TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ AKADEMİK YILI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ 2011-2012 AKADEMİK YILI"

Transkript

1 TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ AKADEMİK YILI

2 HEDEFLERİMİZ TDP Ofisi olarak amacımız, öğrencilerimizin yaşadıkları toplum ve dünyadaki olaylar üzerine düşünmelerini, tartışmalarını, ihtiyaç duyulan konularda fikir üretmelerini, sorumluluk üstlenmelerini; karşılaştıkları aksaklıklar ve eksiklikler için çözümler sunmak üzere bireysel inisiyatif kullanmalarını teşvik etmeye yönelik programlar hazırlamak ve yürütmektir. Gerçekleştirdiğimiz projelerle, toplumun farklı kesimlerinde, desteğe ihtiyaç duyulan konularda çeşitli vakıf ve derneklerin sürdürdükleri çalışmalara katkıda bulunarak artı değer oluşturmanın yanı sıra, toplumda çoğu zaman göz ardı edilen ve sosyal sorumluluk gerektiren konularda farkındalık yaratmaya çalışmaktayız. Öğrencilerimize, toplumsal sorunlara yönelik gerçekleştirmek istedikleri projeler ve yapmak istedikleri değişiklikler için ortam hazırlamak, İçinde yaşadıkları toplumun farklı gerçeklerini doğrudan gözlemleme ve öğrenme olanağı yaratmak, Etkin bir sivil toplumun gelişimine katkıda bulunmak için öğrencilerimize imkân sağlamak, Dünyayı daha yaşanılası kılmak ve fark yaratmak için onlara yetki vermek, Bu çalışmalarda kazanacakları vizyon doğrultusunda uzun vadede gönüllü çalışmalarını teşvik etmektir. Bu sayede; - Toplumun değişik gelir, yaş, etnik gruplarından insanlarla tanışıp sorunları üzerinde düşünen ve empati kurabilen, - Farklılıklara karşı anlayışlı ve saygılı bir yaklaşım benimseyen, - Kendi özelliklerinin bilincinde, iletişim ve organizasyon becerileri güçlü, - Sadece tüketen değil aynı zamanda üreten, - Eleştirirken, çözüm önerilerini de birlikte sunabilen, - Kendilerine belirli hedefler çizebilen, Yaşadığı topluma ve çevresine duyarlı nesiller yetişmesini sağlamaktır.

3 TDP Ofisi, Güz Yarıyılı nda Van Depremi nin yaralarının sarılmasına yönelik iki kampanya düzenledi: Van Depremi Yardım Kampanyası ve Yılbaşı Hediyeleri Van Çocuk Evi ne. Söz konusu kampanyalara akademik-idari tüm personelimiz ve Üniversitemiz öğrencileri yoğun katılım göstermiştir. TDP Ofisi, bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Tanıtım Günleri etkinliğinde bir çok STK yı Doğuş Üniversitesinde konuk etmiştir. Öğrencilerimizin gösterdikleri ilgiden sivil toplum kuruluşları da memnun kalmıştır. Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP 101) dersi kapsamında, öğrencilerimizin, saha çalışmalarında gönüllü olarak aktif görev almadan önce Sivil Toplum Kuruluşları hakkında bilgilenmeleri için Güz Yarıyılı boyunca üniversitemize ilgili STK yetkilileri davet edilmiş, öğrencilerimize eğitim seminerleri vermeleri sağlanmıştır. Seminerler ile öğrencilerimizin kurumlar ve faaliyetleri hakkında bilgi edinmeleri sağlanmış, aynı zamanda toplumsal duyarlılık, yardımlaşma ve toplum ihtiyaçları karşısında yapılabilecekler gibi konularda vizyon kazanmaları amaçlanmıştır.

4 Üniversitemize seminer vermek üzere konuk olan STK lar; Doğuş Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Dersi kapsamında Akademik Yılı içerisinde otuz farklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirilmiştir. YADA - Yaşama Dair Vakfı LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı TEGV - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı FİLMMOR - Kadın Kooperatifi KASEV - Kadıköy Sağlık ve Eğitim Vakfı Umut Çocukları Derneği TÜRYAK - Yaşlılık Konseyi Derneği TOG - Toplum Gönüllüleri Derneği TEMA YHS - Yaşam Hakkına Saygı Derneği Sabancı Üniversitesi Öğrencileri Çocuk, Kadın, Yaşlı, Çevre ve Diğer kategori başlıkları altında birçok proje, TDP Ofisi koordinasyonundaki Doğuş Üniversitesi lisans birinci sınıf öğrencilerimiz tarafından ve proje grup süpervizörlerimizin desteğiyle gerçekleştirilmiştir.

5 ÇOCUK PROJELERİMİZ Doğuş Üniversitesi TDP Dersi kapsamında öğrencilerimiz ilköğretim okullarında etüt çalışması yaparak minik altıncı sınıf öğrencilerine derslerinde yardımcı oldular. İlköğretim okullarında yürütülen etüt destek projeleri süresince öğrencilerimiz, Halil Türkkan, İnönü, 29 Ekim ve Hüseyin Ayaz İlköğretim Okullarındaki yüzlerce öğrenciye ulaştılar, onlarla özel anlar paylaştılar. ÇOCUK PROJELERİMİZ Yeldeğirmeni ÇOGEM de mülteci çocuklarla yürütülen etüt destek ve sosyal gelişim projeleri ile öğrencilerimiz sınır ötesi dostluklar kurdular. Mülteci gençlere derslerinde zorlandıkları konularda destek olan öğrencilerimiz ayrıca çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların sosyal gelişimlerine katkıda bulundular.

6 ÇOCUK PROJELERİMİZ KADIN PROJELERİMİZ Çocuk projelerimizin en renklilerinden biri Kaptan Hasanpaşa İlköğretim Okulunun birbirinden yetenekli öğrencileri ile yürütülen yaratıcı drama projesi idi. Yaratıcı Drama Proje Grubu, her hafta ilköğretim okulu öğrencilerini dönem sonunda sahnelemek üzere hazırladıkları oyundaki rollerine çalıştırdı. Gösteri kostüm ve dekorlarını proje ekibi kendi elleriyle hazırladı. Minikler sahneye çıkarken yanlarında heyecanlarını paylaşmak üzere yine proje ekibinden abla ve ağabeyleri vardı. Onları izlemek üzere ailelerinin yanı sıra Doğuş İlköğretim Okulu altıncı sınıf öğrencileri de konuğumuz oldu. Kadın Projelerimiz kapsamında öğrencilerimiz, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfının Nahıl Dükkânı nda, dükkân ekibine yardımcı oldular. Ürünlerin dizaynı, yerleştirilmesi, satılması gibi çalışmalarda Vakıf a ve Nahıl ekibine destek verdiler. Öğrencilerimiz Nahıl günlerinde sabun yapmayı bile öğrendiler. Proje sona erdiğinde kadın emeğinin değerlendirilmesi konusunda çalışmış olmaktan dolayı yorgun ama gururluydular. Türkiye Kadın Girişimciler Derneğinde TDP Dersi kapsamında staj yapan öğrencilerimiz, Derneğin iç işleyişine de çeşitli konularda destek verdiler. KAGİDER ekibinin yönlendirmesiyle hem sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor olmanın, hem de iş hayatına atılmanın ilk deneyimlerini bir arada yaşadılar. Üniversitemizde düzenlenen ve gerek akademik - idari personelin, gerekse öğrencilerimizin geniş katılımıyla gerçekleştirilen Kadın Cezaevi Kitap Bağışı Projesi kapsamında Bakırköy Kadın Cezaevine kitap bağışı toplandı ve toplanan 17 koli kitap cezaevi yönetimine teslim edildi.

7 YAŞLI PROJELERİMİZ KASEV Kadir Rezan Has Huzurevi ve Yapı Kredi Bankası (YKB) Emekli Sandığı Mensupları Huzurevinde gerçekleştirilen yaşlı projelerimiz kapsamında öğrencilerimiz düzenledikleri çeşitli sosyal aktiviteler ile büyükleriyle eğlenceli vakit geçirdiler. Kimi zaman tavla turnuvalarında birbirlerine rakip oldular, kimi zaman mini konser etkinliklerinde birlikte şarkılar söylediler. Yakın tarihimize tanıklık eden huzurevi sakinleri ile yürütülen sözlü tarih çalışmalarında ise öğrencilerimiz hayat tecrübelerini aktaran yaşlılardan çok şey öğrendiler. Sözlü Tarih Çalışması Projesinin uygulama aşamasında öğrencilerimiz, üniversitemiz araştırma görevlisi Serhat Butur dan destek aldılar. Yaşlıların öğrencilerimize, öğrencilerimizin ise yaşlılara ufak sürprizler hazırladığı veda toplantısında duygusal anlar yaşandı. ÇEVRE PROJELERİMİZ Öğrencilerimiz, Yaşam Hakkına Saygı Derneği ile ortaklaşa yürütülen Ataşehir Hayvan Barınağı Projesi kapsamında barınaktaki hayvanlarla yakından ilgilendiler. Her hafta hayvanları ziyaret ettiler, onlar için ilaç topladılar, onları sahiplendirmek için sosyal medyada canla başla çalıştılar, hayvanlar üzerine literatür oluşması için yabancı dildeki metinlerin çevirilerini yaptılar. Öğrencilerimiz ayrıca Altunizade Validebağ Korusu nda Yeşil Envanter Proje çalışmasını yürüttüler ve izlenimlerini bir kitapçık hâline getirdiler. Eko Kampüs Projesi nde ise öğrencilerimiz Üniversitemiz genelinde çevre duyarlılığını artırmak için afişler tasarladılar ve hazırladıkları afişleri sergilediler.

8 ÇEVRE PROJELERİMİZ ÇEVRE PROJELERİMİZ Öğrencilerimizin Ataşehir Hayvan Barınağı nda yürüttükleri proje örnek proje olarak nitelendirilip Pet City Magazin Dergisi ne haber oldu. Öğrencilerimiz TURMEPA Deniz Temiz Derneği ile ortaklaşa olarak yürütülen proje kapsamında önce TURMEPA dan deniz ve ekolojik çevre temizliği konusunda eğitim aldılar, ardından öğrendiklerini anaokullarındaki miniklere aktardılar. Artık birer deniz temiz gönüllüsü olan abla ve ağabeylerine çeşitli sorular sorarak daha fazlasını öğrenmek isteyen minikler eğitimler boyunca gayet keyifli görünüyordu.

9 ÇEVRE PROJELERİMİZ DİĞER PROJELERİMİZ İlköğretim okullarında da aktarılmaya devam eden eğitimler boyunca öğrenciler, Doğuş Üniversitesi öğrencilerinin çevre temizliği konusunda anlattıklarını büyük bir dikkat ve heyecanla dinlediler. Yaşar Morpınar önderliğindeki Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu nun müzik atölyelerine Doğuş Üniversitesi öğrencilerimizin oluşturduğu bir grup destek verdi. Engellerin Ötesinde Projesi kapsamında her hafta engelli gençlerin müzikle rehabilitasyon sürecine eşlik eden öğrencilerimiz hem Yaşar Hoca dan hem de zihinsel engelli arkadaşlarından çok şey öğrendiler. Projenin sonunda, Yaşar Morpınar ve Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu nu bir konser vermeleri için üniversitemize davet ettik. Konseri izlemeye gelen öğrencilerimiz sürprizlerle dolu etkinlikten büyük keyif aldılar. Öyle ki özel gençlerden oluşan bu grubun gösterisini izleyenler dakikalarca ayakta alkışladılar.

10 DİĞER PROJELERİMİZ DİĞER PROJELERİMİZ Öğrencilerimiz, Kadıköy Belediyesinin Görme Engelliler Kütüphanesi ne giderek, görme engelliler için kitaplar okudu. Kütüphanede kitapların taranması aşamasında da destek olan öğrencilerimizden bazıları, proje sona erdikten sonra da Kurum a giderek çalışmalarını devam ettirdi. Toplum Gönüllüleri (TOG) Kulübü Oluşumu İmece Etkinliği kapsamında TOG Proje Grubu öğrencileri ve Üniversitemiz geneline açılan gönüllülük çağrısına cevap veren onlarca öğrencimiz tarafından yürütülen projede, proje ekibi ve gönüllüler Eflatun Cem Güney İlköğretim Okulunun bahçe duvarlarını kendi elleriyle boyadılar, minik öğrenciler için oyun alanları oluşturdular. Sanat Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin de destek verdiği çalışmalar boyunca öğrenciler, okul duvarlarını neşeli bir resim sergisine dönüştürdüler.

11 DİĞER PROJELERİMİZ DİĞER PROJELERİMİZ İmece Etkinliğimiz, 19 Mayıs - 25 Mayıs tarihleri arasında gönüllülerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz yorulmadan, kirlenmekten çekinmeyerek ve en önemlisi kimi zaman yağmura direnerek canla başla çalıştılar. Çalışmalara Okul Müdürü Mehmet Aydoğdu, Okul Aile Birliği ve okul öğrencileri de destek verdi. Okulun eksiklerinin giderilmesi ve gerekli malzemelerin temini gibi konularda projenin gerçekleştirilebilmesi için Ümraniye Belediyesi ve TOG Vakfı maddi katkıda bulundular. TOG Oluşumu grubunda yer alan öğrencilerimizden bazıları kendi aralarında belirledikleri alternatif enerji alanında araştırma yaptı. Öğrencilerimiz, alternatif enerji konusunda çeşitli kaynaklardan derledikleri bilgileri üniversite geneline ve konuya ilgi duyan herkese açık olabilecek şekilde paylaşmak üzere bir blog hazırladı ve barkod sistemi oluşturdu: alternatifyasamprojesi.blogspot.com adresinden proje grubunun çalışmasına ulaşabilirsiniz.

12 DİĞER PROJELERİMİZ ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) Hazırlık Etüt Çalışmaları Projesi kapsamında Üniversitemiz akademik personelinin gönüllü katılımıyla İBB Özürlüler Müdürlüğü Maltepe Engelliler Birimi öğrencilerine Matematik, Türkçe, Tarih ve Rehberlik alanlarında ders desteği verildi. ÖMSS öncesinde, Cumartesi günleri saatleri arasında Üniversitemizde gerçekleştirilen dersler, öğrencilerin bildiklerini pekiştirmeleri ve sınav kaygılarını yenmeleri için akademik personelimiz tarafından özenle hazırlandı. Projeye gönüllü olarak katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Hasansoy, araştırma görevlisi Serhat Butur, öğretim görevlileri Hakan Kaya, Elif Türker ve Dr. Mustafa Zeki birikimlerini öğrencilerle paylaşarak onların en büyük yardımcıları oldular. Facebook sayfamızdan bizi eklemeyi unutmayın! Bu broşürde gördüğünüz tüm fotoğraflar TDP E Bülten Proje grubu öğrencileri tarafından çekilmiştir. Facebook sayfamızın oluşturulmasında ve bu broşürün hazırlanmasında büyük emeği olan öğrencilerimize ayrıca teşekkür ederiz.

13 Toplumsal Duyarlılık Projeleri Ofisi DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ Acıbadem Kampüsü, K-Blok, Asma Kat Tel: / DogusUniversity DogusUniv

Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar?

Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar? Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar? Elinizde tuttuğunuz kitapçıkta Eyüboğlu öğrencilerinin her yıl gerçekleştirdiği toplum hizmeti çalışmalarını bulacaksınız. Sayfaları çevirdikçe Eyüboğlu öğrencileriyle

Detaylı

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi *

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * * Eğitim fakültelerinde uygulanan Topluma Hizmet Uygulamaları Dersine ilişkin Öğretmen Yetiştirme Türk Milli Komitesi tarafından uygun görülen Yönergenin eğitim

Detaylı

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER İŞLETME 2023 AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PAZARYERİ 10 ARALIK 2O14 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2014 Metodolojisi Kurumsal

Detaylı

Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü

Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü SEV İLköğretİm Okulları, Geleceğİ Kuracak Nesİller İçİn Çalışıyor Çocuklar... Mutluluk kaynağımız, hayatımızın ışığı, en değerli varlıklarımız. Geleceğin

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Önsöz Değerli PEV Ailesi, Bir eğitim öğretim yılını daha sonlandırdığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımızda ne

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır.

Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır. Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır. 2008 Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği BM Binası, Birlik Mahallesi, 2.

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1. 2012-2013 e Başlarken 2. Özel Ege de Son 365 Gün 9. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 11. Okulun Eğitim Felsefesi 13. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 15. Özel Ege de

Detaylı

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi YIL:4 SAYI:41 HAZİRAN - TEMMUZ 2013 ÜCRETSİZDİR 2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi 36 farklı ülkeden yaklaşık 1500 öğrencisinin diplomalarını alması ile bir kez daha

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 1 Fotoğraf: Yüksel Yalçın Bozkurt 2 İLAN Biz inanıyoruz, 15 yıldır her gün Merhaba, TEGV olarak 15. yılımızı kutlamanın sevincini

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti Metro tünel çalışması başladı SANCAKTEPE ÜSKÜDAR 24 dk! İstanbul un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerin bir parçası olan Üsküdar Ümraniye - Çekmeköy- Sancaktepe metro hattının tünel

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011 1 TEGV de Çocuklar Mutlu, Gelecekten Umutlu Merhaba, Yeni bir eğitim yılı daha başlamak üzere. Bugün Türkiye de, yalnızca ilköğretim

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 4. İLERLEME BİLDİRİMİ TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERI VAKFI

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 4. İLERLEME BİLDİRİMİ TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERI VAKFI KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 4. İLERLEME BİLDİRİMİ TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERI VAKFI KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 4. İLERLEME BİLDİRİMİ Kurum Adres Ülke : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Acıbadem Caddesi

Detaylı

2010-2012 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu

2010-2012 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2010-2012 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu (1 Eylül 2010 31 Ağustos 2012) Üniversite Profili Rapor Bilgileri Rapor İçeriğini Hazırlayan M. Feride Doğan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi Sorumlusu Kurum

Detaylı

Faaliyet Raporu 2014

Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu 2014 İçindekiler 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın mesajı 4 Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu 6 Vakıf Kuruluşu Resmi Senet ve Mal Varlığı 8 Vakıf Faaliyetleri Burslar ve Bursiyerler Mentorluk

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

Sürdürülebilir yaşam için... CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179. yaşında...

Sürdürülebilir yaşam için... CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179. yaşında... CSR Turkey Sürdürülebilir yaşam için... Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2015 Sayı: 19 ISSN 2147-6179 yaşında... Merhaba, KSS Türkiye dergisi 3 yaşında. "Alanında tek" ünvanına halen sahip

Detaylı

GENEL BAKIŞ. Gerçekleştirilen Faaliyetler. I. Seminer Birimi

GENEL BAKIŞ. Gerçekleştirilen Faaliyetler. I. Seminer Birimi Faaliyet Raporu (1 Ocak 31 Aralık 2013) GENEL BAKIŞ AKUT Arama Kurtarma Derneği, kurulduğu günden bu yana dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkisi ve imkânı dahilinde tüm koşullarda, zor

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır ocak 2014 Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Dünyanın ilk Filantropi fakültesinin kurucu dekanı Prof. Dr.

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı