Kullanim Kilavuzu. EZM X72DIN 1/8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanim Kilavuzu. EZM-7750 72X72DIN 1/8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter"

Transkript

1 EZM-775 7X7DIN /8 Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Timer & Counter? 6 dijit aktüel, 6 dijit set göstergesi? setli çalisma?, pause ve ChA - ChB sayma girisleri? NPN / PNP giris tipi seçimi? Programlanabilir Sayici / Toplam Sayici, Batch Sayici, Zaman Rölesi, Kronometre, Frekansmetre ve Devir Ölçme fonksiyonlari? Zaman rölesi ve kronometre için programlanabilir zaman skalalari (Saniye, Dakika, Saat)? Otomatik ve Manual resetli çalisma? Sayici fonksiyonunda INC, DEC, INC / INC, INC / DEC, UP / DOWN, x / x / x faz kaymali sayma seçenegi,? Çarpim faktörü ve desimal nokta pozisyonu? Frekansmetre ve Devir Ölçme fonksiyonlarinda Farkli alarm seçenekleri.? Sayici fonksiyonunda mutlak veya ofsetli çalisma? RS- veya opsiyonel RS-85 haberlesme Kullanim Kilavuzu Sayfa / EZM775_trk_V_.

2 Kullanim Kilavuzu... Eu Uyum Deklarasyonu:... Önsöz: Model Kodu:... 6 Kurulum: Genel Tanimlama: Boyutlar: Panel Kesiti: Ortam Sartlari: Panel Montaji: Dip lerle Çalisma Fonksiyonu Seçimi:... Elektriksel Baglantilar:.... Terminal Yerlesim Ve Baglanti Talimatlari:.... Güç Beslemesi:.... Girisler:.... Giris / Çikis Modüllerinin Yerlestirilmesi:... Çalisma Kilavuzu...7 Ön Panel Tanimlamasi:...7. Set- & Set- Degerlerinin Ayari:...8. Parametre Degerlerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi:...8 Programlama Moduna Giris:...8. Parametre Listesi:...9. Çikis Fonksiyonlari:... Teknik Özellikler:... Sayfa / EZM775_trk_V_.

3 EU UYUM DEKLARASYONU: Üretici Firma Adi : EMKO ELEKTRONIK A.S. Üretici Firma Adresi : DOSAB, Karanfil Sk., No 6, 669 Bursa, TÜRKIYE Üretici bu ürünün asagidaki standartlara ve sartlara uygunlugunu beyan eder: Ürün Adi : Programlanabilir Timer & Counter Model Kodu Tip Kodu : EZM-775 : EZM-775 Ürün Kategorisi : Kontrol ve laboratuvar kullanimli elektriksel teçhizat donanimli ölçüm cihazi. Ürünün Uyumlu Oldugu Direktifler: 7 / / EEC The Low Voltage Directive as amended by 9 / 68 / EEC 89 / 6 / EEC The Electromagnetic Compatibility Directive Asagidaki özelliklere göre tasarlanmis ve imal edilmistir: EN 58- EMC Generic Emission Standard for the Industrial Environment EN 58- EMC Generic Immunity Standard for the Industrial Environment EN 6- Safety Requirements for electrical equipment for measurement, control and laboratory use Sayfa / EZM775_trk_V_.

4 Cihazi kullanmadan önce lütfen kullanim talimatlarini okuyunuz, Emko ürünlerini tercih ettiginiz için tesekkür ederiz. Asagidaki açiklamalarda güvenlik uyarilari uyari veya ikaz seklinde tanzim edilmistir.? IKAZ: Kullanicinin yanlis kullanimiyla meydana gelebilecek ölümle dahi sonuçlanabilecek ciddi yaralanmalari belirtir.? DIKKAT: Kullanicinin yanlis kullanimiyla meydana gelebilecek personel yaralanmalarini ve mallarda meydana gelebilecek zararlari belirtir. Paket Listesi: - Bir adet cihaz. - Iki adet pano montaj aparati. - Bir adet kullanim kilavuzu. Sayfa / EZM775_trk_V_.

5 ÖNSÖZ: EZM serisi çok fonksiyonlu sayicilar paketleme makineleri, üretim ve kalite kontrol bantlarinin yani sira cam, plastik, mermer, sac, kumas kesim ve isleme makinelerindeki tüm boyut, adet, toplam adet, hiz, devir, verimlilik ve zaman ölçü ve kontrolü sorunlarinizda, bu tür ihtiyaçlarinizin tümünde güvenle kullanabileceginiz, her türlü mekanik yapiya ve otomasyon sistemine kolaylikla adapte edebileceginiz bir üründür. Sayfa 5 / EZM775_trk_V_.

