-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM"

Transkript

1 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 05/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Mecitözü ilçesine bağlı Kargı köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Mecitözü ilçesine bağlı Kargı köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Mecitözü ilçesine bağlı Kargı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Mecitözü ilçesine bağlı Kargı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

2 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Yağsiyen köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Yağsiyen köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Yağsiyen köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Yağsiyen köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

3 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Tepeyolaltı köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Tepeyolaltı köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Tepeyolaltı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Tepeyolaltı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

4 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Serpinkavak köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Serpinkavak köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Serpinkavak köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Serpinkavak köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

5 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sekibağ köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sekibağ köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sekibağ köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Sekibağ köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

6 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Seki köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Seki köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Seki köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Seki köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

7 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sarıalan köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sarıalan köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Sarıalan köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Sarıalan köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

8 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

9 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzköy köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzköy köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzköy köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Kuzköy köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

10 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzhayat köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzhayat köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kuzhayat köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Kuzhayat köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

11 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kumbaba köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kumbaba köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Kumbaba köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Kumbaba köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

12 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Konaca köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Konaca köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Konaca köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Konaca köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

13 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

14 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı İncesu köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı İncesu köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı İncesu köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı İncesu köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

15 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Güneşören köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Güneşören köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Güneşören köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Güneşören köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

16 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Gökdere köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Gökdere köyünün kadastro paftaları üzerine hazırlanan Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanunu na dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43. maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Gökdere köyüne ait yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık İlçesine bağlı Gökdere köyüne ait Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür. Ancak Gökdere köyü, Kızılkaya Mahallesi Yerleşik Alanı Ve Civarı Sınır Tespiti'nin güneyde kalan bir kısmının Osmancık Belediyesi mücavir alanı içerisinde kalmakta olup bu hususun Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği'nin 43'üncü maddesine teşkil edeceğinden, Kızılkaya Mahallesi Yerleşik Alanı Ve Civarı Sınır Tespiti'nin Osmancık Belediyesi mücavir alanı içerisinde kalan kısmının çıkartılarak teknik dosyanın hazırlanması gerekmektedir.

17 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Fındık köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Fındık köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Fındık köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Fındık köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

18 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Durucasu köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Durucasu köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Durucasu köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Durucasu köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

19 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Doğan köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Doğan köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Doğan köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Doğan köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

20 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Danişment köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Danişment köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Danişment köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Danişment köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

21 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Baltacımehmetpaşa köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Baltacımehmetpaşa köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Baltacımehmetpaşa köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Baltacımehmetpaşa köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

22 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Avlağı köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Avlağı köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Avlağı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Avlağı köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

23 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Alibey köyüne ait köy yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194 sayılı İmar Kanunu nun 27. maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10. maddesinin ( c) bendi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Alibey köyünün kadastrol paftalar üzerine işlenen Köy Yerleşik Alanı ve Civarı sınır tespiti, 3194 sayılı İmar Kanununa dayalı olarak çıkarılan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 2. bölüm 4. maddesi ile 5. bölüm 43.maddesine göre hazırlanmıştır. İlimiz Osmancık ilçesine bağlı Alibey köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan dosya ekteki krokide belirtilen yerleşik alan civarı malikleri adı altındaki noktalar, pafta ve koordinat sistem bilgileri, Osmancık ilçesine bağlı Alibey köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespiti için hazırlanan tutanaklar, komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde uygun görülmüştür.

24 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 06/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Merkez ilçe, Evciortakışla köyü, H33-a-13-c, H33-a-18-b paftalara isabet eden onaylı köy yerleşik alanı ve civarı sınırları içerisinde kalan, Köy Yerleşme Alanı Tespit Komisyonu nun 21/02/2014 tarih ve 02 sayılı kararı ile Köy Yerleşme Alanı olarak belirlenen 112 ada, 1 parsel nolu harman yeri vasıflı 6.000,00 m² tapu yüzölçümlü taşınmaz ile 108 ada, 103 parsel nolu harman yeri vasıflı ,00 m² tapu yüzölçümlü taşınmazlar üzerinde plan müellifi tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli Köy Yerleşme Planı ve Plan Açıklama Raporunun, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 10 uncu maddesi ( c) bendi gereğince İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz, Merkez ilçesi Evciortakışla köyü Köy Yerleşme Alanı dosyası, Köy Yerleşme Alanı Tespit Komisyonumuzca incelenmiştir.dosyasında yapılan incelemede; Evciortakışla köyünde Tespit Komisyonu nun 04/10/2011 tarih ve 08 sayılı kararı ve ilgili kurum ve kuruluşların olumlu görüşleri doğrultusunda İl Genel Meclisi nin 16/11/2011 tarih ve 324 sayılı ve İl Encümeni nin 24/05/2011 tarih ve 166 sayılı kararı ile onaylanmış, Köy Yerleşme Alanı Uygulama Yönetmeliği nin 8 inci maddesi(... onay işlemini müteakip, söz konusu plan köy muhtarlığına tebliğ edilir. İtiraz edilmezse valinin onayı ile kesinleşir. Köy muhtarı, köy ihtiyar meclisinin kararına dayanarak en geç 30 gün içinde valiliğe itiraz edebilir. İtirazı valilikçe 15 gün içinde karara bağlanır. Bu karar kesindir. ) gereği 30 günlük askı süresi tamamlanmış ve itiraza konu olmadan kesinleşmiş, yaklaşık 1,72 ha yüzölçümlü alanda (bkz EK-1 de (A) harfi ile gösterilen alan) köy yerleşme planı çalışması yapıldığı, ancak kontrol işlemleri için dosyanın Kadastro Müdürlüğü ne gönderilmeyerek tescil aşamasında işlemlerin durdurulduğu tespit edilmiştir. Söz konusu alan ile ilgili Orman İşletme Müdürlüğü ile yapılan yazışmada, alanın orman sayılan yerlerden olmadığı ve köy yerleşme planı yapılmasında sakınca olmadığı belirtilmiştir. Ancak, köy yerleşme alanı ile ilgili planlama çalışmaları tamamlandıktan sonra Orman İşletme Müdürlüğü nün 12/07/2012 tarih ve 3367 sayılı yazısında; söz konusu alan üzerinde ikinci bir değerlendirme yapıldığı ve alanın orman olduğu bu nedenle köy yerleşme planı yapılmasının kurum açısından uygun olmadığı belirtilmiştir.(bkz.ek-1) Bu bağlamda, Köy İhtiyar Heyetinin 20/02/2013 tarih ve 01 sayılı kararı ve Köy Muhtarlığı nın 15/05/2013 tarih ve 7366 sayılı dilekçesi ile ikinci bir talepte bulunulmuş (bkz. EK- 1 de (B) harfi ile gösterilen alan) ve talep ile ilgili olarak planlama esaslarını belirlenerek için İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü nün 16/05/2013 tarih ve 4681 sayılı yazısı ile TEİAŞ 10. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, DSİ 54.Şube Müdürlüğü, Çalık YEDAŞ Çorum İl Koordinatörlüğü ne, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ne, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ne, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü ne talepte bulunulan 108 ada 103 parsel nolu, ,00 m² tapu yüzölçümlü, harman yeri vasıflı taşınmaz ile 112 ada, 1 parsel nolu, 6.000,00 m² tapu yüzölçümlü, harman yeri vasıflı taşınmazın köy yerleşme alanı olarak kullanılıp kullanılamayacağı hususu sorulmuştur.

25 TEİAŞ 10.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, Çalık YEDAŞ Çorum İl Koordinatörlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü nden olumlu kurum görüşleri alınmıştır. DSİ 5.Bölge Müdürlüğü nün 20/08/2013 tarih ve sayılı yazısında, söz konusu taşınmazların, Yenihayat Barajı Uzun Mesafeli Koruma Alanı içerisinde kaldığı belirtilerek köye 2014 yılı içerisinde atık su arıtma tesisi yapılacağı belirtilmiş, talep edilen sahadan kaynaklanacak evsel atık suların toplanarak arıtılmasını teminen inşa edilmesi gereken kanalizasyon şebekesi hattının plan sahasına dahil edilmesi gerektiği belirtilerek nihai kararın İdarece verilmesi gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü nün 30/05/2013 tarih ve 439 sayılı yazısı ve eklerinde ise, yeni yerleşim alanında oluşacak evsel nitelikli atıkların insan ve çevre sağlığına zarar vermeksizin toplanmasının, uzaklaştırılmasının ve bertarafının sağlanması, konuyla ilgili her türlü tedbirin Yönetmelikler çerçevesinde alınması gerektiği aksi takdirde iskan izinlerinin verilmemesi şartı koşulmuştur. Diğer taraftan Milli Emlak Genel Müdürlüğü nün 2012/1 Genelgesi gereği arsa satın alma isteklilerinin Köy Yerleşme Alanı Uygulama Yönetmeliği nde belirtilen hak sahipliği şartlarının taşıyıp taşımadıkları konusunda yapılan yazışmalarda 23 kişinin hak sahipliği şartlarını taşıdığı Milli Emlak Müdürlüğü nün 25/11/2013 tarih ve 3692 sayı ve 06/09/2013 tarih ve 2828 sayılı yazıları tespit edilmiştir. Köy Yerleşme Alanı Uygulama Yönetmeliği nin 5 inci maddesinde, Komisyon öncelikle o köye ait harita, sosyal ve ekonomik durum gösteren doküman ve gerekli diğer bilgileri derledikten sonra merkezde bir ön değerlendirme yapar. Müteakiben mahalline giderek, köyün istikbaldeki gelişme durumu da dikkate alınarak; ihtiyaç duyulan konut parsel sayısını, parsel büyüklüklerini, gerekli bulmuyorsa sosyal tesisler ve diğer genel ihtiyaçlar için tefrik edilecek arazi miktarını hesaplayarak, sonuç olarak köy yerleşme alanının ne genişlikte olacağına karar verir. Mevcut köy yerleşik alanı ile bütünlük teşkil edecek şekilde ve mümkün mertebe mera niteliğini kaybetmiş arazilerle verimi düşük ya da tarım dışı hazine arazilerine öncelik vererek, köy gelişme alanı için uygunluğuna karar verdiği sahanın sınırlarını belirler. denilmektedir. Köyün nüfusunun 2012 TUİK verilerine göre 81 kişi olduğu ve son beş yıl içerisinde nüfus artış hızında kayda değer bir değişikliğin olmadığı görülmüştür. Köy İhtiyar Heyeti ile yapılan görüşmelerde, köyde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören öğrenci olmadığından köy yerleşme planında eğitim tesis alanına ihtiyaç duyulmadığı, köyde halihazırda kullanılan bir köy konağının bulunduğu, mevcutta ve ileride ihtiyacı karşılayabilecek büyüklükte Camii nin ve imam evinin olduğu belirtilmiş olup, köy yerleşme planında, ileride köy halkına hizmet verebilecek büyüklükte bir Sağlık Ocağı arsasının bırakılması talep edilmiştir. Bu kapsamda, Valilik Makamının 12/02/2014 tarih ve 1348 sayılı Olur u ile oluşturulan köy yerleşme alanı tespit komisyonunca, Merkez ilçe Evciortakışla köyü Köy Yerleşme Planı talebiyle ilgili olarak dosyasında ve mahallinde yapılan inceleme neticesinde; 1- Köy Yerleşme Alanı Tespit Komisyonu nun 04/10/2011 tarih ve 08 sayılı kararı ve ilgili kurum ve kuruluşların olumlu görüşleri doğrultusunda İl Genel Meclisi nin 16/11/2011 tarih ve 324 sayılı ve İl Encümeni nin 24/05/2011 tarih ve 166 sayılı kararı ile onaylanmış köy yerleşme planın (bkz EK-1 de (A) harfi ile gösterilen alan) iptaline yönelik İl Genel Meclisi ve İl Encümeni kararı alınarak dosyanın kapatılmasına, 2- Köy İhtiyar Heyetinin 20/02/2013 tarih ve 01 sayılı kararı ve Köy Muhtarlığı nın 15/05/2013 tarih ve 7366 sayılı dilekçesi ile köy yerleşme planı talebinde bulunulan alanın (bkz. EK-1 de (B) harfi ile gösterilen alan) mevcut köy meskun alanı ile bütünlük oluşturması, ilgili kurum ve kuruluşlardan uygun görüşler alınması nedeniyle, EK-2 de koordinatları belirtilen alanın köy yerleşme alanı olarak belirlenmesine,

26 3- Milli Emlak Müdürlüğü nün 25/11/2013 tarih ve 3692 sayı ve 06/09/2013 tarih ve 2828 sayılı yazıları ile hak sahibi olarak belirlenen 23 kişiye tahsil edilmek üzere 23 adet konut parseli üretilmesine, 4- DSİ 5. Bölge Müdürlüğü nün 20/08/2013 tarih ve sayı ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü nün 30/05/2013 tarih ve 439 sayılı yazısı ve eklerinde belirtilen hususlar dikkate alınarak; mevcut plan hükümlerine ilave olarak DSİ 5.Bölge Müdürlüğü nün 20/08/2013 tarih ve sayılı yazısında belirtilen kriterlere uyulması, civardaki dere yataklarının barajın su havzasını içerisinde kaldığından dere yataklarına hafriyat inşaat molozu her nevi atık madde dökülmemesi, Planlama Alanına kanalizasyon şebekesinin Köy Muhtarlığınca veya ilgili İdarece yapılması veya yaptırılması ve DSİ 5. Bölge Müdürlüğü nce inşa edilecek atık su artıma tesisine bağlantısının yine Köy Muhtarlığınca veya ilgili İdarece yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde yapılara yapı kullanma izin belgesi verilmeyecektir. ibaresinin eklenmesine, 5- İlgili İdarece onaylanacak İmar Planına Esas Jeolojik ve Jeoteknik Etüt Raporunun sonuç ve öneriler bölümünde belirtilen önlemlerin köy yerleşme planına yansıtılarak uygulamada dikkate alınması gerektiğine, 6- Komisyonca uygun görülen alanın her türlü harita, plan v.b. mühendislik hizmetlerinin Köy Muhtarlığı nca yaptırılmasına, kontrol ve sekreterya hizmetlerinin ise İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü nce yerine getirilmesine, 7- Köy Muhtarlığınca yapılacak çalışmaların karar tarihinden itibaren bir yıl içerisinde sonuçlandırılması, Komisyonumuzca uygun bulunmuştur.

27 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 08/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Kargı ilçesi, Hacıhamza Köyü, Miciğin Dutluk Mevkii, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ve 61 nolu parsel sınırları içerisinde Kargı-Osmancık karayoluna cepheli yaklaşık ,00 m² lik taşınmazlar için plan müellifince Konutdışı Kentsel Çalışma Alanı olarak tasarlanan, 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı, 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 10 ( c) maddesi gereği İl Genel Meclisinin 06/06/2014 tarih ve 161 sayılı kararı ile onaylanmış ve 3194 sayılı İmar Kanunu nun 8 (b) maddesi gereğince, 16/06/2014 tarihinden itibaren 1 ay ( 30 gün) süre ile askıya çıkarılmış ve askı süresi içerisinde imar planına yapılan itiraz ile ilgili imar ve bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, Kargı ilçesi, Hacıhamza köyü, Miciğin Dutluk Mevkii, 46,47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ve 61 nolu parsel sınırları içerisinde Kargı-Osmancık Karayoluna cepheli yaklaşık ,00 m² lik taşınmazlar için plan müellifince Konutdışı Kentsel Çalışma Alanı olarak hazırlanan, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 ( c) maddesi gereği İl Genel Meclisinin 06/06/2014 tarih ve 161 sayılı kararı ile onaylanmış ve 3194 sayılı İmar Kanunu nun 8 ( b) maddesi gereğince, 26/06/2014 tarihinden itibaren 1 ay (30 gün) süre ile askıya çıkartılmıştır. Askı süresinde Asiye EKMEKÇİ tarafından 14/07/2014 tarih ve sayılı dilekçe ile İmar planına itirazda bulunulmuş ve imar planında yer alan Ada bütününde uygulama yapılıp imar parseli oluşturulmadan inşaat ruhsatı verilemez. Ada sınırı aynı zamanda parsel sınırı olacaktır. Şeklinde plan notunun Ada bütününde uygulama yapılıp imar parseli oluşturulmadan inşaat ruhsatı verilemez oluşan parseller 2000 m² den az olamaz, parsel genişliği ve derinliği 40 m den az olamaz şeklinde değiştirilmesi talep edilmiştir. Planlanan alan içerisinde kamu paylaşımına açık olmayan çıkmaz yolun bulunduğu ve ada bütününde imar uygulaması yapıldığında mevcut plan notu ile oluşturulacak parselin belli bir hisse oranında maliye hazinesi adına tescil edileceği görülmektedir.bu nedenle oluşacak hisseli parselde inşaat yapımı için gerekli olan muvafakat veya satın alma işlemlerinin uzun bir zaman diliminde gerçekleştirilebileceği göz önünde bulundurulduğunda mevcut plan notunun bu haliyle ticari amaçlı inşaatın yapılmasına engel teşkil edeceği düşünülmektedir. Tüm bu hususlar çerçevesinde yapılan değerlendirmede, mevcut plan notunun Ada bütününde uygulama yapılıp imar parseli oluşturulmadan inşaat ruhsatı verilemez, oluşan parseller 2000 m² den az olamaz.parsel genişliği ve derinliği 40 m² den az olamaz şeklinde yeniden düzenlenmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır.

