FİNANSÖR KULLANIM KILAVUZU. Ferahlayın! Daralmayın, Kart şeklinde. ihtiyaç finansmanı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FİNANSÖR KULLANIM KILAVUZU. Ferahlayın! Daralmayın, Kart şeklinde. ihtiyaç finansmanı."

Transkript

1 Daralmayın, Ferahlayın! Kart şeklinde ihtiyaç finansmanı. FİNANSÖR KULLANIM KILAVUZU

2 finansör nedir?? * Finansör, kar oranı ve taksit sayısı banka ve müşteri arasında başvuru esnasında belirlenen ve müşteri için Finansör e tanımlı (Finansör vasıtasıyla kullanılabilecek olan) finansman limitinin son geçerlilik tarihine kadar; müşterinin ihtiyaç duyduğu mal veya hizmetlerin belirli sektörlerdeki iş yerlerinden alımını sağlayan özel bir banka (debit) kartı ürünüdür. Finansör Kart ınızı, Türkiye Finans ve yurt içi diğer Banka POS larına sahip belirli iş yerlerinde hemen kullanabilirsiniz. Finansör işlemleri Katılım Bankacılığı prensipleri doğrultusunda çalışır. Finansör ile beyaz eşyadan elektroniğe, tekstilden eğitim ve sağlığa kadar tüm ihtiyaçlarınızın* karşılanabilmesi amacıyla gereken finansmana kolay, hızlı ve uygun ödeme koşullarıyla ulaşabilirsiniz. Finansör; mail / telefon order işlemlerine açık değildir. Finansör ile EFT / havale, döviz alış satış işlemleri yapılamaz. Finansör; alkollü içecek ve tekel ürünleri satışı yapılan yerler, finansal olmayan kuruluşlar, borsa komisyoncuları / aracıları, kumarhaneler ve şans oyunları, kuyumcular, mahkeme ve para cezaları, kontör, vergi, fatura, sigorta ödemelerinde geçerli değildir. Finansör, mevcutta kullanılan teminatlı bireysel kredi ürünlerine ikamet amaçlı ödemelerde geçerli değildir. (Araç Finansmanı, Konut Finansmanı ve benzeri) Finansör, tüketici ihtiyacının finansmanı amacı dışında farklı amaçlı ödemelerde geçerli değildir; ticari mal alımında ve nakde dönüştürmek amacı ile kullanılamaz. Usulsüz kullanıma yönelik bir girişim tespit edildiği durumda Banka, Finansör limitini müşteriye haber vermeksizin kapatma hakkına sahiptir.

3 finansör başvurusu BANKA Finansör e SMS ile başvurulur. Kesin başvuru sonucunuz SMS ile bildirilir. Türkiye Finans Şubelerine başvurulur. Finansör başvuru formu doldurulur Finansör sözleşmesi imzalanır. Finansör teslim alınır. Müşteri iletişim Merkezi nden şifre alınır. Finansör ünüz kullanıma hazırdır! *Kesin onay alındı ise kullandırım için onaylanan limitin belirli bir tutarına kadar anlaşmalı Bayilere, tamamı için Şubelere yönlendirilme yapılır.

4 finansör nasıl kullanılır? Finansör e tanımlı Finansman Limiti süreli olup bu süre içerisinde alışverişler gerçekleştirilir. Müşterinin başvuruda belirlediği hesap kesim tarihine kadar dönem içerisinde yapılan harcamalar toplamı Finansör başvurusunda talep edilen taksit sayısına bölünür. Harcamalar toplamı minimum taksitlendirme tutarının altında ise peşin işlem olarak hesap özetine yansıtılır. Hesap kesim tarihinde, o ay ödenmesi gereken taksitler ve peşin harcamalar toplamı, SMS mesajı, posta ve e-posta ile müşteriye bildirilir. İşlem bazında tahsis ücreti alınır. Alışveriş tutarına, alışverişin yapıldığı tarihten ödeme tarihine kadar müşteri ile mutabık kalınan kar oranı üzerinden günlük kar işletilir. Limit kullanım süresince, başta belirlenen kar oranı değişmez. Taksit tutarı içerisinde; anapara, kar tutarı, vergi, fon, tahsis ücreti, varsa bir önceki dönemlerden devreden bakiye bulunur. Minimum taksitlendirme tutarı altında kalan tutarlar peşin işlem olarak hesap özetine yansıtılır.

5 neden finansör? 1- İhtiyacın olan destek paketini seç Finansör de ihtiyacınızı finanse edecek bir paket mutlaka vardır. Sağlık harcamalarınıza özel Sağlık Finansörü, eğitim ve kırtasiye harcamalarınıza özel Eğitim Finansörü, düğün alışverişlerinize özel Evlilik Finansörü ve çok daha fazlası cazip kar oranları ve 36 aya varan vadelerle Türkiye Finans Şubeleri nde! 2- Hemen kullan Finansör ünüzü başvuru anında, şubenizden veya anlaşmalı bayilerimizden teslim alabilirsiniz. Finansör e tanımlı finansman limiti onayını alır almaz, ihtiyaçlarınızı finanse etmek için hemen / Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi ni arayarak şifrenizi alabilir ve limitinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. 3- Peşin fiyata al Belirlenen iş yerlerinden peşin fiyatına alışveriş yapılır, başvuru esnasında belirlediğiniz ödeme gününde harcamalarınız Banka tarafından taksitlendirilir. Bu sayede Finansör ünüz ile alışverişlerinizde, peşin fiyatına sunulan indirim avantajından yararlanabilirsiniz. 4- Taksit taksit öde Limit geçerlilik süresi içerisinde yapılan dönem içi harcamalarınız başvuru esnasında anlaştığınız taksit sayısı üzerinden hesap özetinizde taksitlendirilir. Yurt içinde yer alan iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerde taksitli ödeme imkanı sağlanır.

6 neden finansör? 5- Limitini tekrar kullan Limit geçerlilik süresi içinde anapara borcunuzun bir kısmını ya da tamamını ödemeniz halinde ödenen tutar kadar limitinizi yeniden kullanabilirsiniz. 6- Kar ve ücret avantajı Finansör ücretsizdir, senelik kart aidatı bulunmaz. Dosya masrafı yoktur. Yapılan alışverişlerde işlem başına tahsis ücreti alınır. 7- Güvenli alışveriş Tüm yurt içi alışverişlerinizde kartınızın şifresini girerek ödemelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda, / Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi nden şifrenizi yeniden anında oluşturabilirsiniz.

7 Finansör hakkında bilinmesi gerekenler Finansör başvuruları Banka kredi tahsis politikalarınca değerlendirilecek olup, Türkiye Finans uygun bulmadığı başvuruları reddetme hakkına sahiptir. Finansör e ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında tarafınıza bilgi formu ile bilgilendirme yapılacaktır. Türkiye Finans, Finansör e ait paket/kampanyayı durdurma, değiştirme hakkını saklı tutar. Anlaşmalı Bayilerden kullanılabilecek Finansör limiti toplam onay alan Finansör limitinizden daha düşük olabilir. Kalan onaylı tutar için Türkiye Finans Şubelerimize başvuruda bulunabilirsiniz. Gelir belgesiz kullanabileceğiniz Finansör limiti Banka tarafından belirlenir. Banka gerek gördüğü durumlarda gelir belgesi ve/veya farklı ilgili evrakları talep etme hakkına sahiptir. Finansör limit geçerlilik süresi 6 aydır. Limit geçerlilik süresi içerisinde anapara borcunun bir kısmının ya da tamamının ödenmesi halinde ödenen tutar kadar limit yeniden kullanıma açılır. Dönerli limit yapısı söz konusu olduğundan Finansör ürününde ödeme planı verilemez. Limiti geçerlilik süresince, limit kapsamında yapılan alışveriş işlemlerinde her alışveriş işlemi üzerinden tahsis ücreti alınır. Minimum taksitlendirme tutarı altında kalan işlemler hesap özetinize peşin işlem olarak yansır. Finansör, paketlerden oluşmaktadır. Her bir Finansör paketinde farklı iş yerlerinde kullanım tanımlı olur. Pakete tanımlı olmayan iş yerlerinde Finansör kullanılamaz. Paket bazında tahsis edilen limit, tahsis ücreti, kar oranı, limit geçerlilik süresi ve taksit sayısı farklılaşabilir. Toplam anapara borcuna, hesap kesim tarihinden ödeme yapılan tarihe kadar günlük kar işlemeye devam eder.

8 Ödeme Finansör işlemlerinizi, hesap özeti borcunuzu ve toplam borcunuzu; Türkiye Finans Şubeleri nden, Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi nden ya da İnternet Şubesi nden anında öğrenebilirsiniz. Borcunuzu*: Şubelerimizden, İnternet Şubemizden, Türkiye Finans ATM lerinden, / Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi mizden, Otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilirsiniz. *Ödeme yapılacak güne kadar toplam anapara borcunuza günlük kar işletilmeye devam etmektedir. İşleyen kar tutarı bir sonraki hesap özeti borcunuza eklenmektedir.

9 Başvuru için gerekli belgeler Başvuru Formu Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) Gelir belgesi/maaş bordrosu*, Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için; Son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço Gelir tabloları Mizan İmza sirküleri Kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi *Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir. SGK kaydı olan ücretli çalışanlardan, çalıştıkları firma tarafından düzenlenmiş ve firmanın yasal yetkilisi tarafından imzalanmış maaş bordrosu alınacaktır.

10 Sıkça sorulan sorular Finansör kartım çalındı/kayboldu, ne yapmalıyım? / Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi'nden hemen kayıp/çalıntı başvurusunda bulunmalısınız. Yeni Finansör'ünüzü Şubenizden teslim alabilirsiniz. Limit geçerlilik süresi bittiğinde Finansör limitini kullanabilir miyim? Finansör'e tanımlı limitin limit geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu süre bittikten sonra limit kullanılmak istendiğinde yeni Finansör başvurusunda bulunulmalıdır. Finansör ile nakit çekim yapabilir miyim? Finansör ile Katılım Bankacılığı prensipleri gereği nakit çekim yapılamaz. Minimum taksitlendirme tutarı nedir? Finansör ile hesap özeti dönemi içerisinde yapılan harcama tutarlarının toplamının taksitlendirilmesi (başvuru esnasında anlaşılmış olan taksit sayısına bölünmesi) için ulaşılması gereken minimum tutardır. Toplam tutarın minimum taksitlendirme tutarının altında kalması durumunda, işlemler peşin işlem olarak hesap özetine yansıtılır. Birden fazla Finansör başvurusunda bulunabilir miyim? İhtiyaçlarınız doğrultusunda birden fazla Finansör başvurusunda bulunabilirsiniz. Finansör hesabıma yanlışlıkla para yatırdım, Finansör borç ödemesini iptal edebilir miyim? Finansör ödemelerinde gecikme olmaması durumunda hesap kesim tarihine kadar Finansör ana tahsilat hesabından tahsil edilen tutarlar Finansör'ün bağlı bulunduğu Şubeden iptal edilebilir.

11 Sıkça sorulan sorular Finansör ü hangi kanallardan kullanabilirim? Banka tarafından belirlenecek limite kadar anlaşmalı bayilerden ya da Türkiye Finans Şubeleri'nden rahat, kolay ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Finansör de neden ödeme planı verilmiyor? Finansör de limit geçerlilik süresi içerisinde anapara borcunun bir kısmının ya da tamamının ödenmesi halinde ödenen tutar kadar limitin yeniden kullanıma açılır. Bu sebeple dönerli limit yapısı söz konusu olduğundan Finansör ürününde ödeme planı verilememektedir. Finansör borcumu ne zaman yatırmalıyım? Hesap kesim tarihinde oluşan Finansör borcu; sms, posta ve e-posta kanalları ile bildirilmektedir. Borcunuzu Türkiye Finans İnternet Şubemizden, ATM lerimizden, Müşteri İletişim Merkezimizden veya Şubelerimizden de öğrenebilirsiniz. Finansör borcunuzun hesap kesim tarihinde ödenmesi beklenir. Ancak 10 gün ödeme yapmanız için size ödeme süresi imkanı sunulur. Unutmayınız: Finansör de toplam anapara borcuna günlük kar tahakkuk ettiğinden hesap kesim tarihinden ödemenin yapıldığı güne kadar toplam anapara borcuna kar tahakkuk etmeye devam eder. Oluşan kar tutarı bir sonraki ay ekstresine yansıtılır.

12 finansor.com.tr turkiyefinans.com.tr /

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kredi Kartı Sözleşmesi

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kredi Kartı Sözleşmesi Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kredi Kartı Sözleşmesi BANKA Ticaret Unvanı : Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ticaret Sicil Numarası : 862070 İşletme Merkezi : Barbaros Mah. Şebboy Sk. No: 4 Ataşehir/İstanbul İnternet

Detaylı

İHTİYAÇ PRATİK SÖZLEŞMESİ

İHTİYAÇ PRATİK SÖZLEŞMESİ İHTİYAÇ PRATİK SÖZLEŞMESİ 1. TARAFLAR İşbu Sözleşme bir tarafta aşağıda Banka olarak adlandırılan, idare merkezi Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10, 34768 Ümraniye/İSTANBUL adresinde bulunan

Detaylı

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Madde 1: Amaç ve Kapsam Bu sözleşme, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından çıkarılan kredi kartlarının Üye ve/veya Ek Kart Hamili/ hamillerine

Detaylı

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM 3 Ekim 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29138 YÖNETMELİK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN FAİZ DIŞINDA ALINACAK ÜCRET, KOMİSYON VE MASRAFLARA İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN FAİZ DIŞINDA ALINACAK ÜCRET, KOMİSYON VE MASRAFLARA İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN FAİZ DIŞINDA ALINACAK ÜCRET, KOMİSYON VE MASRAFLARA İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ 1 / V: 1.4 AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Avea No Tarife Seçenekleri

Detaylı

BANKACILIK SÖZLEŞMESİ

BANKACILIK SÖZLEŞMESİ BANKACILIK SÖZLEŞMESİ Sevgili Finansbank Enpara.com müşteri adayımız, öncelikle bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Enpara.com, Finansbank bünyesinde, Finansbank Enpara.com internet bankacılığı, 0850

Detaylı

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize.

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. HSBC Premier e hoş geldiniz Hoş geldiniz ve HSBC Premier i seçtiğiniz için teşekkür ederiz. HSBC Premier olarak biz, bireysel ekonominizi

Detaylı

BİREYSEL BANKACILIK HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

BİREYSEL BANKACILIK HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ BİREYSEL BANKACILIK HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİ ADI VE SOYADI: Bu Sözleşme'de kullanılan tanım ve terimler ile bunların anlamları aşağıda belirtilmiştir. Banka: Akbank T.A.Ş. Şube: Hesabın bulunduğu

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. BİREYSEL BANKACILIK KREDİ, ÜRÜN VE HİZMET PAKETİ SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME 1 T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. BİREYSEL BANKACILIK KREDİ, ÜRÜN VE HİZMET PAKETİ SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİNİN

Detaylı

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 HSBC Bank A.Ş. Sicil No: İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü - 268376 Ticaret Unvanı: HSBC Bank A.Ş. Şirket Merkezi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 128 Şişli 34394/İstanbul

Detaylı

HSBC BANKACILIK İŞLEMLERİ SÖZLEŞMESİ (Bireysel-Müşteri Nüshası) I- KÜRESEL (GLOBAL) ŞARTLAR

HSBC BANKACILIK İŞLEMLERİ SÖZLEŞMESİ (Bireysel-Müşteri Nüshası) I- KÜRESEL (GLOBAL) ŞARTLAR Müşteri Numarası HSBC BANKACILIK İŞLEMLERİ SÖZLEŞMESİ (Bireysel-Müşteri Nüshası) I- KÜRESEL (GLOBAL) ŞARTLAR herhangi birisinin Türk hukukuna uygun olmaması halinde o şart hükümsüz olup, diğer şartlar

Detaylı

KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ NDEKİ GENEL İŞLEM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VE KREDİ KARTI TALEP VE BİLGİ FORMU

KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ NDEKİ GENEL İŞLEM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VE KREDİ KARTI TALEP VE BİLGİ FORMU KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ NDEKİ GENEL İŞLEM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VE KREDİ KARTI TALEP VE BİLGİ FORMU I- GENEL İŞLEM ŞARTLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME 1. Bankanın düzenlemiş olduğu Kredi

Detaylı

ÜYE İŞYERİ SÖZLEŞMESİ

ÜYE İŞYERİ SÖZLEŞMESİ ÜYE İŞYERİ SÖZLEŞMESİ İşbu Üye İşyeri Sözleşmesi (bundan böyle Sözleşme olarak anılacaktır) bir tarafta DENİZBANK A.Ş. (bundan böyle Banka olarak anılacaktır) ile diğer tarafta işbu Sözleşme nin sonunda

Detaylı

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi DenizBank A.Ş. nin (Bundan sonra Banka olarak anılacaktır) yurt içi ve dışı şubeleri ve Bankacılık Kanunu çerçevesinde şube sayılan birimlerinde, işbu Temel Bankacılık

Detaylı

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi

ÖRNEKTİR. Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi DenizBank A.Ş. nin (Bundan sonra Banka olarak anılacaktır) yurt içi ve dışı şubeleri ve Bankacılık Kanunu çerçevesinde şube sayılan birimlerinde, işbu Temel Bankacılık

Detaylı

Kısaltmalar: TL : Türk Lirası BSMV : Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi KKDF : Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu

Kısaltmalar: TL : Türk Lirası BSMV : Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi KKDF : Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Madde 1: Tanımlar İşbu sözleşmede yer alan; Banka: Türkiye İş Bankası A.Ş. yi ve özellikle işbu sözleşme konusu krediyi kullandıran şubesini, Müşteri: Banka tarafından kendisine Taşıt Kredisi tahsis edilen

Detaylı

Kuveyt Türk Internet Şubesinde Hesap Açma işlemi yapmak

Kuveyt Türk Internet Şubesinde Hesap Açma işlemi yapmak Kuveyt Türk Internet Şubesinde Hesap Açma işlemi yapmak Hesaplar menüsünde Hesap Açma alt başlığının altında bulunan Cari/Kıymetli Maden Hesabı Açma, Tasarruf Hesabı Açma veya Katılma Hesabı Açma seçeneklerinden

Detaylı

Odeabank İnternet Şubesi parolanızı şubelerimizden ve ATM'lerimizden belirleyebilirsiniz.

Odeabank İnternet Şubesi parolanızı şubelerimizden ve ATM'lerimizden belirleyebilirsiniz. Tüm kanallarda aynı menü içeriği ve sıralaması Tüm kanallarda birbiri ile uyumlu, yenilikçi işlem akışı Tüm kanallarda birbiri ile uyumlu tasarım Kişiselleştirme: Yeni iki ara yüzden dilediğini seçebilme

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI - ING BANK A.Ş. İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İZMİR TİCARET ODASI - ING BANK A.Ş. İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İZMİR TİCARET ODASI - ING BANK A.Ş. İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ ODA ÜYELERİNE SUNULACAK AVANTAJLI ÜRÜN VE HİZMETLER A. İHRACATÇIYA DESTEK KREDİLERİ Banka Oda üyesi firmaların ihracatın finansmanına yönelik talep

Detaylı

SÖZLEŞME MUTLAKA İKİ(2) NÜSHA OLARAK DOLDURULUP GÖNDERİLMELİDİR.

SÖZLEŞME MUTLAKA İKİ(2) NÜSHA OLARAK DOLDURULUP GÖNDERİLMELİDİR. SÖZLEŞME MUTLAKA İKİ(2) NÜSHA OLARAK DOLDURULUP GÖNDERİLMELİDİR. Sisteme üye olacakların, sözleşme metninin tüm sayfalarını imzalamaları, kendileri hakkında gerekli dosyanın oluşturulabilmesi ve bilgilerinin

Detaylı

TEMEL BANKACILIK HİZMET SÖZLEŞMESİ

TEMEL BANKACILIK HİZMET SÖZLEŞMESİ TEMEL BANKACILIK HİZMET SÖZLEŞMESİ Temel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi (bundan sonra Sözleşme olarak anılacaktır) Denizbank A.Ş. nin (bundan sonra Banka olarak anılacaktır) yurtiçi ve yurtdışı şubeleri

Detaylı

3. SÖZLEŞMENİN KAPSAMI ve UYGULAMA ALANI

3. SÖZLEŞMENİN KAPSAMI ve UYGULAMA ALANI Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi 1/38 1. TARAFLAR Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Katılım Bankası) ile sözleşmenin sonunda adı/unvanı yazılı (Müşteri) arasında, aşağıdaki

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

İHTİYAÇ KREDİSİ BİLGİ ve TALEP FORMU TAHSİL EDİLECEK FAİZ, ÜCRET, MASRAF VE KOMİSYON TUTARLARI (*):

İHTİYAÇ KREDİSİ BİLGİ ve TALEP FORMU TAHSİL EDİLECEK FAİZ, ÜCRET, MASRAF VE KOMİSYON TUTARLARI (*): İHTİYAÇ KREDİSİ BİLGİ ve TALEP FORMU ÜRÜNE AİT BİLGİLER: Ürünün Adı İHTİYAÇ KREDİSİ Süresi (Vadesi) Kredinin Tutarı TAHSİL EDİLECEK FAİZ, ÜCRET, MASRAF VE KOMİSYON TUTARLARI (*): MASRAFIN ADI Faiz Oranı

Detaylı

DOSTLARIN YANINDAYSA GÜNEŞ DAHA GÜZEL DOĞAR

DOSTLARIN YANINDAYSA GÜNEŞ DAHA GÜZEL DOĞAR DOSTLARIN YANINDAYSA GÜNEŞ DAHA GÜZEL DOĞAR İhtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanan yeni HSBC Advance e hoş geldiniz. Aileniz, çevreniz ve arkadaşlarınız hayallerinizi gerçekleştirirken size hep destek

Detaylı

KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI (KAPSAMLI) UYGULAMA ESASLARI

KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI (KAPSAMLI) UYGULAMA ESASLARI KISA VADELİ İHRACAT KREDİ SİGORTASI PROGRAMI (KAPSAMLI) UYGULAMA ESASLARI TARİH : 01/02/2015 BİRİM : Operasyon ve Raporlama Müdürlüğü Müşteri İlişkileri Müdürlüğü Ankara Bölge Sigorta Müdürlüğü Tazminat

Detaylı

KOLLEKTİF YATIRIM KURULUŞLARI NEDİR? Tasarruf sahipleri ihraçcı şirketlerden, aracı kuruluşlardan ya da menkul kıymet borsalarından menkul kıymet

KOLLEKTİF YATIRIM KURULUŞLARI NEDİR? Tasarruf sahipleri ihraçcı şirketlerden, aracı kuruluşlardan ya da menkul kıymet borsalarından menkul kıymet KOLLEKTİF YATIRIM KURULUŞLARI NEDİR? Tasarruf sahipleri ihraçcı şirketlerden, aracı kuruluşlardan ya da menkul kıymet borsalarından menkul kıymet almak suretiyle tasarruflarını değerlendirebilirler. Ancak

Detaylı

YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ

YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI TAAHHÜTNAMESİ AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. nin 30.09.2015 tarihine kadar geçerli olacak ( AVEA ) YENİ NESİL ARAÇ TAKİP SERVİSİ KAMPANYASI ndan ( Kampanya ) adre

Detaylı