BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada"

Transkript

1 BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada giriş yapabilirsiniz. BenchMark Social 7/24 Windows ve Mac işletim sistemleri ile kullanılabilir.

2 Platforma Giriş Kullanıcı adı ve şifre BenchMark МetaТrader 4 giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreyi buradada kullanın. Sunucu: Demo/Live istediğiniz sunucuyu seçin. Beni hatırla Eğer kişisel bilgisayarınızı kullanıyorsanız verilerinizi kaydedebilirsiniz. Giriş Hesabınıza giriş yapmak için Giriş butonuna tıklayın. Misafir girişi Bu seçenek bir hesap oluşturmadan platforma giriş yapmanıza izin veriyor. Misafir olarak giriş yaptığınızda herhangi bir işlem uygulamanız mümkün değildir, sadece tüccarların işlemlerini izleyebilirsiniz.

3 Ana Ekran Araç çubuğu Hesap Buradan giriş yaptığınız hesap numarasını görebilirsiniz veya Misafir olarak giriş yaparsanız bu yazı çıkacaktır. Sunucu Demo veya Live sunucusu. Zaman МetaТrader 4 sunucu zamanı. Dil Dil seçimi menüsü. Yardım Bu menü sizi bizim sitemize yönlendirir. Program için Burada platformun kendisi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu menüde platformun güncel sürümünü ve bağlı olduğu sunucu sürümünü görebilirsiniz. Geçmişi gönder Bu buton tüm geçmişinizi geliştiricilere göndermenize izin verir. Gönderilen geçmiş herhangi bir sorunu tanımlamak için kullanılabilir. Geri besleme: Siz bize doğrudan platform hakkında her bir yorum, görüş veya sorularınızı gönderebilirsiniz ve biz bunları platform geliştiricileri ile görüşeceğiz.

4 Araç çubuğu (devamı) Depozito Sitemizdeki para yatırma bölümüne yönlendirir. Tema değişimi Parlak veya Koyu temalar arasında seçim yapabilirsiniz. Tek tuşla alım satım Tek bir tıklama ile ticareti hızlandırın. Emir Yeni bir emir yerleştirme modülü. Piyasa Durumu Fiyatlar

5 Seçilenler Seçilen araçlar listesine uygün sembolü eklemek için simgesine tıklayın. Araç Finansal aracın sembolü. Bir karaktere iki kez tıkladığınızda yeni bir düzen ve program görüntüleyen bir pencere çıkacaktır. Alım/Satım Borsada alım satım fiyatı. Bilgi Seçilen araç hakkında ayrıntılı bilgi görüntülemek için simgesine tıklayın. Arama Aracın adını girin ve otomatik olarak listede görünecektir. Filtre Yalnızca belirli bir araç sayısı veya tercih edilen araç listesini seçerek, görüntülenen karakter sayısını azaltın. Ayarlar kaldırabilirsiniz. Bu ikondan son güncelleme, favoriler bilgi vs gibi simgeleri ekleyebilir veya Butonlar

6 Bu görünüm hızlı ticaret yapmanız için izin verir. Araçlar düzenlenebilir ve lot hacmi önceden belirlenebilir. Belirli bir miktar ile ve belirli bir araç için anlaşma sonuçlandırabilmeniz için Sat veya Al butonuna tıklayın. Araç ekle/kaldır Yeni bir ticaret aracı eklemek için Ekle butonuna tıklayın. Forex araçlarında miktar varsayılan olarak 0.01 lot`dur. Bunu değiştirmek için aracın adının yanındaki oka tıklayın. Bir aracı kaldırmak için sağ üst koşedeki X butonuna tıklayın. Miktar Varsayılan miktarı aşağı/yükarı oklarına tıklayarak veya manuel miktar girerek değiştirebilirsiniz. Buy/Sell Buy veya Sell butonlarına tıklayarak seçilen miktarı satın alabilir veya satabilirsiniz. Kutu rengi (Kırmızı/Yeşil) Yeşil renk yeni fiyatın bir önceki fiyata göre daha yüksek olduğunu gösterir. Kırmızı renk yeni fiyatın bir önceki fiyata göre daha düşük olduğunu gösterir. Zaman Bu araç için son güncelleme zamanı. Piyasa emirleri Emir Yerleştirme Araç Farklı araçlar arasında seçim yapabilirsiniz. Miktar Varsayılan miktarı aşağı/yükarı oklarına tıklayarak veya manuel miktar girerek değiştirebilirsiniz. Buy/Sell Alım veya satım

7 Bekleyen emirler Fiyat ayarladığınız seviyeye ulaştığında bekleyen emir aktif edilir. Gerçekleşir ise durumu sözleşmeye S/L ve Т/P eklemek için kullanılabilir. Araç Farklı araçlar arasında seçim yapabilirsiniz. Miktar Varsayılan miktarı aşağı/yükarı oklarına tıklayarak veya manuel miktar girerek değiştirebilirsiniz. S/L ve T/P Bu tip sözleşmeler ana sözleşmeye bağlı olabilir. S/L ve T/P emirleri,bekleyen emir işlemi sona erdiğinde, akitf edilecektir. Emir türü Emir türünü seçin: Buy Limit: Fiyatın şu anki seviyesinden daha düşük bir seviyeye geleceğinin beklenmesi durumunda kullanılacak olan alış emridir. Sell Limit: Fiyatın şu anki seviyesinden daha yüksek bir seviyeye geleceğinin beklenmesi durumunda kullanılacak olan satış emridir Buy Stop: Piyasada işlem görmekte olan fiyattan daha yüksek bir fiyata alış emri girmek için kullanılır. Sell Stop:Piyasada işlem görmekte olan fiyattan daha düşük bir fiyata satış emri girmek için kullanılır. Fiyat Sözleşmeyi aktifleştirmek istediğiniz fiyatı girin. Geçerlik Eğer isterseniz sözleşmenin geçerliliğini ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak İşlem kaldırılana kadar geçerlidir.

8 Sosyal Ticaret Sosyal ticaret platformu BenchMark Social toplumdaki diğer tüccarlar tarafından gerçek zamanlı yapılan işlemleri takip etmenize ve kopyalamanıza izin veren bir işlevdir. Ana ekranda görüntülenen sosyal akış tüccarlar tarafından yerleştirilen en son 100 işlemi içerir. Sosyal akış sosyal ticaret için işlemlerin akışını filtreleme. Bu işlemi Tümünü, En iyilerini veya Gözlem altında olanları seçerek gerçekleştirebilirsiniz. En iyileri Geçerli ay için en iyi 10 tüccar arasında oranlar ile kar farkı. Gözlem altında Tüccarlar için daha fazla bilgi sunar.

9 Topluma katılma - BenchMark Social topluluğuna erişim sağlamak ve diğer tüccarları izleyebilmek için BenchMark Social sosyal ticaret platformuna üye olmanız gerekiyor. butonuna tıklayın. Bir takma ad ve resim seçin; Koşulları kabul edin ve Şimdi üye ol butonuna tıklayın; Resmin sol üst koşesinde kayıt olduğunuz ülkenin bayrağı görüntülenecektir.

10 Tüccarların profili Toplumun diğer üyelerine görünür olan kişisel bilgilerinizi görüntülemek ve düzenlemek için hesap isminizin üzerine tıklayın. Toplumun tüm üyeleri görüntü veya tüccar kullanıcı adına tıklayarak, başkalarının profillerine göz atılabilir. Her profil sayfası aşağıdaki bilgileri içerir: Kullanıcı adı ve resim. Fotoğrafın altında tüccar hakkında görüntülenen temel bilgiler. Ek olarak tüccar Hakkımda ve Stratejilerim bölümüne bilgi ekleyebilir. Seçilen tüccarın son 12 işlemi profilinde görüntülenir ve her baktığınızda güncellenir; İzle veya izleme butonu Gözlenen Treidar listenize bir tüccar eklemek için butonuna tıklayın; Kopyala/Düzenle butonu Otomatik olarak seçilen bir tüccar kopyalamak için butonuna tıklayın. Daha fazla bilgi için Otomatik olarak kopyala bölümünü inceleyin; Haftalık Kar / Zarar tablosu; Portföy volatilitesini ve hesapdaki yüzde kazanç / kayıpları göz önünde bulundurarak risk seviyesini hesaplayan bir risk ölçüsü.

11 Otomatik kopyala Seçilen bir tüccar kopyalamak için kopyalamada iki seçim mevcuttur: butonuna tıklayın. İşlemleri otomatik olarak Hesabın bir kısmını; Sabit pozisyon hacmi. Kopyala butonuna tıkladığınızda aşağıdaki pencere görüntülenecektir: Hesabın bir kısmını kopyalama Kopyalamada kullanmak istediğiniz miktarı girin. Hesabınıza kopyalanan işlem hacmi cari işlemler dengesi arasındaki orana eşit miktarda olacaktır. Örnekler: 1) BenchMark Finans müşterisi hesabında $ olan bir traideri kopyalamak için 1 000$ ayırır (oran = /1 000 = 10/1). Eğer takip ettiğiniz tüccar EUR/USD emri aktif eder ise, siz bu işlemi EUR/USD (oran 10/1) olarak kopyalayacaksınız; 2) BenchMark Finans müşterisi hesabında 100$ olan bir traideri kopyalamak için 1 000$ ayırır. Eğer takip edilen tüccar EUR/USD (oran = 100/1 000 = 1/10) değerinde emir aktif eder ise, siz bu işlemi EUR/USD (oran 1/10) olarak kopyalayacaksınız. Kopyalayan tüccar paranın tamamını kopyalamaya ayırsa bile kendi istediği işlemleride uygulayabilir. Tüccarın hesabında işlemi kopyalamak için yeterli bakiye olmadığı zaman işlem kopyalanmaz.

12 Önemli: Kopyalayan tüccar, cari hesabında olan para miktarından başka bir miktar kullanamaz; Piyasa oranı orjinal orandan çok fazla uzaklaşır ise işlem kopyalanmayacaktır; Kopyalayan tüccar için kısıtlayıcı ticaret koşulları var ise işlem kopyalanmayacaktır. Sabit pozisyon hacmi kopyala Kopyalamanın ikinci yolu önceden belirlenmiş sabit bir hacim miktarını takip etmektir. Çalışmanın bu türünü seçmek için her sefer kullanmak istediğiniz lot değerini yazın: Takip yolunu seçtiğinizde butonuna tıklayın. Tüccar takibini onaylayan bir pencere göreceksiniz. Belirli bir tüccarı takip ederek onu İzliyorsunuz. Devam etmek için Kapat butonuna tıklayın. Belirli bir tüccarın takibini sona erdirmek istiyorsanız Ayarlar bölümüne gidin.traiderı kopyalamayı bıraktığınız an platformdaki gelecek işlemler kopyalanmayacaktır ve açık olan tüm pozisyonlar askıya alınacaktır. İşlemleri kendiniz sona erdirmediğiniz sürece askıda kalacaklardır. İşlemlerin takip edilemeyeceyi durumlar şünlardır: Takip eden tüccar pozisyonu kendi kapatır ise; Takip edilen tüccar pozisyonu takip edilmeye başlanmadan önce aktif etti ise; Seçilen araç ile ilgili ticaret izni yok ise; Yüksek Pazar volatilitesinde; Kopyalayan tüccaarın ticaret koşullları ile ilgili bir kısıtlaması mevcut ise.

13 Profil Seçilen kullanıcının profilinde tüccar için istatistikli bilgilere erişebilirsiniz. Örneğin belirli bir süre içinde gerçekleştirdiği işlemler. Sistemdeki gün sayısı Tüccarın işlem yaptığı gün sayısı. Başarı oranı Pozisyonların toplam sayısı karşısında kar yüzdesi. Günlük ortalama KA Seçilen süre için görüntülenir. Maksimum çekilme Dönem için büyük kayba yol açan pozisyon yüzdesi. En iyi işlem Seçilen süre için en kazançlı pozisyon. En kotu işlem Seçilen süre için en büyük kayıplı pozisyon. Risk seviyesi Hesabın oluştuğu andan itibaren risk seviyesi. KA Grafiği Birikmiş günlük KA`yı görüntüler.

14 Portföy Portföy sekmesi Trader araçlarının portföydaki yüzde ağırlığını göstermektedir. Tablo ve bilgilerin grafiksel sunumu arasında bir seçim vardır:

15 Sosyal Sosyal bölümü tüccarın diğer üyeler ile bağlılığını görüntüler: İzleyiciler Bu tüccarı izleyen tüccarlar. İzleniyor Bu tüccarın izlediği tüccarlar. Kopyalayanlar Bu tüccarı kopyalayan tüccarlar. Kopyalıyor Bu tüccarın kopyaladığı tüccarlar.

16 Pozisyonlar Pozisyonlar bölümü son bir sene içinde kapalı, açık ve bekleyen emirler hakkında bilgi sunar. Arama Sosyal modülde, gerçek zamanlı tarih ile tüccarların işlemlerini görebilirsiniz. Risk yönetimi düzeyi ve doğru stratejiyi bulmak için çeşitli filtreleri kullanın. Treider bulmak veya takip etmek için butona tıklayın.

17 Aşağıdaki kriterleri kullanarak tüccarları filtreleyebilirsiniz: Periyot Görüntülemek istediğiniz süreyi seçin. K/A K/A oranını seçin. Risk seviyesi Risk seviyesini seçin. Başarı oranı Öğelerin toplam sayısı karşısında kâr yüzdesini seçin. Kullanıcı adı Sosyal ağdaki kullanıcı adına göre. BenchMark Social platformunda grafikler mevcuttur: Grafikler Araç Dilediğiniz aracı seçin. Zaman dilimi Dilediğiniz zaman dilimini seçin (1 dakika, 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika, 1 saat, 4 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay) Grafik türü: Mum; Çubuk; Çizgi grafiği.

18 Tam ekran Grafiği tam ekran görebilmeniz için butonuna tıklayın. Bilgi notu Bilgi notu eklemek için butonuna tıklayın. Temizle Grafiği temizlemek için veya bir satır silmek için Temizle butonuna tıklayın: Fiyat çizgisi Geçerli piyasa alım fiyatı. Göstergeler - grafik düğmesine basılarak görüntülenebilir mevcut göstergeler vardır.

19 Pozisyonlar Açık pozisyonlar Hesaptaki açık pozisyonlar hakkında detaylı gerçek zamanlı bilgileri sunmaktadır. Enstrüman: Işlem gören enstrümanın sembolü; Eylem: Alım veya satım; Miktar: Pozisyonun lot değerinde hacmi; Açılış fiyatı: Pozisyonun açılış fiyatı; Açılış zamanı: Pozisyonun açıldığı zaman (MetaTrader 4 sunucu zamanı); K/A: Stop düzeyi; Z/D: Limit düzeyi; Swap(yer değiştir): Alınan/Ödenen swap miktarı; Komisyon: ödenen komisyon; Kâr: Kâr (yeşil reng) veya kayıp (kırmızı reng); Kapanış fiyatı: Mevcut piyasa fiyatı; Kopyalayanlar: İşlemin kopyalandığı tüccar. Takip ettiğiniz bir tüccarda işlemlerinizi ayırabilirsiniz. Eğer herhangi bir anlaşmayı ayırırsanız, bu işlem otomatik olarak kapanmayacak ve bu işlemi sizin gerçekleştirmeniz gerekir; Not: Ters pozisyon açmak istediğinizde lütfen ticaret tablosunu kullanın. Pozisyonu kapatmak için Kapat butonuna tıklayınız.

20 Emir düzenle Buradan stop ve limit emirleri ekleyebilirsiniz. Stop (S/L) veya Limit (T/P) emir eklemek için S/L ve T/P kutucuklarına tıklayın; İstenen stop veya limit emirni değiştirmek için miktarları değiştirin. Not: Uzun pozisyonda Stop emri piyasa fiyatının altında olmalıdır ve Limit pozisyonu piyasa fiyatının üstünde olmalıdır. Kısa pozisyonda Stop emri piyasa fiyatının üstünde olmalıdır ve Limit emri piyasa fiyatının altında olmalıdır. Kapat Açık pozisyonu kapatmk için bir pencere görüntülenecektir. Miktarın tamamını veya bir kısmını kapatabilirsiniz.

21 Tek tıkla işlem yapmayı etkinleştirin*:tek tıkla işlem yapmayı etkinleştirdiğinizde karşınıza bir onay mesajı çıkmayacaktır. *Tek tıkla işlem etkin olmadığında işlemleri kısmen kapatabilirsiniz. Aksi takdirde, pozisyonu kendisini kapatmak veya konumunu değiştirmek için bir onay penceresi görüntülenmeyecektir. Kapatılmış pozisyonlar Kapatılmış pozisyonlar hakkında ayrıntılı bilgi içerir. Enstrüman: Işlem gören enstrümanın sembolü; Eylem: Alım veya satım; Miktar: Pozisyonun lot değerinde hacmi; Açılış fiyatı: Pozisyonun açılış fiyatı; Açılış zamanı: Pozisyonun açıldığı zaman (MetaTrader 4 sunucu zamanı); K/A: Stop düzeyi; Z/D: Limit düzeyi; Swap(yer değiştir): Alınan/Ödenen swap miktarı; Komisyon: ödenen komisyon; Kâr: Kâr (yeşil reng) veya kayıp (kırmızı reng); Kapanış fiyatı: Mevcut piyasa fiyatı; Kopyalayanlar: İşlemin kopyalandığı tüccar. Takip ettiğiniz bir tüccarda işlemlerinizi ayırabilirsiniz. Eğer herhangi bir anlaşmayı ayırırsanız, bu işlem otomatik olarak kapanmayacak ve bu işlemi sizin gerçekleştirmeniz gerekir; Bilgi: Bu bölüm pozisyonu hangi platformdan açtığınızı gösterir; Zaman periyotu: Kapalı işlemleri görmek istediğiniz periyotu seçiyorsunuz (7/14/30 gün veya hepsi); Kâr: Tüm kapalı pozisyonların kâr veya kaybı.

22 Bekleyen emirler Bekleyen emirlerinizi görebilir ve değiştirebilirsiniz. Enstrüman: Işlem gören enstrümanın sembolü; Tür: Buy Limit, Sell Limit, Buy Stop, Sell Stop; Miktar: Pozisyonun lot değerinde hacmi; Son geçerlilik tarihi: Emrin belirli bir geçerlik süresi var ise, bu alanda emrin sonuna kadar kalan süre görüntülenecektir (MetaTrader 4 sunucu zamanı); Fiyat: Sözleşmeyi etkinleştirmek istediğiniz fiyat; Z/D: Limit düzeyi; K/A: Stop düzeyi; Şu anki fiyat: Şu anki piyasa fiyatı; Eylemler: Buradan işlemi iptal edebilirsiniz.

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17 İçindekiler 1. Platform hakkında 3 2. Platformu yükleme 4 3. Platforma giriş 5 - Sıkça öne gelen sorunlar 5 4. Güvenlik şifresi değişimi 6 5. Çalışma alanını özelleştirme 7 -Araçlar penceresi 8 - Grafikler

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu FOREX PİYASASI Forex Piyasası,iki ülke parasının birbirine ya da petrol,altın gibi emtia ve kıymetli maden değerlerinin bir ülke parasına göre alım satımının yapıldığı piyasadır.

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 MetaTrader 4 İçerik İçerik 01 MetaTrader 4 Kurulumu 02 Mevcut Hesaba Giriş (Demo / Real) Şifre Değiştirme 03 Emir Giriş Bekleyen Emir Girme Zarar Durdur ve Kar Al Emirleri 01 MetaTrader 4

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 İçerik Tablosu 1. Oturum Açma ve Kapatma 2. Çalışma Alanı Yaratma ve Ayarlar 3. İşlem Yapma a. Hisse İşlemleri b. Vadeli Kontrat İşlemler 4. Emir Türleri 5. Hesap Bilgileri 6. Haberler

Detaylı

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Nasıl Đşlem Yapılır? Vadeli Đşlem Alım-Satımı Giriş Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Đlgili işlem fonksiyonları

Detaylı

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU Versiyon 3 FOREXSTARTING.COM Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU FOREXSTARTING YAZILIMLARI Kullanıcı Rehberi Forex Marketing Ltd. Sofiysko Shose 38-4 2307 Pernik İçindekiler Kurulum Programı... 1 Kurulum

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU B2K01: Microsoft Excel'e Giriş HESAP TABLOSU PROGRAMLARI 1 EXCEL İN TARİHİ 1 EXCEL KULLANIMI 2 SEÇME İŞLEMLERİ 3 GİRİŞ SEKMESİ 4 Giriş Sekmesi: Pano grubu 4 EGZERSİZ 4

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu

Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu FINANSONLINE.COM FINANSINVEST 04.11.2013 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 FINANSONLINE PRO TRADER HAKKINDA... 2 VADELİ İŞLEMLER... 3 EMİR GİRİŞ EKRANLARI... 3 YENİ

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX. 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu. 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma

İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX. 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu. 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma 1 Aralık 2012 İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma 3.Piyasa İzleme ve İşlem Alanı 4.Emir İletimi 5.Pozisyon-Emir

Detaylı

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler Trader Kılavuzu İkili opsiyon yatırımlarının heyecanlı dünyasına hoş geldiniz! Bu kılavuz size ikili opsiyonların ne olduğunu ve onlarla nasıl yatırım yapabileceğinizi açıklarken, bir yandan da sizi web

Detaylı

Kullanım Kılavuzu 2012

Kullanım Kılavuzu 2012 Kullanım Kılavuzu 2012 TradeMaster International (TMI) Kullanım Kılavuzu TradeMaster International (TMI) programını başlatabilmek için masaüstünde yer alan kısayol butonunu tıklamanız veya Windows un start

Detaylı

ideal Portföy Modülü Kullanımı

ideal Portföy Modülü Kullanımı ideal Portföy Modülü Kullanımı v2.80 1- ideal Araç Çubuğundaki sepet şeklindeki ikona ( ) basılarak veya ana menüden tıklanarak Portföy Penceresi açılır. Ekrana aşağıdaki pencere açılır 2- Hesap eklemek

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS HİÇ AÇILMIYOR PROGRAMIM ÇOK AĞIR ÇALIŞIYOR PROGRAMIMIN

Detaylı

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU Değerli internet şube müşterimiz, internet şubemize giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınıza ait portföy durumunun görüntülendiği

Detaylı

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması Apple IOS kullanıcıları AppStore üzerinden, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları Google Play üzerinden Directfn ideal Cep uygulamasını cihazlarına indirip

Detaylı

Aralık 2006 da hazırlanmıştır.

Aralık 2006 da hazırlanmıştır. 1 Aralık 2006 da hazırlanmıştır. Tarih : Aralık 2006 / İZMİR - TÜRKİYE HEDEF FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Halit Ziya Bulvarı, Uz İş Merkezi, No:52 Tel: 0232.4415492 www.hedefonline.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu OCAK 2012 PLATFORMUN BAŞLATILMASI Program indirme linki: http://www.gedik.com/liveupdate/gedikforex4setup.zip Program çift tıklayarak başlatılır. Açılan pencere İleri butonu

Detaylı

AMP KolayMetraj. Kullanım Kılavuzu

AMP KolayMetraj. Kullanım Kılavuzu AMP KolayMetraj Kullanım Kılavuzu AMP Yazılım Genel Müdürlük İstanbul 2014 İçindekiler Kullanım kılavuzu sembolleri-düzenleri... 7 Yeni Proje... 8 Proje Aç... 10 Proje Yenileme... 10 Çizim Yönetimi...

Detaylı