EĞİTİM YILI ARALIK AYI ARILAR SINIFI BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2012-2013 EĞİTİM YILI ARALIK AYI ARILAR SINIFI BÜLTENİ"

Transkript

1 EĞİTİM YILI ARALIK AYI ARILAR SINIFI BÜLTENİ

2 TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ Bu ay kış mevsimi, tutum ve yerli malı, gökyüzü ve uzay zaman dilimi konularını işledik. Tutum ve yatırım konusu ile ilgili sınıfımızda oluşturduğumuz kumbaramızda biriktirdiğimiz paralar ile sınıfımıza ortak karar verdiğimiz balıklarımızı aldık. Her gün sıra ile balıklarımıza yem veriyoruz. Şirinler sınıfı üzerine aldığı bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getiriyor. Tutumlu olmak sadece para biriktirmek değil, elektriğimizi suyumuzu da dikkatli kullanmayı öğrendik. Gökyüzü ve gezegenleri resimlerle ve üç boyutlu olarak gözlemleyerek gezegenler hakkında bilgiler edindik. Ülkemizin bölgelerine harita üzerinde inceleyerek sohbet ettik. Kış mevsiminin genel özellikleri ve bu mevsimde bulunan ayları öğrendik. Zaman konusunda gün, hafta, ay ve yıl kavramlarını öğrendik. Dün bugün yarın kavramlarını dramatize yoluyla pekiştirdik.

3 SANAT ETKİNLİKLERİ Bu ay işlediğimiz konularla bağlantılı olarak birçok etkinlikler yaptık. İşte yaptığımız çalışmalar : Parmak boyama ve artık materyal çalışması ile kış mevsimi tablolarımızı oluşturduk. Kesme yapıştırma yöntemi ile her çocuk hayalindeki kar tanelerini oluşturdu ve ilginç kar taneleri ortaya çıktı. Yerli malı kutlamamız için her çocuk kendi yerli malı şapkasını oluşturdu. Yurdumuzda yetişen ürünleri öğrenerek bununla ilgili yerli malı tablosu oluşturduk. Gökyüzünde bulunan ayı güneşi bulutu ve yıldızları kullanarak proje çalışması yaptık. Dünyamızın üzerinde karaları ve denizleri gösteren artık materyal çalışması yaptık. Yaptığımız bu çalışmalarla öğrendiklerimizi pekiştirdik. Bazen küçük aksiliklerle boyamız döküldü bazen de çok titiz çalıştık.

4 SANAT ETKİNLİKLERİ *Kesme yapıştırma tekniğiyle penguen faaliyeti yaptık. *Parmak baskısı yaparak kardan adam faaliyeti yaptık. *Plastik bardaklardan büyük kardan adamımızı oluşturduk.

5 FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ Kış mevsimi ile ilgili incelemede bulunmak üzere bahçeye indik. Yağan kar bizi çok heyecanlandırdı. Dışarıdaki değişiklikleri gözlemledik. Daha sonra sınıfımızda gözlemlerimiz hakkında sohbet ettik. Sirke ve karbonatın birleşiminden oluşan hava ile balonumuzu üflemeden şişirdik. İsimlerini ortak olarak koyduğumuz balıklarımızı her gün sıra ile besledik. ( FISTIK, GÖKKUŞAĞI, LİMON, PORTAKAL, PAMUK) Fasulyelerimizi içlerine pamuk yetiştirdiğimiz kaplarımızın içine yerleştirip üstüne tekrar pamuk koyup suladık. Sulama işlemini her gün yeterli miktarda yapıp fasulyelerimizi çimlendirdik.

6 OKUMA YAZMA ETKİNLİKLERİ Bu ay okuma yazmaya hazırlık etkinliğinde çocuklarımızın gelişim özelliklerini göz önünde bulundurarak değişik etkinlikler yaptık. İşlediğimiz konulara uygun kitaplarımızdan çalışma sayfalarını tamamladık. Unun üzerinde sayı yazma çalışması yaptık yaparken çok eğlendik.

7 OYUN ETKİNLİKLERİ Oyunlarımızdaki asıl amaç eğlenmek ama aynı zamanda çok şey öğreniyoruz. grup oyunlarında veya bireysel oyunda kazananı tebrik ediyoruz. Kazanmak için çaba gösteriyoruz ama kazanmak kadar kaybetmenin de olabileceğini biliyoruz. Biz bu ay : balonla dans etme, balon patlatma, kulaktan kulağa, mısır patlatma, gece gündüz oyunlarını oynadık.

8 İNGİLİZCE BODY PARTS (VÜCUDUN BÖLÜMLERİ) Eyes(ays) ear(iır) nose(nos) Head (hed) mouth (maut) tummy( tami) Song:Head shoulders knees and toes Head shoulders knees and toes Knees and toes Head shoulders knees and toes Knees and toes Eyes and ears and mouth and nose Head shoulders knees and toes Knees and toes Not: Sevgili velilerimiz öğrettiğimiz İngilizce şarkıların başlığını youtube üzerinden yazarak sizler.

9 İNGİLİZCE Kenny ile tanışarak sohbet ettiler.

10 BEDEN EĞİTİMİ Çocuklar belirli bir mesafeden önceden belirlenmiş olan alana sırası ile küçük ve büyük topları atarlar. Amaç topu belirlenen alana/hedefe atabilmektir. Bununla hedeflenen ise kaba motor hareketlerin ince motor becerilere geçişini sağlayabilmektir. Oyunla renklendirilen çalışmalara bazen rekabet ortamı da sunulur. Böylece çocuk,başarı ve başarısızlık gibi duyguları da yavaş yavaş tanımaya başlar.

11 DRAMA ETKİNLİĞİ Tiyatro: En güzel tabiriyle insanı insana insanla anatma sanatıdır.geleceğin temelini oluşturan şirin yuvalarda masal anlatırken,dramaları yaşarken tarifsiz güzel bir yolculuktayım budur işte hayatımın en güzel gezisi Geziler bitmek bilmesin,her çocuk Gökyüzü Anaokulunda öğretmenlerin nezninde yeni yönleriyle keşfedilsin. Unutmayalım ki her çocuk büyük bir nefestir.minik bireylerin küçük adımları geleceğe yön veren belgeleridir.

12 SATRANÇ ETKİNLİĞİ Filin çapraz gidişi gösterildi. Satranç tahtası çizimi yapıldı,tahta anlatıldı. Vezir ve at figürü boyaması yapıldı. Taşların puanları öğretildi.

13 YÜZME ETKİNLİĞİ

14 MÜZİK DERSİ ETKİNLİĞİ Aralık ayında yapılan müzik dersi çalışmalarında öğrencilere telli müzik aletlerinden olan ud tanıtılmıştır. Udun telleri, gövdesi anlatılmış nasıl ses çıkardığı gösterilmiştir. Öğrenciler bu müzik aletini tellerine mızrapla dokunarak tanımaya çalışmışlar ve ayrıca ud eşliğinde bir kış şarkısı öğrenmişlerdir. HER TARAF BEMBEYAZ KAR Her taraf bembeyaz kar Haydi çıksın kızaklar Kardan adam yapalım hey hey Sonra topa tutalım Nakarat: Lapa lapa kar yağdı Çocuklara yaradı Soğuk olsa da adı Kışın başkadır tadı Sıkıca sarınalım Soğuktan korunalım Yün çoraplar giyelim hey hey Soğuk neymiş diyelim Sene sonu gösterisi için Aram Sam Sam adlı hareketli şarkıyla beraber ilk çalışmalar başlamıştır. Orff ta öğrenciler hareket çalışmalarına ve danslarına basit ritmik enstrümanlar ile kendileri eşlik ederler. Bu metodun en temel öğesi, dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğidir. Bu temel öğeleri kullanarak, orff metodu uygulandığında, çocukta müzikal yönden gelişme sağlanır.

15 VELİ KATILIMI FEHİME BIYIKLIOĞLU NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

16 REHBERLİK ÇOCUKLARDA PAYLAŞMA Anne-babaların bir kısmı çocuğum oyuncaklarını kimseyle paylaşmıyor, eve gelen arkadaşlarına oyuncaklarını vermiyor ve arkadaşlarının elinden alıp o benim - diyerek bağırıyor şeklinde yakınırlar. Paylaşımcılık tamamen doğuştan getirilen bir duygu olmadığı için, bunu büyük ölçüde bir arada ve beraber yaşamanın getirdiği, öğrenilen bir duygu olarak düşünebiliriz. Bu duygu bir hazır bulunuşluk dönemi gerektirir. Bazen ebeveynler, çocuklarından gelişim açısından uygun olmadığı halde paylaşmalarını beklerler. Evde birden fazla çocuk varsa paylaşım açısından sorun çıkma olasılığı artabilir ve keza okulda da çocuklar bu sorunu yaşayabilir. Paylaşma konusunda yaşanan sıkıntılar doğaldır ancak önemsiz olmadığı için görmezlikten gelmemek gerekir. Bazı ebeveynler bu durumlarda oyuncaklarını paylaşmalısın yoksa kimse seni sevmez şeklinde bir çözüm bulurlar. Ancak çocuğun kim olduğuyla, davranışını ayırmak gerekir. Yani burada sevilmeyen, paylaşmama davranışıdır, çocuk değildir. Paylaşmak daha çok, sahiplik ve saygı ile ilintilidir. Yani çocukların kendi alanları ve bu alana duyulması gereken saygı ile ilgilidir. Çocuğun kendi alanında; onun oyuncakları, yatağı, giysileri vs. vardır ve bunlar çocuk için çok değerlidir. O istemedikçe bunları paylaşması beklenmemelidir. Onun alanına saygı duyulduğu hissettirilmelidir ve çocuğun da başkalarının alanına saygı duyması gerektiği öğretilmelidir. Çocuklar 3 yaşına gelmeden, çok çaba göstermeden paylaşmaları beklenmemelidir. Çünkü bu davranışın gelişmesi için bununla ilgili kavramların çocuk için anlamlı hale gelmesi gerekir ve bu da bir süreçtir. 3 yaşından sonra bile paylaşmak kolay olmayabilir çünkü bazen yetişkinler bile bazı şeyleri paylaşmak istemeyebilir ve bu doğaldır. Çocuklarınıza öncelikle bir başkasının eşyasını ödünç almanın, onunla oynamanın ya da onun özel alanına girilmesinin bir sakıncası olup olmadığını sorarak saygılı olmayı öğretebilirsiniz. Size ait bir eşyayı isteyen çocuğunuza bu bana ait ve bunu paylaşmak istemiyorum diyerek, özel eşyalar için saygı duyulması gerektiğine dair bir örnek verebilirsiniz. Bir oyuncağı paylaşamayan çocuklarınızın elinden oyuncağı alıp, kavga etmeden bunu paylaşabilecekleri bir çözüm yolu bulmaları gerektiğini ve bu yolu bulana kadar oyuncağı vermeyeceğinizi söyleyebilirsiniz. Oyuncakla oynamayı bir zaman sırasına koyarak, kendi sıralarını bekleyerek oynamalarına yardımcı olup bununla ilgili bir planlama yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Çocuklarınızı gece yataklarında yatırırken, onlardan günün anılarını anlatmalarını isteyebilirsiniz, böylece paylaşmanın sadece nesne paylaşımından ibaret olmadığını, duyguların ve düşüncelerin de paylaşılabileceğini öğretebilirsiniz. GÖKYÜZÜ ADATEPE ANAOKULU REHBERLİK SERVİSİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlık sınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Sınıfım - Fiziksel Özelliklerim - Benzerliklerim- Farklılıklarım - 29 Ekim Cumhuriyet

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR ŞUBAT KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 3. Algıladıklarını hatırlar.

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 2 Aralık 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Dans Et isimli bütünleştirilmiş okuma-yazmaya hazırlık, oyun etkinliği Öğle

Detaylı

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI 2013 ETKİNLİK

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014

HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014 HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014 İÇİNDEKİLER 1. KASIM AYI ÖZEL GÜN VE KUTLAMALARI 2. KASIM AYI KAZANIM ve GÖSTERGELERİ 3. KASIM AYI

Detaylı

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III İÇİNDEKİLER Okul Öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerde oyun Öğrenme Merkezlerinde Oyun Sanat Etkinliklerinde Oyun Müzik Etkinliklerinde Oyun Türkçe Etkinliklerinde Oyun

Detaylı

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde yaşayan 0 10 yaş arası çocuklar için eğitim konsepti Ebeveyn Rehberi

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde yaşayan 0 10 yaş arası çocuklar için eğitim konsepti Ebeveyn Rehberi konsepti konsepti Değerli Ebeveynler, Çocuğunuzun eyaletimizde çocuk bakımı alanında sunulan imkânların birinden yararlandırılmasına karar verdiniz. Bu karar, kendiniz ve çocuğunuz için çok önemlidir.

Detaylı

ÖZEL EFDAL İLKÖĞRETİM OKULU REHBERLİK BÜLTENİ- KASIM 2010

ÖZEL EFDAL İLKÖĞRETİM OKULU REHBERLİK BÜLTENİ- KASIM 2010 DÜŞÜNME BECERİLERİNE AİLELERİN KATILIMI Okulumuzda öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ortaya koymalarını sağlayan, gelişimlerinin her yönünü destekleyen bir eğitim programı uygulamaktayız. Bu program

Detaylı

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1 ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1 15 Kasım 2013 Sayın Velimiz, Anabilim Anaokulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri kapsamında, öğretim

Detaylı

Eğitim Paketi ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ANASINIFI. Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul. Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06

Eğitim Paketi ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ANASINIFI. Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul. Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06 ANASINIFI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ Eğitim Paketi Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06 http//www.rmk-museum.or.tr ebayam@rmk-museum.org.tr

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (28 EKİM -13 ARALIK 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz ikinci temamıza ait bilgiler,

Detaylı

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olmuştur. 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Markalar Birliği tarafından Türkiye çapında

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı Eğitim Yolu Rehberi. Anne-Babalar için El Kitabı Bu Eğitim Yolu Rehberi Early Excellence ve Önyargılara bilinçli yaklaşan bir Eğitim ve Öğrenim temelinde hazırlanmıştır. Eğitim Yolu Rehberi Anne-babaları

Detaylı

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM AHLAK GELİŞİMİ 141EO0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

4 yaş grubu çocukların bu yıl içerisinde geçeceği bazı gelişim aşamalarını şu şekilde özetleyebiliriz:

4 yaş grubu çocukların bu yıl içerisinde geçeceği bazı gelişim aşamalarını şu şekilde özetleyebiliriz: AYLIK BÜLTENLER SERİSİ EYLÜL, 2011 SAYI : 1 KONU: 4 YAŞ ÇOCUĞUNUN GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Sevgili Veliler, 0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi, çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Beyin yapısı

Detaylı

ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL )

ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) GEZ GÖR ÖĞREN PROJESİ 1 ANKARA İLİ ÖĞRETMENLER İÇİN MÜZE İLE EĞİTİM REHBERİ ( İLKOKUL ) Bu çalışma Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Detaylı