6 . MODEL KODU: EZM-775 (7x7 DIN /8) A BC D E / FG HI / U V W Z / / A 9 D E FG HI Besleme Gerilimi -Vac 5/6Hz Vdc/Vac 5/6 Hz Müsteriye Özel Seri Haberlesme Yok RS- RS-85 Çikisi- Yok Modül- Yok Röle Çikis Modülü Transistör Çikis Modülü Modül- Yok Röle Çikis Modülü Transistör Çikis Modülü U V Cihaz Fonksiyonu Sayici ve Tolam Sayici Batch Sayici Zaman Rölesi Frekansmetre ve Devir Ölçer Kronometre Giris Tipii NPN PNP Sayfa 6 / EZM775_trk_V_.

7 KURULUM:? IKAZ:. Nakliye esnasinda meydana gelebilecek bir hasara karsi, cihazin montaji yapilmadan önce göz kontrolünden geçirilmesi tavsiye edilir. Cihazin montaji ve devreye alinmasinin vasifli mekanik ve elektrik teknisyenlerince yapilmasi sorumlulugu aliciya aittir.. Eger cihazdaki bir hata veya arizadan kaynaklanan bir kaza tehlikesi söz konusuysa cihazi elektriksel baglantidan ayirarak olasi bir kazayi engelleyiniz.. Cihazin güç salteri veya sigortasi yoktur. Bu aksamin haricen, emniyet amaçli olarak kullanilmasi gerekir Besleme voltajinin kontrolü, olasi arizalari engellemek ve koruma saglamak açisindan göz önünde bulundurulmasi gereken bir faktördür. 5. Elektrik soklarini ve benzeri kazalari engellemek için tüm baglantilari yapilana dek cihaza besleme voltaji verilmemelidir. 6. Cihazi kesinlikle parçalarina ayirmayin, cihaz üzerinde degisiklik yapmayin ve tamir etmeye çalismayin. Cihazi kurcalamak hatali çalismasina, elektrik soklarina ve yangina sebep olabilir. 7. Cihazi yanabilir veya patlayabilir gazlarin bulundugu ortamlarda kullanmayiniz. 8. Cihazin, panel kesitine montaji esnasinda dikkatli olunmalidir, panel üzerindeki mekanik aksam ve çapaklar ellerinize zarar verebilir. Cihaz panel kesitine, gerektigi sekilde ve sikica yerlestirilmelidir. Eger yerlestirme gevsek olursa cihaz panelden asagiya düsebilir.? IKAZ: Bu ürünün montajina baslamadan önce: - Makineye ait tüm elektrik beslemesini kesiniz. - Montaj esnasinda makine çalismamalidir. - Üreticinin tüm güvenlik ikazlarina uyunuz. Lütfen tüm kurulum talimatlarini okuyun ve uyun.. Genel Tanimlama: Terminal protection cover Product label Mounting clamps DIP Switch cover Front Panel IP65 protection NEMA X Panel Surface (max thickness 5mm) Sayfa 7 / EZM775_trk_V_.

8 . Boyutlar: 7mm /,8 7mm /,8.5/.5" 76mm/,99. Panel Kesiti: 97 mm/,8in (min) 7 mm/,8in (min) 97 mm/,8in (min) 7 mm/,8in (min). Ortam Sartlari: Çalisma Kosullari: Çalisma sicakligi Maksimum rutubet Yükseklik : C : 9% Rh (yogunlasma olmaksizin) : m ye kadar.? DIKKAT: Yasaklanmis Kosullar: Asindirici atmosferik ortam Patlayici atmosferik ortam Ev uygulamalari (Cihaz sadece endüstriyel uygulamalar içindir) Sayfa 8 / EZM775_trk_V_.

9 .5 Panel Montaji:? IKAZ: Cihazin panel kesitine montaji esnasinda dikkatli olunmalidir, panel üzerindeki mekanik aksam ve çapaklar ellerinize zarar verebilir. Cihaz panel kesitine, gerektigi sekilde ve sikica yerlestirilmelidir. Eger yerlestirme gevsek olursa cihaz panelden asagiya düsebilir. Panel e Yerlestirme: - Panel kesitini (ölçüye uygun) hazirlayin. - Ön panel conta pozisyonunu kontrol edin. - Cihazi panel kesitine yerlestirin. Montaj Aparatiyla Sabitleme: Cihaz panel montajina uygun dizayn edilmistir, sabitleme montaj aparatiyla yapilir.. Cihazi panelin ön tarafindan panel kesitine iyice yerlestirin.. Montaj aparatini cihazin arka kismindan panele dogru iterek sikisma sagladiktan sonra aparat vidalarini sikarak cihazi panoya sabitleyin. Sayfa 9 / EZM775_trk_V_.

10 Montaj Aparatinin Çikarilmasi: Cihazi panel kesitinden çikarmak için öncelikle montaj aparati sökülmelidir. - Montaj aparatinin vidalarini gevsetin. - Montaj aparatini, sag ve sol sabitleme çentiklerinden hafifçe açarak geriye dogru çekiniz. - Cihazi panel kesitinden çikariniz..6 DIP lerle Çalisma Fonksiyonu Seçimi:? IKAZ: Cihaz kutusu üzerindeki DIP siviç pozisyonlari degistirilerek çalisma fonksiyonu ve giris tipi (PNP veya NPN) seçilebilir. OFF ON O FF ON Counter Totalize r O FF ON Ba tc h Counter O FF OFF OFF O FF ON ON ON ON Time r Ta cho Chrono O FF ON PNP NPN N L - Vac P/ N : EZ M-775 & Vdc Max.5mA Vd c Ch A Ch B PAUSE RESET MODÜ L- MODÜL DIP ler cihaz kutusunun üst kismindaki kapagin altindadir. Fonksiyon Seçimi: OFF OFF OFF OFF OFF ON ON ON ON ON Sayici ve Toplam Sayici Batch Sayici Zaman Rölesi Frekansmetre ve Devir Ölçer Kronometre Giris Tipi Seçimi OFF ON OFF ON NPN PNP Sayfa / EZM775_trk_V_.

11 Elektriksel Baglantilar:? IKAZ: Cihazin sisteme göre konfigüre edilmis oldugunu garanti altina aliniz. Yanlis konfigürasyon sonucu sistem ve/veya personel üzerinde olusabilecek zarar verici sonuçlarin sorumlulugu aliciya aittir. Cihaz parametreleri fabrika çikisi standartlara göre ayarlanmistir, bu parametreler kullanici tarafindan ihtiyaca göre degistirilip cihaz sisteme adapte edilmelidir.? IKAZ: Verilen bilgiler cihazla ilgili ihtiyaç duyulabilecek tüm verileri kapsamayabilir. Bu yüzden cihaz, sadece cihaz gurubuyla ilgili deneyimi olan vasifli operatör ve teknisyenlerce kullanilmalidir. Cihaz aksamindaki voltaj insan hayatini tehdit edebilir düzeydedir, yetkisiz müdahaleler insan hayatini tehlikeye sokabilir. V dc Ma x. 5 ma Vdc ChA ChB PAUSE RES ET OFF ON OFF ON Counter & Totalizer OFF ON Batch Counter OFF ON OFF ON OFF ON OFF ON PNP Timer Tacho Chrono OFF ON NPN MOD ÜL- MODÜ L N L - Vac P/N : EZM-775 MOD ÜL- MOD ÜL- Vdc Ma x.5 ma Vdc ChA ChB PAUS E RE SET !! Modül Çikis Terminali Besleme Voltaji? IKAZ: Modül terminalleriyle ilgili bir baglanti yapmadan önce; cihazin içine, dogru (giris/çikis) modülün yerlestirilmis oldugundan emin olunuz.? IKAZ: Besleme voltajinin kontrolü, olasi arizalari engellemek ve korunmak için göz önünde bulundurulmasi gereken bir faktördür? IKAZ: Elektrik soklarini ve benzeri kazalari engellemek için tüm baglantilari yapilana dek cihaza besleme voltaji verilmemelidir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

12 . Terminal Yerlesim Ve Baglanti Talimatlari: 6mm /,in Kablo Boyutu: 8AWG/mm² Tekli / Çoklu vida terminali M Opsiyonel baglantilar,5nm Bos terminaller Vida sikistirma,5nm Tornavida,8 xmm. Güç Beslemesi: N L 7 8 Üniversal besleme Yüksek voltaj versiyonu: - Vac, frekans 5 / 6Hz. Sigorta (A) Düsük voltaj versiyonu: Vdc, Vac frekans 5 / 6Hz. Güç Salteri Besleme Sayfa / EZM775_trk_V_.

13 . Girisler: DIP SIVIÇ AYARI : PNP Proximity & sviç baglantisi DIP SIVIÇ AYARI : NPN Proximity & sviç baglantisi PROX. PNP PROX. PNP PROX. NPN PROX. NPN Vdc Max. 5mA NOT Vdc Max. 5mA Vdc Vdc ChA ChA ChB DIP SIVIÇ AYARI : PNP Incremental Encoder & sviç baglantisi INCREMENTAL ENCODER to Vdc ChB PAUSE PAUSE Vdc Max. 5mA Vdc Max. 5mA Vdc Max. 5mA Vdc Vdc Max. 5mA Vdc ChA INCREMENTAL ENCODER to Vdc Vdc ChA Vdc ChA ChB ChB ChA PAUSE ChB ChB PAUSE PAUSE PAUSE RESET RESET RESET RESET RESET NOT NOT NOT DIP SIVIÇ AYARI : NPN Incremental Encoder & sviç baglantisi RESET DIP SIVIÇ AYARI : PNP baglantisi DIP SIVIÇ AYARI : NPN baglantisi NOT NOT NOT : Harici transmitter için yardimci güç beslemesi (Vdc ± / 5mA max) ve kisa devre korumasi. Sayfa / EZM775_trk_V_.

14 . Giris / Çikis Modüllerinin Yerlestirilmesi: Önce, cihazin tüm baglanti kablolarini sökünüz, sonrasinda cihazi panel kesitinden çikariniz. Cihaz dis kutusunun alt ve üst kismindaki kilit pinlerine içeriye dogru bastirin. Diger elinizle dis kutuyu arka kismina dogru kaydiriniz. Dis kutuyu cihazdan ayiriniz. 5 Modülü soket yuvasina yerlestiriniz. 6 Dis kutuyu terminal numaralarina göre uygun pozisyonda yerlestiriniz.(yanlis yerlesim arizalara sebep olur.) Sayfa / EZM775_trk_V_.

15 Modül- / Modül- Opsiyonel Çikis Modülleri EMO-7 Relay Out. Module EMO-7 SSR Driver Output Module EMO-7 Digital Output Module C NO Modül- Terminali Modül- Terminali ÇIKIS MODÜLLERI: Röle çikis baglantisi Modül- EM O-7 Relay Output M odul e 5 Vac Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi Modül- EMO-7 Relay Output M odu le Va c Röle çikis baglantisi Modül- EM O-7 Rel ay Ou tput Mo dul e Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi DC veya AC Güç Beslemesi Modül- EMO-7 Rel ay Outp ut M od ule 5 5Vac Yük'ün çektigi akim rölenin kapasitesini asmamalidir. Sigorta Yük kontaktör bobini DC veya AC Güç Beslemesi Sayfa 5 / EZM775_trk_V_.

16 SSR sürücü çikis baglantisi Modül- EMO-7 SSR Driver O utput Mo dule SSR Sigorta Modül- EMO-7 SSR Driver Output Module SSR Sigorta Dijital Çikis Modülü Baglantisi Modül- EM O-7 EM O-7 Dig ital O utput Di gital Outp ut M odul e Mod ule Modül- Yük Max. ma Kisa devre korumasiz Yük Max. ma Kisa devre korumasiz SERI ARABIRIM MODÜLLERI: RS - Seri Haberlesme Arabirimi RS - 85 Seri Haberlesme Arabirimi +5Vdc TX D RX GND D Sayfa 6 / EZM775_trk_V_.

17 Çalisma Kilavuzu Ön Panel Tanimlamasi: EZM-775 OP OP Aktüel deger ve Parametre göstergesi SV SV SET, SET ve Parametre göstergesi RESET P TOTAL SET Timer & Counter SET O O S S numarali parametreye göre aktüel deger ve SV(SET) degerine bagli olarak OP- (Çikis-) durumu bu LED üzerinden takip edilebilir. 5 numarali parametreye göre aktüel deger ve SV (SET) degerine bagli olarak OP- (Çikis-) durumu bu LED üzerinden takip edilebilir. Bu LED yanarken "Set Degeri Göstergesinde" SV (SET) degeri gösterilmektedir. Bu LED yanarken "Set Degeri Göstergesinde" SV (SET) degeri gösterilmektedir. SET SET Bu buton SV (SET) degerinin gözlenmesinde ve SV (SET) degerinin degistirilmesi gereken durumlarda kullanilir. Bu buton SV (SET) degerinin gözlenmesinde ve SV (SET) degerinin degistirilmesi gereken durumlarda kullanilir. P Programlama moduna girmek için kullanilir. Tüm degisiklerin kalici hafizaya yazilmasi ve programlama modunda parametreler arasinda dolasmak için kullanilmaktadir. Bu buton ile degeri degistirilmek istenen basamaktaki sayiya ulasilmaktadir. Bu buton için kisaca basamak kaydirma butonu diyebiliriz. Bu buton ile aktif olan basamaktaki sayi arttirilmaktadir. Aktif rakam..9 arasinda degistikten sonra tekrar ' a dönmektedir. Sadece SET degeri için sol ilk basamakta 9 ila arasinda (-) karakteri vardir. RESET "Aktüel Deger Göstergesi" ndeki degerin sifirlanmasi için kullanilir. TOTAL Sayilan toplam degeri görmek için kullanilir. Sayfa 7 / EZM775_trk_V_.

18 . Set- & Set- Degerlerinin Ayari: SET Degerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: SET Butonuna basiniz, Set Degeri Göstergesinde ayarlanmis olan SET degeri görünecektir. Göstergede kursorün belirmesi için butonuna basiniz. Kursor, göstergede yanip sönen dijit olarak belirecektir. Kursorün yeni pozisyonunu belirlemek için butonunu, kursorün bulundugu dijit degerini degistirmek için butonunu kullanarak SET degerini degistiriniz. SET degerini kaydetmek için kursor yok olacaktir. butonuna basiniz. Deger kaydedildiginde göstergedeki SET Degerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: SET Butonuna basiniz, Set Degeri Göstergesinde ayarlanmis olan SET degeri görünecektir. Göstergede kursorün belirmesi için butonuna basiniz. Kursor, göstergede yanip sönen dijit olarak belirecektir. Kursorün yeni pozisyonunu belirlemek için butonunu, kursorün bulundugu dijit degerini degistirmek için butonunu kullanarak SET degerini degistiriniz. SET degerini kaydetmek için kursor yok olacaktir. butonuna basiniz. Deger kaydedildiginde göstergedeki. Parametre Degerlerinin Gözlenmesi Ve Degistirilmesi: Programlama Moduna Giris: P Programlama moduna girmek için butonuna basiniz. Programlama moduna girdiginizde, aktüel deger ve set deger göstergesinde belirlenen çalisma moduna ait ilk parametre görünecektir. kursor kaydirma ve butonu ile degerini degistirmek istediginiz parametreyi seçiniz. butonunu kullanarak parametre degerini degistiriniz.yeni parametre degerinin hafizaya kaydedilmesi için butonuna basiniz. Islemlerinizi tamamladiktan sonra programlama modundan çikmak için P butonuna basiniz.. Parametre Sifre Korumasi: Parametrelere giris sifre korumasi. Pro-PS olarak. parametreden sonra gözlenebilir. Parametre degeri ile 9999 arasi tanimlanabilir eger olarak tanimlanirsa sifre korumasi pasiftir, sifirdan farkli degerler için Programlama moduna giriste cihaz Psuurd mesaji ile sifre bilgisi isteyecektir. Sayfa 8 / EZM775_trk_V_.

19 . Parametre Listesi: OFF ON SAYICI VE TOPLAM SAYICI PARAMETRELERI: PRO- PRO- PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO- Giris tipi ve fonksiyonu - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. 5- X faz kaymali sayma sekli 6- X faz kaymali sayma sekli 7- X faz kaymali sayma sekli ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( -->PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. -, -., -., -., -. Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Bu parametre ile SV degerinin OFFSET degeri olarak kullanilip kullanilmayacagi tanimlanir. Parametre degerine göre özellik aktif edilmis ise SV=SV+SV olarak islem görür. - Mutlak deger, - Offset degeri Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. - MODBUS protocol is RTU (Binary). Parity: -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi: - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit: - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Bu parametrede cihazin çarpim faktörü tanimlanmaktadir. Parametre degeri. den degerine kadar sayi alabilir. Bu parametrede yapilan her degisiklik cihazin saymaya baslamasiyla birlikte degerlendirilir.. Çarpma islemi gerçeklesmez. Sayilan darbe sayisi ayni sekilde göstergeye yansitilir Parametrenin alacagi en büyük deger budur. Sayfa 9 / EZM775_trk_V_.

20 OFF ON BATCH SAYICI PARAMETRELERI: PRO- PRO- PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO- Giris tipi ve fonksiyonu - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. - ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. - ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Yukari dogru sayma yapar. ChB= iken ChA girisinin Yükselen kenarinda Asagi dogru sayma yapar. 5- X faz kaymali sayma sekli 6- X faz kaymali sayma sekli 7- X faz kaymali sayma sekli ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( --> PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. -, -., -., -., -. Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Stop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Bu parametrede cihazin çarpim faktörü tanimlanmaktadir. Parametre degeri. den degerine kadar sayi alabilir. Bu parametrede yapilan her degisiklik cihazin saymaya baslamasiyla birlikte degerlendirilir.. Çarpma islemi gerçeklesmez. Sayilan darbe sayisi ayni sekilde göstergeye yansitilir Parametrenin alacagi en büyük deger budur. Sayfa / EZM775_trk_V_.

21 OFF ON PRO-5 PRO-6 PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-9 PRO- PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 ZAMAN RÖLESI PARAMETRELERI: Bu parametrede cihazin zamani hangi tabanda sayacagi tanimlanir. - saat dakikadan 99 saat 59 dakikaya - dakika saniyeden 99 dakika 59 saniyeye - saniye saliseden 99 saniye 99 saliseye - saat dakikadan saat 59 dakikaya -. saatten saate 5-. dakikadan dakikaya 6-. saniyeden saniyeye Cihazin çikis fonksiyonlarini belirler. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisinin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin sayma yönünü belirler. - Artan yönde sayma ( -->PRESET) - Azalan yönde sayma (PRESET--> ) Göstergedeki aktüel degerin, enerji kesintilerinde hafizaya kaydedilip kaydedilmeyecegini belirler. - Kayit yapilir. Cihaz enerjilendiginde kayitli aktüel deger üzerinden sayma devam eder. - Kayit yapilmaz. Cihaz enerjilendiginde aktüel deger "" dir. Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. OFF ON PRO- PRO- PRO-7 FREKANSMETRE VE DEVIRÖLÇER PARAMETRELERI: Bu parametrede cihazin tur basina puls veya zaman periodu basina puls ölçmesi gerektigi tanimlanir. - Tur basina puls adedi. - Ölçme periodu basina puls sayisi ChA ve ChB girislerinde kabul edilebilir pulse süresini belirler. Elektriksel gürültüden kaynaklanan pulsleri veya belirlenen sürenin altinda kalan pulslerin degerlendirme disinda tutulmasi için kullanilir milisaniye arasinda deger alabilir. Parametre degeri "" olarak girildiginde ChA ve ChB girislerinde süre korumasi yapilmaz. Bu parametrede giris sinyali için "Time-Out" degeri tanimlanabilir. Parametre... arasinda deger alabilir. Bu parametreye yazilan süre kadar cihazin girisine puls gelmemesi durumunda "Aktüel Deger Göstergesi" nde "" gösterilir. Pro- parametresi degeri "" ise bu parametre görüntülenmez Saniye arasinda deger alir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

22 Ölçme periyodu Bu parametrede ölçüm yapilacak olan zaman periodu tanimlanir. Parametre. ila 99.9 arasi deger alabilir. (Pro= seçildi PRO-8 ise) Pro- parametresi degeri "" ise bu parametre görüntülenmez Saniye arasinda deger alir. Çikis- Fonksiyonu - Kalici çikis sekli PRO-9 - Kalici olmayan ve histeresiz tanimli çikis sekli - Alarm çikisi Çikis- Fonksiyonu PRO- -Kalici çikis sekli -Kalici olmayan ve histeresiz tanimli çikis sekli Çikis- Alarm Fonksiyonlari (Pro-9= ise aktiftir) -Yüksek alarm PRO- -Düsük alarm -Yüksek sapma alarmi -Düsük sapma alarmi -Sapma band alarmi PRO- Çikis- için histeresiz...5 arasinda deger alir. Çikis- için histeresiz PRO-...5 arasinda deger alir. Modül- çikis aktivitesini belirler. PRO- - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikis aktivitesini belirler. PRO-5 - Çikis normalde enerjisiz - Çikis normalde enerjili Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir PRO-6. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Modül- çikisnin aktif kalacagi süreyi belirler.. ile saniye arasinda deger alabilir PRO-7. saniye girilmesi durumunda süresiz çalisma seçilmis olur. Detayli bilgi için çikis fonksiyonlarinin açiklandigi bölüme bakiniz. Cihazin kontrol islemine baslama noktasi bu parametrede tanimlanir. -Cihaza enerji verildiginde kontrol islemi baslar. PRO-8 -SV degerine ulasildiginda kontrol islemi baslar. -SV degerine ulasildiginda kontrol islemi baslar. Desimal nokta pozisyonu Gösterge üzerindeki nokta pozisyonunu belirler. PRO- -, -., -., -., -. PRO- PRO- PRO-5 PRO-6 PRO-7 PRO-8 PRO-9 PRO- Seri haberlesme (RS85) bus üzerinde den fazla ürün kullanildiginda cihazlarin tek tek adreslenmesi için bu parametre kullanilir. Paramatre den 7 ye kadar deger alabilir. Bu deger merkezi PC tarafindan istenen cihaza erisilmesi için önemlidir. pro-= Cihazin tek basina PC ile RS haberlesme baglantisi yapilmasi durumunda geçerlidir. Ayni zamanda bus üzerindeki ilk cihaz için de "" degeri kullanilir. Parametre maksimum 7 degerini alabilir. Bu parametrede MODBUS protokolünün seçimi yapilmaktadir. Protokol ya ASCII veya RTU (Binary) olarak bu parametrede seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü ASCII olarak seçilmektedir. - Parametre degeri "" olarak atandiginda MODBUS protokolü RTU (Binary) olarak seçilmektedir. Parity -None, -Even, -Odd Haberlesme hizi - Bps, - Bps, -8 Bps, -96 Bps, -9 Bps Sop Bit - Stop bit, - Stop bit Cihazin bu parametresinde ön panelde bulunan RESET, SET- ve SET- butonlarinin aktivasyonu tanimlanmaktadir. -Koruma yoktur. SET, SET ve RESET butonlari aktiftir. -Sadece RESET korumasi aktiftir. RESET butonu fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET ve SET butonlarinin korumasi aktiftir. SET ve SET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET, SET ve RESET butonlarinin korumasi aktiftir. SET, SET ve RESET butonlari fonksiyonunu gerçeklestirmez. -SET buton korumasi aktiftir. 5-SET buton korumasi aktiftir. Çarpim faktörü arasinda deger alir. Çarpim faktörü-. ile arasinda deger alir. Sayfa / EZM775_trk_V_.

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10 Referans Kitapçığı Elektrik Şebeke Koruması Sepam seri 10 İçindekiler Güvenlik Bilgisi.....................................................7 Kitapçık Hakkında...................................................9

Detaylı

VLT 2800 VLT 2800 İÇİNDEKİLER Emniyet kuralları.................... 2 Mekanik montaj..................... 5 Boyutlar..................6 Motor bağlantıları.................. 7 ebeke bağlantıları.........9

Detaylı

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemi Lütfen bu kılavuzda belirtilen uyarılara ve çalıştırma talimatlarına kesinlikle uyunuz.

Detaylı

Önsöz. 1. Dahili komponentlar için Hi-pot test yapmayınız. AC sürücüde kullanılan yarı iletkenler yüksek basınç altında zarar görebilir.

Önsöz. 1. Dahili komponentlar için Hi-pot test yapmayınız. AC sürücüde kullanılan yarı iletkenler yüksek basınç altında zarar görebilir. Önsöz DELTA nın üstün performanslı VFD-EL serisini seçtiğiniz için teşekkürler. VFD-EL Serisi yüksek kaliteli komponentler ve malzemeler kullanılarak mevcut en son mikroişlemci teknolojisi ile üretilmektedir.

Detaylı

Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu. 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası

Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu. 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası Kaynak Makinesi Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu 500 AS MIG/MAG Gazaltı Kaynak Makinası Dikkat! Değerli müşterimiz, Aşağıda belirtilen uyarılara uymanızı önemle rica ederiz. Makineyi aldığınızda Garanti

Detaylı

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler Önemli Kullanıcı Bilgileri Katı hal ekipmanları, elektromekanik ekipmanlara

Detaylı

CPG.0 ORTA GERİLİM SF 6 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER

CPG.0 ORTA GERİLİM SF 6 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER IG-123-TR Genel Bilgiler CPG.0 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER LIB Transformatör Binaları Primer Dağıtım Anahtarlama Cihazları Sekonder Dağıtım Anahtarlama Cihazları Koruma ve Otomasyon Alçak Gerilim Panoları

Detaylı

NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU

NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU Lütfen bu kılavuzda belirtilen uyarılara ve çalıştırma talimatlarına kesinlikle uyunuz. Cihazı çalıştırmadan önce bütün güvenlik

Detaylı

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır.

, Japonya ve diğer ülkelerde RISO KAGAKU CORPORATION firmasının tescilli ticari markasıdır. RISO KAGAKU CORPORATION firmasının ticari markasıdır. Riso, bu el kitabının kullanımından doğabilecek hiçbir hasar veya maddi zarardan sorumlu tutulamaz. Ürünlerimizi sürekli olarak yenilediğimiz için, makine bazı yönlerden bu el kitabında kullanılan resimlerden

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU

Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU Atek ADR-10 Serisi YÜKSEK PERFORMANS DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA EKRANI KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1. ATEK DİJİTAL KOORDİNAT OKUMA SİSTEMLERİ... 3 1.1. ATEK lineer enkoder ve dijital koordinat okuma ünitesi

Detaylı

Yumuşak yol verici. 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010. Endüstriyel şalt tekniği. Answers for industry.

Yumuşak yol verici. 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010. Endüstriyel şalt tekniği. Answers for industry. Yumuşak yol verici 3RW44 Cihaz kılavuzu 10/2010 Endüstriyel şalt tekniği Answers for industry. İçindekiler Önemli açıklamalar Giriş 1 SIRIUS Yumuşak yol verici 3RW44 Cihaz kılavuzu Projeksiyon açıklamaları

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

IC-V/-LV Serie. TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1

IC-V/-LV Serie. TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1 IC-V/-LV Serie TR Infrared Camera - Operating Manual... I - 1 TRT-BA-ICVSERIES-HS-00-TR TROTEC GmbH & Co. KG Grebbener Straße 7 D-52525 Heinsberg Tel.: +49 2452 962-400 Fax: +49 2452 962-200 www.trotec.de

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

IC Recorder. Kullanım Talimatları ICD-PX312/PX312F 4-267-068-51(2) Başlarken. Temel İşlemler. Diğer Kayıt İşlemleri. Diğer Çalma İşlemleri

IC Recorder. Kullanım Talimatları ICD-PX312/PX312F 4-267-068-51(2) Başlarken. Temel İşlemler. Diğer Kayıt İşlemleri. Diğer Çalma İşlemleri 4-267-068-51(2) IC Recorder Kullanım Talimatları Başlarken Temel İşlemler Diğer Kayıt İşlemleri Diğer Çalma İşlemleri Dosyaları Düzenleme FM Radyo Dinleme Menü Fonksiyonu Hakkında Bilgisayarınızı Kullanma

Detaylı

Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor

Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor Motorlar Enerji Otomasyon Boyalar Su ile soğutulan tip trifaze endüksiyon motorlar W Serisi- Kafesli rotor Kurulum, Kullanım ve Bakım Kılavuzu Kurulum, Kullanım ve Bakım Kılavuzu Belge no: 11381817 Model:

Detaylı

Elektrik flebeke korumas. Sepam 10 serisi

Elektrik flebeke korumas. Sepam 10 serisi Elektrik flebeke korumas Sepam 0 serisi Sepam 0 serisi İçindekiler Introduction 3 Sepam protection relays, the product of experience 3 Selection guide for all applications 4 Panorama of Sepam applications

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 18 PC. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 18 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi PC eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler... Genel...

Detaylı

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu 6303 5737 04/2003 TR Kullanıcı için Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu Oda Termostatı RC10 Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz Önsöz Bu cihaz ilgili norm ve yönetmelikler tarafından istenen şartları yerine

Detaylı

UTM 4000 (600kN) BC 100 ÜNİTELİ ÜNİVERSAL TEST CİHAZI

UTM 4000 (600kN) BC 100 ÜNİTELİ ÜNİVERSAL TEST CİHAZI KULLANMA KILAVUZU UTM 4000 (600kN) BC 100 ÜNİTELİ ÜNİVERSAL TEST CİHAZI BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No :7-9 Başakşehir/ İSTANBUL

Detaylı

WaterMaster FET100 Elektromanyetik debimetre Transmiter. Tüm su endüstri uygulamaları için mükemmel uyum

WaterMaster FET100 Elektromanyetik debimetre Transmiter. Tüm su endüstri uygulamaları için mükemmel uyum Kullanıcı Kılavuzu OI/FET100 TR Rev. F WaterMaster FET100 Elektromanyetik debimetre Transmiter Tüm su endüstri uygulamaları için mükemmel uyum Giriş WaterMaster, elektriksel olarak iletken sıvıların ölçümü

Detaylı

El Kitabı. MOVI-PLC basic DHP11B.. kontrol ünitesi. Baskı 06/2006 11427582 / TR

El Kitabı. MOVI-PLC basic DHP11B.. kontrol ünitesi. Baskı 06/2006 11427582 / TR Redüktörlü Motorlar \ Elektronik Hız Kontrol Cihazları \ Sürücü Otomasyon \ MOVI-PLC basic DHPB.. kontrol ünitesi Baskı 6/6 4758 / TR El Kitabı SEW-EURODRIVE Driving the world İçindekiler Önemli uyarılar...

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B

MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B Baskı 12/2007 11702788 / TR El Kitabı SEW-EURODRIVE Driving the world

Detaylı

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti.

VARkombi 12 PC-TFT. Reaktif Güç Kontrol Rölesi. 12 Kademe. KAEL Mühendislik Elektronik Tic. ve San. Ltd.Şti. VAkombi 2 PC-F eaktif Güç Kontrol ölesi Bankalar Marketler Benzinlikler Okullar Atölyeler Oteller 2 Kademe KAEL Mühendislik Elektronik ic. ve an. Ltd.Şti. İçindekiler Giriş... Uyarılar... Özellikler...

Detaylı