Börte Özdemir. Burçak Arıcı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Börte Özdemir. Burçak Arıcı"

Transkript

1 Börte Özdemir 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu yılında "Bakırköy Gönüllü Değişim" projesinde yer aldı yılında Koç Üniversitesiyle birlikte "Minik Yürekler" adlı projede gönüllü olarak çalışmalara katıldı yılı boyunca Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin Kulantan Kulağa Bağımlılık Projesi kapsamında liselerde önleme çalışmalarına katıldı yaz döneminde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastenesinde psikoz servisinde klinik stajı yaptı yılında Fransa EHESP ile Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin ortak yürüttüğü School Children And Mental Health Project'de gönüllü olarak okul araştırmacısı oldu yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik) Psikoloji Yüksek Lisans Programı İngilizce Hazırlık düzeyine başlamıştır yılından bu yana Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nde Genç Ruh Projesi kapsamında ergenlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Burçak Arıcı 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimler Mühendisliği bölümünden mezun oldu yılında Bath Universitesi (U.K.) İnsan İletişimi ve Teknoloji konulu yüksek lisans programını tamamladı yılları arasında yurtdışında ve yurtiçinde akademik ve endüstriyel ortamlarda iletişim ve iletişim teknolojilerinde psikolojik faktörler üzerine çalışmalar yaptı yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (Klinik Psikoloji) Programı Bilimsel Hazırlık düzeyine başlamıştır. Burçak Özdemir Ekim Mayıs 2008 tarihleri arasında Bakırköy'de Gönüllü Değişim adlı projede yer aldı yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Yetişkin ve Aile Bölümü Mesleğe Hazırlık Programını tamamladı Ocak ayında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikoz kliniğinde, aynı yıl Mart ayında Çapa tıp Fakültesi'nde ve Nisan ayında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde staj yaptı yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Bölümünde asistanlık yapti yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (Klinik Psikoloji) Programı İngilizce Hazırlık düzeyine başlamıştır.

2 Zeynep Ekener 1990'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 2009'da İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans programından mezun oldu yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (Klinik Psikoloji) Programı Bilimsel Hazırlık düzeyine başlamıştır. Aslı Özden 2007 Eylül Haziran arasında KUTOG da (Koç Üniversitesi Toplum Gönüllüleri) sosyal sorumluluk projelerinin koordinatörlüğü yaptı. Bu sürede çocuklarla ve yaşlılarla gönüllü olarak çalıştı Haziran Haziran arasında Koç Üniversitesi nde Nazlı Baydar tarafından yürütülen TEÇGE (Türkiye Erken Çocukluk Gelişim Ekolojileri) araştırmasında öğrenci asistanlığı yaptı Temmuzda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikoz kliniğinde; 2010 Temmuzda da Pamukkale Üniversitesi psikoloji biriminde yaz stajlarını yaptı yazında TİGE (Türkçe İletişim Gelişim Envanteri) araştırmasında 8 ile 36 aylık çocuklardan dil gelişimleri hakkında veri topladı Ekim-2011 Ocak arasında Davranış Bilimleri Enstitüsü nde Mesleğe Hazırlık ve Staj Programına katıldı Ekim-2011 Haziran arasında Koç Üniversitesi Biliş Laboratuarında reminiscence bump (anı yığını) araştırmasında 60 ile 70 yaş arasındaki katılımcılarla onların otobiyografik anıları hakkında görüşmeler yaptı. Bu araştırmanın bulgularını Ceyda Sayalı ile birlikte IACCP (International Association for Cross Cultural Psychology) 2011 kongresinde poster olarak sundu Ocak tan Haziran a kadar Aylin Küntay koordinatörlüğünde CLAN programı kullanarak anne-çocuk etkileşim videolarının transkripsiyonunu yaptı Haziran ayında Koç Üniversitesi psikoloji ve sosyoloji ( çift anadal) bölümlerinden mezun oldu Eylül de Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı na başladı. Merve Yılmaz 2009 Temmuz ayında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji kulübü tarafından, Mardin de lise öğrencileri ile gerçekleştirilen Ben mi Sen mi Biz mi? isimli toplumsal sorumluluk projesinde yer aldı yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikoz bölümünde yaz stajını yaptı.

3 2010 Aralık ve 2011 Mart ayları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Psikoatölye projesinde yer aldı Aralık ve 2011 Mart ayları arasında Küçükçekmece Ailem Danışma Merkezi nde staj yaptı yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden Coping in Young Adulthood as a Function of Perceived Parenting Patterns başlıklı tezi ile bölüm birincisi ve yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Merve Minkari 2007 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde PsikoAtölye projesinde yer aldı yılında Erasmus değişim öğrencisi olarak Utrecht University, Hollanda da eğitim gördü yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Çocuk Psikiyatri Departmanı nda 3 ay staj yaptı. Ocak 2010 dan beri Dr. Hülya Bingöl ün asistanlığını yapmaktadır. Cerrahpaşa bünyesinde çeşitli araştırmalarda gönüllü olarak çalışmaktadır Nisan ayından beri Theracademy de asistan psikolog olarak çalışmaktadır yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin psikoloji bölümünden mezun oldu. Aralık 2010 dan beri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bünyesinde Şişli Etfal Hastanesi nin onkoloji/hemotoloji departmanında, süpervizyon eşliğinde, gönüllü olarak çalışmaktadır yılında wisc-r, çocuk değerlendirme paketi ve oyun terapi eğitimlerini aldı. Tuğçe Tokuş 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Eylül Temmuz 2011 tarihleri arasında Davranış Bilimleri Enstitüsü Yetişkin ve Aile Psikolojik Danışmanlık Merkezi nde asistanlık yaptı yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Bilimsel Hazırlık sınıfı derslerini misafir öğrenci olarak tamamladı yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Yetişkin ve Aile Psikolojik Danışmanlık Merkezi Mesleğe Hazırlık ve Staj Programını tamamladı yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi Mesleğe Hazırlık ve Staj Programını tamamladı.

4 2011'den beri Doç. Dr. Hanna Nita Scherler'in "Gestalt Terapisi" eğitimine devam etmektedir. Ecem Çoban 2007 Ocak Haziran döneminde Çocuk Esirgeme Kurumu nda yaş arasındaki gençlerin spor aktivitelerine gönüllü liderlik yaptı Eylül Ocak ayları arasında Koç Universitesi Minik Yürekler Projesinde gönüllü olarak çalıştı Temmuz ayında Psikiyatrist Yankı Yazgan ın yanında staj yaptı 2010 Ocak Haziran ayları arasında Amerika da Rutgers Universitesi ne bağlı Douglass Developmental Disabilities School adlı özel eğitim okulunda Uygulamalı Davranış Analizi (Applied Behavior Analysis) derslerini aldı ve otizmli çocuklarla uygulamasını yaptı Temmuz ayında Amerikan Hastanesi nde yaz stajını yaptı 2010 Eylül Ocak ayları arasında Amerika da edindiği davranış analizi tekniklerini pekiştirmek üzere Tohum Otizm vakfında özel eğitim uygulamalarını gözlemledi bahar döneminde Koç Universitesi nde düzenlenen 10 haftalık Bilişsel Davranışçı Terapi atölyesine katıldı de Prof Çiğdem Kağıtçıbaşı nın supervizorluğınde ortaokulda rehberlik saatlerinde işlenmek üzere sosyal-duygusal gelişimi hedef alan bir müdahale programı hazırladı Haziran da yüksek onur ödülü alarak, bölüm ve fakülte birincisi, okul ikincisi olarak Koç Universitesi nden mezun oldu de Bilgi Üniversitesi Klinik Yüksek Lisans Programı na başladı Mart ayından başlayarak hala California Universitesi nce başlatılmış jest-mimik araştırmasının Türkiye ayağının araştırma asistanı olarak çalışıyor. Aylin Erbahar 2008 yazında İZEV in (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) Rehabilitasyon Merkezinde stajını tamamladı yazında Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi nde Psikiyatri Polikliniği ve Servisinde staj yaptı Ocak ayında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

5 2010 Nisan ayında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı ve Psikoloji Ünitesi nde staj yaptı Ekim-2011 Şubat ayları arasında Davranış Bilimleri Enstitüsü Mesleğe Hazırlık Staj ve Eğitim programına katıldı Kasım ayından beri Ekip Norma Razon Danışmanlık Merkezi nde staj yapmaktadır yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (Klinik) Yüksek Lisans programına başladı. Ebru Salman 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu yılında Bilgi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde Uşaklıgil ve Atılgan ın Romanlarında Ensest Motifleri başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamladı yılında Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji yüksek lisans programına başladı Ayşe Dicle Gençer 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Zeynep Güney İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Psikoloji (çift anadal) bölümlerinden 2010 yılında mezun oldu yılında üç ay Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesi psikoz kliniğinde staj yaptı. Bu esnada psikoz hastaları ile sanat çalışmaları yaptı yılında PSİKE İstanbul un verdiği psikanalize giriş seminerlerine katıldı yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi ne bağlı olarak eğitim alarak akran danışmanı olarak çalıştı yılları arasında MEB den aldığı resim öğretmenliği sertifikası ile 6-12 yaş grubu çocuklarıyla resim çalışmaları yaptı yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi nde Bilgi Paylaşım kapsamında SHÇEK de çocuklarla çalıştı.

6 Rorschach ve Projektif Testler Derneği nde Rorschach eğitime devam etmektedir yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı.

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ Arda Türkmen ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ 1975 İstanbul doğumlu Arda Türkmen, 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden

Detaylı

EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ

EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ EĞİTİM VE SÜPERVİZYON VE DANIŞMA KURULU KADROLARININ KISA BİYOGRAFİLERİ AYTEN ZARA, PhD Ayten Zara, danışman ve klinik psikologdur. Danışmanlık ve klinik psikoloji uzmanlık ve doktorasını İngiltere de

Detaylı

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969

Detaylı

Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı

Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı 1964 yılında Ankara da doğmuştur. Lisans eğitimini 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışma ve

Detaylı

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ Ahmet Araman ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ İstanbul Erkek Lisesindeki eğitiminin ardından, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuş ve aynı fakültenin Eczacılık

Detaylı

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi KONUŞMACILARIN ÖZGEÇMİŞLERİ: Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi Scott Barry Kaufman zeka, yaratıcılık, kişilik gelişimi alanlarında uzmanlaşmış bilişsel

Detaylı

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen Alev (Barutçu) Öztürk 1979 Sainte Pulcherie,1982 Notre Dame de Sion mezunudur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi İşletme Fakültesi'nde devam etmiş, 1987 yılında mezuniyet sonrası Yapı ve Kredi Bankası, Tekstilbank

Detaylı

2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları

2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları 2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları Aynur Çetinkaya Türk Kızılayı bünyesinde Kurumsal Sosyal Hizmetler ve Bağış Yönetimi Birim Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Türk Kızılayı

Detaylı

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program İ S T A N B U L B İ L G İ Ü N İ V E R S İ T E S İ T R A V M A Ç A L I Ş M A L A R I S E R T İ F İ K A P R O G R A M I Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları

Detaylı

İstanbul Bilgi Üniversitesi. Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programları

İstanbul Bilgi Üniversitesi. Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programları İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programları Dans/ Hareket Terapisi, Amerikan Dans Terapisi Derneği tarafından kişinin duygusal, bilişsel, fiziksel ve sosyal

Detaylı

Boeing kendini sorumlu hissediyor

Boeing kendini sorumlu hissediyor Boeing kendini sorumlu hissediyor Uzay ve havacılık sektöründe dünyanın öncü firmasi Boeing, faaliyet gösterdiği ülkelerde sosyal yaşama katkı konusunda da öncülüğünü sürdürüyor. Boeing, bir firmanın yalnızca

Detaylı

TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 Ocak-Aralık 2012 döneminde merkeze yeni kayıt yaptıran sayısı: 0-6 yaş: 52 7-18 yaş: 118 18 yaş üstü: 177 Gönüllü: 282 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Ural NADİR Uzman Psikolog / Öğretim Görevlisi Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Tel (GSM): 90 532 775 06 28 Tel (İş) 90 312 2466666 /1565 uralnadir@baskent.edu.tr uralnadir@gmail.com

Detaylı

YRD. DOÇ. DR. ILGIN GÖKLER DANIŞMAN. ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ

YRD. DOÇ. DR. ILGIN GÖKLER DANIŞMAN. ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ YRD. DOÇ. DR. ILGIN GÖKLER DANIŞMAN ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ 1. Adı Soyadı : Ilgın GÖKLER DANIŞMAN 2. Doğum Tarihi : 07.11.1977 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. (Klinik Psikolog) 4. Öğrenim Durumu : Derece

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Yrd. Doç. Dr. Gül Çörüş Doğum Tarihi: 19 Ekim 1968 E-Posta Adresi: gul.corus@yeniyuzyil.edu.tr Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans

Detaylı

Uzm. Psikolog Funda Akkapulu Aydın. fundaakkapulu@gmail.com

Uzm. Psikolog Funda Akkapulu Aydın. fundaakkapulu@gmail.com Uzm. Psikolog Funda Akkapulu Aydın fundaakkapulu@gmail.com EĞİTİM: Lise : Nişantaşı Kız Lisesi, 1992 Lisans : İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü, 1997 Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler

Detaylı

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER Tarık Volkan Cengen 93 1976 yılında İstanbul da doğdu. 1986-1993 yılları arasında İstanbul Lisesi nde okudu. 1998 yılında İTÜ Makina Mühendisliği Bölümü nden makina mühendisi

Detaylı

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız...

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... 2 0 1 5-2 0 1 6 Milli Eğitim in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan,

Detaylı

Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ Yeni Ortam Asyalı ASPAVA - TİYATRO Osmantan Erkır/ TV Prodüktörü Mutlunur Lafçı/ Oyuncu Sinan Mutlu/ Oyuncu

Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ Yeni Ortam Asyalı ASPAVA - TİYATRO Osmantan Erkır/ TV Prodüktörü Mutlunur Lafçı/ Oyuncu Sinan Mutlu/ Oyuncu Prof. Dr. E. Ahmet Tonak - EKONOMİ 1951 İstanbul doğumlu olan E. Ahmet Tonak, 1972 de İTÜ den makine mühendisi olarak mezun oldu. 1972-73 döneminde Yeni Ortam gazetesinde ve Asyalı dergisinde çalıştı.1973

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2013- EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3 1. TARİHÇE... 3 2. VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3. MÜTEVELLİ HEYETİ...

Detaylı

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2014 YIL 3 SAYI 19 www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS Uluslararası Konferanslar Serisi, İZÜ de başladı. Gıda Mühendisliği

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İrem ERDEM ATAK irematak@yahoo.com Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Yrd. Doç. Dr. İrem ERDEM ATAK irematak@yahoo.com Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü Yrd. Doç. Dr. İrem ERDEM ATAK irematak@yahoo.com Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü EĞİTİM İstanbul Üniversitesi, (2003-2009) Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Bölümü Doktora (TEZ: Açıklanamayan

Detaylı

ÇİFT-AİLE TRAPİSİ Eğitim Kadrosu

ÇİFT-AİLE TRAPİSİ Eğitim Kadrosu ÇİFT-AİLE TRAPİSİ Eğitim Kadrosu Program Direktörü: Uzm. Psk. Emre Konuk Program Koordinatörü: Yrd. Doç. Murat Paker (İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Direktörü) Eğitim

Detaylı

Bu sayıda, Yıl:2 Sayı:4 Aralık 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır.

Bu sayıda, Yıl:2 Sayı:4 Aralık 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. Yıl:2 Sayı:4 Aralık 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. Evet, Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni umutlar ve yeni hedefler

Detaylı

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Antalya da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Antalya da tamamladı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü nde öğrenim gördü. 1992-1996 yılları arasında

Detaylı

VII. IŞIK SAVAŞIR KLİNİK PSİKOLOJİ SEMPOZYUMU ÇALIŞMA GRUPLARI

VII. IŞIK SAVAŞIR KLİNİK PSİKOLOJİ SEMPOZYUMU ÇALIŞMA GRUPLARI 1 VII. IŞIK SAVAŞIR KLİNİK PSİKOLOJİ SEMPOZYUMU ÇALIŞMA GRUPLARI ÇG1: PSİKOTERAPİ UYGULAMALARI VE ETİK İKİLEMLER Prof. Dr. Yeşim Korkut* ve Doç. Dr. Hanna Scherler** Özet: Bu atelye çalışması, farklı etik

Detaylı

Prof. Dr. Ahmet DERVİŞOĞLU : 1935 yılında Gönen'de doğdu. 1959 yılında İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, Zayıf Akım kolundan mezun oldu. Aynı yıl Fakülteye Asistan olarak girdi. 1962 yılında doktora öğrenimi

Detaylı