TNB VEZNE 4.3 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TNB VEZNE 4.3 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER"

Transkript

1 TNB VEZNE 4.3 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER Sürüm (Yayın Tarihi : ) 1. Gelir İdaresi Başkanlığına bildirilen Defter ve Belge (Fatura) Onaylama işlemlerinin silinmesi engellenmiştir , 7.4,7.11, 7.12 kodlu işlemler kaldırılmıştır , 7.12, 7.15, 7.16, 7.17 kodlu Defter Kapanış işlem kodları eklenmiştir. Not: Bu kodların Gelir İdaresi Başkanlığına bildirimi yapılmamaktadır kodlu işlem kaldırılmıştır kodlu işlem bildirimi yapılacak olan işlemler için tasarlanmıştır kodlu işlem ise serbest fatura işlemi olarak tanımlanmıştır. 7. Defter Onaylama İşlemlerinde ara onay, tasdik sorusu kaldırılmıştır. Onay Sayfa Adedi Sıfır (0) girildiğinde ara onay olduğu belirlenmiştir. 8. Programa girişte, TNB ye Gönderilmeyen Defter ve Belge ( Fatura) Onayları olup olmadığı kontrolü eklenmiştir. 9. Programa girişte, Gelir İdaresi Başkanlığına bildirilmeyen Defter ve Belge (Fatura) Onayları olup olmadığı kontrolü eklenmiştir. 10. Yevmiye Sıfırlama İşleminde, TNB ye Gönderilmeyen Defter ve Belge ( Fatura) Onayları olup olmadığı kontrolü eklenmiştir. TNB ye gönderilmeyen Defter ve Belge (Fatura) Onayı var ise, Yevmiye Sıfırlama işlemine devam edilmesi engellenmiştir. 11. Defter Onayı ve Belge (Fatura) yevmiye düzeltme işlemlerinde, işleme ait bilgilerin düzeltilmesinden sonra TNB ye otomatik olarak bildirimi sağlanmıştır. 12. Defter Onayı ve Belge (Fatura) yevmiye silme işlemlerinde GİB e bildirimi yapılmış işlemlerin silinmemesi için, GİB bildirimleri kontrolü eklenmiştir. GİB e bildirimi yapılan defter ve belge (fatura) onay işlemleri silinemeyecektir. 13. Ana ekrana İnternet İşlemeleri / Otomatik Güncellemeler / Sendika Listesi Güncelleme menüsü eklenmiştir. Bu menüden Sendika Üye Kayıt Etme veya Sendika Üyelikten Çıkma işlemlerinde kullanılacak Sendika Listesi güncellenebilecektir. (Bu seçenek yeni bir sendikanın kurulması ve bu sendikanın Sendika Seçim ekranınızda görüntülenmediği zamanlarda, güncel listenin bilgisayarınıza indirilmesi için kullanılacaktır.) 14. Vezne programında, 23.1 ÜYE KAYIT FİŞİ ve, 5.1 ÜYELİKTEN AYRILMA işlemlerinde, Tahakkuk (F3) ekranında işlem detayları gösterilmeye başlanmıştır. 15. Üye Kayıt ve Üyelikten Çekilme işlemlerinde, sonuç aynı anda elektronik ortamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirildiği için, yapılan işleme ait yevmiyeye ilişkin Silme (iptal) ve Değiştirme seçenekleri kaldırılmıştır. Silmek veya düzeltmek için eski yevmiyeler çağrıldığında Üye Kayıt ve Üyelikten Çekilme İşlemlerine ait yevmiye satırları kırmızı olarak gözükmektedir. Sürüm (Yayın Tarihi : ) 1. Kara listeye tek tırnaklı (Örnek: O neal) kişi ismi girilir ise sorgulama yapabilmesi sağlanmıştır. 2. ORKÖY senetleri için vergiye tabi değer için gelen mesajın UYARI olarak gelmesi sağlanmıştır. 3. Toplu onarımda boş girilen değerlerin SIFIR kabul edilmesi sağlanmıştır. 4. İlgili genelge kapsamında posta ücretine ilişkin muavzene, işcetveli, raporlar ve e-evrak gönderimine gerekli ilaveler yapılmıştır.

2 5. Belge bedeli biriken değer olarak olmadığından üstteki sayfaların toplamı gözükmüyordu, gözükmesi sağlanmıştır. 6. Günlük ve genel protesto dökümünde iade işlemi oldğunda ve iade işlemindeki harçın değeri küçük olduğunda hesap hatası olmaması sağlanmıştır. 7. Aylık işcetveli, muvazene, yıllık işcetveli raporunda gerliler ve giderler kısmında posta ücretleri gösterilmeye başlanmıştır. 8. Muvazene raporunda indirilen KDV kısmında postanın KDV side ayrıca gösterilmeye başlanmıştır. 9. Aylık işcetvekli raporunun başına Enter tuşu ile geçiniz açıklaması eklendi. 10. Aylık işcetveli ve muvazene rapolarında çeviri ücretleri tutmuyor ise notere sadece uyarı verilmeye devam edildi, uyarıya rağmen işleme devam etmek istenirse engel kaldırılmıştır. 11. Elektronik evrak akışındaki bazı dosyalar (Elekronikevrak.gdb) ile ve aylık işcetveli gönderimi yeniden düzenlenmiştir ile başlayan EK HİZMETLER tarife değerlerinde güncellemeler yapılmıştır; Vezne Tarife Kodu Tarife Bilgi Adı 1 Eylül 2010 Öncesi Değer 1 Eylül 2010 Sonrası Değer 5401 Posta Ücreti 5 4, Posta Ücreti 8 6, Posta Ücreti APS 15 12, Aylık işcetveli ve muvazene raporunda eylül ayı öncesi için posta ücretleri gösterilmemeye başlanmıştır. 14. Kasa raporu düzeltilerek posta ücretleri kdvli ve kdv siz olarak gösterilmiştir. 15. Posta ücretleri raporu revize edilerek kdv ve toplam sütunları eklenmiştir tarihinde başlayacak olan kobil kullanımına ilişkin giriş mesajları, buna dair uygulama ertelendiğinden kaldırılmıştır. 17. Araç Satışlarında alınan Tescile ilişkin geçici belgenin otomatik olarak XPS veya PDF formatında merkezden gönderilmesi durumunda programın bu biçimleri otomatik tanıma özelliği eklenmiştir. Sürüm (Yayın Tarihi : ) 18. Vergi numarasına sahip yabancılar için gerekli uyarlama yapıldı. 19. Bildirimin yapılamaması durumunda kullanıcının karşısına, ENTER ile geçemeyeceği ve daha çok dikkat çeken bir ekran ile uyarı mesajının gelmesi sağlandı. 20. Elektrik kesintisi, bilgisayar kilitlenmesi gibi teknik arızadan dolayı oluşan mükerrer yevmiyelerin tahakkuk sil seçeneğinden silinebilmesi sağlandı. 21. Yabancı ilgili isminde, Gelir İdaresi Başkanlığı ndan gelen tırnak işaretlerinin de dikkate alınması sağlandı. 22. Karaliste ARANAN bilgisine girilen firma ünvanları çok uzun olabildiğinden, alanının uzunluğu 100'den 250 karaktere çıkartıldı. 23. Dönemlik vergi dökümünde tescil ve trafik ücretlerinin yerleri değiştirildi. 24. Aylık işcetveli ve muvazene raporunda aidat hesabı düzeltilerek tarihinden öncekiler için % 6, daha sonraki tarihler için ise tarifeden değer okunması sağlandı. 25. TNB Aidatı %1,5 olarak düzeltildi. 26. Orköy senetleri için yeni işlem formülü tasarlandı işlem formülündeki asıl yazı sayfasında bulunan alt limit 7 değeri kaldırıldı işlem formülündeki tasarım hatası (üst limit=0) düzeltilmiştir.

3 Sürüm (Yayın Tarihi : ) 29. Tahakkuk bölümü Ön hesaplamada ilgili ismi isteme hatası düzeltildi. 30. Tahakkuk ekranına, ilgili, plaka ve NPSNo'nun görüleceği pano eklendi. 31. Hesapla tuşu ile ekrana gelen tabloda Tescil/Trafik Belge Bedeli için suret kolonunda zaman zaman bir önceki işlemden kalan değer çıkıyordu, ancak toplamı etkilemiyor idi. Değerin çıkmaması sağlandı. 32. Bağlantı testinde başarılı olamaz ise, hata sebebinin yanısıra, teknik hata mesajını da göstermesi sağlandı. 33. Açılışta verilere bakım yapılması gerektiği durumlarda (elektrik kesintisi vb.), peşinden otomatik olarak mükerrer yevmiye kontrolü de yapması eklendi. 34. Elektrik kesintisi vb. sebepler ile, vezne açılışta uygulanan bakım programı opsiyonel olmaktan çıkartıldı. Bakım uygulanması gerekirse program tarafından mutlaka bakım uygulanır hale getirildi. 35. Tarife ve Kademe Ayarları'na girdiğinde, otomatik olarak AYARLAR satırına konumlanması sağlandı. 36. Araç satış ve kullanıcı doğrulama servislerine ana ekrandaki internet işlemleri menüsü altından doğrudan tek adımda bağlantı testi imkanı eklendi. 37. Tahakkuk girişine, mükerrer yevmiye kontrolü eklendi. 38. Sadece Araç Satışında F5 ile makbuz kesme işlemine başlanıldığında, daha ASBIS'e de gitmeden önce, mükerrer yevmiye kontrolü ve kullanılacak olan yevmiyenin daha önce kullanılıp kullanılmadığının kontrolü otomatik yapılmaya başlandı. 39. Tescile ilişkin geçici Belge Basımına kısayol olarak F9 tanımlandı. Daha önce F9 olan "Kalıba Al" işlevi Ctrl+F9'a atandı 40. Araç satış işlemi kopyalanmaya çalışılması durumunda uygun bilgi kaydının (log) tutulması eklendi. 41. Tescile ilişkin geçici belge tuşu üst tarafta bulunan Araç Çubuğu na (toolbar) da eklendi. Sürüm (Yayın Tarihi : ) 42. NPS sisteminden yapılan sorgulamamda ilgilinin boş gelmesi durumda işleme devam edilememesi sağlandı. 43. Satış onayı sırasında ASBİS den referans numarası sıfır gelmesi durumu kontrol edilerek makbuz kesimi engellenmeye başlandı. 44. Yevmiye bildirimine ve 24 işlem kodları eklendi. 45. Yevmiye bildiriminde ve 24 işlem kodları için uyarı eklendi. 46. Çağırılan NPS Belge numarası ve plaka için daha önceden satış bildirim bilgisi sistemden gelmiş ise uyarı gelmesi sağlandı. Ayrıca buna ilişkin yevmiye kaydının olup olmadığı, varsa plaka bilgisinin aynı olup olmadığı kontrol edilmeye başlandı. 47. Toplu onarım ekranında, toplamların yanında soru işareti çıkmasına ilişkin düzeltme yapıldı. 48. Plaka kontrolü genişletildi, tek harften sonra 5 basamak giriş imkanı sağlandı. (Örnek : 34 S 00075) 49. ASBIS Satış Onay numarası ve Bildirim referans numaralarının son bir basamağı raporlarda eksik çıkıyor idi, düzeltildi , işlemi araç satış ortak hesabına dahil edildi, ayrıca yol+ cevirme ücreti alarak ortak hesaba dahil olması sağlandı ve işlemi araç satış ortak hesabına dahil edildi, ayrıca yol+ cevirme ücreti alarak ortak hesaba dahil olması sağlandı.

4 52. Dönemlik vergi dökümünde tescil belge adetleri için ilgili bölüm eklendi. Sürüm (Yayın Tarihi : ) 1. Vezne Ana Ekran günlük ve aylık kasa bilgilerinde tescil bedelleri de gösterilmeye başlandı. 2. Tahakkuk bölümünde kasa ekranına araç belge bedeli bilgileri eklendi. 3. Zaman senkronizasyon servisi, TNB ile bağlantı kuramaz ise uygun mesaj vermesi sağlandı. 4. NPS sistemi ile bağlantı testi olumsuz ise gelen açıklama mesajı detaylandırıldı. 5. NPS Belge Numarasının tarih bölümü tıklanarak değiştirilebilir hale getirildi. 6. Vezne girişindeki e-anahtar kullanım zorunluluğuna ait mesaj 18.Ağıustos'a kadar kaldırıldı. 7. Satış onayı alındığı vezne yerel kayıtlarından tespit edilebilen bir işlem için tekrar NPS Belge No ile işlem çağırıldığında uygun uyarı getirlmesi eklendi. Sürüm Tarife değerleri değişti. a Tescil belgesi bedeli eklendi. b Trafik belgesi bedeli eklendi. c kodlu Tarih / Saat kontrolü ayarı eklendi. d kodu silindi. 2. Elektronik ortamda araç satış işlem kodları (11.1, 11.3 ve 11.4) için silme ve değiştirme bölümleri kaldırıldı. 3. Toplu silme işlemleri esnasında, silinecek yevmiyeler arasında araç satış işlemi var ise silme işlemi durdurulacak düzenleme yapıldı. 4. ASBİS den gelen işlemler için ilgili ad soyadı, TCKN ve Plaka bilgi girişi ile gelen değerlerin el ile değiştirilmesi engellendi. 5. Tahakkuk bölümünde hesaplama sonucunda tescil bedelleri detayları gösterilmeye başlandı. 6. Ön hesaplama işlemlerinde tescil belgesi bedeli hariç hesaplama yapıldığına dair uyarı eklendi. 7. Soruşturma ekranı toplamında tescil bedelleri dahil edildi. 8. Soruşturma ekranından makbuz görünümü farklı tescil bedel türlerine göre güncellendi. 9. Nokta vuruşlu yazıcılara göre yapılan rapor tasarımları kaldırıldı. Sadece grafik raporlardan çıktı alınması sağlandı. 10. Soruşturma bölümündeki YTL ibaresi TL olarak düzeltildi ,11.3,11.4 işlem kodlarının elle girilen versdiyonları (11.21,11.23,11.24) oluşturuldu. 12. Yevmiye raporuna Bel.Bed (Araç Belge Bedeli) başlığı altında trafik ve tescil belge bedelleri gösterildi Dönemlik vergi dökümü raporuna trafik ve tescil belge bedelleri bölümü eklendi. 14. Aylık ve yıllık İşcetveli raporuna trafik ve tescil belge ücretleri Araç Belge Bedeli başlığı altında eklendi. 15. Elektronik evrak akışlarında ortak hesap bölümünden, en fazla 4 ay öncesine ait bir evrağın gönderilmesi sağlandı. 16. Toplu onarım yıllık özet raporuna araç tescil ve araç trafik kolonları eklendi. 17. Muvazene raporunda TNB Aidatını el ile belirtmek istiyorum kısmı çalışmıyordu düzeltildi.

5 işlemi araç satış ortak hesabına dahil edildi, ayrıca yol+ çevirme ücreti alarak ortak hesaba dahil oldu 19. Yevmiye raporunda Dönemlik tescil ücreti bölümünün dönemlik olarak çalıştırılması sağlandı tarihli 10 numaralı genelge kapsamı dahilinde Vezne programının tasarımlarında değişikliğe gidilmiştir. Değişikliğe gidilen işlem kodları : 3.1, 3.3, 5.1, 6.1, 6.2, 6.3, 9.1, x ile başlayan tüm kodlar(10 işlem kodu) 27.1, 27.2 Bu kapsamda toplam değişiklğe uğrayan işlem kodu sayısı 20 adettir.

TÜRKĐYE NOTERLER BĐRLĐĞĐ

TÜRKĐYE NOTERLER BĐRLĐĞĐ NOTERLĐK BĐLGĐ SĐSTEMĐ Değişiklik Numarası: 2.5 31/01/2012 ĐÇĐNDEKĐLER 1 ŞEKĐL LĐSTESĐ... 3 TANIMLAR LĐSTESĐ... 5 KISALTMALAR LĐSTESĐ... 5 1 DEFTER ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐ AKIŞI... 6 2 DEFTER ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐNĐ

Detaylı

Amaç... 2. Kısaltma ve Tanımlar... 2. Hususlar... 4

Amaç... 2. Kısaltma ve Tanımlar... 2. Hususlar... 4 TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ ARAÇ SATIŞ ve DEVİR ile BU İŞLEMLERE AİT BİLDİRİMİN ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILMASI Program Kullanım Kılavuzu 14.Mayıs.2010 Versiyon 1 İÇİNDEKİLER Amaç... 2 Kısaltma ve Tanımlar...

Detaylı

BELGE (FATURA) ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐNĐN GELĐR ĐDARESĐ BAŞKANLIĞINA ELEKTRONĐK ORTAMDA BĐLDĐRĐMĐ KILAVUZU

BELGE (FATURA) ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐNĐN GELĐR ĐDARESĐ BAŞKANLIĞINA ELEKTRONĐK ORTAMDA BĐLDĐRĐMĐ KILAVUZU BELGE (FATURA) ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐNĐN GELĐR ĐDARESĐ BAŞKANLIĞINA ELEKTRONĐK ORTAMDA BĐLDĐRĐMĐ KILAVUZU Güncelleme Tarihi: 20.05.2011 ĐÇĐNDEKĐLER 1. BELGE (FATURA) ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐ AKIŞI... 3 2. BELGE

Detaylı

Elektronik Ortamda Defter ve Belge (Fatura) Onay Đşlemleri. Sıkça Sorulan Sorular Dokümanı. Đçindekiler

Elektronik Ortamda Defter ve Belge (Fatura) Onay Đşlemleri. Sıkça Sorulan Sorular Dokümanı. Đçindekiler Elektronik Ortamda Defter ve Belge (Fatura) Onay Đşlemleri Sıkça Sorulan Sorular Dokümanı Đçindekiler Güncelleme Tarihi : 16.12.2011 1. Noter, Defter Onay Bildirimlerini Doğrudan Gelir Đdaresi Başkanlığına

Detaylı

KURULUM VE GÜNCELLEME S.No SORULAR ÇÖZÜMLER

KURULUM VE GÜNCELLEME S.No SORULAR ÇÖZÜMLER NOTERLİK BİLGİ SİSTEMİ SIKÇA SORULAN SORULAR DOKÜMANI KURULUM VE GÜNCELLEME S.No SORULAR ÇÖZÜMLER 1. Kurulum nasıl/nereden yapılır? TNBOnline Üye Ana Sayfası NBS destek bölümünde bulunan tam kurulum dosyasından

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yazım.Net Kullanım Kılavuzu Türkiye Noterler Birliği Sayfa : 1

İÇİNDEKİLER. Yazım.Net Kullanım Kılavuzu Türkiye Noterler Birliği Sayfa : 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. PROGRAMIN TANIMI VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 3 a. Tanımı:... 3 b. Sistem Gereksinimi:... 3 2. GENEL KAVRAMLAR... 3 a. Noterlik Kavramları... 3 b. Yazım.Net Kavramları...

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 4 İş Akış Rol Tanımları... 5 Rol Tanım Bilgileri... 6 İş Akış Kartları... 7 İş Akış Bilgileri... 8 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler

BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler * Fiyat Farkı Faturalarının Alış/Satış Faturalarına bağlanması sağlandı Fiyat farkı faturasının stok kartının maliyetine sağlıklı bir şekilde dağıtılabilmesi

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 6 Hesap Özeti Grafiği... 7 Kasa Döviz Toplamları... 8 Kasa Ekstresi... 9 Kasa İşlemleri... 10 Ekle... 10 Değiştir...

Detaylı

Yönetim LOGO KASIM 2012

Yönetim LOGO KASIM 2012 Yönetim LOGO KASIM 2012 İçindekiler Genel Bilgiler... 4 Yönetim... 5 Tanımlar... 6 Terminal Tanımları... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 7 Gruplar... 7 Grupta yer alacak kullanıcılar...

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İçindekiler İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri... 8 Başlangıç

Detaylı

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri... 9 Cari Hesap

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17.

4.1.2.14. Kdv Dahil Tutarı Hesapla...24 4.1.2.15. Kdv Tutarını Dahilden Hesapla...24 4.1.2.16. Kdv Tutarını Hariçten Hesapla...24 4.1.2.17. ĐÇĐNDEKĐLER 1. Genel Bilgiler...6 1.1. Amaç...6 2. Genel Muhasebe Programının Çalıştırılması...6 2.1. Yeni Firma Oluşturulması ve Firma Đşlemleri...8 2.2. Firma Seçim Penceresinin Kullanılması...11 3.

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimlerinin Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Aboneliğe Bağlı Ödeme İşlemleri Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi İÇİNDEKİLER G İ Rİ Ş...3 FAT U R A B İ L G İ Gİ Rİ Şİ...6 1. Harcama Birimleri Adres Bilgileri...6 2. Harcama

Detaylı

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama ERP 16 Mart 2015 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 44756 Ana Kayıtlar - ler Özellik Değeri satırlarına Açıklama2 veya Özel Kod alanı eklenmeli. özellik değeri satırlarına "Açıklama 2" alanı eklenmiştir.

Detaylı

Cari Hesap LOGO Ocak 2012

Cari Hesap LOGO Ocak 2012 Cari Hesap LOGO Ocak 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012

GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012 GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012 İçindekiler Muhasebe... 6 Hesap Planı... 7 Hesap Bilgileri... 9 Bağlantılar/Kontroller... 11 Finansal Tablolar... 13 Hesap Kartı Bütçe Bilgileri... 14 Hesap Kartı İzleme

Detaylı

ETA:V.8-SQL 8.16 ve ETA:SQL 1.16 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI

ETA:V.8-SQL 8.16 ve ETA:SQL 1.16 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI ETA:V.8-SQL 8.16 ve ETA:SQL 1.16 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI Aşağıdaki yenilikler 11 Nisan 2009 tarihi itibari ile ETA:V.8-SQL ve ETA:SQL versiyonlarımıza ilave edilmiş olan 129 adet maddeyi

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

Banka LOGO Haziran 2008

Banka LOGO Haziran 2008 Banka LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO-GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

ETA:V.8-SQL 8.19 ve ETA:SQL 1.19 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI

ETA:V.8-SQL 8.19 ve ETA:SQL 1.19 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI ETA:V.8-SQL 8.19 ve ETA:SQL 1.19 ĐLE SAHĐP OLDUĞUNUZ ÖZELLĐKLERDEN BAZILARI Aşağıdaki yenilikler ETA:V.8-SQL ve ETA:SQL versiyonlarımıza ilave edilmiş olan 130 adet maddeyi kapsamaktadır. Bu iki versiyonumuz

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Mart 2012

GO Plus Banka LOGO Mart 2012 GO Plus Banka LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi...

Detaylı

MUHASEBE ETA:MUHASEBE PROGRAM MODÜLÜ

MUHASEBE ETA:MUHASEBE PROGRAM MODÜLÜ Sayfa 1 / 59 ETA:MUHASEBE PROGRAM MODÜLÜ ETA:MUHASEBE, muhasebe hareketlerinin bilgisayarda takip edilmesine imkan tanıyan bir program modülüdür. Programda hesap planı tanımlanır, bu hesaplarla ilgili

Detaylı

Banka LOGO Kasım 2009

Banka LOGO Kasım 2009 Banka LOGO Kasım 2009 İçindekiler LOGO - GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Form üzerindeki bir bilgi alanı için formül tanımlandığında formül alanının arka plan rengi değişecektir.

Form üzerindeki bir bilgi alanı için formül tanımlandığında formül alanının arka plan rengi değişecektir. TÜİK Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri Anket Formunun GMS.NET Yazılımı Kullanılarak Doldurulması ve İnternet Üzerinden TÜİK e Gönderilmesi TÜİK YSHI ANKET FORMUNUN ÇALIŞTIRILMASI TÜİK e gönderilecek

Detaylı