İndex. Semanticum Nedir? Neden Semanticum? Ne Dediler? Sayılarla Semanticum Semanticum Hizmetler? Semanticum Araçlar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İndex. Semanticum Nedir? Neden Semanticum? Ne Dediler? Sayılarla Semanticum Semanticum Hizmetler? Semanticum Araçlar"

Transkript

1

2 İndex Semanticum Nedir? Neden Semanticum? Ne Dediler? Sayılarla Semanticum Semanticum Hizmetler? Semanticum Araçlar

3 //SEMANTICUM Semanticum Nedir? Semanticum markanıza, kurumunuza, ürününüze ya da size ait arama sonuçlarını anlık olarak indeksleyen, semantik anlamlandırma altyapısını kullanarak verileri anlamlı (pozitif, negatif, nötr) sonuçlar halinde raporlayan bir e-takip ve sosyal medya analiz platformudur Semanticum, metrik tabanlı bir altyapıya sahiptir. Bu sayede standart keyword tabanlı platformların ötesinde sadece konuşulma sayılarını sağlamakla kalmaz; tematik takipler de yapabilir. Örneğin; standart takip platformlarında olduğu gibi kedi kelimesini monitör etmenin yanında, metrik alt yapısından dolayı kedileri sevmek ya da kedilerden nefret etmek içerikli dataların da online takibini yapabilirsiniz. Buna bağlı olarak sosyal kamuoyu araştırmaları da yapabilirsiniz.

4 //NEDEN SEMANTICUM

5 //NEDEN SEMANTICUM? 1) İşletmenizi Bir Sosyal Kuruma Dönüştürün! Karşılaştırma analizine tıklarak ETAKİP içerisinde aldığınız analizleri karşılaştırmalı olarak rakip, marka, ürün bazında da alabilirsiniz. Farklı bir örnek olarak aşağıda BMW için belirli tarih aralığındaki sosyal medya algı karşılaştırmasını görebilirsiniz.

6 //NEDEN SEMANTICUM? 2) Müşteri Hizmetlerini Yönetin! Üretkenliğinizi arttırın: Sematicum.com vaka ve iletişim denklemini otomatik olarak yönetir. Böylece; etkileşimler anlık olarak tespit edilir ve müşteri kayıtlarıyla ilişkilendirilir. Müşteri memnuniyetinizi geliştirin: ihtiyaç duyulduğu anda; şikâyetleri noktasal olarak tespit eder ve bunlara cevap vermenizi olanaklı kılar. Müşteri etkileşiminizi ölçümleyin: Hızlı kararlar almak ve uygulamak için yorumları anlık olarak sınıflandırır ve bunları uygun takım üyesine yönlendirir. Geleceğe hazırlanın: Her bir müşteriniz İçin Sosyal Profiller oluşturmak ve Konuşma içeriğini elde etmek için; sosyal ağı CRM teknolojisiyle buluşturur.

7 //NEDEN SEMANTICUM? 3) Veri Analizi Yapın! Modern raporlama: Tüm yeni ve önemli sosyal verileri otomatik olarak günceller. Bu sayede, emeğinizi günlük operasyonlara odaklayabilirsiniz. Geçmiş veriler: İki yıllık sosyal veriyi karşılaştırmak, santimantal ve eğilim değişikliklerini görmek için Semanticum.com kullanın. Veri temizleme: Geçmişteki tüm yanlış etiketlenmiş çalışmaları otomatik olarak düzeltin.

8 //NEDEN SEMANTICUM? 4) Sosyal Topluluk Yönetin! Bir topluluk oluşturun: Online topluluğunuz için neyin önemli olduğunu belirleyin ve işletmenizin gelecek hedefleri için strateji belirlemesine yardımcı olun. Fikir liderlerini tanıyın: Marka taraftarlarını, onları kötüleyenleri ve kilit noktalardaki online fikir liderlerini bulun. Sosyal kanallarda konuşulanlara tam vaktinde cevap verin.

9 //NEDEN SEMANTICUM? 5) Sosyal Pazarlama Yapın, Ürün Geliştirin! Müşterilerinizin isteklerini tahmin etmeyin: İşinizi tahminlere bırakmayın. Değerli ve tutarlı bir müşteri beklentileri analizi için; müşteriden gelen gerçek zamanlı geri bildirimlere kulak verin. Bu bilgiyi, daha iyi ürünler ve üstün servisler sağlamak için şirketinizdeki doğru insanlarla otomatik olarak paylaşın. Sosyal bir girişime dönüşün: Şirketinizin doğru ölçümler yapmasına, yeniliklere entegre olarak değişip dönüşmesine yardımcı olmak için Semanticum.com kullanın. Semanticum.com un şirketinizin farklı farklı ihtiyaçlarına uygun model ve fiyat önerileri var. Bizimle iletişime geçin.

10 //NEDEN SEMANTICUM? 6) Dinleyin! Her gün milyonlarca online konuşma gerçekleşiyor. Ve bunlar; markanızın, rakiplerinizin ve genel anlamda sektörünüzün etrafında gerçekleşiyor. Bu konuşmalara kulak vermek için şimdiden daha iyi bir zaman yok. Sosyal ağdaki tartışmalar söz konusu olduğunda, bir daha asla karanlıkta kalmayacaksınız. Semanticum.com yolunuzu aydınlatacak. Analiz panomuz sayesinde sosyal ağda, markanızın etrafında dönen bütün konuşmaları saptayabilirsiniz. Sadık takipçilerinize yakin olmak, negatif yorumcuları neyin gerçekten rahatsız ettiğini keşfetmek; yani sosyal ağa kulak vermek için sizin en iyi arkadaşınız olacak. İnsanların markanız hakkında neler konuştuğunu merak mı ediyorsunuz? Semanticum.com ile başlamak için buraya tıklayın.

11 //NEDEN SEMANTICUM? 7) Sosyal Medyayı Ölçün! Sosyal ağdaki konuşmaları dinlerken, simdi büyük ihtimalle gerçekten neler söylendiğiyle ilgilenmeye başlıyorsunuz. Hatta belki de aldığınız sonuçları sosyal medya stratejinizde kullanmaya hazırsınız. Milyonlarca konuşmayı takip etme fikri yıldırıcı gözükebilir ama korkmayın; biz bunun için buradayız. Sizin için, işin zor kısmını hallettik. Siz sınırsız miktarda veriyi taramaya daha az zaman harcayacak ve vaktinizin çoğunu takipçilerinizle etkileşime ayırabileceksiniz. Semanticum.com un kolay okunabilir Özet Panosu yla; harekete geçirici, müşterinizin deneyimlerini değerini arttırıcı ürün ve hizmetler geliştirmenize yarayacak sonuçlar elde edin. Markanız hakkında konuşulanları duymaya hazır olduğunuzda Semanticum.com la iletişime geçin.

12 //NEDEN SEMANTICUM? 8) Ve Etkileşime Geçin! Sosyal ağdaki konuşmaları dinlemekteyseniz, etkileşim vakti geldi. Semanticum.com konsolu sosyal ağda etkileşime geçmenizi kolaylaştırır, Twitter ve Facebook taki müşterilerle doğrudan iletişim kurmanızı sağlar. Bütün bunları kullanıcı dostu bir masaüstü uygulamasıyla mümkün kılar. Sosyal medya takibinden elde ettiğiniz bilgiyi alabilir ve bu bilgilere istinaden önceki stratejileriniz üzerinde değişikliklere gidebilirsiniz. Etkileşim sizi sınırsız yerlere götürebilir. Semanticum.com la etkileşime geçin.

13 //Onlar Neden Semanticum? Sorusunu Cevapladılar.

14 //Ne Dediler? Semanticum.com sayesinde Ülker markaları hakkında sosyal medyada yaratılan içerikleri izliyor,hem tüketici iç görülerine ulaşıyor hem de yanlış beyanatların önüne geçiyoruz. Nevgül Anbarlılar, Yıldız Holding Dijital Pazarlama Direktörü

15 //Ne Dediler? Semanticum detaylı özellikleri ve fark yaratan uygulamarıyla,markalarımız için gereken datayı bize her zaman en iyi şekilde iletti.arayüzünün kolaylığı,rakiplerine gire daha esnek yapısı ve hızlı çalışması sosyal medya gibi anlık datanın çok önemli olduğu bir konuda bize hep rahat ettirdi.pazarın trendlerini set eden bir ürün olarak görüyoruz. Alemşah Öztürk, CEO

16 //Ne Dediler? İnteraktif iletişimin hızla geliştiği günümüzde ve gelecekte araştırma yöntemlerinin Sosyal Medya tabanlı yapılarla geliştirilmesi ve online mecraya dönüşmesi sürecinde Semanticum'un önemli birçözüm ortağı olduğuna inanıyoruz.özellikle sosyal kitlenin nabzını yerinde ve planlı bir aksiyon ile ölçmek istediğinizde esnek bir yapıya ihtiyacınız bulunuyor.gerçekleştirdiğimiz projeler genelinde Semanticum yapısal olarak proaktivitesini ve uzmanlığını en iyi şekilde göstermiştir. Şems Hür, Ipsos KMG İnovasyon Direktörü

17 //Ne Dediler? Semanticum un derinlemesine analizleri ve nitelikli raporlama sistemi, müşterilerimizin kimliklerini dijital dünyada etkin, doğru ve güvenilir bir şekilde yönetebilmemizin yanı sıra en doğru stratejiyi hazırlamamıza da olanak sağlıyor. Serhat Poyraz, Dijital Medya Yönetmeni / Smartis Interactive

18 //Ne Dediler? Reklam, medya, iletişim ve pazarlama sektörlerinin referans dergisi Campaign olarak, güvenilir iş ortağımız Semanticum'un analizlerini kullanmak içeriğimizi zenginleştiriyor. Tolga Tuna, Campaign Türkiye Yayın Yönetmeni

19 //Ne Dediler? Çok yakın gelecekte arama/search sonuçları, kişi ve kurumların değerlendirilmesinde temel belirleyici haline gelecek. Bu durumda Semanticum hizmetlerini alanlar vezir, almayanlar rezil ya da sefil olacaklar. Bu bir stratejik uyarıdır! Ufuk Tarfan, Fütüristler Derneği Başkanı

20 //SAYILARLA SEMANTICUM

21 //Sayılarla Semanticum Veri tabanında yaklaşık 2 Milyar veri tutuluyor. Yerli ve yabancı yaklaşık 80 Milyon Sosyal Medya Profili saklanıyor. Şu anda yaklaşık 600 Bin i Türkçe olmak üzere 1 Milyon site taranıyor. Günlük 100 Milyon entry kontrol ediliyor. Günlük 10 Milyon entry kaydediliyor. Maximum 15 dakika gecikmeli realtime çalışıyor.

22 //SEMANTICUM HİZMETLER

23 //HİZMETLER 1) Metrik Bazlı Takip Sistemi Semanticum keyword tabanlı platformların ötesinde sadece konuşulma sayılarını sağlamakla kalmaz; tematik takipler de yapabilir. Semanticum un en önemli özelliklerinden birisi, verilerin semantik olarak anlamlandırılmasıdır. Öncelikle sistemde takibi yaptırdığınız markanıza ait temaların örnek sentimental değerlendirmeleri yapılır. Semanticum Hesap Yönetimi Sistemini kullanarak, S-CRM yönetiminizi gerektiğinde cevap verilmek istenen sosyal medya iletileri için ilgili mecralara gitmek zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Dolayısıyla, kurumunuza ait birden fazla marka hesabını semanticum.com üzerinden tek panelde yönetebilirsiniz.

24 //HİZMETLER 2) Otomatik Semantik Analiz Semanticum un en önemli özelliklerinden birisi, verilerin semantik olarak anlamlandırılmasıdır. Öncelikle sistemde takibi yaptırdığınız markanıza ait temaların örnek sentimental değerlendirmeleri yapılır. Bu sayede; sistem örnekleme yapabileceği değerlendirme verilerini almış olur. Bir başka deyişle; manüel değerlendirme sayısı arttıkça semantik değerlendirme tutarlılığı da artmış olur.

25 //HİZMETLER 3) Çok Katmanlı Kullanıcı Yönetimi Semanticum üzerinde, tek bir marka yönetimi için birden fazla hesap açabilir ve bu hesaplarda ayrı ayrı tema (marka vs) takibi yapabilirsiniz. Böylelikle örneğin; kurumsal iletişim departmanınıza sadece basın bülteni online yansımaları raporu gönderilirken, üst düzey yönetime de sadece kriz raporları ya da sadece üst düzey yöneticilerin e-takip raporları gidebilir. Bu sayede farklı departman ya da farklı seviyede uzmanlar sadece istedikleri raporlara ulaşabilme seçeneğine sahip olur. Kendi çalışma alanı dışındaki rapor yığınlarıyla zaman kaybetmek zorunda kalmazlar.

26 //HİZMETLER 4) Sosyal Medya Hesap Yönetimi Semanticum Hesap Yönetimi Sistemini kullanarak, S-CRM yönetiminizi gerektiğinde cevap verilmek istenen sosyal medya iletileri için ilgili mecralara gitmek zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Dolayısıyla, kurumunuza ait birden fazla marka hesabını semanticum.com üzerinden tek panelde yönetebilirsiniz.

27 //HİZMETLER 5) Trend Topic Semanticum, otomatik olarak aynı içeriğe sahip başlıkları trend topic altında toplar. Örneğin; kurumunuza ait bir basın bülteni dağıtımı yapılmış ise bu bülteni yayınlayan web siteleri, forumlar hatta içeriği konu etmiş "tweetler" otomatik olarak tasniflenir. Ortak içeriği anlatan bir başlık altında mecra dağılımı, toplam konuşulma gibi detaylarla birlikte otomatik olarak raporlanır.

28 //HİZMETLER 6) Detaylı Filtreleme Semanticum rapor ekranında ayrıca bir detaylı filtre widget ı bulunmaktadır. Ekranın solunda bulunan bu widget a tıklayarak; rapor içerisinde yer alan mecra dağılımı, zaman filtresi, etiketler, linkler, dil filtresi gibi tüm ana başlıklara göre filtreleme yapabilirsiniz. a) Çoklu Dil Desteği: Semanticum, Türkçe dâhil 35 farklı dili desteklemekte ve ayrı ayrı takip ve filtreleme olanağı sağlamaktadır. Çoklu Dil Desteği sayesinde markanızın Türkçe dışında yayın yapan ülke ya da mecralarda da; İngilizceden, Arapçaya, Fransızcadan, Tai diline kadar takibini yapabilirsiniz. b) Gün/Saat Bazlı Raporlama: Eş zamanlı olarak e-takip yapabildiğiniz platformda sadece yıl/ay/hafta bazında değil, gün hatta saat aralığında dahi filtreleme yapabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Filtreleyebilirsiniz.

29 //HİZMETLER 6) Detaylı Filtreleme c) Kaynaklara ve İçerik Tiplerine Göre Filtreleme: Bloglar, forumlar, sosyal ağlar, web siteleri gibi 8 farklı kategoride filtreleme yapabileceğiniz gibi, bu 8 kaynağı da içeriğine göre bilişim, enerji, kişisel, moda gibi farklı 47 farklı başlık altında filtreleyebilirsiniz. d) Kategorilendirme: Takibini yaptığınız temaları; etkinlik, sponsorluk, kampanya, kurum sözcüsü, marka-kurumsal, ürün-hizmet gibi başlıklar altında filtreleyebilirsiniz. e) Etiketlendirme: İçeriklerinizi, kurumsal iletişim, müşteri ilişkileri gibi başlıklar altında etiketleyebilir ve filtreleyebilirsiniz. Ayrıca bu etiketleri markanıza göre çeşitlendirerek kendiniz de tanımlayabilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

30 //HİZMETLER 7) Arşiv Semanticum da Ocak 2010 yılına dönük olarak tüm veriler tutulmaktadır. Dilerseniz hizmet başlangıcından daha eski verilerinizi de bu sayede görüntüleyebilir, hatta geçmişe yönelik sosyal medya araştırmaları da isteyebilirsiniz.

31 //HİZMETLER 8) Yorum Takibi Semanticum da sadece standart olarak girilen tweetleri, entryleri, status yazılarını, duvar yazılarını değil; bu entry"lere verilen yanıt ya da yorumları da görebilir, raporlayabilirsiniz. Bu yolla, markanızla ilgili yazılara girilen yorumlar, takibini istediğiniz markayı oluşturan keyword"ler içinde yer almasa dahi mutlaka raporlanır. Yani; yorumlarda sadece ilgili keyword ler temel alınmaz. Daha acık bir şekilde ifade edersek; standart monitoring platformlarında markanıza ait olumlu olarak yansıyan yazıların altında yorumlar, ilgili keyword"leri içermediği için takibe alınmaz. Ama Semanticum içerisinde bunlar mutlaka raporlanır, her bir yorum ayrıca bir veri olarak değerlendirilir. Semanticum kullanıldığında, olumlu içerik olarak değerlendirilen bir "entry"nin altında yer alan, hatta krize bile yol açabilecek nitelikte entrylerin kaçırılması gibi bir durumla karşılaşılmaz. Markanızla ilgili her türlü yorum da ayrıca kullanıcı bazında değerlendirilmiş olur.

32 //HİZMETLER 9) RT (ReTweet) Takibi Özellikle kampanya/yarışma dönemlerinde takibini yaptığınız temalara yapılan retweet"leri de Semanticum sayesinde izleyebilir, iletilerin etkileşimlerini analiz edebilirsiniz.

33 //HİZMETLER 10) Volume Alert! "Trend Topic"te olduğu gibi, benzer içeriğe sahip veriler belirli bir hacme ulaştığında Semanticum da ilgili "tool" otomatik olarak "alert"(uyarı) verir. Bu sayede kriz yönetimi gibi zamanın çok hassas ve değerli olduğu iletişim yönetimlerinde zaman kaybedilmemiş ve krize en erken müdahale gerçekleştirilmiş olur.

34 //HİZMETLER 11) Spam Filtresi Semanticum da raporlanan markalarınıza ait veriler içerisinde gereksiz çöp veri olarak tabir edilenler otomatik olarak filtrelenir. Kurum olarak sizden gelen istekler de değerlendirilerek bu filtre aralığı geliştirilebilir ve genişletilebilir. Ayrıca bazı web sitelerinde kısmi filtre dahi yapılabilir. Örneğin; bir banka markası takibi isteyebilir ve iş birliği anlamında web siteleri altında kurum adınızının bulunmasından dolayı; gelen tüm verilerin genel rapor içerisinde anlamsız veri yığını olduğunu düşünebilirsiniz. Bu sitelerde sadece ilgili bölümde yer alan partner/ iş birliği içerikli linkler otomatik olarak filtrelenir. Yeni sayfalar eklense de yine aynı kapsamda filtrelenmeye devam eder. Bunun yanı sıra yine bu sitelerde size ait diğer tüm güncel içerikler raporlanmaya devam eder. İlaveten; mecralar dışında kullanıcıları ve hesaplarını da flitleyebilirsiniz. Örneğin; markanızla ilgili sürekli "spamming" yapan bir "twitter kullanıcısını ve(ya) "facebook fanpage"ini bu kapsamda filtreye alabilir ve raporlanmamasını isteyebilirsiniz.

35 //HİZMETLER 12) Demografi Semanticum da markanızla ilgili yazan kullanıcıların mecra tarafından verilen cinsiyet, lokasyon, vb tüm demografik verilerini de raporlayabilirsiniz.

36 //HİZMETLER 13) Fanpage Takibi / Raporlaması Semanticum da dilerseniz markanıza ait Facebook ve twitter hesaplarını da özelleştilmiş olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede sadece size ait marka sayfalarına özel raporlar alabilir, etkileşimi daha detaylı ölçebilirsiniz.

37 //SEMANTICUM ARAÇLAR

38 //ARAÇLAR /MONITORING MONITORING Semanticum ile marka, ürün, kurum ya da bizzat kendiniz ile ilgili internet ve sosyal medyada yer alan tüm konuşmaları anlık olarak takip edebilirsiniz. Her gün milyonlarca online konuşma gerçekleşiyor. Ve bunlar; markanızın, rakiplerinizin ve genel anlamda sektörünüzün etrafında gerçekleşiyor. Bu konuşmalara kulak vermek için şimdiden daha iyi bir zaman yok. Sosyal ağdaki tartışmalar söz konusu olduğunda, bir daha asla karanlıkta kalmayacaksınız. Semantikum.com yolunuzu aydınlatacak. Analiz panomuz sayesinde sosyal ağda, markanızın etrafında dönen bütün konuşmaları saptayabilirsiniz. Sadık takipçilerinize yakin olmak, negatif yorumcuları neyin gerçekten rahatsız ettiğini keşfetmek; yani sosyal ağa kulak vermek için sizin en iyi arkadaşınız olacak.

39 //ARAÇLAR /MONITORING 1) Mecra Analizi Bu tool sayesinde markanızla ilgili konuşmaların mecralara (sosyal ağlar, forumlar, şikâyet siteleri, vs) yansıma oranlarını ölçebilir ve raporlayabilirsiniz.

40 //ARAÇLAR /MONITORING 2) İçerik Analizi Markanızla ilgili konuşmaların içeriğini öğrenebilir, onları etiketleyebilir, bu konuşmaların santimantal analizini yapabilir ve hakkınızda konuşan sosyal medya kullanıcıları hakkında bilgi alabilirsiniz.

41 //ARAÇLAR /MONITORING 3) Kullanıcı Analizi Markanız hakkında konuşan sosyal medya kullanıcılarının demografik bilgilerini elde edebilir; içerik, yorum, etkileşim gibi detaylı analizlere ulaşabilirsiniz.

42 //ARAÇLAR /MONITORING 4) Video Analizi Özellikle video analizi sayesinde videolarınızın "seeding" sonrası yayılım ve görüntülenme sonuçlarını yine anlık olarak Semanticum üzerinden alabilir, gelen yorumları öğrenebilirsiniz. Video nun yanında Semanticum un metrik tabanlı alt yapısı sayesinde içerik dağılımları ve yayılım hızlarını da ölçümleme imkânı bulabilirsiniz.

43 //ARAÇLAR /RAKİP & PAZARLAMA RAKİP PAZARLAMA ANALİZİ Sadece kendinizle ilgili konuşmaları değil rakibinizle ilgili tüm konuşmaları da online dünyada anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede markanızın sosyal medyada yaptığı tüm aktiviteler takip ederlen aynı zamanda alınacak aksiyonlar için de veri sağlamış olursunuz. Hangi ürün neden daha çok konuşuluyor, hangi aktiviteye neden daha çok katılım olmuş, neden ilgili dönemde rakip daha çok konuşulmuş gibi soruların da cevabını alarak rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.

44 //ARAÇLAR /CRM CRM Yine sosyal medya iletişiminin olmazsa olmazı S-CRM Yönetimi ni de Semanticum üzerinde ayrı bir tool içinde yapabilirsiniz. Tüm müşteri ilişkilerini yönetebildiğiniz gibi yine bu tool üzerinden raporlama yapabilir birbirinden bağımsız departmanlara sadece ilgilendikleri konularla ilgili bildirimde bulunabilirsiniz.

45

46

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Muhammet Altındal 1 1 Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü, Bilişim Yüksek Lisans, İstanbul muhammetaltindal@gmail.com Özet: Ekonomi,

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar...

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... ERP ötesı ve Workcube e-iş sistemleri a.ş. yönetim ve teknoloji tanıtım bülteni 2011 Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... Customization (Özelleştirme) ERP Projelerinin Dipsiz Kuyusu ERP2 Devri Kapanıyor,

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI i T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI HASTANE VE HEKİM TERCİHİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMININ ETKİSİ: ANKARA İLİ ÖRNEĞİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Emre TENGİLİMOĞLU

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

BENZERSİZ ÇÖZÜMLER. Farklı Endüstriler için PERAKENDE SEKTÖRÜNDE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SİGORTADA DAHA YÜKSEK KÂRLILIK SAPPHIRE NOW GÜNDEMİ

BENZERSİZ ÇÖZÜMLER. Farklı Endüstriler için PERAKENDE SEKTÖRÜNDE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SİGORTADA DAHA YÜKSEK KÂRLILIK SAPPHIRE NOW GÜNDEMİ SAYI 13 / 2015 Farklı Endüstriler için BENZERSİZ ÇÖZÜMLER PERAKENDE SEKTÖRÜNDE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SİGORTADA DAHA YÜKSEK KÂRLILIK SAPPHIRE NOW GÜNDEMİ FIT Solutions, e-fatura, e-defter, e-irsaliye, e-arşiv,

Detaylı

ERP ötesı. Workcube 11.1, Yeni Versiyon. İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor.

ERP ötesı. Workcube 11.1, Yeni Versiyon. İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor. ERP ötesı ve Workcube e-iş sistemleri a.ş. yönetim ve teknoloji tanıtım bülteni 2012 Yeni Versiyon Workcube 11.1, İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor. ERP İmplementasyonu

Detaylı

ÇAĞRI MERKEZİ YÖNETİMİ-I

ÇAĞRI MERKEZİ YÖNETİMİ-I T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 3066 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1999 ÇAĞRI MERKEZİ YÖNETİMİ-I Yazarlar Erdinç YÜKSEK (Ünite 1-4) Gökçe AKAR (Ünite 5) Haluk ŞANLI (Ünite 6) Editör Yrd.Doç.Dr.

Detaylı

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler ERP Yazılımı Seçim Sürecinizi Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler white papers İçindekiler Değerli Okuyucu, Bu doküman ERP, CRM, İnsan Kaynakları Yönetimi vb. kurumsal bilgi sistemi uygulamalarını

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi 1 1991 yılında İzmir de başladığı yolculuğuna bugün 10 ülkede 400 iş ortağı ile birlikte 200 kişiye yaklaşan ekibi ve 40 bini aşkın

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Ocak 2015 Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Bu rapor, Deloitte Global Enterprise Risk Services tarafından hazırlanan Risk Intelligence in the Energy

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

REKLAMIN SONUÇLARI VE ETKİLERİ

REKLAMIN SONUÇLARI VE ETKİLERİ REKLAMIN SONUÇLARI VE ETKİLERİ Çok konuşulanlardan biri, hiç şüphesiz reklamın sonuçlarıdır. Ben bu kadar para harcadım, ne olacak? Sonuç bu mu olacaktı, ne kadarı boşa gitti acaba? hep tartışılan sorulardır.

Detaylı

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu?

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Ocak 2014 Günümüzde Türkiye de faaliyet gösteren bankaların sosyal medya etkinlikleri, Facebook ve Twitter hesabı oluşturup; reklam ya da tanıtım yoluyla

Detaylı

T.C. KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

T.C. KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ T.C. KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ SOSYAL MEDYANIN TÜKETİCİ DAVRANIŞLARINA ETKİLERİ: TÜRKİYE DEKİ SOSYAL MEDYA KULLANICILARI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA Hazırlayan Mahmut Sami

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

Operasyonel Kiralama Sektör Raporu 2013 Yılı 1. Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Operasyonel Kiralama Sektör Raporu 2013 Yılı 1. Çeyrek Sonuçları Açıklandı TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI TEMMUZ-AĞUSTOS 2013 SAYI: 69 "Operasyonel ve günlük kiralama firmaları için değer yaratmayı sürdüreceğiz" Ali Haydar BOZKURT Toyota Türkiye Pazarlama ve

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i

AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i K u r u m u n u z a r e n k k a t ı y o r u z Değişim için hazır mısınız? Biz hazırız Dünya hızla değişiyor. İş yapma biçimleri hızla değişiyor.

Detaylı