STOK YÖNETİMİ. Stok Hareket Ekstresi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "STOK YÖNETİMİ. Stok Hareket Ekstresi"

Transkript

1 STOK YÖNETİMİ Stok Hareket Ekstresi Stok hareketlerinizin detaylarını alabileceğiniz rapordur. Nereye ne kadar, hangi fiyatla ürün satıldığını veya alındığını görüntüleyebilirsiniz. İçeriğinde; tarih, açıklama, fiş no, fiş tipi, fiyatı, giren, çıkan ve kalan bulunmaktadır. Stok Kodu İlk ve Stok Kodu Son İstenilen stoklara ait hareketlerin listelenmesi için kullanılan alandır. Bütün stoklara ait hareketlerin görünmesi isteniyorsa bu alanlar boş geçilmelidir. Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi Belirtilen tarihlere göre stokların giriş-çıkış hareketlerini kontrol etmek isteniyorsa tarih aralıkları belirtilir. Depo Kodu Stok Kart İşlemleri menüsü altında bulunan depo işlemleri parametresinde, stoklarınızın bulunduğu depolara ait hareketleri rapora dahil etmek için kullanılan alandır. Herhangi bir depo kaydı veya depo girişi yapılmamışsa bu alan boş geçilir. Fiş Tipi Hepsi, Muhtelif, Devir, Alış Faturası, Satış Faturası, İade Faturası, Muhtelif Fatura, Alış İrsaliyesi, Satış İrsaliyesi, Taksitli Satış, Üretim, Pos Satış şeklinde işlem görmüş stoklarınıza ait hareketleri belirtmek için kullanılan alandır. Tüm parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

2 Stok Satış Raporu Stok satışlarınızın aktif kodlar kullanılarak giriş, çıkış toplamlarının alındığı rapordur. Giriş miktarı, çıkış miktarı ve arasındaki fark ile kalan miktarı farklı ölçü birimlerinde alabilirsiniz. İçeriğinde; stok kodu, stok adı, giren, çıkan, fark (birim1), fark (birim2) ve fark (birim3) bulunmaktadır.

3 Stok Kodu İlk ve Stok Kodu Son İstenilen stoklara ait satışların listelenmesi için kullanılan alandır. Bütün stoklara ait satışların (giren-çıkan) görünmesi isteniyorsa bu alanlar boş geçilmelidir. Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi Belirtilen tarihlere göre stokların satışları (giren-çıkan) kontrol etmek isteniyorsa tarih aralıkları belirtilir. Depo Kodu Stok Kart İşlemleri menüsü altında bulunan depo işlemleri parametresinde, stoklarınızın bulunduğu depolara ait hareketleri rapora dahil etmek için kullanılan alandır. Herhangi bir depo kaydı veya depo girişi yapılmamışsa bu alan boş geçilir. Fiş Tipi Hepsi, Muhtelif, Devir, Alış Faturası, Satış Faturası, İade Faturası, Muhtelif Fatura, Alış İrsaliyesi, Satış İrsaliyesi, Taksitli Satış, Üretim, Pos Satış şeklinde işlem görmüş stoklarınıza ait giriş-çıkışları belirtmek için kullanılan alandır. Tüm parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

4 Genel Stok Durum Raporu Stoklarınızın miktar ve tutar bazında giren, çıkan ve kalanlarının alındığı rapordur. Miktarların toplamları alındığı gibi giriş, çıkış toplamları da görüntülenebilmektedir. Aktif kod yapısı ile gruplara ayrılarak kısmi incelenebilmektedir. İçeriğinde; stok kodu, stok adı, giren miktar, giren tutar, çıkan miktar, çıkan tutar, kalan birim ve kalan birim2 bulunmaktadır. Stok Kodu Aralığı İstenilen stoklara ait detayları rapora dahil edebilmek için kullanılan alandır. Stok Adı Belirtilen stok adına ait detayları rapora dahil edebilmek için kullanılan alandır. Tarih Aralığı Belirli tarihler arasındaki stokların detaylarını listelemek için belirtilen alandır. Fiş Tipi Hepsi, Muhtelif, Devir, Alış Faturası, Satış Faturası, İade Faturası, Muhtelif Fatura, Alış İrsaliyesi, Satış İrsaliyesi, Taksitli Satış, Üretim, Pos Satış şeklinde işlem görmüş stoklarınıza ait giriş-çıkışları belirtmek için kullanılan alandır. Ölçü Birimi Stoklara tanımlanmış farklı ölçü birimlerinin de rapora dahil edilmesi için seçilen alandır. Tüm parametreler belirtilerek Ekran yada Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

5 Fiyat Listesi Stoklarınızı oluştururken belirtmiş olduğunuz satış ve alış fiyatlarını alıp fiyat listesi oluşturmanıza imkân sağlayan rapordur. İçeriğinde seçeneğe bağlı stok kodu, stok adı ve istediğiniz satış fiyatları bulunmaktadır. Stok Kodu Aralığı İstenilen stoklara ait fiyatları listelemek için kullanılan alandır. Satış Fiyatı ve Alış Fiyatı Fiyat listesine hangi fiyat türlerinin de rapora dahil edilmesi için seçilen alanlardır. Özel Kod Stok kartlarına tanımlanmış aktif göre gruplandırmalar rapora dahil edilebilir. Tüm parametreler belirtilerek Ekran yada Yazıcıdan rapor dökümü alınır.

6

7 Çıkan Miktara Göre Stoklar Stoklarınızın sadece çıkan miktarları alacağınız rapordur. Sadece miktar olarak alınan rapor aktif kodlar kullanılarak kısmi inceleme yapabilirsiniz. İçeriğinde; stok kodu, stok adı ve çıkan miktar bulunmaktadır. Stok Kodu İlk ve Stok Kodu Son İstenilen stoklara ait çıkan miktarların listelenmesi için kullanılan alandır. Bütün stoklara ait çıkış miktarları görünmesi isteniyorsa bu alanlar boş geçilmelidir. Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi Belirtilen tarihlere göre stokların çıkış miktarlarını kontrol etmek isteniyorsa tarih aralıkları belirtilir. Tüm parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

8 Giren Miktara Göre Stoklar Stoklarınızın sadece giriş miktarlarını alacağınız rapordur. Sadece miktar olarak alınan rapor aktif kodlar kullanılarak kısmi inceleme yapabilirsiniz. İçeriğinde; stok kodu, stok adı ve çıkan miktar bulunmaktadır. Stok Kodu İlk ve Stok Kodu Son İstenilen stoklara ait giren miktarların listelenmesi için kullanılan alandır. Bütün stoklara ait giren miktarların görünmesi isteniyorsa bu alanlar boş geçilmelidir. Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi Belirtilen tarihlere göre stokların giriş miktarlarını kontrol etmek isteniyorsa tarih aralıkları belirtilir. Tüm parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

9 Stok Aylık İcmal Stok miktarlarına ilişkin aylık giriş toplamları, çıkış toplamları ve her ikisi arasındaki bakiye farklarını takip edebileceğiniz rapordur. Stok aktif kodları ile kısmi stoklar incelenebilmektedirler. Aylar itibarıyla giren stoklarla, çıkan stoklar arasındaki farklar incelenerek stok seviyeleri dengelenebilmektedir. İçeriğinde seçilen yıla ait aylar, giriş toplamları, çıkış toplamları ve fark bakiyesi bulunmaktadır. Stok Kod Aralığı Belirtilen stoklara ait toplamlarının alınabilmesi için kullanılan alandır. Tüm stoklara ait toplamların listesini almak isteniyorsa bu alan boş geçilmelidir. YIL Hangi yıla göre stokların toplamlarını belirteceği alandır. Bu alan boş geçilmemelidir. Tüm parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan Rapor dökümü alınabilir.

10 Ölçü Birimli Stok Satış Raporu Stoklarınızın giriş, çıkış ve kalan miktarlarını farklı ölçü birimlerinde alabileceğiniz rapordur. Giren, çıkan ve kalan stoklarınızı birim1, birim2, birim3 ve ağırlıklarını aynı raporda yan yana inceleyebilirsiniz. İçeriğinde; stok kodu, stok adı, giren, çıkan, kalan ve ağırlık bulunmaktadır. Stok Kodu Aralığı Belirtilen stoklar arasındaki ölçü birimlerinin giriş,çıkış ve kalan miktarlarının rapora dahil edilmesi için kullanılan alandır. Tarih Aralığı İstenilen tarihler arasında stokların ölçü birimlerini rapora dahil edilmesi için kullanılan alandır. Tüm Parametreler belirtilerek Ekran ya da Yazıcıdan rapor dökümü alınabilir.

11 Kilitli Stok Listesi Kilitli stoklarınızı alabileceğiniz rapordur. İçeriğinde stok kodu ve ismi bulunmaktadır.