Global Menkul Değerler. Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Global Menkul Değerler. Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 Global Menkul Değerler Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu

2 İÇERİK 1. Yeni Sanal Şube Hakkında Ekranlar Ana sayfa Varlıklarım Favoriler BIST 100-Artanlar-Azalanlar Portföy Hesabım Portföy İşlem Hacmi Detay Rapor Aylık Hacim Raporu İşlem Limiti Detay Raporu Vergi Özet Raporu Hesap Ekstresi Hisse Nakit Hareketleri Hisse İşlemleri Hisse Alış/Satış Hisse Emir İzleme Hisse Virman Halka Arz Talep Girişi ve Halka Arz İşlem Listesi VİOP İşlemleri VİOP Alış/Satış VİOP Emir İzleme VİOP Teminat Yatırma Risk Simülasyonu Türev Piyasalar Kar Zarar Raporu Türev Araçlar Alış/Satış Teyit Formu Nakit İşlemleri Hesaba EFT Hesaba Hızlı EFT Alt Hesaplarım Arası Transfer Nakit İşlem Listesi Fon İşlemleri Fon Alış/Satış Fon Alış/Satış İşlem Listesi Çocuğumun Geleceği Fonu... 26

3 2.7. Sabit Getirili Kesin Alış/Satış Kesin Alış/Satış İşlem Listesi Kullanıcı Ayarları... 29

4 1. Yeni Sanal Şube Hakkında Değerli müşterimiz, internet teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler, mevcut sanal şubemizin yenilenmesi gereksinimini doğurmuştur. Bu sebeple yeni sanal şubemiz ile sizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen, güncel tasarım trendlerine göre hazırlanmış bir arayüze sahip, hem masaüstü hem de mobil tarayıcılardan rahatlıkla işlem yapılabilmenize olanak sağlayacak bir sanal şube yaratmak amacıyla yola çıktık. Yeni sanal şubemizi beğeneceğinizi umuyor ve sizlere bu yeni deneyiminizde yol göstermesi için ekranlarımız hakkında bilgi vermek istiyoruz. 2. Ekranlar 2.1. Ana sayfa

5 Ana sayfada bulunan detaylı ve özet portföy bilgileriniz gibi rakamları da bulabileceğiniz widgetları sürükle-bırak yöntemi ile şekilde sıralayabilirsiniz. Sayfanın sağ-alt bölümünde bulunan Ana sayfayı kişiselleştir linkinden de tek ya da çift satır görünümüne geçebilirsiniz Varlıklarım Varlıklarım widgetı nda grafik ve detay olmak üzere iki şekilde tüm varlıklarınızın özetini görüntüleyebilirsiniz.

6 Favoriler Favoriler widget ında takip etmek istediğiniz hisseleri listenize ekleyebilir, silebilir ya da sıralamasını değiştirebilirsiniz. Fiyatları anlık ya da gecikmeli olarak izleyebileceğiniz bu widget aracılığı ile listenizdeki bir hisse senedi ya da VİOP enstrümanlarınıza ait detay analizlerini görüntüleyebilir, dilerseniz tek bir tuş yardımı ile hızlı emir menüsünü çağırarak emir alış ve satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz BIST 100-Artanlar-Azalanlar

7 Bu widget ile tüm BIST 100 hisse senetlerini, 10 adet en çok artan ve en çok azalan hisse senetlerini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz tek bir tuş yardımı ile hızlı emir menüsünü çağırarak emir alış ve satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz Portföy Portföy widgetı aracılığı ile seçmiş olduğunuz hesabınıza ait hisse senedi, VİOP pozisyonları ve teminatları, fonlar, dövizler ve diğer tüm enstrümanlarınızı görebilir, dilerseniz hızlı emir menüsünü tek bir tuşla çağırarak hisse senedi ya da VİOP alış satışı gerçekleştirebilirsiniz.

8 2.2. Hesabım Portföy Portföy ekranından ister tüm hesaplarınızı içeren portföyünüze ait isterseniz de yalnızca belli bir hesabınıza ait portföy bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Hisse senedi, VİOP pozisyonları ve VİOP teminatları, yabancı paralar ve diğer tüm finansal enstrümanlara ait bilgileri anlık olarak bu ekrandan izleyebilirsiniz.

9 İşlem Hacmi Detay Rapor Bu ekrandan belirttiğiniz tarih aralığı içerisinde yapmış olduğunuz hesap hareketlerini hacimsel bazda görüntüleyebilirsiniz Aylık Hacim Raporu Aylık Hacim Raporu ekranında portföyünüzdeki hisse senedi ve vadeli işlemlerinizin hacim raporlarını aylık bazda görüntüleyebilirsiniz.

10 İşlem Limiti Detay Raporu Bu ekranda sanal şube üzerinden yapabileceğiniz işlemlerde size özel olarak tanımlanan işlem limiti oranlarınızı görüntüleyebilir ve işlem kararlarınızı bu bilgilere istinaden alabilirsiniz.

11 Vergi Özet Raporu Bu ekran üzerinden yatırım hareketleriniz sonucunda elde etmiş olduğunuz kar ve zarar durumuna göre devlet tarafından tahakkuk ettirilen vergi tutarlarınızı, belirttiğiniz tarih aralıkları için görüntüleyebilirsiniz Hesap Ekstresi

12 Hesap ekstresi ekranında nakit, teminat ve VİOP hareketlerine dair ekstrelerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfada görüntülediğiniz raporların çıktılarını da PDF dosya formatı şeklinde alabilirisiniz Hisse Nakit Hareketleri Hisse Nakit Hareketleri ekranında seçmiş olduğunuz hesap için iki tarih arasındaki hisse nakit hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu ekranda komisyon tutarlarınızı da görüntülenmektedir.

13 2.3. Hisse İşlemleri Hisse Alış/Satış Bu ekranda üzerinden hisse alış/satışa dair tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın alt bölümünde bulunan Şartlı Emir, Zincir Emir, Süreli Emir ve Kar Al/Zarar Kes özelliklerini seçerek hisse alış/satış emirlerinizi verebilirsiniz. Ayrıca Park et özelliğini kullanarak daha sonra borsaya iletmek için emirlerinizi hazırlayıp park edebilir ve Emir İzleme ekranından işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

14 Hisse Emir İzleme Bu ekranda borsaya iletilmek üzere vermiş olduğunuz hisse emirlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Detaylarınızı hisse isimleri, alış ve satışa göre işlem tipleri, emirlerinizin verildiği tarih gibi seçenekler ile filtreleyebilirsiniz. Ayrıca bekleyen, gerçekleşen ve iptal edilen emirlere göre de filtreleme imkanına bu ekran aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yine bu ekranda bulabileceğiniz zincir emir, şartlı emir ve süreli emir sekmeleri üzerinden mevcut emirlerinizi görüntüleyebilir, güncelleme yapabilir ve dilerseniz yeni emirler verebilirsiniz.

15 Hisse Virman Bu ekranda mevcut hesaplarınız arasında sahip olduğunuz hisselerin transferini gerçekleştirebilirsiniz Halka Arz Talep Girişi ve Halka Arz İşlem Listesi

16 Halka Arz Talep Girişi ekranı ile piyasada bulunan halka arz edilmiş senetlerini görebilir, talepte bulunabilir ve yeni halka arz taleplerinizi iletebilirsiniz. Halka Arz İşlem Listesi ekranı ile de mevcut halka arz taleplerinizi görüntüleyebilirsiniz.

17 2.4. VİOP İşlemleri VİOP Alış/Satış Bu ekran aracılığı ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasalarındaki alış/satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın sağ bölümünde bulunan VİOP Teminatları widget ından teminat bilgilerinizi ve hemen altındaki ekrandan da seçmiş olduğunuz işlem detaylarına göre anlık olarak oluşan Risk Sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

18 VİOP Emir İzleme VİOP Emir İzleme ekranı aracılığı ile vermiş olduğunuz VİOP Alış ve Satış emirlerinizi takip edebilir, dilerseniz güncelleme yapabilirsiniz VİOP Teminat Yatırma Bu ekran yardımı ile VİOP alış/satış emirlerinizin gerçekleşmesi için gereken teminatlarınızı yatırabilirsiniz ya da çekebilirsiniz.

19 Risk Simülasyonu Risk simülasyonu ekranı, almak istediğiniz VİOP pozisyonlarınızın gerçekleşmesi için ne kadarlık bir teminat yatırmanız gerektiği bilgisini veren ve bu doğrultuda karar aşamasında size destek olan özel olarak hazırlanmış bir algoritmadır.

20 Türev Piyasalar Kar Zarar Raporu Türev piyasalarında almış olduğunuz pozisyonlara ve neticelerine göre oluşan kar ve zarar durumunuzu bu rapor üzerinden kontrol edebilirsiniz.

21 Türev Araçlar Alış/Satış Teyit Formu Türev piyasalarda yapılan işlemlerin raporunu veren bir rapordur.

22 2.5. Nakit İşlemleri Hesaba EFT Para transferi yapmak için kullanabileceğiniz ekrandır. Transfer yapacağınız kişinin IBAN numarasını ya da IBAN numarasını bilmiyorsanız hesap numarasını yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

23 Hesaba Hızlı EFT Hızlı EFT ekranı sayesinde transfer edilecek hesaba dair bilgileri tekrar tekrar yazmanıza gerek kalmadan kaydetmiş olduğunuz IBAN numaralarını tek bir tuş ile çağırarak EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz Alt Hesaplarım Arası Transfer Aynı tipteki hesaplarınız arasında nakit transferi yapmak için kullanabileceğiniz ekrandır.

24 Nakit İşlem Listesi Bu ekran aracılığı ile hesaplarınıza göre belirlediğiniz tarih aralıklarında yapmış olduğunuz EFT/Havale ve Nakit İşlemlerinizin listesini çekebilirsiniz.

25 2.6. Fon İşlemleri Fon Alış/Satış Bu ekranı kullanarak portföyünüzdeki mevcut fonlarınızı görüntüleyebilir, yenilerini ekleyebilir, satabilir ya da istediğiniz başka fonların alış/satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

26 Fon Alış/Satış İşlem Listesi Yapmış olduğunuz tüm fon alış/satış işlemlerini belirttiğiniz tarih aralıklarında görüntüleyebileceğiniz ekrandır Çocuğumun Geleceği Fonu

27 Bu ekran aracılığı ile belirlediğiniz bir tutarın kredi kartınızı kullanarak her ay kartınızdan kesilmesini sağlayabilir fonlarınızın düzenli olarak birikmesini sağlayabilirsiniz Sabit Getirili Kesin Alış/Satış Bu ekranı kullanarak portföyünüzdeki mevcut sabit getirili menkul kıymetleri görüntüleyebilir, yenilerini ekleyebilir, satabilir ya da istediğiniz başka sabit getirili menkul kıymetlerin alış/satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

28 Kesin Alış/Satış İşlem Listesi Bu ekran ile gerçekleştirdiğiniz sabit getirili menkul kıymetleri seçtiğiniz ettiğiniz tarih aralıklarına göre görüntüleyebilirsiniz.

29 2.8. Kullanıcı Ayarları Kullanıcı Ayarları ekranı ile kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilir (Güncellemek için müşteri temsilciniz ile görüşmeniz gerekmektedir) ve tercih ettiğiniz oturum süresini değiştirebilirsiniz. Ayrıca yine bu ekran aracılığı ile parola ve şifrenizi de güncelleyebilirsiniz.

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU Değerli internet şube müşterimiz, internet şubemize giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınıza ait portföy durumunun görüntülendiği

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU İçindekiler BENİM SAYFAM... 4 İHRAÇÇI SAYFALARI... 5 YATIRIMCI BİLGİLENDİRME VE UYARI SİSTEMİ... 6 PORTFÖY/BAKİYE...

Detaylı

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi :

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi : Aşağıdaki dokümanda bahis konusu olan Şirket / Kurum, Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. yi, Şube ise Anadolu Yatırım Şubeleri ni ifade etmektedir. 1. AMAÇ Bu doküman, Kurumun internet sitesinde gerçekleştirilecek

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Meryem Yavaş Boyut Ltd. Şti Temmuz 2008 Özet : Bu doküman, Selçuk Ecza Deposu web depo uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Web depo uygulamasının

Detaylı

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK 1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK ANALİZ KÜBÜ (030202)... 5 1.3 STOK DEVİR HIZI SATIŞ ANALİZ

Detaylı

Hisse Senedi Alım-Satım Kılavuzu

Hisse Senedi Alım-Satım Kılavuzu Hisse Senedi Alım-Satım Kılavuzu www.imkb.gov.tr İÇİNDEKİLER Hisse Senedi Nedir? 2 Hisse Senedi Sahibinin Başlıca Ortaklık Hakları Nelerdir? 2 Yatırımcılar İMKB de Bizzat Hisse Senedi Alım-Satımı Yapabilirler

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Nasıl Đşlem Yapılır? Vadeli Đşlem Alım-Satımı Giriş Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Đlgili işlem fonksiyonları

Detaylı

Tercüme Ofis Programı

Tercüme Ofis Programı Tercüme Ofis Programı Tercüme Takip, Tercüman Bilgileri, Cari, Stok,Fatura, İrsaliye, Sipariş,Teklif, Kasa,Banka, Çek, Senet, Personel, Ödeme Planı, Hızlı Satış (Barkodlu), Call Center, İş Programı, Kur

Detaylı

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Genel Kayıt Alanlarına (Hesap Plan Kodu, Cari Kart, Demirbaş, Personel, Fatura, Stok Kartı ) ait Word, Excel, PowerPoint, Microsoft ofis dosyalarını ekleyebileceğiniz gibi PDF, JPG, BMP gibi resim dosyalarının

Detaylı

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ 1. Artık alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız. Sizlere ücretsiz olarak sunduğumuz piyasa izleme ekranına ulaşmak için İnternet

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler;

Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler; Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler; a) Hangi tür hizmetleri sunmaya yetkili oldukları HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 23/12/1996 tarihinde kurulmuştur. Ödenmiş sermayesi

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize.

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. HSBC Premier e hoş geldiniz Hoş geldiniz ve HSBC Premier i seçtiğiniz için teşekkür ederiz. HSBC Premier olarak biz, bireysel ekonominizi

Detaylı

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS HİÇ AÇILMIYOR PROGRAMIM ÇOK AĞIR ÇALIŞIYOR PROGRAMIMIN

Detaylı

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 1. İŞLEMLER 1.1. Satış Ekranı AKINSOFT Programı,

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

a) Hangi tür hizmetleri sunmaya yetkili olduklarına, Yetki Belgelerimiz

a) Hangi tür hizmetleri sunmaya yetkili olduklarına, Yetki Belgelerimiz a) Hangi tür hizmetleri sunmaya yetkili olduklarına, Yetki Belgelerimiz 6362 SAYILI SPKN. UYARINCA TALEP EDĐLEN YATIRIM HĐZMET VE FAALĐYET ĐZĐNLERĐ I. Emir Đletimine Aracılık Faaliyeti Yurt içinde Yurt

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ekim 2014 Önemli Uyarı: Bu doküman Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) tarafından sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanda yer alan

Detaylı

TOROS MENKUL KIYMETLER MÜŞTERİ KARTI SOYADI : MÜŞTERİ NO : ADI : TARİH : EV TELEFONU : CEP TELEFONU :

TOROS MENKUL KIYMETLER MÜŞTERİ KARTI SOYADI : MÜŞTERİ NO : ADI : TARİH : EV TELEFONU : CEP TELEFONU : TOROS MENKUL KIYMETLER MÜŞTERİ KARTI SOYADI : MÜŞTERİ NO : ADI : TARİH : EV ADRESİ : POSTA KODU : EV TELEFONU : CEP TELEFONU : İŞ ADRESİ : POSTA KODU : İŞ TELEFONU : FAX NO: * Lütfen adres ve telefon bilgilerindeki

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı