İntegral Web Trader 6.1 Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İntegral Web Trader 6.1 Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 İntegral Web Trader 6.1 Kullanım Kılavuzu

2 Telif Hakları Tüm fotoğraflar, şekiller ve yazılım dahil bu yayın uluslararası telif hakları kanunları çerçevesinde korunmaktadır ve tüm hakları saklıdır. Bu kılavuz veya içerdiği her türlü materyal yayınlayıcısının önceden onayı olmaksızın çoğaltılamaz. Yasal Uyarı Bu dokümanda yer alan bilgiler önceden bildirilmeksiniz değiştirilebilir. İntegral Menkul Değerler A.Ş., içerikle ilgili olarak herhangi bir beyanda bulunmamakta veya garanti vermemektedir ve özellikle satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk için örtük garantiler vermemektedir. İntegral Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir bildirimde yükümlülüğü bulunmaksızın bu yayınında değişiklik yapma ve içeriğinde muhtelif zamanlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

3 Genel Bakış İntegral WebTrader Web-tabanlı bir uygulamadır. HTML 5 ve üzeri versiyonları destekleyen tüm internet tarayıcılarında kullanılabilir. İntegral Web Trader' a 7 gün 24 saat Mac, Linux ve Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. İçindekiler: Oturum Açmak Ana Ekran Araç Çubuğu Basit Görünüm Klasik Görünüm Piyasa Fiyatları Alış/Satış Küpleri Emirler İşlemdeki emirler Trend Grafikleri Açık Pozisyon Kapalı Pozisyonlar İşlemdeki Emirler

4 Platformda oturum açmak Kullanıcı Adı & Şifre: Müşteri Hesap numaranızı ve şifrenizi kullanın. Sunucu: Demo ve Canlı İlgili ortamı seçin: demo veya Live Beni Hatırla: Kişisel bir PC kullanıyorsanız, oturum açma bilgilerinizi kaydetme seçeneğiniz bulunmaktadır (Herkese Açık veya Paylaşımlı bir Bilgisayar kullanıyorsanız bu özelliği kullanmayınız örn. İnternet Cafe ve benzeri ortak kullanılan bilgisayarlar) Giriş: Hesabınıza girmek için Giriş butonuna tıklayın.

5 Ana Ekran 1. Araç Çubuğu Giriş Kimliği:Hesap numarasını veya misafir modunda iken misafir görüntüler. Çevre:Oturum açtığınız ortamın bilgisini verir. Saat: Sunucu saati Dil: Farklı diller arasında seçim yapabilirsiniz. Yardım: İntegral Menkul Değerler A.Ş.'nin yardım bölümüne yönlendirir Hakkında: Platform hakkında detaylı bilgiler. Bu bilgiler bağlandığınız platformun versiyonu ve Sunucu Linki ile ilgilidir. İşlem Dökümü gönder: İntegral Menkul Değerler A.Ş. tarafından talep edildiğinde, sistem kaydı gönder seçeneği, platform geliştiricilere bir sistem kaydı gönderecektir. Bu sistem kaydı belirli bir konunun tanımlanmasında ve bu sorunların tekrar etmemesi için geliştirme çabalarına destek olmak için kullanılabilir.

6 Geri Bildirim: Geri bildirimleriniz için mail adresini kullanabilir yada 'den bizlere ulaşabilirsiniz. Fonlama: İntegral Menkul sitesindeki müşteri paneli alanına yönlendirir Klasik/Basit: Klasik ve Basit görünümler arasında geçiş yapar. Klasik Görünüm, yatırımcının çoklu enstrüman tiplerine erişilebilirliğini destekler, basit görünüm trading işlemlerini basitleştirir ve sadece 2 enstrüman için piyasa bilgisini gösterir. Takvim*: Ekonomi Takvimini yükler. Hesap Bilgileri: i. Açık K/Z: Açık pozisyonlarda kar ve zarar ii. Bakiye: Para Yatırma-Çekme +/-Kapalı K/Z iii. Sermaye: Bakiye +/- Açık K/Z + Kredi iv. Marj: Kaldıraç/USD cinsinden açık alış/satış miktarı v. Serbest Marj: Sermaye Marj vi. Marj Seviyesi: (Sermaye/Marj)*100 = % olarak kalan alınır/satılır miktar vii. Kredi: Brokerdan alınan kredi veya bonus. Basit görünüm:

7 Emir işlemi: Alış/satış miktarı pip başına maliyetle ilgili bilginin sağlandığı alandır, açılır pencere okuna tıklanarak ayarlanabilir. İlgili fiyat ve miktarda belirli bir enstrüman için emir vermek için emir düğmelerine (Al veya Sat) tıklayın.

