Edgecore Ağları. Kurumsal Bakış & Çözümler. Simet Technologies Inc.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Edgecore Ağları. Kurumsal Bakış & Çözümler. www.edge-core.com. Simet Technologies Inc. www.simet.com.tr"

Transkript

1 Edgecore Ağları Kurumsal Bakış & Çözümler

2 Firmanın Tarihçesi 2010 yılında kuruldu. Dünyadaki Merkez Ofisleri: Hsinchu, Taiwan 150 çalışan: 50+ ARGE Mühendisi Yıllık Gelir: US $50Milyon (Ortalama) Önde gelen teknoloji kuruluşlarından deneyimli Yöneticiler Deneyimli gömülü yazılım tasarım ekibi. Bir ağ altyapısı çözümleri sağlayıcısı, Edge-Core Ağlar Accton Teknoloji Grubunun bir firması olarak ortaya çıktı. Accton 25 yıldır ağ altyapısı teknolojisi alanında dünyanın önde gelen yenilikçi firmalarından biridir

3 Müşteri Odaklı Üsler Kurumsal & Taşıyıcı Kurumsal Taşıyıcı Data Center DCB, Open-Flow, DC MAC-in-MAC Campus Full L2 & L3 Protocols (BGP dahil) POE & Energy Yönetimi IPV6 ERPS MEF OAM Sync-E & IEEE-1588 Ağ Yönetimi

4 Odaklı Çalışma Bölgeleri- Gelişmekte olan Ülkeler Gözetim Çözümleri; Wisla Futbol Stadyumu Genişband servisleri için MSO Çözümleri Case-1 MSOs (Comcast, Charter, Rogers, Shaw, Time Warner) - 1.3M kablo ve 2011 yılında sevk edilen DOCSIS 3.0 kablo geçitleri ISP Çözümleri; Mostelcom, MTS Konuşlandırılmış 10K üzerinde metro erişim anahtarları ve 2011 yılında kullanılan 240K bağlantı noktaları Kurumsal ve ISP Çözümleri; MATTES AD 50K VoIP aboneleri, 350 noktada ve Çek Cumhuriyetinde 50 şehirde 70 IPTV kanalları Rusya & Bağımsız Devletler Topluluğu Orta & Güney Amerika Hindistan & Güney Doğu Asya Kurumsal ve Kampus Çözümleri; ANSES 2011 yılında dağıtılan 110K üzerinde çalışan PoE switchler ve 30K 11n Routerlar ISP Çözümleri; Viettel 3G ve Hotspot Çözümleri; MTS & RIL

5 IP-temelli Ağ Çözümleri Kurumsal Kablosuz Çözüm Taşıyıcı Toplama ve Erişim Çözümü

6 Edge-Core Çözümleri Data Center Çözümleri : ECS6000 / ECS5000 Serileri L3 GE Çözümleri: ECS4600 Serileri L2+ GE Çözümleri : ECS4510 Serileri L2 GE Çözümleri : ECS4210 Serileri, ECS4110 Serileri L2 FE Çözümleri : ECS3500 Serileri GE Web Smart Çözümleri : ECS2000 & SMC Serileri Umgmt Switch Çözümleri : SMCGS and SMCFS Serileri Kurumsal Kablosuz AP Çözümleri

7 Yazılım Özellikleri 802.1D STP 802.1w RSTP/1s MSTP 802.1Q VLAN GVRP 802.3ad LACP 802.1x ACL (L3/L4) 802.1p CoS L4 CoS, Rate limiting 802.1ab LLDP, LLDP-MED IGMP Snooping DHCP/ Dynamic ARP protection RMON, sflow TRTCM G.8032 Static Route RIPv1/v2 OSPF BGP UDP Helper IGMPv3 PIM-SM/DM Static Route RIPv1/v2 OSPF DCB DC TCP DC Mac-In-Mac Open Flow* Trill* L2 Özellikleri L2+ Özellikleri L3 Özellikleri Data Center Özellikleri

8 Bir bakışta Edge-Core Ürünü Çekirdek Dağıtım Kablolu Erişim Kablolu/Kablosuz Erişim ECS P (48GE PoE+2 10G SFP+ + 1 dual port expansion slot) ECS P (48GE PoE+4G SFP) ECS T (48FE+4GC) ECS T (24FE+4GC) ECS P (48GE PoE+2G SFP) ECS T (48GE+2G SFP) ECS M (12 GE/Combo) ECS T (48GE+2 10G SFP+ + 1 dual port expansion slot) ECS T (48GE+4G SFP) ES3528MF-PoE (24FE+4GC, Full Power) ECS P (24GE PoE+2G SFP) ECS S (48 10G SFP+ + 4 QSFP+) ECS F (28GE-SFP G module) ECS F (22GE+2CG+2 10G SFP+ 1 dual port expansion slot) ECS P (24GE PoE+4G SFP) ES3528MV2/DC (24FE+4GC) ECS T (24GE+2G SFP) EAP8518 ECS S (48 10G SFP+) ECS T (44GE+4CG+2 10G module) ECS P (24GE PoE+2 10G SFP+ + 1 dual port expansion slot) ECS T (24GE+4G SFP) ECS P (8GE PoE+2GE +2G SFP) ES3528M/52M (24/48FE+4G) ECS PD (8FE+2GC) ECS P (16GE PoE+2G SFP) ECS T (16GE+2G SFP) ECW5110/3110 ECS S (24 10G SFP+) ECS T (20GE+4CG+2 10G module) ECS T (24GE+2 10G SFP+ + 1 dual port expansion slot) ES TS (24GE+4GC) ES3510MA/DC (8FE+2GC) ECS P (8GE PoE+2G SFP) EWS GE L3 GE L2+ GE L2 GE L2 FE Web Smart Enterprise AP

9 Yüksek Performanslı ve Yüksek Kullanılabilirlik Özellikli Taşıyıcı Yapılandırma(I) Uydu VoD server ECS F Multicast Source Middleware 48 10G SFP+ ECS S FE-FTTX ES3528M-SFP Internet Storage ECS F Depolama Ünitesi ECS F 10GE-ERPS ECS F ECS M FE-ETTX ECS T PPPoE Router VPN Server DHCP Server ECS F L2 24 x 1G+ 4 10G SFP+ ECS M ES3552M ES3528M/MV2 PSTN SIP Server ECS T ES3510MA

10 Yüksek Performanslı ve Yüksek Kullanılabilirlik Özellikli Taşıyıcı Yapılandırma(II) Satellite VoD server ECS F Multicast Source Middleware 48 10G SFP+ ECS S GE-FTTX ECS F Storage ECS S Depolama Ünitesi ECS S ECS S ECS F FE-ETTX Internet 40GE-ERPS ECS T PPPoE Router VPN Server DHCP Server ECS S 48x10G SFP+ w/ 4 x 40G QSFP+ ECS T/52T ECS T ECS T PSTN SIP Server ECS T ES3510MA

11 L2 GE Metro Erişim Switch Yapılandırması ECS P PSTN Internet IP Phone ECW n AP Laptop IP Camera WiFi Phone IP-PBX ECS T/50T ECS T/50T ECS P ECS P ECS T ECS T IP Phone WiFi Phone ECW n AP Laptop IP Camera IP Phone WiFi Phone ECW n AP Laptop IP Camera Masaüstü PC nizi Gigabite dönüştürme

12 L2 FE Erişim Switch Yapılandırması ECS3500 Serileri PSTN Internet IP-PBX ECS T/50T ECS T/50T ES3500 PoE Serileri ECS3500 PoE Serileri ECS3500 Serileri ECS3500 Serileri IP Phone WiFi Phone ECW n AP Laptop IP Camera IP Phone WiFi Phone ECW n AP Laptop IP Camera

13 GE Web Smart Switch Yapılandırması

14 Kablosuz Dış Uygulama Dağıtıcı noktaları,sıcak bölgeler ve toplum ağı için ana taşıyıcı alternatifi Dış AP / Köprü Anten IEEE802.11a IEEE802.11b/g/n Dış AP / Köprü Anten Dış AP / Köprü Anten Dış AP / Köprü Anten Dış AP / Köprü Anten

15 Kanıtlanmış Saha Çözümleri

16 Wilsa Futbol Stadyumu - Polonya Topoloji Kurulum Düzeni Ürün Teknik Özellikleri ECS S L2 10 Gigabit Ethernet Switch Ağ boyunca 960 Gbps Çift hot-swap güç kaynakları 10K bayta kadar jumbo frame IEEE 802.1Qau, qbb (PFC), 802.1Qaz (ETS) FCoE ACL ve FIP gözetleme ECS T/50T L3 Gigabit Ethernet İstiflenebilir Switch - Ağ boyunca 128 Gbps veya 176 Gbps boyunca ağ çoğaltılabilir portlar Çift IPv6/IPv4 protokol yığını desteği Tam IPv6 yönetim fonksiyonları Ağ trafiği istatistiklerini toplamak için - Dört grup RMON

17 Ritz Carton Hotel Hong Kong Topoloji Ürün Teknik Özellikleri ES4710BD L3 10-slot Şase Switch - Ağ boyunca 960 Gbps - Çift hot-swap güç kaynakları - 10K bayta kadar Jumbo çerçeve - IEEE 802.1Qau, qbb (PFC), 802.1Qaz (ETS) - FCoE ACL ve FIP gözetleme ES3528MF-PoE L2 FE PoE Switch -15,4 Watt a kadar Port başına 802.3af, p, 802.3ad, 802.1s IGMP Gözetleme v1, 2,3 MVR SSH ve SSL / HTTPS EAP8518 Enterprise Access Point - Radyo: 2.4 GHz / 5 GHz eşzamanlı a/n, b/g/n - Port arabirimi: 1 x 1000Mbps port - Anten: 3 x çıkarılabilir anten

18 Sinema Salonu Çözümleri US & Avustralya Topoloji Ürün Teknik Özellikleri ES3528M L2 Fast Ethernet Switch - DHCP Gözetimi IP Kaynak Koruma - Port Güvenliği DHCP option82 AAA MVR Diffserv QoS ECS t L3 Gigabit Ethernet Stackable Switch - Ağ boyunca 128 Gbps veya 176 Gbps - İstiflenebilir portlar - Çift IPv6/IPv4 protokol yığını desteği Tam IPv6 yönetim fonksiyonları Ağ trafik istatistikleri toplamak için dört grup RMON

19 VeeTime Telecom - Tayvan Topoloji 802.3af Güç Besleme Setop box x 2 TV PC TV Setop box x 2 Ürün Teknik Özellikleri ECS PD L2 FE PoE PD Ethernet Switch - 8 Ön erişim PD portları aracılığıyla PoE güç besleme yöntemi Tam IPv6, QoS, Güvenlik Yönetimi ECS P PC Yönetilemeyen FE PoE PSE - 1 Gbps Anahtarlama kapasitesi 4 x 10/100 LAN portu ve 1 x 10/1000 WAN portu IEEE 802.3af Güç Dağıtım Çifti: Veri çifti (1, 2, 3, 6) ve yedek çifti (4, 5, 7, 8)

20 Eğitim ANSES Arjantin de Eğitim Projesi Dijital ve teknolojik farklılığı azaltmak için Ülke çapında 4000 den fazla liseye toplam 3 milyon netbook bağlamak için Edgecore PoE Switch ve PoE Enterprise Aps dağıtıldı. Çoğu durumda, her okul bir veya iki ES3528MF-PoE switchleri ve 5 ila 10 SMCE21011V2 Aps aldı.

21 Beta-sitesi dağıtım topolojisi - Endonezya Alışveriş Merkezi Topoloji Ürün Teknik Özellikleri ECS P/28P L2 Gigabit Ethernet Switch IEEE 802.3af PoE + - PoE Güç Bütçe: 150W (ECS P), 400W (ECS p) - Tam L2 Yönetimi - IPv6 - Kablo uzunluğu algılama, düşük güç tüketimi ECW5110 -L Enterprise Access Point a/b/g/n - Eşzamanlı çift radyo - Kolay kurulum için tavan montaj tasarım.

22 ISP - Rusya Topoloji RING Topolojisi Esnek ISP ticari büyüme için Ürün Teknik Özellikleri ES3528M L2 Fast Ethernet Switch - DHCP Gözetleme - IP Kaynak Koruma - Port Güvenliği - DHCP option82 - AAA - MVR - Diffserv - QoS

23 ISP - Rusya ET4201-LX PPPoE Dynamic IP PPTP ISG Topoloji ET4201-LX 7600 ~20 Cisco 7201 Şehrin her düğüm hizmet küçük bir parçası ES3528M 10G Partial Mesh Internet ISG Kontrol Kullanıcı Kaynakları Muhasebe Trafik İzleme ES4612 STAR Topolojisi Erişim Toplama Çekirdek Ağ Ürün Teknik Özellikleri ES3528M L2 Fast Ethernet Switch - DHCP Gözetleme - IP Kaynak Koruma - Port Güvenliği - DHCP option82 - AAA - MVR - Diffserv - QoS

24 Kullanıcı Senaryoları Kablosuz ISP - Kablosuz Şehirler Kablosuz mobil kullanıcılar için veri erişimi sunuyor. Otopark, park, kahvehane, belediye, vs dahil olmak üzere metropol alanlarda hotspot hizmetleri vermektedir. Kablolu bağlantıları için uygun olmayan yerlerde taşıyıcı bağlantı, kablosuz taşıyıcı hat olarak 6 dan fazla kablosuz köprü veri bağlantı hizmeti sunmaktadır.

25 5GHz IEEE802.11a (Bridge ) Wi-Fi n/g/b VPN Rj45 xdsl /vdsl Outdoor AP Radius Server OAP 5 GHz Antenna xdsl /vdsl 2.4 GHz Antenna PoE

26 Özet Yüksek kaliteli ürünler sunmak 1. sınıf müşterilerin onayı ve saha dağıtım deneyimi ile aynı kalitede ürünler 6 aylık Pazar görüşü. Esnek yazılım özelleştirme, hizmet ve desteği sağlamak Farklı piyasalarda, farklı talepleri olan çok farklı müşteri ihtiyacını karşılamak için özelleştirme İç Piyasadaki AR-GE çalışmaları ile müşteri gereksinimlerini karşılama esnekliği En iyi fiyat performans ürünü sunmak Accton ın tasarım ve üretim gücünden yararlanmak Tutarlı, uzun vadeli bir taahhüt sunumu 20 + yıllık tecrübesi ve ağ yapılandırması alanında kazandığı yüksek itibar ile, müşterilerimize ağ teknolojisi yatırımları konusunda en iyi ürünleri sunmakta ısrarlıyız.

27

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G802P 8Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP Managed Ring Switch CLR-IES-G802P, 8Port 10/100/1000Base-TX POE ve 2Portu SFP Slot olmak

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G402P 4Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP Manaaged Endüstriyel Switch CLR-IES-G402P, 4Port 10/100/1000Base-TX POE ve 2Portu SFP

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G824P 14Port Endüstriyel Ethernet Managed Gigabit Fiber Switch CLR-IES-G824P, 8Portu POE destekli olmak üzere 10Port Gigabit Ethernet

Detaylı

Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch

Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch Şartname CLR-IES-G402P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 2 adet SFP modül yuvası bulunmalı. SFP yuvalarının tamamı Multimode ve Singlemode

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G802 8Port Gigabit RJ45 + 2Port SFP Managed Ring Switch CLR-IES-G802P, 8Port 10/100/1000Base-TX ve 2Portu SFP Slot olmak üzere

Detaylı

Bilgi Teknolojileri Uzmanı

Bilgi Teknolojileri Uzmanı Katalog 10 + 2 Port Yönetilebilir Gigabit Ethernet Switch S2100-10G-2F 8 * 10/100/1000 Gigabit + 2 SFP Slot Gigabit Eth. Managed Switch Telkolink.com Ethernet Ağı Çözümleri Port Bilgisi 8 adet 10/100/1000Base-T

Detaylı

EnGenius( (Ürün(Gamı(

EnGenius( (Ürün(Gamı( EnGenius ÜrünGamı Dış Ortam " ENH / EWS)" İç Ortam Tavan EAP / EWS)" İç Ortam Duvar" ENS)" İç Ortam Masaüstü" ECB)" Aksesuar PoE Injector, Repeater vs.) / Anten" Noktadan Noktaya" L2 PoE+ Switch EGS)"

Detaylı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı

Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Yönetilen İstiflenebilir L2 Gigabit Ethernet Anahtarı Seçimde esneklik 20/48 adet port 10/100/1000 Base-T veya 20 adet SFP- port 4 adet combo port 10/100/1000BASE -T/SFP 1 4 adet 10-Gigabit SFP+ Uplink

Detaylı

Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi

Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi Şartname CLR-SWG-2804F L2+ Fiber Switch Şartnamesi GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 28 adet SFP modül yuvası bulunmalı. Cihaz üzerinde Bakır ethernet bağlantıları sonlandırmak

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com Fiber Optik Merkez Switch - 28xSFP + 4xRJ45 CLR-SWG-2804F, fiber optik hatlarla switchlerin merkeze taşındığı, geniş ve yoğun ethernet ağlarında,

Detaylı

ENDÜSTRİYEL ETHERNET. Endüstriyel Ethernet. STEADYTEC Teknolojili IE-LINE

ENDÜSTRİYEL ETHERNET. Endüstriyel Ethernet. STEADYTEC Teknolojili IE-LINE Endüstriyel ethernet network teknolojisinde günden güne öne çıkan bir standart haline gelmektedir. Çünkü planlama ve üretim aşamasında bu uygulamalardan alınan verim daha fazladır. Üreticiler network ağlarıyla

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-PSE-100 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet POE Enjektör CLR-PSE-100 POE Enjektör POE Destekli Access Point AP, IP Kamera ve IP Telefon

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-1602P+ 16Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP F/O Unmanaged F/O Switch CLR-SWG-1602P+ 16 Adet POE destekli 10/100/1000Base-TX Gigabit

Detaylı

Haberleşme sistemlerinde yüksek performansı yakalayın. Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch

Haberleşme sistemlerinde yüksek performansı yakalayın. Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch Şartname CLR-IES-G802P Yönetilebilir Endüstriyel PoE Switch GENEL Cihaz üzerinde Fiber optik kabloları sonlandırmak için 2 adet SFP modül yuvası bulunmalı. SFP yuvalarının her ikisi de Multimode ve Singlemode

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com 8Port 10/100Base-TX RJ45 POE + 2Port Gigabit SFP Slot Yönetilemez Switch CLR-SW-811P 8Port POE destekl ve 1Port Gigabit RJ45 / SFP Paylaşımlı

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G42P 4Port 10/100/1000Base-TX + 2Port SFP Unmanaged Industrial POE Switch CLR-IES-G42P, 4Port Gigabit Ethernet RJ45 POE ve 2Port

Detaylı

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar

Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Dell PowerConnect 3500 serisi anahtarlar Uygun maliyetli 10/100Base-T Küçük çalışma grupları ve uzak şube ofisleri için ideal olan eski, tümüyle yönetilen 10/100Base-T ağları için Dell PowerConnect 3500

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-42P 4Port Gigabit RJ45 POE + 2Port SFP F/O Unmanaged Switch CLR-SWG-42P 4 Adet POE destekli 10/100/1000Base-TX Gigabit RJ45 Bakır

Detaylı

TESLAKOM Bonding Çözümü

TESLAKOM Bonding Çözümü TESLAKOM Bonding Çözümü Bonding Multichannel VPN Router ve Hub lar Birden fazlan WAN bağlantısını Hızlı, erişilebilirliği yüksek ve güvenli tek bir bağlantıya dönüştürür. Ofis İSS Altyapıları Ana Merkez

Detaylı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı

8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı 8-Port 10/100/1000Mbps PoE Plus + 2 100/1000X SFP Yönetimli Ethernet Anahtarı Kablosuz Multimedya Projeksiyon 8-Port 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet RJ-45, IEEE 802.3af / 802.3at PoE Enjektör 2 100/1000Base-X

Detaylı

ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir `

ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir ` ZXR10 5250 Serisi Tümü Gigabit Akıllı Anahtar Yenilikçi Özellikler Büyük Verimlilik Getirir ` Giriş Geniş bant erişimindeki gelişmeler, yeni nesil cihazlarda 1000Mbps portların yaygın olarak kullanılmaya

Detaylı

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com

Meşrutiyet Caddesi 12/10 06540 Kızılay/ANKARA T: +90 (312) 417 0 254 info@cliguru.com ICND1 - Interconnecting Cisco Network Devices-1 1. Basit Ağ oluşturma Ağ Fonksiyonları Ağ Güvenliği Bilgisayardan bilgisayara iletişim modeli TCP/IP's İnternet Katmanı TCP/IP's Taşıma Katmanı Paket İletim

Detaylı

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER

& BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER & BSC20700 BSC20900 (Rack Monte Tipi) SERİSİ YÖNETİLEBİLİR REDUNDANT SWITCH LER BSC20700-BSC20900 serisi cihazlar yönetilebilir yedekli ağ (managed Redundant Ring) Ethernet switch lerdir. BSC20700-BSC20900

Detaylı

Ajanda. Sorular Q & A ve Cevaplar

Ajanda. Sorular Q & A ve Cevaplar DrayTek Press 2013 Ajanda 1 DrayTek About DrayTek Hakkında 2 Örnek Case Studies Çalışmalar & Events Etkinlikler 3 4 5 Ürün Product Yol Roadmap Haritası Ev Residential ve Küçük / SOHO Ofis Çözümleri Solutions

Detaylı

Kampüs Ağlarında Ağ Yöneticiliğine Giriş. Gökhan AKIN (Yönetim Kurulu Bşk.) Ozan BÜK (Yönetim Kurulu Üyesi)

Kampüs Ağlarında Ağ Yöneticiliğine Giriş. Gökhan AKIN (Yönetim Kurulu Bşk.) Ozan BÜK (Yönetim Kurulu Üyesi) Kampüs Ağlarında Ağ Yöneticiliğine Giriş Gökhan AKIN (Yönetim Kurulu Bşk.) Ozan BÜK (Yönetim Kurulu Üyesi) Kampüs Ağ Yönetimi Kampüs nedir? Tek noktada çok bilgisayarın bulunduğu ağ yapısı Örnek: üniversiteler,

Detaylı

Başarı Hikayesi. Genel Bakış. Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi. Öyküsü. Wind of Lara Hotel & Spa Endüstri Turizm

Başarı Hikayesi. Genel Bakış. Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi. Öyküsü. Wind of Lara Hotel & Spa Endüstri Turizm Başarı Hikayesi Wind of Lara Hotel & Spa Network Projesi Başarı Hikâyesi Genel Bakış Müşteri Adı Wind of Lara Hotel & Spa Endüstri Turizm Faydalar Kolay kurulum sayesinde hızlı konuşlandırma ve sorunsuz

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWF-410P 4Port 10/100Base-TX POE + 1Port Uplink Switch CLR-SWF-410 Switch 4 Portu POE ve 1Portu Non-POE olmak üzere toplam 5Port 10/100Mbps

Detaylı

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar

Endüstriyel otomasyon protokollerinin her zaman yapılan işlem için gerekli olan bant genişliğini sağlar I SERİSİ Endüstriyel ve ağır çevre koşullarında kullanım amaçlı olarak tasarlanmış özel bir switchtir. Fabrika ve nakil koşullarında çalışmaya uygun olan bu cihazda güvenli politika uygulamalarına önem

Detaylı

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları

PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları PowerConnect 2800 Serisi Akıllı LAN Anahtarları Yüksek değere sahip GbE erişimi. Basit, web üzerinden yönetilen son kullanıcı bağlantılarında, Dell PowerConnect 2800 Serisi Akıllı GbE anahtarlarıyla 10/100

Detaylı

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu

24-Port 100/1000 SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu 24-Port 100/ SFP Yönetimli Yığınlanabilir Anahtar 8 Paylaşımlı TP Portlu Fiziki Port 24 100/Base-X mini-gbic / SFP slotları 8-Port 10/100/Base-T RJ-45 bakır, port 1 8 arasında paylaşımlı 2 HDMI-benzeri

Detaylı

BĠLGĠSAYARIN TEMELLERĠ

BĠLGĠSAYARIN TEMELLERĠ BĠLGĠSAYARIN TEMELLERĠ Bölüm-1 Resul DAġ rdas@firat.edu.tr BİLGİSAYARIN TEMELLERİ Bilgisayar Donanımının Temelleri Bilgisayar Yazılımının Temelleri Binary Sayı Sistemleri Network Teknolojilerinin Temelleri

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-420P 6Port Gigabit Ethernet POE Switch ( 4Port POE) CLR-SWG-420P POE Switch CCTV IP Güvenlik kameraları, IP Telefon Sistemlerinde

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWF-401P 4 Port 10/100 RJ45 POE + 1 Port SC SM F/O Unmanaged Switch CLR-SWF-401P 4 Adet POE destekli 10/100Base-TX RJ45 Bakır Portu

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-28 8Port SFP Slot + 2Port Gigabit RJ45 Omurga Ethernet Ağ Anahtarı CLR Networks CLR-SWG-28 Switch 2Port Gigabit Ethernet RJ45

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-2420P 24Port 10/100M POE + 2Port Gigabit RJ45 Ethernet Switch CLR-SWG-2420P POE Switch CCTV IP Güvenlik kameraları, IP Telefon

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G82S 8Port Gigabit RJ45 + 2Port SFP Endüstriyel Ethernet Switch Unm. CLR-IES-G82S, 8Port 10/100/1000Base-TX ve 2Portu SFP Slot

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-0800P 8 Port Gigabit Ethernet POE Switch CLR-SWG-0800P 8Port GE POE Switchler CCTV IP Güvenlik kameraları, IP Telefon Sistemlerinde

Detaylı

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink

Gigabit Yığınlanabilir SmartPro Anahtar + 10G Uplink Ürün Özellikleri 10 Gigabit Bağlantı KOBI ağları gibi geniş bant talepleri veri çoğaltma ve yedekleme, video yayını ve 10G sunucu bağlantıları için ideal Kapsamlı Yönetim ve Güvenlik Tüm ağınızı Web GUI

Detaylı

Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci

Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci SC-T35 İnce İstemci: Ultra Küçük 0,6 L Biçim Katsayısı ile VDI Bilgi İşlem Genel Bakış ViewSonic SC-T35 İnce İstemci, sanal masaüstü bilgi işlem gereksinimleri için

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G42PB : POE Ethernet Switch - Din Rail Tip & DC Power CLR Networks Business serisi din rail ethernet ağ anahtarları güvenlik IP

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWF-810P 9 Port 10/100Base-TX Ethernet POE Switch CLR-SWF-810P 9Port FE POE Switchler CCTV IP Güvenlik kameraları, IP Telefon Sistemlerinde

Detaylı

HotelTV. HotelTV Kurulum Öngereksinimleri REV A0.2 D0264. 2014 Ekim

HotelTV. HotelTV Kurulum Öngereksinimleri REV A0.2 D0264. 2014 Ekim HotelTV HotelTV Kurulum Öngereksinimleri 2014 Ekim D0257 - HotelTV Kurulum Öngereksinimleri 1. Düzeltme Geçmişi Date Owner Version Reason & Change 14 Şubat 2014 Uğur Daltaban A0.1 İlk Oluşturma 8 Ekim

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri www.telkolink.com Fiber Optik Ethernet Yönetilemez Switch CLR-SW-182S 1Port gigabit RJ45 bakır, 8Port 100Base-FX ve 2Port 1G SFP slot olmak üzere toplam 11Porta sahip

Detaylı

Firetide. Kablosuz İletişim Sistemleri

Firetide. Kablosuz İletişim Sistemleri Firetide Kablosuz İletişim Sistemleri 2015 1 Firetide Genel Müdürlük - Los Gatos, CA Kablosuz Mesh altyapı ve Geniş Alanlarda kablosuz iletişim uygulamaları sektöründe lider Ortak alanlarda kablosuz video

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IMC-GP 1Port 10/100/1000Base-TX + 1Port SFP Slot Industrial Media Converter CLR-IMC-GP, 1Port Gigabit Ethernet RJ45 POE ve 1Port SFP

Detaylı

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir.

Teknik konularla ilgili detaylı bilgi ozcangokburun@tff.org mail adresinden alınabilir. 20.10.2015 ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2015/21163 KONU : 4 adet Switch Alım İşi. SON BAŞVURU TARİHİ : 27 Ekim 2015 Salı günü Saat 15.00 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aşağıda teknik özellikleri

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SFP-RJ45 Gigabit Ethernet 1000Base-T SFP Modül RJ45 100Mt CLR Networks Bakır SFP Modülü Switch, Server ve Router gibi Ethernet Ağ

Detaylı

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME

T.C. GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI Bilgi İşlem Müdürlüğü TEKNİK ŞARTNAME 1 T.C. 1- Sunucu ( 8 adet) 1.1. İşlemci ve Cep Bellek 2 adet Intel Xeon E5-2660 ( 2.2 GHZ 8 core 20 MB ) işlemci içerecektir. 1.2. Ana Bellek Sistemde en az 32 GB bellek Sunucu üzerinde en az 24 Adet Bellek

Detaylı

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği BÖLÜM 1 KİŞİSEL BİLGİSAYAR DONANIMI 1.1. Kişisel Bilgisayarlar ve Uygulamalar Bilgisayarların Kullanım Şekli ve Yeri Bilgisayar Tipleri (Sunucular,

Detaylı

Merkezi Neden Korumalıyız?

Merkezi Neden Korumalıyız? Merkezi Neden Korumalıyız? Terabit kapasitesinde, control ve forwarding plane leri ayrı ayrı olan, kesintisiz iletişim sağlayan, yüksek anahtarlama kapasitesi olan, değişik bant genişliğinde çeşitli karmaşık

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter KENAR ANAHTAR (SWİTCH) TEKNİK ŞARTNAME Anahtar üzerinde en az 24 adet 10/100/1000BaseT ethernet portu ve en az 2 adet SFP tabanlı yuva bulunmalıdır. Bu yuvalara 1000BASE-LX/LH, 1000BASE-SX, 1000BASE-BX,

Detaylı

ŞİRKETİNİZ İÇİN OPENTOUCH SUITE

ŞİRKETİNİZ İÇİN OPENTOUCH SUITE ŞİRKETİNİZ İÇİN OPENTOUCH SUITE Şirket iletişiminizi kolaylaştırır ve işinizi daha verimli hale getirir 201408180003EN_OTS_SMB_Solution_Sheet.indd 4 GÜÇLÜ İLETİŞİM SUNUCUSU OmniPCX Office Rich Communication

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-SWG-22 2Port 10/100/1000 Gigabit RJ45 + 2 Port F/O SFP Slot Switch CLR Networks CLR-SWG-22 Switch 2Port Gigabit ethernet RJ45 ve 2

Detaylı

Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci

Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci SC-T45 İnce İstemci: Güç ve Esneklik Sonsuz İmkan için Esnek İnce İstemci Genel Bakış ViewSonic SC-T45 İnce İstemci PC'si, Windows 7 Embedded Standard OS ile güçlü Intel Atom N2800'ü kullanır. SC-T45;

Detaylı

F3426 3G WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

F3426 3G WIFI ROUTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ F3426 WIFI özellikli 3G ROUTER yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bi şekilde bağlamak için basit ayarlar ile Seri (RS 232

Detaylı

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır.

1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri ve Anahtarlar aynı marka olacaktır. 1. Genel istek ve özellikler 1.1. Teklif edilecek sistemler, 7 gün 24 saat parça dahil 3 yıl yerinde üretici destek garantisi ile teklif edilmelidir. 1.2. Teklif edilecek; Sunucular, Veri Depolama Sistemleri

Detaylı

RoamAbout Wireless Access Points

RoamAbout Wireless Access Points Gelişen mobil teknolojiyle birlikte kablosuz ağ teknolojilerine olan ilgi de artmaktadır. Özellikle açık alanlarda (fuar, havaalanı, fabrika ortamı, hastane, ulaşım araçları vb), bir ya da birkaç binanın

Detaylı

Yeniliklerin Liderliği

Yeniliklerin Liderliği Yeniliklerin Liderliği wwwnetiletisimnet 15 Yıllık Tecrübe Net İletişim Teknoloji, yeni nesil kablosuz ağ çözümlerinde gerçekleştirdiği projeler ve sistem entegrasyonlarıyla çok değerli bir tecrübeye sahiptir

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır;

TEKNİK ŞARTNAME. Teklif edilen her bir sunucu aşağıdaki teknik özellikleri karşılayacaktır; TEKNİK ŞARTNAME Bu şartname, Kurum ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın alınacak olan 15 (onbeş) adet sunucu, 8 (sekiz) adet CNA kart ve 1 (bir) adet kabinetin minimum teknik özelliklerini tanımlar. 1.

Detaylı

Kablosuz Çözümler. Özellikleri. Uygulama Örnekleri

Kablosuz Çözümler. Özellikleri. Uygulama Örnekleri Fiber Optik Bağlantı Ürünleri Kablosuz Çözümler Özellikleri Ortam koşullarının imkan verdiği ölçüde, en yüksek throughput değerine ulaşabilecek şekilde tasarlanmıştır. % 80 yük altında bile gecikme süreleri

Detaylı

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir

N5 serisinde güç kutusu şase içinde bütünleşiktir Şase Tabanlı Tasarımın Avantajları Günün network ihtiyaçlarını karşılayan ve aynı zamanda gelecek uygulamalar için tasarlanmış ve server uygulamaları için kolay konumlandırabilir bir omurga cihazıdır.

Detaylı

F3446 WCDMA WIFI ÖZELLİKLİ ÇİFT SIM KARTLI 3G ROUTER

F3446 WCDMA WIFI ÖZELLİKLİ ÇİFT SIM KARTLI 3G ROUTER F3446 WIFI özellikli çift SIM kartlı 3G ROUTER yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bir şekilde bağlamak için basit ayarlar

Detaylı

Ağ Temelleri. Murat Ozdemir Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı 15 Ocak 2013. Ref: HNet.23

Ağ Temelleri. Murat Ozdemir Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı 15 Ocak 2013. Ref: HNet.23 Ağ Temelleri Murat Ozdemir Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı 15 Ocak 2013 Ref: HNet.23 Ağ Nedir Ağ, iki yada daha fazla cihazın kablolu veya kablosuz olarak birbirleri ile belirli protokoller

Detaylı

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP)

Tip 1 6 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 3 3 48 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) Tip 4 1 24 10/100/1000 + 4 SFP (1000/10000 SFP) DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ AĞ ANAHTARI VE AĞ YAZILIMI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ A-GENEL HÜKÜMLER: A.1 Teklif veren firmalar teklif edecekleri sistemlerin özelliklerini gösterir dokümanları (Türkçe veya İngilizce),

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com www.switchmerkezi.com Gigabit Ethernet Ağ Anahtarları Sipariş No CLR-SWG-24 2Port 10/100/1000 Gigabit RJ45 + 4 Port F/O SFP Slot Switch

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-MCT-SFP+ 10Gbps Ethernet Fiber Optik Çevirici SFP+ CLR networks CLR-MCT-SFP+ serisi 10Gbase-T RJ45 Etherneti Fiber Optik sinyale çevirerek

Detaylı

SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş

SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş Bilgi, iletişim ve ağ teknolojileri konusunda 16 yıllık tecrübe! SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş Simet Hakkında 1 Simet Hakkında Bilgi teknolojileri odaklı faaliyetlerine 04 Haziran 1997 tarihinde başlayan

Detaylı

11ac Teknolojisinde Yeni Çağ AirTies ile Başlıyor

11ac Teknolojisinde Yeni Çağ AirTies ile Başlıyor Basın Bülteni 6 Mayıs 2014 11ac Teknolojisinde Yeni Çağ AirTies ile Başlıyor AirTies ın, inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı geleceğin teknolojisini bugünden sunuyor. AirTies ın 802.11ac teknolojisine

Detaylı

F3432 WCDMA ÇİFT SİM KARTLI WİFİ ÖZELLİKLİ 3G ROUTER

F3432 WCDMA ÇİFT SİM KARTLI WİFİ ÖZELLİKLİ 3G ROUTER F3432 WİFİ özellikli çift SIM kart girişli 3G Router yüksek güçlü 32 bitlik işlemci ve gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bi şekilde bağlamak için basit ayarlar

Detaylı

Simülasyona Dayalı Ağ Temelleri Dersi Eğitimi

Simülasyona Dayalı Ağ Temelleri Dersi Eğitimi Simülasyona Dayalı Ağ Temelleri Dersi Eğitimi HEDEF Bilgisayar Programcılığı bölümünde yürütülen Ağ Temelleri dersi içeriğini incelemek Bilgisayar Ağları öğretiminde Simülasyon/emülasyon kullanımı hakkında

Detaylı

Seminar. İnternetin Kontrol Edilmesi. Recep Tiryaki Teknik Servis Muduru 1

Seminar. İnternetin Kontrol Edilmesi. Recep Tiryaki Teknik Servis Muduru 1 Seminar İnternetin Kontrol Edilmesi Recep Tiryaki Teknik Servis Muduru 1 Taslak Bolum 1 Content Security Management (CSM) - Web Content Filter ile DNS Filter - APP Enforcement User Management - Ayarlanabilir

Detaylı

FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER

FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER FİBER OPTİK ÇÖZÜMLER MARKA ÜRÜN RESMİ MODEL AÇIKLAMA Network Medya Dönüştürücüler LİSTE $ 1.6.2015 MC 101 SS 180 MC 102 SS * 10/100M, 2 adet RJ45, 1 adet SC Arayüzü 220 MC 104 SS * 10/100M, 4 adet RJ45,

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ NETWORK ALTYAPISI TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU VE TANIMLAR

Detaylı

MITEL IP TELEFON SİSTEMLERİ

MITEL IP TELEFON SİSTEMLERİ MITEL IP TELEFON SİSTEMLERİ ÜNVANI MERKEZ ADRESİ : KDZ ELEKTRONİK VE TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM SİST. A.Ş. : : Kavacık Mah.Çavuşbaşı Caddesi Şehit Teğmen Ali Yılmaz Sokak.Mayıs Aptartmanı No:32 / 14 Kavacık

Detaylı

XSR Firewall Security Router Ailesi

XSR Firewall Security Router Ailesi Tipik WAN router ve Firewall cihazlarından farklı olarak, güvenlik özellikleri uygulandığında IP routing, QoS gibi üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle uçtan uca ve uzak bağlantılar için

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ KABLOSUZ AĞ CİHAZI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ KABLOSUZ AĞ CİHAZI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ KABLOSUZ AĞ CİHAZI ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ A-GENEL HÜKÜMLER: A.1 Teklif veren firmalar teklif edecekleri sistemlerin özelliklerini gösterir dokümanları (Türkçe veya İngilizce), teklif

Detaylı

AĞ SĠSTEMLERĠ. Öğr. Gör. Durmuş KOÇ

AĞ SĠSTEMLERĠ. Öğr. Gör. Durmuş KOÇ AĞ SĠSTEMLERĠ Öğr. Gör. Durmuş KOÇ Ağ Ġletişimi Bilgi ve iletişim, bilgi paylaşımının giderek önem kazandığı dijital dünyanın önemli kavramları arasındadır. Bilginin farklı kaynaklar arasında transferi,

Detaylı

GENİŞBANT VE IP TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKASYON PROGRAMI GAZİ ÜNİVERSİTESİ

GENİŞBANT VE IP TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKASYON PROGRAMI GAZİ ÜNİVERSİTESİ GENİŞBANT VE IP TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKASYON PROGRAMI GAZİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDEKİLER GENİŞBANT VE IP TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKASYON PROGRAMI 3 Sertifika Programının Amacı 4-5 Eğitim Haritası 6 Telekomünikasyon

Detaylı

PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı

PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı PowerConnect 5548P Gigabit Ethernet Anahtarı Gelişmiş Gigabit Ethernet anahtarı Güçlü güvenlik, yığınlama, Ethernet Üzerinden Güç ve yönetim özelliklerine sahip PowerConnect 5524P ile esnek, enerji kullanımını

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G80 8Port Gigabit Ethernet Endüstriyel Switch CLR Networks CLR-IES-G80 Swicth 8 Port GE Gigabit Ethernet Ağ Anahtarıdır. Zorlu

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-80 8 Port 10/100Base-TX Endüstriyel Ethernet Switch CLR Networks CLR-IES-80 Endüstriyel Ethernet Ağ Anahtarı 8 adet 10/100Mbps

Detaylı

-Floating, Wan ve Lan arayüzleri için ayrı kural yazma alanı vardır.

-Floating, Wan ve Lan arayüzleri için ayrı kural yazma alanı vardır. PfSense, FreeBSD tabanlı bir dağıtım olarak, BSD sağlamlığını taşıyan, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren oldukça gelişmiş ve yetenekli bir güvenlik duvarı dağıtımıdır. Psense kullanılmaya başlandığı

Detaylı

AU WiFi-Net Projesi - 2008 Genel Bakış. Rıza AYHAN Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı

AU WiFi-Net Projesi - 2008 Genel Bakış. Rıza AYHAN Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı AU WiFi-Net Projesi - 2008 Genel Bakış Rıza AYHAN Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yerleşkelerde Kapsanan Alanlar PLANLAMA Planlama Yöneticilerin kişisel talepleri değil; mevcut altyapı, öğrenci

Detaylı

İZMİR KONAK BELEDİYESİ

İZMİR KONAK BELEDİYESİ İZMİR KONAK BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ KABLOSUZ ERİŞİM SİSTEMİ MONTAJ DAHİL ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KABLOSUZ ERİŞİM SİSTEMİ MONTAJ DAHİL ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ A-) KONU VE AMAÇ Konak Belediyesi

Detaylı

Huawei Enterprise A Better Way. www.huawei.com/enterprise

Huawei Enterprise A Better Way. www.huawei.com/enterprise Huawei Enterprise A Better Way www.huawei.com/enterprise Huawei Enterprise A Better Way www.huawei.com/enterprise Huawei Enterprise A Better Way Huawei Enterprise A Better Way İletişim, kaynaklar arasındaki

Detaylı

Operatör Çözümleri. SMATV Sistemleri. IPTV Sistemleri. Kablolu-Kablosuz Genişbant Şebeke Çözümleri

Operatör Çözümleri. SMATV Sistemleri. IPTV Sistemleri. Kablolu-Kablosuz Genişbant Şebeke Çözümleri Operatör Çözümleri Operatör ve servis sağlayıcı gibi sorunsuz altyapı üzerinden müşterilerine hizmet sunma ihtiyacı duyan müşterilerimize Mobil TV için altyapılar, Sinyal İşleme merkezleri ile sorunsuz

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G41 4Port Gigabit Ethernet + 1Port 1000Base-LX SM SC Endüstriyel Switch CLR Networks CLR-IES-G41 Endüstriyel Tipi Gigabit Ethernet

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-IES-G42 4Port Gigabit Ethernet + 2Port 1000Base-LX SM SC Endüstriyel Switch CLR Networks CLR-IES-G42 Endüstriyel Tipi Gigabit Ethernet

Detaylı

Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü

Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü Büyük ve Dağınık Konuşlandırmalar için En Üst WLAN Yönetimi ve Güvenlik Çözümü Merkezileştirilmiş WLAN yönetimi ve otomatik provizyon Tanecikli erişim kontrolüyle en fazla 240 AP yi yönetir Optimize Wi-Fi

Detaylı

Network IP Çözümleri Digital Signage

Network IP Çözümleri Digital Signage Altındağ Mh. Yüzüncü Yıl Cd. İlke Apt. No: 31/7 Antalya / Türkiye T. 242 247 5001 F. 242 247 5002 aira@aira.com.tr Network IP Çözümleri Digital Signage Index 1. Network / Ağ Çözümleri 1.1 Wireless / Kablosuz

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com Fiber Optik Media Çeviriciler - SMF/MMF - Fast Ethernet / Gigabit Ethernet CLR-MCG-LFP Gigabit Ethernet Fiber Media Converter LFP ve Jumbo

Detaylı

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri

Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri Telkolink Kurumsal Bilgi Teknolojileri Çözümleri www.telkolink.com CLR-MCG-xx Serisi 1Port Gigabit Ethernet RJ45 Bakır - Fiber Optik Çevirici CLR-MCG-xx Serisi Media Converter Elektriksel Bakır RJ45 Etherneti

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Enerji İletimi ve Dağıtımı için Data Networking Çözümleri Kritik Uygulama Görevlerinin Global Liderinden Trafo Merkezleri için Çözümler 2 Belden enerji

Detaylı

F7832 LTE&WCDMA ÇİFT SİM KARTLI, GPS VE WİFİ ÖZELLİKLİ 4G ROUTER

F7832 LTE&WCDMA ÇİFT SİM KARTLI, GPS VE WİFİ ÖZELLİKLİ 4G ROUTER F7832 GPS + LTE & WCDMA çift sim kartlı router yüksek güçlü 32 bitlik işlemcisi ile gömülü gerçek zamanlı uygulamaları destekler. Bu cihazlar hücresel ağa uygun bir şekilde bağlamak için basit ayarlar

Detaylı

Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E

Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E YIĞINLANABİLİR YEREL ALAN AĞI ANAHTARI Yeni Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850E Yığınlanabilir LAN Switch (SLS) OmniSwitch ürün ailesi içinde en son geliştirilmiş yığınlanabilir

Detaylı

Açık Kod VPN Çözümleri: OpenVPN. Huzeyfe ÖNAL huzeyfe@enderunix.org

Açık Kod VPN Çözümleri: OpenVPN. Huzeyfe ÖNAL huzeyfe@enderunix.org Açık Kod VPN Çözümleri: OpenVPN Huzeyfe ÖNAL huzeyfe@enderunix.org EnderUNIX Yazılım m Geliştirme Ekibi Sunum Planı VPN Tanımı VPN Çeşitleri VPN terimleri VPN Teknolojileri AçıkKod VPN Projeleri OpenSSH

Detaylı

Toplu Taşıma Çözümlerimiz

Toplu Taşıma Çözümlerimiz Toplu Taşıma Çözümlerimiz Yoğun insan ve hareketliliğin bulunduğu hava limanı, otobüs ve tren terminalleri, şehir içi duraklar gibi alanlar, kitle yönelndirme ve reklam gibi birçok yeni teknolojinin ihtiyaç

Detaylı

Konut Çözümleri. SMATV Sistemleri. IPTV Sistemleri. Kablolu-Kablosuz Genişbant Şebeke Çözümleri

Konut Çözümleri. SMATV Sistemleri. IPTV Sistemleri. Kablolu-Kablosuz Genişbant Şebeke Çözümleri Konut Çözümleri Toplu konutlarda bireysel çanak antenlerin meydana getirdiği görüntü kirliliğini önleyen ve görüntü kalitesinde çığır açan merkezi TV dağıtım sistemlerinden başlayarak, günümüzde Triple

Detaylı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı AirLink ES4X0, diğer bir router ile birlikte kullanıldığında birden fazla bilgisayar veya cihaz için esas bağlantı noktası ve internet üzerinden yedekleme

Detaylı