MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ"

Transkript

1 MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ Yurtdışı Borsalara Emir İletim ve Yönetim Platformu Nisan 2012

2 MATRİKS MPN ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? MPN Entegrasyon ve emir yönetim sistemi, Marco Polo Networks ile entegrasyon sağlamış olan yurtdışı hisse senedi borsalarına emir gönderimine olanak sağlar. SİSTEMİN BİLEŞENLERİ NELERDİR? Yurtdışı borsalara emir gönderimi için Matriks tarafından sağlanan uygulamalar şunlardır : Emir Yönetim Sistemi, FIX API, Client API, Matriks Veri Terminalleri MATRİKS MPN ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR? Sistem, Matriks Veri Terminali alım satım ve işlem platformu olan Matriks Trader ile haberleşerek, terminalden gönderilen emirleri Matriks-MP web servisi aracılığıyla Matriks.World veri tabanına kaydeder. Matriks.World veri tabanına yazılan emir ve istekler Matriks-MP Gateway ile Marco Polo ya iletilir. Emir ve isteklerin cevapları, Matriks-MP Gateway yoluyla Matriks.World veritabanına yazılır ve Matriks-MP web servisi aracılığıyla terminallere iletilir. Sistem, Marco Polo Networks ile FIX protokolü aracılığıyla haberleşir. Her türlü emir girişi, düzeltmesi, iptali aktiviteleri sistem tarafından kayıt altına alınır.

3 SİSTEMİN GENEL ÖZELLİKLERİ Sistem, Matriks Veri Terminali alım satım ve işlem platformu olan Matriks Trader modülü ile haberleşir. Matriks-MP web servisi ile, Sisteme giriş yapma Portföy sorgulama Emir girişi Emir düzeltmesi Emir iptali Emir listesinin sorgulanması Hesap hareketlerinin sorgulanması fonksiyonları desteklenir.

4 Sistem, Matriks.World Yönetim Paneli ile; Sistemde tanımlanmış olan borsalarla ilgili parametrelerin düzeltilmesine/ silinmesine Sistemde tanımlı olan piyasalar için farklı komisyon oranları işletilmesine Sistemde tanımlı hisse senetleri ile ilgili parametre eklenmesine/silinmesine/düzeltilmesine Sistemde tanımlı hisse senetleri için farklı takas günleri işletilmesine Sistemde farklı piyasalarda işlem gören hisse senetlerinin farklı baz para birimleri ile işletilmesine Sistemde çapraz kur tanımlanmasına/güncellenmesine Sisteme yeni müşteri tanımlanmasına Sistemde tanımlı müşteriler adına, bir ya da daha fazla hesap tanımlanmasına Hesaplara, ilgili para biriminden bakiye yatırılmasına ve çekilmesine Sistemde tanımlı müşterilerin portföylerinin anlık olarak sorgulanabilmesine Sistemde tanımlı müşterilerin girdiği emirlerin anlık olarak sorgulanabilmesine Sistemde tanımlı müşteriler adına emir gönderilmesine Sistemde tanımlı müşteriler adına emir düzeltmesi ve iptal talebi gönderilmesine Sistemde kayıtlı müşterilerin tümü veya her biri için ayrı ayrı komisyon türü/komisyon değeri belirlenebilmesine olanak sağlar.

5 MATRİKS.WORLD YÖNETİM PANELİ KULLANIM ÖZELLİKLERİ Matriks.World Yönetim Paneli menüsü, her biri alt menülere sahip olmak üzere Tanımlar Müşteri İşlemleri Raporlar Kullanıcı İşlemleri şeklinde dört bileşenden oluşur. 1.TANIMLAR Tanımlar bölümünde, yurtdışı borsalara emir ve istek gönderimi için gerekli, Piyasa Hisse Para birimi Komisyon oranı Çapraz kur tanımları ve değişiklikleri yapılır. Piyasa ve para birimi tanımları Matriks tarafından yapılır. Aracı kurumlar piyasalarla ilgili aktif/pasif, başlangıç/bitiş saati ve komisyon oranı değişikliği yapabilirler. Piyasa Listesi: Sistemde tanımlanmış olan piyasalar için, Kod Piyasa Ülke Başlangıç saati Bitiş saati Komisyon oranı Gün sonu saati Aktiflik durumu bilgileri listelenir ve düzenle butonuyla piyasalarla ilgili aktif/pasif, başlangıç/bitiş saati ve komisyon oranı değişikliği yapılabilir.

6 Hisse Listesi Sistemde tanımlanan her hisse için, Kod Hisse Sembol ISIN numarası Piyasa kodu Tipi Para birimi Takas günü Aktiflik durumu bilgileri listelenir ve düzenle butonu ile hisseler için bu bilgilerin düzenlenebilmesine olanak sağlanır. Listelenen hisseler, tanımlanmış piyasalar bazında filtrelenebilir. Para Birimi Listesi Sistemde tanımlanmış olan para birimleri, kodları ile birlikte listenir. Tanımlamayı matriks yapar ve düzenlenmesine izin verilmez. Komisyon Skalası Müşteriler için ayrı ayrı ya da varsayılan olarak komisyon oranları/değerleri tanımlanır ve tanımlanan komisyonlar, Müşteri Komisyon türü Üst limit Eklenecek sabit komisyon

7 Komisyon değeri Hesaplama yöntemi Para birimi bilgileri ile listelenir. Tanımlanmış olan komisyonların, düzenle butonu ile değiştirilmesine, sil butonu ile sistemden kaldırılmasına olanak sağlanır. Çapraz Kur Listesi Çapraz kur tanımları yapılır ve para birimi kodları, alış / satış kuru bilgileriyle tanımlanmış olan çapraz kurlar listelenir. Tanımlanmış olan çapraz kurların, düzenle butonu ile değiştirilmesine olanak sağlanır.

8 2.MÜŞTERİ İŞLEMLERİ Sistemde tanımlanan müşterilerle ilgili işler, Müşteri Listesi Hesap Özeti Hisse İşlem Hisse Emirler Gerçekleşme Kayıtları Ekstre Para Transferi başlıkları altında yürütülür. Müşteri Listesi Sistemde tanımlı olan müşteriler, Kurum Müşteri No Müşteri No (Matriks sistemindeki müşteri numarası) Ad Soyad Tip Aktiflik durumu bilgileri ile listelenir. Düzenle butonu ile, müşteri bilgileri düzenlenebilir. Müşteriye ait hesaplara, ilgili buton üzerinden erişilebilir. Müşteriye ait olan hesapların tümünün, Hesap No Açıklama Komisyon Para birimi Aktiflik durumu bilgileri ile listelendiği bu bölümde, hesapların ait olduğu müşterinin bilgileri, sayfanın sağ üst bölümünde gösterilir. Yeni Hesap Ekle butonu ile müşteri için yeni hesap tanımlanabilir.

9 Hesap Özeti Müşteri ve Hesap seçimi yapılarak, her müşterinin bütün hesapları için, Hisse Hissenin ait olduğu piyasa Hisse için işlem yapılan son fiyat T0 / T1 / T2 / T3 takas günleri için miktar bilgileri Son yapılan işlem tutarı Maliyet Kar / Zarar durumu Blokaj bilgileri ve T0 / T1 / T2 / T3 takas günleri için bakiye bilgileri tarihleri ile listelenir. Listede bulunan hisseler için Al ve Sat butonları ile müşteri adına hisse alım/satım emri gönderilebilir. Sayfanın en altında ise müşterinin seçilen hesabı için Overall,İşlem Limiti ve Kar/Zarar bilgileri görüntülenir.

10 Hisse İşlem Müşteri adına hisse alım/satım emirleri bu bölümden gönderilir. Piyasa Hisse İşlem yönü Miktar Fiyat Emir tipi Geçerlilik süresi belirlenerek emir gönderimi yapılır. T0 / T1 / T2 / T3 takas günleri için bakiye bilgileri tarihleriyle birlikte görüntülenir ve sayfanın alt kısmında bekleyen emirlerin bilgileri listelenir. Bekleyen emir için iyileştirme ve iptal talebi gönderilebilir.

11 Hisse Emirler Seçilen müşteri ve hesap bilgisine göre tüm emirler, Referans numarası Hisse İşlem yönü Fiyat Toplam miktar Kalan (gerçekleşmeyen) miktar Tutar Durum Gerçekleşen fiyat, Gerçekleşen miktar Süre bilgileri ile listelenir. Emir için iyileştirme ve iptal talebi gönderilebilir. Listelenen emirler, Gerçekleşen, Bekleyen ve İptal edilmiş emirler olarak filtrelenebilir. Gerçekleşme Kayıtları Sistemde tanımlı olan bütün müşterilerin hesaplarındaki işlemlerin, tanımlı tüm piyasalar ve hisseler bazında gerçekleşme kayıtları listelenir. Ekstre Seçilen müşteri ve hesabı için, seçilen tarih aralığında ekstre kayıtları, Tarih, Valör Açıklama Miktar Birim Tutar, Toplam Tutar Para birimi, Kur Bakiye bilgileri ile listelenir.

12 Para Transferi Müşterilerin sistemde tanımlı hesaplarına teminat yatırma/çekme işlemi gerçekleştirilir. İşlem, hesabın baz para birimi üzerinden yapılır. 3.RAPORLAR Müşteri Listesi Sistemde tanımlı olan müşteriler, Kurum Müşteri No Müşteri No (Matriks sistemindeki müşteri numarası) Ad Soyad Tip Aktiflik durumu bilgileri ile listelenir. Düzenle butonu ile, müşteri bilgileri düzenlenebilir. Müşteriye ait hesaplara, ilgili buton üzerinden erişilebilir. Müşteriye ait olan hesapların tümünün, Hesap No Açıklama Komisyon Para birimi Aktiflik durumu bilgileri ile listelendiği bu bölümde, hesapların ait olduğu müşterinin bilgileri sayfanın sağ üst bölümünde gösterilir. Yeni Hesap Ekle butonu ile müşteri için yeni hesap tanımlanabilir. Hisse Senedi Durumu Müşteri ve Hesap seçimi yapılarak, her müşterinin bütün hesapları için, Hisse Hissenin ait olduğu piyasa T0 / T1 / T2 / T3 takas günleri için miktar bilgileri Son yapılan işlem tutarı Maliyet Kar / Zarar durumu Blokaj bilgileri ile listelenir. Piyasa bazında filtrelenebilir. Hisse isimlerine tıklandığında, o hisse ile işlem yapan müşterilerin ve hesaplarının listesine ulaşılır. Bekleyen Emirler Raporu O sırada bekleyen bütün emirler, hisse bazında listelenir. Aynı hissenin alış ve satış emirleri, miktarları ve ortalama fiyatları ayrı kolonlarda belirtilerek tek satırda gösterilir. Hisse isimlerine tıklandığında o hisse ile işlem yapan müşterilerin ve hesaplarının listesine ulaşılır.

13 4.KULLANICI İŞLEMLERİ Kullanıcı Listesi Sistemin kullanıcıları, Kullanıcı adı Aktiflik durumu IP adresi Son giriş tarihi Kayıt tarihi bilgileri ile görüntülenir. Kullanıcı bilgileri ile kullanıcının yetkili olduğu müşteriler bu bölümden düzenlenebilir ve sisteme yeni kullanıcı tanımlanabilir.

14 Kullanıcı tanımlaması yapıldıktan sonra kullanıcı için yetkili olacağı müşteriler, kullanıcı listesinde bulunan buton yardımıyla müşteri atamalarının yapıldığı sayfa üzerinden belirlenir. Bilgilerimi Güncelle Sistem parametresi girişi/değiştirme yetkisine sahip kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bu bölümden değiştirebilir.

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU Değerli internet şube müşterimiz, internet şubemize giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınıza ait portföy durumunun görüntülendiği

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları LKS2 Kredi Kartı Uygulamaları LOGO Kasım 2006 İçindekiler LKS2 Kredi Kartı Uygulamalarında kullanılan parametreler... 3 Banka Hesabı Kayıt Türleri... 3 Geri Ödeme Planları... 4 Geri Ödeme Plan Bilgileri...

Detaylı

Bu ekrana Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığında ekranda giriş yapabilmeniz için yetki almanız

Bu ekrana Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığında ekranda giriş yapabilmeniz için yetki almanız MHRS (MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ) Kurum üzerinden MHRS entegrasyonunun yapılabilmesi için ; WEB Tabanlı Sistemimizi kullanan Kurumlar WebHBYS ekranından Menü / Program Parametreleri ekranından Sağlık

Detaylı

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU 1. Şifre Oluşturma İşlemi 2. Online Borsa Erişim 3. Online Borsa Uygulamasında Portföy e Bağlantı 4. Portföy Bilgileri Görüntüleme 5. Emir İletimi 6. Hazır Emirler

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU İçindekiler BENİM SAYFAM... 4 İHRAÇÇI SAYFALARI... 5 YATIRIMCI BİLGİLENDİRME VE UYARI SİSTEMİ... 6 PORTFÖY/BAKİYE...

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI

TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI TÜRKİYE ELEKTRONİK FON ALIM SATIM PLATFORMU UYGULAMA ESASLARI Sayfa 1/19 İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM... 4 Amaç, Konu, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar... 4 MADDE 1- Amaç ve Konu... 4 MADDE 2- Dayanak...

Detaylı

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Ocak 2011 İçindekiler Dış Ticaret... 5 İthalat... 5 İthalat Operasyon Fişleri... 6 İthalat Operasyon Fişi... 8 İthalat Bilgileri... 9 Fatura Bilgileri... 12 Fatura Detay

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması Apple IOS kullanıcıları AppStore üzerinden, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları Google Play üzerinden Directfn ideal Cep uygulamasını cihazlarına indirip

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ

ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ ADIM ADIM TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ Genel Açıklamalar Bu doküman, kullanıcıların KBS taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemini daha pratik bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Detaylı

Detaylı

IK SELF-SERVİS KULLANICI TANIMI

IK SELF-SERVİS KULLANICI TANIMI IK SELF-SERVİS KULLANICI TANIMI Self Servis uygulaması için J-Guar/Admin bölümünden kullanıcı tanımı yapılır. Kullanıcı tanımında Türü Çalışan olarak belirlenir. Kullanıcının dahil olduğu lisans paketlere

Detaylı

GO Plus Diğer İşlemler

GO Plus Diğer İşlemler GO Plus Diğer İşlemler LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Diğer İşlemler...5 Birim Setleri...6 Birim Bilgileri...7 Çevrim Bilgileri...8 Kullanıldığı Kartlar...9 Döviz Tablosu...10 Döviz türleri

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 içindekiler Sicil Yönetimi... 5 Sicil Kartları... 6 Sicil Bilgileri... 8 Ana Bilgiler... 8 Ödeme Bilgileri... 11 Bordro Bilgileri... 13 Diğer Bilgiler... 14 Muafiyetler...

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi :

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi : Aşağıdaki dokümanda bahis konusu olan Şirket / Kurum, Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. yi, Şube ise Anadolu Yatırım Şubeleri ni ifade etmektedir. 1. AMAÇ Bu doküman, Kurumun internet sitesinde gerçekleştirilecek

Detaylı

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU;

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; Rev_2012_1226_005 İçindekiler 01_Uygulamanın İçeriği 01_Hal Otomasyonunun Özelliği 02_Cari Kartların Tanımlanması 03_Yeni bir (müstahsil) tanımlama 04_Stok Kartlarının

Detaylı

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU KASIM - 2012 BİM PERSONEL ÖDEMELERİ UYGULAMA DESTEK ŞUBESİ EK DERS ÜCRETİ ÖDEMELERİ Kamuda farklı kanunlara tabi olarak istihdam edilen, -657 sayılı Devlet Memurları

Detaylı

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir? HIZLI SATIŞ MODÜLÜ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü olan Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bakkallar,

Detaylı

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU 1 Document History Document Location Revision History Date of this revision: 09/07/2013 Date of next revision Revision Number Revision Date Summary of Changes 1 09/07/2013

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı