İSTTERM ÖNÖDEMELİ SİSTEM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İSTTERM ÖNÖDEMELİ SİSTEM"

Transkript

1 İSTTERM ÖNÖDEMELİ SİSTEM

2 İSTTERM ÖNÖDEMELİ KALORİMETRELER

3 A) KARTLI ÖNÖDEMELİ KALORİMETRE SİSTEMİ ALNA AÖK01, merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan binalarda, Isınma ve sıcak su ihtiyacının ferdi sistemlerde olduğu gibi ; Kullandığı Kadarını Ödeyerek karşılanmasını sağlamak için geliştirilmiş Ön Ödemeli bir cihazdır. Klasik tip sayaçlar uzun bir geçmişe sahip olsalar da ölçüm sistemlerinde yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik yeni sistemler üretmektedirler. Bu sistemlerin başında gelen ön ödemeli, smart kart kullanan yeni teknoloji elektronik sayaç sistemi hem idareler hem de abonelerin zaman ve para tassarrufu yapmalarını sağlamaktadır. Siteler, uydukentler, alışveris merkezleri, fabrikalar, havaalanları veya apartmanlarda merkezi ısıtma ve soğutma, jeotermal veya kojenarasyon sistemlerinde ALNA AÖK01 işletmecinin, tüketicinin enerji tasarrufu yapabilmesi ve kullandığı kadar ısı parası ödeyebilmesi imkanını sağlar. ÖN ÖDEMELİ KALORİMETRENİN AVANTAJLARI -Tükettiğiniz kadar enerjinin parasını ödersiniz. -Ülke ekonomisine katkı sağlanır. Mevcut enerji kaynakların veya yurt dışından satın alınan enerjinin daha bilinçli ve tasarruflu kullanılması sonucu ülke ekonomisine katkı sağlanır. -Tartışmalar son bulur. Yönetim ön-ödeme sistemi ile tahsilat problemi yaşamaz. -Fatura ödeme ve takibinden kurtulursunuz. -Tamamen güvendesiniz. Tüm kullanım bilgilerini ekranda görür,alna AÖK01 tarafından yönlendirilirsiniz. Kullanım rahatlığını tam olarak yaşarsınız. -Kaçak kullanım tarihe karışır.çünkü ALNA AÖK01 her türlü kaçak kullanım teşebbüslerini algılar, bu girişimin tarih, saat detaylarını hafızaya kaydeder. Otomatik olarak vanayı kapatır, su geçişini engeller, korunma moduna geçer. -Sizi pili bitmeden uyarır. Eğer servis çağırmayıp pili yenilemezseniz, pil bittiğinde ALNA AÖK 01 mevcut tüm bilgileri hafızaya alır ve vanayı kapatır,korunma moduna geçer. Tüm bilgileri, LCD ekran aracılığı ile görürsünüz.

4 MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİNDE ÖNÖDEMELİ SİSTEM EN KESİN ÇÖZÜMDÜR

5 ALNA AÖK01 İN ARTILARI -Sizi,kredi bitmeden önce uyarır. -Kontörünüz bittiğinde ya da yüklenmediğinde,size yedek kredi kullanım olanağı tanır. İdarenin belirlediği miktarda yüklenen yedek kontör, sayaca kredi yüklediğinizde toplam miktardan düşülür. -Yedek kredinin tükendiği ya da kredi yüklemesi yapılmadığında, ALNA AÖK01 kendini kapatır ve elektrik, su, gaz kullanımını durdurarak ekranda KREDİ AL mesajı belirir. -ALNA AÖK01, pili bitmeden önce, sizi ekran mesajı ile uyarır. Uyarılara karşın duruma müdahale edilmezse ve pil biterse, kendi kendine kapanır ancak varolan kredi ve tüketim durumunu hafızasına kaydettiği için herhangi bir veri kaybı söz konusu olmaz. -Elektronik smart kart, ait olmadığı bir sayaçta 4 defa arka arkaya kullanılmak istendiğinde kullanım dışı olur. -Sayacınıza ait smart kartı keybettiğinizde, idare tarafından yeni kart verilir ve eskisi iptal edilir. Bu özellikler yanında; İdare farklı bölgelere, farklı tarifeler uygulayabilir. İdarenin tarife değişiklikleri aynı anda tüm satış ofislerine aktarılır ve güncellenir. Ön ödemeli sistemde abone sabit fiyat garantisine sahiptir. Abone yüklenen kredi tükeninceye kadar, meydana gelen fiyat artışından etkilenmeyecektir. Kullanılan smart kartların kopyalanması olanaksız olduğu için sistem %100 güvenilirdir. KREDİ AL, KREDİ AZ, KONTROL, PİL AZ, vb gibi sayaç mesajları LCD ekranda gösterilir. ALNA ÖN ÖDEMELİ SİSTEM SAYESİNDE; -Personel giderlerinde %85, -Kırtasiye giderlerinde %50, -Ulaşım giderlerinde %90 tasarruf sağlanır. -Ön ödemeli sistemi ile %25 finansal kazanç sağlar. -İdareler açısından ödenmeyen fatura sorunu ortadan kalkar. Sistem Çalışma Yapısı Yönetim kredi satış noktasından smart kartınıza istediğiniz kadar ısıtma veya soğutma yı kredi olarak yükletirsiniz. Smart kartınızı ALNA AÖK01 e takıp çıkardığınızda kredi sayaca otomatik olarak yüklenir.böylece sayaç durumunu ve tüketim bilgilerini smart karta yüklemiş olursunuz. Krediniz kritik seviyeye düşerse sizi uyarır. Yeni kredi almak için satış noktasına geldiğinizde smart karttaki kayıtlı bütün bilgiler sisteme aktarılır.yeni kredi smart kartınıza yüklenir,hizmet kesintisiz ve problemsiz bir şekilde devam eder. ALNA AÖK01 Durum ModunaSahiptir: 1-AKTiF MOD Aktif modda,sayacınız %100 su geçişine izin verir.(vana tam açık) 2-UYARI MODU Uyarı modunda, ALNA AÖK01 %100 su geçişine izin verir.(vana tam açık) Yönetimce belirlenen fatura okuma tarihinde (örneğin her ayın birinci günü), sayacınız uyarı moduna geçer. 3-SINIRLI KULLANIM MODU Sınırlı kullanım modunda ALNA AÖK 01, kullanımı kısıtlar. Örneğin vanayı %90 oranında kapatıp, sadece %10 geçişe izin verir. 4-KAPALI MOD Fatura, ödeme süresi içinde ödenmediği için, vana %100 kapanır. Abone sistemden hizmet alamaz.

6 ARTIK DOĞALGAZ FATURASI PEŞİNDE KOŞMAYACAKSINIZ Krediniz bittiğinde ya da azaldığında, site yönetimine anında kredi yüklemesi yaptırabilirsiniz. ULTRASONİK KALORİMETRELER, debimetre ve üzerine monte edilen elektronik hesaplama ünitesinden oluşur. Debimetre kısmının çalışma prensibi ses dalgalarına dayanır.ultrasonik kalorimetrelerin üzerinde ses sinyalleri üreten aynalar bulunur.bu üreteçler karşılıklı olarak birbirlerine sinyaller gönderirler.ultrasonik kalorimetreler,bu sinyallerin diğer tarafa ulaşma sürelerini hesaplayarak debi ölçümü yaparlar.

7 B) ÖNÖDEMELİ UZAKTAN İZLEMELİ SAYAÇ SİSTEMİ Enerji Faturalama Sistemi ön ödeme mantığına göre yapılacaktır, kiracı işletmeden ihtiyacı ölçüsünde kontör satın alacak, kontör yüklemesi ve takibi yazılım üzerinden anlık olarak yapılacak; temel amaç istenen noktalara ait enerji ölçümlerinin yapılması ve bu ölçüm değerlerinin tek bir merkezden izlenmesi, otomatik olarak faturalarının kesilmesi, geçmişe yönelik değerlerin görülebilmesi, grafiklerinin oluşturulması ve yazıcı çıktılarının alınabilmesidir. Kiracı kontör yüklemesini zamanında yapmadığı taktirde, yazılım ekranındaki sayaç sembolünün yanında kredi bitti ikazı belirecektir. Bu durumda kiracının enerjisi kesilebilir hale gelecektir. Yetkili operatör kiracının enerjisini kesmek istediğinde ikonu tıklıyacak açılan pencereden kapama veya açma işlemini yapabilecektir. Ön Ödemeli Sayaç Sisteminin Avantajları Kullanıcılar tükettikleri kadar enerjinin parasını öderler. Yönetim ön-ödeme sistemi sayesinde tahsilat problemi yaşamaz. Bu sistemle sayaç okuma ve faturalandırma işlemlerinde hatalı okuma ve faturalandırma ortadan kaldırılmış olacaktır. Sayaçların okunması, fatura basımı ve dağıtımı gibi yükleri ortadan kaldırır. İşletme maliyetlerini azaltır, Veritabanı kullanılarak kullanıcı bazında tüketimler hakkında raporlar hazırlanır. Elde edilen İstatistiki Bilgiler ile etkin denetim ve kolay planlama yapılmasını sağlar, Kullanıcılar sabit fiyat garantisi ile tüketim yapar. Kullanıcılar fatura ödeme ve takibinden kurtulur Elektrik, su, ısıtma ve soğutmanın beraber dağıtımı yapılan yerleşimlerde, uzaktan ön-ödemeli sistemiyle en verimli şekli bir tek noktadan birden fazla ön ödeme modülüne kredi yüklenmesidir.

8 SİSTEM ŞEMASI

9 DIRIS A10 RAY TİPİ ANALİZÖR -Çoklu ölçüm -Elektrik,su ve enerji ölçümleri -Alarm çıkışı Standart Özellikler Temel ölçümler Akımlar : I1, I2, I3, Maks 3I Gerilimler : V1, V2, V3, U12, U23, U31 Güçler : SP, SQ, SS, Maks. SP Güç faktörü : SPF Frekans : F Harmonikler : THD 3I, 3U, 3V Dahili sıcaklık Sayaç Enerjiler : kwh, kvarh (Şebeke, jeneratör tarifeleri) Kullanım saati Opsiyonel özellikler Haberleşme RS485 JBUS/MODBUS protokolü Pano kapağına montaj düzeneği COUNTIS ile aynı aksesuar kullanılabilir. Ayırdedici özellikler 1 adet ayarlanabilir çıkış Darbe çıkışı kwh veya kvarh tüketimine oranlı ayarlanabilir VEYA İzleme işlevi Tüm ölçülebilen değerlere ayarlanabilir VEYA Kumanda işlevi 1 adet ayarlanabilir giriş Enerji tarifesinin değiştirilmesi için harici gerilim Hassasiyet Akım ve gerilim için % 0,2 Güç için % 0,5 Aktif enerji için klas 0,5S (IEC 62053'e uygun) Kullanım kolaylığı Büyük arka aydınlatmalı LCD ekran Tuş takımı ile menüye erişim Bağlantı hata uyarısı Haberleşme

10

11 Timo A10 Ön Ödeme Kesme Modülü -Kontör Bilgisi -Sayaç Endeks Bilgisi -Çıkış ve Girişler Standart Özellikler Ana ölçümler Şebeke ve Jeneratör enerji endeks bilgileri - Aktif ve Reaktif enerji (kwh, kvarh) Şebeke ve Jeneratör kontör bilgileri - Toplam Kontör - Kalan Kontör - En Son Yüklenen Kontör Miktarı - En Son Kontör Yükleme Tarihi Giriş ve Çıkışlar 2 Röle çıkışı ( Kontör Azaldı ve Kontör Bitti ) 2 Giriş ( Şalter Pozisyonu veya Arıza İhbar Bilgisi ) Kontör miktarı kredi limitinin altına düştüğünde yazılım ekranında ilgili sayaç sembolünün yanında kredi az ikazı belirecektir. Abone, kalan kontörünü internet üzerinden ilgili siteye bağlanarak görebilecektir. Kiracı kontör yüklemesini zamanında yapmadığı taktirde, yazılım ekranındaki sayaç sembolünün yanında kredi bitti ikazı belirecektir. Bu durumda kiracının enerjisi kesilebilir hale gelecektir. Yetkili operatör kiracının enerjisini kesmek istediğinde ikonu tıklıyacak açılan pencereden kesme işlemini yapabilecektir.

12 UZAKTAN İZLEME YAZILIMI SCADA Elektrik, Su ve Kalorimetre sayaçlarının okunması ve faturalanması için tek bir yazılım paketi kullanılacaktır.

13 ELEKTRİK SAYACI SCADA SAYFASI SU SAYACI SCADA SAYFASI

14 KALORİMETRE SCADA SAYFASI ANALİZÖR SCADA SAYFASI

15 ALARM SAYFASI RAPORLAMA SAYFASI

16 EXCELL SAYFASI

17 KREDİ YÜKLEME Kiracı işletmeden ihtiyacı ölçüsünde kontör satın alacak, kontör yüklemesi ve takibi yazılım üzerinden anlık olarak yapılacaktır.

18

19 İSTTERM ENERJİ SİSTEMLERİ Yakuplu Merkez Mah. Bakırcılar Sit. Hürriyet Bulvarı No:8/1 Beylikdüzü İstanbul Tlf: /02/03 Fax

Ön Ödemeli Kartlı Sistem

Ön Ödemeli Kartlı Sistem Ön Ödemeli Kartlı Sistem Başlarken Ön ödemeli sistem kullanarak; Ödenmesi unutulmuş faturalaradan ya da son ödeme tarihinin takibinden kurtulursunuz ve sabit fiyat garantisine sahip olursunuz. Satın aldığınız

Detaylı

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA Termikel Grup bünyesinde 1994 yılından bu yana başarıyla hizmet veren ELEKTROMED, her geçen gün sayaç sektöründeki öncü konumunu daha da pekiştiriyor. Sürekli gelişimi kendine ilke

Detaylı

Ön ödemeli akıllı kartlı su sayacı PWM-15 PWM-20 RF

Ön ödemeli akıllı kartlı su sayacı PWM-15 PWM-20 RF . Ön ödemeli akıllı kartlı su sayacı PWM-15 PWM-20 RF Teta kartlı sayaçlar ve bilgisayarlı yönetim sistemi konusunda lider konumda bir şirkettir. 30 yıldan fazla süredir faaliyette olan şirketimiz araştırma

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun %30 Merkezi ısıtma konusunda bilinç arttırıldığında enerji tüketimi %30 düşürülebilmektedir. www.tr.evoflat.danfoss.com

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü)

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) ABB - Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) A.G.-O.G. ŞALT TANITICI REKLAM AKILLI YÜK YÖNETİMİ YÜKLERİ OPTİMİZE EDEREK ENERJİ KESİNTİLERİNİ AZALTAN YENİ DEVRE

Detaylı

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu Enerjinizle daha fazlası Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu 2 Giriş... % 30'a kadar EN-VER* *Enerji Verimliliği Schneider Electric ve bayileri neden Enerji Verimliliği çözümlerini geliştirmektedir?

Detaylı

Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik

Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik Mine YEŞİLATA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MESLEKİ HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Enerji

Detaylı

SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER. SiSTEM LNG

SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER. SiSTEM LNG SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER SiSTEM LNG Değerli iş ortağımız, Dünyanın en büyük LPG dağıtım grubu SHV Gas ın bir üyesi olan İpragaz, 96 yılından beri dünyadaki tüm teknik gelişmeleri izliyor, ülkemizde uygulamaya

Detaylı

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları çözümleri azami ölçüde en az maliyetle karşılamak, müşteri ihtiyaçlarını müşteri memnuniyeti temel alınarak en uygun şekilde

Detaylı

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 HSBC Bank A.Ş. Sicil No: İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü - 268376 Ticaret Unvanı: HSBC Bank A.Ş. Şirket Merkezi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 128 Şişli 34394/İstanbul

Detaylı

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ Yeni DMX 3 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ YENİ DMX 3 Açık tip şalterler 4000 A e kadar TÜM BİNA TİPLERİ İÇİN ETKİN KORUMA VE KONTROL 02 1600 A e kadar DPX kompakt şalterler

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KILAVUZU

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KILAVUZU KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KILAVUZU Derleyen : Mustafa BIYIK ESİS Enerji ve Elektronik San.Tic.A.Ş. mustafa.biyik@esis.com.tr İçindekiler KGK NEDİR?... 7 NEDEN KGK?... 8 ŞEBEKEDEKİ BOZUCU ETKİLER VE KRİTİK

Detaylı

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi 2 PC-F eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller 2 Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler...

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi PC eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler... Genel...

Detaylı

JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ

JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ FX6000 uygulayıcılar ve bina kullanıcıları tarafından özellikle talep edilen kolay kurulum ve kullanım özellikleri olan ve ayrıca

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah AL23 V0.2 Sayfa 1 Giriş Elektrikli cihazlarınızı korumada ENEL Kesintisiz Güç Kaynakları ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. AL Serisi Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK), en son teknoloji kullanılarak üretildi.

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI OTEKON 08 4. Otomotiv Teknolojileri Kongresi 01 04 Haziran 2008, BURSA YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI Abdullah DEMİR* Ali ÇAVDAR** *İSPARK A.Ş. Genel Müdürlüğü, Büyükdere Cad.

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Enerji Yönetim Sistemleri ISO 50001 EN 16001

Enerji Yönetim Sistemleri ISO 50001 EN 16001 Enerji Yönetim Sistemleri ISO 5000 EN 600 İşletmelerde Enerji Yönetimi EN 600 Giriş Sistematik enerji tasarrufu Enerji yönetimi kapsamında enerji tüketimi ile ilgili hedefler, O2 emisyonları ve enerji

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B Split tipi hava/su ısı pompası 6 720 648 125-78.1I 6 720 810 499 (2014/02) Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B aşağıdaki parçalardan oluşur: ODU 7,5-12t ile birlikte WPLS 7,5 veya 12IE ODU

Detaylı