28 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 07/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İl Genel Meclisinin tarih ve 73 sayılı kararı ile onaylanan Kargı ilçesi, Halılar köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespitinin iptalinin yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, Kargı İlçesi Halılar köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespitinin iptali ile ilgili olarak, Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği nin 4. Maddesi (Değişik:RG-2/9/ ) Belediye ve mücavir alan sınırları dışında kalan köy ve mezraların yerleşik alan ve civarı: Köy ve mezraların cami, köy konağı gibi köy ortak yapıları ile köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturanlar tarafından, yapımı tarihinde yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine uygun olarak inşa edilmiş yapıların toplu olarak bulunduğu yerlerde mevcut binaların en dışta olanlarının dış kenarlarından geçirilen çizginin içinde kalan alan köy yerleşik (meskun) alanını; bu çizgi ile 100 m. dışından geçirilecek olan, valiliklerce tespit edilerek il idare kurulunca karara bağlanan sınırın içinde kalan alan köy yerleşik alanı civarını tanımlar.) hükmü doğrultusunda Halılar köyü kadastro sınırları Kargı ilçesi mücavir alan sınırı içerisinde kaldığından, Halılar köyüne ait İl Genel Meclisinin tarih ve 73 sayılı kararı ile onaylanan köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespit dosyasının iptal edilmesi komisyonumuzca uygun bulunmuştur.

29 İl Genel Meclisi Başkanlığınca 07/08/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Merkez Gülabibey mahallesinde bulunan 767 ada, 171 parsel nolu, 6.049,12 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerinde birbirinden bağımsız iki blok halinde yer alan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kullanımında bulunmayan, fiziki olarak ayrı ve özel idaremiz lojmanı olarak kullanılan binanın da devir işlemine konu edilmesinin kanuni düzenlemeye uygun olmadığı, İl Özel İdaremizce lojman olarak kullanılmakta olan binanın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kullanımında olmaması, fiziki olarak bağımsız ve fiilen ayrılmış olması nedeniyle İl Özel İdaresinde bırakılması uygun olacağından, bu işlemin yapılabilmesi lojmanın bulunduğu alanın ifrazı ile mümkün olabileceğinden, konunun 5302 Sayılı İl Özel idaresi Kanunu nun 10 maddesinin (f) maddesi gereğince İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Erhan AKAR ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, İlimiz Merkez Gülabibey Mahallesinde bulunan 767 ada, 171 parselde kayıtlı 6049,12 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerinde birbirinden bağımsız iki blok halinde yer alan, lojman ve hizmet binası olarak kullanılan binalar, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Kaldırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 5286 sayılı Kanun un Geçici 1. Maddesinin (f) bendi gereğince İl Özel İdaresine tahsis edilmiş ve tarihinden itibaren de idaremiz tarafından kullanılmaya başlanılmıştır tarihinde yayımlanan 5902 sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun ile il afet ve acil durum müdürlüğünün ilimizde faaliyete geçmesini müteakiben söz konusu bloklardan hizmet binası olarak kullanılan bina İl Özel İdaremizce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kullanımına bırakılmış, lojman olarak kullanılan diğer bağımsız blok ise tarihinde başlanıldığı gibi il özel idaremiz lojmanı olarak kullanılmaya devam edilmiştir tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6525 Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun un Geçici 7. Maddesindeki "..31/12/2013 tarihi itibarıyla il afet ve acil durum müdürlükleri ile sivil savunma arama ve kurtarma birlik müdürlüklerinin kullanım ve tasarrufunda bulunan her türlü taşınır, taşıt, araç, gereç ve malzeme ile varsa her türlü borç ve alacaklar, yapılan bağışlar, dosyalar, yazılı ve elektronik ortamdaki her türlü kayıtlar ve diğer dokümanlar başkanlık bünyesine alınan il afet ve acil durum müdürlüklerine hiçbir işleme gerek kalmaksızın devredilmiş sayılır. Aynı tarih itibarıyla mülkiyeti ilgili il özel idarelerinde olan ve il afet ve acil durum müdürlükleri ile sivil savunma arama ve kurtarma birlik müdürlüklerinin kullanımında bulunan her türlü taşınmaz Maliye Bakanlığınca başkanlığa tahsis edilmek üzere hazineye devredilmiş sayılır.".hükmü gereğince devir işlemi yapılırken 767 ada 171 parselde kayıtlı ve tek parçadan meydana gelen taşınmaz üzerinde bulunmakta olup il özel idaresince lojman olarak kullanılan bina da afet ve acil durum yönetimi başkanlığına devredilmiştir. Kanun metninden de anlaşılacağı üzere devre konu taşınmazlar il afet ve acil durum müdürlüklerinin kullanımında bulunan taşınmazlardır.

30 767 ada 171 parsel nolu taşınmaz üzerinde bulunmakla birlikte il afet ve acil durum müdürlüğünün kullanımında bulunmayan, fiziki olarak ayrı ve özel idaremiz lojmanı olarak kullanılan binanın da devir işlemine konu edilmesinin kanuni düzenlemeye uygun olmadığı açıktır. Sonuç olarak tarihinden itibaren İl Özel İdaremizce lojman olarak kullanılmakta olan binanın il afet ve acil durum müdürlüğünün kullanımında olmaması, fiziki olarak bağımsız ve fiilen ayrılmış olması nedeniyle İl Özel İdaresinde bırakılması uygun olacaktır. Bu işlemin yapılabilmesi lojmanın bulunduğu alanın ifrazı ile mümkün olabileceğinden, söz konusu taşınmazın ifrazının yapılması komisyonumuzca uygun bulunmuştur.

31 (Çevre ve Sağlık Komisyonu ) İl Genel Meclisi Başkanlığınca 07/08/2014 tarihinde Çevre ve Sağlık Komisyonu na havale edilen, Ülkemizde son günlerde sıkça görülen ve görsel basında sıkça izlediğimiz bonzai ve uyuşturucu ile mücadelede risk gruplarının durumu nedir? Okulların açılma süresine girildiği şu günlerde eğitim kurumlarında bununla ilgili mücadele ve kampanya, seminer ve etkinlikler nelerdir? Kısa, orta ve uzun vadeli mücadele şekli nelerdir? Bonzai kullanıp tedavi gören var mı? Ailelerden yardım talep eden aileler var mı? Bonzai kullanım oranında artış var mıdır? Üniversitemizde bu konu ile ilgili ne gibi araştırıcı ve önerici çalışmalar yapılmaktadır? Bu konuların araştırılması ve meclisimizin bilgilendirilmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonumuz, komisyon başkanı Yurdanur ÖZZEHİNLİ ve üyelerin katılımıyla toplandı. Komisyonumuzca yapılan değerlendirmede, HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ UYUŞTURUCU VE BONZAİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI: Uyuşturucu madde kavramı; genel anlamda uyuşturma özelliğine sahip maddeleri ifade eder.yani, uyuşturan, duyarsız hale getiren madde demektir.bonzai, sentetik Kannabinoid ismi altındaki birçok maddeden oluşmaktadır.tamamen kimyasal olan bu uyuşturucu madde bazı bitkilerin yapraklarına karıştırılarak ortaya çıkmaktadır.içildiği zaman insan üzerinde çok büyük bir etkisi olmaktadır.sentetik Kannobinoidlerin (bonzai) kullanımı sonrasında kişide, esrara benzer ancak ondan daha kuvvetli bir etki bırakmaktadır. Sentetik Kannabinoid in Ortaya Çıkardığı Etkiler; -Kusma -Böbreklerde yoğun tahribat -Kan basıncında hızlı artış ve nabız yükselmesi -Şiddetli ağız kuruluğu -Göz kızarıklığı -Halüsülasyon hayal görme -Açlık hissi -Çevresel algıda zayıflama -Geçici körlük -Geçici felç durumu -Kalp krizi hissi -Aşırı terleme -Vücutta iyileşmeyen sivilce -Unutkanlık -Endişe kaygı düzeyinde artış -Paranoya -Kilo kaybı Kişinin Uyuşturucu Kullanmaya başladığını Nasıl Fark Ederiz? 1-Öğrenci ise derslerdeki başarı oranında ani düşüş. 2-Sık sık arkadaş değiştirme yada arkadaşlarına sırt çevirmesi

32 3-Çevreyle ilişkilerden kaçınma, tamamen içine kapanma, hiçbir şeye ilgi duymama, her şeyden uzak kalma, 4-Zaman zaman aşırı neşe ile öfke, saldırganlık arasında gidip gelme, evde odaya kapanma, kendi bakım ve temizliğine özen göstermeme, 5-Fazla para harcama, okulu ya da iş eğitimini tamamen bırakma, kendi geleceği için hiçbir yol görmeme, geleceğe yönelik hiçbir adım atmamak istememe, 6-Ellerde titreme, aşırı derecede terleme ve uykusuzluk çekmek gibi belirtiler 7-Hastalıklara karşı dirençte azalma, sağlıkta bozulma 8-Maddenin kullanımı nedeniyle kaza yapma riskinde artma, 9-Maddenin parasını karşılamak için yasa dışı yollarla sağlamaya çalışma 10-Bazı maddeler başkalarına yönelik şiddet eğilimini artırır.bu nedenle şiddet eğilimli bir bireye dönüşme, gibi belirtiler görüldüğünde madde kullandığından şüphe edilebilir. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü nün Yaptığı Çalışmalar Madde bağımlılığı tedavisi ile ilgili müracaatlarda gerekli randevular alınarak izlenecek yol hakkında danışmanlık verilir.sağlık tedbir kararı yürütülen çocuklardan tedavi olmak isteyenler Aile Hekimleri aracılığıyla da Müdürlüğümüze müracaat etmektedir.gönüllülük esası nedeniyle kişinin isteği sorulmakta,isteksiz olunan durumlarda görüşme haricinde herhangi bir müdahale yapılamamaktadır.tedavi konusunda genellikle aileler başvurmakta, Şubemiz personelleri (Psikolog, Çocuk Gelişimcisi, Sosyal Çalışmacı) tarafından ev ziyaretleri yapılarak çocuklar tedavi için cesaretlendirilmektedir.tedaviyi reddeden çocuklar için herhangi bir yaptırım bulunmamaktadır.amatem tarafından gönülsüz müracaatlar kabul edilmemektedir.amatem binamızın yapımı sene sonu gibi bitecektir. İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ve bonzai ile mücadelede konusunda yaptıkları çalışmalar; İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Valilik Makamınca onaylanan Hayat Işığı projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Kurumu İl Genel Sekreterliği ile birlikte yapılan ortak planlamalarla Uyuşturucu ile Mücadele kapsamında talep azatlım faaliyeti 2013/2014 eğitim ve öğretim yılında:hitit Üniversitesine bağlı fakültelerde ve yüksek okullarda 655 öğrenci ve 39 öğretim görevlesine, ayrıca il genelinde bulunan liselerde 8288 öğrenci ve 355 öğretmen olmak üzere toplam 9337 kişiye yönelik farkındalık artırıcı seminerler düzenlenmiştir.seminer ve Eğitim Faaliyetleri yılında da bir program dahilinde devam edecektir.(bu bilgiler İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şubesinden Alınmıştır.) 2-Kısa Orta ve Uzun Vadeli Mücadele Şekli Nelerdir? a)arzın Engellenmesi: Kolluk kuvvetlerince yapılan uyuşturucu madde ticaretinin araştırılması, suçların tespiti ve madde yakalanması ile gerek anlık yakalamalar gerekse uzun soluklu yürütülen planlı suç soruşturmalarından oluşmaktadır.yapılan izlenimlerde henüz ilimizin hedef olmadığı, ancak Yurdumuzun Doğu illerinden Batı illerine yapılan sevkiyatların İlimiz D-100 karayolu üzerinde olması ve Doğu illerinden batı illerine yapılan sevkiyatlar bazında, yol uygulamaları yapılarak, toplu uyuşturucu madde yakalamaları da gerçekleştirilmeleri yapılmaktadır.(bu bilgiler İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şubesinden alınmıştır.)

33 b)talep azatlım faaliyetleri: Risk grubu içerisinde bulunan kişilerin madde ile temasını ve maddeyi tanımasını engellemek için farkındalık oluşturacak etkinlik ve bilgilendirme çalışmaları düzenlenmektedir.bu konuda Hayat Işığı proje kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatlı olarak, afiş, kalem, balon, broşür ve benzeri metaryeller yaptırılarak vatandaşlarımıza dağıtılmıştır.ilimiz protokolünde katılımıyla Madde kullanımını sen de Hayır de konulu halk yürüyüşü gerçekleştirilerek, farkındalık yaratılmaya çalışılmıştır.(bu bilgiler İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şubesinden Alınmıştır.) 3-Sentetik Kannabinoit Kullanıp Tedavi Gören var mı? 2012 yılında Hastaneye Müracaat Eden 15 ile 69 yaş arası 86 kişi müracaat etmiş bunlardan 22 kişi pozitif, 64 dü ise negatif çıkmıştır.2013 yılında ise 88 kişi müracaat etmiş 18 kişi pozitif, 70 kişi negatif çıkmıştır ve 2013 yılında ise 79 kişi müracaat etmiş, 22 pozitif, 57 kişi ise negatif çıkmıştır.(bu bilgiler Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreterliğinden Alınmıştır.) 4-Ailelerden Yardım Talep Eden Aile Var mıdır? Müdürlüğümüze ait okullarla yapılmış olan yazışmalar sonucunda böyle bir talep olmadığı anlaşılmış olup, ancak diğer vatandaşlarımızın müracaatı olup olmadığına dair, bir bilgiye ulaşılamamıştır. 5-Sentetik Kannobinoit Kullanımında Artış Var mıdır? İl Emniyet Müdürlüğünce İl Merkezi ve İlçelerde yıllarında yapılan Narkotik operasyonlarında, Sentetik Kannobinoit in tahkikat konusu edildiği 43 Narkotik suç soruşturması yapılmıştır.bu soruşturmalarda 59 şüpheli yakalanmış şüphelilerden 99,91 gram Sentetik Kannobinoit madde ele geçirilmiştir. (Bu bilgiler İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şubesinden Alınmıştır.) Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü uyuşturucu ve bonzai ile mücadele kapsamında yaptığı çalışmalar: yaş grubu, risk altındaki 15 çocuğa Okçuluk eğitimi verilmesi amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Hedef 19 Başlıyor projesi hazırlanmış, TL bütçeli projenin kaynağı yerel imkanlarla karşılanmış olup 6 ay süren proje başarıyla tamamlanmıştır. İlimizde hurdacılık yapan aile ve çocukları, uçucu madde kullanan gençler ve aileleri hedef kitle olan, İl Emniyet Müdürlüğü; Çocuk Şube Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü işbirliğiyle 12 ay süren Mutlu bir gelecek için elele projesi başarıyla tamamlanmıştır.bu kapsamda ilimizde risk grubunda bulunan bütün kişilere ulaşılmış, uzmanlar tarafından rehberlik ve gerekli hizmet modelleri uygulanmıştır. Sokakta çalışan çocuklarda topluma karşı oluşabilecek kin, nefret, öfke vs duygularının kontrolü ve muhtaç çocuklarımızın ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesi gibi hedefleri olan Haydi Tut Elimi adlı proje hazırlanmış imza aşamasındadır.proje kamu kaynakları kullanılarak öncelikle Çocuk ve Gençlik Merkezi ne kayıtlı ve risk grubu çocukları rehabilite etmeyi amaçlamaktadır. 1-Yüzme Kursu Çalışması 2-Resim El Beceri Çalışmaları 3-Çocuk Haklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar 4-Hikaye ve kitap okuma 5-Aile Danışmanlık Hizmeti (Anne-Çocuk Görüşmeleri)

-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM

-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM İl Genel Meclisi Başkanlığımızın 02/01/2013 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale etmiş olduğu, İlimiz Sungurlu İlçesine bağlı Salman Köyüne ait yerleşik alan ve civarı sınır tespitinin 3194

Detaylı

ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI

ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI ŞUBAT 2015 MECLİS KARARLARI SAYFA : (1) Karar Tarihi Karar No Kararın- Muhtarlık giderlerinin ödenmesi. 06 / 02 /2015 (15) Konusu GÜNDEMİN ( 1. ) MADDESİ : M E V Z U : Büyükçekmece İlçesi sınırlarındaki

Detaylı

YÖNETMELİK. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: YÖNETMELİK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve

Detaylı

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK

12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK 12 Mart 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28939 YÖNETMELİK Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından: TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve

Detaylı

T.C. ANKARA İLİ AKYURT İLÇESİ BELEDİYESİ MECLİS KARARI

T.C. ANKARA İLİ AKYURT İLÇESİ BELEDİYESİ MECLİS KARARI Karar Tarihi : 06.02.2015 Karar No : 32 Karar Konusu : Güzelhisar mahallesi 1985 ada 5 nolu parselde trafo yerinin kiraya verilmesi. Meclis 1. Başkan Vekili : Nuh ÖZTEPE ÜYELER: Selçuk YILMAZ- Ertekin

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI. Mülkiye Müfettişi. Sayı: 185/100 TEFTİŞ RAPORU YILI: 2012 TEFTİŞ EDEN

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI. Mülkiye Müfettişi. Sayı: 185/100 TEFTİŞ RAPORU YILI: 2012 TEFTİŞ EDEN T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Mülkiye Müfettişliği Sayı: 185/100 TEFTİŞ RAPORU YILI: 2012 TEFTİŞ YERİ İLİ : SİNOP İLÇESİ : - TEFTİŞ EDEN Mülkiye Müfettişi : Halil BERK TEFTİŞ EDİLEN Daire : Sinop Belediyesi

Detaylı

İMAR İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

İMAR İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, 5216 sayılı yasa gereğince Büyükşehir Belediyesinin yükümlülüğü altında bulunan imara ilişkin tüm görev ve hizmetleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER No I.BÖLÜM: GİRİŞ, ÖZET VE ÖNERİLER 5 Giriş 5 Özet 7 Öneriler 10 II.BÖLÜM: DENETİMİN KONUSU, YÖNTEMİ VE AMACI 13

İÇİNDEKİLER No I.BÖLÜM: GİRİŞ, ÖZET VE ÖNERİLER 5 Giriş 5 Özet 7 Öneriler 10 II.BÖLÜM: DENETİMİN KONUSU, YÖNTEMİ VE AMACI 13 832 sayılı Sayıştay Kanunu na 4149 sayılı Kanun ile eklenen Ek 10 uncu madde uyarınca hazırlanan bu raporun Sayıştay Genel Kurulunun 17.07.2006 tarih ve 5164/1 sayılı kararı ile Türkiye Büyük Millet Meclisine

Detaylı

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME 17 Ağustos 2011 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28028 KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE

Detaylı

İMAR KOMİSYON RAPORU

İMAR KOMİSYON RAPORU Tarih : 03.01.2013 Sayı : 01 Belediyemiz Meclisinin 03.01.2013 tarih ve 08 sayılı kararı ile Komisyonumuza incelenmek ve tetkik edilmek üzere havale edilen, aşağıda ada parsel numaraları belirtilen Belediyemize

Detaylı

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler TARIHI : 04/06/2012 NOSU : 144 IN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler ÖZÜ: Gündemin 1.Maddesi Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 25. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak,

Detaylı

Kararın Özeti AFYONKARAHĐSAR BELEDĐYESĐ OCAK 2009 BAYINDIRLIK VE ĐMAR KOMĐSYONU RAPORU

Kararın Özeti AFYONKARAHĐSAR BELEDĐYESĐ OCAK 2009 BAYINDIRLIK VE ĐMAR KOMĐSYONU RAPORU AFYONKARAHĐSAR BELEDĐYESĐ OCAK 2009 BAYINDIRLIK VE ĐMAR KOMĐSYONU RAPORU Sıra No Belediye Bayındırlık ve Đmar Komisyonu Raporunun Tarih ve Sayısı 1 09/01/2009 / 01 2 09/01/2009 / 02 3 09/01/2009 / 03 4

Detaylı

6677-6679 İMAR KANUNU (1)(2)

6677-6679 İMAR KANUNU (1)(2) 6677-6679 İMAR KANUNU (1)(2) Kanun Numarası : 3194 Kabul Tarihi : 3/5/1985 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 9/5/1985 Sayı : 18749 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 24 Sayfa : 378 BİRİNCİ BÖLÜM Genel

Detaylı

doğal ve tarihi özelliklerinin korunması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi yapılacağını belirlemek

doğal ve tarihi özelliklerinin korunması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi yapılacağını belirlemek KANUN YER ALTI SULARI HAKKINDA KANUN 167 16/12/1960 10688 - Yeraltı suları umumi sular meyanında olup Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır.(1) Yeraltı sularının her türlü araştırılması, kullanılması,

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 01 Tarih: 11.06.2013 Dosya No: 2013/954-1100 KONUNUN ÖZÜ: : Sultangazi 1/1000 Ölçekli U.İ.P. Tadilatı

Detaylı

-RAPOR- İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM (İmar ve Bayındırlık Komisyonu )

-RAPOR- İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) havale etmiş olduğu, İlimiz Alaca İlçesine bağlı Akpınar Köyüne ait köy yerleşik alanı ve civarı sınır tespitinin 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 27. Maddesinde değişiklik yapan 648 Sayılı Kanun Komisyonumuzca

Detaylı

-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM

-RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM -RAPOR- (İmar ve Bayındırlık Komisyonu ) İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞINA / ÇORUM İl Genel Meclisi Başkanlığınca 06/06/2014 tarihinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu na havale edilen, İlimiz Merkez ilçe Ayvalı

Detaylı

İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI

İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV TANIMI İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 19 Haziran 1984 gün ve 50012 sayılı kararı ile kurulan İmar Şube Müdürlüğünün 5216 sayılı Büyükşehir Belediye

Detaylı

DÖNÜŞÜM ALANLARI HAKKINDA KANUN TASARISI ÜZERİNE ODAMIZ GÖRÜŞLERİ VE ÖNERİLERİ İLGİLİ KURUMLARA GÖNDERİLDİ

DÖNÜŞÜM ALANLARI HAKKINDA KANUN TASARISI ÜZERİNE ODAMIZ GÖRÜŞLERİ VE ÖNERİLERİ İLGİLİ KURUMLARA GÖNDERİLDİ DÖNÜŞÜM ALANLARI HAKKINDA KANUN TASARISI ÜZERİNE ODAMIZ GÖRÜŞLERİ VE ÖNERİLERİ İLGİLİ KURUMLARA GÖNDERİLDİ Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 1/1225 Esas numarası ile Türkiye Büyük

Detaylı

3194 SAYILI İMAR KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI

3194 SAYILI İMAR KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI 3194 SAYILI İMAR KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI MADDE 1-3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılı İmar Kanununun Tanımlar başlıklı 5 inci maddesinde

Detaylı

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi TARIHI : 02/07/2012 NOSU : 178 IN KONUSU: ÖZÜ: Açılış Yoklama ve Önergeler Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 30. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak, meclis üyelerini saygı

Detaylı

KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler KARAR TARIHI : 01/09/2014 KARAR NOSU : 174 GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : ÖZÜ: Açılış ve Yoklama ve Önergeler Belediye Meclis Başkanı Dr Tuncay ACEHAN 6.Dönem 24.Birleşim 1.oturum

Detaylı

22.Çalışma Döneminde Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular konusunda Odamızca hazırlanan Rapor Formatları aşağıda verilmektedir.

22.Çalışma Döneminde Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular konusunda Odamızca hazırlanan Rapor Formatları aşağıda verilmektedir. 12.1.4- RAPOR FORMATLARI : Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular komisyonumuz ile üniversite, özel sektör ve kamu kurumlarında bu konuda görev yapan meslektaşımızın katılımı ile 5-6 Aralık 2009

Detaylı

1.PLANLAMA ALANININ YERİ... 2 1.1.PLANLAMA ALANINA ULAŞIM...4 2.İMAR PLANININ AMACI... 5

1.PLANLAMA ALANININ YERİ... 2 1.1.PLANLAMA ALANINA ULAŞIM...4 2.İMAR PLANININ AMACI... 5 İçindekiler 1.PLANLAMA ALANININ YERİ... 2 1.1.PLANLAMA ALANINA ULAŞIM...4 2.İMAR PLANININ AMACI... 5 2.1.Rüzgâr Enerji Santrali Nedir?...5 2.1.Rüzgâr Enerjisi Kullanımının Avantajları...5 3.RÜZGÂR ENERJİ

Detaylı

Kadastro Adası; kadastro yapıldığı zaman var olan adadır.

Kadastro Adası; kadastro yapıldığı zaman var olan adadır. 3194 Sayılı İmar Kanunu 3194 Sayılı İmar Kanunu Değişiklik İşlenmiş Hali Değerlendirme Tanımlar: Madde 5 Bu Kanunda geçen terimlerden bazıları aşağıda tanımlanmıştır. Nazım İmar Planı; varsa bölge veya

Detaylı

STRATEJİK PLAN 2010-2014 Dönemi

STRATEJİK PLAN 2010-2014 Dönemi STRATEJİK PLAN 2010-2014 Dönemi Beşiktaş Belediye Başkanlığı 1 Beşiktaş Belediye Başkanlığı Stratejik Planı 2010-2014 Dönemi 2 İÇİNDEKİLER No 1. S U N U Ş 1 BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI 2 2. BEŞİKTAŞ HAKKINDA

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 65 Tarih: 11.09.2012 Dosya No: 2012/1815 KONUNUN ÖZÜ: Esenyurt İlçesi, 579 ada, 6 parsele ilişkin 1/5000

Detaylı

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 35. maddesi

Detaylı

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI

T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI T.C İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KOMİSYON RAPORLARI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU Rapor No: 65 Tarih: 11.09.2012 Dosya No: 2012/1815 KONUNUN ÖZÜ: Esenyurt İlçesi, 579 ada, 6 parsele ilişkin 1/5000

Detaylı

Arazi Yönetimi Ders Notları. Yrd. Doç Dr. Kurtuluş Sedar GÖRMÜŞ

Arazi Yönetimi Ders Notları. Yrd. Doç Dr. Kurtuluş Sedar GÖRMÜŞ Arazi Yönetimi Ders Notları Yrd. Doç Dr. Kurtuluş Sedar GÖRMÜŞ MÜLKİYET İMAR İLİŞKİSİ Sunu Akışı Giriş İmar ve mülkiyet kavramlarının tanımı Anayasa kapsamında mülkiyet kavramı Yeni Türk Medeni Kanunu

Detaylı