Videoyap Nedir? Nasıl ÇalıĢır? E-Book ta neler var?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Videoyap Nedir? Nasıl ÇalıĢır? E-Book ta neler var?"

Transkript

1 Videoyap Nedir? Nasıl ÇalıĢır? Youtube.com'daki videoyu kendi youtube hesabınızla baģlığını etiketlerini ve açıklamasını değiģtirip kopyalayabilirsiniz. Veya dilerseniz video adresiyle(mp4,flv,avi gibi türler) youtube.com hesabınıza video yükleyebilirsiniz. E-Book ta neler var? 1-) Anasayfa (ÖzgünleĢtir, etiket & açıklama özgünleģtirme, Logo, intro, altyazı, videosi ayarlama, video süre kesme, çerçeve ekleme, video kırpma, video rengi) 2-) Toplu Video (Youtube kelime arama, kanal çek, komple kanalı çekme, playlist çekme, diğer site kelime arama, diğer site sayfaları çekme, özgün video üretme) 3-) Toplu Link Bot 4-) Otomatik Kanal Çekme (KarĢı kanallara eklenenleri otomatik ekleme, karģı kanalı komple otomatik kopyalama) 5-) Özgün Video Yükle (SlaytlaĢtırma, resim üzerine yazı, müzik ekleme) 6-) Süre Satın Alma 7-) Telifli Videolar & Para Kazan (Telifleri silme, ünlemleri silme, ünlem geç bağlantısı, soru iģaretlerini düzeltme, adsenseli veya partnerlı para kazanmayı açma) 8-) Acil Uyarılar 9-) Yüklediğim Videolar (detaylarıyla birlikte) 10-) Ayarlarım (intro, açıklama v.s. ayarları) 11-) Kanallarım (Otomatik api key alma, video log silme, ünlem geç, gizli video yükle,alt kanal nasıl eklenir) 12-) Kanal Ġstatistikleri 13-) Video Yöneticisi (Eskiden kanalda yüklü olan videoları listeme ve sıralama çeģitleri, özgünleģtirme ve silme çeģitleri) 14-) Video Ortası Reklam (eklediğiniz kanal Telifli.&Para Kazan bölümünde gözükmüyorsa buraya bakın) Anlatımlar yukarıdaki sıraya göredir.

2 ANASAYFA BÖLÜMÜ Videoyap üyeliği olan herkesin Ana Sayfasında aşağıdaki gibi bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler kafanızı karıştırmasın, karmaşık duran basit bir matematik sorusu gibi :)

3 Öncelikle ben bu bölümleri açıklayarak baģlamak istiyorum ; Link : Buraya kanalımıza yüklemek istediğimiz videonun mp4,flv linkinide yazabiliriz fakat VideoYap.Com un bize sağladığı en büyük nimetlerden biriside bot scriptinde kayıtlı olan her türden video bulabileceğimiz yaklaşık 100 e yakın video kaynak siteleridir. Bu siteleri Link kısmı boģ kalacak Ģekilde, Tümünü özgünleģtir veya Eti. & Açık. Özgün. Butonlarına tıklayarak bulabilirsiniz. Karşınıza aşşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü ve siteler çıkacaktır ;

4 Bu kaynak sitelerden istediğiniz bir siteye girip videonun linkini Link kısmına yazarsanız bot otomatik olarak videoyu indirip kanalınıza yükleyecektir. Örnek verecek olursak : Ben mesela youtube.com dan bir video yüklemek istiyorum, YouTube giriyorum ve yüklemek istediğim videoyu buluyorum vde videomun linkini kopyalıyorum Bottan kanalıma yüklemek istediğim youtube videosu linki : Bunu Link kısmına yazıyorum ve bu kadar, tebrikler! İlk videonuzu yükleme işlemine geçmiş bulunuyorsunuz. Şimdi geriye kaldı diğer bölümleri doldurmak. Link bölümünü doldurduktan sonra yapmanız gereken şey ise Video BaĢlığını doldurmak. Bunu eliniz ile istediğiniz gibide doldurabilirsiniz fakat VideoYap sizi hiç zahmete sokmak, sizi yormak istemiyor! Bu yüzden Tümünü ÖzgünleĢtir ve Eti. & Açık Özgün. Bölümü bizler için yapıldı! Bu seçenekler size yükleyeceğiniz linkin başlığını alarak ona uygun en iyi şekilde etiketleri ve açıklamayı girerek sizlere teslim ediyor. Tümünü ÖzgünleĢtir ve Eti. & Açık Özgün. (Etiket & Açıklama ÖzgünleĢtir) arasındaki fark nedir? Belkide çoğu kişinin kafasına takılan sorulardan birisidir bu. Bu olayı kısaca özetlemek gerekirse arkadaşlar ; Tümünü özgünleģtir daha çok hit yaptırır. Ama bir haberi tümünü özgünleģtirmek saçma yapar arkadaģlar. Yani saçma yapacak kategoriler için etiket ve açıklama iyidir. Örneğin dizi bölümleri, filmler, baģlığında tarih geçenler. Bunlarda Eti.& Açık Özgün. kullanmamız daha sağlıklıdır. Diğer türlerde Tümünü ÖzgünleĢtir seçeneği daha iyidir arkadaģlar. Yüklenecek Hesap Bölümü : Arkadaşlar bunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok açıkçası. Yüklemek istediğiniz videoyu hangi kanalınıza yükleyeceğinizi seçmenizi sağlar. Kısaca budur arkadaşlar. Translate Bölümü : Bu bölüm ise; yükleyeceğimiz video mesela İngilizce başlıklı, etiketli ve İngilizce açıklamalı ise bunu oradan seçeceğimiz dillere otomatik çevrilmesini sağlar. Örnek verecek olursak : Ben bir video yüklemek istiyorum ve bunun Türkçe olarak daha çok hit alacağını düşünüyorum ve hop translate bölümünden Türkçe yi seçiyorum ve bu kadar! Başardınız, artık İngilizce veya başka dildeki bir içeriği Türkçe ye çevirdiniz. AĢağıdaki resimlerle konuyu pekiģtirelim arkadaģlar.

5 Video normal halinde iken, yani; baģlık, açıklama ve etiketler hala Ġngilizce iken: Fakat biz Translate seçeneğinden Türkçe yi seçtik ve sistem bize baģlığı, açıklamayı ve etiketleri otomatik olarak Türkçe ye çevirdi. AĢağıdaki fotoğrafta olduğu gibi ; Çok basit değil mi arkadaģlar? Yapmanız gereken tek Ģey sadece 1 tık! Etiket, açıklama ve baģlık YouTube SEO için gerçekten çok etkilidir. Bu bölümleri en iyi Ģekilde doldurmanız daha çok hit almanız, daha çok tık almanız açısından çok faydalıdır.

