N 2 KASIM 2014 VOLVOCARS.COM.TR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "N 2 KASIM 2014 VOLVOCARS.COM.TR"

Transkript

1 N 2 KASIM 2014 VOLVOCARS.COM.TR

2 MERHABA YENİ OTOMOBİLİN SENIN MACERAN SENSUS SAYFA 01 SAYFA 04 SAYFA 08 SAYFA 10 INTELLISAFE DRIVE-E VOLVO OCEAN RACE KENDİNİ İFADE ET SAYFA 12 SAYFA 14 SAYFA 16 SAYFA 18 İÇ BÖLÜMÜ KENDİNE ÖZEL HALE GETİR DÖŞEMELER ALÜMİNYUM JANTLAR AKSESUARLAR SAYFA 22 SAYFA 24 SAYFA 26 SAYFA VOLVO2646 DENEYİMİ SAYFA BİLGİLER RENKLER 1783 SAYFA 32 KAPAK

3 V40 cross country MERHABA Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 01 BİZ VOLVO YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR. Bu kişinin hayatını daha iyi, daha kolay ya da daha konforlu hale getirmek için ne yapabiliriz? Biz İsveçliyiz. İskandinav tasarımcılar her zaman o nesneyi kullanacak insanla başlar ve şunu sorar, Bu kişinin hayatını daha iyi, daha kolay ya da daha konforlu hale getirmek için ne yapabiliriz? Otomobillerimizi tasarlarken hep bu felsefeyi kullandık. Bu nedenle, diğer otomobil üreticileri teknolojiyle başlayıp insanları da bunun içine katmaya çalışırken, biz otomobillerimizi senden ilham alarak, sana göre tasarlıyoruz. Neye ihtiyaç duyduğunu soruyoruz ve sonra da hayatını daha kolay, daha iyi, daha güvenli ve daha güzel hale getirmek için teknik yeteneklerimizi kullanıyoruz. Görünümü belirleyen fonksiyonudur ve bir otomobili insanları düşünerek tasarladığınızda doğal bir şekilde güzel görünüyor. Otomobillerimize baktığında ve etkileşimde bulunduğunda kendini harika hissetmen gerektiğini düşünüyoruz, her gün. İnsanlardan ilham alarak otomobil tasarlamak 86 yıllık tarihimizde birçok yeniliğe neden oldu. Örneğin, şu anki otomobilinde bulunan üç noktadan bağlantılı emniyet kemeri. Bu, 1959 da yaptığımız bir buluştu. Birkaç çevre sorununu da çözdük; 1976 da Lambda Sond adı verilen ve egzoz gazlarını izleyen bir algılayıcı geliştirdik; egzoz gazı atıklarının azaltılmasına, performansın yükseltilmesine ve yakıt tüketiminin düşürülmesine yardım ediyor. Şu anda hala dünyadaki bütün benzinli motora sahip. Yenilikçilik Volvo nun özünde yer alıyor. Belki de nereli olduğumuzla ilgisi vardır.

4 İsveç te harika tasarım lüks bir şey değil, bir yaşam biçimi.

5 Bu kadar küçük bir ülkeye göre çok sayıda yaratıcı yetenek çıkardık. Çünkü gerçekten yaratıcı olabilmek için kendine inanman ve başkaları ne yaparsa yapsın doğru olduğuna inandığın yöntemle yapman gerektiğini biliyoruz. Örneğin, koltuklarımızı ele alalım ların başlarında, Göteborg daki Chalmers Teknoloji Üniversitesi nden bir grup ortopedik cerrah ile görüşmeler yaptık. Neden bir grup otomobil tasa rımcısının kendileriyle görüşmek istediğini merak etmişlerdi. Bir otomobil koltuğu tasarlarken daha önce hiç kimse bir ortopedik cerrahın önerilerini almayı düşünmemişti. Ama bunun sonucunda geliştirdiğimiz ergonomik koltuk tasarımları otomo billerimizin uzun yoldaki üstün konforuyla dünya çapında ün kazanmasını sağladı. Bütün İskandinav zanaatkarları gibi, biz de işimizde sadece en iyi malzemeleri kullanıyoruz, örneğin güvenlik kafeslerimizdeki ultra güçlü bor çeliği gibi. Otomobillerimizin içinde doğal, özgün malzemeleri, bu sezonda moda oldukları için değil, dokunduğunda sana hoş bir duygu sağladıkları ve sağlığın açısından daha iyi oldukları için kullanıyoruz. Senin için güzel bir deneyim yaratmak bizim için doğal bir şey. Çünkü, İsveç te harika tasarım, lüks bir şey değil, bir yaşam biçimi.

6 V40 cross country YENİ OTOMOBİLİN Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 04 ŞEHİRDEN KAÇIŞ OTOMOBİLİ. Volvo V40 Cross Country miz ilham verici modern İskandinav tasarımının en iyisini kompakt bir hatchback gövdesinde sunuyor. Volvo V40 Cross Country miz sana küçük bir hatchback gövdesinde en ilham verici modern İskandinav tasarımını sunuyor. Yoğun yaşam biçimine uyum sağlayacak çok yönlülüğe sahip ama aynı zamanda sürüşüne eğlence katacak bir ataklığı da var ve ayrıca görünümü de diğer otomobillerden ayrılmasını sağlıyor. İsveçliler olarak şehirden uzaklaşma ihtiyacını çok iyi anlıyoruz ve bu nedenle V40 Cross Country e anında karar verip uzaklaşma isteğini besleyecek bazı arazi aracı tasarım öğeleriyle daha fazla macera ve eğlence potansiyeli ekledik. Maceran asfaltın ötesine gidiyorsa, Dört Tekerlekten Çekiş sistemini seçme olanağını da sunuyoruz; böylece V40 Cross Country n gerçek bir arazi aracına dönüşecek.

7 V40 Cross Country sağlam görünümlü bir profile sahip olabilir ama aynı zamanda arka far grubu gibi gerçekten güzel tasarım öğelerini de içeriyor. EN YAKIN YETKİLİ SATICIYI VOLVOCARS.COM.TR DE BULABİLİRSİN

8

9 V40 cross country YENİ OTOMOBİLİN Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 07 Araştırmaya mı çıkıyorsun? Sağlam aletlere ihtiyacın olacak. Açık havada kamp vs. yaptıysan, sağlam, iyi kaliteli malzeminin ne kadar önemli olduğunu bilirsin. V40 Cross Country yi tasarlarken işte bundan ilham aldık. Başlangıç olarak, V40 kuzenine göre yerden yüksekliğini artırdık ve daha yüksek şasiyle birlikte önünü daha iyi görmeni sağladık; bu da hem şehir içinde hem de şehir dışında kullanışlı. Zorlu arazi daha büyük jantlar da gerektiriyor; burada gösterilen otomobil çarpıcı 19 inç Alecto jantlara sahip. Sonra da ön ve arka bölümü çakıl taşlarından korumak için belli bölgeleri plastik gövde kitiyle kapladık. Buna bal peteği şeklinde ön ızgara ve dik Gündüz Farları gibi harika tasarım öğelerini de eklediğimizde, modern İskandinav Tasarımının en iyisini elde etmiş olduk, ek arazi görünümüyle birlikte. Arka koruma levhası V40 Cross Country ni mükemmel bir şekilde tamamlıyor; Volvo nun maceracı yetenekleriyle ilgili görsel bir ipucu sağlıyor ve ayrıca zorlu yollarda ek koruma sağlıyor. V40 CROSS COUNTRY NİN ÇEKİCİ TASARIM ÖZELLİKLERİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİYİ VOLVOCARS.COM.TR DE BULABİLİRSİN.

10 Elektronik Denge Kontrolü (ESC) standart olarak sunuluyor. V40 Cross Country nin dengesini kaybetme riski varsa, ESC doğru miktarda fren gücü uygulayarak ve motor gücünü gerektiği kadar azaltarak kaymayı önlüyor; sen hiçbir şey hissetmeden. DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN VOLVOCARS.COM.TR Yola sağlam basan arkadaşın.

11 Maceraların seni normal yolların dışına götürüyorsa, standart olarak Dört Tekerlekten Çekişle sunulan T5 versiyonunu seçmeni öneririz, böylece koşullar ne olursa olsun 245 beygir gücünün hepsini tekerlekler yoluyla yol yüzeyine iletebilirsin. Bunu Eğim İniş Kontrolü ile birleştirdiğinde, en dik yokuşları bile büyük bir güvenle geçebileceksin; yapman gereken tek şey direksiyonu kontrol etmek. V40 Cross Country 210 km/s son hızı ve 6.1 sani yelik km/s hızlanma süresiyle yolda da seni hayal kırıklığına uğratmayacak. Araç kullanmayı seviyorsan, Viraj Çekiş Kontrolü sistemimizi beğeneceksin. Bir virajdan çıkarken içteki ve dıştaki tekerleklere uygun miktarda güç ve fren uygulayarak aracın önden dışa kayma davranışını azaltıyor. Bir yan yoldan hızlı bir anayola girişte çok kullanışlı.

12 7 KOMPLE MÜZIK DENEYIMI Volvo olarak en iyi müzik deneyimine sahip olman gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle en gelişmiş Premium Sound Sistemimizi Harman Kardon ile birlikte tasarladık. 10 Hi-fi hoparlöre ek olarak amfide gelecek nesil ses iyileştirme yazılımı Dirac Live bulunuyor. Bu müzik sistemi inanılmaz derecede gerçekçi sahne sesi ve geliştirilmiş bas performansıyla her yolcu için benzersiz bir ses deneyimi sağlıyor ve dış medya cihazları kolayca takılabiliyor. DAHA FAZLA BILGI IÇIN VOLVOCARS.COM.TR Güzel bir şekilde tasarlanmış, yüksek çözünürlükteki renkli ekranımız Adaptif Dijital Göstergen için üç farklı sürüş ayarından birini seçmene olanak tanıyor: Elegance, Eco ve Performance.

13 V40 cross country SENSUS Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 11 Volvo Sensus. Kontrol sende, doğal olarak. Zamanınızın çoğunu sürücü koltuğunda geçireceğiniz için, sizin etrafınızda harika bir alan oluşturduk. Bütün göstergeleri ve kontrolleri mümkün olduğunca kolayca kullanılacak ve anlaşılır olacak şekilde tasarladık. Sizi ve otomobilinizi etrafınızdaki dünyayla birleştirmek için kullanılan bu yaklaşıma Sensus adını veriyoruz. Güzel yeni Adaptif Dijital Göstergemiz bu felsefenin en son ifadesi. Sizi aşırı bilgiye boğmadan ihtiyacınız olan bütün bilgileri sunmakla kalmıyor, ayrıca üç ayrı tema seçeneği sunuyor; Elegance, Eco ve Performance. Daha da iyisi, ekran temaları ön paneldeki 7 inçlik orta ekran ile uyumlu. Gösterge temanızı ayarladığınızda, Merkezi Ekranın renk ayarı da bununla birlikte değişiyor. Dahası da var: Sensus Connect çözümümüzle, ön paneldeki 7 inçlik ekran internet bağlantılı bir bilgi ve eğlence noktası haline geliyor ve böylece dünya çapında 100,000 istasyonu bulunan TuneIn internet radyosuna ve ayrıca çeşitli heyecan verici web uygulamalarına sahip oluyorsunuz. Buna Sensus Navigasyonu eklediğinizde, araçta kayıtlı haritalara ve çeşitli kullanışlı web uygulamalarına anında ulaşabiliyorsunuz. 3 Boyutlu navigasyon ve Street View (Cadde görünümü) ile gideceğiniz yeri bulmak her zamankinden daha kolay olacak. Sensus deneyimi, Sensus Connect i Sensus Navigasyon ve Volvo On Call ile birleştirdiğinizde en iyi duruma geliyor. Volvo On Call otomobilinin tavanındaki entegre anteni kullanarak çok iyi kalitede 3G bağlantısı sağlıyor ve böylece internete bağlı bütün cihazlarınız için bir kablosuz bağlantı (Wi-Fi) noktası oluşturabilirsiniz. Volvo On Call ayrıca uzaktan otomobilinizi kontrol etmekte kullanabileceğiniz yenilikçi akıllı telefon uygulamamızı da içeriyor. İster soğuk bir sabahta evinizin içinde olun ister dünyanın öbür ucundaki bir havaalanında, Volvo On Call uygulaması kısa sürede otomobilinizle günlük bağlantınız haline gelecek: Volvo nuzu önceden ısıtmak, navigasyon sisteminize bir adres göndermek, otomobilinizin yakıt düzeyini ve yerini kontrol etmek ve daha birçok şey için kullanacaksınız. Ama sadece güzel göstergeler, ekranlar ve uygulamalar tasarlamakla İsveç tasarım değerlerimize sadık kalmış olamazdık. Fiziksel nesneleri şekillendirme tutkumuza uygun olarak, aynı özeni Volvo nun fiziksel kontrollerine de uyguladık, örneğin üzerinde manken şeklinde klima düğmeleri bulunan havada asılı orta konsolumuza. Karanlık olduktan sonra da, otomatik şanzımanlı araçlardaki göz alıcı aydınlatmalı vites kolumuz da gece sürüşlerine ayrı bir hava katıyor.

14 V40 cross country INTELLISAFE Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 12 GÜVENLİKTEN BAHSETMİŞ MİYDİK? Otomobiller insanlar tarafından kullanılıyor demişlerdi, bu nedenle Volvo da yaptığımız herşeyde bize kılavuzluk eden ana prensip güvenliktir ve hep öyle kalmalıdır de kurucularımız Assar Gabrielsson ve Gustaf Larson zorlu taşra yollarıyla baş edebilecek gerçekten güçlü otomobiller üretmeye karar verdi. Ama güçlü olmak tek başına yeterli değildi. Ayrıca bir vizyonları vardı: Otomobiller insanlar tarafından kullanılıyor demişlerdi, bu nedenle Volvo da yaptığımız herşeyde bize kılavuzluk eden ana prensip güvenliktir ve hep böyle kalmalıdır. Şu anda hedefimiz, 2020 ye kadar hiç kimsenin yeni bir Volvo da ağır bir şekilde yaralanmayacağı ya da ölmeyeceği bir düzeye ulaşmak. Kurucularımız hayatta olsa bunu çok beğenirdi. Bu amacımıza ulaşmamıza yardım etme ve hayatı kolaylaştırma felsefemize uygun olarak, V40 ın içinde komple sezgisel güvenlik teknolojileri bulu nuyor. Bu özellikler günlük sürüşü desteklemek için var ve bir kaza durumunda seni koruyor ve hatta çar pışmaları önlüyor. Buna IntelliSafe adını veriyoruz. V40 sahiplerinin otomobil kullanmayı sevdiğini biliyoruz, ama gittikçe daha kalabalık hale gelen yollarda sürekli olarak diğer insanların hatalarına maruz kalıyoruz. İşte bu nedenle IntelliSafe anlayışımız City Safety/ Şehirde Güvenlik Sistemi, Otomatik Frenli Çarpışma Uyarısı, Yaya Algılama ve Bisikletli Algılama Sistemi gibi akıllı teknolojileri içeriyor. Ayrıca dünyada ilk kez V40 Yaya Hava Yastığı da sunuyor. En kötü şey başına gelir ve bir yaya ile çarpışırsan, bu hava yastığı şişerek çarpışmanın etkisini azaltıyor ve bu da hayati bir fark yaratabilir. Bu da bizim, ister Volvo nun içinde ister dışında olsun, bütün yol kullanıcılarını güvende tutma anlayışımızın bir başka örneği. Tabii, bütün bunların sonucunda Volvo V40 ın Euro NCAP çarpışma testinde 5 yıldız alması şaşırtıcı olmadı; ayrıca, zorlu Küçük Aile Otomobili grubunda 2012 Euro NCAP ın Sınıfının En İyisi Ödülünü aldı. Bunu yaparken de enstitünün bugüne kadar kaydettiği en yüksek puana ulaştı.

15 Radarımızı görebiliyor musun? V40 ın ızgarasında gizli ama seni ve dışarıdaki insanları güvende tutmak için çok çalışıyor. Buna biz Otomatik Frenlemeli Çarpışma Uyarısı ve Yaya Algılama Sistemi diyoruz, sense güvenlikte devrim diyeceksin. City Safety/Şehirde Güvenlik Sistemi, şehir içinde öndeki otomobil aniden durduğunda seni çarpışmadan korumak için tasarlandı. Bu gelişmiş IntelliSafe sistemi 50 km/s ye kadar hızlarda çalışıyor, başka bir otomobille çarpışmak üzere olup olmadığını algılıyor ve gerekirse fren yapıyor. Kör Nokta Bilgi Sistemimizi (BLIS) daha da geliştirdik. Artık kör noktana giren araçlarla ilgili seni uyarmak için radar teknolojisi kullanıyor. Ayrıca, dar park yerlerinden geri çıkarken göremediğin araçlarla ilgili seni uyaran Yan Trafik Uyarısı var. Sana olduğu kadar diğer yol kullanıcılarına da önem verdiğimiz için, Otomatik Frenlemeli Yaya Algılama Sistemi önününe çıkan insanları izliyor ve zamanında tepki gösteremezsen fren yapıyor.

16 V40 cross country DRIVE-E Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 14 SÜRDÜRÜLEBİLİR SÜRÜŞÜN EĞLENCELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ. SEN DE AYNI ŞEYİ DÜŞÜNECEKSİN. Drive-E ürettiğimiz her Volvo nun özünde yer alıyor. Sürdürülebilir yolculuk kavramına herşeyi dahil eden bu yaklaşımımız; daha fazla verimlilik ve daha düşük kullanım maliyeti sağlayan ama zevkli sürüşten taviz vermeyen çeşitli teknolojilerin ardındaki yenilikçi düşünce biçimimiz. Drive-E teknolojik ilerlemelerimiz arasında motorlarımızdaki sürtünmenin azaltılması ve hem motor hem de araca koyduğunuz yakıttan en yüksek faydayı görmen için çeşitli aerodinamik iyileştirmeler yer alıyor. Start/Stop teknolojisini, enerji geri kazanma sistemlerini kullanıyoruz ve her zaman üretim süreçlerini daha sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz; İsveç teki fabrikamızın bütün elektriği temiz, hidroelektrik santrallerinden geliyor. Ne de olsa, çevre bilincine sahip yolculuk kavramı bizim akıllı, düşünceli lüks kavramımızın temelini oluşturuyor. Bu çerçevede V40 Cross Country için güçlü, verimli motorlar sunuluyor ve son derece verimli, sadece 99 gr/km* karbondioksit (CO 2 ) atığına sahip D2 dizelden, 245 beygir gücündeki T5 benzinli turboya kadar çeşitli seçenekler bulunuyor. *Yakıt tüketimi ve CO 2 atık bilgileri düz şanzımanlı otomobiller içindir.

17

18 VOLVO OCEAN RACE MÜCADELEYI VOLVOOCEANRACE.COM DA PAYLAŞIN

19 V40 cross country VOLVO OCEAN RACE Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 17 BU BÜYÜK INSANI MÜCADELEYI YAŞA. BIR VOLVO NUN KONFORUNDA. Birinci bitirmenin birinci koşulu, bitirmektir. 16 metrelik dalgalar, 40 knot (deniz mili) hızdaki köpüklü fırtınalar ve günün 24 saati bitmek bilmeyen rahatsızlıklar içinde 9 ay süren 70,000 kilometrelik okyanus ötesi acımasız bir yolculuk düşün. Doğanın güçlerinin insafında yaşamak, bütünüyle yeteneklerine, sahip olduğun araçlara ve ekip arkadaşlarına güvenmek. En aşırı fiziksel ve psikolojik durumlarla karşılaşmak, insan yeteneklerini sınırına kadar zorlamak. Sürekli olarak ümitle ümitsizlik arasında savrulmak, bir tek hatanın bile yılların hazırlığını bir anda silebileceğini bilmek. Bu da günlük hayatından oldukça farklı diye düşünüyoruz (tabii ki Volvo Ocean Race e katılan teknelerden birinde mürettebatın üyesi değilsen). İyi olan haberse, günlük hayatta bir yerden bir yere giderken o kadar da zorlu olmayan anlarda bile bu destansı yarışın bazı bölümlerini paylaşma olanağına sahip olman. Yüksek teknoloji ürünü Volvo Ocean 65 teknelerindeki cesur kadın ve erkeklerin onuruna Volvo V40 Cross Country Ocean Race Edition ı ürettik; bu çok özel insani mücadelenin ruhunu yakalamak için çok özel tasarım öğeleri içeren bir Volvo V40 Ocean Race Edition. Dışarıdan hemen fark edeceksin: özel Okyanus Mavisi II dış renk, özel olarak tasarlanmış 17 inç Portunus jantlar (limanların Tanrısından adını alıyor), tavan rayları, parlak siyah yan ayna ayakları ve parlak krom cam çerçeveleri. Otomobile bindiğinde sen ve ekibin kendinizi dikkatle işlenmiş benzersiz sportif/teknik ayrıntılara sahip iç bölümle çevrelenmiş bulacaksınız; zıt renkte turuncu dikişlere sahip deri koltuklar, benzersiz Volvo Ocean Race dekoratif kaplaması ve Volvo Ocean Race tekstil paspaslar. Böylece Volvo nuzun her türlü yol ve hava koşulunda gidebilme yeteneğinin tadını çıkarırken, gezegendeki en zorlu maceralardan birini hatırlayacaksınız, gezegenin çevresinin dolaşıldığı macerayı.

20 HANGİ V40 CROSS COUNTRY SİN? Tebrikler, Yeni Volvo V40 Cross Country ni seçtin. Hatta tercih ettiğin motoru da belirledin. Şimdi yapman gereken tek şey senin için uygun olan donanımları ve aksesuarları seçmek. Beğeneceğini umduğumuz donanımları sunarak işini kolaylaştırmaya çalıştık. İç ve dış tasarımda klasik ve zarif görünümden sportif görünüme kadar beğeneceğin herşey var.

21 V40 cross country KENDİNİ İFADE ET Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 19 V40 CROSS COUNTRY Standart donanım şunları içeriyor: 16 inç çelik jantlar 5 koltukta da 3 noktadan bağlantılı ve kemer uyarılı emniyet kemerleri Sürücü ve yolcu ön hava yastığı Orta konsolda Kömür kaplamalar Şehirde Güvenlik/City safety Viraj Çekiş Kontrolü (CTC) Tünel konsolunda bardak tutucular Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ETC tek bölgeli Elektronik sıcaklık kontrolü Sert bagaj örtüsü Aydınlatmalı makyaj aynası, yolcu tarafı Immobiliser Yan Perde Hava Yastıkları Lorensberg tekstil döşeme Dış sıcaklık göstergesi Yaya Hava Yastığı (opsiyonel) Uzaktan Kumandalı merkezi kilit Sensus bilgi ve eğlence sistemi, orta konsolda 5 inç renkli ekran, CD ve AUX girişini içeren Performance müzik sistemi Ön koltuklara entegre yan hava yastıkları Yol bilgisayarı Lastik tamir kiti (opsiyonel) Ön koltuklara entegre boyun zedelenmesi koruma sistemi (WHIPS) Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) PREMIUM Standart donanıma ek olarak aşağıdakileri içeriyor: Ön kapı eşiği plakaları Yan camların etrafında parlak dekor çıtalar Katlanır yan aynalar Yer aydınlatması, yan aynalar Hız sabitleyici Arka Park yardım sistemi Yağmur sensörü, 2. nesil ADVANCE Premium donanıma ek olarak aşağıdakileri içeriyor: Sürücü Bilgi Modülü, 8 inç TFT ekran ABL (Otomatik Viraj Farları) Entegre, Menü kontrollü Ön far yıkama sistemi, düşük akışlı LED DRL farlar High Performance müzik sistemi, 4x45 W, 8 hoparlör 7 inç ekran Tekli DVD oynatıcı, MP3 USB ve ipod fonksiyonu, IAM VOLVO OCEAN RACE EDITION Bütün donanım düzeylerine eklenebilir. 17 inç Portunus alüminyum jantlar Ön koltuklarda Volvo Ocean Race amblemi Ön çamurlukta Volvo Ocean Race amblemi Volvo Ocean Race paspaslar Denizcilikten ilham alan sportif teknik görünümlü deri döşeme Volvo Ocean Race bagaj paspası Özel Volvo Ocean Race dekoratif kaplama Kapı panellerinde özel dikişler Volvo Ocean Race kapı eşiği kaplamaları Krom cam çerçeveleri Sensus ekranında açılışta özel amblem

22 V40 cross country İÇ BÖLÜMÜ KENDİNE ÖZEL HALE GETİR Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 20 Dışarıda: çamur, yağmur, rüzgar İçeride: tam bir şıklık

23 Volvo V40 Cross Country içinde yaşayacağın maceralar kadar sana özel olmalı. Ergonomik koltuklarımız her zaman Volvo nun güçlü yönü olmuştur; zorlu yollarda en uzun yolculuklardan sonra bile kendini zinde hissetmeni sağlayacak kadar destekleyici. V40 Cross Country de otomobilinin sportif havasını gerçekten güçlendiren çeşitli iki renkli tasarımlardan birini seçebiliyorsun. İskandinav iç tasarımında ışığın doğru ayarlanması çok önemli ve aynı şey otomobillerimiz için de geçerli; karanlık bastıktan sonra yedi farklı seçenekten istediğiniz iç ortamı seçebilmene olanak tanıyan Tiyatro Aydınlatmasını sunuyoruz. Gündüzleri, sabit panoramik cam tavanımız sana ve yolcularına otomobilinin içinde harika bir ışık ve ferahlık duygusu sağlıyor. En güneşli günlerde bile konforu korumak için, renkli cam kızıltötesi ışınları azaltıyor. Fazla güneş ışığı varsa, bir düğmeye basarak kayar perdeyi kapatabilirsin. Aydınlatmalı vites kolumuz ve çerçevesiz iç aynamız, her kul landığında bunun harika bir şekilde tasarlanmış bir otomobil olduğunu hatırlatan iç bölümü tamamlıyor. DAHA FAZLA BILGI IÇIN VOLVOCARS.COM.TR

24 Deri, S100 Kömür, Kömür iç bölüm Deri, S10N Kömür/Fındık Kahverengisi, Kömür iç bölüm Deri, S10F Kömür/Parlak Bej, Kömür iç bölüm Modern Ahşap Copper Dawn Center Court Parlak Grafit alüminyum

25 V40 cross country DÖŞEMELER Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 23 Deri, S136 Espresso Kahverengi, Parlak Bej iç bölüm Deri, S13F Espresso Kahverengi/ Parlak Bej, Parlak Bej iç bölüm Deri, S130 Parlak Bej, Parlak Bej iç bölüm ÇEŞITLI IÇ TASARIM SEÇENEKLERI SUNULAN BÜTÜN TASARIMLARI SITEMIZDE GÖREBILIRSIN. VOLVOCARS.COM.TR

26 Alecto, 7.5x19 inç, Parlak Siyah/Mat Saf Bakır ayrıntılar

27 V40 cross country ALÜMİNYUM JANTLAR Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 25 Alecto, 7.5x19 inç Parlak Siyah/Mat Gümüş ayrıntılar Alecto, 7.5x19 inç Parlak Siyah/Mat Siyah ayrıntılar Alecto, 7.5x19 inç Açık Gri/Mat Saf Bakır ayrıntılar Alecto, 7.5x19 inç Açık Gri/Mat Gümüş ayrıntılar Damara, 7.5x19 inç Elmas Kesim/Gri Mefitis, 7.5x18 inç Elmas Kesim/Mat Tech Siyah Mefitis, 7.5x18 inç Açık Gri Larenta, 7x17 inç Parlak Tech Siyah Larenta, 7x17 inç Gümüş Geminus, 7x16 inç Gümüş Taş

28

29 V40 cross country AKSESUARLAR Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 27 V40 CROSS COUNTRY Yİ HAYATINA UYUMLU HALE GETİR. Yeni bir Volvo satın almanın en zevkli bölümü otomobiline kendi damganı vurmaktır. Kendi zevkini yansıtan ve kendi yaşam biçimine uygun aksesuarları seçerek V40 Cross Country ni istediğin gibi şekillendirebilirsin. Dış tasarım aksesuarları. Bu otomobil yan koruma levhalarına, arka dekoratif kaplamaya, çift egzoz çıkışlı arka koruma levhasına ve kayak tutucuyu içeren tavan yükü taşıyıcılarına sahip. 7.5x19 inç Alecto alaşım jantlar da Parlak Siyah/Mat Siyah kaplamalı, Parlak Siyah,/Mat Raw Bakır kaplamalı, Parlak Siyah/Mat Gümüş kaplamalı, Açık Gri/Mat Gümüş kaplamalı ya da Açık Gri/ Mat Raw Bakır kaplamalı olarak sunuluyor. DAHA FAZLA AKSESUAR IÇIN SITEMIZI ZIYARET EDEBILIRSIN. ACCESSORIES.VOLVOCARS.COM

30

31 V40 cross country AKSESUARLAR Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 29 Dekoratif kaplama, arka. Bu şık ve sağlam bir şekilde üretilmiş, lastik şeritlere sahip gümüş renkli kaplamalar sadece Volvo ndaki diğer Dış Tasarım Kiti ayrıntılarını tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda yükleme ve boşaltma sırasında arka tamponu koruyor. Tavan yükü taşıyıcıları. Doğrudan rayların üzerine takılan bu aerodinamik tasarımlı alüminyum yük taşıyıcıları kolay kullanılan bir tavan yükü taşıma sistemi sunuyor. Bir kayak taşıyıcısı ya da başka bir Volvo yük taşıma aksesuarı ekleyip yola çıkabilirsin. Dönüştürülebilir çocuk koltuğu (9-25 kg). Bu gelişmiş, esnek arkaya dönük çocuk koltuğu 9 aylıktan altı yaşına kadar çocuklara uygun. Otomobilin emniyet kemeri kullanılarak takılıyor ve konfor ile güvenliği en üst düzeye çıkarmaya yardım etmek için kolayca ayarlanıyor. Bagaj bölümü ızgarası. Bu çelik yük bölümü ızgarası sert bir frenlemede otomobildeki insanları bagajda serbest duran ve tehlikeli olabilecek eşyalara karşı koruyor. Kir örtüsü, bagaj bölümü. Bu dayanıklı vinil örtü bagaj bölümünü kaplayarak kir ve suya karşı koruyor. Örtünün koltuk arkalığı kısmı da bölünmüş olduğu için arka koltuk arkalıklarının ayrı ayrı yatırılmasına olanak tanıyor. Dış tasarım aksesuarları. Bu otomobilde yan koruma levhaları, çift egzoz çıkışlı arka koruma levhası, dekoratif arka kaplama, tavan yükü taşıyıcıları ve Space Design tavan kutusu bulunuyor. 7.5x19 inç, Parlak Siyah/Mat Raw Bakır kaplamalı Alecto alaşım jantlar. VOLVO CAR LIFESTYLE COLLECTION DİĞER YAŞAM TARZI AKSESUARLARINI AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİN. VOLVOCARS.COM/COLLECTION

32 OTOMOBİL SAHİBİ OLMANIN KEYİFLİ YOLU.

33 V40 cross country VOLVO DENEYİMİ Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 31 Sen mutlu olduğunda biz de mutlu oluruz. Bir Volvo satın aldığında, otomobil sahibi olmanın en kolay yolunu seçmiş olursun. Finansman, sigorta, servis hizmetleri, lastik değişimi, temizlik, yani araç sahibi olmanın ilgi çekmeyen tüm yönlerini daha kolay, daha hızlı ve daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. İşte bu nedenle Volvo yetkili satıcın her zaman snden ilham alarak tasarlanmış hizmetler sunacak ve mümkün olduğunca keyifli bir otomobil sahipliği sağlayacak. Bununla da kalmıyor. Sizden İlham Alınarak Tasarlandı felsefesini otomobiline servis ve onarım hizmeti verirken de uyguluyoruz. Birçok yetkili serviste bütün süreci baştan sona takip edecek bir Kişisel Servis Yetkilisine sahip olacaksın; otomobilin için randevu almaktan iş bittikten sonra teslimine kadar. SATIN ALMA VE KULLANIM Volvo OtoGaranti Volvo OtoFinans Volvo OtoKasko SERVİS VE BAKIM Volvo Servis 2.0 Yazılım Güncellemeleri Kişisel Servis Yetkilisi Volvo Profesyonel Araç Bakımı Lastik hizmetleri İHTİYAÇ DURUMUNDA Volvo OtoLine Yol Yardımı Onarımlar Volvo Cam Hizmeti Volvo Mini Onarım Klima Bakım Hizmeti MY VOLVO My Volvo, otomobil sahipliğini mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve ödüllendirmek için tasarlanmış kişisel bir web sitesidir. Sana şunları sağlıyor; Otomobil sahipliğin hakkında net bir görünüm Kişiye özel teklifler İlgili haberler ve güncellemeler Volvo yetkili servisine direk erişim Online servis randevusu Otomobilinin kullanımı ve bakımıyla ilgili kullanışlı bilgiler Volvo dünyasından ilgi çekici yazılar ve videolar CONNECTED SERVİS RANDEVUSU Otomobili servise götürmeyi unuttun. Volvo n bunu senin için hatırlıyor. Başka hiçbir otomobil işini bu kadar kolaylaştırmıyor. Sensus Connect ile sunulan Connected Servis Randevusu ile servise gitmen gerektiğinde Volvo n sana hatırlatıyor. Servise gitme zamanı geldiğinde de Volvo n uydulu navigasyon sistemini kullanarak sana kılavuzluk ediyor, senin bir şey yapmanıza gerek yok. Volvo n bize de neye ihtiyacı olduğunu söylediği için, buraya geldiğinde tam olarak gereken bakımın yapılmasını sağlayabiliyoruz. Tabii ki istersen randevularını kendin de ayarlayabilirsin. Bunu otomobildeyken ya da My Volvo nu kullanarak online yapabilirsin; My Volvo otomobil sahipliğin hakkındaki her şeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve ödüllendirmek için tasarlanmış kişisel web siten. DAHA FAZLA BILGI IÇIN VOLVOCARS.COM.TR

34 T5 AWD T4 Motor tipi: Şanzıman: 2.0L sıralı 4 silindirli benzinli turbo Sekiz vitesli Geartronic 1.6 litre sıralı 4 silindirli 1540benzinli turbo Altı vitesli Powershift Yakıt tüketimi, litre/100 km, ortalama, düz.: / CO 2 gr/km, düz.: / Maks. güç, hp, d/d: 180 (245) Maks. tork, Nm, d/d: 350/ / Hızlanma, km/s, sn., düz/otom.: / Son hız, km/s, düz.: / Yakıt deposu, litre: Çevre sınıflandırması: Euro 6 Euro 5 Popraw osiągi swojego V40 Cross Country za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników. DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN: POLESTAR.COM

35 V40 cross country 1458 BİLGİLER Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr D2 Motor tipi: 1.6 litre sıralı 4 silindirli common-rail turbodizel Şanzıman: Altı vitesli manuel ya da altı vitesli Powershift Yakıt tüketimi, litre/100 km, ortalama, düz/otom.: 3.8/4.1 CO 2 gr/km, düz/otom.: 99/108 Maks. güç, hp, d/d: Maks. tork, Nm, d/d: 270/ Hızlanma, km/s, sn., düz/otom.: 11.9/12.1 Son hız, km/s, düz/otom.: 185/190 Yakıt deposu, litre: 52 Çevre sınıflandırması: Euro 5 Bütün teknik bilgiler değişiklik gösterebilir. En son bilgiler için lütfen Volvo yetkili satıcısına başvurun. Lütfen dikkat: Bu broşürdeki bilgilerin bazıları, ürün özelliklerinde baskıdan sonradan olabilecek değişiklikler nedeniyle doğru olmayabilir. Açıklanan ya da gösterilen bazı donanımlar şu anda ek ücret karşılığında sunuluyor olabilir. Sipariş etmeden önce lütfen en son bilgiler için Volvo yetkili satıcınıza başvurun. Üretici firma herhangi bir zamanda ve önceden haber vermeksizin, fiyatlarda, renklerde, malzemelerde, özelliklerde ve modellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

36 614 Buz Beyazı 707 Inscription Kristal Beyazı (Parıltılı metalik, ışığa ve bakış açısına bağlı olarak beyazdan parlak sıcak sarı/beyaz renge değişiyor) (Volvo Ocean Race Edition da da sunuluyor) 477 Inscription Parlak Gümüş Gri metalik (Parıltılı metalik, ışığa ve bakış açısına bağlı olarak gümüşten maviye değişiyor) 713 Power Mavi metalik 019 Siyah 452 Siyah Safir metalik (Ayrıca Volvo Ocean Race Edition da da sunuluyor) 702 Flamenko Kırmızı metalik 612 Kırmızı

37 V40 cross country RENKLER Daha fazla bilgi için volvocars.com.tr 711 Bright Silver metallic (Ayrıca Volvo Ocean Race Edition da da sunuluyor) 710 Misty Blue metallic 706 Okyanus Mavisi II metalik (Sadece Volvo Ocean Race Edition da sunuluyor) 498 Hazar Mavisi metalik 714 Osmiyum Gri metalik 708 Raw Bakır Kahve metalik DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN VOLVOCARS.COM.TR Lütfen dikkat: Basılı malzemede renklerin aynen gösterilmesi mümkün değildir. Lütfen Volvo yetkili satıcınızdan örnek göstermesini isteyiniz.

38 VOLVOCARS.COM.TR

BİZ VOLVO'YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR.

BİZ VOLVO'YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR. S60 BİZ VOLVO'YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR. MERHABA 1 Biz İsveçliyiz. İskandinav tasarımcılar her zaman o nesneyi kullanacak insanla başlar ve şunu sorar, Bu kişinin hayatını daha iyi, daha kolay

Detaylı

BİZ VOLVO YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR.

BİZ VOLVO YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR. S80 BİZ VOLVO YUZ. BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN GELİR. MERHABA 1 Biz İsveçliyiz. İskandinav tasarımcılar her zaman o nesneyi kullanacak insanla başlar ve şunu sorar, Bu kişinin hayatını daha iyi, daha kolay

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. YENİ FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

Auris. Farklı bir bakış açısı.

Auris. Farklı bir bakış açısı. Toyota Auris Auris. Farklı bir bakış açısı. Tasarım Toyota Auris yeni görünümüyle, daha dinamik tasarım anlayışının yansıması. Kalite Göz alıcı tasarımın incelikle işlenmiş malzemeler ve yüksek kaliteli

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com. Yeni VW Polo

YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com. Yeni VW Polo YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com Yeni VW Polo Editörden Sıcak yaz mevsiminin başından merhaba, Otomobil sektörünün geçen seneden fazla araç satmak düşüncesi iyice kendini belli

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı

11 SAYI: 203 1-15 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL

11 SAYI: 203 1-15 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL Yeni Volvo XC90 Türkiye de s.10 YIL: 11 SAYI: 203 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MOTOBULANCE HİZMETTE SINIR TANIMIYOR Civic Type R Yol için tasarlanan bir yarış Otomobili s.8 AVENSİS YENİLENDİ Honda

Detaylı

YENİ DISCOVERY SPORT

YENİ DISCOVERY SPORT YENİ DISCOVERY SPORT ÖNEMLİ UYARI: Jaguar Land Rover Limited araçlarının, teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini geliştirmenin yollarını sürekli olarak aramakta olup devamlı şekilde değişiklikler

Detaylı