Dikkatinizi yoğunlaştırın Bosch Akıllı Video Analizi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dikkatinizi yoğunlaştırın Bosch Akıllı Video Analizi"

Transkript

1 Dikkatinizi yoğunlaştırın Bosch Akıllı Video Analizi

2 2 Ve harekete geçin Bosch Akıllı Video Analizi ile Sisteminiz ne kadar az veya ne kadar çok kamera kullanıyor olursa olsun, her şeyi etkin şekilde izlemek gerçekten zordur. Uzun süre boyunca tek bir ekrana bakmak bile konsantrasyon sınırını zorlar. Sadece 20 dakika sonra, operatör görüntüdeki hareketlerin %90 kadarını kaçırabilir. Bosch Akıllı Video Analizi (IVA), CCTV güvenlik sisteminin izlenmesine yeni bir otomasyon seviyesi getirerek operatörlerin dikkatlerini yoğunlaştırmalarına yardımcı olur. Uçta görüntü analizi ve gerçek zamanlı çalışma, güvenlik ekibinize hızla tepki verme ve harekete geçme için gereken bilgileri vererek alarm koşullarını belirler. CCTV gözetimi yeniden icat edildi Güvenlik sisteminin bütününe büyük bir katkı olan Bosch IVA teknolojisi, kapsamlı ve etkili olay algılama ve alarm sistemiyle güvenlik personelinizi destekler. Bu yeni nesil, akıllı dijital görüntü işleme sistemi, görüntü üzerinde sürekli açık bir göz tutarak güvenliği büyük ölçüde artırır.

3 3 Her kamerada bağımsız olarak çalışan Bosch IVA, merkezi analiz sunucusu olmadan çalışır. Hareketsiz nesneden takip edilen yolun izlenmesine kadar değişen, birçok gelişmiş algılama seçeneğinden birini seçebilirsiniz. Canlı görüntüler anında analiz edilir ve ortaya çıkan veri akışı video görüntülerine eşlik eder. Veriler daha sonra gözden geçirilmek üzere saklanabilir ve herhangi bir olay hemen oluştuğu anda görüntülenebilir. Eksiksiz bir sistem çözümü olarak kayıtlı görüntülerin ayrıntılarını yakalayarak size, başlangıçta alarm olarak ayarlanmamış olsa bile, herhangi bir olayı bulma imkanı verir. Bosch Akıllı Video Analizi Dikkatinizi yoğunlaştırın ve harekete geçin.

4 4 Uçta akıllı görüntü analizi Video içerik analizi konusunda benzersiz bir yaklaşıma sahip olan Bosch Akıllı Video Analizi, görüntü işleme gücünü kameraya veya video kodlayıcıya aktarır. Bir görüntüdeki önemli olayları otomatik olarak algılayabilen ve operatörü uyarabilen sistem, uçta akıllı özelliklere sahiptir. MPEG4 Video akışı MPEG4 Video Meta Veri IVA her görüntüyü analiz ederek, meta veriler oluşturur ve kamerada yüklü olan kurallara dayalı alarmları otomatik olarak tetikler; ek donanım gerekmez. Meta veri akışı Bosch IVA, güvenlik ekibinizin şüpheli olaylara veya potansiyel tehlikelere hızla tepki vermesine yardımcı olur. Sistemdeki her güvenlik kamerası, aşağıdakileri otomatik olarak gerçekleştirerek ekibinizin aktif bir üyesi haline gelir: u Sürekli gerçek zamanlı görüntü analizi sırasında olayları tanımlar u Kritik bir olay algıladığında alarm göndererek operatörü uyarma böylece gerçek bir güvenlik ekibine dönüştürme Ayrıca, mevcut sisteminiz ister analog kameralar ister Bosch IP kameralar kullanıyor olsun, Bosch IVA özelliğini eklemek basit ve ekonomiktir. Akıllı Video Analizi: ilave gözler Doğru, etkili ve pratik Bosch IVA, kamera içeriğinde çok seviyeli piksel, görüntüde arka plan ve hareket için görüntü analizi gerçekleştirir. Akıllı Video Analizi, tüm nesnelerin takip ettikleri yolu (hız ve yön) izler ve başıboş dolaşmanın yanı sıra hareketsiz veya önceden varolup kaldırılmış nesneleri algılayabilir.

5 5 Bosch IVA, güvenlik sisteminde izleme için en güvenilir çözümü sunmak amacıyla gelişmiş algoritmalar kullanır. Süregiden geliştirme, yazılım yükseltmeleri yoluyla yeni tekniklerin sürekli olarak uygulanmasını ve dolayısıyla zekanın ve mevcut fonksiyonların geliştirilmesini sağlar. Bosch IVA, çok yüksek derecede gelişmişlik sunarken, uygulaması, kurulumu ve kontrol edilmesi çok kolaydır. Hassas alanların, algılama alanlarının, nesne şekillerinin ve hareketlerinin ince ayarını yapmak, sistemi hızlı ve hassas bir şekilde istediğiniz gibi hazırlamanıza olanak verir. Geleneksel çözümler, video içeriğini analiz etmek için bir merkezi sunucu kullanır. Bu durum, donanım ve bakım maliyetleri yaratır, sistemi bilgisayar virüslerine karşı risk altına sokar ve bağlı olan her kameradan tam veri akışı gerektirir. Daha önemlisi, tek bir sunucuya güvenmek doğal olarak zayıf bir sistem oluşturur: sunucu çökerse, tüm kameraların analizi çöker. Dağıtılmış akıllı analiz kullanan Bosch IVA, çok daha sağlam bir sistem oluşturur. Merkezi sunucu olmadığı için herhangi bir arıza noktası yoktur. Akıllı Video Analizi, her parçada bağımsız olarak çalışır. Bir kamera veya enkoder arızalansa bile, sistemin geri kalanı tam performansla çalışmaya devam eder. Diğer avantajlar aşağıdadır: u Daha az maliyet ve gelişmiş güvenilirlik: analiz sunucularına veya işletim sistemlerine gerek yoktur u Merkezi herhangi bir donanım olmadan birden fazla kamera ile çalışır u Daha az veri yükü ve saklama gereksinimleri - tüm video analizi kamerada gerçekleştirilir. u Ek yükü en aza indirir: tek bir lisans ücreti, kamerada etkinleştirilmiş tüm algılama özelliklerini kapsar Bosch IVA, sistem verimliliği ve güvenilirliği konularında size çok kapsamlı avantajlar sağlar. Analog kameralar Dinion IP kameralar Görüntü Analiz Sunucusu Tek bir Arıza noktası LAN Tek bir Arıza noktası bile yok Kameralara Dağıtılmış Görüntü Analizi LAN Görüntü İzleme Bilgisayarı Veritabanı Web Sunucusu Görüntü İzleme Bilgisayarı Bilgisayar Tabanlı Video Analizi Uçta akıllı analiz Akıllı Kameralar

6 6 Daha sağlam ve güçlü bir sistem Bosch Akıllı Video Analizi olan kameralar, güvenlik sistemi kurulumunuzu daha verimli hale getirir. Ancak bütün bir sistemin parçası olarak, daha fazla avantaj sağlarlar. IVA, kritik olaylar meydana geldiğinde operatörleri uyararak, gerçekten gerektiğinde dikkatlerini yoğunlaştırmalarını sağlar. Kayıtlı meta veriler arasında adli delil için görüntü araması yapmak, operatörlerin belirli olayları saniyeler içinde bulmasını sağlar. Meta verilerdeki ayrıntıları yakalar IVA, izlenen her görüntünün aktif alanlarında olan her şeyle ilgili verileri yakalar. Meta veri şeklindeki içerik analiz bilgileri oluşturulur ve video görüntüleri ile birlikte saklanır. Meta veriler, izlenen alanlardaki, bu alanlara giren veya bu alanlardan çıkan tüm nesnelerle ilgili ayrıntıları içerir. Analiz canlı görüntülerle sınırlı kalmaz. Bosch IVA ayrıca, kayıtlı videonun İzlenmesi sırasında olay tanımlama sağlayabilir. Belirli görüntü ayrıntılarını açıklayan basit metin dizilerinden oluşan kayıtlı meta veriler, kayıtlı video görüntülerine kıyasla çok daha küçüktür ve arama yapmak daha kolaydır. IVA, Internet arama motorlarında sağlananlara benzeyen akıllı arama olanaklarıyla meta verileri arayarak, tüm kaydı taramaya gerek kalmadan sizi ilgili görüntüye çabucak götürür.

7 7 IP Ağı VCA özellikli kamera VCA özellikli video kodlayıcı Görüntü İzleme İstasyonu Ağa bağlı iscsi Canlı meta veriler Kayıtlı meta veriler Yönetim İstasyonu Gerçek adli delil görüntüsü arama Bir görüntüde sisteminizin algılamak için ayarlı olmadığı bir şey olursa ne olur? Bosch IVA adli delil arama, size benzersiz bir çözüm sunuyor. Yapmanız gereken sadece, yeni algılama kriterlerini kullanarak video arşivini taramak. Akıllı Video Analizi adli delil görüntüsü arama ile, canlı görüntüleme sırasında algılanan farklı olayları arayabilirsiniz. Örneğin, video arşiviniz içinde arama yaparken, başlangıçta bu olayı algılamak üzere konfigüre edilmemiş olsa bile sistemi örneğin, bırakılmış nesne algılamak üzere yeniden konfigüre edebilirsiniz.

8 8 Kullanıcı dostu kurulum ve kontrol Bosch Akıllı Video Analizi ile sistem, giriş kriterlerinize dayanarak video içeriğini analiz eder. Bu kriterler, işlem boyunca adım adım ilerlemenizi sağlayan kural oluşturma sihirbazı ile girilir. Her görüntüde izlenecek alanlar, nesne boyutu ve şekli, hareket yönü ve daha birçok parametre her kamera için ayarlanabilir. Kolay menü, kurulumu basitleştirir ve hangi olayın veya hangi olaylar kombinasyonunun alarm tetikleyeceğini belirlemenize olanak verir. Sihirbaz tabanlı konfigürasyon, kurulum sırasında kullanıcıya adım adım yol gösterir. Önceden tanımlanmış kriterlere uyan ve sistem tarafından algılanan olaylar, ekranda net bir şekilde gösterilir. Alarm durumuna göre renkle kodlanan nesne ana hatları, nesne konumunu göstermek için monitördeki görüntünün üzerine bindirilir. En boy oranı ve perspektif gibi faktörler, otomatik olarak hesaba katılır. Ekstra güvenilirlik Kamera kalibrasyonu ve perspektif düzeltme gibi özellikler, alarmların sadece gerçek olaylarda tetiklenmesini sağlamaya yardımcı olmak için Akıllı Video Analiz doğruluğunu ve güvenilirliğini büyük ölçüde geliştirir. Ayrıca boyut, hız, yön ve en-boy oranı için özel filtreler, yanlış alarm oranlarını en aza indirir. Kaydedilen görüntülerin istatistiksel analizi, sistemin hava şartlarına son derece dayanıklı olmasını sağlar. Yağmur veya karı filtreleyebilir. Görüntü sabitleme, rüzgarda sallanan kameranın neden olduğu hareketin değil, sadece kaydedilen alanlardaki hareketin algılanmasını sağlar. Fiziksel dokunmaya karşı korumalı Akıllı Video Analizi ayrıca, bir referans resim karesine kıyasla giriş sinyalindeki ani değişiklikleri gösteren izinsiz müdahale koruması özelliğine sahiptir.

9 9 Özellikler Açıklama Çizgiyi geçme Sanal çizgiler gerçekten etkilidir. Bir kimse yasak alana girer. Bosch IVA alarm verir. Başıboş dolaşma Bosch IVA operatörü, bir kimsenin bu park alanında çok fazla oyalandığı konusunda uyarır Hareketsiz nesne İster kaçak olarak park edilmiş bir araba ister geride bırakılan nesne olsun, Bosch IVA operatörü anında uyarabilir. Kayıp nesne Bosch IVA'dan hiç bir şey kaçmaz. Bir nesne her zamanki yerinden kaldırılırsa, otomatik olarak alarm verilir. Şekil değişikliği Bu kişi, en boy oranı değiştiği için alarma neden olur (çömelme). Güzergah takibi Bosch IVA adli arama kullanarak, hangi araçların belirli bir yolu izlediğini bulmak kolaydır Filtreler Nesne için en-boy oranı, hız, boyut, yön ve nesne rengi gibi algılama özellikleri tanımlayabilirsiniz. Görüntü sabitleme Bu kamera, montajı tamamen sabit olmasa bile hassas analiz gerçekleştirir. Termal kamera desteği Bosch IVA ayrıca, termal (uzak Kızılötesi) kamera görüntülerini destekler.

10 10 Bosch sanal güvenlik ekibiniz Güvenlik sisteminizin dahili bir parçası gibi çalışan Akıllı Video Analizi güvenliğinizi güçlendirir. İzleme performansının yorgunluk, dikkat dağılması veya izlenecek çok fazla hareket olması nedeniyle düşmesine engel olur. Kullanıma hazır Bosch IVA, IP kameralarımızın birçoğunda bulunmaktadır. Mevcut sistemlere entegrasyon için, bir veya daha fazla video kodlayıcı eklemek ve IVA kullanan her kamera için bir lisans almak yeterlidir. Yapmanız gereken tek şey, önemli alanları izleyen kameralarda, maliyetleri azaltan ve güvenlik personelinizin en önemli görüntülerde açık bir göze sahip olmalarını sağlayan Bosch IVA'yı etkinleştirmektir. Görüntü analizinde çok yönlü bir geçmiş Bosch Güvenlik Sistemlerinin video içerik analizi teknolojisindeki başarıları, 1999'da sektörün hareket algılamalı ilk dijital kayıt sistemiyle başlar. Hareket algılamayı, gelişmiş nesne izlemeyi ve olay algılama algoritmalarını geliştirerek, araştırmaya yoğun bir şekilde devam ettik. Ayrıca, otomotiv uygulamaları için görüntü tabanlı sistemler alanındaki Bosch Ar-Ge deneyiminden yararlandık. Bu alandaki kapsamlı araştırmamız, trafik işareti algılama ve yaya algılama gibi geleceğin izleme uygulamalarını gerçeğe bir adım daha yaklaştırmıştır. Aslında, çözümlerimizin bazıları günümüz araçlarında kullanılmaktadır.

11 11 IP kameralar Dinion IP, FlexiDome IP ve AutoDome sabit kamera serileri dahil IP kameralarımızın çoğunda Akıllı Video Analizi dahili olarak bulunmaktadır. Bosch Akıllı Video Analizi İçeren Video Kodlayıcılar Mevcut analog kamera güvenlik sistemleri için, VIP X1600 ve VideoJet X10/ X20/X40 serisi video kodlayıcılarımızı kullanarak IVA fonksiyonları eklemek son derece kolaydır. iscsi veri depolama Bosch, video ve bu video ile ilgili IVA meta verilerini saklamak için en yeni iscsi çözümleriyle video veri depolama pazarında liderdir. Bosch IVA Adli Delil Arama lisansı Bosch IVA Adli delil arama, serbest şekilde tanımlanabilen arama kriterleri kullanarak, belirli meta veri içerikleri için en geniş video arşivlerini bile hızlı bir şekilde tarayabilmenizi sağlar. Bosch Video Yönetim Sistemi Bosch VMS, tam izleme, video yönetimi ve alarm yönetimi sağlar. Akıllı Video Analizinden gelen alarmlar, hızlı algılama için genel hareket alarmları ile birleştirilir. Bosch VMS, alarm senaryolarını yürütmek amacıyla karmaşık kurallar oluşturmak için belirli alarm koşullarını birleştirmenize ve bunlara öncelik atamanıza olanak verir.

12 Yaratıcılık ve Kalite Geleneği Bosch markası, 100 yıldan uzun bir süredir dünyanın her yerinde kalite ve güven ile birlikte anılıyor. Dünya çapında bir marka olan Bosch, yüksek hizmet ve destek anlayışıyla yenilikçi teknolojiler sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri tüm dünyada kamusal, kurumsal ve konut ihtiyaçlarına yönelik elektronik güvenlik sistemleri ile genel seslendirme ve kongre-konferans çözümleri sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret ediniz veya adresine mail atınız. Bosch Security Systems, 2008 Hollanda da basılmıştır Değişiklik yapma hakkı saklıdır VS-EH-tr-01_F01U520043_01

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver.

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. 2 DCN multimedya Konferans Sistemi - Bosch Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. Böylece herkesi harekete geçir Birçok toplantı ve konferansın

Detaylı

Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır

Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır 2 Video Gözetim Sistemleri Video Gözetim Sistemleri 3 Bosch Güvenlik Sistemleri geniş bir güvenlik ve iletişim çözümleri

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay 2 Kurulumu, Konfigürasyonu, Bakımı ve Kullanımı Kolay bir Yangın Paneli. Bütün dedektör alanları için durum göstergeli LCD ekran Kolay konfigürasyon

Detaylı

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji 2 Dev bir Sorumluluk Temel altyapı tesislerinin güvenlikle

Detaylı

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay 2 Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Kaliteli genel seslendirme için pratik bir yol Bölge etiketleme ve ayar göstergeleriyle

Detaylı

Marka sahteciliğine ve yanıltmacasına karşı mücadele etme

Marka sahteciliğine ve yanıltmacasına karşı mücadele etme Teknik kılavuz Marka sahteciliğine ve yanıltmacasına karşı mücadele etme Kodlama ve işaretleme teknolojileri tedarik zincirinizin görünürlüğü ve izlenmesi için yepyeni bir boyut sunarak sahtecilik ve yanıltmacaya

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yönetici Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan

Detaylı

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz.

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. İletişiminiz ne kadar iyi? Bu, günümüzün mobil ve sanal iş alanı ortamında çalışanları iş ortakları ve müşterileri arasında kesintisiz iletişim

Detaylı

Termal Transfer Üst Baskı teknolojisine giriş. Termal Transfer Üst Baskı, kodlama ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm mü?

Termal Transfer Üst Baskı teknolojisine giriş. Termal Transfer Üst Baskı, kodlama ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm mü? Teknik rapor Termal Transfer Üst Baskı teknolojisine giriş Termal Transfer Üst Baskı, kodlama ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm mü? Kodlama teknolojisindeki yenilikler sürdükçe, ekipmanlardaki gelişmeler

Detaylı

Neden mobil iş istasyonu?

Neden mobil iş istasyonu? Neden mobil iş istasyonu? Hareket halindeyken güçlü bir bilgisayar söz konusu olduğunda, mobil iş istasyonları standart mobil bilgisayarların sunduğu özelliklerin çok ötesinde bir performans, güvenilirlik

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu Yalnızca Intel Teknoloji Sağlayıcıları içindir Bu kapsamlı kılavuz, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) Intel tabanlı satış noktası (POS) çözümleri satmanızda size yardımcı olacaktır. Ürün ve/veya

Detaylı

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ www.microsoft.com/turkiye/dynamics CRM: İçindekiler Giriş... 3 PAZARIN PERDE ARKASI... 3 BAŞARI İÇİN PLANLAMA... 3 Zorlu Bir Ekonomide CRM'nin Rolü... 4 CRM: KOLAYLAŞTIRICI

Detaylı

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur Temmuz 2009 Microsoft Corporation 1 Sorumluluk Reddi Bu belgenin içerdiği bilgiler, Microsoft Corporation'ın

Detaylı

Worry-Free Business Security Advanced6

Worry-Free Business Security Advanced6 Worry-Free Business Security Advanced6 TM #1 for Small Business Security Yönetici Kılavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan ürünlerde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı

Detaylı

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü 2 Modüler Tavan Hoparlörü Kullanıcıyı düşünerek tasarlanmıştır Neredeyse tüm tavan koşulları için mükemmel Yenilikçi modüler mimari Kolay kurulum

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

UNIDRIVE M Genel Bakış

UNIDRIVE M Genel Bakış UNIDRIVE M Genel Bakış Üretim Otomasyonuna Yönelik AC ve Servo Sürücü Ailesi Unidrive M100 Unidrive M200 Unidrive M300 Unidrive M400 Unidrive M600 Unidrive M700 Unidrive M800 0,25 kw - 1,2 MW Ağır Çalışma

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji.

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. Xerox ConnectKey Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. En acil sorunlarınızı düzeltmeyi vaat eden sayısız çözüm karşısında şaşkına dönmek işten değil. Çalışanlarınız

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Ocak 2015 Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Bu rapor, Deloitte Global Enterprise Risk Services tarafından hazırlanan Risk Intelligence in the Energy

Detaylı

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Websense TrITon İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Şimdi yeni bir çözüm zamanı. Bilgi ve içerik her kuruluşun can damarıdır. Üretim, tüketim ve iletişim

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı