01 - Açılış, Tanışma, Programın Tanıtımı ve Ön Test Uygulaması

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "01 - Açılış, Tanışma, Programın Tanıtımı ve Ön Test Uygulaması"

Transkript

1 01 - Açılış, Tanışma, Programın Tanıtımı ve Ön Test Uygulaması Değerli Katılımcılar, Uzaktan eğitim programının temelini oluşturan LMS (Learning Management System - Öğretim Yönetim Sistemi) yazılımına girmiş bulunmaktasınız. Şu ana kadar yapılan duyurulardan da bildiğiniz üzere ders içeriklerini takip etmenizi, kaydedilmiş videolara ve senkron derslere ulaşmanızı sağlayacak sistemimizin genel olarak özellikleri aşağıda belirtilmiştir. Sistemimizin, eğiticiler ile siz katılımcıları (uzaktan) aynı platformda buluşturarak derslerin yürütülmesini sağlamak, ön ve son sınav, anket ve ara sınav etkinlikleri ve diğer değerlendirme yöntemleri kullanılarak eğiticilerin başarı durumunuzu değerlendirmesini sağlamak, sisteme giriş - çıkış sürelerinizi tutmak ve derslere ayırdığınız zamanları kontrol edip değerlendirme imkanı sunmak, uzaktan eğitimi etkilişimli yönetmeyi sağlamak gibi temel özellikleri mevcuttur. Burada vurgulamakta fayda gördüğümüz bir husus ise kullandığınız sistemin bir eğitim sistemi olduğudur. İçerisinde bilgisayar kullanıcılarının aşinası oldukları forum, sohbet, mesaj gibi özellikleri siz değerli katılımcıların eğitimlerinde; uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasındaki farklılığı en aza indirebilmeleri için barındırmaktadır. Buna karşılık sistemde her hareketiniz ve etkinliğiniz kaydedilmekte ve kontrol edilmektedir. Yazdığınız her mesajın, forum yorumunun vs. sistemimiz tarafından kaydedildiği gibi muhatabınızın dersin sorumlusu eğiticiler veya bakanlık yetkilileri olduğunu unutmayınız. Lütfen kullandığınız dilde ve ifadelerde bu hususu dikkate alınız. Yazdıklarınızdan ayrıca yasal olarak da sorumluluk size aittir. Bu nedenle de kullanıcı adınızı ve şifrenizi üçüncü kişilerle paylaşmamanızı önemle hatırlatırız. Temel düzeyde bilmeniz gereken bazı özellikler şunlardır. Sistemde oturum açmak / giriş yapmak Sistemde oturum açmak için sağ üst köşedeki Giriş bölümünde size verilen kullanıcı adı ve Şifrenizi giriniz. Sisteme Uzaktan Eğitim sitemizin anasayfasında tarif edilen şekilde giriş yaptıktan sonra karşınıza ilk olarak aşağıdaki ekran gelecektir.

2 sayfada Ders Kategorileri yer almaktadır.ayrıca, sağ üst köşedeki Anasayfa, Dersler, Haberler ve Uye sayfası için sekme menüler, kısayol linkleri bulunmaktadır. Derslere bu kategori listesinden girebilirsiniz. Seçtiğiniz derse girdiğinizde katşınıza gelen pencerede student areada duyurular kısmında eğitim kurumumuzun yayınlayacağı duyuru ve bilgilendirmeleri okuyabileceksiniz. Ders içeriğine girdiğinizde Ön testi yerine getirmelisiniz. Ön teste tıkladığınızda test içeriğini ve detaylara ulaşabilirsiniz..ön test sonrasında ders içeriklerine girip dersi takip edebilirsiniz..takvim olaylarını kendi bilgisayarınıza kaydetmek için Takvimi dışa ver düğmesini tıklayınız. Burada

3 kaydetmek istediğiniz olay periyodunu seçtikten sonra "Takvim Url getir" ile adresi alıp istediğiniz yerden link verebilirsiniz. Veyahut bilgisayrınızdaki Outlook vb. uygulamalara import etmek için "Dışa ver" düğmesiyle takvimi lokalde import etmek üzere bir dosya olarak bilgisayarınıza kaydebilirsiniz. Dersleri Seçmek: Sağ üst köşede yer alan Dersler sekme menüsüne basınca aşağıdaki ders listesi gelmektedir. Bu ekranda ilgili derslerin sağında yer alan (info) bilgi simgeleri aracılığıyla ilgili derse ait Ders Programını görebilirsiniz. Örnek olarak DSP-02 nolu Türkiye de ve Dünyada İSG ye tıkladığınızda aşağıdaki bilgi ekranı gelecektir. Derse giriş yapabilmek için ilgili dersin üzerine tıklarsanız (örneğimizde DSP-02 nolu Türkiye de ve Dünyada İSG dersini seçtik.) aşağıdaki ekran görünecektir. Ekranda işaretlendiği gibi her dersin adı, amacı, öğrenim hedefleri, derste geçirmeniz gereken en az süre yer almaktadır.

4 Bu ekranda Türkiye de ve Dünyada IşSağlığı ve Güvenliği dersinin ders kodu: DSP-02 dir. Her derste solda Derslerim seçeneği altında sırasıyla o derse ait Etkinlikler Bölümü, dersler arasında kolayca geçiş sağlamanıza yarayacak Solda menü altında ise o derse son girdiğiniz tarihe dek toplam geçirdiğiniz süreyi hesaplayan Oturum Zamanı, Toplam Zaman ve Çevirim içi kaç kullanıcı olduğu modülü yer alır. İlk etkinliğimiz; Ön Test: Asenkron dersimizin ilk etkinliği, Ön Test olacaktır. Katılımcının bilgi düzeyini ölçmek amacıyla her ders için derse başlarken ve ders sonunda Ön test ve Son test adında 2 adet test bulunmaktadır. Önce Ön Test uygulanacaktır. Ön Test linkine tıklanınca aşağıdaki Test Sayfası gelecektir.

5 Testlerde yer alan sorular her konu için oluşturulmuş soru havuzundan sistem tarafından otomatik seçilmektedir. Bu nedenle sorular farklılık göstermektedir. Teste başlamadan önce açıklamaları dikkatlice okumanızı öneririz. Yandaki oturum zamanı, toplam zaman, ekranda göreceğiniz üzere test de yer alan soru sayısı ile test için harcanacak en çok süre belirtilmiştir. Sınava başladığında sol alt köşede süreyi tutan bir saat belirecektir. Kronometre olarak test süresinden geriye kalan süreyi verecektir. Bu dersin Ön Testin de 10 soru olup her soru tek tek ekrana gelmektedir. Katılımcı sınava başlayacak her bir soruyu yanıtldıktan sonra bir sonraki soruya geçmek için "sonraki sayfaya geçiniz" butonuna tıklayacaktır. Böylece diğer soru ekrana gelecektir. Sayfanın en üstnde kaçıncı soruda

6 olduğunuzu görebilirsiniz. Sınav bitince aşağıdaki ekran gelecektir. Sınav tamamlandıktan sonra yukarıdaki ekranda görüleceği üzere Üst satırda toplam doğru ve yanlış cevaplarınız ile puanınızı görebilir cevaplarınıza bakabilirsiniz. Konu Anlatımı - E-kitap: Konu anlatımı olarak E-kitap ve E-Sunum (video) şeklinde içerik olarak biribirinden farklı iki doküman bulunmaktadır. Öncelikle E-kitap bölümünde yer alan slaytları izlemeniz gerekmektedir. E-kitap bölümüne geçmek için öncelikle ilgili dersin ön testinin tamamlanması gerekmektedir. Yukardaki ders ana ekranında E-kitap: Konu Anlatımı linkine basınca konu anlatımının aşağıda görülen sayfasına ulaşırsınız. Konu Anlatımı - E-sunum: Konu anlatımı olarak ikinci doküman E-Sunum (video) dur. Videoları FLV Players ile yüksek kalitede izleyebileceksiniz. Bu etkinliğin açılımı sistemimiz açısından asenkron derstir.

7 Önceden kaydedilmiş derslerin videolarını doğrudan sistemimiz üzerinden başka hiçbir eklentiye ve programa ihtiyaç duymadan izleyebileceğiniz eklentimizdir. (Bilgisayarınızda sadece güncel Adobe Flash Player programının yüklü olması yeterlidir.) E-sunum bölümüne geçmek için öncelikle ilgili dersin E-kitap : Konu Anlatımı bilümünün tamamlanması gerekmektedir. Yukardaki ders ana ekranında E-sunum (video) linkine basınca E - sunumun aşağıda görülen sayfasına ulaşırsınız. Yukarıdaki ekrandan da görüleeceği üzere, Dersin içeriği sağ üst köşede süreyi tutat kronometre sağ üsttede ders kodu ve adı bulunmaktadır. Bu dersin konu anlatımı için ayrılan süre 30 dakika olup sağ üst te görüleceği üzere kalan süre 29 dakika 49 saniye kalmıştır. Dersin sunum/video sunu başlatmak için Devam tuşuna basılması gerekmektedir. Bu durumda aşağıdaki ders video ekranı gelecektir. Videoyu size ayrılan sürede tamamlamalısınız süreden önce kapatırsanız Son test uygulamasına geçemezsiniz. Son Test: Asenkron dersimizin son etkinliği, Son Test olacaktır. Katılımcının bilgi düzeyini ölçmek amacıyla her ders için ders sonunda Son test adında 10 sorudan oluşan 1 adet test bulunmaktadır. Son Testin uygulanabilmesi için E-sunum etkinliğinin tamamlanması gerekmektedir. Dolayısıyla Ön Test, Konu Anlatımları E-kitap ve E-sunum (video) etkinliklerinin tamamlanması gerekmektedir. Ders ana sayfasından Son Test linkine tıklanınca Test Sayfası gelecektir. Bu bölüm için Ön Test ekranında anlatılanlar Son Test bölümü için de geçerlidir. Yardımcı Dokümanlar: İlgili dersin ana ekranına geri döndüğümüz de Yrdımcı Dokümanlar başlığı altında E-kitap ve ELİT web sitesinde yer alan Mevzuat portalımıza ulaşabilrisiniz. Böylece, derste izlediklerinizi ve öğrendiklerinii pekiştirebileceksiniz.

8 E- kitap : Yukarıdaki ekranda Kaynaklar başlığı altında E-kitap başlığına tıkladığımızda Her dersiçin ayrıca hazırlanmış pdf formatındaki sunumlara ulaşabileceksiniz. Bir sunu örneği aşağıda verilmiştin. Sayfalara tıklandığında sola ve/veya sağa açılmaktadır. Tüm bu etkinliklere ve kaynaklara ulaşımınız sistem tarafından kaydedildiğini unutmayınız. E-mevzuat: Tarayıcınızın geriye simgesine ya da sol üstteki ders adına tıkladığınızda tekrar ders ana sayfasına ulaşacaksınız. Buradan 2. kaynağımız olan Mevzuat linkine tıklayalım. mevzuat web sitesine ulaşacaksınız. Aşağıdaki ekranda da görüleceği üzere aramakta olduğunuz mevzuat konularını seçerek zengin kütüphanemizden yararlanabilirsiniz. Forumlar: Collaborative Area da forum bağlantısı bulunmaktadır: Etkinlikler bloğunda üçüncü sıradaki etkinliğimiz forumlardır. Her ders için standart forum öngörülmüştür. Burada dersin hocasının dersle ilgili bir duyuru yapacağı alan olarak düşünebilirsiniz. Örnek olarak dersin hocası senkron ders tarih ve zamanını duyurabilir. Bu form da. Cevap verebiliri ve geri bildirimde bulunabilirsiniz

9 Her deres için açılan bu alanda Forum başlığına tıklatıldığında Yeni bir tartışma başlat menüsünde seçerek tartışmayı başlatabilirsiniz. Yazan ve cevaplayanları izleyebilirsiniz. Diğer chat alanında hoca ders katılımcıları ile paylaşmak istediği düşüncelerini sizden dönüş beklediği durumlarda yazar. Ayrıca sizde sorularınızı ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Mesajdan farkını belirtmek gerekirse; yazdığınız mesajı sadece hoca, hocanın yanıtını sadece siz görürken, sizin yazdığınızı ve hocanın yanıtını tüm katılımcılar görür. Tekrar vurgulamak gerekirse hocaya kişisel soru ve sorunlarınızı mesajla iletebilirsiniz, buradan ise ders ortamında olduğu gibi sorduğunuz sorudan tüm sınıf faydalanır.

Uzaktan eğitim sistemine bağlanabilmeniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Uzaktan eğitim sistemine bağlanabilmeniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Değerli Katılımcılar, Uzaktan eğitim sistemine bağlanabilmeniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Uzaktan eğitim sistemimiz size bazı konularda bilgilendirme e-postaları gönderecektir, lütfen

Detaylı

SAUPORT V3 (2014) Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

SAUPORT V3 (2014) Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi SAUPORT V3 (2014) Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Bu ders içeriğinin basım, yayım ve satış hakları Sakarya Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi ne aittir. "Uzaktan

Detaylı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu Enformatik Bölüm Başkanlığı 2014 Uzaktan Eğitim Sistemine Giriş 1. Tarayıcınızın adres

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

GİRİŞ. !" Güvenli#i Uzmanlı#ı Temel E#itim Programı (Toplam: 220 saat) Uzaktan e!itim (90 saat) Yüz yüze e!itim (90 Saat) Uygulama e!

GİRİŞ. ! Güvenli#i Uzmanlı#ı Temel E#itim Programı (Toplam: 220 saat) Uzaktan e!itim (90 saat) Yüz yüze e!itim (90 Saat) Uygulama e! GİRİŞ Bu programın amacı, iş güvenliği uzmanı olmak isteyen mühendis, mimar veya teknik elemanlara mesleki becerilerini işyerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenim Yönetim Sistemi Kılavuzu (Eğitmenler) 2.2

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenim Yönetim Sistemi Kılavuzu (Eğitmenler) 2.2 Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenim Yönetim Sistemi Kılavuzu (Eğitmenler) 2.2 2014 1. UZAKTAN EĞİTİM ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu

AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu ÖNSÖZ Akademik LMS (ALMS), Türkiye'deki yüksek öğrenim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak

Detaylı

Adobe Connect. Eğitmen Kullanım Kılavuzu

Adobe Connect. Eğitmen Kullanım Kılavuzu Adobe Connect Eğitmen Kullanım Kılavuzu İçindekiler Tablosu Eğitmenler İçin Moodle Kullanım Kılavuzu... 2 Giriş Ekranı... 2 Ana Sayfa Tanıtımı Ve Kullanımı... 2 Profil Güncelleme... 3 Şifre Değiştirme...

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM İLKELERİ

UZAKTAN EĞİTİM İLKELERİ UZAKTAN EĞİTİM İLKELERİ DEĞERLİ ÖĞRENCİLER MERSİN AKDENİZ AKADEMİ Uzaktan Eğitim Bölümüne Hoşgeldiniz. İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimlerinin bir bölümü uzaktan eğitim yoluyla verilecektir. Bu bölümde uzaktan

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ U Z A K T A N E Ğ İ T İ M M E R K E Z İ Öğretim Yönetim Sistemi ve Sanal Sınıf (ESLMS) Öğrenci Kılavuzu İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Sisteminde tüm eğitim

Detaylı

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır. deuzem.deu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır. deuzem.deu.edu.tr Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır. deuzem.deu.edu.tr İçindekiler 1 UZAKTAN EĞİTİM... 3 1.1 Uzaktan Eğitimin Amaçları... 3 1.2

Detaylı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı Öğretim Elemanı El Kitapçığı Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi Bu doküman, Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili kullanım bilgilerini içeren öğretim elemanı el kitapçığıdır. 27.03.2015 İçindekiler

Detaylı

State of English ile Nasıl Çalışılmalı?

State of English ile Nasıl Çalışılmalı? KULLANIM KILAVUZU State of English ile Nasıl Çalışılmalı? Stage of English seti ile kendi kendinize İngilizce öğrenmek için nasıl çalışmalısınız? Nasıl daha verimli çalışılır? Bu soruların cevabını, çalışma

Detaylı

MOODLE 2.6 EĞĠTMEN KILAVUZU

MOODLE 2.6 EĞĠTMEN KILAVUZU MOODLE 2.6 EĞĠTMEN KILAVUZU Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Eylül 2014 Ġçindekiler 1. Moodle Hakkında... 3 2. Sisteme Giriş... 4 3. Derse Giriş... 6 4. Ders İçeriği Ekleme... 6 4.1. Ders Sayfasına

Detaylı

KİTAP İNCELEME MODÜLÜ

KİTAP İNCELEME MODÜLÜ E-MÜFREDAT PROJESİ KİTAP İNCELEME MODÜLÜ YAYINEVLERİ VE HİZMET BİRİMLERİ TASLAK KİTAP BAŞVURU İŞLEMLERİ Tarih : 9 Temmuz 2015 Hazırlayan : E-Müfredat Proje Ekibi Not: Dokümanın içerisindeki resimler ve

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara kullanıcı adı

Detaylı

ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, Ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini

Detaylı

4.3.3.5.1.2.5. Soru Oluşturma... 45 4.3.3.5.1.2.5.1. Soru Düzenleme Simgeleri;... 46 4.3.3.5.1.2.5.2. Çoktan Seçmeli Soru Tipi :...

4.3.3.5.1.2.5. Soru Oluşturma... 45 4.3.3.5.1.2.5.1. Soru Düzenleme Simgeleri;... 46 4.3.3.5.1.2.5.2. Çoktan Seçmeli Soru Tipi :... İçindekiler 1. MOODLE HAKKINDA... 3 2. SİSTEME GİRİŞ... 3 2.1. Profil Güncelleme... 6 3. DERSE GİRİŞ... 7 4. DERSİ BİÇİMLENDİRME... 8 4.1. Ders Ayarlarını Düzenleme... 8 4.2. Ders Tasarım Araçlarını Kullanma...

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu

idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu Giriş Sayfası (Login)... 4 Sisteme Giriş... 4 Şifre Hatırlatma... 4 Kullanıcı Bilgileri... 4 Şifre Değiştirme... 6 Anasayfa... 6 e-eğitimlerim... 7 Özet Rapor... 7

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü. Kullanıcı Kılavuzu. IPera İletişim Teknolojileri

Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü. Kullanıcı Kılavuzu. IPera İletişim Teknolojileri Ü c r e t l e n d i r m e M o d ü l ü Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler İÇİNDEKİLER... 2 ABAKUS 360 NEDİR?... 3 PROGRAMA GİRİŞ... 3 GÖRÜŞME RAPORLARI... 4 BİRİM RAPORLARI... 5 Kontrol Panel... 5 Raporun Bölümünün

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 2 1.1 AMAÇ... 2 2 İŞ ARAYAN... 2 2.1 Online İşlemler... 8 2.1.1 İstihdam... 9 2.1.1.1 Açık İş İlanları... 9 2.1.1.2 Özgeçmiş Düzenleme...

Detaylı

HAZIRLAYANLAR Genel Sekreterlik Prof.Dr. Özgür Akgün KARABULUT

HAZIRLAYANLAR Genel Sekreterlik Prof.Dr. Özgür Akgün KARABULUT 1 KULLANIM KILAVUZU 2 HAZIRLAYANLAR Genel Sekreterlik Prof.Dr. Özgür Akgün KARABULUT Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Uzman Faik ÖZGÜR Mühendis İlkay ÖZASLAN Programcı Seher GÜNDÜZ Programcı Fahri ÇAVUŞOĞLU

Detaylı

TÜRK DIŞTİCARET VAKFI SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ DIŞTİCARET UZMANLIĞI UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI. Özel bir hayat için, özel bir eğitim. Kullanıcı Kitapçığı

TÜRK DIŞTİCARET VAKFI SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ DIŞTİCARET UZMANLIĞI UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI. Özel bir hayat için, özel bir eğitim. Kullanıcı Kitapçığı TÜRK DIŞTİCARET VAKFI SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ DIŞTİCARET UZMANLIĞI UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI Özel bir hayat için, özel bir eğitim Kullanıcı Kitapçığı 1 DIŞTİCARETİN RENKLİ DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ Değerli Öğrencimiz,

Detaylı

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ. Uzaktan Eğitim Merkezi NEU-UZEM ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ(MOODLE) KULLANMA KLAVUZU

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ. Uzaktan Eğitim Merkezi NEU-UZEM ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ(MOODLE) KULLANMA KLAVUZU YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Merkezi NEU-UZEM ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ(MOODLE) KULLANMA KLAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, Ağ üzerinden eş zamanlı

Detaylı