Danışmanlık, yardım ve tedavi hizmetlerimiz ( Vi ger råd, stöd och behandling på turkiska)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Danışmanlık, yardım ve tedavi hizmetlerimiz ( Vi ger råd, stöd och behandling på turkiska)"

Transkript

1 1(7) Informationsenheten Broschyren "Vi ger råd, stöd och behandling" på andra språk 2009 juli Danışmanlık, yardım ve tedavi hizmetlerimiz ( Vi ger råd, stöd och behandling på turkiska)

2 Elinizdeki bu yazı Habilitering & Hälsa e ait olan bir broşürün tercümesidir. Yazı, size kolay İsveç çe ile yazılan bir broşür ile birlikte verilmiştir. Adres bilgileri için İsveç çe broşüre bakabilirsiniz ya da Habilitering & Hälsa in numarali telefonu arayabilirsiniz. Habiliasyon nedir? (Vad är habilitering?) Habilitering & Hälsa, fonksiyon engeli olan sizlere olabildiğince iyi bir hayat sürdürebilmeniz için yardımda bulunur. Habilitering & Hälsa ile ilişkiye geçenler genellikle doğuştan beri fonksiyon engeli olan kişilerdir ve bunların çoğu hayatları boyunca fonksiyon engellisi olarak yaşarlar. Danışmanlık ve destek (Du får råd och stöd) Habilitering & Hälsa size ve ailenize danışmanlık yapar ve destek olur. Danışmanlık ve destek şu hususları içerir: Fonksiyon engeliniz konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Kendinizi iyi hisedebilmeniz için bir küratör veya psikolog ile konuşabilirsiniz. Toplum içinde ne tür yardım imkanlarına sahip olduğunuz konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz. Yardım ve destek alabiliceğiniz dernekler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Tedavi olabilirsiniz (Du får behandling) Habilitering & Hälsa tedavi imkanı sunar. Tedavi, size bir çok şekilde yararlı olabilir: Vücudunuzun olabildiğince iyi çalışabilmesi için. Başka insanlarla konuşabilmeniz için. Başka insanlarla görüşüp, onlarla hoşça vakit geçirebilmeniz için. Günlük hayatınızda destek (Du får stöd i vardagen) Yaşadığınız ve çalıştığınız mekanlardaki şartlar fonksiyon engelinizi etkiler. Bundan dolayı yaşadığınız evde ve çalıştığınız işyerindeki şartların olabildiğince iyi olması için size yardımcı olabiliriz. Günlük hayatınızdaki bazı işleri kendi başınıza başarabilmeniz için size çeşitli yardım araçlarının verilmesi konusunda destek olabiliriz. Örneğin randevulara yetişme, yemek yapma ve çamaşırlarınızı yıkama gibi durumlarda. 2 (7)

3 Size, başkalarıyla birlikte yardımcı olabiliriz (Tillsammans med andra hjälper vi dig) Habilitering & Hälsa, olabildiğince iyi bir yardım alabilmek için sürekli temas halinde olduğunuz diğer personellerle de işbirliği yapabilir. Örneğin, isteminiz dahilinde kaldığınız ev veya işyerinizdeki personel ile ilişkiye geçebiliriz. Bu bir habilitasyon merkezidir (Det här är ett habiliteringscenter) Stockholm ilinde çeşitli fonksiyon engeli olan genç ve yetişkinler için birden fazla habilitasyon merkezi bulunmaktadır. Habilitasyon merkezleri, aşağıda örneği verilen fonksiyon engelleri konusunda önemli oranda bilgiye sahiptirler: zihinsel engellilik Fiziksel engellilik otizm otizme benzeyen başka fonksiyon engelleri Asperger sendromu bir kaza veya hastalık sonucu meydana gelen beyin sakatlığı işitme engeli sağırlık ve körlük Habilitasyon merkezinde çalışan bizler (Vi som arbetar på habiliterings-center) Habilitasyon merkezlerinde (tıbbi jimnastikçiler) fizyoterapistler, çalışma terapistleri, dil terapistleri, küratör ve psikologlar çalışır. Bazı habilitasyon merkezlerinde uzman pedagoglar da çalışırlar. Bizler birlikte çalışmaktayız, kendinizi iyi hissedebilmeniz ve işlerinizi olabildiğince kendiniz yapabilmeniz konusunda size nasıl bir desteğin verilmesi gerektiği hakkında oldukça bilgi sahibiyiz. Bize başvurduğunuzda, ne tür ihtiyaçlara gereksinim duyduğunuzu ve nasıl bir destek sunulması gerektiğini birlikte belirleyebiliriz. 3 (7)

4 Daha sonra, size nasıl bir destek veya tedavi biçimi gerektiği konusunda bir öneride bulunup tedavileriniz için bir plan hazırlarız; buna tedavi-planı denilir. Size sunulan tedavi ve yardımlar Habilitasyon merkezinde, eviniz ya da işyerinizde yapılabilir. Çeşitli türden habilitasyon merkezleri (Olika slags habiliterings-center) Genç ve yetişkinler için habilitasyon merkezleri Stockholm ilinde zihinsel engelliler ve bedensel engeli olan genç ve yetişkinler için 8 tane habilitasyon merkezi bulunmaktadır. Järva Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Liljeholmen Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Nacka Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Sollentuna Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Stockholm Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Södertälje Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Tullinge Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Mörby Habilitasyon Merkezi numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz Yetişkinler için Otizm-Merkezi (Autism-center för vuxna) Yetişkinler için Otizm-merkezi, 18 yaşını doldurmuş otizmi veya otizme benzer başka bir fonksiyon engeli olan ve zihinsel özürlülüğü de olan kişilere yardımcı olur numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. 4 (7)

5 Beyin Sakatları Merkezi (Hjärnskade-center) Beyin sakatları merkezi, bir kaza veya hastalık sonucu ağır bir beyin sakatlığı geçirmiş 16 ila 65 yaşları arasındaki kişilere danışmanlık yapar ve yardımda bulunur numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Sağırlar Timi (Döv-teamet) Sağırlar timi, işitme sakatlığı olan ve işaretlerle konuşulan dili kullanan fonksiyon engelli yetişkin kişilere danışmanlık yapar ve onlara destek sunar numaralı telefondan veya numaralı tekst-telefonundan bizi arayabilirsiniz. Yararlı bilgiler (Bra att veta) Habilitasyon merkezlerinde çalışanların tümü sır saklamakla yükümlüdürler. Bu, bizden ne tür yardım ve destek aldığınız hakkında kimseye bilgi veremeyeceğimiz anlamına gelmektedir. Bizim yanımızda kendinizi güvenli ve emin ellerde hisedebilirsiniz. Habilitasyon merkezinde çalışanların tümü jurnal (günce) tutmaktadırlar. Jurnal, fonksiyon engeliniz ve size verilen destek biçimlerine ilişkin bilgileri içermektedir. Siz, kendi jurnalinizi okuma hakkına sahipsiniz ama sizden başka hiç kimse okuyamaz. Habilitasyon merkezlerinden yardım almak ücretsizdir. Bir Habilitasyon merkezinden yardım ve destek alma talebinizi özel bir başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. Başvuru formunuzu doldurmak için size destek olan kişiden (God man) veya Habilitasyon merkezinde çalışan bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca şu kurumlardan da danışmanlık, yardım ve tedavi hizmetleri alabilirsiniz PUFFA İdman Merkezi (PUFFA tränings-center) PUFFA, Stockholm ilinde yaşayan bedensel engeli olan genç ve yetişkinler için bir idman merkezidir. PUFFA da yapabilecekleriniz Daha da güçlenebilmeniz için halter/ağırlık idmanı (kuvvet idmanı) yapabilirsiniz. 5 (7)

6 Daha dayanıklı olabilmeniz için kondisyon idmanı yapabilirsiniz. Daha rahat hareket edebilmek için idman yapabilirsiniz. Tek başınıza ya da başkalarıyla birlikte gurup halinde idman yapabilirsiniz. PUFFA tarafından düzenlenen çeşitli kurslara da katılabilirsiniz. Bizi, numaralı telefondan arayabilirsiniz. GENÇ sohbet gurupları UNG (GENÇ) 13 ile 25 yaş arası fonksiyon engeli olan gençlere hizmet vermektedir. Burada çalışan bizler bedensel ve ruhsal konularda ve insanların cinsel yaşamları konusunda oldukça bilgi sahibiyiz. Sohbet guruplarımızda başka gençlerle de görüşme imkanına sahip olabilirsiniz. Örneğin sohbet guruplarında, yetişkin olma ve kendi ayaklarınız üzerinde durma, sahip olduğunuz haklar ve topluma karşı yükümlülüklerin yanısıra aşk, cinsellik ve arkadaşlık gibi konular üzerine konuşabilmekteyiz. Ya da boş zamanları değerlendirme, konut sorunu veya önemli bulduğunuz başka konuları da ele alabiliriz. Yardım almak ya da her hangi bir gurubumuzda yer almak için (ücret ödemeniz gerekmiyor). ücretsizdir Bizi numaralı telefondan arayabilirsiniz. Klara Mera Kognitif Destek Merkezi (Klara Mera center för kognitivt stöd) Klara Mera, hafif veya az derecede zihinsel engelliliği olan genç ve yetişkinlere yardımcı araçlarla destek sunar. Klara Mera da var olan yardımcı araçlara kognitif destek de denilir. Yardımcı araçlar, daha iyi hatırlamanız için size destek olacak ve günlük hayatınıza daha kolay hükmetmenizi sağlayacak numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Psikoterapi Muayenehanesi (Psykoterapimottagningen) ( )Hayat çekilmez derecede zor mu? Belki de sizi dinleyecek ve sizin nasıl düşündüğünüzü ve hisettiğinizi anlayacak birileriyle konuşma ihtiyacı duyabilirsiniz. O zaman Psikoterapi Muayenhanesi ne gelebilirsiniz. Sizinle zorluk çektiğiniz konuları konuşabiliriz. Sorunlarınıza birlikte çözüm arayabiliriz. 6 (7)

7 Bunun için önce bağlı olduğunuz habilitasyon merkezindeki küratör veya psikoloğunuza telefon açmanız gerekir. Psikoterapi Muayenehanesi ne gitme konusunda birlikte karar verebilirsiniz numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Engellilerin Bilgi Alma Merkezi (Forum Funktionshinder) Engellilerin (Özürlüler in) bilgi alma merkezinde çalışan bizler Stockholm de yaşayan herkese fonksiyon engelliliği hakkında danışmanlık ve yardım hizmetleri sunmaktayız. Burada çalışan bizler fonksiyon engelliliği konusunda geniş bilgilere sahipiz. Sahip olduğunuz haklar konusunda size bilgi verebiliriz ve örneğin, serbest zamanlarınızı değerlendirme konusundaki sorularınıza cevap verebiliriz. Bizden bir çok şekilde yardım ve destek alabilirsiniz: Bize telefon açabilirsiniz. Bize mektup yazabilirsiniz. Bize yazabilirsiniz. Bizden evinize gönderilmek üzere bilgi broşürleri temin edebilirsiniz. Engelliler Danışma Merkezi ni numaralı telefondan arayabilirsiniz. adresimiz: Mektuplarınızı da aşağıdaki adrese postalayabilirisiniz: Forum Funktionshinder Rådgivningen Box Stockholm 7 (7)

Sosyal Sigorta Sistemi Hakkında [Om socialförsäkringen]

Sosyal Sigorta Sistemi Hakkında [Om socialförsäkringen] Sosyal Sigorta Sistemi Hakkında [Om socialförsäkringen] Sosyal sigorta, İsveç in sigorta güvence sisteminin önemli bir parçasıdır. İsveç sosyal sigorta sistemi İsveç te yaşayan veya çalışan hemen herkesi

Detaylı

sen ve Stedelijke Tolk- en Vertaaldienst Stad Antwerpen

sen ve Stedelijke Tolk- en Vertaaldienst Stad Antwerpen sen ve ONDERSTEUNINGScentrum JEUGDZORG Stedelijke Tolk- en Vertaaldienst Stad Antwerpen Giriş Bu broşür Ondersteuningscentrum Jeugdzorg hakkında bilgi içermektedir. Ondersteuningscentrum Jeugdzorg Kurumu

Detaylı

İSTEDİĞİM KİŞİ İLE EVLENEBİLİR MİYİM

İSTEDİĞİM KİŞİ İLE EVLENEBİLİR MİYİM İSTEDİĞİM KİŞİ İLE EVLENEBİLİR MİYİM Turkiska KENDİNİ TANIYOR MUSUN? AŞAĞIDAKİ SEÇENEKLERİN HANGİSİNDEN TEDİRGİNSİN?...... istediğin kişi ile evlenemeyeceğine?... aynı çinsiyete sahip birine aşık olamayacağına?...

Detaylı

Erken Emeklilik Ödene i [Sjukersättning]

Erken Emeklilik Ödene i [Sjukersättning] Försäkringskassa tarafından verilen bilgiler 21.08.2009 Erken Emeklilik Ödene i [Sjukersättning] Çalı ma gücünüz en az dörtte bir oranında sürekli biçimde dü mü ise erken emeklilik ödene i alabilirsiniz.

Detaylı

Hasta Kılavuzu Lunden İyileşme Merkezi

Hasta Kılavuzu Lunden İyileşme Merkezi Lunden, Marts 2014 Hasta Kılavuzu Lunden İyileşme Merkezi 1 Lunden, Brøndby Brøndbyøstervej 156 A 2605 Brøndby Telefon 45 11 79 00 Direk 23706414 Fax 45 11 79 09 Mail lunden@psv1.regionh.dk Web www.lunden-botilbud.dk

Detaylı

sen ve Çocuk Mahkemesi

sen ve Çocuk Mahkemesi sen ve Çocuk Mahkemesi Stedelijke Tolk- en Vertaaldienst Stad Antwerpen Giriş Bu broşürde mahkeme kararıyla gençlere yardım hizmeti hakkında bilgi bulabilirsin. Mahkeme kararıyla gençlere yardım hizmetinin

Detaylı

Sosyal Güvenlik Genel Bakış

Sosyal Güvenlik Genel Bakış Sosyal Güvenlik Genel Bakış Zor durumda kalan Münihli vatandaşlar için hizmet ve yardımlar Leistungen für Münchnerinnen und Münchner in Notlagen Türkisch Güncelleme Ocak 20145 Künye Landeshauptstadt München

Detaylı

Ekonomik yardıma ilişkin sorular ve cevapları (sosyal yardım)

Ekonomik yardıma ilişkin sorular ve cevapları (sosyal yardım) Frågor och svar om ekonomiskt bistånd översättning till turkiska Artikelnummer 2006-114-10 Ekonomik yardıma ilişkin sorular ve cevapları (sosyal yardım) Sıkça sorulan sorulara kısa yanıtlar Daha fazla

Detaylı

Türkisch. Viyana'da bakım ve refakat. Hizmetlere genel bakış

Türkisch. Viyana'da bakım ve refakat. Hizmetlere genel bakış Türkisch Viyana'da bakım ve refakat Hizmetlere genel bakış İçindekiler Önsöz 3 Viyana'da bakım ve refakat ile ilgili sorular ve cevaplar 4 Bakım parası kademeleri 12 FSW iletişim olanakları 13 Mobil hizmetler

Detaylı

8 dilde. İsviçre de yaşlanmak. Göçmenler ve Yakınları İçin Sağlık Rehberi

8 dilde. İsviçre de yaşlanmak. Göçmenler ve Yakınları İçin Sağlık Rehberi 8 dilde İsviçre de yaşlanmak Göçmenler ve Yakınları İçin Sağlık Rehberi migesplus.ch Sağlık bilgilerinin farklı dillerde yayınlandığı internet platformu Schweizerisches Rotes Kreuz (İsviçre Kızıl Haçı)

Detaylı

Çocuk ve Çocuk Ek Yardımı [Barnbidrag och flerbarnstillägg]

Çocuk ve Çocuk Ek Yardımı [Barnbidrag och flerbarnstillägg] Çocuk ve Çocuk Ek Yardımı [Barnbidrag och flerbarnstillägg] Klicka här, skriv ev. Undertitel Çocuk yardımı, çocuk 16 yaşını dolduruncaya kadar ödenir. Ondan sonra, temelokula devam eden çocuklara süresi

Detaylı

Kadın sağlığı konusunda küçük bir rehber

Kadın sağlığı konusunda küçük bir rehber Kadın sağlığı konusunda küçük bir rehber Skåne deki Temel Bakımda bulunan Ebe muayenehaneleri (Barnmorskemottagningarna) NEREYE BAŞ- VURABILIRIM? IKIZLERIM OLUR MU? BENİM İÇİN UYGUN MU? NORMAL MI? KAÇA

Detaylı

Geçici anababalık parası [Tillfällig föräldrapenning]

Geçici anababalık parası [Tillfällig föräldrapenning] Försäkringskassa tarafından verilen bilgiler 01.07.2010 Geçici anababalık parası [Tillfällig föräldrapenning] 16 yaşını doldurmuş olan ve Bazı Fonksiyon Engellilere Verilen Destek ve Hizmet Hakkında Kanun

Detaylı

Motor nöron hastalığına (MNH) giriş

Motor nöron hastalığına (MNH) giriş Motor nöron hastalığına (MNH) giriş İçindekiler 1. Bu bilgiler bana nasıl yardımcı olacak? 2. MNH nedir? MNH kimlerde görülür? MNH nasıl teşhis edilir? MNH'nin farklı türleri var mıdır? Kennedy Hastalığı

Detaylı

AOK Hessen hizmet ve serviste güçlü

AOK Hessen hizmet ve serviste güçlü Sağlığınız emin ellerde Bize sorun AOK Türkçe Çağrı Merkezi Servisimiz 0911 1329 4793 Pt.,Sa.,Ça.,Cu.günleri:Saat8.30 16.30, Pe.günleri:Saat8.30 18.00 AOK Hessen hizmet ve serviste güçlü AOK Almanca Müşteri

Detaylı

Belirli bir sağlık uzmanının görevini öğrenmek için, web sitemizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz: www.hpc-uk.org/aboutregistration/professions/

Belirli bir sağlık uzmanının görevini öğrenmek için, web sitemizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz: www.hpc-uk.org/aboutregistration/professions/ Bir sağlık uzmanı hakkında nasıl şikâyetçi olunur? İçindekiler Bu broşür hakkında... 1 HPC nedir?... 1 Mesleğe uygunluk ne demektir?... 2 Bir üyeden memnun değilseniz ne yapılabilir?... 2 Kimler şikâyetçi

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Bu hakların herhangi birisinden emin değilseniz, polis gözaltı memuruna söyleyin

Bu hakların herhangi birisinden emin değilseniz, polis gözaltı memuruna söyleyin Gözaltı sırasındaki haklarınızı hatırlayın Bu Bildirimdeki haklar, size, İngiltere ve Galler yasaları kapsamında garanti edilmiş olup, ceza davalarında bilgi edinme hakkına ilişkin 2012/13 Tarihli Avrupa

Detaylı

I Kapak Sayfası. Vasin seni temsil eder. III Sayfa 3. Niçin bu broşür?

I Kapak Sayfası. Vasin seni temsil eder. III Sayfa 3. Niçin bu broşür? I Kapak Sayfası Vasin seni temsil eder III Sayfa 3 Niçin bu broşür? Ebeveynlerin çocuklarının sorumluluğunu üstlenemedikleri hallerde çocuk vesayet altına veya ek bakıma alınır. Vasi, ebeveynin haklarına

Detaylı

Hakkınız var! Zihinsel/Ruhsal Rahatsızlığı Olanlar ve Yakınları Engelleri Aşmak için Haklarımızı Bilelim BU BROŞÜR SİZİN İÇİN

Hakkınız var! Zihinsel/Ruhsal Rahatsızlığı Olanlar ve Yakınları Engelleri Aşmak için Haklarımızı Bilelim BU BROŞÜR SİZİN İÇİN Uzun süreli zihinsel veya ruhsal rahatsızlık yaşıyorsanız veya böyle bir yakınınız varsa, Bu durum sizin ya da yakınınızın diğerleriyle eşit bir şekilde topluma tam ve etkili katılımınızı engelliyorsa,

Detaylı

Alman Emeklilik Sigortası Kurumu nun tıbbi rehabilitasyon hizmeti: Kronik hastalıklar için yardım

Alman Emeklilik Sigortası Kurumu nun tıbbi rehabilitasyon hizmeti: Kronik hastalıklar için yardım Gesundheit mit Migranten für Migranten Türkisch Alman Emeklilik Sigortası Kurumu nun tıbbi rehabilitasyon hizmeti: Kronik hastalıklar için yardım Göçmenler için 3 dilde hazırlanmış rehber Impressum Die

Detaylı

Ana babalık Parası [Föräldrapenning]

Ana babalık Parası [Föräldrapenning] Ana babalık Parası [Föräldrapenning] Ana babalık parası, çalışmak yerine çocukları ile birlikte evde kalabilmeleri için ana babalara verilen ödenektir. Bu, çocuk başına toplam 480 gün süre ile ödenir.

Detaylı

Hasta Bakımı ve Bakım

Hasta Bakımı ve Bakım Carinova Hasta Bakımı ve Bakım Güvenilir ve yakın www.carinova.nl Genel olarak Genç veya yaşlı herkes ömründe bir defa olsun bakıma gerek duyabilir. Siz veya yakınlarınızdan birinin hasta bakımı veya bakıma

Detaylı

Sağlık. YENİDEN Düzenlenmiş 2. Bask

Sağlık. YENİDEN Düzenlenmiş 2. Bask Sağlık İSVIÇRE SAĞLIK REHBERİ SAĞLIK Elinizdeki Sağlık Rehberi, İsviçre de yaşayan insanların öncelikle de göçmenlerin İsviçre Sağlık Sistemini tanımaları için yol gösterir. Bu rehber, genel sağlık hizmetleriyle

Detaylı

Sosyal Hizmet. De Wering sizinle...

Sosyal Hizmet. De Wering sizinle... Sosyal Hizmet (Özel)yaşamınızda geçici- zorluklar mı yaşıyorsunuz? Belirli sınırlarınızla karşı karşıya mı kaldınız? Bu sorunlarla birlikte yaşamayın, sosyal hizmet görevlilerimizin uzmanlığından ücretsiz

Detaylı

Almanya ya hoş geldiniz

Almanya ya hoş geldiniz Almanya ya hoş geldiniz Göçmenler için bilgiler www.bamf.de Kitapçık hakkında Kitapçık hakkında Almanya ya taşınmayı mı düşünüyorsunuz veya kısa bir süre önce taşındınız ve burada yaşamanızı sürdürmek

Detaylı

SUR İLÇESİNDE YAŞAYAN ENGELLİ BİREYLERİN İHTİYAÇ ANALİZİ ÇALIŞMASI

SUR İLÇESİNDE YAŞAYAN ENGELLİ BİREYLERİN İHTİYAÇ ANALİZİ ÇALIŞMASI SUR İLÇESİNDE YAŞAYAN ENGELLİ BİREYLERİN İHTİYAÇ ANALİZİ ÇALIŞMASI SUR KAYMAKAMLIĞI Proje Sahibi Sur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına Vakıf Başkanı ve Sur Kaymakamı Aydın ERGÜN

Detaylı

BAKIMA MUHTAÇSINIZ - ŞİMDİ NE OLACAK? Bakım İhtiyacıyla İlgili Sorular ve Cevaplar

BAKIMA MUHTAÇSINIZ - ŞİMDİ NE OLACAK? Bakım İhtiyacıyla İlgili Sorular ve Cevaplar BAKIMA MUHTAÇSINIZ - ŞİMDİ NE OLACAK? Bakım İhtiyacıyla İlgili Sorular ve Cevaplar BAKIMA MUHTAÇSINIZ - ŞİMDİ NE OLACAK? Bakım İhtiyacıyla İlgili Sorular ve Cevaplar Evde Bakım ve İlgi Bakımı üstlenen

Detaylı

sınır dışı edilmek üzere tutuklu bulunanlar

sınır dışı edilmek üzere tutuklu bulunanlar Klagenfurt polis gözaltı merkezinde sınır dışı edilmek üzere tutuklu bulunanlar için bilgilendirme 1 1 Sınır dışı edilmek üzere tutukluluk ve şikayet...5 1.1 Neden sınır dışı edilmek üzere tutukluyum?...

Detaylı

Aile içi Şiddet Bilgi, destek ve Islington bölgesindeki hizmetler

Aile içi Şiddet Bilgi, destek ve Islington bölgesindeki hizmetler Turkish 1 Aile içi Şiddet Bilgi, destek ve Islington bölgesindeki hizmetler Eğer aile içi şiddete maruz kalıyorsanız, sessiz kalıp acı çekmeyin. Bilgi ve tavsiye almak yada acil bir durumda kalabileceğiniz

Detaylı