Sayın Yetkili, SASDER 2. Ulusal Kongresine desteğiniz ve katılımınız bizi mutlu edecektir. Saygılarımızla,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayın Yetkili, SASDER 2. Ulusal Kongresine desteğiniz ve katılımınız bizi mutlu edecektir. Saygılarımızla,"

Transkript

1 Sayın Yetkili, Sağlık, Sosyal Güvenlik ve Sigortacılık alanlarında son yıllarda hızlı bir dönüşüm yaşıyoruz. Sektörde yöneticilik yapan bizlerin kurumlarını bu süreçten güçlenerek çıkartabilmesi için sadece ülkemizdeki değişiklikleri değil; dünyadaki ağır ekonomik krizi, bölgemizdeki siyasal çalkantıları da yakından izlemesi, yorumlaması ve politika oluşturması gerekiyor. Ulusal Sağlık ve Sosyal Güvenlik politikalarının oluşumunda ve uygulanmasında etkin paydaşlardan biri olmak vizyonuyla yola çıkan Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği, bu değişimi daha iyi yönetebilmeye katkıda bulunmak amacıyla 2. Ulusal Kongresini düzenliyor Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya - Gloria Golf Resort'ta gerçekleşecek olan bu kongrede Hastanecilikte yeni yaklaşımlar, Sağlık hizmetleri ve Tıp etiği, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sağlık hizmet sunumunda gelecek,değer yaratanlar,sağlık Medya iletişimi ve yönetimi,sağlık sigortacılığında güncel durum değerlendirmesi,etkin malzeme yönetimi gibi pek çok sıcak konunun değerlendirileceği konferans ve panellerin yanı sıra serbest bildirilere ve posterlere de yer vereceğiz. Kongreye Türkiye nin her yerinden Hastane Yöneticileri, Başhekim, Başhemşire ve Hastane Müdürleri ile Satın Alma, Pazarlama, Halkla İlişkiler, Finans, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Kalite Sistemleri gibi departmanların yetkilileri, özel ve kamu sigorta şirketlerinin yetkilileri ile akademisyenlerin katılımı beklenmektedir. Kongre aynı zamanda sağlık ve sigorta yöneticilerinin bir araya getirmenin yanı sıra, sektörün sorunları ve geleceği üzerine fikir alışverişinde bulunacakları bir ortam yaratmaktadır. Her katılımcının kendini doğal bir konuşmacı ve tartışmacı hissederek katkıda bulunacağı, böylelikle birbirimizden pek çok şey öğreneceğimiz, içeriği zengin ve bizleri geleceğe hazırlayacak bir kongre hedefliyoruz. SASDER 2. Ulusal Kongresine desteğiniz ve katılımınız bizi mutlu edecektir. Saygılarımızla, Dr. Baki Itez Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) Yönetim Kurulu Başkanı

2 SAĞLIK VE SİGORTA YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ SAĞLIKTA GELECEK PLATFORMU SPONSORLUK YÖNERGESİ Amaç Madde 1: SASDER her yıl SAĞLIKTA GELECEK PLATFORMU (bundan sonra kısaca KONGRE) etkinliği düzenlemektedir yılı kongre düzenleme yetkisi INTERIUM a (bundan sonra kısaca ACENTA) verilmiştir. KONGRE faaliyeti için gönüllü olarak finansal katkıda bulunacak, SPONSOR FİRMALAR (bundan sonra kısaca SPONSOR), SASDER ve ACENTA arasındaki teknik ve ticari koşulları tarif etmektir. Sponsor Madde 2: SASDER in düzenlemiş olduğu KONGRE faaliyetine gönüllü olarak finansal destek sağlamak isteyen, bu yönergede tarif edilen koşulları yerine getiren, ACENTA ya başvuran ve SASDER in onayladığı firmalar SPONSOR olabilirler. Süre Madde 3: SPONSORLUK SÜRESİ her KONGRE için SASDER in onayı ile ACENTA ile SPONSOR arasında yapılan Sponsorluk Sözleşmesi (bundan sonra kısaca SÖZLEŞME) imzalanması ile başlar ve o KONGRE nin tamamlanmasıyla biter. Sponsor Sınıfları ve Ücretleri Madde 4: KONGRE için ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR olarak dört çeşit finansal SPONSOR olunabilir. Her dört tip SPONSORLUK için bu Yönetmelikte tarif edildiği gibi gerek SPONSOR, gerek SASDER, gerekse ACENTA farklı yükümlülüklere sahiptir. Ana Sponsor ANA SPONSOR ancak bir firma olabilir. Bu Yönetmelikte belirtilen koşullara uygun olarak SASDER in onayı ile ACENTA ya önce başvuran ve onaylanan firma ANA SPONSOR olabilir. ANA SPONSOR luk bedeli EUR dur Platin Sponsor PLATİN SPONSOR sayısında kısıt yoktur. Bu Yönetmelikte belirtilen koşullara uygun olarak SASDER in onayı ile ACENTA ya önce başvuran ve onaylanan firmalar PLATİN SPONSOR olabilir. PLATİN SPONSOR luk bedeli EUR dur

3 Altın Sponsor ALTIN SPONSOR sayısında kısıt yoktur. Bu Yönetmelikte belirtilen koşullara uygun olarak SASDER in onayı ile ACENTA ya başvuran ve onaylanan firmalar ALTIN SPONSOR olabilir. ALTIN SPONSOR luk bedeli EUR dur. Gümüş Sponsor GÜMÜŞ SPONSOR sayısında kısıt yoktur. Bu Yönetmelikte belirtilen koşullara uygun olarak SASDER in onayı ile ACENTA ya başvuran ve onaylanan firmalar GÜMÜŞ SPONSOR olabilir. GÜMÜŞ SPONSOR luk bedeli EUR dur. Ödeme Madde 5: ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR veya GÜMÜŞ SPONSOR olan firmalar, bu yönergede ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR maddelerinde belirtilen, KDV hariç SPONSORLUK bedelinin %50 sini, SÖZLEŞME tarihinden 15 gün içinde kongre için belirlenmiş banka hesabına öderler. Bakiye %50 ise en geç KONGRE tarihinden 1 ay öncesinde kongre için belirlenmiş banka hesabına yatırılacaktır. ACENTA KONGRE nin tamamlanmasının ardından SPONSOR firmaya fatura kesecektir. Sponsor Logoları Madde 6: SPONSOR firmalar sözleşme ve ilk ödemelerinin akabinde, firma logolarını uygun bilgisayar formatında diskette veya e-posta olarak ACENTAya gönderirler. SASDER KONGRE Faaliyetleri Madde 7: SASDER her KONGRE için ORGANİZASYON ve BİLİMSEL KOMİTE oluşturur. KONGRE için yapılması gerekli tüm teknik ve ticari faaliyetleri en üst düzeyde gerçekleştirmeye çalışır. Kongre Öncesi Katılımcılara Gönderilen Baskılı Malzemeler KONGRE tarihleri, yeri ve detayları Türkçe olarak hazırlanan duyurular ve posterler ile yurtiçinde yaklaşık in üzerinde adrese gönderilmektedir. Duyuru ve poster basımından önce SÖZLEŞME yapmış ANA SPONSOR ve PLATİN SPONSOR firmaların logosu, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmaların ismi veya markası farklı boyutlarda duyuruya ve posterlere basılır.

4 Web-Sitesi KONGRE için SASDER in kendi WEB-SİTESİ (bundan sonra kısaca WEB-SİTESİ) ile iletişim sağlar. WEB-SİTESİ sayfalarında, SASDER tarafından belirlenecek ebatlarda, ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmaların logosu farklı boyutlarda sözleşme yapılmasından sonra yayınlanır. Kongre Çantası Her KONGRE için tasarımı SASDER tarafından onaylanan KONGRE ÇANTASI (bundan sonra kısaca ÇANTA) yaptırılır. KONGRE sırasında dağıtılacak malzemeleri içine koyarak, kayıtlarını tamamlamış her katılımcıya bir adet ÇANTA verilir. Sadece ANA SPONSOR firmaların logosu KONGRE için yaptırılacak çantaların SASDER tarafından uygun görülecek yerine uygun büyüklükte bastırılacaktır. Bloknot/Kalem Her KONGRE sırasında katılımcılara, üzerinde sadece SASDER logosu olan veya olmayan bir BLOKNOT ve KALEM verilir. Hiçbir SPONSOR firma logosu BLOKNOT veya KALEM üzerine yazılamaz. Kongre Yaka Kartı Her KONGRE için tasarımı SASDER tarafından onaylanan KONGRE YAKA KARTI (bundan sonra kısaca YAKA KARTI) yaptırılır. Kayıtlarını tamamlamış her katılımcıya üstünde ismi yazan YAKA KARTI verilir. Sadece ANA SPONSORun logosu KONGRE için yaptırılacak YAKA KART larının SASDER tarafından uygun görülecek yerine uygun büyüklükte bastırılacaktır. Kongre Yaka İpi Her KONGRE sırasında katılımcılara YAKA KARTI ile birlikte üzerinde sadece SASDER logosu olan veya olmayan YAKA İPİ verilir. Hiçbir SPONSOR firma logosu YAKA İPİ üzerinde yazılamaz. Kongre Program Kitapçığı Her KONGRE için tasarımı SASDER tarafından onaylanan KONGRE PROGRAM KİTAPÇIĞI (bundan sonra kısaca KİTAPÇIK) yaptırılır. Kayıtlarını tamamlamış her katılımcıya YAKA KARTI ile birlikte verilir. ANA SPONSOR ve PLATİN SPONSOR firmaların logosu, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmaların ismi veya markası farklı boyutlarda SASDER tarafından uygun görülecek yerine uygun büyüklükte bastırılacaktır.

5 Kongre Esnasında Katılımcılara Dağıtılacak Diğer Baskılı Malzemeler ANA SPONSOR ve PLATİN SPONSOR firmaların logosu ve ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmaların ismi veya markası farklı boyutlarda KONGRE esnasında katılımcılara dağıtılacak diğer baskılı materyallerde yer alacaktır. Stand Alanı KONGRE esnasında toplantı salonlarına yakın bir bölgede STAND ALANI kurulacaktır. Bir birim stand 6m2 (3 mt en, 2 mt derinlik) olacaktır. Sponsorluk dağılımına göre; ANA SPONSOR un toplam 6 birim (36 m2) stand alanı tahsis edilecektir. SÖZLEŞME sırasına göre stand seçme önceliği verilecektir. PLATİN SPONSOR firmalarına toplam 4 birim (24 m2) stand alanı tahsis edilecektir. ANA SPONSORun yer seçiminden sonra SÖZLEŞME sırasına göre stand seçme önceliği verilecektir. ALTIN SPONSOR firmalarına toplam 2 birim (12 m2) stand alanı tahsis edilecektir. ANA SPONSOR ve PLATİN SPONSOR firmalarının seçiminden sonra SÖZLEŞME sırasına göre stand seçme önceliği verilecektir. GÜMÜŞ SPONSOR firmalarına toplam 1 birim (6 m2) stand alanı tahsis edilecektir. ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR ve ALTIN SPONSOR firmalarının seçiminden sonra SÖZLEŞME sırasına göre stand seçme önceliği verilecektir. Kongre Konaklama Paketi Tahsis edilen her birim stand başına 1 kişilik kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. ANA SPONSOR firmalarına toplam 5 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. PLATİN SPONSOR firmalarına toplam 4 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. ALTIN SPONSOR firmalarına toplam 2 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. GÜMÜŞ SPONSOR firmalarına toplam 1 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. Kongre Ana Yönlendirmeleri KONGRE esnasında ana kullanım alanlarına katılımcıların yönlenebilmesi için tasarımı SASDER tarafından onaylanan KONGRE ANA YÖNLENDİRMELERİ (bundan sonra kısaca YÖNLENDİRME) hazırlanacaktır. Sadece ANA SPONSOR un logosu YÖNLENDİRME lerin SASDER tarafından uygun görülecek yerine uygun büyüklükte bastırılacaktır.

6 Kongre Kayıt Deskleri KONGRE sırasında katılımcıların kayıt işlemlerinin yapılacağı Kayıt Masalarında, hiçbir SPONSOR veya başka firmanın logosu, ismi veya reklâm malzemesi bulunmayacaktır. Giriş Panosu KONGRE esnasında Kayıt deskinin yakınlarında özel bir GİRİŞ PANOSU (bundan sonra kısaca PANO) konulur. ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmaların logosu farklı boyutlarda PANO üzerinde yer alır. Kongre Toplantı Salonları KONGRE konuşmacılarının sunumlarını yapacağı salonlarda, hiçbir şekilde SPONSOR veya başka firmalara ait logo, bayrak vb. reklâm materyali bulunamaz. KONGRE sunumlarının yapılacağı salonlarda, konuşmacıların arka tarafında, SASDER tarafından uygun görülen SALON GÖRSEL TASARIMI (bundan sonra kısaca GÖRSEL) bulunur. GÖRSEL üzerinde hiçbir SPONSOR firmanın logosu, ismi veya markası bulunamaz. Sosyal Aktiviteler KONGRE esnasında gerçekleştirilmesi muhtemel sosyal aktivitelerde sadece ANA SPONSORa ait yaklaşık 50x200 cm boyutlarında en fazla 10 adet KIRLANGIÇ FLAMAsı (bundan sonra FLAMA) asılır. Farklı ebatlarda FLAMA kabul edilmeyecektir. FLAMA lar kongre esnasında ACENTA ya teslim edilmelidir. FirmaTanıtım Katalogları Firma tanıtım katalogları (bundan sonra kısaca KATALOG) sadece ÇANTA içinde yer alabilir. Sadece ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR ve ALTIN SPONSOR firmaları A4 ebatında toplam 2 sayfa ile sınırlı olacak şekilde ÇANTA içine KATALOG larını koyabilirler. KATALOG tasarımı ve baskısı SPONSOR firmaya aittir. KATALOG ların KONGRE başlama tarihinden en geç 15 gün evvelinden ACENTA ya teslim edlmiş olması gerekmektedir. Yurt Dışından gelecek Yabancı Konuşmacılar Yurt dışından gelecek olan yabancı konuşmacıların KONGRE kayıt, konaklama ve transfer giderlerine sponsor olmak isteyen firmalar GÜMÜŞ SPONSOR firmaları arasında afişe edilecektir. Bu kategorideki GÜMÜŞ SPONSOR firmalarının 1 birim stand hakkı ve ücretsiz 1 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi hakkı yoktur.

7 Stand Alanı Kiralama Madde 8: Firmalar kongre kapsamında herhangi bir SPONSORLUK kategorisinde değilse sadece STAND kiralayabilirler. Minimum 1 birim stand alanı kiralanabilir. Bir birim stand 6m2 (3 mt en, 2 mt derinlik) olacaktır. Bir birim stand için 1 adet tek kişilik oda için kayıt-konaklama paketi ücretsiz olarak verilecektir. 1 birim stand alanı kirası kongre süresinde EUR dur. Stand Kurulum ve Söküm Madde 9: Stand kurulum, söküm ve sergi tarihleri aşağıdaki şekildedir. Oluşabilecek koşullar sebebi ile SASDER tarih ve saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurulum Tarihi 13 Kasım 2013 (14:00-22:00) - 14 Kasım 2013 (08:00-11:00) Söküm Tarihi 16 Kasım 2013 (18:00-20:00) Sergi Tarihi Kasım 2013 (09:00-18:00) Stand Kurulum Genel Kuralları Madde 10: Hazırlanmış planda verilmiş olan mekân ve ölçüler dışına çıkılmamasını rica ederiz. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde stand alanının sökülerek tekrar monte edilmesi durumu ortaya çıkabilecektir. Stand bölgesini sadece anlaşmayı imzalayan firma kullanabilir. Stand alanı hakkı başka firmaya transfer edilemez. Stand alanında tanıtım için görüntü aletleri kullanılabilinir. Ancak seslerin diğer standları ve genel stand alanındaki akışı ve düzeni etkilemeyecek düzeyde olmasını rica ederiz. Kongre Merkezinin duvarlarına interium yetkilileri ile görüşmeden herhangi bir şey asılmaması, yapıştırılmaması veya çakılmamasını rica ederiz. Kongre Merkezine herhangi bir şekilde verilecek olan maddi zarar, tespiti yapıldıktan sonra yapan firma tarafından Kongre Merkezine ödenir. Stand alanında ses sitemi, mikrofon ve buna benzer ekipmanların kullanılması yasaktır. Ekranlardan yapılacak görüntülü tanıtımların ses seviyesi stand alanı dışına taşmayacak, toplantıları, katılımcıları ve genel stand alanını rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. Interium, standlar kurulurken, bilimsel oturumlar devam ederken ve standlar toplanırken Genel Güvenlik servisini sağlayacaktır. Bu güvenliğin amacı kongre alanında düzeni sağlamaktır. Genel Güvenlik standlarda sergilenen ürünleri gözetlemekle yükümlü değildir. Interium kongre sırasında oluşacak kayıplardan, zararlardan, personel ya da ürün bazında, sorumlu değildir. Bunlar, hırsızlık, sabotaj, kişisel taciz, elektrik kesintisi veya eksikliği gibi durumlardır.

8 SPONSOR İMKANLARI ÖZET TABLOSU KONGRE FAALİYETLERİ Kongre Öncesi Katılımcılara Gönderilen Baskılı Malzemeler ANA SPONSOR PLATİN SPONSOR ALTIN SPONSOR GÜMÜŞ SPONSOR GÜMÜŞ SPONSOR (yabancı konuşmacı) LOGO* LOGO* İSİM/MARKA** İSİM/MARKA** İSİM/MARKA** Web Sitesi LOGO* LOGO* LOGO* LOGO* LOGO* Kongre Çantası LOGO Bloknot/Kalem Kongre Yaka Kartı LOGO Kongre Yaka İpi Kongre Program Kitapçığı LOGO* LOGO* İSİM/MARKA** İSİM/MARKA** İSİM/MARKA** Stand Alanı 6 birim -36m 2 4 birim -24m 2 2 birim -12m 2 1 birim -6m 2 - Kongre Kayıt-Konaklama Paketi (tek kişilik oda 3 gece paketi) Kongre Ana Yönlendirmeleri LOGO Kongre Kayıt Deskleri Giriş Panosu LOGO* LOGO* LOGO* LOGO* LOGO* Kongre Toplantı Salonları Sosyal Aktiviteler FLAMA Firma Tanıtım Katalogu (çanta içine) (*) ANA SPONSOR, PLATİN SPONSOR, ALTIN SPONSOR ve GÜMÜŞ SPONSOR firmalarının logo ebatı katkı paylarına göre büyükten küçüğe doğru sıralanacaktır. (**) ALTIN ve GÜMÜŞ SPONSOR firmalarının ismi veya markası, SASDER in belirleyeceği bir fontta yazılır. SPONSOR firmaların Logo veya İsim/Markaları BAŞVURU/SÖZLEŞME sırasına göre yazılır. Eğer aynı tarihte birden fazla BAŞVURU/SÖZLEŞME varsa bu firmalar ALFABETİK yazılır.

9 TALEP FORMU Firma Adı: İlgili Kişi : Fatura Bilgileri : Fatura Adresi : Telefon : Talep Edilen Sponsorluk Kalemleri : ANA SPONSORLUK PLATİN SPONSORLUK ALTIN SPONSORLUK GÜMÜŞ SPONSORLUK STAND KİRASI EUR EUR EUR EUR EUR Sponsorluk taleplerinizi formu doldurarak Salih Gonca ( ) adına faks ( ) veya le gönderebilirsiniz.

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği TAOMS 15 Bodrum - Rixos Premium Hotel Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 19-23 Mayıs, Rixos Premium Bodrum www.taoms2015.org KONGRE DÜZENLEME KURULU Dernek Başkanı Prof. Dr. Cengizhan Keskin

Detaylı

33. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 6. Ulusal Kulak Burun Boğaz Hemşireliği Kongresi

33. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 6. Ulusal Kulak Burun Boğaz Hemşireliği Kongresi 33. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi Ekim-Kasım 2011 TEKNİK ŞARTNAMESİ A- GENEL MADDELER 6. Ulusal Kulak Burun Boğaz Hemşireliği Kongresi 1) Bu şartname, 33. Türk Ulusal Kulak

Detaylı

Lütfen bu formu 0312 440 41 54 No lu faks a veya registration@nuclearpowerplantssummit.com adresine e-posta ile ulaştırınız.

Lütfen bu formu 0312 440 41 54 No lu faks a veya registration@nuclearpowerplantssummit.com adresine e-posta ile ulaştırınız. Lütfen bu formu 0312 440 41 54 No lu faks a veya registration@nuclearpowerplantssummit.com adresine e-posta ile ulaştırınız. SERGİ ÖDEME FORMU Kredi Kartı Sadece Mastercard ve Visa geçerlidir. Master Card

Detaylı

Expotroia 100. Yıl Tarım Fuarı. 14-17 Mayıs 2015. Çanakkale, Türkiye. Fuar Katılım Kuralları ve Sözleşmesi

Expotroia 100. Yıl Tarım Fuarı. 14-17 Mayıs 2015. Çanakkale, Türkiye. Fuar Katılım Kuralları ve Sözleşmesi Expotroia 100. Yıl Tarım Fuarı 14-17 Mayıs 2015 Çanakkale, Türkiye Fuar Katılım Kuralları ve Sözleşmesi 1 Expotroia 100. Yıl Tarım Fuarı Katılım Kuralları İçindekiler: 1. Expotroia 100. Yıl Tarım Fuarı

Detaylı

32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi 13-17 Eylül 2015

32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi 13-17 Eylül 2015 32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi 13-17 Eylül 2015 İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İSTANBUL, TÜRKİYE www.wvcistanbul2015.com İŞ ORTAKLIĞI, SERGİ & LUK DOSYASI www.wvcistanbul2015.com

Detaylı

AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri

AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri AB Projelerinde Hibe Uygulama Süreçleri Eğitim Gündemi Hibe Programları Uygulamadaki Kilit Aktörler Hibe Sözleşmelerinin Yönetimi o Hibe Süreci,Başvuru Süreci, Değerlendirme Süreci, Hibe Sözleşmesi, Uygulama,

Detaylı

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ?

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ YEM Yayın - 20 B R HT SAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? Yap -Endüstri Merkezi Renk Ayr m ve Bask : Doruk Grafik San. Tic. Ltd. fiti. Adres: Yüzy

Detaylı

18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak

18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak www.ifoam.org www.owc2014.org www.bugday.org 18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak 13-15 Ekim 2O14 İstanbul INTERNATIONAL FEDERATION OF ORGANIC AGRICULTURE MOVEMENT IFOAM Dünya Organik

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ

BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ BORSA İSTANBUL A.Ş. ÖZEL PAZAR YÖNERGESİ İçindekiler BİRİNCİ BÖLÜM - GENEL HÜKÜMLER... 2 Madde 1 Amaç... 2 Madde 2 - Kapsam... 2 Madde 3 - Tanımlar... 2 Üyeler arasındaki pay devri, pay iştirak, opsiyon,

Detaylı

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar 6-10 Mayıs (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya 34394 stanbul Tel: +90 212 266 70 70 Faks: +90 212 266 70 10 info@yapifuari.com.tr

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

PROJE UYGULAMA REHBERİ

PROJE UYGULAMA REHBERİ T.C. KALKINMA BAKANLIĞI KALKINMA AJANSLARI TARAFINDAN SAĞLANAN DESTEKLER İÇİN PROJE UYGULAMA REHBERİ Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü ANKARA, 2009 1 GİRİŞ... 2 1.1 KAPSAM... 2 1.2 YASAL

Detaylı

1. İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu. 30 Nisan - 2 Mayıs 2015 Ankara Meyra Palace Hotel

1. İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu. 30 Nisan - 2 Mayıs 2015 Ankara Meyra Palace Hotel 1. İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu 30 Nisan - 2 Mayıs 2015 Ankara Meyra Palace Hotel Sempozyum Komitesi Dr. Kamil KASABALI Sempozyum Sekreteryası 0 505 274 86 08 kamilkasabali@gmail.com

Detaylı

KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI

KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI KÜTÜPHANE HİZMET ESASLARI 1. KÜTÜPHANE YEREL HİZMET STRATEJİSİ... 2 2. KÜTÜPHANELER EŞGÜDÜM TOPLANTISI... 2 3. PERFORMANS ÖLÇÜMÜ VE İSTATİSTİKLER... 3 4. ANKETLER... 3 5. DİĞER KURUMLAR İLE İŞBİRLİĞİ VE

Detaylı

AR-GE ve YENİLİKÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ

AR-GE ve YENİLİKÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ T.C. BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI AR-GE ve YENİLİKÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI 2011 Yılı Teklif Çağrısı Başvuru Rehberi Referans No:TR61/11/AR-GE/KOBİ/01 (Kâr Amacı Güden İşletmeler) TR61/11/AR-GE/KAMU/01

Detaylı

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇEVRE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI. 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı Başvuru Rehberi

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇEVRE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI. 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı Başvuru Rehberi BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇEVRE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı Başvuru Rehberi KAR AMACI GÜTMEYEN KURULUŞLARA YÖNELİK Referans No: TR41-14-ÇA KAYS

Detaylı

GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Uygulama Esaslarının amacı; ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve

Detaylı

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6 Z İ N D E YA Ş A M EV G Ü Z E L L İ K S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K Z İ N D E YA Ş A M S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K AMWAY İŞ KURALLARI Z İ N D E YA Ş A M İçindekiler:

Detaylı

Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği. Kurum: Turist Rehberleri Birliği Kabul Tarihi: 26.12.2014 RGT: 26.12.2014 RG NO: 29217

Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği. Kurum: Turist Rehberleri Birliği Kabul Tarihi: 26.12.2014 RGT: 26.12.2014 RG NO: 29217 Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği Kurum: Turist Rehberleri Birliği Kabul Tarihi: 26.12.2014 RGT: 26.12.2014 RG NO: 29217 BİRİNCİ BÖLÜM: Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1 - (1)

Detaylı

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ Bu başvuru rehberi 635 Sayılı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararnamenin

Detaylı

Küçük Çaplı Projeler İçin Hibe Yönetmeliği Prensip olarak 5000,00 `ya kadar proje hibeleri için

Küçük Çaplı Projeler İçin Hibe Yönetmeliği Prensip olarak 5000,00 `ya kadar proje hibeleri için Küçük Çaplı Projeler İçin Hibe Yönetmeliği Prensip olarak 5000,00 `ya kadar proje hibeleri için Hibe Olanakları Hakkında Sorular ve Cevapları (Lütfen teşvik olanakları ile ilgili ek bilgileri de dikkate

Detaylı

Küçük Ölçekli Altyapı. Başvuru Rehberi. Mali Destek Programı 13.03.2015 20:00. Son Başvuru Tarihi. www.gmka.gov.tr

Küçük Ölçekli Altyapı. Başvuru Rehberi. Mali Destek Programı 13.03.2015 20:00. Son Başvuru Tarihi. www.gmka.gov.tr Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı 2015 Başvuru Rehberi Son Başvuru Tarihi 13.03.2015 20:00 www.gmka.gov.tr 2015 GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI 2015 YILI KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI Başvuru Rehberi Referans

Detaylı

TÜBİTAK SANAYİ ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YENİLİK PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI (*)

TÜBİTAK SANAYİ ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YENİLİK PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI (*) TÜBİTAK SANAYİ ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YENİLİK PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI (*) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Uygulama Esaslarının amacı,

Detaylı

METRORAIL FORUM Grand Cevahir Hotel & Convention Center 9-10 APRIL 2015, ISTANBUL

METRORAIL FORUM Grand Cevahir Hotel & Convention Center 9-10 APRIL 2015, ISTANBUL İŞ ORTAKLIĞI DOSYASI METRORAIL FORUM Grand Cevahir Hotel & Convention Center 910 APRIL 2015, ISTANBUL KORAY TUNCER +90 533 405 56 71 koray@metrorailturkeyforum.org Mehmet Kasım +90 553 319 31 40 mehmet@metrorailturkeyforum.org

Detaylı

FISU KIŞ ÜNİVERSİTE OYUNLARI ORGANİZASYONU İÇİN MİNİMUM GEREKLİLİKLER

FISU KIŞ ÜNİVERSİTE OYUNLARI ORGANİZASYONU İÇİN MİNİMUM GEREKLİLİKLER FISU KIŞ ÜNİVERSİTE OYUNLARI ORGANİZASYONU İÇİN MİNİMUM GEREKLİLİKLER TERCÜME : DIŞİLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞINCA YAPILMIŞTIR. 1 İçindekiler Giriş Kısaltmalar ve terimler FISU ile ilişkiler - FISU CSU FISU

Detaylı

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI 2010 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01.01.2010 31.12.2010) -Ekim 2010- İÇERİK A. KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM FAALİYETLERİ... 3 1. İnsan Kaynaklarına İlişkin Faaliyetler...

Detaylı

SOSYAL KALKINMAYA YÖNELİK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI

SOSYAL KALKINMAYA YÖNELİK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI 2015 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU REHBERİ SOSYAL KALKINMAYA YÖNELİK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ALTYAPI MALİ DESTEK PROGRAMI T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI 2015 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU REHBERİ Son Başvuru

Detaylı