T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI BRİFİNG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI BRİFİNG"

Transkript

1 T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI BRİFİNG Dörtdivan 2014

2 KURULUŞ : 1962 MAHALLE : 8 NÜFUS : KADRO VE PERSONEL MEMUR : 16 İŞÇİ (DAİMİ) : 12 SÖZLEŞMELİ : 12 GELİR GİDER 2014 GELİR BÜTÇESİ : ,93 TL 2014 GİDER BÜTÇESİ : ,68 TL 2014 FEN İŞLERİ İŞ VE İŞLMELER YAPI RUHSATI : 1 ADET YAPI KULL.İZİN RUH. : 3ADET ARAÇ VE MAKİNA PARKI 1. 1 AD İTFAİYE 2002 M. FATİH (Merdivenli 8 Tonluk K.H.G.B.) 2. 1 AD İTFAİYE 1994 M. İVECO (3 Tonluk) 3. 1 AD İTFAİYE 1956 M. MERCEDES 4. 1 AD ÇÖP ARACI 1985 M. İVECO (Hurda) 5. 1 AD ÇÖP ARACI 1992 M. FATİH 6. 1 AD ÇÖP ARACI 2012 M. ISUZU 7. 1 AD KEPÇE 2005 M. HİDROMEK 8. 1 AD KEPÇE 2006 M. HİDROMEK 9. 1 AD KEPÇE 1985 M. PALETLİ AD GREYDER 1976 M. LOKOMO AH AD KAMYON 1997 M. MAN (Damperli) AD KAMYON 1994 M. FATİH (Damperli) AD KAMYONET 1987 M. 50 NC AD KAMYONET 1994 M. DODGE AD KAMYONET 1991 M. DODGE ÇİFT KABİN AD TRAKTÖR 1991 M. STEYR AD KOMBİ 1992 M. MAN (Vidanjör ve Kanal Çekici) AD OTOMOBİL 2005 M. FORD FOCUS AD OTOMOBİL 1999 M. RENAULT 12 TOROS AD MİNİBÜS 2005 M. FORD TRANSİT (Cenaze Aracı) AD MİNİBÜS 2005 M. FORD TRANSİT (14+1) AD MİNİBÜS 1978 M. MAGIRUS (Hurda) AD OTOBÜS 1986 M. MAN (Hurda) AD SİLİNDİR 1977 M. 5 Tonluk AD SÜPÜRME ARACI (Hurda)

3 T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU (HİZMETLER) Dörtdivan

4 İÇME SUYU PAKET ARITMA TESİSİ Bayramlar Mahallesi Zortu Tepesi mevkiinde bulunan İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi faaliyete geçti. Yapımına 2012 yılında başlanan içme suyu arıtma tesisimiz tarihi itibari kabulü yapılarak devir alındı. Saatte 36 ton üretim ve 700 m3 kapasiteli depolama sistemi bulunan tesis belediyemiz bünyesindeki toplam sekiz mahallenin su ihtiyacını karşılamaktadır. Maliyeti 2,855, TL olup 1,427, TL si İLBANK AŞ vasıtası ile bütçeden 1,427, TL si ise hibe olarak tamamlanmıştır. İki personelin çalıştığı tesiste arıtma ve klorlama sistemi günlük raporlarla takip edilmektedir. ASFALT ÇALIŞMALARI İl özel idareden RoadMix asfalt, mıcır asfalt ve bitüm alınarak mahalle, cadde ve sokak aralarındaki çukur yerler dolduruldu. Hacetler Mahallesi ve Okul Yoluna 200 Ton RoadMix Asfalt Bayramlar Mahallesine 94 Ton Mıcır Asfalt ve 10 ton Bitüm MAHALLE VE CADDELERDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI

5 KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMALARI İlçemize sonradan dahil olan muhtelif mahallelerimizde toplam m2 kilitli parke taşı döşendi

6 METRUK BİNALARIN YIKIMI İlçe merkezinde ve muhtelif mahallelerde görüntüyü bozan atıl durumdaki binalar mülk sahiplerine yıktırıldı. Gerede Cad. üzerinde Hüseyin Tınmazın yeri Gerede Cad. Nuh Market yanı Gerede C. Kadir Altundağ ın yeri Fatih Sk Belediye hamamı Çitler Mah. D.Ali Karagöz ün Binası Adakınık Bayır Mah. Adem Yalçın ın Evi

7 AĞAÇLANDIRMA VE PEYZAJ Altındağ belediyesinin desteği ile adet mevsimlik çiçek, Orman işletme müdürlüğü ile yapılan ortak proje ile İlçe merkezi ve mahallelere toplam çam ve Ladin ağacı dikildi. Orman İşletme müdürlüğünden 30 m dikili alınıp çit imal edilerek ağaçlandırma alanları koruma altına alındı.

8 ÇEVRE DÜZENLEME VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI Sanayi karşısı ve Orman İşletme şefliğinin duvarına kadar temizlenip 13 m3 beton atılarak üzerine 100 m tel örgü çekildi. Kaldırımlar Temizlendi Gerede Caddesi üzerindeki boş arsalara 50 araba toprak dökülerek çirkin görüntü giderildi Orman işletme karşısına kurulan alana 200 araba hafriyat çekildi.

9 HALI SAHA Ankara Altındağ Belediyesi taraıfından TEB Kolejinden hibe alındı. 600 m2 olan mevcut halı saha 800 m2 alana çıkartmak, tribün ve soyunma odası ve kafeterya olmak şartıyla Yap-İşlet-Devret modeli ile encümen kararı alınarak 10 yıllığına kiralandı. Çavuşlar Mahallesi Erdini Caddesine çocuklar için mini futbol sahası yapıldı.

10 ÇOCUK PARKLARI Çavuşlar Mahallesi Çavuş Cad. Kadılar Mahallesi Yazı Cad. Çavuşlar Mahallesi Erdini Cad.

11 KÖY KONAKLARI VE İMAM EVLERİ Deveciler Mahallesi Osmanlı Caddesine İmam Evi Beton Kargıbayramlar Mahallesi Köy Konağı İnşaatına Beton, Işıklar Caddesi Köy Konağı Ve İmam Evine Demir Desteği Sağlandı. YÖRESEL SOMUN EKMEK FIRINLARI Mahalle sakinlerinin talepleri ve yöresel somun ekmeğimizin tanıtımı ve pazarlanması amacı ile muhtelif yerlere ekmek fırınları yapıldı Kadılar Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi Kadılar Mahallesi Kadıoğlu Caddesi Çavuşlar Mahallesi Erdini Caddesi

12 HAYVAN PAZARI Atıl durumda bulunan hayvan pazarına yeniden dolgu ve hafriyat çalışmaları yapıldı Orman İşletme lojmanlarının karşısında yaklaşık 3500 m2 alana sahip Pazar yeri, ilçemizin başlıca geçim kaynaklarından olan hayvancılığa pazar oluşturmak amacı ile 13 yıl sonra tekrar faaliyete geçirilerek vatandaşlarımın hizmetine sunuldu.

13 HAYVAN SULAMA ALANLARI ISLAH ÇALIŞMALARI İlçemize bağlı muhtelif mahallelerde çamurdan bataklık haline gelen seçim beyannamemizde de söz verdiğimiz hayvan sulama alanlarında ıslah çalışmaları yapıldı.

14 DERE ISLAHI Eğrice Deresinin Adakınık Mahallesi meskûn mahal bölgesinde DSİ tarafından 200 mlik alanda dere ıslahı yapıldı. KANALİZASYON ÇALIŞMALARI Muhtelif mahallelerde 1500 metre civarında yeni kanalizasyon şebeke döşeme çalışmaları yapıldı.

15 SEL FELAKETİ Bölgemizde yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza yardım edildi. Bozulan yol, alt yapı, kanalizasyon ve su hatlarında meydana gelen arızalar giderildi.

16 KADILAR ALADAĞI VE KARAPINAR YAYLASINA SU Merkez mahallelerimizden Kadılar mahallesi Aladağına bölgede oldukça meşhur Çiğil Pınar mevkiinden su hattı çekildi. Yine üç tane mahallemizin ortak kullandığı Karapınar yaylası ve Amanlar mesire alanına m lik cazibeli su hattı döşendi. MERKEZ CAMİ Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen Dörtdivan Merkez Caminin, kurul üyelerinin son kontrolleri ile geçici kabulü yapıldı. Ekiplerimiz tarafından çevre temizliği de yapılarak camimiz hizmete açıldı.

17 GÜVENLİK KAMERALARI Belediye hizmet binası ve itfaiye garajı güvenlik ve takip amaçlı kameralarla donatıldı - DİĞER HİZMETLERİMİZ Su tahsilatında yaşanan sıkıntıları gidermek ve kaçak su kullanımını önleme amaçlı olarak Kartlı su sayaç sistemine geçildi. Meclis kararı ile Elektromed Firmasına yetki belgesi verilip uygulama başlatıldı. Kaçak su kullanımı ile mücadele sonucu ve alternatif Düğer suyu ile şebeke suyundan gereksiz kullanımların önüne geçilerek saatte 54 Ton olan su tüketimi saatte 36 tona indirilmiştir. Bu alanda çalışmalarımız halen devam etmektedir. İstanbul Bağcılar Belediyesinden 9 adet çöp kutusu, 200 adet sandalye ve 10 adet masa hibe olarak alındı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nden Prefabrik alındı. Prefabriklerin sökümü yapılıp gerekli görülen yerlerde kullanılmak üzere demonte vaziyette depolandı. İlçe merkezden Doğancılar İmam Hatip ortaokuluna ve Hatipler caddesinden Çavuşlar Mahalle İlköğretim okuluna giden öğrencilerimizin servis mağduriyeti Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel TİRYAKİ nin katkılarıyla giderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İGDAŞ) nden bir adet panelvan minibüs alındı, aracın iç dizaynı yaptırılarak hizmete sunuldu.

18 T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU (KÜLTÜREL FAALİYETLER) Dörtdivan

19 15. ULUSLARARASI DAĞ MARATONU DASK DÖRTDİVAN DA Belediyemiz katkılarıyla Dörtdivan ın tanıtımını sağlamak amacıyla doğa turizmine destek verdik. Dörtdivan Köroğlu Dağlarında; Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği tarafından bu yıl 15. kez organize edilen Uluslararası Anadolu Dağ Maratonu 14 ve 16 Ağustos 2014 tarihleri arasında Düğer Yaylasında düzenlendi. Dağ Maratonuna katılan misafirlere Belediye olarak 400 kişilik yemek ikramı verildi. Diğer ihtiyaçlarının yanı sıra Temizlik ve Çöp toplanmasında da Belediyenin imkânlarıyla katkı sağlandı.

20 GEÇMİŞE YOLCULUK Belediyemiz organizasyonuyla gerçekleştirilen ÇANAKKALE GEZİSİ Dörtdivan da ilk defa düzenlenen organizasyonda 90 kadınımız Kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale şehitliğini gezdi

21 SAFRABNOLU GEZİSİ Dörtdivan Merkez Kız Kur'an Kursu için, 2014 yaz kursunun son haftasında Belediyemizin katkılarıyla Safranbolu gezisi düzenlendi. 60 öğrenci ve hocalarıyla Safranbolu yu gezen gurup unutulmayacak gezi düzenlediği için Dörtdivan Belediyesine teşekkür ettiler. KOSGEP KOSGEP Girişimcilik eğitimi Belediyemiz tarafından desteklenerek vatandaşlarımızın katılımı için gerekli görüşmeler yapıldı. 34 kişinin başvuru yaptığı 15 günlük kurs Belediye binası eğitim salonunda verildi.

22 SU GELECEKTİR Su tasarrufunun önemine dikkat çekmek için Kaymakamlık ve Belediyemiz ortak proje geliştirdi Dörtdivan Belediye Başkanlığı, Dörtdivan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü nün birlikte hazırladıkları Su Gelecektir Projesi Belediye Kültür Merkezi nde düzenlenen ve tüm öğrencilerinin katılımıyla yapılan su tasarrufuyla ilgili resim yarışmasıyla birlikte başarılı şekilde sona erdi. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen yarışma törenine Kaymakam Nursan VURAL ZORLU, Belediye Başkanı Hasan UZUNOĞLU, Jandarma Komutanı Mehmet KAYA ve daire amirleri katıldı. Yarışmada öğrencilerimizin yaptığı birbirinden güzel resimler sergilendi, yarışmada 1. olan öğrencilerimize yarım altın, 2. olan öğrencilerimize çeyrek altın, 3. olan öğrencilerimize gram altın ödülleri verildi. Tören sonunda Dörtdivan Kaymakamı Nursan VURAL ZORLU ve İl Meclisi Üyesi Ömer SEZGİN Belediye Başkanımız Hasan UZUNOĞLU na yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarından dolayı plaket ödülü verdiler.

23 RAMAZAN YARDIM KAMPANYASI Gerede Belediyesinin de katkıları ile Belediyemiz tarafından yardıma muhtaç insanlar, muhtarlar vasıtasıyla tespiti yapıldı evlerine sıcak iftar yemeği dağıtıldı. İFTAR YEMEĞİ Dörtdivan Belediyesinin ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine; Dörtdivan Kaymakamı Nursan Vural Zorlu, Mengen Kaymakamı Hayri Zorlu, Dörtdivan Jandarma Komutanı Mehmet Kaya ve Daire Müdürleri ile Personeli, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personeli, Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

24 BAYRAMLAŞMA Dörtdivan İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının birlikte düzenlediği Bayramlaşma merasimi ilçemiz Kaymakamlık makamında gerçekleşti. İlçe Kaymakamı Nursan Vural Zorlu, Belediye olarak ev sahipliği yaptığımız Bayramlaşma törenlerinde İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları, Daire Amirleri, Muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile ilçe halkı katıldı. Bayramlaşmada misafirlere ikramlarda bulunuldu. Ayrıca bayramlaşma ziyaretlerine mahallelerde devam edilerek gurbetten gelen hemşerilerimiz ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızla mahallerin sorunları hakkında fikir alışverişlerinde bulunuldu.

25 PANAYIR Geleneksel Gıda ve Emtia Panayırı her yıl olduğu gibi vatandaşlarımızı buluşturdu. Panayırların vazgeçilmezi fırında kızarmış kaz

26 T.C. DÖRTDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI DEVAM EDEN PROJELER Dörtdivan

27 KÖROĞLU MYO Bolu AİBÜ Rektör ü Sayın Prof. Dr. Hayri COŞKUN Belediyemizi ziyaret ederek Anadolu Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile de görüşmeler yapılarak İlçemize büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz projede sona yaklaşıldı. İlçe Jandarmanın tahsisinden vazgeçtiği m2 Hazine arazisinin Belediyemize tahsisi istendi. Gerekli yazışmalar yapıldı. Malmüdürlüğü Milli Emlak servisinden sonuç bekleniyor. Karayolları tarafından 6 Km lik Yeniçağa yolunun ihalesi tamamlanarak Merkez Cami önünde bulunan işyerlerinin kamulaştırılması yapım aşamasındadır. Kamulaştırma sonucunda dükkânlar yıkılarak Merkez cami çevre düzenlemesi ve kaldırım çalışmaları yapılacaktır. Milli Emlak a müracat yapılarak ağaçlandırma sahası için Belediyemize hazineden yer talebinde bulunuldu çalışmalar devam etmektedir. Amanlar mesire alanının A tipi mesire alanına çevrilmesi için uzman kişilerden proje desteği alınarak ilgili makamlara müracaat edildi. Çalışmalar devam etmektedir. Çöp toplama aracı ve çöp konteynırları ile ilgili proje hazırlanıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulmuş olup takibi yapılmaktadır. İlçemize Buğday pazarı kurulması için yer tespiti yapılacak olup yer tespiti yapıldıktan sonra alt yapı çalışmaları tamamlanarak faaliyete geçirilecektir. Ankara Altındağ belediyesinden 3 adet tip park çalışması için söz alındı çalışmalar en kısa zamanda başlayacaktır. Köroğlu Konağı ve Köroğlu Müzesi yapımı için proje hazırlanarak gerekli bakanlıklara müracaat edildi, sonuç beklenmektedir. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile oryantiring spor için harita çizimi ve Akbaba Kuş gözetleme merkezi için proje çalışmaları başlatılmıştır. Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında İlçemizin belirli noktalarına Yöresel ürün Pazarı kurulması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon daire Başkanlığına Konya Selçuk Üniversitesi Mühendisleri tarafından İstihdam odaklı Yöresel Ürünlerin pazarlanması ve tanıtıma yönelik bir strateji raporu hazırlanıp sunulmuştur. Mülkiyeti belediyemize ait m2 alanda sentetik çim saha ve spor kompleksi yapmak üzere proje hazırlandı. Gerekli başvurular yapıldı. Sonuç Bekleniyor. Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel TİRYAKİ den bir adet Cenaze Yıkama aracı için söz alındı.

28 SORUNLARIMIZ VE TALEPLERİMİZ? Köy statüsünden ilçemize sonradan dahil olan 6_mahallemizi merkeze bağlayan yaklaşık 10 Km lik yol çalışması için Asfalt, RoadMix ve Bitüm Malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.? Yine aynı mahallelerimizde geçen yıl sadece bir tanesini tamamlayabildiğimiz ve halen yapılmayı bekleyen 5 mahallemiz için yaklaşık m2 kilitli parke taşına ihtiyaç duyulmaktadır.? Mevcut bir kepçe ve neredeyse hurdaya çıkmış bir greyderle yeterince başarılı olamadığımız karla mücadelede kullanılmak üzere bir adet Greyder ve bir adet kar küreme bıçağına ihtiyacımız bulunmaktadır.? Kalabalık görünen ancak hemen hemen hepsi ekonomik ömrünü doldurmuş hurda haline gelmiş ve sürekli arıza vererek parça ve tamir masrafına girdiğimiz araç ve makine parkımız için acilen 1 adet Kamyon ve 1 Adet Kepçe ihtiyacımız bulunmaktadır.? 1956 model Mercedes marka itfaiye öncümüz artık yolda yürüyemez hale geldiğinden İl Özel İdare Bütçesinden karşılanacağı taahhüt edilen itfaiye öncüsü (Arazöz) ihtiyacımız bulunmaktadır.? Bütçemizin fazla İşçi çalıştırmaya müsait olmadığından çevre temizliğinde kullanılmak üzere 1 adet yol süpürme aracı (fil) ihtiyacımız bulunmaktadır.? Yine 6 tane köyün ilçemize bağlanması nedeniyle mevcut çöp konteynerlerimiz yetersiz hale gelmiştir. Bu hususta yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. İLÇEMİZİ VE BELEDİYEMİZİ ÇAĞDAŞ YAŞAM STANDARTLARINA ULAŞTIRMAK YAŞANABİLİR BİR DÖRTDİVAN BIRAKMAK İÇİN SİZLERİNDE DESTEĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEKTİR. HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDER SAYGILAR SUNARIM Hasan UZUNOĞLU Dörtdivan Belediye Başkanı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2012 2012 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2012 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2013 2013 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2013 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU TC ERGENE BELEDİYE BAŞKANLIĞI Ergene İlçesi Ulaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1 Tel: 0 282 655 50 08 Fax: 0284 655 55 51 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KADİR ALBAYRAK

Detaylı

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU DüZCE BELEDiYESi Konuralp 1 2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C DÜZCE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Bolu Caddesi / DÜZCE Tel: 0380 524 58 21. Fax: 0380 524 5825 Web:

Detaylı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU 2014 "Mersinliler; Mersine sahip çıkınız... Mersine yaptığımız hizmetler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada artan bir tempoyla devam edecektir.