6 Video Sesi Bölümü : Bu bölümde yüklemek istediğimiz videonun sesini TAMAMEN sileriz. Bu bizi EĢleĢen, dünya engeli, telif vb.. gibi Ģeylerden kurtarmada çok büyük bir rol oynar. Kısaca bu kadardır arkadaşlar zaten 2 seçenek var Orijinal Kalsın ve Sesini Sil. Video Bitimi Intro Bölümü : Bu bölümde videolarımızın sonuna 5 Saniyeliğine intro ekleyebiliriz. Mesela biraz özgün spam yapıyoruz ve videolarımızı yükledik, baģkaları videolarımızı çalmasın diye sonuna 5 Saniye intro ekleyebilirsiniz. Oldukça kullanışlıdır. Veya buraya KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMAYINIZ! tarzı Ģeyler yazmanızda abone kazanmanız açısından oldukça iyi bir olanak sağlar. SORU : Peki video sonuna koyacağımız 5 Saniyelik Intro yu nasıl ayarlarız? CEVAP : Sol menüden Ayarlarım bölümüne girerseniz Video Sonu Ġntro seçeneğinin ayarlarını görebilirsiniz. Oraya yazacağınız metin, sizin videolarınızın sonunda eğer video yüklerken Video Bitimi Intro bölümünü aktif ederseniz 5 saniyeliğine yer alacaktır. Bakın mesela benim Intro ayarım aşşağıdaki gibidir ; Video Süre Kes Bölümü : Bu bölümde atmak istediğimiz videoların sürelerini kesebiliriz. 2 Seçenek mevcuttur: BaĢlangıçtan Kesilecek Saniye ve Sondan Kesilecek Saniye. Eğer ben yükleyeceğim videonun ilk 10 saniyesinin olmamasını istiyorsam buradaki BaĢlangıçtan Kesilecek Saniye değerini 10 yapmalıyım. Veya videonun son 15 saniyesinin olmamasını istiyorum. Sondan Kesilecek Saniye değerinide 15 yapıyorum. Bu şekilde istediğim sonucu elde etmiş oluyorum.

7 Aslında bu Video Süre Kes özelliğini akıllıca kullanarak çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Örnek olarak veriyorum; Ben bir video yüklemek istiyorum fakat bunun ilk 10 saniyesinde ve son 15 saniyesinde kanalın introsu veya logosu var. Ee ben bunu yüklersem YouTube bu videoyu eşleşen olarak göstericek, veya başka sorunlar çıkartacak. ĠĢte tamda bu sırada bu özellik devreye giriyor ve bize bir kez daha VideoYap botunun büyük nimetini bizlere gösteriyor! Hemencecik BaĢlangıçtan Kesilecek Süre değerini 10 yapıp, Sondan Kesilecek Süre bölümüne atlayıp o değeride 15 yaparak EĢleĢen tarzı sorunlardan kurtuluyoruz! Çerçeve Ekle Bölümü : Bu bölümde ise adı üstünde videomuza çerçeve ekler. Yine bu şekilde Ünlem, eģleģen,telif tarzı Ģeylerden videomuzu büyük bir ihtimal kurtarabiliriz. Resimli olarak aģģağıda daha iyi anlayabiliriz ; 1-) Orijinal hali ( Çerçeve Ekle Seçeneği Seçilmeden Hali): 2-) %30 Çerçeve EklenmiĢ hali :

8 Video Kırpma Bölümü ; Adı üstünde arkadaşlar; yüklemek istediğimiz videoyu kırpar. Buda Çerçeve eklemek gibi bizi karşılaşacağımız bütün sorunlardan büyük bir ihtimal kurtulmak için olanak sağlar. Sanırım bunu yine resimle daha iyi anlatacağım. 1-) Videonun orijinal hali : 2-) %30 Kırpma yapıldıktan sonraki hali :

9 Umarım her şey daha iyi anlaşılmıştır arkadaşlar. Şimdi devam edelim diğer seçeneklerimize; Video Rengi Bölümü : Bu bölümde yükleyeceğimiz videonun rengini açarak yükleyebiliriz. Veya tam tersine daha çok koyulaştırmak istersek Renk KoyulaĢtır ı seçeriz. Görüldüğü gibi arkadaşlar seçenekler yukarıdadır. Bu seçenekler ve bu bölüm yine bizi olası bir telif, eģleģen,ünlem tarzı problemlerden korunma oranımızı arttıracaktır. Ben şahsen o tarz bir sorunla karşılaşmamak için bu bölümü sıklıkla kullanıyorum :) Video Kategorisi Bölümü : Bu bölümü uzun uzadıya yazmaya gerek yoktur sanırım, herkes biliyordur zaten :) Ama yinede açıklamakta fayda var. Yükleyeceğimiz videoyu hangi kategoriye yüklemek istiyorsak onu seçmemize yarar.

10 TOPLU VĠDEO BÖLÜMÜ Evet arkadaşlar aslında işimizi en çok kolaylaştıran, botun en büyük nimeti olan bölüm bu kısımdır. Kısaca bu bölümde; toplu bir şekilde tek tıkla videoları yükleyebilirsiniz. Normal üyeler için bu toplu video hakkı günlük 250 dir. Fakat Ģöyle bir olay var; mesela ben bugün 250 hakkımın 200 tanesini harcadım, geriye 50 tane kaldı. Bu haklar ne olacak diye soran arkadaşlar vardır şu an; bu haklar diğer güne aktarılır arkadaşlar. Yani diğer gün normalde 250 olan hakkım 300 olur, VideoYap kimsenin hakkını yemez arkadaģlar içiniz rahat olsun. Tabii biz bunu arttırabiliriz. Aşşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz arkadaşlar; Arkadaşlar bu bölüm bana göre en kolay ve en rahat olabileceğimiz bölümdür. Çünkü hiçbir şey yapmazsınız. Sadece videoları seçersiniz ve sistem otomatik olarak kanalınıza yükler. Hemde sizden hiç kota gitmez ve bilgisayarınızı açık tutmak zorunda kalmazsınız!

11 Toplu Video Yükle bölümü yukarıdaki gibidir arkadaşlar. Bu bölümleri açıklayacak olursak ; Eklenecek Kanal : Bu bölümde yükleyeceğimiz videoları hangi kanalımıza yükleyeceğimizi seçeriz. Eklenecek Kategori : Bu bölümde yükleyeceğimiz videoların türü ney ise onu o kategoriye ayarlarız. Yani ben Eğlence videosu yüklüyorsam kategoriyi de haliyle Eğlence seçiyoruz. Ve asıl önemli olan yere geldik arkadaşlar, Çekim ġekli bölümündeyiz! Bu bölümde ise kısaca metinsel olarak anlatmak gerekirse; Bu bölümde 3 Seçeneğimiz vardır: 1.Seçenek : YouTube üzerinden video çekme 2.Seçenek : Diğer Siteler Üzerinden Video Çekme 3.Seçenek : Özgün Video Üret

12 1. Seçenek ile başlamak istiyorum arkadaşlar. Bu seçenekte ise 4 adet alt seçeneğimiz vardır; SORU: Eğer Kelime Ara seçersek ne olur? CEVAP: Eğer bu bölümü seçersek ; Kelime Ara kısmına YouTube üzerinden istediğimiz tarzda video bulmamız için lazım olan kelimeyi yazarız. Örnek olarak verirsek: Mesela benim bir eğlence kanalım var ve ben buraya YouTube üzerinde yüklenmiş olan eğlenceli videoları yüklemek yani kendi kanalıma çekmek istiyorum. Hemen Kelime Ara yazan yerin sağ tarafındaki boşluğa funny yazıyorum. Bu funny olmak zorunda değil sakın kafanız karışmasın, özel kod falan yok yani. Funny in anlamı Türkçe de eğlenceli olarak geçer. Yani benim yabancı bir kanalım var ve ben Funny diye arattım içerisinde funny geçen, komik tarzdaki videoları sistem benim karşıma çıkarır ve ben seçtiğim videoları özgünleştirip kanalıma yüklerim. Ve seçenekler mevcuttur görüldüğü üzere Filtre kısmında. Filtre kısmında aradığımız videoların özelliklerini filtreleyebiliriz. Filtreleme Türleri Süre bakımından : KarıĢık, Kısa(0-4 dakika), Orta(4-20), Uzun(20+) dur. Mesela Ben Orta yı seçer isem karģıma orta uzunluktaki videoları çıkartır. Yükleme bakımından : Tüm Zamanlar, Son 1 Ay, Bu Hafta, Bugün. Mesela ben eğer Son 1 Ay seçeneğini seçersem; karģıma son 1 ayda yüklenmiģ videoları çıkartır. High-Definition Seçeneği ise arattırdığımız videoların HD olup veya olmayacağını filtrelemek içindir. HD video istiyorsanız bu seçeneği işaretlemelisiniz.

13 Sıralama ġekli Bölümü ise 4 e ayrılır; 1- Yeni Eklenenler(Telif Riski DüĢük) > Yeni eklenen videoları ve telif riski düşük olanları gösterir. 2- Yeni Eklenenler(Hepsi) > Yeni eklenen videoları gösterir fakat Telif riski yüksek olabilir. 3- Popüler Videolar(Telif Riski DüĢük) > Bu seçenekte ise karşımıza popüler olan ve Telif riski düşük olan videoları karşımıza çıkarır. 4- Popüler Videolar(Hepsi) > Bu bölümde yine bizlere Popüler Videolar ı gösterir fakat Telif riski yüksek olan videolar olabilir içlerinde. ġimdi aģağıdaki fotoğrafta daha iyi anlayacaksınız arkadaģlar:

14 SORU : Anlattıklarıma göre yukarıdaki fotoğrafta neler yaptım? CEVAP : Önce hangi kanalıma yükleyeceğimi seçtim (Funny Moments), sonra yükleyeceğim kategoriyi (Eğlence) seçtim. Sonra Çekim ġekli bölümünden Kelime Ara seçtim ve boģluğa funny yazdım (tırnak iģareti olmadan). Ve Filtre bölümünden Orta seçtim; orta uzunlukta videolar çıksın karģıma diye. Daha sonra karģıma çıkacak olan videoların yükleme tarihlerini filtrelemek için Son 1 Ay seçtim yani son 1 ay içinde yüklenen videoların çıkmasını istediğim için. Ve sonra karşıma yukarıdaki resimdeki gibi bir sürü videolar çıktı. Bu videoları ister elle tek tek seçerim, ister tek bir tıkla hepsini toplu seçerim. SORU: Nasıl Toplu Seçerim? CEVAP: Kırmızı yuvarlak içine aldığım kısıma tıklayarak bütün videoları seçili hale getirebilirsiniz. Her bir sayfada 50 video bulunmaktadır. Sayfanın en altından Sonraki Sayfa seçeneğine tıklarsanız 2.sayfaya geçer. Buradan videoları seçip, Yukarıdaki resimde bulunan 2 butondan; Tümünü Tam Özgünleştir veya Tümünü Eti. & Açık. Özgünleştir birini seçerek sayfanın en altında olan Seçili olanları ekle butonuna basarak tek bir tıklama ile seçtiğiniz videoları otomatik olarak sistem sunucuya indirir, ayarlarını yaparak sizin kanalınıza sizin adınıza yükler. Videolar yüklenirken bilgisayarı açık tutmanıza gerek yok! Ġster uyuyabilirsiniz, ister çıkıp gezebilirsiniz. Kotanızdan da gitmez. Videoyap.com kota dostudur. Diğer seçenek olan Kanal Çek bölümü : Bu bölümde ise istediğimiz kanalın videolarını otomatik olarak çekebiliriz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kısım ise şudur; Mesela bir youtube kanalı var ve adresi şöyle : Biz Kanal Çek şeklindeki bölümde Kanal Adı kısmına sadece yukarıdaki verdiğim örnek linkteki kırmızı renkli olan kısmı yazacağız. Yani kanal adına sadece eglencekanali yazacağız. Örnek olarak aşşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz ;

15 Evet arkadaşlar karşımıza kanaldaki videolar çıktı. Buradan istediğimizi veya hepsini seçerek kendi kanalımıza kopyalayabiliriz. Kanalı Komple Kopyala seçeneği : Bu seçenekte ise mantık yine Kanal Çek mantığı ile aynısıdır. Fakat tek farklı şey Komple Kopyalayacak Olduğunuz Kanal ın en az 100 videolu olmak zorundadır. Playlist Çek seçeneği: Bu seçenekte ise; Mesela çok beğendimiz ve kendi kanalımıza kopyalamak istediğimiz bir playlist var YouTube üzerinde. Biz bu Playlist in linkini alıyoruz ve Playlist Link yazan kısma yazıyoruz ve sistem otomatik olarak playlisti kendi kanalımıza çekiyor.

16 2.Seçeneği anlatmaya geldi sıra arkadaşlar. Yani Çekim ġekli kısmındaki Diğer Site ĠĢlemleri bölümüne. Bu seçenekte yine YouTube üzerinde gerçekleģtirmiģ olduğumuz Kelime Ara sistemi ile aynı mantıktadır. Sadece tek farklı olarak yapmamız gereken Ģey; Bize verilen listedeki sitelerden birisini seçmek ve Kelime Ara kısmına o sitede aratmak istediğimiz kelimeyi yazıyoruz. AĢĢağıdaki resmi inceleyelim arkadaģlar;

17 Görüldüğü gibi arkadaşlar hangi kanalıma, hangi kategoriye yükleyeceğimi seçtim. Sonra Çekilecek Site seçeneğinden Liveleak.com seçtim. Sonra funny kelimesini arattım. Yani bu demek oluyor ki ; Liveleak.com üzerinde bir arama sorgusu döndür ve bu funny olsun, sonuç olarakta funny yani eğlenceli olan videoları karģıma çıkar. Geriye kalan tek şey ise videoları seçip, özgünleştirerek kanalınıza yüklemek. Diğer Site ĠĢlemleri Bölümünden Kanal/Sayfa Çekmek :

18 Bu bölüm ise seçenekteki sitelerde olan kanalları çekmemize olanak sağlar. Mesela yukarıda Liveleak.com üzerinde bir kanal var ve o kanalın linkini URL Adresi kısmına yapıştırdım. Ve karşıma o kanaldaki videolar çıktı, gerisini zaten biliyorsunuz arkadaşlar istediğiniz videoları veya hepsini seçin sonra koltuğunuza yaslanın VideoYap sizin için halletsin! :) 3.Ve son seçenek olan Özgün Video Üret Seçeneği : Bu bölüm diğerlerinden farklıdır arkadaģlar. Kelime Ara kısmına yazdığınız kelimeyi YouTube üzerinde aratır ve size sonuçları sunar. Daha sonra siz Ortalama Video Süresi seçeneğinden ortalama olarak kaç dakika video istediğinizi seçersiniz. Daha sonra ise Müzik Seç bölümünden videoya ekleyeceğiniz müziği seçersiniz, dilerseniz hiç müzik eklemezsiniz. Yani kısaca mantık olarak arkadaģlar; yazdığınız kelimeyi aratır ve seçtiğiniz videolardaki resimleri birleģtirip, harmanlayıp, müziği ekleyip size özgün bir video Ģeklinde sunar.

19 SORU: Yukarıda ne yaptım? CEVAP: Funny kelimesini arattım ve karģıma bir sürü sonuç çıktı. Ben resimde seçmedim hiçbir sonucu fakat siz seçin arkadaģlar. Ne kadar video seçerseniz seçin sistem hepsini harmanlayıp size özgün bir video sunacaktır. Kısaca Videoları resimleri birleģtirerek oluģturur. Videolara logo veya intro ekleyebilirsiniz. Kanalınız karalistede değilse %100 ünleme düģmez. Bu bölüm sistemimizdeki özgün video yap bölümünün toplu halidir. Ve sizi bekletmez. Diğer bölümler gibi emri verip bilgisayarınızı dahi kapatabilirsiniz.

20 TOPLU LĠNK BÖLÜMÜ (TÜM BOTLAR) Arkadaşlar bu bölümü uzunca anlatmaya gerek duymuyorum çünkü çok kısa ve basit. Tek yapmanız gereken Linkler bölümüne Ana Sayfada bulunan bot adreslerine girip yüklemek istediğiniz videoları Linkler kısmına her bir video için boģluk bırakarak girmek. Yani normal Ana Sayfadaki video yükleme özelliğinin toplu hali budur arkadaşlar.

21 Arkadaşlar yukarıda vermiş olduğum resimde Youtube üzerinden istediğim videoları alt alta sıraladım ve istediğim özellikleri ayarladım. Gerisi size kalmış arkadaşlar Tam ÖzgünleĢtir veya Etiket&Açıklama Özgün. Seçeneğini siz içeriğinize göre seçebilirsiniz.

22 OTOMATĠK KANAL ÇEKME Bu bölümde ise arkadaşlar yukarılarda Kanal Çek kısmında bahsettiğim olaya geliyoruz. Otomatik Kanal Çekme özelliği istediğiniz bir kanal video eklediğinde sizinde anında kanalınıza eklemesini sağlar. Bunun olması için öncelikle Toplu Video bölümüne girip Kanal Çek seçeneği ile bir kanal çekme. Ve o kanaldan video çektiğinizde karşınıza çıkan Videoları aldığım kanala video eklendikçe otomatik benimde kanalıma eklensin seçeneğini seçmek. Yukarıdaki resimde Otomatik Kanal Çekme bölümü sayfası vardır. Buradan otomatik çektiğimiz kanalları kontrol edebilir veya iptal edebiliriz. Burada Ekleme Tipi başlığı altında seçenekler var. Bunları size anlattığıma göre kendi istediğiniz gibi düzenleyin arkadaşlar orası tamamen size kalmış. Farklı olarak Limit sekmesi var. Günlük istediğiniz kanaldan ne kadar video çekeceğinizi sınırlandırabiliyorsunuz.

23 Merhaba arkadaşlar, bu kısım şu anlık boş çünkü ben komple kanal kopyala emrini vermemiştim. Fakat eğer siz Toplu Video bölümünde çekim seçeneklerinde bulunan Kanalı Komple Kopyala seçeneğini kullanırsanız burası dolacaktır. Üst bölümdeki otomatik kanal çekme mantığı ile aynıdır arkadaşlar. Kanalı komple çekme emrini Toplu Video sayfasından verebilirsiniz.

24 ÖZGÜN VĠDEO YÜKLE BÖLÜMÜ Bu bölümde ise arkadaşlar spamdan tamamen farklı olarak özgün video üretmeyi göreceğiz. Bu bölümdeki mantık ise tamamen şudur; Bir kelime aratırsınız örnek olarak : funny kelimesini aratırsınız ve size bu kelime ilgili resimler çıkartır. Siz bunlar sırayla seçersiniz.(seçtiğiniz sıraya bağlı olarak fotoğraflar sırayla gösterilir) Ve video başlığını girersiniz. Sonra özgünleştirme seçeneğini kullanırsınız. Gelin bunu resimler ile daha iyi pekiştirelim arkadaşlar: Yukarıdaki resimde arkadaşlar ilk önce başlığımı girdim: Best funny photos diye. Daha sonra özgünleģtirdim(özgünleştir butonuna tıklayarak). Sistem otomatik olarak en iyi Ģekilde etiket ve açıklama girdi benim yerime. Arama baģlığı kısmına da istediğim türdeki fotoğrafları yazdım. Funny ile ilgili fotoğraflar istedim ve onlarla ilgili sonuçlar çıktı. Daha sonra sırayla seçtim onları; Bakınız sol tarafta 2,3,4 diye sıraladım. Resimlere Yazı Yaz butonuna tıkladım ve boşluklara resimin üzerine yazılacak yazıyı yazdım. Siz istediğiniz yazıyı yazabilirsin bu tamamen size kalmış. En son olarakta herşeyi yaptıktan sonra aşşağıdan Resimleri Video yap butonuna tıklayın ve VideoYap hepsini harmanlayıp, önünüze tamamen özgün bir video sunsun! Ünlem sorunu yaşayan arkadaşlar için bulunmaz bir nimet :) Not : Dilerseniz aģģağıdan müzik ekleyebilirsiniz.

25 SÜRE SATIN ALMAK Belki bir çok arkadaşımızın kafasına sorular takılmış olabilir bu konuyla ilgili; nasıl alacağım, nasıl yapacağım diye. İşte bu konuda sizleri aydınlatacağız arkadaşlar! Öncelikle sol menüden Süreyi Uzatın bölümüne giriyoruz. Daha sonra karşımıza böyle bir ekran çıkacak:

26 Şimdi ise bu bölümleri detaylıca açıklayalım; VideoYap botunuzun süresini uzatmak, yani süre satın almak için kullanabileceğiniz 3 yöntem vardır. 1- Kredi Kartı ile Satın Almak: Öncelikle Paketimizi seçiyoruz (Ben 1 Aylık seçtim, fiyatı 25TL), Daha sonra Kredi Kart Sahibi kısmına kartımızın üzerindeki ismi yazıyoruz. Daha sonra Kart numarası bölümüne kredi kartımızın numarasını yazıyoruz. Sonra ise; kartımızın üzerinde bulunan Son Kullanma Tarihi ni seçiyoruz. Ve en son olarak ise; Kartımızın arka tarafında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını giriyoruz(örnek: 768). Yapacaklarımızın hepsi bu kadar arkadaģlar. Kredi kartı ile alımlarda sistem en geç 5 dakika içinde aktif eder. 2- Paypal ile Ödeme:

27 Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi arkadaşlar istediğimiz süre miktarını belirliyoruz öncelikle. Daha sonra sağ taraftan ġimdi Satın Al butonuna basıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada seçtiğiniz süreye göre fiyatı çıkacaktır, siz bunu paypal hesabınız ile ödüyorsunuz ve istediğiniz süreyi elde etmiş bulunuyorsunuz. Örnek: 1 Aylık Satın Al yaptım PayPal yöntemi ile ve yukarıdaki sayfa çıktı karşıma. Ben bunu PayPal hesabım ile ödüyorum ve bot süreme kavuşuyorum :) 3- HAVALE/EFT Yöntemi ile satın almak: Bu bölümü PayPal veya kredi kartı olmayan, veya Paypal, Kredi kartı üzerinde bakiyesi bulunmayan kişiler kullanabilir. Tek yapmanız gereken verilen bilgilere ATM den veya İnternet Şubesinden paranızı yatırmak ve sonra ödeme bildirimi formunu doldurup yollamak.

28 Yukarıdaki resimde arkadaģlar; 1. Olarak hangi bankaya para yatırdığımı seçtim. 2. Hangi paket için para yatırdığımı seçtim. ( Süre veya video yükleme hakkı olabilir.) 3. Yatırırken kullandığım ismimi ve soy ismimi yazdım. 4. Cep Telefonumu yazdım. 5. Ek not bölümünü yazdım. Bu Ek Not bölümünü yukarıdaki şablona göre doldurabilirsiniz bu tamamen size kalmış benim ki sadece nacizane bir örnektir arkadaşlar. Ödeme Yapabileceğiniz Bankalar & Numaralar: Yani yapmanız gereken Ģey arkadaģlar parayı yatırdığınız bir bankayı seçip, daha sonra yatırdığınız tutar ile birlikte doğru isim soy isim, telefon gibi bilgileri doldurup ödeme bildirimi yapmak. En kısa sürede yönetici tarafından onaylanır.

29 TELĠFLĠ VĠDEOLAR & PARA KAZAN BÖLÜMÜ Bu bölüm ise botun bize sağladığı kolaylıkların en güzellerinden birisi. Kısaca mantık şudur arkadaşlar: Bir kanalınız var ve siz bu kanala videolar yüklediniz. Bir yandan da korkuyorsunuz ya telif gelirse, eşleşen, dünya geneli vs.. tarzı şeyler gelirse diye. Fakat korkmayın! VideoYap sizin kanalınızın bekçiliğini, korumacılığını yapar! Kanalınıza gelen her türlü sorunla otomatik ilgilenir; telif,eģleģen,ünlem vs.. tarzı sorunlu videoları otomatik olarak her 30 dakikada bir temizler. Para Kazanma özelliğini mi açamıyorsunuz? ĠĢte bu noktada videoyap tam size göre! Sizin için kanalınızdaki bütün videoların Para Kazanma özelliğini kontrol edip; para kazanmaya açık olmayan videoların para kazanmasını açar. Gelin daha detaylı beraber inceleyelim arkadaģlar.

30 Yukarıdaki resim kafanızı karıģtırmasın arkadaģlar. Burada Otomatik Kontrol Edilen Kanal bölümünde kanallarınızın listesi yer alır. Eğer otomatik kontrol yapmak istemiyorsanız kanalınızın altındaki Ġptal Et yazısına tıklayarak iptal edebilirsiniz. Her 30 dakikada bir Telif Silme ve Para Kazanma özelliğini kontrol edip açar. Eğer bir sorun çıkartırsa zaten yeģil olan kısımlar kırmızıya dönüģür ve siz bir sorun olduğunu anlar hemen müdahale edersiniz. Sonraki Kontrol Zamanı kısmında ise kanalınızın Sonraki kontrol zamanını gösterir. Ve ek olarak kanalımızda kaç tane Telif bildirimi ve Topluluk sorunu var diye bizlere gösterir. Bakınız mesela resimde Telif/Topluluk yazısını görmüģsünüzdür. Burada benim kanalımda 2 adet Telif bildirimi olduğunu ve 0 topluluk sorunu olduğunu görebiliyorsunuz. Kontrol Yapıldı yazısının hemen altında ise AdSense pub-id numaranızı görebilirsiniz.

31 ACĠL UYARILAR BÖLÜMÜ Bu bölümde ise arkadaşlar kanallarınıza acilen müdahale etmeniz gereken durumları, olayları görebilirsiniz. Çalışma mantığına gelirsek: Sistem öncelikle kanallarınızdaki videoları kontrol eder; ünlem,dünya geneli,eşleşen tarzı sorunlar varsa hepsini temizler ve bize Acil Uyarılar bölümünden neler yaptığını, neleri sildiğini bildirir. Ayrıca bu bölümde kanallarımızdan birine eğer Telif Bildirimi gelirse onuda görebiliyoruz. Mesela yukarıdaki resimde arkadaģlar sistem otomatik olarak kanalımı kontrol etmiģ ve Ünlem sorunu çıkartan bir videoyu bulmuģ ve temizlemiģ. Eğer otomatik kanal çekiyorsanız; bu bölümde eğer karģı kanal kapandıysa veya videoyu kaldırdıysa ve bu sizin kanalınıza yüklenmediyse bunuda bildirim olarak sistem size yollar ve sizde kontrol edebilirsiniz. Resimde olduğu gibi: Yani bir nevi kanalınızın loglarını(kayıtlarını) görebilirsiniz bu bölümden.

32 YÜKLEDĠĞĠM VĠDEOLAR BÖLÜMÜ Arkadaşlar adından da anlaşılacağı gibi; bu bölümde kanallarınıza yüklediğiniz videoları veya yüklenmekte olan videoları görebilirsiniz. Eğer bir videonun üstüne tıklarsak Ģöyle bir ekranla karģılaģırız :

33 Video Embed özelliği ile o kodu kopyalayıp Web Site adreslerinize hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi koyabilirsiniz eğer videonuzu sitenize koymak isterseniz. Video Link ise videonuzun YouTube üzerindeki linkini sizlere verir. (Sadece YouTube Linkleri loglanır.) En altta DJ Doggy Dog yazısı ise videonuzun ismidir. Hangi isim ile kanalınıza yüklendiyse öyle gözükür. Bu bölümün altında ise 5 adet seçenek vardır. Eğer buradan Linkli kısmını seçersek karşımıza yüklediğimiz videoların sadece linkini gösterir. Resimde olduğu gibi: Eğer Sıkıntılılar seçeneğini seçersek; bize yüklemiş olduğumuz fakat daha sonradan sorunlar sebebi ile otomatik olarak silinen videoları gösterir.

34 Eğer Yedek bölümünü seçersek: Bu seçeneği seçersek bize videolarımızın yedeğini gösterir. Yani asıl çalışma mantığı şudur: Ben ABC isimli bir kanaldan video çektim fakat sonradan yüklediğim video kendi kanalımda silindi, ve hay aksi nereden yüklediğimide unuttum! Tam bu sırada bu özellik yaranıza merhem oluyor arkadaģlar. Hot News kanalımı seçtim ve kendi kanalıma başka kanallardan yüklediğim videoların linkleri çıktı. Yani istediğimiz zaman bu linklere bu bölümden ulaşabiliyoruz arkadaşlar. Eğer Ping! bölümünü seçersem; Buda botun ayrı bir nimetlerinden birisidir. Bu özelliği kullanırsanız eğer videolarınızın indexlenme hızı artar. Yani yüklediğiniz gibi başkaları tarafından izlenilebilir olur. Görüldüğü gibi arkadaşlar tek bir tıklama ile bütün videolarımızı Pingledik. Geriye kalan tek şey ise koltuğunuza yaslanıp izlenim ve kazançlarınızı izlemek :) Ve son olarakta sıra geldi Durum bölümünden bahsetmeye: Bu bölümün işleyişi hakkında bilgi vermek istiyorum önce arkadaşlar yani bir nevi mantığını anlatacağım. Bu bölümde bot ile yüklediğimiz kendi videomuzun linkini veya karşı kanaldaki bir video linkini yazarak durumlarına, ne alêmde olduğuna bakabiliriz.

35 Ben size gösterme amacı ile kendi kanalıma yüklemiģ olduğum bir videonun linkini yazdım: Görüldüğü üzere arkadaģlar; Video nun adı, Yüklenme Emrinin ne zaman verildiği, Yüklenme durumunu(yüklenip veya yüklenmediğini gösterir), Kendi kanalımıza yüklenmiģ olan linki, hangi linkten çektiysek o linki, hangi numaralı kanalımıza yüklendiğini ve soru iģareti ile ilgili kısımlar mevcuttur. İşin kısası arkadaşlar; yüklemiş olduğunuz bir videoyu tüm detaylarıyla birlikte görmek istiyorsanız bu Durum seçeneği tam size göre!

36 AYARLARIM BÖLÜMÜ Ayarlarım bölümü botumuzun en önemli bölümleri arasındadır, hatta en önemli bölümü diyebiliriz. Bu bölümde VideoYap üyeliğinizin giriģ bilgilerini, TÜM KANALLAR ĠÇĠN GEÇERLĠ OLACAK ġekġlde ĠNTRO, AÇIKLAMA, ETĠKET, ALT YAZI AYARLARI mevcuttur. Ve ek olarak kanallarınıza yüklediğiniz bir videoları blogspot siteniz varsa o sitede otomatik olarak paylaģma özelliği mevcuttur. Bu bölümde VideoYap üyelik bilgilerinizi değiģtirebilirsiniz. Youtube mail adresi kısımlarına fazla takılmayın arkadaşlar. O bölümü elle doldurabilirsiniz arkadaşlar fakat Kanallarım bölümünden eklediğiniz ilk kanal otomatik olarak buraya da yerleşir. Yani 1 numaralı kanalınızın bilgileridir.

37 TÜM KANALLAR ĠÇĠN GEÇERLĠ OLACAK AYARLAR Arkadaşlar Ayarlar kısmında yukarıdaki verilen ayarları yaparsak bu ayarlar bütün kanallarımız için geçerli olacaktır. Anasayfa Etiket Ayarı : Arkadaşlar bu bölüm otomatik olarak etiketlerimize eklenir. Mesela yükleyeceğimiz video başlığı Film olsun, ve biz buraya %baslik izle yazarsak(tırnak işareti olmadan) artık her videolarımızın başlığı etikete geçerek sonuna izle alacak. Yani etiketimize ek olarak her videoda BaĢlık+izle gelecek. Yani video etiketimize yukarıdaki Film baģlığına göre Film izle etiketi ekstra eklenmiģ olacak. Tüm Sayfalar Açıklama Ayarı : Burada yine etiket ayarında olduğu gibi %baslik izle yazarsak açıklama kısmınada aynı şekilde yazı eklenmiş olacaktır. Yine başlığımız Film olsun. Veya oraya %baslik tarzındaki videolarımızı adresinden izleyebilirsiniz. Yazarsak video yüklendiğinde açıklama kısmında şöyle bir yazı olacaktır : Film tarzındaki videolarımızı adresinden izleyebilirsiniz.

38 Video Embed Ayarı: Yukarıdaki Yüklediğim Videolar bölümünde anlattığım Embed kodu olayı vardı arkadaşlar hatırlıyorsunuzdur; Kodu alıp sitemize koyabiliyoruz falan demiştim. Burada ise onun ayarını yapıyoruz arkadaşlar. Koyacağımız videonun sitemizde ne kadar geniģlik(width) ve yükseklik(height) kaplayacağını ayarlayabiliyoruz. Video Sonu Intro Ayarı: Arkadaşlar video yüklerken videonun sonuna 5 saniyeliğine intro koyabiliyorduk bildiğiniz üzere. Burada da o Intro nun ayarını yapacağız. Ben o kısma Please click subscribe button if you want more video! Thanks for watching :) yazdım. Yani video bitimine son 5 saniye kala bana intro şeklinde bu yazıyı gösterecek. Siz buraya istediğinizi yazabilirsiniz. Ben kanalıma abone toplanmasını istediğim için böyle bir intro hazırladım, herģey sizin hayal gücünüze bağlı arkadaģlar :) " Videolarınıza Alt Yazı Eklensin mi? ", "Kaç Saniye Yazı Yazılsın", "Alt Yazınız" bölümü: Bu bölümü ayrı ayrı anlatmak yerine hepsini beraber anlatacağım. Çünkü bu seçenekler birbiri ile bağlı durumda arkadaşlar. Videolarınıza alt yazı eklensin mi seçeneğini Evet yaparsak videolarımıza alt yazı eklenir. Yazdığımız alt yazının kaç saniye durmasını istiyorsak onu "Kaç Saniye Yazı Yazılsın" bölümünden ayarlayacağız. Örnek : 10 Saniyeliğine alt yazı eklemek istiyorsanız 10 saniye seçebilirsiniz. Alt yazınız kısmına da yazacağınız alt yazıyı yazacaksınız arkadaşlar, eğer eklemek istiyorsanız. Blogspot Otomatik Gönderi Ayarları: Blogspot Mailiniz: Bu bölüme blogspot üzerindeki mailinizi yazacaksınız. Blog ID: Bu bölüme blog ID numaranızı yazacaksınız arkadaşlar. ID Numarasını Bilmeyenler: bu linkten ID numaralarını öğrenebilir. Blogspot ġifre: Bu bölümede üyeliğinizin şifresini yazacaksınız arkadaşlar. Kanal Risk Bildiri Maili Ayarı: Bu bölümü ise kanalımıza topluluk veya telif gelirse anında mail ile haberdar olabilmek için ayarlayabilirsiniz arkadaşlar. Olası bir sorunda mail ile anında haberdar olabilirsiniz.

39 KANALLARIM BÖLÜMÜ Bu bölümde VideoYap botumuza yeni açtığımız bir kanalı veya var olan bir kanalı ekleyebilir, kayıtlı olan kanalların ayarlarını düzeltebilir veya silebiliriz. Yukarıda benim bir haber kanalımın ayarlarını görebilirsiniz arkadaşlar. Korkmayın hepsini sizlere detayıyla açıklayacağım. Kanal Adı: Buraya gerçek kanalınızın adını yazmak zorunda değilsiniz arkadaşlar. VideoYap.Com üzerindeki takma ismidir sadece, mesela video yükleyeceğiniz zaman kanalların ismi gözükür; buradan o isimleri değiştirebilirsiniz. Yani sadece videoyap üzerindeki ismidir arkadaşlar. Youtube mail adresi: Bu bölüme youtube kanalımızın giriş mailini yazıyoruz. Youtube üyelik Ģifresi: Buraya kanalınızın mailinin şifresini yazacaksınız. YouTube API Anahtarı: Burada otomatik olarak Oto Api Key Al özelliği mevcuttur. Sizin sadece üyelik maili ve şifre girmeniz yeterlidir. Girdikten sonra Oto Api Key Al yazısına tıkladığınızda API Keyini otomatik olarak sizler için alacaktır. API Key i aldıktan sonra ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın! Ekstra Etiket(Niche): Adından da anlaşılacağı gibi ekstra etiket ayarıdır. Mesela kanalıma bir video çekiyor olayım; videonun linkini yazdım özgünleştirdim otomatik etiket, açıklama girdi bizler için. İşte bu sırada buradaki Ekstra Etiket olayı devreye giriyor. Biz buraya hangi etiketleri yazarsak o etiketler o kanala yüklenen bütün videoların etiketlerinde yer alır. Ünlem Geç: Videoyap üzerinde kanal tipi seçeneği 2 türdür. 1. Normal Sistem 2. Ünlem Geç Sistemi

40 Normal Sistem: Normal sistem hiçbir ek bir şey yapmadan direk videoyu kanalınıza çeker. Fakat bu seçenek ile videolarınızın ünleme düģme olasılığı fazladır. Ünlem Geç Sistemi: Bu sistem ise normal sisteme göre farklıdır. Bu özelliğin aktif olması durumunda yüklenen videoların baģlıkları 8 haneli rakam olur. Kanalınızın telifli videolar & para kazan bölümünden otomatik kontrol edilmesiyle her 30 dakikada bir yüklenen videoların başlıkları orjinal haline otomatik gelir. Bir kanal belli bir miktarda ünlem aldıktan sonra artık o kanala yüklenen her video ünleme düģmeye baģlıyor. Attığınız her 2 videonun 1 tanesi ünleme düģmeye baģlayınca bu özelliği açarak %50-70 oranında videolarınızı ünlemden kurtarabilirsiniz. %100 her atılan ünleme düģüyorsa o kanal tam spam kanalı olduğu için 2. sıradaki kanıt sağla yöntemini sizin uygulamanız gerekir. Ünlem Geç Sisteminin Yaptıkları: 1) Sitenin hangi bölümünden video yüklendiğinde o video'nun baģlığını,etiketini ve açıklamasını 8 basamaklı rakam olarak yükler. 2) Ġlk telifli video & Para Kazan kontrolü otomatik veya manuel yapıldığında videonuzun para kazanması açılır, baģlık etiket ve açıklaması orjinal olması gereken haline getirilir. Not: Sıfır kanallarda bu yöntemi uygulamak kanala hiç ünlem gelmemesini sağlayabiliyor. Kanıt Sağla Yöntemi ile kanalı tamamen ünlemden çıkarma iģlemi: Kendinize ait video yükleyin ve yüklenen video ünleme dönüģünce ünlemin üstüne tıklayarak kanıt yazma bölümüne geliniz. Videonuzla alakalı video içerisinde bulunmayan ama ispat sağlanabilecek bir fotoğraf linkiyle birlikte bu video bana aittir kanıtı bu linkdir diye yazınız. Onaylama yapıldıktan sonra attığınız her video'da $ yanacaktır. Yeni Kanal ekleyerek ünlemsiz bir dünyaya baģlangıç: 1 Mart 2014 tarihinden sonra açılmıģ kanallarda ünlem gelme oranı ortalama %10 civarıdır. Yükleme Tipi Ayarı: Bu bölümde de yine 2 seçeneğimiz mevcuttur. 1. Herkese Açık 2. Özel(Gizli Video) Herkese Açık seçeneğini seçersek videolarımız herkes tarafından izlenilebilir. Fakat Özel seçeneğimizi seçersek video gizlenir ve indexlenmez, yani sadece siz bilirsiniz.

41 Kanal Logo URL Ayarı: Eğer videolarımıza logo koymak istiyorsak onun ayarını bu bölümden yapıyoruz. URL kısmına logonuzun adresini yazmanız yeterlidir. Örnek: hizliresim.com/logom.png (Link gerçek değildir, örnek olması amacıyla yazdım.) NOT: Video logosunu ortalama 150x150 boyutlarında yapmanız daha sağlıklıdır. DĠPNOT: Ekleyeceğiniz her kanal için 1 defalığına yetki vermelisiniz. (Farklı sekme açıp Youtube.com giriģ yapın, eklediğiniz mail adresiyle giriģ yapın ve linkine tıklayarak hesabınızdan yetki verin. Bu Kanala Yüklediğim Videoların Raporlarını Sil Nedir? Arkadaşlar bu özellik kanalımızın loglarını silme işlevini yapar. Mesela: Ben bir kanal açtım diyelim ve bu kanal film kanalı olsun, ben bu kanala bir sürü video attım ve uzun süre sonra kanalım kapandı. Bende o kanalı VideoYap tan silip yeni kanalımı eklemek istiyorum. Youtube mail,şifre vs.. bütün alanları doldurduk fakat işimiz bitmedi! Bu Kanala Yüklediğim Videoların Raporlarını Sil özelliğini yeni kanalımızı eklerken kesinlikle 1 kereliğine kullanmalıyız. Çünkü eski kanalımızın loglarını tutar. Ben yeni film kanalımı ekledim ve bu özelliği kullanmadıysam bu kanala video eklerken eski kanala eklediğim videolarda bu kanalıma yüklenmiş gibi görünür fakat yüklenmez. Bu özelliği 1 kez kullanarak bütün eski kanalızın kayıtlarını silebilirsiniz. Ve en çok sorulan soru: ALT KANAL NASIL EKLENĠR? 1. Kanal açıldıktan sonra Youtube ayarlarına giriyoruz;

42 2. GeliĢmiĢe tıklıyoruz; 3. Özel url oluģtur ; 4. Kanalımıza özel kısa url belirliyoruz;

43 5. Tekrar geliģmiģe tıklıyoruz; 6. ġifre değiģtir veya Ģifre ekle; 7. ġifre Belirliyoruz;

44 8. Can alıcı nokta burası. Bize kanal giriģ mailini veriyor not alıyoruz; Ve en önemli yer ise yukarıda verilen kullanıcı adının diye biten kısmın kanal eklenirken youtube mail yerine yazılması. Buraya çok dikkat ediyoruz arkadaģlar kanal eklerken Youtube Mail kısmına yukarıda verilen mail adresini yazıyorsunuz, Ģifreyi ise yukarıdaki Ģifre belirleme kısmında yazdığınız Ģifreyi yazıyorsunuz.

45 KANAL ĠSTATĠSTĠKLERĠ BÖLÜMÜ Bu bölümde VideoYap hesabımıza bağlı kanallarımızın istatistiklerini detaylı bir şekilde görebiliriz. Kanalımızın ismini, mailini ve kullanıcı adını(resimde görüldüğü gibi hot4newschannel ), toplam izlenme sayısını, kanaldaki video ve abone sayısını,kanalın açılma tarihini ve kanala yapılan son yükleme zamanını görebiliriz. Kırmızılı olan yazıya yani kullanıcı adımıza(resimdeki : hot4newschannel) tıklarsak kanalımızı YouTube üzerinde açabiliriz. Yani kanal adresimize gidebiliriz.

46 Yükleme Ġstatistiklerini Göster Butonu Ne iģe yarar? Bu bölümde yüklediğimiz videoların istatistiklerini detaylıca görebiliriz.yukarıdaki butona bastığınızda aşşağıdaki gibi bir istatistik grafiği karşınıza çıkacaktır. Kanalınızın Bugün,Dün ve Toplamda ne kadar izlendiğini, Ünlem&Telif yüzünden kaç tane videonun silindiğini, Yüklenmeden Silinen videoların sayısınıda görebiliriz. Bu değerler sizin kanallarınıza göre değişebilir ben sadece kendi kanallarımın istatistiklerini verdim. Not: Kanala son video yükleme tarihi 1-2 saatte bir youtube tarafından güncelleniyor.

47 VĠDEO YÖNETĠCĠSĠ BÖLÜMÜ Bu bölümde yüklediğimiz videoların kaç günce önce yüklendiğini, kaç izlenme aldığını, videonun süresini görebilir; ve videoyu özgünleştirip veya videoyu silebilirsiniz. Video Yöneticisi bölümüne girdiğinizde aşşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız. Öncelikle: Buradan istediğiniz bir kanalı seçin. Karşınıza aşşağıdaki resime benzer bir ekran çıkacaktır:

Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? E-Book ta neler var?

Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? E-Book ta neler var? Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? Youtube.com'daki videoyu kendi youtube hesabınızla başlığını etiketlerini ve açıklamasını değiştirip kopyalayabilirsiniz. Veya dilerseniz video adresiyle(mp4,flv,avi gibi

Detaylı

VİDEOYAP İLE NASIL KAZANIYORUM?

VİDEOYAP İLE NASIL KAZANIYORUM? VİDEOYAP İLE NASIL KAZANIYORUM? www.videoyap.com Gelişmiş Youtube Botu! Not: Sondaki istatistik görüntülerini net görmek için Zoom değerini %150 veya 200 e ayarlayınız. Merhabalar, eğer bu dökümanı okuyorsanız,

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma BU KİTAP İNDİRMEYOLU VE EĞİTİMUYUMAZ İŞ BİRLİĞİ İLE HAZIRLANMIŞTIR. ÖNSÖZ Arkadaşlar öncelikle bilgilerin %90 ı internetten derlediğim bilgilerdir.internnette her site ayrı bir konuya değinmiş oraya gir

Detaylı

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu 1 Kurulum a) - Sql Server Kurulumu b) - Ayarlar c) - Veri Tabanının Sql Servere Eklenmesi d) - Programın Kurulumu ve Bağlantı Ayarları 2 - Programın İlk Çalıştırılması 3 Ayarlar Menüsü A- Sabitler B- Kullanıcı

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

PHP-Nuke Kitabı. Yazan : Hakan Demiray

PHP-Nuke Kitabı. Yazan : Hakan Demiray PHP-Nuke Kitabı Yazan : Hakan Demiray Php-Nuke Kurulum Gerekli Dosya&Yazılımlar Arkadaşlar ilk önce size php-nuke için gerekli olan dosya ve yazılımları sunuyorum.. Adı Açıklama Temin edilebileceği adres

Detaylı

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık.

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık. Hayat için kısa, bir derginin yeni sayısının gün yüzüne kavuşması için uzun sayılabilecek bir aradan sonra buradayız yine. Ama önemli olan her ay yeni bir sayıyla buluşmaktan çok, anlamlı bir sayıyla karşınıza

Detaylı

3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu. Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir.

3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu. Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir. 3.Göz Görsel Analiz Uygulaması Kullanım Kılavuzu Uygulamadan en iyi verimi almanız için bu kılavuzu okumanız tavsiye edilir. Oratech Teknoloji Sistemleri 24.12.2010 İçindekiler GİRİŞ...6 ANALİZ EKRAN...8

Detaylı

ÜNĠTE 14 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN ĠÇĠNDEKĠLER HEDEFLER. Bu üniteyi çalıģtıktan sonra;

ÜNĠTE 14 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN ĠÇĠNDEKĠLER HEDEFLER. Bu üniteyi çalıģtıktan sonra; ĠÇĠNDEKĠLER ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ 14.0. BLOG UNUZU YAYINA HAZIRLAYIN 14.1. Blogroll ünüzü oluģturun 14.2.Yazarlarınızı ve kullanıcılarınızı yönetin 14.3. Gravatar nedir? 14.4. Sabit sayfalar oluģturun

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik!

Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik! Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik! Editorlerimiz değerli okuyucularımız için seo açısından google chrome tarayıcısını inceledi ve şöyle sonuçlar elde etti. Google Chrome tarayıcısının

Detaylı

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S W-S Giriş Yazısı İki aylık uzunca bir aradan sonra yeni çıkan 8. WS dergisi ile sizlere ulaşmış bulunuyoruz. Umuyoruz bu yeni sayımızı beğenir, çevrenizdeki arkadaşlara da okumaları için tavsiye edersiniz.

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ. GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans!

PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ. GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans! www.parakazanmayollari.org PARA KAZANMAK ĠÇĠN ĠNANILMAZ BĠR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK ĠÇĠN BÜYÜK BĠR ġans! YENĠ NESĠL KAZANÇ SĠSTEMĠ ĠLE MUHTEġEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN?

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir.

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir. Eğer bana bilgisayar kullanımını haklı gösterecek tek bir şey şey derseniz, hemen Veritabanı derim. Veri-işlem. Ve ister telefon defterinizi oluşturun, ister firmanızın demirbaş envanterini tutun, Microsoft

Detaylı

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ İçindekiler İçindekiler SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ Giriş.................................................................................. Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler................................................

Detaylı

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ ÖZEL KOLEKSIYON 2009 WEB SİTESİ KURMA REHBERİ BİLGİSAYAR KİTAPLIĞI SERİSİ - 03 Yayıncı Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. YILMAZ Yayın Direktörü M. Rauf ATEŞ Yazı

Detaylı

ÜNĠTE 11 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ WORDPRESS ĠLE BLOG SAHĠBĠ OLUN ĠÇĠNDEKĠLER. HEDEFLER Bu üniteyi çalıģtıktan sonra;

ÜNĠTE 11 ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ WORDPRESS ĠLE BLOG SAHĠBĠ OLUN ĠÇĠNDEKĠLER. HEDEFLER Bu üniteyi çalıģtıktan sonra; ĠÇĠNDEKĠLER ĠÇERĠK YÖNETĠM SĠSTEMĠ 11.0. WORDPRESS ĠLE BLOG SAHĠBĠ OLUN 11.1.WordPress de Blog oluģturmak 11.2.WordPress.com da dolaģmak 11.3. Blog Hitinizi artırın 11.4. Web sitenizden para kazanın HEDEFLER

Detaylı

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Yazıyı PDF Yapan : Seyhan Tekelioğlu seyhan@hotmail.com http://www.seyhan.biz Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Her nekadar başlık "Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu" dese de, biz sadece W2k

Detaylı

EXCEL DERSLERĐ. Şekil 2

EXCEL DERSLERĐ. Şekil 2 EXCEL DERSLERĐ 1-Hücreleri Birbirine Bağlamak a) Đki hücreyi bağlamak: Excelde iki hücreyi birbirine bağlamak için =bağlanacak hücre adı şeklinde düzenleme yapılır. ÖRNEK1: Aşağıdaki örnekte C2 hücresi

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

www.internetdergisi.com

www.internetdergisi.com www.internetdergisi.com SAYI 2 ARALIK 2004 "YAZILIM > PHP" Php`de Değişkenler ve Veri Türleri Programlama dillerinin vazgeçilmezi ve yapı taşı değişkenler Php programlarını yazarken de oldukça önemlidir.

Detaylı

MATRİKS GRAFİK MENÜLERİ

MATRİKS GRAFİK MENÜLERİ MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

Cloudflare İle Daha Güvenli İnternet!

Cloudflare İle Daha Güvenli İnternet! Cloudflare İle Daha Güvenli İnternet! İnternetin bugün pek çok sorunları var. Bunların en başında web üzerinde luşan trafiğin önemli bir kısmı spam yapan email, yorum ve türlü şekillerde virüs bulaştıran

Detaylı

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü www.linuxmint.org.tr Resmi Kullanıcı Kılavuzu Linux Mint 16 Mate Sürümü TÜRKÇE TERCÜME : BAKİ ALPERTÜRK, YUSUF BOLU, İREM HARMANCI KILAVUZ TASARIMI : EREN KOVANCI, YUSUF BOLU, ERDAL DEMİRAY HATA DÜZELTİMİ

Detaylı