8 3. Piyasa fiyatları i. Sık kullanılanlar: Seçilen enstrümanları sık kullanılan enstrümanlar listesine eklemek için simgeyi işaretleyin. ii. Hareket okları: Yeni fiyat önceki fiyattan daha yüksek ise yeşil yukarı oku gösterir. Yeni fiyat önceki fiyattan daha düşük ise kırmızı aşağı oku gösterir. iii. Enstrüman: Sembol. Sembole tıklanması, emirler penceresi yanı sıra grafikleri seçilen enstrümana geçirir. i. Alış/Satış: Alış& Satış fiyatları. ii. Bilgi: İmlecin mavi sembolün üzerinde getirilmesi, ilgili enstrüman hakkında daha fazla bilgi gösterecektir. Arama penceresi: Enstrümanın adını otomatik tamamlayıcılı arama penceresine girerek enstrüman listesini daraltır. Filtre: Belirli bir enstrüman türü veya sık kullanılan enstrümanlar listesini görüntülemek için seçim yaparak enstrüman listesini daraltır. Ayarlar : Yüksek/düşük ve saat gibi ek bilgi sütunlarını ekle/kaldır.

9 4. Alış/Satış İşlem Küpleri: İşlemleri hızlandırmak için tasarlanan küpler enstrüman ve lot büyüklüğü kurulumu dahil olmak üzere önceden yapılandırılabilir. Alış veya satış fiyatı düğmesine tıklayarak ilgili enstrüman ve miktar için alış/satış işlemi talep edin. Küplerin eklenmesi/çıkarılması: Yeni alış/satış küpleri eklemek için Ekle düğmesine tıklayın. Varsayılan küp EURUSD olup 0.01 miktarına ayarlıdır. Aşağı okuna tıklayın ve enstrümanı istenen sembole çevirin. Küpün sağ üst köşesindeki X düğmesine tıklayarak istenmeyen küpleri kaldırın. Miktar: Yukarı/Aşağı oklara tıklayarak veya gerekli alış/satış miktarını doğrudan yazarak varsayılan miktarı değiştirir. Al/Sat: Bir küpün al veya sat bölümüne tıklayarak seçilen miktarla birlikte emri işleme konulması için gönderebilirsiniz. Tek Tık Al/Sat etkinleştir: Onay penceresini kaldırarak al/sat işlemlerini hızlandırır.

10 Küp Rengi Kırmızı/Yeşil: Yeni fiyat önceki fiyattan daha yüksek ise küp yeşil renk olur. Yeni fiyat önceki fiyattan daha düşük ise küp kırmızı renk olur. Zaman: Son fiyat artış/azalış zamanı. 5. Emir Sekmesi i. Enstrüman: Farklı enstrümanlar arasında geçiş yapar. ii. Miktar: Yukarı/Aşağı oklara tıklayarak veya gerekli alış/satış miktarını doğrudan yazarak varsayılan miktarı değiştirir. iii. Z/D & K/A: Sadece Anında Alış-Satış/Sadece Sabit Marjlar için geçerlidir. Bir işlem talep edildiğinde Zararı durdur ve Karı Al girme kabiliyeti. Piyasa Realize Etme Zararı Dur ve Karı Al Emirleri, halihazırda alış/satış işlemleri açıldıktan sonra verilmelidir. Emir gerçekleştirme türünüz hakkında detaylı bilgi için i arayarak lütfen bilgi alınız. Al ve Sat düğmeleri: Seçili miktar ve emir türleri ile yukarıda seçilen pozisyonu alır veya satar. Bekleyen Emir Aç. Belirli bir fiyatta gerçekleştirilecek bir giriş emri ayarlayın.

11 i. Enstrüman: Farklı enstrümanlar arasında geçiş yapar. ii. Miktar: Yukarı/Aşağı oklara tıklayarak veya gerekli alış/satış miktarını doğrudan yazarak varsayılan miktarı değiştirir. iii. Z/D & K/A: Sadece Anında Alış-Satış/Sadece Sabit Marjlar için geçerlidir. Bir işlem talep edildiğinde Zararı durdur ve Karı Al girme özelliğini içerir. Piyasa Realize Etme Zararı Dur ve Karı Al Emirleri, halihazırda alış/satış işlemleri açıldıktan sonra verilmelidir. Emir gerçekleştirme türünüz hakkında detaylı bilgi için bize danışın. Tür: Giriş emir türünüzü seçin: Alış limiti: Mevcut pazar fiyatından daha iyi bir fiyatta alış işlemi yapmak için bir işleme alınacak emir verin. Fiyat bu nedenle, bir alış limiti için mevcut piyasa teklif fiyatının altında olmalıdır. Satış Limiti: Mevcut pazar fiyatından daha iyi bir fiyatta satış işlemi yapmak için bir işleme alınacak emir verin. Fiyat bu nedenle bir satış limiti için mevcut piyasa teklif fiyatının üstünde olmalıdır. Alış Durdur: Mevcut pazar fiyatından daha kötü bir fiyatta alış işlemi açmak için bir işleme alınacak emir verin. Fiyat bu nedenle, bir alış durdur için mevcut piyasa teklif fiyatının üstünde olmalıdır. Satış Durdur: Mevcut pazar fiyatından daha kötü bir fiyatta satış işlemi açmak için bir işleme alınacak emir verin. Fiyat bu nedenle, bir satış durdur için mevcut piyasa teklif fiyatının altında olmalıdır.

12 iv. Emir Fiyatı: Emrin yerine getirileceği fiyatı seçin. v. Son Geçerlilik Tarihi: Opsiyoneldir İstenirse, bir emir sona erme tarihi ve saati eklenebilir (MT sunucu saati). Varsayılan olarak sona erme tarihi GTC İptal Edilinceye kadar iyi olarak ayarlıdır. 8. Tarihsel Grafik - İntegral Web Trader platformunda temel grafik hazırlama mevcuttur. i. Enstrüman: Enstrümanı seç ii. Zaman Aralığı: İstenen zaman aralığını seçin (1 saat, 4 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay) iii. Grafik Türü: Mumlar: Mum grafik Çizgi: Çizgi grafiği Çubuk: Çubuk grafik iv. Tam boyutlu görünüm: Grafiği tam ekranda görmek için simgesine tıklayın v. 3D görünüm 3D mum grafiklerini görmek için kırmızı-mavi gözlüğe tıklayın Kalem Kalem simgesi ile çizgiler çizin vi. Silgi Silgi simgesine tıklayarak çizgileri kaldırın ve grafikleri sıfırlayın. Hacim her dönem için her fiyat hareketi için işlem hacmini gösterir hacim göstergesini kaldırmak için, göstergenin sağ üst tarafındaki X düğmesine tıklayın. vii. Eskiyi göster Tarihsel verileri grafiğe yükler daha fazla geçmiş bilgi görmek için sola ilerleyin veya gerekli tarihleri el ile giriniz. 9. Gerçek Zamanlı Grafik gerçek zamanlı bir grafik gösterir.

13 10. Açık Pozisyonlar portföyünüzdeki açık pozisyonlarız için detaylı gerçek zamanlı hesap bilgilerini gösterir. i. Kimlik: Emir numarası ii. Enstrüman: İşlem konusu enstrüman iii. Eylem: Alış veya Satış iv. Miktar: Lotlar halinde işlem miktarı v. Açılış Fiyatı: İşlemin açılış fiyatı vi. Açılış Zamanı: İşlemin açıldığı zaman (MT sunucu zamanı) vii. Z/D: Zararı durdur fiyatı viii. K/A: Karı al fiyatı ix. Kar: Açılış karı veya zararı. Kırmızı zarar, yeşil karı ifade eder. x. Yer Değişikliği/ Swap: Realize edilen swap fiyatı xi. Komisyon: Bir işlemin açılması üzerine açılış-kapanış komisyonu alınacaktır xii. İşlemler: hangi trading platformunun işlemi açmak için kullanıldığına dair bilgi xiii. Kapanış Fiyatı: Güncel piyasa fiyatı. xiv. Eylemler Trader ilgili işlemleri kullanarak açık bir pozisyonu hızlı bir şekilde düzeltebilir veya kapatabilir. ***Trading küpleri veya emirler sekmesini kullanarak açık bir işleme ters bir işlem girilmesi açık konumu kapatmaz, yeni bir pozisyon açacaktır. Belirli açık işlemle ilgili kapat düğmesine tıklanması halinde ancak bu işlemi gerçekten kapatacaktır. Düzenle : Açık bir konuma Zararı Durdur ve Karı Al ekleme veya düzenleme Kabiliyeti

14 1) Zararı Durdur (Z/D) veya Karı Al (K/A) eklemek veya düzenlemek için, fiyatın solundaki kutuyu işaretleyin. 2) Zararı durdur ve/veya karı al için değerleri düzenle. Açık bir alış işlemi için: Z/D cari piyasa fiyatının altında olmalıdır K/A cari piyasa fiyatının üstünde olmalıdır Açık bir satış işlemi için: Z/D cari piyasa fiyatının üstünde olmalıdır K/A cari piyasa fiyatının altında olmalıdır 3) Güncelleye tıkla Kapat : Açık pozisyonu kapatmak için bir pencere açılacaktır. Tam miktarın kapatılması (varsayılan olarak) veya Kısmi pozisyon kapanışını sağlamak için miktar alanının değiştirilmesi mümkündür. Kısmi kapanışlar için miktarı düzenle & kapata tıkla.

15 Tek Tık Al/Sat etkinleştir: Onay penceresini kaldırarak al/sat işlemlerini hızlandırır. Kısmi işlem kapatma, sadece Tek Tık Trading Etkinleştir işaretli olduğunda yapılabilecektir. 11. Kapalı Pozisyonlar kapalı pozisyonlar hakkında detaylı bilgi sağlar. i. Kimlik : MT emir numarası ii. Enstrüman: İşlem konusu enstrüman iii. İşlem: Alış veya Satış iv. Miktar: Lotlar halinde işlem miktarı v. Açılış Fiyatı: İşlemin açılış fiyatı vi. Açılış Zamanı: İşlemin açıldığı zaman (MT sunucu zamanı) vii. Kapanış Fiyatı: İşlemin kapanış fiyatı viii. Kapanış Zamanı: İşlemin kapandığı zaman (MT sunucu zamanı) ix. S/L: Zararı durdur fiyatı x. T/L: Karı al fiyatı xi. Kar: Kapanış karı veya zararı. Kırmızı zarar, yeşil karı ifade eder. xii. Swap: Realize edilen swap fiyatı. xiii. Komisyon: Kapanış işlemi için alınan komisyon (işlem açılışı üzerine yansıtılır) xiv. İşlemler - hangi trading platformunun işlemi açmak için kullanıldığına dair bilgi xv. Tarih Aralığı Seç: Platformda görünecek kapanış işlemlerinin aralığını seçin (7/14/30 gün veya TÜMÜ) xvi. Kar: Kapalı pozisyonlarda toplam kar veya zarar İşlemdeki Emirler İşlemdeki emirleri görüntüle/düzenle i. ID: MT emir numarası ii. Enstrüman: İşlem konusu enstrüman iii. Tür: Alış Limiti, Satış Limit, Alışı Durdur, Satışı Durdur. Detaylar için bakınız sayfa 8. iv. Miktar: Lotlar halinde işlem miktarı v. Sona Erme Tarihi Bir emrin sona erme tarihi var ise, burada gösterilecektir (MT sunucu zamanı)

16 vi. Fiyat: istenen giriş fiyatı vii. Z/D: Zararı durdur fiyatı viii. K/A: Karı al fiyatı ix. Cari fiyat: Güncel piyasa fiyatı x. İşlemler: İşlemi düzenle veya sil. 13. Haberler* i. Tarih: Yeni duyurunun tam zamanı (MT sunucu zamanı) ii. Başlık: Haber duyurusunun konusu iii. İçerik: Haber duyurusunun gövde metni Tür: Haber türü: Forex Merkez Bankaları Faiz Oranları Finansal Emtia Borsası Genel Sektör Dedikoduları Hisse Senedi Piyasası Ekonomik Göstergeler iv. Filtre: Farklı haber türlerini filtrele. v. Haber Okuyucu: Tam makalenin yeni bir pencerede gösterilmesi

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 MetaTrader 4 İçerik İçerik 01 MetaTrader 4 Kurulumu 02 Mevcut Hesaba Giriş (Demo / Real) Şifre Değiştirme 03 Emir Giriş Bekleyen Emir Girme Zarar Durdur ve Kar Al Emirleri 01 MetaTrader 4

Detaylı

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu FOREX PİYASASI Forex Piyasası,iki ülke parasının birbirine ya da petrol,altın gibi emtia ve kıymetli maden değerlerinin bir ülke parasına göre alım satımının yapıldığı piyasadır.

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17 İçindekiler 1. Platform hakkında 3 2. Platformu yükleme 4 3. Platforma giriş 5 - Sıkça öne gelen sorunlar 5 4. Güvenlik şifresi değişimi 6 5. Çalışma alanını özelleştirme 7 -Araçlar penceresi 8 - Grafikler

Detaylı

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 İçerik Tablosu 1. Oturum Açma ve Kapatma 2. Çalışma Alanı Yaratma ve Ayarlar 3. İşlem Yapma a. Hisse İşlemleri b. Vadeli Kontrat İşlemler 4. Emir Türleri 5. Hesap Bilgileri 6. Haberler

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

Kullanım Kılavuzu 2012

Kullanım Kılavuzu 2012 Kullanım Kılavuzu 2012 TradeMaster International (TMI) Kullanım Kılavuzu TradeMaster International (TMI) programını başlatabilmek için masaüstünde yer alan kısayol butonunu tıklamanız veya Windows un start

Detaylı

İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX. 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu. 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma

İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX. 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu. 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma 1 Aralık 2012 İÇİNDEKİLER A- META TRADER 4 HALKFX 1.HalkFX MetaTrader Programı Kurulumu 2.HalkFX MetaTrader Programı Oturumu Açma ve Kapatma 3.Piyasa İzleme ve İşlem Alanı 4.Emir İletimi 5.Pozisyon-Emir

Detaylı

BorsaOnline. ebroker Kullanım Kılavuzu

BorsaOnline. ebroker Kullanım Kılavuzu BorsaOnline ebroker Kullanım Kılavuzu 1 BorsaOnline 1. BorsaOnline 2. Portföy 3. Hisse Senedi Emir Girişi 4. VİOP Emir Girişi 5. Bekleyen İşlemler 6. Gerçekleşen İşlemler 7. İptal Edilen İşlemler 8. Emir

Detaylı

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler Trader Kılavuzu İkili opsiyon yatırımlarının heyecanlı dünyasına hoş geldiniz! Bu kılavuz size ikili opsiyonların ne olduğunu ve onlarla nasıl yatırım yapabileceğinizi açıklarken, bir yandan da sizi web

Detaylı

ideal Portföy Modülü Kullanımı

ideal Portföy Modülü Kullanımı ideal Portföy Modülü Kullanımı v2.80 1- ideal Araç Çubuğundaki sepet şeklindeki ikona ( ) basılarak veya ana menüden tıklanarak Portföy Penceresi açılır. Ekrana aşağıdaki pencere açılır 2- Hesap eklemek

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu

Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu Finansonline Pro Trader Kullanım Kılavuzu FINANSONLINE.COM FINANSINVEST 04.11.2013 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 FINANSONLINE PRO TRADER HAKKINDA... 2 VADELİ İŞLEMLER... 3 EMİR GİRİŞ EKRANLARI... 3 YENİ

Detaylı

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması Apple IOS kullanıcıları AppStore üzerinden, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları Google Play üzerinden Directfn ideal Cep uygulamasını cihazlarına indirip

Detaylı

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS HİÇ AÇILMIYOR PROGRAMIM ÇOK AĞIR ÇALIŞIYOR PROGRAMIMIN

Detaylı

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

TradeMaster TM: TradeMaster 1 Yatırımcıların internet erişimi olan her yerden,hesapları ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmalarına, anlık piyasa verilerini inceleyerek Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası nda

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

1. BÖLÜM. Özel teknolojimiz, işlem olanakları sunarak günde 24 saat boyunca otomatik olarak binlerce finansal aracı izlememizi olanaklı kılmaktadır.

1. BÖLÜM. Özel teknolojimiz, işlem olanakları sunarak günde 24 saat boyunca otomatik olarak binlerce finansal aracı izlememizi olanaklı kılmaktadır. Autochartist Kullanıcı Kılavuzu 1. BÖLÜM GİRİŞ Autochartist, işlemcilerin, aşağıdakiler de dâhil olmak üzere, bir örnek ile ne ve ne zaman işlem yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak en iyi işlem

Detaylı

Aralık 2006 da hazırlanmıştır.

Aralık 2006 da hazırlanmıştır. 1 Aralık 2006 da hazırlanmıştır. Tarih : Aralık 2006 / İZMİR - TÜRKİYE HEDEF FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Halit Ziya Bulvarı, Uz İş Merkezi, No:52 Tel: 0232.4415492 www.hedefonline.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı