Kullanim Kilavuzu. EZM X72DIN 1/8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanim Kilavuzu. EZM-7750 72X72DIN 1/8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter"

Transkript

1 EZM-775 7X7DIN /8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter? 6 dijit aktüel, 6 dijit set göstergesi? setli çalisma?, pause ve ChA - ChB sayma girisleri? NPN / PNP giris tipi seçimi? Programlanabilir Sayici / Toplam Sayici, Batch Sayici, Zaman Rölesi, Kronometre, Frekansmetre ve Devir Ölçme fonksiyonlari? Zaman rölesi ve kronometre için programlanabilir zaman skalalari (Saniye, Dakika, Saat)? Otomatik ve Manual resetli çalisma? Sayici fonksiyonunda INC, DEC, INC / INC, INC / DEC, UP / DOWN, x / x / x faz kaymali sayma seçenegi,? Çarpim faktörü ve desimal nokta pozisyonu? Frekansmetre ve Devir Ölçme fonksiyonlarinda Farkli alarm seçenekleri.? Sayici fonksiyonunda mutlak veya ofsetli çalisma? RS- veya opsiyonel RS-85 haberlesme Kullanim Kilavuzu Sayfa / EZM775_trk_V_.

2 Kullanim Kilavuzu... Eu Uyum Deklarasyonu:... Önsöz: Model Kodu:... 6 Kurulum: Genel Tanimlama: Boyutlar: Panel Kesiti: Ortam Sartlari: Panel Montaji: Dip lerle Çalisma Fonksiyonu Seçimi:... Elektriksel Baglantilar:.... Terminal Yerlesim Ve Baglanti Talimatlari:.... Güç Beslemesi:.... Girisler:.... Giris / Çikis Modüllerinin Yerlestirilmesi:... Çalisma Kilavuzu...7 Ön Panel Tanimlamasi:...7. Set- & Set- Degerlerinin Ayari:...8. Parametre Degerlerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi:...8 Programlama Moduna Giris:...8. Parametre Listesi:...9. Çikis Fonksiyonlari:... Teknik Özellikler:... Sayfa / EZM775_trk_V_.

3 EU UYUM DEKLARASYONU: Üretici Firma Adi : EMKO ELEKTRONIK A.S. Üretici Firma Adresi : DOSAB, Karanfil Sk., No 6, 669 Bursa, TÜRKIYE Üretici bu ürünün asagidaki standartlara ve sartlara uygunlugunu beyan eder: Ürün Adi : Programlanabilir Timer & Counter Model Kodu Tip Kodu : EZM-775 : EZM-775 Ürün Kategorisi : Kontrol ve laboratuvar kullanimli elektriksel teçhizat donanimli ölçüm cihazi. Ürünün Uyumlu Oldugu Direktifler: 7 / / EEC The Low Voltage Directive as amended by 9 / 68 / EEC 89 / 6 / EEC The Electromagnetic Compatibility Directive Asagidaki özelliklere göre tasarlanmis ve imal edilmistir: EN 58- EMC Generic Emission Standard for the Industrial Environment EN 58- EMC Generic Immunity Standard for the Industrial Environment EN 6- Safety Requirements for electrical equipment for measurement, control and laboratory use Sayfa / EZM775_trk_V_.

4 Cihazi kullanmadan önce lütfen kullanim talimatlarini okuyunuz, Emko ürünlerini tercih ettiginiz için tesekkür ederiz. Asagidaki açiklamalarda güvenlik uyarilari uyari veya ikaz seklinde tanzim edilmistir.? IKAZ: Kullanicinin yanlis kullanimiyla meydana gelebilecek ölümle dahi sonuçlanabilecek ciddi yaralanmalari belirtir.? DIKKAT: Kullanicinin yanlis kullanimiyla meydana gelebilecek personel yaralanmalarini ve mallarda meydana gelebilecek zararlari belirtir. Paket Listesi: - Bir adet cihaz. - Iki adet pano montaj aparati. - Bir adet kullanim kilavuzu. Sayfa / EZM775_trk_V_.

5 ÖNSÖZ: EZM serisi çok fonksiyonlu sayicilar paketleme makineleri, üretim ve kalite kontrol bantlarinin yani sira cam, plastik, mermer, sac, kumas kesim ve isleme makinelerindeki tüm boyut, adet, toplam adet, hiz, devir, verimlilik ve zaman ölçü ve kontrolü sorunlarinizda, bu tür ihtiyaçlarinizin tümünde güvenle kullanabileceginiz, her türlü mekanik yapiya ve otomasyon sistemine kolaylikla adapte edebileceginiz bir üründür. Sayfa 5 / EZM775_trk_V_.

6 . MODEL KODU: EZM-775 (7x7 DIN /8) A BC D E / FG HI / U V W Z / / A 9 D E FG HI Besleme Gerilimi -Vac 5/6Hz Vdc/Vac 5/6 Hz Müsteriye Özel Seri Haberlesme Yok RS- RS-85 Çikisi- Yok Modül- Yok Röle Çikis Modülü Transistör Çikis Modülü Modül- Yok Röle Çikis Modülü Transistör Çikis Modülü U V Cihaz Fonksiyonu Sayici ve Tolam Sayici Batch Sayici Zaman Rölesi Frekansmetre ve Devir Ölçer Kronometre Giris Tipii NPN PNP Sayfa 6 / EZM775_trk_V_.

7 KURULUM:? IKAZ:. Nakliye esnasinda meydana gelebilecek bir hasara karsi, cihazin montaji yapilmadan önce göz kontrolünden geçirilmesi tavsiye edilir. Cihazin montaji ve devreye alinmasinin vasifli mekanik ve elektrik teknisyenlerince yapilmasi sorumlulugu aliciya aittir.. Eger cihazdaki bir hata veya arizadan kaynaklanan bir kaza tehlikesi söz konusuysa cihazi elektriksel baglantidan ayirarak olasi bir kazayi engelleyiniz.. Cihazin güç salteri veya sigortasi yoktur. Bu aksamin haricen, emniyet amaçli olarak kullanilmasi gerekir Besleme voltajinin kontrolü, olasi arizalari engellemek ve koruma saglamak açisindan göz önünde bulundurulmasi gereken bir faktördür. 5. Elektrik soklarini ve benzeri kazalari engellemek için tüm baglantilari yapilana dek cihaza besleme voltaji verilmemelidir. 6. Cihazi kesinlikle parçalarina ayirmayin, cihaz üzerinde degisiklik yapmayin ve tamir etmeye çalismayin. Cihazi kurcalamak hatali çalismasina, elektrik soklarina ve yangina sebep olabilir. 7. Cihazi yanabilir veya patlayabilir gazlarin bulundugu ortamlarda kullanmayiniz. 8. Cihazin, panel kesitine montaji esnasinda dikkatli olunmalidir, panel üzerindeki mekanik aksam ve çapaklar ellerinize zarar verebilir. Cihaz panel kesitine, gerektigi sekilde ve sikica yerlestirilmelidir. Eger yerlestirme gevsek olursa cihaz panelden asagiya düsebilir.? IKAZ: Bu ürünün montajina baslamadan önce: - Makineye ait tüm elektrik beslemesini kesiniz. - Montaj esnasinda makine çalismamalidir. - Üreticinin tüm güvenlik ikazlarina uyunuz. Lütfen tüm kurulum talimatlarini okuyun ve uyun.. Genel Tanimlama: Terminal protection cover Product label Mounting clamps DIP Switch cover Front Panel IP65 protection NEMA X Panel Surface (max thickness 5mm) Sayfa 7 / EZM775_trk_V_.

8 . Boyutlar: 7mm /,8 7mm /,8.5/.5" 76mm/,99. Panel Kesiti: 97 mm/,8in (min) 7 mm/,8in (min) 97 mm/,8in (min) 7 mm/,8in (min). Ortam Sartlari: Çalisma Kosullari: Çalisma sicakligi Maksimum rutubet Yükseklik : C : 9% Rh (yogunlasma olmaksizin) : m ye kadar.? DIKKAT: Yasaklanmis Kosullar: Asindirici atmosferik ortam Patlayici atmosferik ortam Ev uygulamalari (Cihaz sadece endüstriyel uygulamalar içindir) Sayfa 8 / EZM775_trk_V_.

9 .5 Panel Montaji:? IKAZ: Cihazin panel kesitine montaji esnasinda dikkatli olunmalidir, panel üzerindeki mekanik aksam ve çapaklar ellerinize zarar verebilir. Cihaz panel kesitine, gerektigi sekilde ve sikica yerlestirilmelidir. Eger yerlestirme gevsek olursa cihaz panelden asagiya düsebilir. Panel e Yerlestirme: - Panel kesitini (ölçüye uygun) hazirlayin. - Ön panel conta pozisyonunu kontrol edin. - Cihazi panel kesitine yerlestirin. Montaj Aparatiyla Sabitleme: Cihaz panel montajina uygun dizayn edilmistir, sabitleme montaj aparatiyla yapilir.. Cihazi panelin ön tarafindan panel kesitine iyice yerlestirin.. Montaj aparatini cihazin arka kismindan panele dogru iterek sikisma sagladiktan sonra aparat vidalarini sikarak cihazi panoya sabitleyin. Sayfa 9 / EZM775_trk_V_.

10 Montaj Aparatinin Çikarilmasi: Cihazi panel kesitinden çikarmak için öncelikle montaj aparati sökülmelidir. - Montaj aparatinin vidalarini gevsetin. - Montaj aparatini, sag ve sol sabitleme çentiklerinden hafifçe açarak geriye dogru çekiniz. - Cihazi panel kesitinden çikariniz..6 DIP lerle Çalisma Fonksiyonu Seçimi:? IKAZ: Cihaz kutusu üzerindeki DIP siviç pozisyonlari degistirilerek çalisma fonksiyonu ve giris tipi (PNP veya NPN) seçilebilir. OFF ON O FF ON Counter Totalize r O FF ON Ba tc h Counter O FF OFF OFF O FF ON ON ON ON Time r Ta cho Chrono O FF ON PNP NPN N L - Vac P/ N : EZ M-775 & Vdc Max.5mA Vd c Ch A Ch B PAUSE RESET MODÜ L- MODÜL DIP ler cihaz kutusunun üst kismindaki kapagin altindadir. Fonksiyon Seçimi: OFF OFF OFF OFF OFF ON ON ON ON ON Sayici ve Toplam Sayici Batch Sayici Zaman Rölesi Frekansmetre ve Devir Ölçer Kronometre Giris Tipi Seçimi OFF ON OFF ON NPN PNP Sayfa / EZM775_trk_V_.

11 Elektriksel Baglantilar:? IKAZ: Cihazin sisteme göre konfigüre edilmis oldugunu garanti altina aliniz. Yanlis konfigürasyon sonucu sistem ve/veya personel üzerinde olusabilecek zarar verici sonuçlarin sorumlulugu aliciya aittir. Cihaz parametreleri fabrika çikisi standartlara göre ayarlanmistir, bu parametreler kullanici tarafindan ihtiyaca göre degistirilip cihaz sisteme adapte edilmelidir.? IKAZ: Verilen bilgiler cihazla ilgili ihtiyaç duyulabilecek tüm verileri kapsamayabilir. Bu yüzden cihaz, sadece cihaz gurubuyla ilgili deneyimi olan vasifli operatör ve teknisyenlerce kullanilmalidir. Cihaz aksamindaki voltaj insan hayatini tehdit edebilir düzeydedir, yetkisiz müdahaleler insan hayatini tehlikeye sokabilir. V dc Ma x. 5 ma Vdc ChA ChB PAUSE RES ET OFF ON OFF ON Counter & Totalizer OFF ON Batch Counter OFF ON OFF ON OFF ON OFF ON PNP Timer Tacho Chrono OFF ON NPN MOD ÜL- MODÜ L N L - Vac P/N : EZM-775 MOD ÜL- MOD ÜL- Vdc Ma x.5 ma Vdc ChA ChB PAUS E RE SET !! Modül Çikis Terminali Besleme Voltaji? IKAZ: Modül terminalleriyle ilgili bir baglanti yapmadan önce; cihazin içine, dogru (giris/çikis) modülün yerlestirilmis oldugundan emin olunuz.? IKAZ: Besleme voltajinin kontrolü, olasi arizalari engellemek ve korunmak için göz önünde bulundurulmasi gereken bir faktördür? IKAZ: Elektrik soklarini ve benzeri kazalari engellemek için tüm baglantilari yapilana dek cihaza besleme voltaji verilmemelidir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

12 . Terminal Yerlesim Ve Baglanti Talimatlari: 6mm /,in Kablo Boyutu: 8AWG/mm² Tekli / Çoklu vida terminali M Opsiyonel baglantilar,5nm Bos terminaller Vida sikistirma,5nm Tornavida,8 xmm. Güç Beslemesi: N L 7 8 Üniversal besleme Yüksek voltaj versiyonu: - Vac, frekans 5 / 6Hz. Sigorta (A) Düsük voltaj versiyonu: Vdc, Vac frekans 5 / 6Hz. Güç Salteri Besleme Sayfa / EZM775_trk_V_.

13 . Girisler: DIP SIVIÇ AYARI : PNP Proximity & sviç baglantisi DIP SIVIÇ AYARI : NPN Proximity & sviç baglantisi PROX. PNP PROX. PNP PROX. NPN PROX. NPN Vdc Max. 5mA NOT Vdc Max. 5mA Vdc Vdc ChA ChA ChB DIP SIVIÇ AYARI : PNP Incremental Encoder & sviç baglantisi INCREMENTAL ENCODER to Vdc ChB PAUSE PAUSE Vdc Max. 5mA Vdc Max. 5mA Vdc Max. 5mA Vdc Vdc Max. 5mA Vdc ChA INCREMENTAL ENCODER to Vdc Vdc ChA Vdc ChA ChB ChB ChA PAUSE ChB ChB PAUSE PAUSE PAUSE RESET RESET RESET RESET RESET NOT NOT NOT DIP SIVIÇ AYARI : NPN Incremental Encoder & sviç baglantisi RESET DIP SIVIÇ AYARI : PNP baglantisi DIP SIVIÇ AYARI : NPN baglantisi NOT NOT NOT : Harici transmitter için yardimci güç beslemesi (Vdc ± / 5mA max) ve kisa devre korumasi. Sayfa / EZM775_trk_V_.

14 . Giris / Çikis Modüllerinin Yerlestirilmesi: Önce, cihazin tüm baglanti kablolarini sökünüz, sonrasinda cihazi panel kesitinden çikariniz. Cihaz dis kutusunun alt ve üst kismindaki kilit pinlerine içeriye dogru bastirin. Diger elinizle dis kutuyu arka kismina dogru kaydiriniz. Dis kutuyu cihazdan ayiriniz. 5 Modülü soket yuvasina yerlestiriniz. 6 Dis kutuyu terminal numaralarina göre uygun pozisyonda yerlestiriniz.(yanlis yerlesim arizalara sebep olur.) Sayfa / EZM775_trk_V_.

15 Modül- / Modül- Opsiyonel Çikis Modülleri EMO-7 Relay Out. Module EMO-7 SSR Driver Output Module EMO-7 Digital Output Module C NO Modül- Terminali Modül- Terminali ÇIKIS MODÜLLERI: Röle çikis baglantisi Modül- EM O-7 Relay Output M odul e 5 Vac Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi Modül- EMO-7 Relay Output M odu le Va c Röle çikis baglantisi Modül- EM O-7 Rel ay Ou tput Mo dul e Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi DC veya AC Güç Beslemesi Modül- EMO-7 Rel ay Outp ut M od ule 5 5Vac Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi Sayfa 5 / EZM775_trk_V_.

16 SSR sürücü çikis baglantisi Modül- EMO-7 SSR Driver O utput Mo dule SSR Sigorta Modül- EMO-7 SSR Driver Output Module SSR Sigorta Dijital Çikis Modülü Baglantisi Modül- EM O-7 EM O-7 Dig ital O utput Di gital Outp ut M odul e Mod ule Modül- Yük Max. ma Kisa devre korumasiz Yük Max. ma Kisa devre korumasiz SERI ARABIRIM MODÜLLERI: RS - Seri Haberlesme Arabirimi RS - 85 Seri Haberlesme Arabirimi +5Vdc TX D RX GND D Sayfa 6 / EZM775_trk_V_.

17 Çalisma Kilavuzu Ön Panel Tanimlamasi: EZM-775 OP OP Aktüel deger ve Parametre göstergesi SV SV SET, SET ve Parametre göstergesi RESET P TOTAL SET Timer & Counter SET O O S S numarali parametreye göre aktüel deger ve SV(SET) degerine bagli olarak OP- (Çikis-) durumu bu LED üzerinden takip edilebilir. 5 numarali parametreye göre aktüel deger ve SV (SET) degerine bagli olarak OP- (Çikis-) durumu bu LED üzerinden takip edilebilir. Bu LED yanarken "Set Degeri Göstergesinde" SV (SET) degeri gösterilmektedir. Bu LED yanarken "Set Degeri Göstergesinde" SV (SET) degeri gösterilmektedir. SET SET Bu buton SV (SET) degerinin gözlenmesinde ve SV (SET) degerinin degistirilmesi gereken durumlarda kullanilir. Bu buton SV (SET) degerinin gözlenmesinde ve SV (SET) degerinin degistirilmesi gereken durumlarda kullanilir. P Programlama moduna girmek için kullanilir. Tüm degisiklerin kalici hafizaya yazilmasi ve programlama modunda parametreler arasinda dolasmak için kullanilmaktadir. Bu buton ile degeri degistirilmek istenen basamaktaki sayiya ulasilmaktadir. Bu buton için kisaca basamak kaydirma butonu diyebiliriz. Bu buton ile aktif olan basamaktaki sayi arttirilmaktadir. Aktif rakam..9 arasinda degistikten sonra tekrar ' a dönmektedir. Sadece SET degeri için sol ilk basamakta 9 ila arasinda (-) karakteri vardir. RESET "Aktüel Deger Göstergesi" ndeki degerin sifirlanmasi için kullanilir. TOTAL Sayilan toplam degeri görmek için kullanilir. Sayfa 7 / EZM775_trk_V_.

18 . Set- & Set- Degerlerinin Ayari: SET Degerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: SET Butonuna basiniz, Set Degeri Göstergesinde ayarlanmis olan SET degeri görünecektir. Göstergede kursorün belirmesi için butonuna basiniz. Kursor, göstergede yanip sönen dijit olarak belirecektir. Kursorün yeni pozisyonunu belirlemek için butonunu, kursorün bulundugu dijit degerini degistirmek için butonunu kullanarak SET degerini degistiriniz. SET degerini kaydetmek için kursor yok olacaktir. butonuna basiniz. Deger kaydedildiginde göstergedeki SET Degerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: SET Butonuna basiniz, Set Degeri Göstergesinde ayarlanmis olan SET degeri görünecektir. Göstergede kursorün belirmesi için butonuna basiniz. Kursor, göstergede yanip sönen dijit olarak belirecektir. Kursorün yeni pozisyonunu belirlemek için butonunu, kursorün bulundugu dijit degerini degistirmek için butonunu kullanarak SET degerini degistiriniz. SET degerini kaydetmek için kursor yok olacaktir. butonuna basiniz. Deger kaydedildiginde göstergedeki. Parametre Degerlerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: Programlama Moduna Giris: P Programlama moduna girmek için butonuna basiniz. Programlama moduna girdiginizde, aktüel deger ve set deger göstergesinde belirlenen çalisma moduna ait ilk parametre görünecektir. kursor kaydirma ve butonu ile degerini degistirmek istediginiz parametreyi seçiniz. butonunu kullanarak parametre degerini degistiriniz.yeni parametre degerinin hafizaya kaydedilmesi için butonuna basiniz. Islemlerinizi tamamladiktan sonra programlama modundan çikmak için P butonuna basiniz.. Parametre Sifre Korumasi: Parametrelere giris sifre korumasi. Pro-PS olarak. parametreden sonra gözlenebilir. Parametre degeri ile 9999 arasi tanimlanabilir eger olarak tanimlanirsa sifre korumasi pasiftir, sifirdan farkli degerler için Programlama moduna giriste cihaz Psuurd mesaji ile sifre bilgisi isteyecektir. Sayfa 8 / EZM775_trk_V_.

19 . Parametre Listesi: OFF ON SAYICI VE TOPLAM SAYICI PARAMETRELERI: PRO- PRO- PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO- Giris tipi ve fonksiyonu - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. 5- X faz kaymali sayma sekli 6- X faz kaymali sayma sekli 7- X faz kaymali sayma sekli ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( -->PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. -, -., -., -., -. Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Bu parametre ile SV degerinin OFFSET degeri olarak kullanilip kullanilmayacagi tanimlanir. Parametre degerine göre özellik aktif edilmis ise SV=SV+SV olarak islem görür. - Mutlak deger, - Offset degeri Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. - MODBUS protocol is RTU (Binary). Parity: -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi: - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit: - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Bu parametrede cihazin çarpim faktörü tanimlanmaktadir. Parametre degeri. den degerine kadar sayi alabilir. Bu parametrede yapilan her degisiklik cihazin saymaya baslamasiyla birlikte degerlendirilir.. Çarpma islemi gerçeklesmez. Sayilan darbe sayisi ayni sekilde göstergeye yansitilir Parametrenin alacagi en büyük deger budur. Sayfa 9 / EZM775_trk_V_.

20 OFF ON BATCH SAYICI PARAMETRELERI: PRO- PRO- PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO- Giris tipi ve fonksiyonu - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. 5- X faz kaymali sayma sekli 6- X faz kaymali sayma sekli 7- X faz kaymali sayma sekli ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( --> PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. -, -., -., -., -. Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Stop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Bu parametrede cihazin çarpim faktörü tanimlanmaktadir. Parametre degeri. den degerine kadar sayi alabilir. Bu parametrede yapilan her degisiklik cihazin saymaya baslamasiyla birlikte degerlendirilir.. Çarpma islemi gerçeklesmez. Sayilan darbe sayisi ayni sekilde göstergeye yansitilir Parametrenin alacagi en büyük deger budur. Sayfa / EZM775_trk_V_.

21 OFF ON PRO-5 PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 ZAMAN RÖLESI PARAMETRELERI: Bu parametrede cihazin zamani hangi tabanda sayacagi tanimlanir. - saat dakikadan 99 saat 59 dakikaya - dakika saniyeden 99 dakika 59 saniyeye - saniye saliseden 99 saniye 99 saliseye - saat dakikadan saat 59 dakikaya -. saatten saate 5-. dakikadan dakikaya 6-. saniyeden saniyeye Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( -->PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. OFF ON PRO- PRO- PRO-7 FREKANSMETRE VE DEVIRÖLÇER PARAMETRELERI: Bu parametrede cihazin tur basina puls veya zaman periodu basina puls ölçmesi gerektigi tanimlanir. - Tur basina puls adedi. - Ölçme periodu basina puls sayisi ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Bu parametrede giris sinyali için "Time-Out" degeri tanimlanabilir. Parametre... arasinda deger alabilir. Bu parametreye yazilan süre kadar cihazin girisine puls gelmemesi durumunda "Aktüel Deger Göstergesi" nde "" gösterilir. Pro- parametresi degeri "" ise bu parametre görüntülenmez Saniye arasinda deger alir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

22 Ölçme periyodu Bu parametrede ölçüm yapilacak olan zaman periodu tanimlanir. Parametre. ila 99.9 arasi deger alabilir. (Pro= seçildi PRO-8 ise) Pro- parametresi degeri "" ise bu parametre görüntülenmez Saniye arasinda deger alir. Çikis- Fonksiyonu - Kalici çikis sekli PRO-9 - Kalici olmayan ve histeresiz tanimli çikis sekli - Alarm çikisi Çikis- Fonksiyonu PRO- -Kalici çikis sekli -Kalici olmayan ve histeresiz tanimli çikis sekli Çikis- Alarm Fonksiyonlari (Pro-9= ise aktiftir) -Yüksek alarm PRO- -Düsük alarm -Yüksek sapma alarmi -Düsük sapma alarmi -Sapma band alarmi PRO- Çikis- için histeresiz...5 arasinda deger alir. Çikis- için histeresiz PRO-...5 arasinda deger alir. Modül- çikis aktivitesini belirler. PRO- - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. PRO-5 - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir PRO-6. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir PRO-7. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin kontrol islemine baslama noktasi bu parametrede tanimlanir. -Cihaza enerji verildiginde kontrol islemi baslar. PRO-8 -SV degerine ulasildiginda kontrol islemi baslar. -SV degerine ulasildiginda kontrol islemi baslar. Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. PRO- -, -., -., -., -. PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO-9 PRO- Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Çarpim faktörü arasinda deger alir. Çarpim faktörü-. ile arasinda deger alir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

Kullanım Kılavuzu. EZM-4450 48X48DIN 1/16 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter

Kullanım Kılavuzu. EZM-4450 48X48DIN 1/16 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter EZM-5 8X8DIN /6 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter 6 dijit aktüel, 6 dijit set göstergesi setli çalışma, pause ve ChA - ChB sayma girişleri NPN / PNP giriş tipi seçimi Programlanabilir Sayıcı

Detaylı

EZM-4930 96x48 DIN 1/8 Programlanabilir Sayýcý. EZM-4930 96 x 48 DIN 1/8 Üniversal Giriþli Programlabilir Sayýcý

EZM-4930 96x48 DIN 1/8 Programlanabilir Sayýcý. EZM-4930 96 x 48 DIN 1/8 Üniversal Giriþli Programlabilir Sayýcý EZM-4930 96x48 DIN 1/8 rogramlanabilir Sayýcý EZM-4930 96 x 48 DIN 1/8 Üniversal Giriþli rogramlabilir Sayýcý - 6 Dijit roses (V) ve 6 dijit Set () deðeri göstergesi - Reset, ause ve ChA-ChB sayma giriþleri

Detaylı

EZM-4430 48 x 48 DIN 1/16 Üniversal Giriþli Programlabilir Sayýcý

EZM-4430 48 x 48 DIN 1/16 Üniversal Giriþli Programlabilir Sayýcý EZM-4430 48x48 DIN 1/16 rogramlanabilir Sayýcý EZM-4430 48 x 48 DIN 1/16 Üniversal Giriþli rogramlabilir Sayýcý - 6 Dijit roses (V) ve 6 dijit Set (SV) deðeri göstergesi - Reset, ause ve ChA-ChB sayma

Detaylı

ESM-7700 72X72DIN 1/8 Proses Göstergesi Kullanım Kılavuzu

ESM-7700 72X72DIN 1/8 Proses Göstergesi Kullanım Kılavuzu ESM-7700 72X72DIN /8 Proses Göstergesi 4 dijit proses göstergesi Üniversal proses girişi (TC, RTD, mv, V, ma) V ve ma girişleri için kullanıcıya açık iki veya çok noktalı kalibrasyon imkanı Programlanabilir

Detaylı

Ýki Setli, Ýki Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Pozisyon Ýndikatörü

Ýki Setli, Ýki Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Pozisyon Ýndikatörü Pozisyon Ýndikatörü TCS37-200.PSI TCS37-200 Timer&Counter&Speed Ýki Setli, Ýki Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Pozisyon Ýndikatörü 6 dijit LED Display (Yeþil veya Kýrmýzý), 8mm dijit boyu Mekanik reset deðeri

Detaylı

EPM-7790 72x72 DIN Boyutlu

EPM-7790 72x72 DIN Boyutlu Dijital otansiyometre EM-7790 72 x 72 DIN Boyutlu Dijital otansiyometre Cihazý EM-7790 72x72 DIN Boyutlu Frekans Konvertörü(Motor Sürücüsü) Kontrol aneli - 4 Dijit Göstergeli - Ön anelden kolay ayarlanabilir

Detaylı

Üniversal Giriþli Proses indikatörü

Üniversal Giriþli Proses indikatörü Üniversal Giriþli Proses Ýndikatörü UPI4-2100 UPI4-2100 L1 L2 L3 Out1 Out2 Universal Process Indicator Üniversal Giriþli Proses indikatörü mv, V, ma, termocuple ve RTD giriþi seçilebilir ( 16 bit çözünürlük

Detaylı

Tek Setli, Tek Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Hýz Ölçer

Tek Setli, Tek Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Hýz Ölçer Tek li, Tek Çýkýþlý Hýz Ölçer TCS37-100.S TCS37-100 Timer&Counter&Speed Tek li, Tek Çýkýþlý, Çok Fonksiyonlu Hýz Ölçer 6 dijit LED Display (Yeþil veya Kýrmýzý), 8mm dijit boyu Ýki ayrý çarpým faktörü(00.0001...

Detaylı

EAOM-3-HM-ALT EAOM-3-STP-ALT EAOM-3-HM-STP-ALT

EAOM-3-HM-ALT EAOM-3-STP-ALT EAOM-3-HM-STP-ALT , 7x7 DIN Boyut EAOM-3 Manuel Start ve Motor Korumalý Kontrol cihazlarý Kontak Anahtarlý, EAOM-3-ALT Kontak Anahtarlý ve Jeneratör Voltajýndan Aþýrý Hýz Algýlama, EAOM-3-MAG Kontak Anahtarlý ve Manyetik

Detaylı

20 Adým Profil Kontrol Cihazý

20 Adým Profil Kontrol Cihazý Profil Kontrol Cihazý PRFC7-2100 PRFC 7-2100 Out3 Start/Pause Profile Controller 20 Adým Profil Kontrol Cihazý Isýtma / Soðutma fonksiyonu seçimi ON/OFF veya Oransal (P) Çalýþma 20 adýma kadar program

Detaylı

2011 FİYAT LİSTESİ ISI KONTROL CİHAZLARI DİJİTAL PANELMETRELER ZAMAN RÖLELERİ DİJİTAL SAYICILAR ZAMAN SAATLERİ. www.tesantr.com tesan@tesantr.

2011 FİYAT LİSTESİ ISI KONTROL CİHAZLARI DİJİTAL PANELMETRELER ZAMAN RÖLELERİ DİJİTAL SAYICILAR ZAMAN SAATLERİ. www.tesantr.com tesan@tesantr. 2011 FİYAT LİSTESİ ISI KONTROL CİHAZLARI DİJİTAL PANELMETRELER ZAMAN RÖLELERİ DİJİTAL SAYICILAR ZAMAN SAATLERİ www.tesantr.com tesan@tesantr.com EKONOMİK SERİ PID SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI 6 GELİŞMİŞ

Detaylı

ESM-9950 96 x 96 DIN 1/4 Üniversal Giriþli PID Smart I/O Modül Sistemli Proses Kontrol Cihazý

ESM-9950 96 x 96 DIN 1/4 Üniversal Giriþli PID Smart I/O Modül Sistemli Proses Kontrol Cihazý Proses Kontrol Cihazý ESM-9950 96x96 1/4 DIN ESM-9950 96 x 96 DIN 1/4 Üniversal Giriþli PID Smart I/O Modül Sistemli Proses Kontrol Cihazý - 4 dijit proses(p) ve 4 dijit proses set deðeri(s) göstergesi

Detaylı

ESM- 7720 72x72 DIN Boyutlu Sýcaklýk Kontrol Cihazý

ESM- 7720 72x72 DIN Boyutlu Sýcaklýk Kontrol Cihazý ESM- 7720 72x72 DIN Boyutlu Sýcaklýk Kontrol Cihazý ESM-7720 72 x 72 DIN Boyutlu Üniversal Giriþli Sýcaklýk Kontrol Cihazý - 4 dijit proses(v) ve 4 dijit proses set deðeri(sv) göstergesi - Üniversal proses

Detaylı

ESM-3711-CL 77 x 35 DIN Boyutlu, Minimum ve Maksimum Sýcaklýk Kaydý Yapan Dijital, ON / OFF Soðutma Kontrol Cihazý

ESM-3711-CL 77 x 35 DIN Boyutlu, Minimum ve Maksimum Sýcaklýk Kaydý Yapan Dijital, ON / OFF Soðutma Kontrol Cihazý ESM-3711-CL 77 x 35 DIN Boyutlu Soðutma Kontrol Cihazý Dahili Buzer ESM-3711-CL 77 x 35 DIN Boyutlu, imum ve Maksimum Sýcaklýk Kaydý Yapan Dijital, ON / OFF Soðutma Kontrol Cihazý - 3 Dijit göstergeli

Detaylı

MBS100 DONANIM KILAVUZU

MBS100 DONANIM KILAVUZU MBS100 DONANIM KILAVUZU MBS100 MODBUS GATEWAY Serisi 07 / 2017 MIKRODEV_HM_MBS100 İÇİNDEKİLER ŞEKİL LİSTESİ... 2 Önsöz... 3 Mikrodev i Tanıyalım... 4 UYARI!... 5 1 MBS100 GENEL BİLGİLER... 6 1.1 Fiziksel

Detaylı

MODEL OP-CN4. Sürüm 2.0 KULLANMA KILAVUZU ARTIMSAL SAYICI UYARI! CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ

MODEL OP-CN4. Sürüm 2.0 KULLANMA KILAVUZU ARTIMSAL SAYICI UYARI! CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ MODEL OP-CN4 ARTIMSAL SAYICI Sürüm 2.0 KULLANMA KILAVUZU UYARI! CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ 1. Cihazın elektriksel bağlantılarını son sayfada belirtilen şekilde yapınız. 2. Elektriksel

Detaylı

HIZLI KULLANIM KILAVUZU

HIZLI KULLANIM KILAVUZU Akıllı Kontrolde Teknoloji Devi HIZLI KULLANIM KILAVUZU Uzak Terminal Ünitesi (RTU) RTU410 RTU460 RTU420 RTU470 RTU430 RTU480 RTU440 RTU450 01/2017 Versiyon 001 İçindekiler İÇİNDEKİLER 1. UYARI 1.1. Uyarı...

Detaylı

ALP 44 L ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

ALP 44 L ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU ALP 44 L ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1. TEKNİK ÖZELLİKLER... 1 2. BAĞLANTILAR... 2 3. ÖN PANEL TANIMLARI. 3 4. CİHAZIN PROGRAMLANMASI. 4 4.1. Skala Değerinin Girilmesi (S_Lo /

Detaylı

MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2

MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2 MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2 MESAFE / POZİSYON ÖLÇME VE KONTROL CİHAZI Sürüm 2.0 KULLANMA KILAVUZU UYARI! CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ 1. Cihazın elektriksel bağlantılarını son sayfada belirtilen

Detaylı

DKG-175 TRANSFER KONTROL ÜNİTESİ (DC BESLEME GEREKTİRMEYEN)

DKG-175 TRANSFER KONTROL ÜNİTESİ (DC BESLEME GEREKTİRMEYEN) DKG-175 TRANSFER KONTROL ÜNİTESİ (DC BESLEME GEREKTİRMEYEN) TANITIM Datakom DKG-175 DIN ray montajlı ve DC besleme gerektirmeyen bir transfer kontrol cihazıdır. Bu özelliğiyle transfer panolarına akü beslemesi

Detaylı

RTU400 SERİSİ DONANIM KILAVUZU

RTU400 SERİSİ DONANIM KILAVUZU RTU400 SERİSİ DONANIM KILAVUZU RTU410/RTU420/RTU430/RTU440/RTU450 RTU Serisi 07 / 2017 MIKRODEV_HM_RTU400 İÇİNDEKİLER ŞEKİL LİSTESİ... 2 Önsöz... 3 Mikrodev i Tanıyalım... 4 UYARI!... 5 1 RTU400 GENEL

Detaylı

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı. 1 TEKNİK ÖZELLİKLER Giriş besleme voltajı Maks. güç harcaması Besleme koruması Motor gerilimi Motor çıkış akımı Motor kontrol şekli Motor koruması Encoder tipi Encoder çözünürlüğü Encoder voltajı Kumanda

Detaylı

PROOP Hızlı Başlangıç Kılavuzu

PROOP Hızlı Başlangıç Kılavuzu PROOP Hızlı Başlangıç Kılavuzu Önsöz PROOP, endüstride PLC sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiş otomasyon sistemi ile kullanıcı arasında etkileşim sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu döküman, PROOP

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-140PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

ESM-4420 48x48 DIN 1/16 Sýcaklýk Kontrol Cihazý

ESM-4420 48x48 DIN 1/16 Sýcaklýk Kontrol Cihazý ESM-4420 48x48 DIN 1/16 Sýcaklýk Kontrol Cihazý ESM-4420 48 x 48 DIN 1/16 Üniversal Giriþli Sýcaklýk Kontrol Cihazý - 4 dijit proses(v) ve 4 dijit proses set deðeri(sv) göstergesi - Üniversal proses giriþi

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

1/6 PR _S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ ÖZELLİKLER KULLANIM ALANLARI PR _S-DP4

1/6 PR _S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ ÖZELLİKLER KULLANIM ALANLARI PR _S-DP4 PR20160926-1_S-DP4 PROSENSE S-DP4 GELİŞMİŞ GAZ KONTROL PANELİ Prosense S-DP4 Gaz Kontrol Paneli zorlu endüstriyel ortamlarda algılanan patlayıcı ve zehirli gaz konsantrasyonlarının değerlendirilip ortamın

Detaylı

Ecras Elektronik Multimetre

Ecras Elektronik Multimetre Ecras Elektronik Multimetre Modüler tasarım Soket kablosu gerektirmez Tespit vidası gerektirmez En yeni teknoloji Kolay panel montajı sistem bağlantısı Anlık Her fazda VL-N ve ortalama değerleri. Her fazda

Detaylı

Güneþ Ýle Su Isýtma Sistemleri için Fark Sýcaklýk Kontrol Cihazý

Güneþ Ýle Su Isýtma Sistemleri için Fark Sýcaklýk Kontrol Cihazý Fark Sýcaklýk Kontol Cihazý DC-1000 Güneþ Ýle Su Isýtma Sistemleri için Fark Sýcaklýk Kontrol Cihazý Kollektör, return ve tank sýcaklýðý için 3 sýcaklýk sensör giriþi Fark sýcaklýðý, kollektör, return

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-80PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

Yumuşak Yolvericiler. Kalkış için kontrollü yol verme fonksiyonları. Duruş için özellikle pompa uygulamalarına yönelik yumuşak duruş fonksiyonları

Yumuşak Yolvericiler. Kalkış için kontrollü yol verme fonksiyonları. Duruş için özellikle pompa uygulamalarına yönelik yumuşak duruş fonksiyonları Yumuşak Yolvericiler Vektör kontrollü AKdem dijital yumuşak yol vericisi, 6-tristör kontrollü olup, 3 fazlı sincap kafesli motorlarda yumuşak kalkış ve duruş prosesleri için tasarlanmıştır. Vektör kontrol,

Detaylı

DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM ÖZELLİKLER. DKG-190 Kullanım Kılavuzu V-1.1 (24.03.2015) -1-

DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM ÖZELLİKLER. DKG-190 Kullanım Kılavuzu V-1.1 (24.03.2015) -1- DKG-190 AKÜ ŞARJ KONTROL CİHAZI TANITIM DKG-190 telekom sistemlerinde kullanılan jeneratörlerin çalışma saatlerini azaltmak amacıyla tasarlanmış ileri teknoloji ürünü bir cihazdır. Cihaz kullanıldığı yerlerde

Detaylı

DC VOLTMETRE DCV-10 / 10A / 10C / 10S / 10CS / 11 / 11A / 11C / 11S / 11CS

DC VOLTMETRE DCV-10 / 10A / 10C / 10S / 10CS / 11 / 11A / 11C / 11S / 11CS DC OLTMETRE DC-10 / 10A / 10C / 10S / 10CS / 11 / 11A / 11C / 11S / 11CS DÝKKAT -Cihaz baðlanýrken bütün enerjiyi kesiniz. -Cihaz þebekeye baðlandýðýnda ön paneli çýkartmayýnýz. -Cihazý solvent yada benzeri

Detaylı

Üniversal Kontrol Cihazı

Üniversal Kontrol Cihazı 1 Üniversal Kontrol Cihazı Adım Kontrolör Üniversal Kontrol Cihazı Adım Kontrolör Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_Adım Kontrolör] 2 Üniversal Kontrol Cihazı Adım Kontrolör İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER...

Detaylı

ESM-3710. Isıtma / Soğutma Kontrolu ESM-3710 66,5. Birim Fiyatı (TL) Ürün tipi. ilave + (TL) 14,0 - - -

ESM-3710. Isıtma / Soğutma Kontrolu ESM-3710 66,5. Birim Fiyatı (TL) Ürün tipi. ilave + (TL) 14,0 - - - Haziran04_V3 Fiyat Listesi TL Ölçme ve Kontrol Cihazları ve Sıcaklık Sensörleri Haziran 04 Isıtma / Soğutma Kontrolu Seçilebilir Isıtma veya Soğutma fonksiyonu Ekonomik ve kolay kullanım 3 dijit Proses/Set

Detaylı

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik Ürün no.: 50132989 MSI 430-03 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 7 Teknik veriler Temel

Detaylı

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu 1.0 Giriş AC-3200 cihazı, maliyet odaklı tasarlanmış yüksek entegreli Seri den ZigBee ye kablosuz çevirici adaptördür. Dahili ZigBee teknolojisi

Detaylı

IFD8520 ADRESLENEBİLİR RS-485/RS-422 İZOLELİ ÇEVİRİCİ KULLANIM KILAVUZU

IFD8520 ADRESLENEBİLİR RS-485/RS-422 İZOLELİ ÇEVİRİCİ KULLANIM KILAVUZU IFD8520 ADRESLENEBİLİR RS-485/RS-422 İZOLELİ ÇEVİRİCİ KULLANIM KILAVUZU ÖNSÖZ: Delta IFD8520 izoleli adreslenebilir RS-232 RS-422/RS-485 çevirici, RS-422/RS-485 'den RS-232 protokolüne haberleşme arabirimi

Detaylı

Elektronik Kontrol Paneli

Elektronik Kontrol Paneli Elektronik Kontrol Paneli L-ION-EF21 Mikrokontrolör esaslı dijital teknoloji Gelişmiş kullanıcı arabirimi 2x16 Dijital LCD gösterge Kullanışlı Türkçe menü yapısı Parametre ayarları ile çok çeşitli sistemlere

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

KLEA Enerji Analizörü

KLEA Enerji Analizörü KLEA Enerji Analizörü Kolay panel montajı sistem bağlantısı Modüler tasarım Soket kablosu gerektirmez Tespit vidası gerektirmez En yeni teknoloji Veri Toplama Platformu Tüm enerji tüketimleri bir KLEA

Detaylı

Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı

Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı Kullanım Kılavuzu Kullanmaya başlamadan önce Kullanım Kılavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. 1. Paket İçeriği; Adı Miktar Notlar Geçiş kontrol cihazı 1 Kullanım kılavuzu 1

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü

İçerik. Ürün no.: MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü Ürün no.: 50134315 MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 7 Teknik veriler

Detaylı

GEPA BAR-24X2 24 V AKÜ REDRESÖR GRUBU

GEPA BAR-24X2 24 V AKÜ REDRESÖR GRUBU 1. Genel GEPA BAR-24X2 24 V AKÜ REDRESÖR GRUBU GEPA BAR-24X2 Akü Redresör Grubu trafo merkezleri, fabrikalar, acil aydınlatma sistemleri ve 24V DC gerilime ihtiyaç duyulabilecek alanlarda kullanılmak üzere

Detaylı

Ölçme ve Kontrol Çözümleri

Ölçme ve Kontrol Çözümleri Ölçme ve Kontrol Çözümleri Zelio RTC forumtr.schneider-electric.com Zelio RTC Renk değiştiren ekran Yüksek çözünürlüklü ekranı ve renk değiştirme özelliği sayesinde uzaktan görünürlük. PV < SV PV = SV

Detaylı

RTU300 SERİSİ DONANIM KILAVUZU

RTU300 SERİSİ DONANIM KILAVUZU RTU300 SERİSİ DONANIM KILAVUZU RTU310/RTU320/RTU330/RTU340/RTU350 RTU Serisi 07 / 2017 MIKRODEV_HM_RTU300 İÇİNDEKİLER ŞEKİL LİSTESİ... 2 Önsöz... 3 Mikrodev i Tanıyalım... 4 UYARI!... 5 1 RTU300 GENEL

Detaylı

Üniversal Kontrol Cihazı

Üniversal Kontrol Cihazı 1 Üniversal Kontrol Cihazı Temel Düzey Üniversal Kontrol Cihazı Temel Düzey Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_Temel Düzey] 2 Üniversal Kontrol Cihazı Temel Düzey İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 1.1. Temel

Detaylı

TRIFAZE START-STOP KONTROL KARTI (TOUCH ARKADAN MONTAJ) KULLANIM KILAVUZU AKE-T-TSSA-001

TRIFAZE START-STOP KONTROL KARTI (TOUCH ARKADAN MONTAJ) KULLANIM KILAVUZU AKE-T-TSSA-001 TRIFAZE START-STOP KONTROL KARTI (TOUCH ARKADAN MONTAJ) KULLANIM KILAVUZU AKE-T-TSSA-001 1.CİHAZ ÖLÇÜLERİ 2.CİHAZ BAĞLANTI ŞEMASI 3.UYARILAR Cihazı kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanma kılavuzu

Detaylı

Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE okuyun!!..

Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE okuyun!!.. TOU 01 KULLANMA KLAVUZU EPC (Teknolojik deðiþiklikler nedeniyle deðiþiklik hakký saklýdýr. Üretici Firma deðiþiklikleri önceden haber verilmeksizin yapabilir.) Cihazýnýzý kullanmadan önce lütfen DÝKKATLE

Detaylı

2 Kablolu Villa Zil Paneli (Kart Okuyuculu)

2 Kablolu Villa Zil Paneli (Kart Okuyuculu) 2 Kablolu Villa Zil Paneli (Kart Okuyuculu) 2K-61 Kullanım Kılavuzu RF CARD 2K-61 Villa Zil Paneli 1.Bölümler ve Fonksiyonları Kamera RF CARD Kart Okutma Penceresi 182 mm Hoparlör Gece Görüş Ledi RF CARD

Detaylı

Üniversal Kontrol Cihazı

Üniversal Kontrol Cihazı 1 Üniversal Kontrol Cihazı Takvim Ve Astronomik Kontrolör Üniversal Kontrol Cihazı Takvim Ve Astronomik Kontrolör Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_Takvim ve Astronomik] 2 Üniversal Kontrol Cihazı Takvim Ve Astronomik

Detaylı

PLCM 28 OPSİYONEL MODÜL. Modüler PLC Eğitim Seti. PLC Çevre Birimleri PLC Programlama. %100 kendi imalatımız MODELLER. Tek Yönlü Çift Yönlü

PLCM 28 OPSİYONEL MODÜL. Modüler PLC Eğitim Seti. PLC Çevre Birimleri PLC Programlama. %100 kendi imalatımız MODELLER. Tek Yönlü Çift Yönlü PLCM Modüler PLC Eğitim Seti %100 kendi imalatımız PLC Çevre Birimleri PLC Programlama 28 OPSİYONEL MODÜL MODELLER Tek Yönlü Çift Yönlü UYGULAMALI VİDEO EĞİTİMLERİ Her zaman her yerden... Video eğitimleri

Detaylı

1 GSM Modem Modem202.S1. GSM Modem. Modem202.S1. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_Modem202.S1

1 GSM Modem Modem202.S1. GSM Modem. Modem202.S1. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_Modem202.S1 1 GSM Modem Modem202.S1 GSM Modem Modem202.S1 Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_Modem202.S1 2 GSM Modem Modem202.S1 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 3 1.1. MODEM202.S1... 3 1.2. GSM Modem... 3 1.3. Fiziksel

Detaylı

VERSİYON A1.0. Özellik. Teknik Özellikler. Ekran İşaretlerini Anlamı. Cihazın Ayarlanması KAR-MAK SOĞUTMA

VERSİYON A1.0. Özellik. Teknik Özellikler. Ekran İşaretlerini Anlamı. Cihazın Ayarlanması KAR-MAK SOĞUTMA Özellik SM-700HT KULUÇKA MAKİNASI TERMOSTAT VERSİYON A1.0 SM-700HT Isı,Nem ve Zamanlama kontrölü yapabilen akıllı Termostat.Kompak tasarımı sayesinde birçok ürünü tekbir cihazda toplamaktadır.ip65 korumalı

Detaylı

TEKSAN M-BUS CONVERTER

TEKSAN M-BUS CONVERTER TEKSAN M-BUS CONVERTER KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz

Detaylı

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik Ürün no.: 50132984 MSI 410-01 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 6 Teknik veriler Temel

Detaylı

FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU

FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU FP52 kart okuyucusunu; Mody serisi dış kapı buton modülleri ile birlikte kullanılır. Fp52 ile iki farklı röle çıkışı vardır.500 kullanıcıya kadar tanımlanabilir.

Detaylı

Togan Teknoloji, Elektronik Mühendislik ve Teknik Hizmetler PRODUCT DATA SHEET LD100S SINGLE CHANNEL VEHICLE LOOP DETECTOR

Togan Teknoloji, Elektronik Mühendislik ve Teknik Hizmetler PRODUCT DATA SHEET LD100S SINGLE CHANNEL VEHICLE LOOP DETECTOR LD100S TEK KANAL ARAÇ LOOP DEDEKTÖRÜ LD100S yüksek performanslı, tek kanallı, dijital endüktif loop araç dedektörüdür, özellikle araç geçiş kontrol sistemleri, otopark bariyer kontrol sistemleri ve otomatik

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

Reaktif Güç Yönetim Çözümleri. Tasarrufun Elektrik Yönü

Reaktif Güç Yönetim Çözümleri. Tasarrufun Elektrik Yönü Reaktif Güç Yönetim Çözümleri Tasarrufun Elektrik Yönü Temel Özellikler Kontrolörlerinin basit bir şekilde tanımlanması Güç faktör kontrolörleri reaktif gücü azaltarak güç dağıtım sistemlerinin maksimum

Detaylı

Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Strike 5.50 R Proximity Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz Strike 5,50 R kullanım ve bilgisayar bağlantısı ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir.

Detaylı

8 li Röle Çıkış Modülü Kullanım Kılavuzu

8 li Röle Çıkış Modülü Kullanım Kılavuzu 8 li Röle Çıkış Modülü Kullanım Kılavuzu GRUP ARGE ENERJİ VE KONTROL SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Merkez: Oruç Reis Mah. Giyimkent. 18. Sok. No:87-89-91-93 Esenler/İstanbul www.gruparge.com www.enerjitakibi.com

Detaylı

1 Nem Kontrol Cihazı v3

1 Nem Kontrol Cihazı v3 NEM KONTROL CİHAZI v5.0 Nem Kontrol Cihazı v3.0 1 Nem Kontrol Cihazı v3 NEM Havada bulunan su buharı miktarına nem denir. Nem ölçümlerinde mutlak nem, bağıl nem ve spesifik nem hesaplanır. Mutlak nem birim

Detaylı

AIRGUARDIAN SW MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA VE MONTAJ KLAVUZU

AIRGUARDIAN SW MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA VE MONTAJ KLAVUZU MİKROSİM ELEKTRONİK OTOMASYON SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. AIRGUARDIAN SW MEDİKAL GAZ ALARM CİHAZI KULLANMA VE MONTAJ KLAVUZU Donanım Versiyon : Ver.4.0 Yazılım Versiyon : Ver.4.0 Kullanım yeri ve amacı

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI!

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Fisheye IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

FRENIC MULTİ ÖZET KULLANIM KLAVUZU

FRENIC MULTİ ÖZET KULLANIM KLAVUZU FRENIC MULTİ ÖZET KULLANIM KLAVUZU GENEL BİLGİLER SÜRÜCÜ KONTROL BAĞLANTILARI PLC 24 VDC CM DİJİTAL GİRİŞ COM UCU FWD REV X1 X5 EN DİJİTAL GİRİŞLER ( PNP / NPN SEÇİLEBİLİR ) ENABLE GİRİŞİ SW1 Y1 Y2 DİJİTAL

Detaylı

Algılayıcılar / Transmitter

Algılayıcılar / Transmitter 1 Algılayıcı / Transmitter ATH100L Algılayıcılar / Transmitter ATH100L Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_ATH100L] 2 Algılayıcı / Transmitter ATH100L İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 3 1.1. ATH100L... 3 1.2.

Detaylı

ALC 44 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

ALC 44 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU ALC 44 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI 48X48 MM EBAT 600 KHZ OKUMA HIZI 2 SATIR, 4 DİJİT GÖSTERGE ENCODER A VE B SİNYALLERİNİ SAYMA FONKSİYONEL HARİCİ Z (RESET) GİRİŞİ FONKSİYONEL HARİCİ HOLD (TUTMA) GİRİŞİ QUADRATURE(

Detaylı

Üniversal Kontrol Cihazı

Üniversal Kontrol Cihazı 1 Üniversal Kontrol Cihazı İleril Düzey Üniversal Kontrol Cihazı İleri Düzey Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_İleri Düzey] 2 Üniversal Kontrol Cihazı İleril Düzey İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 3 1.1. İleri

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

ART S602W Standalone Kart Okuyucu

ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com

Detaylı

ALC 77 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

ALC 77 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI KULLANMA KILAVUZU ALC 77 ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZI 72X72 MM EBAT 600 KHZ OKUMA HIZI 2 SATIR, 7 DİJİT GÖSTERGE ENCODER A VE B SİNYALLERİNİ SAYMA FONKSİYONEL HARİCİ Z (RESET) GİRİŞİ FONKSİYONEL HARİCİ HOLD (TUTMA) GİRİŞİ QUADRATURE(

Detaylı

ESM-3710. Isıtma / Soğutma Kontrolu 58,0 ESM-3710. Birim Fiyatı (TL) Ürün tipi. ilave + (TL) 12,0 - - -

ESM-3710. Isıtma / Soğutma Kontrolu 58,0 ESM-3710. Birim Fiyatı (TL) Ürün tipi. ilave + (TL) 12,0 - - - Eylül03_V Fiyat Listesi TL Ölçme ve Kontrol Cihazları ve Sıcaklık Sensörleri Eylül 03 Isıtma / Soğutma Kontrolu Seçilebilir Isıtma veya Soğutma fonksiyonu Ekonomik ve kolay kullanım 3 dijit Proses/Set

Detaylı

SWITCH KUTUSU KULLANMA KILAVUZU

SWITCH KUTUSU KULLANMA KILAVUZU SMS Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı A.Ş. www.sms-tork.com.tr www.smstork.com SWITCH KUTUSU KULLANMA KILAVUZU KULLANMADAN ÖNCE TALİMATLARI OKUYUNUZ! İÇİNDEKİLER 1 ÜRÜNÜN GENEL AÇIKLAMASI...3 a Ürünün

Detaylı

BQ351 Modbus Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: BQTEK

BQ351 Modbus Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: BQTEK Modbus Röle Kontrol Ünitesi Kullanım Kılavuzu Doküman Versiyon: 1.0 08.12.2015 BQTEK İçindekiler İçindekiler... 2 1. Cihaz Özellikleri... 3 2. Genel Bilgi... 4 2.1. Genel Görünüm... 4 2.2 Cihaz Bağlantı

Detaylı

OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI

OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI OTOMATİK KAPI KONTROL CİHAZI EKONT Otomatik kapı kontrol cihaz her türlü tam otomatik kapı otomasyonu uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, çok fonksiyonelli ve her türlü güvenlik önlemleri düşünülmüş

Detaylı

Kompakt Jeneratör Kontrol Ünitesi CGC 400 Montaj Bağlantı Klemensleri Bağlantı Haberleşme Bağlantısı Ünitenin Boyutları ve Kesiti

Kompakt Jeneratör Kontrol Ünitesi CGC 400 Montaj Bağlantı Klemensleri Bağlantı Haberleşme Bağlantısı Ünitenin Boyutları ve Kesiti KURULUM TALİMATLARI Kompakt Jeneratör Kontrol Ünitesi CGC 400 Montaj Bağlantı Klemensleri Bağlantı Haberleşme Bağlantısı Ünitenin Boyutları ve Kesiti DEIF A/S Frisenborgvej 33 DK-7800 Skive Tel: +45 9614

Detaylı

TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001

TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001 TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001 1.CİHAZ ÖLÇÜLERİ 2.CİHAZ BAĞLANTI ŞEMASI 3.UYARILAR Cihazı kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanma kılavuzu okunmalıdır ve cihaz

Detaylı

TECO N3 SERİSİ HIZ KONTROL CİHAZLARI

TECO N3 SERİSİ HIZ KONTROL CİHAZLARI 1/55 TECO N3 SERİSİ HIZ 230V 1FAZ 230V 3FAZ 460V 3FAZ 0.4 2.2 KW 0.4 30 KW 0.75 55 KW 2/55 PARÇA NUMARASI TANIMLAMALARI 3/55 TEMEL ÖZELLİKLER 1 FAZ 200-240V MODEL N3-2xx-SC/SCF P5 01 03 Güç (HP) 0.5 1

Detaylı

Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0

Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0 Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0 SKY ELEVATOR KATA GETİRME SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU VE ÖZELLİKLERİ BU BELGE KULLANICILAR İÇİN KILAVUZ OLMASI AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR SKY ELEVATOR

Detaylı

BQ370-02 Modbus Analog Giriş Kartı 6 Kanal 4 20mA. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.0 03.05.2016 BQTEK

BQ370-02 Modbus Analog Giriş Kartı 6 Kanal 4 20mA. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.0 03.05.2016 BQTEK Modbus Analog Giriş Kartı 6 Kanal 4 20mA Kullanım Kılavuzu Doküman Versiyon: 1.0 03.05.2016 BQTEK İçindekiler İçindekiler... 2 1. Cihaz Özellikleri... 3 2. Genel Bilgi... 3 1. Genel Görünüm... 4 2. Cihaz

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MSI-SR-CM43-03 Güvenlik rölesi. Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Uyarılar

İçerik. Ürün no.: MSI-SR-CM43-03 Güvenlik rölesi. Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Uyarılar Ürün no.: 50133027 MSI-SR-CM43-03 Güvenlik rölesi Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Uyarılar 1 / 5 Teknik veriler Temel veriler

Detaylı

GRUP-EX ECB-XXX ELECTRIC CONTROL BUTTON - KULLANICI KILAVUZU -

GRUP-EX ECB-XXX ELECTRIC CONTROL BUTTON - KULLANICI KILAVUZU - GRUP-EX ECB-XXX ELECTRIC CONTROL BUTTON - KULLANICI KILAVUZU - Bu kılavuz GRUP ASM tarafından üretilen ECB-XXX Buton hakkında güvenliğiniz için gerekli bilgileri ve kullanım talimatlarını içerir. 1. Genel

Detaylı

EAOM-11.2 DİZEL JENERATÖRLER İÇİN OTOMATİK TRANSFER PANELİ

EAOM-11.2 DİZEL JENERATÖRLER İÇİN OTOMATİK TRANSFER PANELİ EAOM-112 DİZEL JENERATÖRLER İÇİN OTOMATİK TRANSFER PANELİ 1GENEL BİLGİ EAOM-112 Otomatik Transfer Ünitesi, muhtelif güçteki generatörlerin enerji kesintilerinde otomatik olarak devreye alınması için tasarlanmıştır

Detaylı

Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı

Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı Delta DPA serisi basınç sensörlerini seçtiğiniz için teşekkürler. DPA yı kullanmadan önce bu bilgi dökümanını dikkatlice okuyunuz. İhtiyaç olduğunda kullanmak amacıyla

Detaylı

Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı

Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı Serisi Basınç Sensörü Bilgi Dökümanı Delta DPB serisi basınç sensörlerini seçtiğiniz için teşekkürler. DPB yı kullanmadan önce bu bilgi dökümanını dikkatlice okuyunuz. İhtiyaç olduğunda kullanmak amacıyla

Detaylı

İçerik. Ürün no.: CML720i-R A/CN-M12 Işık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: CML720i-R A/CN-M12 Işık perdesi alıcı Ürün no.: 50119610 CML720i-R05-400.A/CN-M12 Işık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar

Detaylı

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu S50 Genel Tanıtım Fonksiyon Tanımı İlgili özellik ve input için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz Programlama Moduna Giriş * 888888 # Kodundan sonra programlamaya başlayabilirsiniz

Detaylı

PEY-D810 SĠNYALĠZASYON SĠSTEMĠ

PEY-D810 SĠNYALĠZASYON SĠSTEMĠ PEY-D810 SĠNYALĠZASYON SĠSTEMĠ AÇIKLAMALAR-KULLANIM-BAĞLANTILAR Sayfa 1 ĠÇĠNDEKĠLER SAYFA 1-) Sistemin Genel Tanıtımı 3 2-) Sistemin ÇalıĢma ġekli.4 3-) Sistem Yazılımı 5 4-) Sistemin Elektrik ve Bağlantı

Detaylı

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1 Alarm Sisteminiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler Markalı alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır. Sistem Kullanıcıları için uyarılar Alarm sisteminizin

Detaylı

GSM Kartı. Programlama Butonu

GSM Kartı. Programlama Butonu Teknik Özellikler GSM DIALER KULLANMA KILAVUZU Besleme Gerilimi : 12 Volt Sukunet Akımı : 35 ma. Arama Esnasında Çekilen Akım : 100 ma. Tetikleme Türü : Negatif (-) Tetikleme Bağlantı Şekli GSM Kartı SIM

Detaylı

PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 )

PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) [01] ZON 1 TANIMLAMA [ * ] [ 8 ] [MÜHENDİSLİK ŞİFRESİ] [01] [ZON TİPİ] [1. SET ÖZELLİK ] [#] [2. SET ÖZELLİK] [#] [02] ZON 2 TANIMLAMA [02] [ZON TİPİ]

Detaylı

İçerik. Ürün no.: CSL710-R A/L-M12 Işık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: CSL710-R A/L-M12 Işık perdesi alıcı Ürün no.: 50128973 CSL710-R40-2210.A/L-M12 Işık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar

Detaylı

Mini IR Dome IP Kamera

Mini IR Dome IP Kamera Mini IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D4211, D4320, D4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Haberleşme Üniteleri Endüstriyel ve Ticari. CU- B 1/B 2/B 4 R S 2 3 2 R S 4 8 5 M o d ü l l e r

Haberleşme Üniteleri Endüstriyel ve Ticari. CU- B 1/B 2/B 4 R S 2 3 2 R S 4 8 5 M o d ü l l e r Haberleşme Üniteleri Endüstriyel ve Ticari CU- B 1/B 2/B 4 R S 2 3 2 R S 4 8 5 M o d ü l l e r Teknik Özellikler Çalışma Şartları Standart IEC61393 / DIN 43864 Anma Gerilim 24 V Max. Gerilim 27 V Akım

Detaylı

İçerik. Ürün no.: SLE46C-40.K4/4P Güvenlik tek ışın fotoelektrik sensör alıcı

İçerik. Ürün no.: SLE46C-40.K4/4P Güvenlik tek ışın fotoelektrik sensör alıcı Ürün no.: 50126327 SLE46C-40.K4/4P Güvenlik tek ışın fotoelektrik sensör alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Dijital

Detaylı

MODELLER D8210, D8220, D8520

MODELLER D8210, D8220, D8520 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D8210, D8220, D8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ TURNİKE GÜVENLİK TALİMATI TURNİKE KULLANIM TALİMATI T150 MOTORLU SWG TURNİKE TEKNİK ÖZELLİLERİ T150 MOTORLU SWG TURNİKE SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Detaylı