Detaylı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı SUNUŞ Belediyeler, şehirlerin gelişimi ve şehirde yaşayan bütün paydaşların ortak ihtiyaçlarının karşılanması hususunda stratejik öneme sahip kurumlardır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında belediyenin

Detaylı

ÖNSÖZ Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR,

ÖNSÖZ Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR, ÖNSÖZ Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Saygıdeğer ÇORLULULAR, Belediye yönetimince, 01.01.2013 ile 31.12.2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalara ait 2013 yılı Faaliyet Raporu, 17.03.2006 tarih

Detaylı

Destek Hizmetleri. Müdürlüğü. faaliyet raporu 2013. Teftiş Kurulu. Müdürlüğü TEFTİŞ İŞLEMLERİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ

Destek Hizmetleri. Müdürlüğü. faaliyet raporu 2013. Teftiş Kurulu. Müdürlüğü TEFTİŞ İŞLEMLERİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ Teftiş Kurulu TEFTİŞ İŞLEMLERİ Ümraniye Belediye Başkanlığı Teftiş Kurulu Mülga 1580 sayılı Belediye yasasının 88.maddesine istinaden 27.03.1989 tarihinde kurularak hizmet vermeye başlamıştır. Halen bir

Detaylı

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim,

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, 2 Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, Bergama Belediyesi olarak amacımız daima halkımızın huzur ve mutluluğunu gözeterek önceliği insana ve çevreye veren yönetim anlayışımızla,

Detaylı

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu BURSA KESTEL BELEDİYESİ Kestel İlçesi Bursa merkezinde Osmangazi,Yıldırım,Nilüfer,Gemlik Gürsu,Mudanya ile birlikte 7 merkez ilçe olarak Bursa Büyükşehir

Detaylı

T.C. KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ)

T.C. KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ) T.C. KIRŞEHİR BELEDİ BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ) İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...1 TABLOLAR LİSTESİ...4 ŞEKİLLER LİSTESİ GİRİŞ.5.6 BAŞKANDAN.8 1. MEVCUT DURUMUN ANALİZİ 9 1.1. KIRŞEHİR BELEDİSİNİN

Detaylı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı 2011 yılını Belediyemiz ve Kentimiz için büyük bir heyecan ve çalışma temposu ile tamamladık. 2009 dan beri, Bugünün sorunlarını çözüp, yarınları tasarlayarak hizmet üretiyoruz. Ancak, daha çok işimiz

Detaylı

T.C. SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI

T.C. SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI T.C. SİVAS BELEDİYESİ 2015 PERFORMANS PROGRAMI Mali Hizmetler Müdürlüğü Strateji Geliştirme ve Planlama Servisi Kasım 2014 ĠÇĠNDEKĠLER I. GENEL BİLGİLER... 3 A. YETKİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 3 B. ÖRGÜT

Detaylı

BİNGÖL ÜN ÇEHRESİ YATIRIMLARLA DEĞİŞTİ. Atalay: Derdimiz hizmet, referansımız millet. İçmesuyu Şebekesi tamamlandı 4 yeni depo faaliyete geçti

BİNGÖL ÜN ÇEHRESİ YATIRIMLARLA DEĞİŞTİ. Atalay: Derdimiz hizmet, referansımız millet. İçmesuyu Şebekesi tamamlandı 4 yeni depo faaliyete geçti Atalay: Derdimiz hizmet, referansımız millet Belediye personeliyle yaptığı toplantıda birim amirlerinin ve personelinin sorunlarını, sıkıntılarını dinleyen Başkan Atalay, 5 yıl içerisinde Bingöl ün şantiyeye

Detaylı

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite SUNUŞ Abant İzzet Baysal Üniversitesi nde 2004 yılında göreve başladım. O yıllarda Mühendislik Mimarlık Fakültesi nin kuruluşunda ve fakültenin Gıda Mühendisliği Bölümü

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

T.C. OSMANGAZİ BELEDİYESİ 2012 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. OSMANGAZİ BELEDİYESİ 2012 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2012 YILI PERFORMANS PROGRAMI SUNUŞ Saygıdeğer Meclis Üyeleri ve Kıymetli Hemşerilerim, Avrupa Birliği'ne adaylık sürecinde bulunan Türkiye'nin yerel yönetimlerde daha planlı ve performansa dayalı hizmet

Detaylı

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 T.C. ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞI Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No :71 PK:34220 Esenler - İSTANBUL Telefon: 0 212 440 11 11 ESTİM : 444 00 73 Web:

Detaylı

Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 2 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2 KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 3 4 Yayın Kurulu Mustafa UZUNLAR M.Fatih ERTAŞ «etin CANLI Mehmet DEMİRKOL Harun ERYILMAZ Mehmet DEMİR Yapım Kahramanmaraş

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

İSTİKLÂL MARŞI. Mehmet Âkif ERSOY

İSTİKLÂL MARŞI. Mehmet Âkif ERSOY B 1 2 İSTİKLÂL MARŞI Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Bastığın

Detaylı

2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI

2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI 2015-2019 TEKKEKÖY BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI www.tekkekoy.bel.tr 1 Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. 2 www.tekkekoy.bel.tr Mustafa Kemal ATATÜRK www.tekkekoy.bel.tr 3 İSTİKLAL MARŞI Korkma,

Detaylı

2014 Mali Yılı Faaliyet Raporu

2014 Mali Yılı Faaliyet Raporu Mali Yılı Faaliyet Raporu Mart 2015 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU...12 I- GENEL BİLGİLER...16 A- Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz...17 B- Kuruluş, Yetki, Görev ve Sorumluluklar...18 C- İdareye İlişkin

Detaylı

T.C. ANKARA İLİ AKYURT İLÇESİ BELEDİYESİ MECLİS KARARI MECLİSİ TEŞKİL EDENLER

T.C. ANKARA İLİ AKYURT İLÇESİ BELEDİYESİ MECLİS KARARI MECLİSİ TEŞKİL EDENLER Karar Tarihi : 02.02.2015 Karar No : 16 Karar Konusu : Çanakkale Zaferi 100. Yıl Kutlama Programı. BAŞKAN : Gültekin AYANTAŞ ÜYELER: Selçuk YILMAZ- Ertekin ŞAN- Fethi AVCI-İlhan ŞENER -Musa ÇAKMAK- Nuh

Detaylı

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. M. Kemal ATATÜRK Siyaset ve hizmetin temel noktaları yerelden başlar. Abdullah

Detaylı

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER

III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİ VE DEĞERLENDİRMELER KARDEŞ BELEDİYELER İLE KARŞILIKLI ZİYARETLER ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ İlçemizin kültür, sanat, turizm, spor, şehircilik, doğa ve teknik konularda gelişimini desteklemek amacıyla ulusal ve uluslararası kardeş

Detaylı

İnsan Kaynakları Müdürlüğü Faaliyet Maliyetleri Tablosu. 46

İnsan Kaynakları Müdürlüğü Faaliyet Maliyetleri Tablosu. 46 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER BAŞKANIN SUNUMU 1-GENEL BİLGİLER 1.1.-YETKİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR 7 1.2.-TEŞKİLAT YAPISI..8-10 1.3.-FİZİKSEL KAYNAKLAR 1.3.1.-Belediye Bina ve Tesisleri..11-15 1.3.2.-Belediye

Detaylı

ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011

ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 Genel Yay n Yönetmeni Nam k ÖCALAN Mali Hizmetler Müdür V. Teknik Haz rl k Veli KILIÇ Mesut BAL Foto raflar Zafer OKTAY Tasar m - Bask

Detaylı

SÖZ VERDİK GERÇEKLEŞTİRDİK

SÖZ VERDİK GERÇEKLEŞTİRDİK Herhangi bir hizmet özellikle bir beldeye verilen bir hizmet hiçbir zaman tek başına bir kişi tarafından yapılamaz. Özellikle zamanımızda yönetim ve hizmet üretmek bir ekip işidir. Gerçekleştirilen hizmetler

Detaylı