Pearson Türkiye

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.pearson.com.tr Pearson Türkiye"

Transkript

1 Pearson Türkiye

2 Pearson Türkiye, dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, ihtiyaca yönelik eğitim çözümleri sağlar. İnanıyoruz ki eğitim, toplumların gelişmesi, büyümesi, kalkınması ve bununla birlikte bireylerin de yaşam kalitelerini artırmaları için en iyi fırsattır. Bu nedenle bizler içerik, ölçme-değerlendirme ve teknolojiyi birleştiren eğitim çözümlerimizle tüm öğrenenlerin bu amaçlara ulaşmalarına katkıda bulunmak istiyoruz.

3 4 5 Öğrenmenin gerçekleştiği her alanda kişiye ve kuruma özel, entegre eğitim çözümleri

4 Pearson Eğitim Çözümleri Haritası Öğrenme ve öğrenmeyi geliştirme kaynakları Program ve yetkinlik geliştirme İngilizce dil eğitimi Öğretmen ve liderlik gelişimi E-öğrenme ve eğitim teknolojileri Ulusal ve kurumsal ölçme-değerlendirme

5 ülkede çalışan 6 milyar Sterlin in üzerinde yıllık ciro ile eğitime sürekli yatırım 70 farklı dilde yayınlar Dünyanın en büyük eğitim şirketi ülkede test merkezinde 3 milyon bilgisayarlı test 500 milyon kişi İngilizceyi bizle öğreniyor Yılda 200 milyon soru, çevrimiçi değerlendiriliyor. İngiltere de, yılda 1.5 milyon öğrenci mesleki eğitim alanlarında sertifi kalandırılıyor

6 Dünyanın en büyük eğitim çözümleri sağlayıcısı olan Pearson, okul öncesine, yetişkinlere ve profesyonellere yönelik basılı ve dijital eğitim içerikleri, öğrenme araçları, eğitim kuruluşları, ölçmedeğerlendirme programları ve diğer servisleri ile dünya çapında 500 milyon öğrenene ulaşmaktadır. Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Financial Times, hızla küreselleşen iş dünyasına, bilgi ve multimedya servisleriyle önemli katkılar sunmaktadır. Dünyaca ünlü Penguin markası, dünya klasiklerinden güncel romanlara, çocuk kitaplarından kişisel gelişim kitaplarına kadar uzanan geniş bir yelpaze ile 100 den fazla ülkede okuyucuları ile buluşmaktadır.

7 25 farklı noktada dağıtım ağı 50 den fazla çalışan Senede 1 milyonu aşkın basılı kitap satışı Senede 80 binden fazla dijital çözüm satışı Türkiye de Pearson 8 9

8 1995 yılından beri Türkiye de kendi şirketi ile faaliyet gösteren Pearson, öğrenmeyi geliştirme konusundaki eğitim çözümleri ile her yaştan öğrenenlere hizmet vermektedir.

9 Program ve Yetkinlik Geliştirme 10 11

10 Küreselleşen dünyada, öğrenenleri ilerledikleri yolda desteklemenin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu amaç doğrultusunda bakanlıklar, eğitim kurumları ve işverenlerle işbirliği yürüterek program ve yetkinlik geliştirme konusunda çözümler sunmaktayız.

11 K-12 Öğretim Kurumları Küreselleşen ve rekabetin arttığı bir dünyada, çocuklarımızın doğru öğrenme ve beceri kazanımları ile, kalite güvencesi standartları çerçevesinde eğitim almalarının önemine inanıyoruz

12 Eğitim bakanlıkları ile çalışarak, eğitimde ulaşılmak istenen amaçlar doğrultusunda, gereksinimlerin belirlenmesine yardımcı oluyor, bu gereksinimlere özel danışmanlık hizmetleri ve çözümler sunuyoruz. Kurumların oluşturdukları ve uyguladıkları programlar, öğrenme kazanımlarını ve becerilerini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu önemin farkında olarak, çeşitli kurum ve kuruluşlarla danışmanlık düzeyinde çalışmalar sürdürüyoruz. K-12 Öğretim Kurumları ve Bakanlıklarla işbirliği ile 900 den fazla standart BTEC mesleki yetkinlik programı sunarken, bu programları yerel gerekliliklere göre uyarlayabiliyor veya yeni programlar geliştirebiliyoruz. BTEC ile meslek liseleri ve diğer eğitim kurumlarında uygulanan mesleki programlar, standart bir kalite güvencesiyle desteklenmektedir. Bu güvence kurumlar ve öğrenenler için sağlanan önemli bir avantajdır. Tüm dünyada yüksek öğrenime devam etmek için gerekli ön koşulları sağlayan International GCSE sınavlarına uygun olarak geliştirdiğimiz çözümlerimizle öğrencilerin uluslararası standartlarda eğitim almalarını sağlıyor ve onları giderek gelişen küresel mobiliteyle artacak rekabet dünyasına hazırlıyoruz.

13 14 15 Yüksek Öğrenim Kurumları Öğrenciler artık yüksek beklentilere sahip, daha fazla hareket halinde ve daha bilgililer. Bu nedenle, yüksek öğrenim seçim sürecinde, farklı seçenekler sunabilmek hem ulusal hem de uluslararası düzeyde hayati önem taşımaktadır. Pearson ın bu alandaki çözümleri, öğrencileri yüksek öğrenim ve istihtama yönlendirmek amacıyla titizlikle hazırlanmıştır.

14 Kaliteli programlar ile başarıyı yakalayın Sunduğumuz 900 den fazla standart BTEC programları ile geniş bir öğrenci yelpazesini bünyenize katmak için portföyünüzün çeşitliliğini artırabilirsiniz. İhtiyaca yönelik olarak, standart programlarımızı kurum ve kuruluşlara özel olarak uyarlayabilir ya da yepyeni programlar oluşturulması için danışmanlık hizmeti verebiliriz. BTEC mesleki programlarının, aileler ve öğrenciler için önem taşıyan bir başka özelliği de istihdama ve küresel mobiliteye yönelik fırsatlar sunmasıdır. Daha kısa sürede lisansınızı tamamlayabilirsiniz 2+1 HND diploma programımız aracılığıyla, önlisans öğrencileri, eğitimlerine lisans derecesinde devam etme hakkına sahip olabilirken, eğitimlerini yurtdışındaki bir üniversitede de sürdürebilirler. Kaliteli ve güvenceli bir öğrenim deneyimi sunun Eğitim kurumlarına, kalite standartlarını uluslararası düzeye taşımaları ve programlarının uluslararası arenada akreditasyonunun sağlanması konusunda destek sunuyoruz.

15 16 17 Kurumunuzun geleceğini şekillendirin Yapılan çalışmalar, çalışanlarınıza yatırım yapmanın, onların başarı ve motivasyonlarını artırdığını kanıtlamıştır. Meslek grubu ne olursa olsun, profesyonel gelişimde kalite güvencesi ihtiyacının bilincindeyiz ve yeterliliklerimiz konusunda uluslararası standartları referans almaktayız.

16 Profesyonel gelişimi ölçebilmenizi sağlıyoruz Mesleki eğitim programlarımızla kurumunuzun beceri ve yetkinliklerini etkin ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz. Buna yönelik standart programlar sunmanın yanı sıra, kurumsal ihtiyaçlarınıza uygun programlar hazırlayabilir ve çalışanlarınızın mesleki eğitimlerini düzenleyebiliriz. Bütünleşik bir yaklaşımla kurumsal eğitimlerinizin başarısını ölçerek, bu sonuçlar doğrultusunda çalışanlarınıza uluslararası standartlarda kariyer gelişim planları sunabiliriz.

17 Öğrenme ve Öğrenmeyi Geliştirme Kaynakları

18 Öğrenciler ihtiyaçları ile birebir örtüşen, onların dilinden anlayan basılı ve dijital eğitim materyalleri ile öğrenirler. İster anaokulu, ister yüksek öğrenim ya da mesleki öğrenim olsun, erişilebilir kaynak kavramını yeni bir düzeye taşıyoruz.

19 20 21 K-12 deki öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyoruz 21. yüzyıl becerilerinin öneminin farkında olarak, çocuklarımıza bu becerileri kazandırmaya yönelik öğrenme materyalleri hazırlıyoruz.

20 Yenilikçi eğitim anlayışımızla, K-12 yaş grubundaki öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak hazırladığımız dijital ve basılı öğrenmeyi geliştirici materyallerimiz, öğrencilerin hedefl enen kazanımlara ulaşmalarını sağlarken onların öğrenme motivasyonunu da arttırmayı hedefl iyor.

21 22 23 Yüksek Öğrenim Teknoloji çağı olarak öne çıkan 21. yüzyıl da, teknolojiyi eğitime entegre ettiğimiz, Türkçe ve İngilizce öğrenmeyi geliştirici materyallerimizle, yüksek öğrenim kurumlarına hizmet vermekteyiz.

22 MasteringPhysics, MasteringChemistry, MathXL, MyEconLab, MyAccountingLab başta olmak üzere, yüksek öğrenimin her dalına yönelik basılı ve dijital öğrenme içerikleri ile üniversite eğitimine önemli katkılar sağlıyoruz. İngilizce program uygulayan üniversitelerin yanı sıra, Türkçe program uygulayan üniversiteler için de Türkçe içerik geliştiriyor, bunun yanı sıra Türkçe olarak hazırlanan web tabanlı e-text çalışmalarımız ile öncü olarak, eğitimin gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

23 24 25 Profesyonel Gelişim Pearson olarak; eğitimin ve öğrenmenin sadece okul çağlarında değil, hayat boyu devam eden bir süreç olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda iş dünyasına daha yetkin kişiler kazandırmak üzere; çalışanların profesyonel gelişimlerine ihtiyaca özel çözümlerimizle katkıda bulunuyoruz.

24 Kurumların ihtiyaçlarına özel, her yerde ve her zaman ulaşabilecekleri basılı ve dijital çözümlerimiz ile çalışanların İngilizce dil becerilerini geliştirmeyi ve küreselleşen dünyada daha etkili iletişim kurabilmelerini sağlamayı hedefl iyoruz. Genel İngilizce ve iş İngilizcesi içeriklerimizi hazırlama konusunda Financial Times ve The Economist gibi dünyaca tanınmış markalarla işbirliğimizi sürdürüyoruz. Sunduğumuz basılı çözümlerin yanı sıra, Longman English Interactive Online (LEI) ve Versant Testleri gibi teknoloji tabanlı dijital çözümler de sunabilmekteyiz. Bu çözümler arasında Versant Testleri, İngilizce dil becerilerini teknoloji yardımı ile değerlendirmesi ve anında geribildirimde bulunması, LEI ise kişiye özel öğrenme haritaları oluşturması açısından iş dünyasının gereksinimleri ile birebir örtüşmektedir. Bunun yanı sıra, Türkçe ve İngilizce olarak sunduğumuz kişisel ve profesyonel gelişim içeriklerimiz de iş dünyasına etkili bir şekilde hizmet etmektedir. Bu içeriklerimizi basılı ve dijital olarak kurumların ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirebilmekteyiz.

25 26 27 İngilizce Dil Eğitimi

26 Eğitimde ve yaşam boyu öğrenme konusunda kalite, tutarlılık ve yenilikçi yaklaşımımızla her gün dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere, öğretmenlere ve profesyonellere kendilerini geliştirebilmeleri için fırsatlar sunuyoruz.

27 28 29 Dünyaya İngilizce öğretiyoruz Küreselleşen dünyada, 1 milyar İngilizce öğrenen arasından, 500 milyon kişinin İngilizce dil eğitimi konusunda bizi tercih etmesinin haklı gururunu yaşıyoruz.

28 Anaokulundan yüksek öğrenime ve iş dünyasına kadar uzanan basılı ve dijital İngilizce dil öğrenimi kaynaklarımızla öğretmen ve öğrencilere eğitim çözümleri sunmaktayız. Bünyemizde yer alan dünyaca ünlü Longman, Penguin, Prentice Hall, Scott Foresman, Heinemann gibi markalarımız İngilizce dil eğitimi konusundaki saygınlığımızın, kalitemizin ve yenilikçi anlayışımızın temel kaynaklarıdır. Bu markalarımızdan Longman, Türkiye de 40 ve dünyada 280 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Pearson sahip olduğu eğitim kurumlarıyla, öğrenme kaynaklarının yanı sıra, eğitimin birebir gerçekleştirilmesi alanında da faaliyet göstermektedir. Poptropica, Disney, BBC, Financial Times gibi dünyaca tanınmış markalarla yürüttüğümüz işbirliğimiz, öğrenme motivasyonunu artırmayı hedefl emektedir.

29 30 31 E-Öğrenme ve Eğitim Teknolojileri

30 Öğrenenlerin potansiyellerini ortaya çıkaran bilgi platformlarımız ve bilgi yönetimi sistemlerimizin öğrenme ve öğrenmeyi geliştirme konusundaki yenilikçi yaklaşımları ile okulları, üniversiteleri ve kurumları geleceğe taşımayı hedefl iyoruz.

31 32 33 Öğretme ve öğrenme platformlarımızla fark yaratın Teknolojinin eğitime olan katkısının farkında olarak, geliştirdiğimiz platformlarla eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz.

32 Kampüs içi, çevrimiçi ve karma öğrenme ortamlarına yönelik öğretme ve öğrenme çözümleri ile öne çıkan Pearson, eğitim kurumlarına öğrenci bilgi yönetimi, içerik yönetimi ve sanal kampüs yönetimi sağlayan dijital çözümler sunmaktadır. EQUELLA, Fronter, Pearson LearningStudio ve MyLabs gibi ödüllü eğitim teknolojilerimiz dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise ürünlerimizin kullanımı kolay, müşteri odaklı, ölçeklenebilir ve güvenilir olmasıdır. En gurur duyduğumuz başarılara bazı örnekler: Learning Platform Services Fronter 2009, 2007, 2006, 2004 Avrupa E-Mükemmellik Mührü Ödülü, Altın Madalya 2008 Avrupa E-Mükemmellik Mührü Ödülü, Gümüş Madalya İngiliz Eğitim İletişimi ve Teknolojisi Kurumu (BECTA) Sertifi kalı Öğrenim Platformu Hizmetleri Tedarikçisi EQUELLA 2010 IMS Öğrenme Etkisi Ödülü Altın Madalya, DeVry Üniversitesi 2010 IMS Öğrenme Etkisi Ödülü - Bronz, Tazmanya Politeknik 2010 Tazmanya İhracat Ödülü 2009 APICTA Ödülü, e-öğrenme 2009 IMS Öğrenme Etkisi Ödülü, En İyi Kurumsal Veri Havuzu, Coventry Üniversitesi Pearson LearningStudio 2010 IMS Öğrenme Etkisi Ödülü Altın Madalya, DeVry Üniversitesi 2010 (SIIA) CODiE Ödülü - Finalist 2009 IMS Öğrenme Etkisi Ödülü Platin Madalya, Alabama Üniversitesi

33 Fronter, öğrenme ve işbirliğine yönelik öncü ve kullanımı kolay bir platformdur. Yenilikçi yaklaşımı, güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği sayesinde dünyanın her yerindeki okul, kolej ve üniversiteler Fronter i tercih etmektedir. Bu ödüllü platform, dünyanın çeşitli yerlerindeki kullanıcılarla yakın bir işbirliği içerisinde geliştirilmiştir. Zaman ve para tasarrufu sağlarken öğrenciler ve öğretmenlerin eğitim sürecine daha aktif olarak katılmalarına ve ihtiyaca göre velilerin de bu sürece dahil olmalarına olanak verir. Sezgisel ve kullanıcı dostu dolaşım ve tasarım ile zamandan tasarruf edin. Eğitim topluluğundan sürekli girdilerle beslenip yönetilen ürün gelişiminin sunduğu faydaları keşfedin. Öğrenmeyi ve online yardımlaşmayı kolaylaştıran yaklaşık 100 web tabanlı araç ve modüle erişimden yararlanın. Sorularınıza hızlı bir cevap için kapsamlı destek yapımıza güvenin. Basit e-dersler ve profesyonel eğitmenler aracılığıyla Fronter in uygulanması ve kullanılması için gerekli temel becerileri kolayca öğrenin

