OHS Backoffice > Ana Görünüm. OHS Backoffice'de birden fazla otelinizi yönetebilirsiniz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OHS Backoffice > Ana Görünüm. OHS Backoffice'de birden fazla otelinizi yönetebilirsiniz."

Transkript

1

2

3 OHS Backoffice > Ana Görünüm OHS Backoffice'de birden fazla otelinizi yönetebilirsiniz.

4 OHS Backoffice > Otel Bilgileri Otel resmi iletişim, konum, kapasite bilgileri ve varsayılan dil, iç pazar para birimi ve dış pazar para birimlerinin tanımlandığı alandır.

5 OHS Backoffice > Otel Tanıtımı Otelin, odaların, konum, ulaşım, aktiviteler ve civardaki turistik yerlerin kısaca tanıtıldığı alandır. Birden fazla farklı lisanda tanımlamalar mümkündür.

6 OHS Backoffice > Otel Özellikleri Otelinizle ilgili özellikleri seçebilir, listede olmayan özellikleri ekleyebilirsiniz.

7 OHS Backoffice > Otel Fotoğrafları Otelinizle ilgili tüm fotoğrafların eklenip, açıklama yazılabildiği alandır.

8 OHS Backoffice > Otel Videoları Otel videonuzun eklendiği alandır.

9 OHS Backoffice > Otel Koşulları Otelinizle ilgili genel koşulları tanımlamalısınız. Çocuk ve ilave yatak fiyatlaması, maximum bir seferde yapılabilecek oda rezervasyon ve gün sayısı ve diğer eklemek istediğiniz tüm koşullar bu alandan yönetilir. Ön yüzde görülen otel koşulları bu alandaki bilgilerden derlenmektedir.

10 OHS Backoffice > Ödeme Ayarları OHS sistemi kredi kartı, banka havalesi ve garantisiz rezervasyon olmak üzere 3 tip ödemeye müsade eder. Bu alanda ilgili ödeme türlerine ait detaylar tanımlanır.

11 OHS Backoffice > Banka Hesapları Havaleleriniz için banka hesaplarınızı detaylı bir şekilde tanımlamanız gerekir.

12 OHS Backoffice > Kullanıcılar OHS farklı yetkilerde farklı kullanıcıların sistem üzerinde çalışmasına müsaade eder.

13 OHS Backoffice > Tema Ayarları OHS otel web sitesinin renk tonlarına uygun yapıda rezervasyon arayüzü oluşturmasına imkan sağlar. Mevcut 5 ana renk tonu bulunmaktadır.

14 OHS Backoffice > Sosyal Medya Otelinize ait facebook hesabına entegre olarak OHS backoffice aracılığıyla gerçekleştireceğiniz aksiyon, promosyon veya duyurularınızı anlık yayınlamanızı sağlar.

15 OHS Backoffice > Oda Tanımlama OHS ile istediğiniz tip ve özellikte odalarınızı tanımlayabilir, odalar ile ilgili sayısız detaylar verebilirsiniz. Odalarınızla ilgili listede mevcut özellik yoksa siz de yeni özellik ekleyebilirsiniz.

16 OHS Backoffice > Oda Tanımlama Odalarınızla ilgili fotoğraflar yükler açıklamalar ekleyebilirsiniz. Odalarınızın tanıtımlarını yapabilir oda kapasitelerini belirlersiniz.

17 OHS Backoffice > Oda Tanımlama Odanızda bulunan yatak türlerinin sayılarını belirtebilirsiniz.

18 OHS Backoffice > Oda Tanımlama Daha önceden tanımlamış olduğunuz oda özelliklerini, yeni tanımlayacağınız odaya doğrudan aktarabilirsiniz. Odanızla ilgili özel koşullar belirlersiniz.

19 OHS Backoffice > Ekstra Tanımlama konaklamalarınızın yanında ücretli sunduğunuz ekstra hizmetlerinizi bu alanda tanımlayabilirsiniz.

20 OHS Backoffice > Ekstra Tanımlama Ekstralarınızın türünü seçebilir, başlangıç bitiş saatlerini varsa videosunu, fotoğraflarını, iç pazar için ayrı dış pazar için ayrı fiyatlamalar yapabilirsiniz.

21 OHS Backoffice > Ekstra Yönetimi Ekstralar yönetimi, ilgili konaklamalar ile birlikte satın alınan ekstra hizmetlerin detaylı listelendiği alandır. Ekstralar bağlı bulunduğu rezervasyon numarası, ekstranın adı, ekstranın gerçekleşeceği tarih, ekstrayı alacak olan kişinin adı soyadı, kişi dağılımı ve toplam tutar olarak listelenir. Ekstra detaylarında geçen kelime / rakam veya belirli tarih aralıklarına göre filtrelenip listelenebilir.

22 OHS Backoffice > Kısıtlamalar Yönetim alanında odalarınızın etkin satış, pazarlama ve rezervasyon yönetimi için OHS güçlü ve çeşitli uygulamalar sunar. Kısıtlamalar alanı, müşterinin yapacağı rezervasyona istinaden istenilen tarih aralığında minimum veya maksimum gün sayısı kadar konaklama koşulu tanımlamanızı sağlar.

23 OHS Backoffice > Release Time Release time giriş tarihine kadar en son rezervasyon yapabilme zamanıdır. Örneğin; release time 'ı 1 gün tanımlarsanız OHS rezervasyon sistemi giriş tarihine 1 gün kala rezervasyon alma işlemini durdurur. Dolayısıyla yoğun dönemlerde son dakikada aynı gün için rezervasyon gelme ihtimali ortadan kalkar.

24 OHS Backoffice > İptal Koşulları OHS esnek iptal koşulları tanımlamanızı sağlar. Örneğin giriş tarihine X gün kaladan sonra yapılan iptallerde 1 gün veya tüm konaklama tutarının no show olarak tahsil edilmesi koşulu veya iptal halinde tüm konaklama tutarının geri ödemesiz olarak tahsil edilmesi gibi koşullar uygulanabilir.

25 OHS Backoffice > Promosyonlar OHS ile iki tür promosyon tanımı mevcuttur. İlki tanımlanan tarih aralığında 4 gece kal, 3 gece öde veya 3 gece kal veya 3. gece %50 indirimli konakla gibi. İkincisi mevcut ücretli ekstra hizmetleri tanımlanan tarih aralığında konaklamayla beraber ücretsiz verilmesidir.

26 OHS Backoffice > Grup İndirimleri OHS istenen tarih aralığında tanımlı kişi sayısının üzerinde rezervasyon talebi durumunda belirlediğiniz oran dahilinde indirim uygulamanızı sağlar. Örneğin: 21 kişi üzerinde konaklama durumunda %10 indirim sağlanması.

27 OHS Backoffice > Aksiyonlar OHS ile istenilen zaman aralığında anlık iskontolar uygulanabilir. Örneğin Mart arasında perşembe günleri %25 indirim.

28 OHS Backoffice > Panel (Uzun Dönem) OHS uzun dönemli panel vasıtasıyla belirlenen tarih aralığında, istenilen günlerde veya tüm günlerde, bahsi geçen tüm yönetim uygulamalarını (Kısıtlama, Release Time, Aksiyon, Promosyon, Grup İndirimleri, iptal koşulları) ve konaklamayla ilgili pansiyon durumu ve ödeme tipi tanımlamalarını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu işlemler istenilen oda veya odalar için uygulanabilir. Bunun yanında eş zamanlı olarak seçilen oda veya odalara müsaitlik girilebilir, iç ve dış pazarda uygulanmak üzere iki ayrı tanımlama uygulanabilir. OHS uzun dönemli panel piyasadaki en kuvvetli yönetim panellerinin başında gelmektedir. Yapılan değişiklikler görsel grid alanında gözlemlenebilir.

29 OHS Backoffice > Grid (Kısa Dönem) OHS kısa dönemli grid vasıtasıyla OHS uzun dönem panelinde yapılan tüm işlemler görsel olarak gerçekleştirilir. Bu alanda daha çok kısa dönemli anlık değişiklikler için tercih edilir.

30 OHS Backoffice > Raporlar (Toplam Girişler) Bu alanda toplam giriş ve iptallerin yıllık ve aylık miktarları listelenir.

31 OHS Backoffice > Raporlar (Ülke Dağılımı) Ülkeler alanında hangi ülkeden rezervasyon yapıldığı görsel olarak sunulur.

32 OHS Backoffice > Kazançlar Bu alan yıl içerisindeki iç ve dış pazar cirolarını ayrı ayrı listeler, listelemede her ay için ayrı detaylandırma yapılır.

33 OHS Backoffice > Kazançlar Yıl içerisinde satılan ekstraları görsel bir biçimde görüntüler.

34 OHS Backoffice > Log (İşlem Kayıtları) OHS log sistemiyle sistemde yapılan tüm hareketler kayıt altına alınmaktadır.

35 OHS Backoffice > Müsaitlik Tanımlama Otel bu alanda istediği tarih aralığında veya doğrudan tarih üzerinde müsaitlikleri dinamik olarak değiştirebilir.

36 OHS Backoffice > Müsaitlik Tanımlama Tükenmiş odalar - OHS sistemi müsaitliği bitmiş odaları aylık periyotlar halinde listeler ve otel rezervasyon yönetimi tarafından bu tarihlere doğrudan müsaitlik artırma imkanı sunar.

37 OHS Backoffice > Yorumlar Her konaklama sonrasında OHS sistemi ilgili misafire e-posta gönderir ve oteldeki konaklamasına istinaden müşteri memnuniyet anketi doldurmasını ister. Yapılan yorumlar bu alana düşer. OHS otel yetkilisi bu alanda yorumları okuyarak onay vermesi halinde OHS rezervasyon ön yüzünde yorumun görüntülenmesini sağlar. Uygun olmayan bir yorum durumunda OHS otel yetkilisi ilgili mesajı askıya alabilir.

38 OHS Backoffice > Duyurular OHS Duyurular alanında rezervasyonla ilgili tüm hareketler sırayla listelenir. Bu hareketler otel veya müşteri tarafından gerçekleştirilmiş olabilir. Örneğin; müşteri tarafından yeni bir rezervasyon yapılması veya değişiklik, iptal, yeni kredi kartı tanımlama, not ekleme, ödeme bildirimi gibi, otel tarafından; rezervasyon onaylama, iptal etme, ek bilgi isteme gibi işlemler. Bunun yanında OHS sistem yönetimi tarafından yapılan genel duyurular bu alanda görüntülenir.

39

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ?

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? Dünyada her gün milyonlarca kişi internet üzerinden online otel rezervasyonu yapmaktadır Son dakikada yapılan rezervasyon sayıları mobil internet kullanımının hızıyla gün geçtikçe

Detaylı

BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU

BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU 1 BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU 2 İçindekiler 1. Genel Anlatım (Sayfa 3) 1.1 Önsöz 2. Sipariş Yönetimi (Sayfa 4-5) 2.1 Sipariş Yönetimi 3. Ürün Yönetimi (Sayfa 6-9)

Detaylı

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 14.01.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. GENEL ÖZELLİKLER..11 3. REZERVASYON...17 4. RESEPSİYON.24 5. ODALAR YÖNETİMİ...

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İçindekiler İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri... 8 Başlangıç

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012

Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012 Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012 İçindekiler Ayarlar... 5 Tip Tanımları... 7 Erişim Tipleri... 7 Aile Bireyleri... 8 Sağlık Kontrol Tipleri... 8 Öğrenim Durumu Tipleri... 8 Özel Durum Tipleri... 8 Ehliyet

Detaylı

Mobil satış ve dağıtım sistemini kullanmanız için on neden:

Mobil satış ve dağıtım sistemini kullanmanız için on neden: Mobil Satış Dağıtım Sistemi Mobil satış ve dağıtım sistemini kullanmanız için on neden: Sıcak satış yapabilir, sipariş alabilirsiniz Satış anında fatura kesebilirsiniz. Doğru ve hızlı tahsilat (nakit,

Detaylı

AKINSOFT Otel 4. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT Otel 4. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 11.01.2011 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı, tüm otel ve pansiyonlara hitap etmektedir. Rezervasyon, oda kayıt, odanın

Detaylı

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKROTOP Ticari Otomasyon Paketi 1 MİKROTOP Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi dinleyen program üretebilmektir. Gerek

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 İçindekiler Ayarlar... 4 Tip Tanımları... 6 Erişim Tipleri...6 Aile Bireyleri...7 Sağlık Kontrol Tipleri... 7 Öğrenim Durumu Tipleri... 7 Özel Durum Tipleri... 7 Ehliyet

Detaylı

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10 InnGenius Vega Yazılım ın en son ürünü InnGenius PMS küçük ve orta ölçekli otel,motel, pansiyon gibi misafir ağırlayan işletmelerin oda kontrolü, satış kanallarının yönetimi ve perakende satışlarını kontrol

Detaylı

WOLVOX İnsan Kaynakları

WOLVOX İnsan Kaynakları AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı barkodlu proximity kartlar

Detaylı

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile

Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un. internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ. ProjeX. ile Türkiye deki ilk Satış Ortaklığı sistemini kuran XTicaret.com un internet üzerindeki EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ PROJESİ ProjeX ile Ürününüz (Markanız) Milyonlara Ulaşıyor! * En KOLAY * En ETKİLİ * En HIZLI * En

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre YORKA TİCARİ ENTEGRE EĞİTİM DÖKÜMANI ÖNSÖZ Yorka Ticari Entegre Yazılımı, en basitten en üst seviyeye kadar tüm firmaların kayıtlarını tutma ve raporlamaya yönelik olarak hazırlanmış bir yazılımdır. Standart

Detaylı

Güvenlik / Görevler Görevler bölümü, sisteminize şirketinizdeki görev başlıklarını tanımlamanız ve daha sonra diğer bölümlerin varsa "Görev" alanlarında bu bilgileri kolayca kullanabilmeniz için düzenlenmiştir.

Detaylı

Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım

Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım Nebim V3 Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım Nebim V3, üretimden sevkiyata, toptan ve perakende satış kanallarında

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 İçindekiler Satış ve Dağıtım... 8 Ana Kayıtlar... 10 Verilen Hizmetler... 10 Verilen Hizmet Bilgileri... 11 Verilen Hizmet Muhasebe Hesapları... 13 Verilen Hizmet Ambar

Detaylı

GO Plus Cari Hesap LOGO Kasım 2014

GO Plus Cari Hesap LOGO Kasım 2014 GO Plus Cari Hesap LOGO Kasım 2014 İçindekiler Cari Hesap... 4 Cari Hesap Fişleri... 5 Cari Hesap Fiş Türleri... 7 Cari Hesap Fiş Bilgileri... 8 Cari Hesap Fişleri Başlık Bilgileri... 9 Cari Hesap Fişleri

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri... 9 Cari Hesap

Detaylı

Workcube Retail Çözümü Modül ve Fonksiyonları

Workcube Retail Çözümü Modül ve Fonksiyonları Workcube Retail Çözümü Modül ve Fonksiyonları Kurumsal Üye ( Tedarikçi / Müşteri ) Yönetimi Aktif / Potansiyel kurumsal üye yönetimi Sınırsız sayıda üye kategorisi Sınırsız sayıda sektör Sınırsız sayıda

Detaylı

Banka LOGO Kasım 2009

Banka LOGO Kasım 2009 Banka LOGO Kasım 2009 İçindekiler LOGO - GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Banka LOGO Haziran 2008

Banka LOGO Haziran 2008 Banka LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO-GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Doris Marina Yönetim Sistemi_

Doris Marina Yönetim Sistemi_ Doris Marina Yönetim Sistemi_ Marina İşletmeciliği ve Yönetimi Turizm ve denizcilik başlı başına büyük ve ciddi sektörler olup, bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin büyük riskler ve zor şartlar altında

Detaylı