yüksek yoğunluklu

Detaylı

Şifremi Unuttum bölümünden doldurulması gereken alanlardan bir tanesi de TSPAKB Sicil Numarasıdır. Bu bilgiye sahip olmayan adaylardan;

Şifremi Unuttum bölümünden doldurulması gereken alanlardan bir tanesi de TSPAKB Sicil Numarasıdır. Bu bilgiye sahip olmayan adaylardan; Lisans Başvurusu Lisans başvurusu iki aşamalı bir süreçtir. Adaylar öncelikle elektronik ortamda Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi (LSTS) adı verilen internet üzerinden ulaşılabilen bir program üzerinden

Detaylı

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 4-5 Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı nın Görevleri 6 BİMER Nedir? 7 BİMER e nasıl başvurular? 8 Alo150 Nedir?

Detaylı

DESTEK DOKÜMANI E-DEFTER UYGULAMASI

DESTEK DOKÜMANI E-DEFTER UYGULAMASI E-DEFTER UYGULAMASI E-Defter, Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince tutulması zorunlu olan defterlerin elektronik dosya biçiminde hazırlanması, bastırılmaksızın kaydedilmesi, değişmezliğinin,

Detaylı

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU (14.05.2013) Bilimsel ve Eğitsel Faaliyet Toplantı Başvuru Kılavuzu BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU Amaç MADDE 1 - (1) Bu Kılavuzun amacı, 26/08/2011 tarihli ve 28037 sayılı Resmî

Detaylı

Kamu Kurumları ve Tebligat Çıkarmaya Yetkili Merciler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Ön Başvuru Kılavuzu

Kamu Kurumları ve Tebligat Çıkarmaya Yetkili Merciler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Ön Başvuru Kılavuzu Kamu Kurumları ve Tebligat Çıkarmaya Yetkili Merciler İçin Kayıtlı Elektronik Posta ve Elektronik Tebligat Hizmeti Şehit Teğmen Kalmaz Cad.No:2 06101 Ulus/Ankara Telefon: (312) 509 50 00 Faks: (312) 309

Detaylı

Öncelikli Olarak E-Uygulamalar Giriş Sayfamızdaki Duyuruları Takip Etmeniz Gerekmektedir.

Öncelikli Olarak E-Uygulamalar Giriş Sayfamızdaki Duyuruları Takip Etmeniz Gerekmektedir. Öncelikli Olarak E-Uygulamalar Giriş Sayfamızdaki Duyuruları Takip Etmeniz Gerekmektedir. SORU 1. Sisteme mevcut şifremle giriş yapamıyorum, ne yapabilirim? CEVAP Sisteme beş defadan az girişi denemiş

Detaylı

ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1)

ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1) TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İstihdam Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1) Genelge İçeriği 1 GENEL ESASLAR... 3 1.1 Giriş... 3 1.2 Yetki ve sorumluluk... 3 2 ÖİB

Detaylı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı. Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı. Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil Kayıt Sistemi MERSİS Uygulaması Ek Yazılım Modülleri Hizmet Alımı Projesi TSM Ek Modülleri Kullanım Kılavuzu Sürüm 1.0 06.06.2012 İÇİNDEKİLER Değişiklik Geçmişi...

Detaylı

NUMARA TAŞINABİLİRLİĞİ UYGULAMA SÜRECİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR

NUMARA TAŞINABİLİRLİĞİ UYGULAMA SÜRECİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR NUMARA TAŞINABİLİRLİĞİ UYGULAMA SÜRECİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR Amaç ve kapsam MADDE 1- (1) Bu Usul ve Esaslar, elektronik haberleşme şebekelerinde numara taşınabilirliği uygulama sürecine ilişkin usul

Detaylı

GSS TİTUBB WEB SERVİSLERİ KULLANIM KILAVUZU

GSS TİTUBB WEB SERVİSLERİ KULLANIM KILAVUZU GSS TİTUBB WEB SERVİSLERİ KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TABLOSU GİRİŞ: 3 Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankasının kullanım amacı ve Kapsamı: 3 TITUBB SÜREÇ AÇIKLAMALARI: 5 HUAP Projesi, EKAP

Detaylı