34 Pearson LearningStudio kapsamlı, esnek ve kişiselleştirilmiş bir online öğrenim olanağı sunar. Bu öncü çözüm, başarılı çevrimiçi öğrenim deneyimleri yaratmak, yönetmek ve ölçümlemek için öğretim görevlilerinin ve yöneticilerin ihtiyacı olan entegre platform, araç, içerik ve desteği sağlar. Öğrencinin elde ettiği sonuçları iyileştirin Hızlı kayıt artışını destekleyin Software as a Service (SaaS) (Hizmet olarak Yazılım) mimarisinden faydalanın Eşzamanlı online öğrenim deneyimini yaşayın Ders içeriğinizi yönetin İçeriğinizi kişiselleştirin Mobil ve msite çözümleriyle bağlı kalın

35 EQUELLA, kurumların çevrimiçi içerik arama, yönetme ve yaratma yöntemlerini kökten değiştiren güçlü bir Dijital Veri Havuzudur. Okul, üniversite ve devlet sistemleri dahil olmak üzere her türlü akademik kurumda araştırma, kütüphane ve öğrenim konularına yönelik tek bir veri havuzu olarak uygulanabilir. EQUELLA, telif haklı kaynak toplama, araştırma materyalleri, web siteleri ve portallar aracılığıyla materyalleri yönetme ve sergileme, içerik oluşturma, iş akışı, kurumsal politika ve belge yönetimi için de uygulanır Tek bir dijital veri havuzundan çeşitli eğitimsel içeriği oluşturun, saklayın, yönetin ve paylaşın - araştırma, kütüphane ve öğrenim konuları için idealdir. Dijital öğrenim kaynaklarını, yönetilen bir içerik ortamında keşfedin, sınıfl andırın ve karşılaştırın. Popüler ders yönetim sistemleriyle kesintisiz entegrasyon sağlayın İçeriğin nerede bulunduğuna bakılmaksızın belge ve kesintisiz oynatılabilen medyalardan telif hakkına sahip içeriklere erişin Online kullanıcılara, kampus içi kullanıcılarıyla aynı tecrübeyi yaşatın Yeni, çağdaş, tamamen kişiselleştirilebilir tasarıma sahip geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü deneyimi yaşayın Genişletilmiş araştırma ve keşif kapasitesi için uzaktaki veri havuzlarından direkt içerik toplayın Bireysel kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanabilir eklentiler ve özel bağlantılar oluşturarak genel kullanılabilirliği artırın

36 KENDİNİZE SORUN Ödevleri konusunda öğrencilere geribildirimde bulunabiliyor musunuz? Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli kaynaklara sahip misiniz? Öğrenciler, daha fazla destek için zamanınızın büyük kısmını mı talep ediyor? BUNLARI YAPMAK İSTER MİSİNİZ. Zamanınızı almadığı sürece öğrencilere daha düzenli ödevler vermek ister misiniz? Bireysel performansları hakkında öğrencilere daha fazla geri bildirimde bulunmak ister misiniz? Sınıfınızın performansını görmek ve konuları daha hızlı ele almak ister misiniz? Eğitmenler olarak öğrencilerinizi desteklemeniz, ve öğrenme çıktılarını daha etkili bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlamak amacıyla bir dizi yenilikçi ürün ve hizmet geliştirdik. Pearson teknolojisi, ders kitabının ötesine geçen ve öğrenmeyi her bir öğrenci için kişisel hale getiren çözüm ve hizmet yelpazesini temsil etmektedir. MyAccountingLab MyFinanceLab MyEconLab MyITLab MyPsychLab MyEnglishLab Mastering Physics Mastering Chemistry Mastering Biology Mastering Astronomy ve daha fazlası!

37 38 39 Ulusal ve Kurumsal Ölçme-Değerlendirme

38 80 yılı aşkın süredir öğrenme gelişimini ölçmede uluslararası standartları belirleyen kurum olmanın gururuyla, günümüzde ölçme-değerlendirmeyi dijital platforma taşıyoruz.

39 40 41 Pearson ölçme ve değerlendirme servisleri Eğitimin hedefl enen öğrenme çıktıları doğrultusunda gerçekleştirilmesi ve öğrencilere kişiye özel bir öğrenme haritası oluşturulması yolunda, ölçme ve değerlendirmenin önemine inanıyoruz.

40 Pearson olarak ölçme değerlendirme alanında; hedefl er ve gerekli ölçümleri belirlemekten, analiz ve görsel içeriklere kadar güçlü bir sınav tasarım hizmeti sağlamaktayız. Eğitim alanında ölçme değerlendirme için, biçimlendirici (formativ) sınavlardan yetenek ve uygunluk testlerine kadar gerekli olan her türlü aracı kapsayan geniş bir yelpaze sunmaktayız. Ulusal düzeyde ise, herhangi bir alanda milyonlarca kişinin girdiği ehliyet sınavları gibi birçok testi hazırlıyor, uyguluyor ve değerlendiriyoruz. Ayrıca üniversiteye giriş sınavları, öğretmenlik formasyonu ve kişisel gelişim teslerimizle de ölçme değerlendirme alanında öne çıkmaktayız. ABD de Pearson 20 milyon basılı ve 6 milyondan fazla online testin uygulanacağı 22 eyalette programlama yapmakta, Yaklaşık sınav maddesi geliştirmekte, adet özgün test formu oluşturmakta, 26 milyon test kitapçığı dağıtmakta, ABD genelinde büyük ölçekli test pazarının %50 den fazlasına sahip olarak yer almaktadır.

41 42 43 Yeni bir test deneyimi yaşayın Pearson olarak öğrenme kadar ölçme ve değerlendirmenin de büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. Bu anlamda; uluslararası standartlara uygun, güvenilir çözümler sunmaktayız.

42 PTE Academic, ana dili İngilizce olmayan adayların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin ölçülmesi amacıyla tasarlanmış, bilgisayar tabanlı, akademik bir İngilizce dil testidir. Kimler bu teste girmeli? Anadili İngilizce olmayan ve yüksek öğretim başvurularına ve kabullerine yönelik İngilizce dili yeterlilik gerekliliklerini yerine getirmesi gereken adaylar bu teste girmelidir. Birleşik Krallık, ABD veya Avustralya da dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde eğitim almak isteyen ve anadili İngilizce olmayan kişilerin seçtikleri üniversite veya yüksek okula İngilizce dil becerilerini kanıtlaması gerekir. Türkiye deki öğrenciler, artık öğrenci vizesi başvuruları için Birleşik Krallık Sınır Dairesi (UKBA) ve Avustralya Büyükelçiliği Göçmenlik ve Vatandaşlık Bölümü (DIAC) tarafından onaylanmış, yeni bir İngilizce sınavı olan PTE Academic seçeneğine sahipler. PTE Academic in avantajları nedir? Güvenli, güvenilir ve hızlı bir İngilizce dil sınavı deneyimi sunması İstanbul ve Ankara da bulunan sınav merkezlerinin yanısıra dünya genelinde bir çok noktada sık aralıklarla sınav gününün düzenlenmesi Sonuçların 5 iş günü içinde açıklanması Esnek sınav günleri ve geç rezervasyon olanağı Üç saatlik tek bir oturum Küresel olarak tanınma Sınav tarihinden itibaren 2 yıl boyunca sınırsız sayıda sonuç belgesi edinme olanağı Dünya genelindeki yüksek öğrenim kurumları tarafından kabul edilmesi

43 44 45 Öğretmen ve Liderlik Gelişimi

44 Ülkelerin kalkınması ve dünyanın gelişmesinde kritik önem taşıyan öğretmenlerin ve eğitim liderlerinin mesleki gelişimlerinin sürdürülmesi gerektiğine inanıyoruz.

45 46 47 Öğrenci başarısı, yetkin öğretmen ve liderlikle başlar Eğitim ve öğretimdeki zengin birikimlerimizi, kaliteli öğrenme kaynaklarıyla birleştiriyor ve öğrenci başarısında fark yaratan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini en üst düzeye taşımayı hedefl iyoruz.

46 Müşterimizi anlamak Öğretmen gelişimine ilişkin anahtar öncelikleri değerlendirmek ve programlarımızın her zaman belirli hedefl ere ulaşmasını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlıkları, eğitim kurumları ve öğretmenlerle işbirliği yapmaktayız. Eğitim programlarını tasarlamak Özel program ve kaynaklar tasarlamak amacıyla öğretmen eğitimi konusunda lider yazarlar ve danışmanlarla birlikte çalışmaktayız. Kaynaklarımız deneyim, akademik araştırma ve en güncel uygulamalara dayanmaktadır. Hizmetlerimiz Sertifi kasyonlar Her bilim dalından tüm öğretmenlere yönelik her dilde uluslararası kabul gören sertifi kasyonlar sunuyoruz. Tanı odaklı değerlendirmeler Tanısal test ve değerlendirmelerimiz ihtiyaçların saptanmasında kurumlara yol gösteren mükemmel ölçme araçlarıdır. Ders programları tasarımı Öğrenme ortamlarında test edilmiş ders programları geliştirmek ve sunmak amacıyla oldukça deneyimli program tasarımcıları, öğretmen eğitimi konusunda uzman yazar ve danışmanlarla birlikte çalışmaktayız.

47 Kurslarımız Tüm kurslarımızda bulunan özellikler: Öğrenmeyi motive eden ve yenilikçi anlatım modelleri sunan dinamik, sertifi kalı eğitmenler Sonuç odaklı dersleri destekleme amaçlı araştırmaya dayalı malzeme ve kaynaklar Eğitim hedefl erine ulaşmayı sağlayan süreç ve sonuç değerlendirmeleri Ders içi uygulamaları ve yetkin öğrenme ortamları yaratmaya odaklı eğitim Öğretmen eğitimi konusunda lider yazarlar Temel eğitim başlıklarımız şunlardır: A. Genel Metodoloji B. Dil Metodolojisi C. Liderlik D. İngilizce Dil Eğitimi E. Fen Bilimleri ve Matematik 48 49

48 Kalite göstergeleri Eğitim programlarımız sertifi kalı eğitmenler tarafından sunulur. Öğretmenlerin eğitbilimdeki yetkinliklerini geliştirerek, kazanımlarını öğrenme ortamlarında uygulamalarını sağlayacak somut ve bilimsel eğitim deneyimleri sunarak, yüz yüze ve online programlar sağlamaktayız. Eğitmeni Eğit programları Öğretmenleri eğiten öğretmenler yetiştirebilir, daha fazla öğretmene ulaşarak öğrenci performansı üzerindeki olumlu etkiyi en üst seviyeye çıkarabilmekteyiz.

49 İletişim İSTANBUL OFFICE ANKARA OFFICE Pearson Eğitim Çözümleri Tic. Ltd. Şti Barbaros Bulvarı No: 149 Dr. Orhan Birman İş Merkezi Kat: 3 Gayrettepe-Beşiktaş Telefon : Fax : Pearson Eğitim Çözümleri Tic. Ltd. Şti Hatır Sk. Ardasa Apt. Kat: 2 No: 27/5 Gaziosmanpaşa-Çankaya Telefon : Fax :

50

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM

DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM ULUSLARARASI BAKALORYA BİR MİSYON 3-19 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİM BAREMİ SAĞLAYAN DÖRT ZORLAYICI PROGRAM 4500 DEN FAZLA PROGRAM UYGULAYAN 3600 ÜN ÜZERİNDE IB DÜNYA OKULU

Detaylı

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ 1 İçindekiler İçindekiler... 2 GİRİŞ... 4 BÖLÜM 1. MİSYON VE POLİTİKA... 5 1.1. Misyon... 5 1.2. Politika... 5 1.3. Gözlem ve Değerlendirme... 6 BÖLÜM 2. KAYNAKLAR...

Detaylı

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi*

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi* Eğitim Bilimleri Dergisi / Journal of Educational Sciences Yıl / Year: Ocak / January 2014 Cilt-Sayı / Volume-Issue: 39 ss/pp: 121-143 ISSN: 1300-8889 DOI: 10.15285/EBD.2014397401 Singapur eğitim sisteminin

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

IB Orta Yıllar Programı. Daha iyi bir dünya için eğitim

IB Orta Yıllar Programı. Daha iyi bir dünya için eğitim IB Orta Yıllar Programı Daha iyi bir dünya için eğitim Orta Yıllar Programı: öğrencileri okulda başarılı olmaya ve etkin, yaşam boyu öğrenenler olmaya hazırlıyor Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimi nedir?

Detaylı

fatih projesi eğitimde dönüşüm için bir fırsat olabilir mi?

fatih projesi eğitimde dönüşüm için bir fırsat olabilir mi? ERG RAPORLARI fatih projesi eğitimde dönüşüm için bir fırsat olabilir mi? politika analizi ve önerileri fatih projesi eğitimde dönüşüm için bir fırsat olabilir mi? politika analizi ve önerileri Eğitim

Detaylı

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla Bulut Bilişim İşbirliğiyle Dosyası Bulut Bilişim, ortak kullanılan kaynaklar üzerinde, ihtiyaca göre ölçeklenebilen, anında kullanıma hazır, kaynak ataması ve yönetimi kolay yapılabilen BHT-Bilişim ve

Detaylı

Uzaktan Eğitim, Uzaktan Eğitim Teknolojileri ve Türkiye de Bir Uygulama

Uzaktan Eğitim, Uzaktan Eğitim Teknolojileri ve Türkiye de Bir Uygulama Uzaktan Eğitim, Uzaktan Eğitim Teknolojileri ve Türkiye de Bir Uygulama Tankut ASLANTAŞ Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği ABD, Ankara info@tankutaslantas.com ÖZET İletişim

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI DİL ÖĞRETİMİ 29-30 KASIM 2013 TOBB, ANKARA Sonuç Raporu 13 Aralık 2013 1 TOBB EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI

Detaylı

Ortak Değerlendirme Çerçevesi (ODÇ) Kuruluşun Özdeğerlendirme Aracılığıyla Geliştirilmesi

Ortak Değerlendirme Çerçevesi (ODÇ) Kuruluşun Özdeğerlendirme Aracılığıyla Geliştirilmesi 1 Ortak Değerlendirme Çerçevesi (ODÇ) Kuruluşun Özdeğerlendirme Aracılığıyla Geliştirilmesi Ortak Değerlendirme Çerçevesi 2006 İçindekiler Giriş Girdi Kriterleri Kriter 1: Liderlik Kriter 2: Strateji ve

Detaylı

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik Kar yer GELİŞEN İNSAN KAYNAKLARI GUNDEM GÜNDEM Her İşsize Bir Danışman Türkiye de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Malatya dan Fransa ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü İnşa Edilen Yapıların Kalitesi Sosyal

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR?

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? MESLEK EĞİTİMİNDE KALİTE İÇİN İŞBİRLİĞİ MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? OKUL-İŞLETME İŞBİRLİKLERİNE DAİR POLİTİKA ÖNERİLERİ YAYINA HAZIRLAYAN IŞIL ORAL Yapım Myra Koordinasyon Rauf Kösemen,

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

Markalar Evi İnşa Etmek: Whirlpool Şirketi nin Başarı Planı

Markalar Evi İnşa Etmek: Whirlpool Şirketi nin Başarı Planı Markalar Evi İnşa Etmek: Whirlpool Şirketi nin Başarı Planı Whirlpool un dijital değer yönetim mimarisi, marka değerini korumasını ve genişletmesini sağlıyor. Leonor Ciarlone Uzman Editör, The Gilbane

Detaylı

Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır. Fon Yaratma. Ve AB Fonlarına Erişim

Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır. Fon Yaratma. Ve AB Fonlarına Erişim Bu yayın Avrupa Birliğinin desteğiyle hazırlanmıştır Fon Yaratma Ve AB Fonlarına Erişim Bu yayın Avrupa Birliği nin desteği ile hazırlanmıştır. Yayın içeriğinin tüm sorumluluğu yalnızca TACSO ya aittir

Detaylı

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 31 Mart 2014 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 1960 DAN BUGÜNE: AKSİGORTA DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN KİLOMETRE TAŞLARI İlk poliçe 1961 yılında Aksigorta çalışanları tarafından ilk poliçe hazırlanmıştır.

Detaylı

KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ

KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ Nazlı MAÇ - Ayşegül DEDE 5 Ağustos 2008 İÇİNDEKİLER 1. YAŞAM BOYU ÖĞRENME...1 2. YAŞAMBOYU ÖĞRENME KAVRAMININ

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri

Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri Perceptions of Distance Education Experts Regarding the Use of MOOCs Eren Kesim Anadolu Üniversitesi, Türkiye

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri

E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri Akademik Bilişim 11 - XIII. Akademik Bilişim Konferansı Bildirileri E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri Mahinur Altıparmak, İnci Dürdane Kurt, Yrd.Doç.Dr. Metin Kapıdere

Detaylı

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+ T. C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+ Ana Eylem

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı