PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır."

Transkript

1

2 PERGO NEDİR? PERGO, takıldığı herşeyin (araç, insan, eşya, hayvan) dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, takılan şey ile izleme merkezi arasındaki haberleşmenin gerçekleştirilmesi, araç ve kişi güvenliğinin sağlanması için özel yeteneklere sahip, Türkiye de ve Türk mühendislerince geliştirilmiş güvenlik sistemi yazılım ve donanımlarıdır.

3 PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır. Cihaz içerisindeki bilgileri ve opsiyonel birimlerden gelen bilgileri toparlayarak, GPRS bağlantısı ile merkez sunucularına gönderir. Sistem, gelen koordinat ve araç ile ilgili bilgileri veritabanına işler. Tüm bilgileri izleme yazılımları aracılığı ile kullanıcılara ulaştırır.

4 PERGO NE İŞE YARAR? Takip ettiğiniz nesnenin nerede, ne durumda olduğunun anlık öğrenilmesi ve raporlanması, Araç kullanım suistimallerinin önlenmesi, Araç ve kişi güvenliğinin sağlanması, İş performansının yükseltilmesi ve işin yapılmasındaki masrafların azaltılması,

5 DİĞER SİSTEMLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER Dahili GSM ve GPS anteni, Tek bağlantı soketi ile araç bağlantısı, adet konum depolama hafızası, Mobil kullanım(kişi veya nesne takibi), Bağlantısız çalışabilme, Hareket algılama, Sıkıştırma algoritması ile konum bildirme...

6 DİĞER SİSTEMLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER Assist-gps desteği ile %90 daha hızlı konum belirleme, İkinci Ip ve apn desteği, Elektronik park özelliği ( OPSİYONEL ) Seri genişleme yuvası ile desteklenen donanımların tümünü aynı anda bağlayabilme, Dahili şarj edilebilir li-ion batarya ile çalışabilme,

7 DİĞER SİSTEMLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER Dahili üç boyutlu ivme sensörü, Yanmaya dayanıklı özel dizayn kutu, İstenildiği kadar kişiye acil durum bilgilerinin sms ile iletilmesi, Kısıtlama kontrolleri ve ihlalde sms ile kullanıcıları anında bilgilendirme, Herhangi bir cep telefonu ile anlık konum bilgisinin sorgulanması, Smartphonelar ile online takip ( ÜCRETSİZ )

8 ÜÇ BOYUTLU İVME SENSÖRÜ Pergo, içinde barındırdığı 3 boyutlu ivme sensörü ile kaza anının tespitini, montaj konumunun değişmesini tespit edebilmekte ve yine bu sensör yardimi ile özelikle pil ile beslendiğinde enerjiyi en verimli şekilde kullanmaktadir.

9 ÇALIŞMA TÜRLERİ Pergo Takip cihazları mobil ve sabit olmak üzere iki farklı şekilde çalışır. Mobil durumlarda cihazın kapatılıp açılması kullanıcının kontrolü altındadır. MOBİL KULLANIM Mobil durumda, açma/kapama butonuna basılarak çalışmaya başlayan cihaz hareketsiz durumlarda otomatik kapanır ve tekrar hareket algıladığında yeniden çalışır. Kullanıcının açma/kapama butonuna belirli bir süre basması ile kapanır ve tekrar açma/kapama butonuna basılana kadar yeniden çalışmaz. Mobil durumda dâhili pili biten cihazın çalışması için dâhili pil şarj edildikten sonra tekrar açma/kapama butonuna basılmalıdır.

10 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ ALARM BİLGİLENDİRMELERİ ACİL DURUM ALARMI ( OPSİYONEL ) Takip cihazına yapılacak harici bir buton yada pedal bağlantısı ile kullanılabilmektedir. Acil durum bildirileceği zaman buton yada pedala belirli bir süre basıldıktan sonra cihaz bağlı bulunduğu merkeze acil durum bildirimini yapar. Sistem, tanımlı olan tüm GSM numaralarına ve e-posta adreslerine acil durum bildirimini gönderir. Cihaz acil durumda kaldığı sürece daha sık konum bilgisi gönderecektir.

11 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ ALARM BİLGİLENDİRMELERİ HARİCİ ENERJİ KAYNAĞININ KESİLMESİ VE TAKILMASI Cihaza harici enerji sağlayan kablonun çıkartılması, araca enerji sağlayan akü bağlantılarının sökülmesi veya enerji tesisatının hasar görmesi ile cihaza gelen sürekli enerjinin kesilmesi veya kesildikten sonra geri gelmesi durumlarında cihaz bağlı bulunduğu merkeze durum ile ilgili bilgi gönderecektir. ARACIN KONTAK KAPALI İKEN HAREKET ETTİRİLMESİ Cihaz üzerinde varsayılan olarak bulunan 3 yönlü ivme sensörü, aracın kontağı kapalı olduğu halde araçta hareket tespit etmesi durumunda alarm durumuna geçer ve ilgili bilgilendirmeleri yapar.

12 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ ALARM BİLGİLENDİRMELERİ İZİNSİZ KULLANIMLARIN TESPİTİ VE ARACIN ÇALIŞTIRILAMAMASI Aracın kontak anahtarı dışında ikinci bir güvenlik yöntemi ile çalışmasına izin verilip verilmemesi veya çalışsa bile izinsiz kullanımın ilgililere anlık bilgilendirmesine göre çalışan bir yöntemdir. Bu yöntemde araç istenirse kontak anahtarı bile olsa çalıştırılamaz. Aracın çalışmaması için ROLE montajının uygun şekilde yaptırılması gerekmektedir. Araçlara yapılan ROLE montajları çoğunlukla sorun oluşturmamakla birlikte bazı marka ve model araçlara yapılamamakta veya sadece yetkili servis denetiminde yapılabilmektedir.

13 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ ALARM BİLGİLENDİRMELERİ Bu özellik iki farklı kullanım sunmaktadır. Birinci kullanımda cihaz ile birlikte seçenekli olarak sunulan personel kart okuyucu aparatının montajı yaptırılmalıdır. Aynı zamanda aracı kullanmaya yetkilendirilecek kişilere personel tanıtım kartı verilmeli ve kart numaraları cihaza tanıtılmalıdır. İkinci kullanımda ise harici bir donanıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Aracı kullanacak kişilerin GSM numaralarının cihaza tanıtılması ile kullanılabilmektedir. İkinci yöntemin avantajı ek bir masraf yapmadan (Role Hariç) kullanılabilmesinin yanında GSM kapsama alanları dışında özelliğin otomatik pasif hale gelmesi dezavantajdır. Cihaz, aracı kullanmak isteyen kişinin personel tanıtım kartını okutmadan veya tanımlı GSM numarası ile aramadan araç elektrik sistemini keserek çalışmamasını sağlar. Çalıştırma girişimlerinde cihaz alarm durumuna geçer ve ilgili bilgilendirmeleri yapar.

14 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ ALARM BİLGİLENDİRMELERİ ARACIN ANİ HIZLANMASI, ANİ YAVAŞLAMALAR. ARACIN KAZA DURUMU, YAN VE TERS DÖNMESİ Cihaz üzerinde standart olarak bulunan üç eksenli ivme sensörü, cihazın araçtaki montaj pozisyonunun değişmesi veya ani yavaşlama durumlarını tespit ederek alarm durumuna geçer ve ilgili bilgilendirmeleri yapar.

15 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER ARACIN BELİRLENEN SAATLER DIŞINDA ÇALIŞTIRILMASI Aracın belirlenen saat aralığı dışında çalışmasının tespit edilmesi durumunda ihlal kaydı üretilir ve gerekli bilgilendirmeler yapılır. İlgili zaman kısıtlama kontrolü sistem sunucusu tarafında kontrol edilmektedir. Cihaz için belirlenen çalışma saati kontrolüne cumartesi ve pazar günleri ayrıca eklenip çıkartılabilir.

16 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER ARACIN KONTAK KAPALI DURUMDA BELİRTİLEN ZAMANDAN FAZLA DURMASI Araç kontağı kapatıldıktan belirli bir zaman sonra kontağın yeniden açılmaması durumu sistem sunucusu tarafından duraklama ihlali olarak kaydedilmektedir. İhlal değeri, her araç için ayrı ayrı ayarlanabilir. İhlal oluşturma için günün belirli bir zaman aralığı içinde olma şartı kullanılabilir. Duraklama ihlali, araç kontağının açılması ile birlikte sona erer ve aracın ne kadar durakladığı bilgisi raporlara kaydedilir.

17 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER ARACIN BELİRTİLEN HIZ SINIRININ ÜSTÜNDE KULLANILMASI Her cihaz için ihlal üretilmesi gereken hız limiti tanımlanabilir. Aracın bu hız limitinin üstüne çıkması durumunda cihaz tarafından hız ihlal bilgisi sistem sunucusuna anında iletilir. Cihazın hız ihlali üretmesi için belirtilen hız limitinin üstünde en az varsayılan olarak 10 saniye gitmesi gerekmektedir. Araç tanımlanan hız sınırı üstüne çıkıp 10 saniye içinde tanımlanan hız sınırı altına iner ise hız ihlali üretilmez. Aracın belirtilen hız sınırı üstüne çıkıp tekrar hız sınırı altına inmesi arasındaki süre sistem tarafından hesaplanır ve ihlal raporuna yazılır.

18 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER ARACIN ANİ FREN VEYA HIZLI KALKIŞ YAPARAK KULLANILMASI Aracın seyir halindeyken, saniyede bir değerlendirilen hız bilgisi arasındaki farkın tanımlanan hız değerinden farklı olması durumunda ani hızlanma veya ani yavaşlama ihlali olarak kayıt altına alınmasını sağlar. ARACIN KONTAK AÇIK DURUMDA BELİRLİ ZAMAN HAREKETSİZ KALMASI(RÖLANTİ) Aracın kontağı açıkken belirtilen süreden fazla hareketsiz kalmasının tespit edilerek gerekli ihlallerin oluşturulmasını sağlar. Araç için tanımlanan rölanti başlangıç zamanı ile rölantinin sona erdiği zaman ayrı ayrı sunucuya bildirilir ve rölantide kalınan zaman raporlara kaydedilir.

19 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER CİHAZIN BELİRLENEN LOKASYONLARA GİRMESİ VE ÇIKMASI Her cihaz 1000 den fazla coğrafi koordinata girildiğini ve çıkıldığını ayrı ayrı raporlayabilmektedir. Her coğrafi koordinat için ayrı kontrol yarıçapı belirtilebilir. Her coğrafi koordinat için girildiği bilgisinin sunucuya bildirilmesinden önce belirli bir bekleme süresi ayarlanabilir. Cihaz tanımlanan coğrafi koordinata giriş yapsa bile belirtilen süre boyunca bekleme yapmaz ise ilgili coğrafi koordinata girildiği bilgisi sunucuya bildirilmez. Bu kontrol transit geçilen coğrafi koordinatların raporlanmaması için kullanılmaktadır.

20 PERGO ALARM/İHLAL BİLGİLENDİRMELERİ İHLALLER VE KONTROLLER CİHAZIN BELİRLENEN COĞRAFİ BÖLGE DIŞINA ÇIKMASI Cihazın bulunmuş olduğu coğrafi konum bilgisinin, cihaz için tanımlanan il, ilçe, mahalle veya özel harita bölgesi içinde olup olmadığı kontrol edilerek ihlal kaydının oluşturulmasını sağlar. CİHAZIN BELİRLENEN GÜZERGÂH DIŞINA ÇIKMASI Cihazın bulunmuş olduğu coğrafi konum bilgisinin, cihaz için tanımlanan güzergâh isimleri içinde olup olmadığı kontrol edilerek ihlal kaydının oluşturulmasını sağlar.

21 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ Web tabanlı izleme, raporlama ve yönetim, Harita destekli masaüstü uygulaması ile gerçek online izleme ve yönetim, Smarthphone ile izleme ( I Phone, Android ) SMS ile sorgulama

22 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ WEB TABANLI İZLEME, RAPORLAMA VE YÖNETİM Araçların sayısal haritada ve adres tabanlı izlenmesi Tüm filonuzun ve tek tek araçlarınızın günlük, aylık ve yıllık Mesafe raporu Çalışma raporu Durma raporu Rolanti raporu Kısıtlama ihlal raporu Genel sistem raporu Eski konum bilgilerinin raporlanması Araç yakıt ve hız grafiği Tüm araçların mahalle, ilçe ve illere göre anlık dağılımı Komut gönderme ve çalışma ayarlarının değiştirilmesi Yönetim

23 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ MASAÜSTÜ UYGULAMASI İLE ONLINE İZLEME VE YÖNETİM Online izleme Komut gönderme Ayarların değiştirilmesi Gerçek zamanlı simulasyon

24 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ SAYISAL HARİTA DESTEKLİ MOBİL İZLEME VE NAVİGASYON

25 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ CEP TELEFONU İLE KONUM SORGULAMA 06 FDS :14:25 BAGLANDI :16:38 SON KONUM. Nispetiye cad. No:35 Etiler Beşiktaş İSTANBUL Konumu öğrenilmek istenen aracın plakası 5564 merkez servis numarasına sms ile gönderilir ve aracın bulunduğu adres öğrenilir.

26 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ RAPORLAR MESAFE RAPORU Tüm araçların veya tek tek istenen araçların günlük, aylık ve yıllık yaptıkları mesafe raporlanmasını sağlar. ÇALIŞMA RAPORU Tüm araçların veya tek tek istenen araçların günlük, aylık ve yıllık kontak açık çalışma zaman toplamlarının raporlanmasını sağlar. ROLANTİ RAPORU Tüm araçların veya tek tek istenen araçların günlük, aylık ve yıllık kontak açık bekleme (rölanti) zamanlarının raporlanmasını sağlar. DURAKLAMA RAPORU Araçların kontak kapalı bekleme yaptıkları yerler ve bekleme sürelerinin raporlanmasını sağlar.

27 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ RAPORLAR DURMA İHLAL RAPORU Aracın kontak kapalı belirli bir zamandan sonra çalışmama ile ilgili kayıtların ve duraklama süreleri hakkındaki raporların alınmasını sağlar. MESAİ RAPORU Aracın gün içindeki ilk kontak açtığı zaman ile son kontak kapattığı zaman bilgilerinin ve bu zamanlar arasında geçen sürenin raporlanmasını sağlar. DURAK ZAMAN RAPORU Araçlar için tanımlanmış kontrol noktalarına giriş/çıkış zamanlarının, kontrol noktalarındaki bekleme sürelerinin ve iki durak arasında geçen zamanın raporlanmasını sağlar. Her durak için en fazla bekleme zamanı ve duraklar arasındaki en fazla ulaşım zamanı tanımlanabilir. Duraklama ve ulaşım ihlal zamanları ve zamanlar arasındaki farklar saniye hassasiyetinde aynı rapor içinde alınabilmektedir.

28 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ RAPORLAR ARAÇ GÖREV TAKİBİ VE FİLO YÖNETİMİ Tüm filo araçları ile ilgili görev emri, demirbaş, tahsis, kaza, ceza, masraf, bakım, muayene, sözleşme ve sigorta işlemlerinin takip edilmesi, kayıtların girilmesi ve raporlanması işlemlerinin takip edilmesi amacıyla kullanılabilmektedir.

29 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ RAPORLAR VARDİYA RAPORU ( OPSİYONEL - SÜRÜCÜ TANIMA BİRİMİ ) Servis araçlarında taşınan personelin araca bindiği zaman ve lokasyon, servis aracının fabrika veya personel boşaltma noktasına geldiği zaman, serviste taşınan personel sayısı, araç koltuk sayısı, vardiya başlama saati olarak kabul edilen her saat başlangıcına göre geç ya da erken geldiği bilgilerinin raporlanmasını sağlar. Personel sayısının ve taşıma yapılan araca ne zaman bindiği bilgisinin raporlanabilmesi için taşıma yapılan araçta cihazla uyumlu personel kart okuyucu bulunmalıdır. Personel, servis aracına her bindiğinde kimlik kartını okutmalıdır. SEFER RAPORU Aracın kontak açtığı zaman ile kontak kapattığı zaman bilgileri ile birlikte kontak açma ile kontak kapatma arasındaki çalışma zamanının raporlanmasını sağlar. Uyumlu bir sürücü tanıma birimi kullanılıyor ise aracı kimin kullandığı bilgisi de raporlanabilmektedir.

30 İZLEME VE RAPORLAMA YÖNTEMLERİ RAPORLAR BÖLGE ÇALIŞMA RAPORU Cihazlar için tanımlanış bölge içine giriş ve çıkış zamanları ile bölge içindeki çalışma zamanının raporlanmasını sağlar. Bölge raporlarında kullanılan kontrol alanları harita altlığı kullanılarak anlık değiştirilebilir, veya silinebilir. GENEL SİSTEM RAPORU Kullanıcı yetkisi dahilindeki tüm cihazların tek bir raporda mesafe, çalışma, durma, rölanti ve GPRS transfer bilgilerinin alınması sağlar. ALARM VE İHLAL RAPORLARI Sistem ve cihazlar tarafından üretilen tüm ihlal ve alarmların raporlanmasını sağlar.

31 OPSİYONEL ÖZELLİKLER ELEKTRONİK PARK MOTOR BLOKE ( 30$ + KDV ) Aracını uzaktan durdurmak isteyen veya çalınma ihtimaline karşı önlem almak isteyen müşterilerimiz tarafından kullanılmaktadır. Firma yetkilisinin cep telefonu numarası sisteme tanımlanarak, aracı cep telefonu ile çaldırarak durdurması veya tekrar çalışmaya izin vermesi sağlanabilmektedir. SÜRÜCÜ TANIMA BİRİMİ ( 50$ + KDV ) Birden fazla sürücü tarafından kullanılan araçlarda; hangi aracın, hangi tarih ve saatte, hangi sürücü tarafından kullanıldığı bilgisi alınmakta, raporlanmaktadır. Yukarıdaki her iki özellik bir arada kullanıldığında sürücü kartını okutmadan aracın çalıştırılamaması sağlanabilir. Ayrıca araçlara ayrı ayrı sürücü yetkilendirilip, yetkisi olmayan sürücünün, aracı çalıştıramaması da sağlanabilir.

32 OPSİYONEL ÖZELLİKLER ACİL DURUM BUTONU ( 20$ + KDV ) Sürücünün acil durum anında, acil durum alarmı veya mesajı gönderebilmesi için kullanılan opsiyonel birimlerdir. Sürücünün kolay ulaşabileceği ve dikkat çekmeyecek bir yere buton yerleştirilmektedir. KAPI SENSÖRÜ ( 25$ + KDV ) Aracın kapısının, Dorsenin kapısının, Yakıt boşaltım dolabı kapısının ( Tankerlerde ) vb. kapılarının açıldığı bilgisinin alınması istendiğinde kullanılan sensörlerdir. DEPO KAPAK SENSÖRÜ ( 45$ + KDV ) Aracın depo kapağının açıldığında, bu durumdan haberdar olmak isteyen müşterilerimizin yakıt çalınması ihtimaline karşı aldıkları önlemdir. Depo kapağı üzerine bir aparat ile takılır. Aparat açılmadan depo kapağı açılamamaktadır.

33 OPSİYONEL ÖZELLİKLER YAKIT SEVİYE SENSÖRÜ UYUMLU ARAÇLAR İÇİN ( 25$ + KDV ) Aracın yakıt deposunda bulunan yakıtın ortalama yüzdelik değer olarak gösterilmesine yarayan özelliktir. Yakıt seviyesindeki ani azalmalar alarm olarak verilebilir. Bu özellik, yakıt seviyenin okunmasına uyumlu araçlara uygulanabilmektedir. SICAKLIK SENSÖRÜ ( 40$ + KDV ) Soğuk zincir araçları için kullanılan özelliktir. Dorse de bulunan bölme veya bölmelerin sıcaklık değerlerinin sürekli takip edilebilmesini sağlar. Ortam sıcaklığındaki düşüşler ve artışlar alarm olarak bildirilir.

34 KULLANIM ALANLARI Filo takibi, kontrolü ve raporlaması, Kişisel araç güvenliği, Çocuk, yaşlı ve hasta takibi, Kıymetli eşya takibi, Hayvan takibi, Özel mobil takipler.

35 TEŞEKKÜRLER.

PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır. Belirli hesaplamalardan sonra GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir.

PERGO NASIL ÇALIŞIR? GPS uydularından konum bilgisini alır. Belirli hesaplamalardan sonra GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir. PERGO NEDİR? PERGO, takıldığı herşeyin (araç, insan, eşya, hayvan) dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, takılan şey ile izleme merkezi arasındaki haberleşmenin gerçekleştirilmesi, araç ve kişi

Detaylı

Fideltus ileri TEKNOLOJi

Fideltus ileri TEKNOLOJi www.pergo.com.tr Fideltus ileri TEKNOLOJi Vizyonumuz İlerleyen teknoloji kullanarak kişi, kurum ve şehir gibi tüm değerlerimizin güvenliğini sağlayan bir firma olarak teknolojiyi herkesin hayatına dahil

Detaylı

Hız TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ GPS. 45 gr. Input. ALARM Alarm INPUT GPS UPDATE FRM. Çekilemez SMS-MAIL ALARM FRM UPDATE

Hız TAKİP VE FİLO YÖNETİM SİSTEMİ GPS. 45 gr. Input. ALARM Alarm INPUT GPS UPDATE FRM. Çekilemez SMS-MAIL ALARM FRM UPDATE Tak ip Hız Çekilemez Sı ca kl ık Yak ıt m ına Çal z siz a in m İz nıla lla Ku 45 gr az INPUT ALARM SMS-MAIL ALARM Alarm i ant Röl R ENS Ö G-S 45 gr GPS FRM UPDATE FRM UPDATE Input GPS TAKİP VE FİLO YÖNETİM

Detaylı

takip ve yönetim sistemleri

takip ve yönetim sistemleri takip ve yönetim sistemleri www.a-smart.com.tr 2 Teknolojinin yeni tanımı sloganıyla yola çıkan A-TEL, sektöründe teknoloji, mal ve hizmet üretimini rakiplerinden daha üstün biçimde sağlamak ve müşterilerine

Detaylı

TAKİP VE GÜVENLİK SİSTEMİ KULLANIMININ SAĞLAYACAĞI FAYDALAR

TAKİP VE GÜVENLİK SİSTEMİ KULLANIMININ SAĞLAYACAĞI FAYDALAR TAKİP VE GÜVENLİK SİSTEMİ KULLANIMININ SAĞLAYACAĞI FAYDALAR ACİL DURUM ALARMI ACİL DURUM ANINDA 7/24 ÇALIŞAN İZLEME MERKEZİMİZİN ARACIN BULUNDUĞU YERE GÜVENLİK GÜÇLERİNİN YÖNLENDİRMESİ İLE ARAÇ VE KULLANICI

Detaylı

ĠÇĠNDEKĠLER 1. ÜRÜN TANITIM... 3 2. UYARILAR... 4. 3. GĠRĠġ... 4. 4. ÇALIġMA MODELLERĠ... 5 4.1 PERGO TEKNĠK ÖZELLĠKLERĠ... 5 5. PERGO TANITIM...

ĠÇĠNDEKĠLER 1. ÜRÜN TANITIM... 3 2. UYARILAR... 4. 3. GĠRĠġ... 4. 4. ÇALIġMA MODELLERĠ... 5 4.1 PERGO TEKNĠK ÖZELLĠKLERĠ... 5 5. PERGO TANITIM... ĠÇĠNDEKĠLER 1. ÜRÜN TANITIM... 3 2. UYARILAR... 4 3. GĠRĠġ... 4 4. ÇALIġMA MODELLERĠ... 5 4.1 PERGO TEKNĠK ÖZELLĠKLERĠ... 5 5. PERGO TANITIM... 8 5.1 GENEL TANITIMI... 8 5.1.1 HARĠCĠ ENERJĠ VE BAĞLANTI

Detaylı

R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu

R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu Yayın Tarihi: 08/01/2013 Hizmetin tanımı: R2 Yetkili Servisleri tarafından yapılan

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 3. RAPORLAR... 12. 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4. 1.2 Yeni Kullanıcı...

İÇİNDEKİLER. 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 3. RAPORLAR... 12. 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4. 1.2 Yeni Kullanıcı... Page 1 of 20 İÇİNDEKİLER 1. KULLANICI ĠġLEMLERĠ... 4 1.1 Kulanıcı GirĢi... 4 1.2 Yeni Kullanıcı... 4 1.3 Aktivasyon Maili... 4 1.4 ġifremi Unuttum... 4 2. SON KONUM BĠLGĠLERĠ... 5 2.1 Haritalar... 5 2.2

Detaylı

Fideltus İleri Teknoloji Ürünleri A.Ş., 2009 İÇİNDEKİLER

Fideltus İleri Teknoloji Ürünleri A.Ş., 2009 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 Menüler 3 Sık Kullanılan Iconlar 5 Kullanıcı Girişi 5 Kullanıcı Girişi Nasıl Yapılır? 5 Şifre Değiştirme 5 Şifremi Unuttum 5 Anasayfa İşlemleri 6 Giriş Sayfası (Adresli Gösterim) 6

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. KULLANICI İŞLEMLERİ... 6 2. HARİTA... 7 3. FİLO YÖNETİMİ... 21. Page 1 of 44. Yeni Kullanıcı... 6. Kullanıcı Girişi...

İÇİNDEKİLER 1. KULLANICI İŞLEMLERİ... 6 2. HARİTA... 7 3. FİLO YÖNETİMİ... 21. Page 1 of 44. Yeni Kullanıcı... 6. Kullanıcı Girişi... Page 1 of 44 İÇİNDEKİLER 1. KULLANICI İŞLEMLERİ... 6 Yeni Kullanıcı... 6 Kullanıcı Girişi... 6 Dil Seçimi... 6 2. HARİTA... 7 Harita ve Genel Ekran Ayarları... 7 2.1.1 Harita Seçimi... 7 2.1.2 Ekran Seçenekleri...

Detaylı

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KAREL ATU05

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KAREL ATU05 ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KAREL ATU05 KAREL ARAÇ TAKİP SİSTEMİ, ARAÇ FİLOSU OLAN FİRMALARA, ARAÇLARININ SAYISAL BİR HARİTA ÜZERİNDE SÜREKLİ TAKİP EDİLMESİNİ SAĞLAR. İNTERNET ERİŞİMİ OLAN HERHANGİ BİR BİLGİSAYARDAN

Detaylı

arvento hakkında www.arvento.com

arvento hakkında www.arvento.com arvento hakkında 2005 yılında mobil takip sistemleri üretmek amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Arvento Mobil Sistemler A.Ş., 19.000 in üzerinde müşteri ve 250.000 in üzerinde araç referansı

Detaylı

Araç Raporu... 38 Grafikler... 40

Araç Raporu... 38 Grafikler... 40 İÇİNDEKİLER BAKBUL WEB PANELİ... 3 SIK KULLANILAN SİMGELER... 4 ANA SAYFA (İZLEME PANELİ) İŞLEMLERİ... 5 Harita Modu... 6 Raporlama Modu... 8 Acil & Alarm Modu... 9 RAPORLAMA İŞLEMLERİ... 10 Genel Sistem

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. KAYIT... 4 2. AYARLAR... 4 3. HARİTA İŞLEMLERİ... 8

İÇİNDEKİLER 1. KAYIT... 4 2. AYARLAR... 4 3. HARİTA İŞLEMLERİ... 8 Page 1 of 19 İÇİNDEKİLER 1. KAYIT... 4 2. AYARLAR... 4 2.1 GENEL... 4 2.1.1 AYARLAR-1... 4 2.1.2 AYARLAR-2... 5 2.1.3 RENKLENDİR... 5 2.1.4 İz... 6 2.1.5 Port... 6 2.2 ALARM... 6 2.3 SİSTEM KATMANLARI...

Detaylı

Araç Takip Cihazı: GPS uydu sistemi aracılığıyla aldığı konum, hız, yön bilgilerini GPRS kullanılarak merkezi sisteme gönderilmesini sağlayan cihaz.

Araç Takip Cihazı: GPS uydu sistemi aracılığıyla aldığı konum, hız, yön bilgilerini GPRS kullanılarak merkezi sisteme gönderilmesini sağlayan cihaz. R A L L İ T A K İ P S İ S T E M İ T E K N İ K Ş A R T N A M E S İ 1 AMAÇ VE KAPSAM Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) (bundan sonra TOSFED olarak geçecektir), rallilerde yarışan ve ralli organizasyonunda

Detaylı

Araç Takip Sistemi. Araç Takip Sistemi kullandığınızda;

Araç Takip Sistemi. Araç Takip Sistemi kullandığınızda; 1 Araç Takip Sistemi kullandığınızda; Araç ve sürücü analizi yaparak yakıt tüketimini kontrol altına alabilir ve ideal tüketim seviyesine çekebilirsiniz. Araç Takip Sistemi Araçlarınızın konumunu harita

Detaylı

FİLO YÖNETİM SAYFASI

FİLO YÖNETİM SAYFASI FİLO YÖNETİM SAYFASI Filo Yönetim Sayfası üzerinden, organizasyon ve araç bilgilerine, erişim yetkilerine (Kullanıcı Giriş Ekranında tanımlandığı gibi) göre ilgili menülere, anlık ve günlük araç detay

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

http://aractakip.satko.com.tr

http://aractakip.satko.com.tr http://aractakip.satko.com.tr 1 Araçlarımızı izlemede yeni bir pencere... http://aractakip.satko.com.tr adresine girerek firmamız tarafından size bildirilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Detaylı

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TANIMA VE ARAÇ UYDU TAKİP SİSTEMLİ AKARYAKIT ALIM TEKNİK ŞARTNAME Madde 1- Yüklenici, İdarenin (TRT Kurumunun) hizmetinde kullanılan yaklaşık 270 adet araca (Araç sayısı %5 oranında

Detaylı

LENOİ MOBİL DVR GENEL ÖZELLİKLERİ

LENOİ MOBİL DVR GENEL ÖZELLİKLERİ LENOİ MOBİL DVR GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLER A- Full D1 görüntü kayıt kalitesi B- Dahili profesyonel araç takip sistemi C- Ek bir dönüştürücü kullanmadan 9-36V çalışma aralığı D- Yedek batarya E-

Detaylı

A4 ARAÇ TAKİP CİHAZI KULLANIM ve MONTAJ KILAVUZU. A-Smart bir A-TEL Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. markasıdır.

A4 ARAÇ TAKİP CİHAZI KULLANIM ve MONTAJ KILAVUZU. A-Smart bir A-TEL Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. markasıdır. A4 ARAÇ TAKİP CİHAZI KULLANIM ve MONTAJ KILAVUZU A-Smart bir A-TEL Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. markasıdır. İçindekiler Güvenliğiniz İçin... 4 Başlangıç... 5 A4 Cihazı Özellikleri... 5 A4 Cihazı

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

ARAÇ TAKİP CİHAZLARI AKSESUAR KATALOĞU

ARAÇ TAKİP CİHAZLARI AKSESUAR KATALOĞU ARAÇ TAKİP CİHAZLARI AKSESUAR KATALOĞU www.filoturk.com.tr DT270-C2 MOBILEYE SETİ DT 270-C2 Mobileye Seti, sürücüye sesli ve görsel olarak, tehlikeli yakın takip mesafe uyarısı, öndeki araca çarpma ihtimali

Detaylı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ Alarm Kontrol Panelleri Kablosuz Kontrol Panelleri GSM / GPRS / Ethernet Tabanlı İletişim Modülleri Dedektörler Manyetik Kontaklar Alarm Aksesuarları Sirenler Çevre Güvenlik Sistemleri

Detaylı

arvento hakkında www.arvento.com

arvento hakkında www.arvento.com arvento hakkında Teknolojisinin tamamını Türkiye'de geliştirip üreten bir teknoloji şirketi olan Arvento, mobil takip sistemleri alanında Türkiye, Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Ortadoğu, Arap

Detaylı

arvento hakkında www.arvento.com

arvento hakkında www.arvento.com arvento hakkında Teknolojisinin tamamını Türkiye'de geliştirip üreten bir Türk teknoloji şirketi olan Arvento, mobil takip sistemleri alanında Türkiye, Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Ortadoğu,

Detaylı

PERGO F60 ARAÇ TAKİP CİHAZI MONTAJ TALİMATI CİHAZIN SABİT MONTAJINDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

PERGO F60 ARAÇ TAKİP CİHAZI MONTAJ TALİMATI CİHAZIN SABİT MONTAJINDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR 22.03.2011, Sürüm: 1.8, Sayfa 1 PERGO F60 ARAÇ TAKİP CİHAZI MONTAJ TALİMATI CİHAZIN TANITIMI CİHAZIN SABİT MONTAJINDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR CİHAZIN MONTAJA HAZIRLANMASI Cihazın araca sabit montajına

Detaylı

PLATAR. fit P ark TEDES OHT KİT PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ RADARLI SİSTEMLER TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ

PLATAR. fit P ark TEDES OHT KİT PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ RADARLI SİSTEMLER TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ TEDES TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ OHT ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMİ KİT KIRMIZI IŞIK İHLAL TESPİT SİSTEMİ RADARLI SİSTEMLER OHT+RADAR/KİT+RADAR fit P ark OTOPARK GÜVENLİK VE YÖNETİM SİSTEMİ

Detaylı

arvento hakkında www.arvento.com

arvento hakkında www.arvento.com arvento hakkında Teknolojisinin tamamını Türkiye'de geliştirip üreten bir teknoloji şirketi olan Arvento, mobil takip sistemleri alanında Türkiye, Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Ortadoğu, Arap

Detaylı