Ticaret sinyalleri-sıkça Sorulan Sorular

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ticaret sinyalleri-sıkça Sorulan Sorular"

Transkript

1 Ticaret sinyalleri-sıkça Sorulan Sorular 1. Eğer kullanıcı herhangi bir sinyal için abone olur ise, nasıl bir fiyat ile Sağlayıcının sinyalleri ile senkronize edilecektir? Senkronizasyon abonenin açık rızasına tabidir ve tüm bekleyen emirleri silmesi gerektirir ve tüm açık pozisyonlar kapatılır. Senkronizasyon sırasında sadece piyasa fiyatından daha iyi bir fiyat ile olan pozisyonlar kopyalanır. Zorlu senkronizasyon sırasında fiyatlar nasıl olursa olsun pozisyonlar kopyalanacaktır. 2. Bir ticaret hesabından birden fazla sinyal içn abone olabilir miyim? Hayır, olamazsınız. İşlemler sadece tek bir Sağlayıcı tarafından kopyalanabilir. Bu tüccarları kolaylaştırmak ve korumak için yapılmıştır. 3. Bir sinyal abonesi olduğum sürece, kendime ait işlemler uygulaya bilirmiyim? Hesabınızda kendi başınıza ticaret yapmanızı önermiyoruz. Self-ticaretinin,ilk senkronizasyona kadar, herhangi bir etkisi olmayacaktır. Senkronizasyon sırasından herhangi bir tutarsızlık sorunu olur ise, otomatik olarak bir pencere görüntülenecektir ve açık pozisyonlarınızı kapatmak veya bekleyen emirleri silmek isteyip istemediğinizi soracaktır. 4. Sağlayıcının kontrolu dışında abone hesabındaki S/L ve Т/P değiştire bilir mi? Bu konuda herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen bu pozisyonları değiştirmemenizi öneriyoruz. Kullanıcının eylemleri, açık pozisyonların veya yeni bekleyen siparişler değişikliklere yol açıyorsa, bu bir sonraki eşitlemeye kadar sinyallerin replikasyonu üzerinde hiçbir etki yaratmayacaktır. Eğer senkronizasyon sırasında bekleyin pozisyon ortaya çıkar ise, otomatik olarak bir pencere görüntülenecek ve açık pozisyonları kapatmak için izin isteyecektir. 5. Sağlayıcının açık pozisyonlarını kopyalamama hakkına sahip miyim? Hayır, sahip değilsiniz. Senkronizasyon tedarikçinin tüm açık pozisyonlarını kopyalama amaçlıdır.otomatik senkronizasyon sırasında sadece piyasa fiyatından daha iyi bir fiyat ile olan pozisyonlar kopyalanır. Zorlu senkronizasyon sırasında fiyatlar nasıl olursa olsun pozisyonlar kopyalanacaktır. 6. Sağlayıcı ticaret uygulamıyor ise, ödenen ücretin iadesi sağlanabilir mi? Bu sinyallerin olmaması için açıklayıcı bir neden olduğu tespit edilirse, abonenin mevcut abonelik dönemi ücreti iade edilir. 7. Broker sinyal Sağlayıcısının primi üzerinden bir yüzde kazanma hakkına sahip midir? Hayır, broker hizmete katılmaz ve abone ile sağlayıcı arasındaki parasal ilişkileri müdahale etme hakkına sahip değildir. 8. Son derece değişen piyasalarda abone pozisyon açmak ister ise ne olur? Bir pazar işlemi (pozisyon açmak, S/L veyaт/p) imkansız olur ise, yeni bir senkronizasyon yapmak gerekir.

2 9. Sinyal abonesiyim. Aynı anda farklı işlemler uygulayabilir miyim? Bu konuda herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen, sinyal abonesi olduğunuz sürece işlem yapmanızı önermiyoruz. Senkronizasyon sırasından herhangi bir tutarsızlık sorunu olur ise, otomatik olarak bir pencere görüntülenecektir ve açık pozisyonları kapatmanızı isteyecektir. 3 seçeneğiniz olacaktır: Elle tüm tütarsızlıkları silmek veya kapatmak, veya zorlu senkronizasyon sağlanacak ve otomatik olarak tüm eşleşmeyen pozisyonlar kapatılacak veya silenecek, veya yukarıdaki işlemleri reddetmek ve bu sinyalleri kopyalayamayacağınız anlamana gelmektedir. 10. Birden fazla sinyal Sağlayıcı abonesi olabilir miyim? Bir tüccar hesabi ile tek bir sinyal Sağlayıcı abonesi olabilirsiniz. 11. Senkronizasyonlar nekadar sıklıkla gerçekleştirişiyor? Terminal ile senkronizasyon sunucu bağlantı sağlana bildiğinde gerçekleşir. Eğer senkronizasyon herhangi bir nedenden dolayı başarısız olur ise(örneğin Sağlayıcının pozisyonları daha iyi bir fiyat ile açık), sonraki senkronizasyon denemeleri bir kaç dakika içinde olacak. Tüm bu tür eşitleştirme girişimleri ve bunların sonuçları platformundaki günlük bölümüne kaydedilir. 12. Sistem farklı broklerlerin araç isimlerini nasıl tanımlar? Enstrüman isimleri tamamen eşleşiyor ise doğrudan EURUSD olarak kopyalanacak. Sembol EURUSD yerine, EURUSDxx ise, sinyal kopyalama bu karakter için yapılacaktır.iki ülkenin sembolleri arasında doğrudan eşleşme olmaz ise, örneğin EURUSDyy ve EURUSDxx gibi, bu sinyalleri kopyalamak mümkün olmayacaktır. Bu durumda kopyalama işlemi durdurulacaktır ve abonenin günlüğünde hata olarak görüntülenecektir. 13. Işlem hacmi 0.02 ise ve minimum işlem hacim 0.1 lot olursa ne olur? Ürünün hacmi, platformda belirli minimum hacimden daha az ise, pozisyon izin verilen minimum hacim ile gerçekleştirilecektir. 14. MetaTrader 4 hesabından MetaTrader 5 hesabına işlem kopyalamak mümkün müdür? Hayır, mümkün değildir. İşlemler sadece tek bir platform çerçevesinde kopyalana bilir. 15. Eğer sağlayıcı bekleyin sipariş verir ise ne olacak? Sadece açık pozisyonlar kopyalanır. Aktif edilmeyene kadar, bekleyen siparişler kopyalanmayacaktır. 16. Sinyal Sağlayıcının hesabında bir sipariş verildi ve spread farkından dolayı işlem kopyalanmadı. İki hesap senkronize edilemez ise ne olacak? Herhangi bir nedenden dolayı sinyal Sağlayıcının hesabındaki pozisyonlar abonenin pozisyonları ile eşleşmez ise, terminal güncel piyasa fiyatları kullanarak tekrar deneme yapacak. Eğer ikinci denemede başarısız olur ise, terminal tekrar senkronize edilmek için deneme yapacak. Senkronizasyon başarılı olana kadar, bir kaç dakika aralıklarla deneme yapılacak. 17. Abone olmak istediğim sinyali nasıl görebilirim veya sinyale nasıl ulaşabilirim? MQL5.com sitesine giriş yapın Signals bölümünü seçin ve My Subscriptions menüsünü bulun. Menünün sol tarafından aktif, kesilmiş ve süresi dolmuş olan tum işlemleri görebileceksiniz. Başka

3 bir yol ise sinyal sunucu terminaline bağlanmaktır. Görüntülenen pencerede tüm aktif abonelik ayrıntılarını ve ayarlarını göreceksiniz. 18. Abonenin işlemleri kopyalaya bilmesi için MetaTrader 4 veya 5 platformları çalışmak zorunda mıdır? İşlemleri kopyalamak için 2 yöntem mevcut: İşlemler doğrudan kopyalanabilir. İşlemler broker sayesinde TFT modu ile kopyalanabilir. Şu anda bu mod geliştirme aşamasındadır ve aktif değildir. 19. Zorlu bir senkronizasyon sonrasında kapatılan bir açık pozisyonum vardı. Sinyal Sağlayıcısı ile eşleşmeyen pozisyonların, senkronizasyon sırasında otomatik olarak kapatılmaması mümkün müdür? Hayır, maalesef boyle bir işlem mümkün değildir. Ticaret sinyalleri servisinin kural ve düzenlemelerine göre tüccar ve sinyal Sağlayıcısı için ticaret şarlartının aynı olmasını gerektirir. 20. Bir sinyal abonesi olurken neden uyarı mesajı görmüyorum? Sebebi açık veya bekleyin herhangi bir pozisyon ve otomatik senkronizasyon için engeller olmamasıdır. 21. Neden hesabımın durumunu göremiyorum? Herhangi bir zamanda hesabınızdaki işlem platformuna bağlanabilirsiniz. Abonelik herhangi bir şekilde platformun işlevselliğini sınırlamaz. 22. Ticaret sinyalleri farklı brokerler ile çalışır mı? Evet, ticaret sinyalleri farklı bir borker hesabından işlemleri kopyalamanıza izin verir.teknik olarak bu konuda hiçbir sınırlama yoktur. 23. Neden 20% komisyon ücreti kesiliyor? Hizmeti sağlama belirli maliye içerir. Bu nedenle MQL5.com sitesi Sağlayıcıya ödemek için 20% komisyon almaktadır. Ücretinin geri kalan 80%'i geçerli abonelik bitiminden sonra Sağlayıcıya devredilir. 24. Hizmet yarıda kalır ise herhangi bir ücret ödenir mi? Bir ay veya bir hafta hizmet almış olabilirsiniz ama ücret tüm dönem için ödenir. Ücretin toplam tutarı aylık belirlenir ve müşteri 1 haftalık abone olur ise ücret olarak ¼ kesilecektir. 25. Kopyalanan işlem gerçekleşmez ise ne olacak? Başarısız Stop Loss veya Take Profit işlemleri yeniden senkronizasyon gerektirir. 26. Abonelik ücretleri nasıl toplanır? Abone hesaplarında mevcut miktar nekadar olursa olsun, tüm aboneler belirli bir ücret ödemektedir. Sinyal sağlayıcıları ve aboneler arasında ödemeler MQL5.community Payment System aracılığı ile çalışır. 27. Hesabımı MetaTrader MultiTerminal aracılığı ile kullanırsam işlemler kopyalanacak mıdır? Hayır, kopyalanmayacaktır. MetaTrader 4 Multiterminal ticaret sinyalleri hizmeti tarafından desteklenmiyor.

4 28. Anlaşmazlık söz konusu olur ise nasıl çözülür? Hizmet yönetimi, ticaret sinyallerinin karlılığını garanti edemez. Ticaret sisteminin özellikleri ile ilgili olmayan herhangi bir nedenden dolayı Sağlayıcı sinyal vermeyi keser ise, abonelik ücreti için ödenen meblağlar iade edilecektir. 29. MQL5.com sisteminde bir kredinin eşdeğeri nekadardır? 1 Kredi 1 $`a eşittir. Paralar birkaç farklı yöntem ile yatırılır ve çekilebilir. Ayrıntılı bilgiye buradan MQL5.community Payment System ulaşabilirsiniz. 30. Abonenin hesabında sinyalleri kopyalamak için yeterli bakiye mevcut değil ise ne olur? Para yeterli değil ise sinyal kopyalanmaz ve platformdaki dergi bölümünde uyarı mesajı görünür. 31. Ücretsiz sinyaller için ödemek zorunda mıyım? MQL5.com sistemine abone olan tüm üyeler ücretsiz sinyalleri kullanabilir. 32. Sağlayıcı tarafından uygulamanın işlenme süresi nekadar? Genellikle uygulamalar 1 hafta içinde işlenir. Moderatörlerin herhangi bir sorusu varsa sizinle irtibata geçeceklerdir. Onaydan sonra terminalde bir mesaj alacaksınız. 33. Aboneliğimi iptal edebilir miyim? Aboneliğinizi sitedeki My Subscriptions menüsünden veya terminale giriş yaparak MetaTrader 5 Help User Interface Toolbox Signals: Unsubscribe from Signal sonlandırabilirsiniz. Eğer aboneliğinizi ödenmiş bir sinyal için iptal ederseniz, paranın geri kalan kısmı Sağlayıcının hesabına aktarılacaktır. 34. Açık bir pozisyon süresinde Sağlayıcı hizmeti keser ise ne olur? Hiç birşey olmayacak. Sinyal eksikliği olur ise kopyalanacak bir işlem olmadığı anlamına gelir. 35. Bir MQL5.com hesabından birden fazla sinyal için kayıt olabilir miyim? Bir MQL5.com hesap tarafından kullanılan sinyallerin sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. 36. Sağlayıcının bir gün boyunca sunabileceği sinyal sayısında bir sınırlama var mı? Hayır, şu anda böyle bir sınırlama söz konusu değildir. 37. Eğer sağlayıcının kaybı 70%'den fazla ise, gelecekte sinyal yayınlaması mümkün olacak mı? Hayır, mümkün olmayacaktır. 38. Hesabın senkronize edilmesi gerekiyor ise ve abone terminalin arkasında değil ise ne olur? Sorun ne olur ise olsun herhangi bir işlem başarı ile tamamlanmaz ise, terminal geliştirilmiş 0.5 pips tolerans ile tekrar deneme yapacak. İkinci denemede başarısız olur ise, terminal senkronizasyon sistemine geçecek ve abone terminal ile işlem yapabilecek durumda olduğunda tamamlanacaktır. Bu süre içinde fiyat geliştirilmiş olabilir. Bu durumda senkronizasyon otomatik olarak yapılacaktır. 39. Eğer sinyal sağlayıcısı ve abone farklı brokerler kullanıyor ise ve kullandıkları spreadler aynı değil ise kopyalama nasıl gerçekleşecek? Sağlayıcıdan kopyalamış olduğunuz tüm işlemler güncel piyasa fiyatına göre algılanır. Her bir sapma veya tolerans terminalin ayarlarında belirtilmiştir. Eğer işlem kopyalanamaz ise terminal senkronizasyona hazırlanır ve devam etmek için izin gerektirir.

5 40. Sinyal sağlayıcı hesabında mevcut olan dolar karşılığında 1 lot ile ticaret yapar ve aynı anda benim hesabımda dolar mevcut. Benim hesabımda ne kadar lot değerinde ticaret uygulanacak? Kopyalama miktarı hesaplaması ile ilgili bilgiye Genel bilgi kısmından ulaşabilirisiniz. 41. Mobil cihazlarda ticaret sinyalleri mevcut mu? Tüm işlemler sadece bilgisayar sürümünde gerçekleşebilir ve terminal sürekli çevrimiçi olmalıdır. 42. Eğer sinyal Sağlayıcı çevrimdışı olur ise abonenin pozisyonları kapatılacak mıdır? Hayır, kapatılmayacaktır. Ticaret sinyalleri servisi sağylayıcıların çevrimiçi veya çevrimdışı olup olmadıklarını kontrol etmez. Sağlayıcının hesabında işlemlerin nasıl gerçekleştiği fark etmez, ister terminalden piyasa emri koyarak ister bekleyen emirleri aktif ederek, tümü takip edilmektedir. 43. Sinyal sağlayacısı olarak MT4 platformunda 1 yıllık geçmişim var. Bu geçmişe herkez erişebilecek mi? Belirli trading hesabınızda yeni bir sinyal yarattığınızda bağlantı sağlanır ve mevcut olan geçmiş internete yüklenir. Bu geçmiş sayfası tüm ziyaretçilere açıktır ve bunun üzerinden performans için ek hesaplama yapılır. 44. Eğer abone sinyal sağlayıcısını değiştirdi ise, her bir işlemin hangi Sağlayıcıdan yapıldığını nasıl anlaşılabilir? Kopyalanan işlemlerin, emir ve abonelikler ile birlikte, sinyal adı ile yorumlar var. Bütün bilgiler "Yorumlar" bölümünü etkinleştirdikten sonra platform üzerinde görülebilir. 45. Sağlayıcılar, ticaret sinyallerini kullanılan sistemden farklı bir yöntem ile dağıtabilir mi (Twitter, Facebook, )? Hayır, dağıtamaz. Otomatik olarak boyle bir hizmet sunulmaz ama eğer Sağlayıcı arzu eder ise manuel olarak boyle bir hizmet verebilmektedir. 46. Ücretsiz sinyal dağıtan bir tedarikçi sinyallerini ücretli olarak değiştirebilir mi? Bu durumda abone değişiklikler hakkında bilgi alacak mı? Sinyal 1 aylık gözlem döneminden geçti ise ücretli yapılabilir. Zaten abone olan kullanıcıların hesaplarında bir değişiklik olmayacaktır. Onların aboneliği dönem sonuna kadar ücretsiz olacaktır. Yeni aboneler bu sinyal için ödemek zorunda kalacaklar. Deneme süresi ödenen sinyalleri için geçerli değildir. 47. Muhasebe metödü FİFO kullanan bir ABD tüccarı farklı bir muhasebe yöntemi kullanan bir Sağlayıcıya abone olabilir mi? Tüccarları sinyal seçiminde kısıtlamıyoruz. Ticaret terminali brokerin hangi muhasebe yöntemini kullandığını tespit edemez ama her broker belirli sinyal erişimlerini kısıtlıyabilir. 48. Sinyal uygulamasında büyük bir gecikme ile karşılaştık. Abone tarafından kopyalanan işlem sinyal sağlayıcısından 2 dakika daha geç kabul edildi. Sinyal kopyalnmasında bir sorun yaşanmış olabilir ve bundan dolayı boyle bir sorunla karşılaşmışsınız. Bunun bir sonucu olarak sağlayıcı ve abone arasında tekrar senkronizasyon sağlanmıştır ve işlemler sorunsuz tamamlanmıştır. 49. Üyenin MQL5.com aboneliği için yeterli para miktarı yok ise ne olacak? Abonelik için gerekli miktar tüccarın hesabından anında çekilir. Eğer hesabınızda yeterli para miktarı yok ise sinyal abonesi olamazsınız.

6 50. Her bir işlem için ayrı bir komisyon kesiliyor mu? Bu tür ücret alınmamaktadır. Sadece abonelik ücreti ödenir ve o her zaman sabittir (aylık ve haftalık). 51. Sinyal abonesi için sapma fonksyonu tam olarak nasıl çalışır? Oluşan sapma başlangıçta izin verilen fiyatın sapma değeridir. Bu değer, işlem için kullanılan sembolün yayılmasının bir parçası olarak gösterilmektedir. Bu sapma daha az veya eşit değer ise sipariş otomatik olarak kopyalanacak. Sapma izin verilen değer üstüne geçer ise, terminal maksimum 0.5 sapma değeri ile yeni bir işlem sunacak piyasaya. İşlem yine başarısız olur ise sinyal sağlayıcının ve abonenin terminallerinde tekrar senkronizasyon sağlanacaktır. 52. Sinyal sağlayıcısının görüntüleri 5 haneli ise ve abonenin göstergeleri 4 haneli ise ne olur? Sinyal kopyalamada hane sayısı görüntülenmesinde hiçbir fark yoktur. 53. Ek hizmet ücretleri var mıdır? Tek maliyet abonelik ücretidir.

Ticaret Sinyalleri Hakkında Genel Bilgiler

Ticaret Sinyalleri Hakkında Genel Bilgiler Ticaret Sinyalleri Hakkında Genel Bilgiler MetaTrader 4 ve MetaTrader 5 platformlarında Ticaret sinyalleri hizmeti yatırımcıların yaptığı tüm işlemlerin tek bir sunucuda görüntülenmesini sağlar. Bazı tüccarların

Detaylı

BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada

BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada BenchMark Social ve MetaTrader 4 platformları tamamen senkronize edilmiştir. MetaTrader 4 kullanıcı adı ve şifresi ile aynı anda her iki platformada giriş yapabilirsiniz. BenchMark Social 7/24 Windows

Detaylı

Müşteri Sözleşmesi. Bu Müşteri Sözleşmesi en son Şubat 2015`de güncellenmiştir

Müşteri Sözleşmesi. Bu Müşteri Sözleşmesi en son Şubat 2015`de güncellenmiştir Müşteri Sözleşmesi Bu Müşteri Sözleşmesi en son Şubat 2015`de güncellenmiştir Bölüm I-Açılış Hükmü 1. Müşteri Sözleşmesinin Tarafları 1.1. Bu sözleşme BenchMark Fianans Ltd., The International Business

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

MIFID MÜŞTERI FARKINDALIK ANKETI

MIFID MÜŞTERI FARKINDALIK ANKETI MIFID MÜŞTERI FARKINDALIK ANKETI Doküman No: 10SZ09 Müşterinin Adı Soyadı (Gerçek Kişi) Müşteri Temsilcisi Adı Soyadı (Tüzel Kişi) TC Kimlik No / Ticaret Sicil No 1. X Trade Brokers Menkul Değerler A.Ş.

Detaylı

1. Demo hesap oluşturma... 2. 2. Hesap ve ticaret sunucusu ayarları... 4. 3. Piyasa gözlemi penceresi... 6. 4. Kılavuz penceresı...

1. Demo hesap oluşturma... 2. 2. Hesap ve ticaret sunucusu ayarları... 4. 3. Piyasa gözlemi penceresi... 6. 4. Kılavuz penceresı... İçindekiler 1. Demo hesap oluşturma... 2 2. Hesap ve ticaret sunucusu ayarları... 4 3. Piyasa gözlemi penceresi... 6 4. Kılavuz penceresı... 8 5. Araçlar penceresi... 10 6. Grafikler... 14 7. Grafik araçları...

Detaylı

Aralık 2006 da hazırlanmıştır.

Aralık 2006 da hazırlanmıştır. 1 Aralık 2006 da hazırlanmıştır. Tarih : Aralık 2006 / İZMİR - TÜRKİYE HEDEF FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Halit Ziya Bulvarı, Uz İş Merkezi, No:52 Tel: 0232.4415492 www.hedefonline.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu 1 2 Öncelikle yeni bir deneme hesabı oluşturmak için www.noorcm.com.tr adresine girerek deneme hesabı oluşturalım. Gerçek hesabınız var ise giriş yapmak için

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

1.2 Tüm bu şartlar ve koşullar aksi belirtilmedikce:

1.2 Tüm bu şartlar ve koşullar aksi belirtilmedikce: 1. Giriş 1.1 Aşağıdaki hükümler Websitesini internet, mobil veya diğer platformlardan kullanan kullanıcıları bağlayan şartlar ve kuralları içermektedir. 1.2 Tüm bu şartlar ve koşullar aksi belirtilmedikce:

Detaylı

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

NTEGRAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. META TRADER. Kullanıcı El Kitabı

NTEGRAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. META TRADER. Kullanıcı El Kitabı NTEGRAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. TRADER META Kullanıcı El Kitabı İÇİNDEKİLER BÖLÜM KURULUM İŞLEMLERİ. Progamı temin etmek. Programı indirme. Kurulum 4. İlk çalıştırma 5. Güncelleme 4 4 5 BÖLÜM GENEL GÖRÜNÜM.

Detaylı

MetaTrader4 Kurulumu...1

MetaTrader4 Kurulumu...1 İçindekiler MetaTrader4 Kurulumu...1 MetaTrader4 Bilgilendirici İşlem Terminali...4 Çizelgeler...6 Pozisyon Açma/Kapama... 12 Zarar Durdur ve Kâr Al Emirleri... 16 Bekleyen Emirler... 19 Takip eden zarar

Detaylı

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU Versiyon 3 FOREXSTARTING.COM Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU FOREXSTARTING YAZILIMLARI Kullanıcı Rehberi Forex Marketing Ltd. Sofiysko Shose 38-4 2307 Pernik İçindekiler Kurulum Programı... 1 Kurulum

Detaylı

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4. Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 MetaTrader 4 İçerik İçerik 01 MetaTrader 4 Kurulumu 02 Mevcut Hesaba Giriş (Demo / Real) Şifre Değiştirme 03 Emir Giriş Bekleyen Emir Girme Zarar Durdur ve Kar Al Emirleri 01 MetaTrader 4

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ekim 2014 Önemli Uyarı: Bu doküman Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) tarafından sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanda yer alan

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu MetaTrader 4 Kullanım Kılavuzu FOREX PİYASASI Forex Piyasası,iki ülke parasının birbirine ya da petrol,altın gibi emtia ve kıymetli maden değerlerinin bir ülke parasına göre alım satımının yapıldığı piyasadır.

Detaylı

KALDIRAÇLI ALIM SATIM İŞLEMLERİ RİSK BİLDİRİM FORMU

KALDIRAÇLI ALIM SATIM İŞLEMLERİ RİSK BİLDİRİM FORMU KALDIRAÇLI ALIM SATIM İŞLEMLERİ RİSK BİLDİRİM FORMU Önemli Açıklama Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar

Detaylı

Genel Bilgiler. 3. Yazılımın Telif Hakkına Sahip Materyallerle Kullanılması; Tazminat.

Genel Bilgiler. 3. Yazılımın Telif Hakkına Sahip Materyallerle Kullanılması; Tazminat. Bir TOSHIBA bilgisayarı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki sözleşmeler, bilgisayarınızda önceden yüklü olarak bulunan belirli yazılımı kullanma haklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşmeyi kabul ederek

Detaylı

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 TOPLU İŞLEMLER MODÜLÜ 1 TOPLU işlemler... 4 1.1 Firma Seçimi...4 1.2 Personel Bildirimleri...5 1.2.1 Toplu Puantaj...5 Kazanç Tablosu... 6 1.2.2 Ödeme Bordrosu...7 1.2.3 Genel Rapor Tanımlama...8 1.2.4

Detaylı

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 İçerik Tablosu 1. Oturum Açma ve Kapatma 2. Çalışma Alanı Yaratma ve Ayarlar 3. İşlem Yapma a. Hisse İşlemleri b. Vadeli Kontrat İşlemler 4. Emir Türleri 5. Hesap Bilgileri 6. Haberler

Detaylı

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş.

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. ile arasında akdedilmiş olan KALDIRAÇLI ALIM SATIMA ARACILIK SÖZLEŞMESİ (GERÇEK KİŞİ) / / 20 Versiyon: 0814 TARAFLAR Madde 1-1. (Aşağıda kısaca "Müşteri" diye anılacaktır.)

Detaylı

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş.

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. Sözleşme No:... OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. ile arasında akdedilmiş olan KALDIRAÇLI ALIM SATIMA ARACILIK SÖZLEŞMESİ (GERÇEK KİŞİ) / / 20 Versiyon: 1114 TARAFLAR Madde 1-1. (Aşağıda kısaca "Müşteri" diye

Detaylı

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. TÜREV ARAÇLARIN ALIM / SATIMINA ARACILIK ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ (GERÇEK KİŞİ)

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. TÜREV ARAÇLARIN ALIM / SATIMINA ARACILIK ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ (GERÇEK KİŞİ) OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. ile arasında akdedilmiş olan TÜREV ARAÇLARIN ALIM / SATIMINA ARACILIK ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ (GERÇEK KİŞİ) / /20 Versiyon: 0115 SÖZLEŞME İÇERİĞİ: Sayfa No I- Türev Araçlar Risk

Detaylı

HÜKÜMLER VE KOŞULLAR

HÜKÜMLER VE KOŞULLAR HÜKÜMLER VE KOŞULLAR 1 BU HÜKÜMLER VE KOŞULLAR HAKKINDA 1.1 Tanımlar Bu hükümler ve koşullar genelinde kullanılan:.1.1.1 biz, Şirket veya tarafımız ibareleri, www.bet3000.com ve/veya C şirket numarasıyla

Detaylı

EURO FİNANS MENKUL DEĞERLER A.Ş

EURO FİNANS MENKUL DEĞERLER A.Ş EURO FİNANS MENKUL DEĞERLER A.Ş Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası ve Borsa İstanbul A.Ş Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası nda yapacağınız alım-satım işlemleri sonucunda, kaldıraç etkisi nedeniyle, yüksek

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı