Fark yaratan tasarım çözümleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Fark yaratan tasarım çözümleri"

Transkript

1 Fark yaratan tasarım çözümleri

2 We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting guidelines through a global, multi-stakeholder process.

3 İstanbul Edinburgh Manchester

4 Neden Tayburn? İskoçya ve Türkiye nin lider kurumsal iletişim şirketidir. Güçlü bir editör ve tasarım ekibine sahiptir. Ulusal piyasayı olduğu kadar uluslararası piyasaları da yakından tanımaktadır. Şirketlerin kurumsal stratejilerini en etkili şekilde ifade etmelerini sağlayacak çözümleri geliştirmektedir. Tayburn, müşterilerinin paydaşlarıyla etkin, sonuca odaklı ve sürdürülebilir kurumsal iletişimlerinde köprü görevi üstlenen ürün ve hizmetleri, ihtisaslaşmış bilginin çözüm gücü ile sunuyor. 18. hizmet yılını kutlayan Tayburn raporlama ve yatırımcı ilişkileri, sürdürülebilirlik danışmanlığı ve raporlaması, ihtisas editörlüğü, pazarlama ve reklam, marka, web ve elektronik ürünler alanlarında katma değeri yüksek çözümler geliştiriyor. Stratejimiz kalite, yenilikçilik ve müşteri memnuniyetini dengelemeye odaklıdır. Tayburn, müşteri memnuniyetine odaklı bir yaklaşımla hizmet sunmakta, ürün ve hizmetlerinde yenilikçiliği ve kaliteyi eş anlı gözetmektedir. Tayburn ün hizmet felsefesi, müşterisini derinlemesine ve çok yönlü tanımanın yanı sıra uzun vadeli çözüm ortaklıkları geliştirmek esasına dayanmaktadır.

5 Tayburn ün stratejisi, yenilikçiliği besleyerek büyümek ve bilgiye dayalı katma değer üretmektir. Müşterilerimizi, varlığımızın temellerinden biri olarak görüyoruz. Onların ihtiyaçlarına yalın ve çözüme odaklı bir yaklaşımla cevap veriyor, kurumsal mesajlarını doğru ses tonu ile sunmalarını sağlıyoruz yılından beri gözettiğimiz bu yaklaşım, yerli ve yabancı şirketlerden oluşan müşteri portföyümüzü sürekli geliştirmemize imkan tanımaktadır. Tayburn, özel sektör şirketlerinin yanı sıra kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile de köklü ve güçlü ilişkiler geliştirmiştir. Çalışanlarımız, Tayburn ün rekabet eşiğini ve hizmet gücünü belirleyen en önemli unsurdur. Ortalama kıdemi 10 yılı aşan ekibimizin her bir üyesi bilgisi ve ihtisaslaşma seviyesi ile sektörümüzde farklılaşmamızı sağlamakta, üstün hizmet sunma hedefimiz kapsamında bizlere gerekli enerjiyi vermektedir. Tedarikçilerimiz, ürün ve hizmet döngümüzün önemli bir temel taşını oluşturmaktadır. Matbaalar, dijital çözüm sağlayıcılar, fotoğrafçılar, illüstratörler, danışmanlar ile hizmet aldığımız diğer kişi ve kurumlar... Uzun vadeli bir bakış açısı ve iş ortaklığı yaklaşımıyla geliştirdiğimiz tedarikçi ilişkileri, müşterilerimiz için çözüm üretmemizde ve işimizi en doğru şekilde yapmamızda büyük katkı sağlıyor.

6 Tayburn, Global Compact i destekliyor. Tayburn, 29 Temmuz 2009 da Küresel İlkeler Sözleşmesi taahhüdünü Birleşmiş Milletler e bildirmiş; başvurusu 3 Ağustos 2009 da onaylanmıştır. Küresel İlkeler Sözleşmesi nin 10 ilkesi, insan hakları, işçi hakları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanında evrensel olarak kabul görmüş beyannamelerden alınmıştır. Küresel İlkeler Sözleşmesi inisiyatifi kapsamında katılımcı şirketlerden bu ilkeleri kavramaları, desteklemeleri ve uygulamaları beklenmektedir. Tayburn ün Küresel İlkeler Taahhüdü çerçevesinde yayınladığı İlerleme Raporlarına adresinden ulaşabilirsiniz. Tayburn, GRI ın kurumsal paydaşıdır. Global Reporting Initiative in (Küresel Raporlama İnisiyatifi) kurumsal paydaşı olan Tayburn, GRI ın global ve çok taraflı paydaş süreci kapsamında, dünya genelinde kabul edilen sürdürülebilirlik raporlaması ilkelerini geliştirme misyonuna destek veriyor.

7 Tayburn Ltd: İngiltere nin köklü ve lider kurumsal iletişim şirketi 1979 yılında kurulan Tayburn Ltd., İngiltere nin lider kurumsal iletişim şirketleri arasında yer almaktadır. Tayburn Ltd., etkinlik ve yaratıcılık alanlarında sergilediği eşsiz performans ile özellikle son 3 yılda sayısız ödül kazanmış, İngiltere nin en etkin ve en yaratıcı tasarım ajanslarının sıralandığı iki farklı ligde ilk 20 şirket arasında ön sıralara yükselmeyi başarmış ender hizmet sağlayıcılar arasında yer almaktadır. Bu durum, Tayburn Ltd. in tasarım konusundaki üstün performansını etkin iletişim ile pekiştirdiğinin en büyük kanıtıdır. Tayburn Ltd. in global müşterileri arasında Hilton, Uluslararası Edinburgh Festivali, Marine Harvest, Diageo, Heineken (UK), Forth Ports, Smirnoff, Royal Bank of Scotland, Scottish Power, Scottish & Newcastle, Aggreko, Parker, Glasgow ve Edinburgh üniversiteleri gibi çok sayıda büyük marka, şirket ve kurum bulunmaktadır yılında yaratıcılık ve etkinlik alanlarında 18 ödül kazanan Tayburn Ltd., bir kez daha İskoçya da Yılın Tasarım Ajansı seçilmiştir.

8 Marka

9 Her türlü kurumsal iletişim faaliyetinin temel taşı firmayı doğru yansıtan, algısı güçlü çözümler Marka taahhüdü, herhangi bir ürün veya hizmetin rekabet yoğun bir piyasadaki başarısında kilit önem taşıyor. Şirketlerin müşterilerine sundukları ürün ve hizmetlerinin özellikleri markalarında vücut buluyor. Tüketicilerin sonsuz sayıda seçeneğe sahip olduğu bir piyasada gerçekçilik, yalınlık ve özgünlük kadar çarpıcılık da bir markanın başarısını belirleyen unsurlar arasında yer alıyor. Tayburn, müşterilerinin etkin bir marka stratejisi geliştirmelerine katkıda bulunuyor, ticari açıdan başarılı markaların yaratılması konusunda danışmanlık, tasarım ve gözetim hizmetleri sunuyor. Tayburn uzman ekibi ve işbirliği içinde olduğu çözüm ortaklarıyla müşterilerinin marka geliştirme sürecinde A dan Z ye katkı sağlıyor. Tüketicinin gönlünde olduğu kadar aklında da yer edinmeyi hedefleyen marka çözümlerimiz; ürün ve hizmetinizin temel değerlerine uyumu, dış olduğu kadar iç müşterinizi de kazanmayı, iyi olmanın ötesinde duygusal bir unsuru içselleştirmeyi, çoklu ve farklı pazarlama kanallarında kullanılmaya uygunluğu, stratejik iş ortaklarınızca kolayca benimsenmeyi, sürekli değişen bir piyasada tutunabilmeyi hedefliyor.

10 ADA Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik Geliştirme

11 Ankara Bağevi Logo Tasarımı

12 Arıkanlı Holding Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

13 C-Line Logo Tasarımı

14 Doria Hotel Logo Tasarımı

15 Enpay Kurumsal Kimlik Geliştirme

16 Federation of Euro-Asian Stock Exchanges Logo Tasarımı

17 Febris Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

18 Geoduvar Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

19 Makyol Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

20 MMZ Onur Boru Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

21 Papsi Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

22 International Options Market Association (Fransa) Logo Tasarımı

23 SATIS (GarantiBank International N.V.) Logo Tasarımı

24 Say Terzi Logo Tasarımı

25 Taşkesti Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

26 Tekira Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik Geliştirme

27 Teras Park Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik Geliştirme

28 Turkisfund Logo Tasarımı

29 Vehbi Koç Vakfı Logo Tasarımı

30 WFE Award for Excellence Logo Tasarımı (WFE orijinal kurumsal logosunun tasarımı Precedent (Londra) şirketine aittir.)

31 Yalın Tan-Jeyan Ülkü Mimarlık Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Geliştirme

32 Web ve Elektronik Ürünler

33 Tayburn ün dijital dünyadaki taahhüdü işlerliği yüksek, hedef kitlesiyle iletişimi güçlü, sonuca odaklı çözümler geliştirmektir. Tasarım konusundaki yaratıcılığını, hedefe odaklı etkin çözümlerle birleştirme yaklaşımını web hizmetlerinin de temeli olarak gören Tayburn, kurumsal web sitelerinden yatırımcı ilişkileri web sitelerine, e-ticaret çözümlerinden web faaliyet raporlarına, web reklam-tanıtım kampanyalarından sosyal medya uygulamalarına kadar çeşitlilik gösteren çözümler üretmektedir. Tayburn web tasarımının farklı bir anlayış gerektirdiğini biliyor ve buna uygun yetkinlikleri bünyesinde barındırıyor. Bugünün dünyasında, web siteniz paydaş ve müşterilerinizin sizi en hızlı şekilde değerlendirdiği ilk adresi işaret ediyor. Bu gerçeğin ışığında, ses tonu doğru ayarlanmış, tasarımı ve teknolojisiyle farklılaşan, navigasyonu kolay çözümler önem kazanıyor. Web iletişim stratejisi ve tasarımı, editörlüğü ve kodlaması alanlarında ihtisaslaşmış ekibimiz ile > kıyas analizi (rakiplere oranla webdeki konum), > planlama, > içerik geliştirme - editörlük, > tasarım geliştirme ve uygulama, > kodlama (programlama), > destek ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz yılında, Türkiye de ilk web faaliyet raporu uygulamasını hayata geçiren ve bir ilke imza atan Tayburn, daha geniş kitlelerle daha hızlı ve daha ekonomik iletişim için yenilikçi ürünler üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Tayburn, kurumsal web siteleri, raporlama ve yatırımcı ilişkileri alanındaki çözümlerini Android ve Apple aplikasyonlarına dönüştürüyor, yenilikçi tarzını bu alanda da ortaya koyuyor.

34 Çelebi Bandırma Limanı Kurumsal Web Sitesi

35 Çelebi Hava Servisi Kurumsal Web Sitesi

36 Çelebi Holding Kurumsal Web Sitesi

37 Çelebi Holding Sosyal Sorumluluk Web Sitesi

38 Çelebi Marina Kurumsal Web Sitesi

39 Çe-Tur Satış Web Sitesi

40 Destek Finans Faktoring Kurumsal Web Sitesi

41 Doğan Organik Satış Web Sitesi

42 Enerjisa Kurumsal Web Sitesi

43 Enpay Kurumsal Web Sitesi

44 Febris Kurumsal Web Sitesi

45 Fiba Capital Holdings Kurumsal Web Sitesi

46 Factors Chain International (FCI) Pazarlama Kategorisi En İyi Web Sitesi Ödülü Fiba Faktoring Kurumsal Web Sitesi

47 Fiba Holding Kurumsal Web Sitesi

48 GarantiBank International N.V. (Hollanda) Kurumsal Web Sitesi

49 Girişim Faktoring Kurumsal Web Sitesi

50 Kartonsan Kurumsal Web Sitesi

51 Makyol Kurumsal Web Sitesi

52 Mehmet Celal Bey Web Sitesi

53 Prekons Kurumsal Web Sitesi

54 R.R. Pottery Kurumsal Web Sitesi (Proje, Tayburn ün sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilmiştir.)

55 Roche Diagnostik Ürün Web Sitesi

56 SATIS (GarantiBank International N.V.) Mikro Web Sitesi

57 Turkisfund Kurumsal Web Sitesi

58 TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Derneği Kurumsal Web Sitesi

59 World Federation of Exchanges (Fransa) Dönemsel Elektronik Yayınlar

60 Yapı Kredi Faktoring Web Sitesi

61 YOMA Restaurant Kurumsal Web Sitesi

62 Pazarlama ve Reklam

63 Üretim-hizmet-tüketim döngüsünde fark yaratan çözümler Günümüzün değişken ve dalgalı ekonomik konjonktüründe hedef kitlelerle doğru ve zamanında iletişim kurmak sürdürülebilir ticari başarının önemli bir bileşenidir. Tayburn ün, pazarlama başlığı altında müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetler, üretim-hizmet-tüketim döngüsünün farklı aşamalarında ihtiyaç duyulan farklı mecralardaki çözümleri kapsıyor. Tayburn pazarlama başlığı altında; > reklam kampanyaları, > kurumsal tanıtım filmleri, > ilanlar (yurt içi ve yurt dışı), > broşürler, > tanıtım setleri, > elektronik sunumlar gibi farklı ürün ve hizmetleri kurumsal stratejilere odaklı butik bir yaklaşımla geliştiriyor ve sunuyor. Ortak hedefimiz: Yaratıcılık ve etkinlik Yaratıcılık ve etkinlik Tayburn ün tüm müşteri projelerinde gözettiği değişmez hedeftir. Tayburn markasının temsil ettiği uluslararası bilgi birikimi ve deneyim yüzlerce ödül ile tescil edilmiştir ve hizmet anlayışımız ile iş süreçlerimiz açısından eşsiz bir varlığımızı işaret etmektedir. Bu birikim, aynı zamanda, paydaşımız olan müşterilerimizin ticari başarısına katkıda bulunmamızı ve taahhütlerimizi eksiksiz yerine getirmemizi sağlıyor. Her bir projenin stratejik önceliklerini ve hedeflerini doğru okuma ve çözüm sürecine en doğru şekilde aktarma kapasitemiz, müşterilerimizin pazarlama alanında ihtiyaç duydukları çözümlerde de fark yaratmamıza imkân tanıyor.

64 Anadolu Hayat Emeklilik Bültenler

65 Altın Yunus İlan

66 Çelebi Hava Servisi Pano

67 Çelebi Hava Servisi Broşür

68 Çelebi Hava Servisi Sunum Kitabı

69 Çelebi Hava Servisi İlan

70 Çelebi Hava Servisi CD Kiti

71 Çelebi Hava Servisi Broşür, Dönkart, Poster

72 Çelebi Hava Servisi Pano

73 Çelebi Hava Servisi Broşür

74 Çelebi Hava Servisi Pano

75 Çelebi Holding Broşür Seti

76 Çelebi Holding İnteraktif PPT Sunum

77 Çelebi Holding Broşür

78 Çelebi Kargo İnteraktif PPT sunum

79 Çelebi Kargo Broşür

80 Çelebi Kargo İlan

81 Çelebi Marina İlan

82 Enpay Broşürler

83 Enpay Gemici Takvimi

84 Enpay Gemici Takvimi

85 Enpay İlan

86 Ergo İsviçre Cam Giydirme

87 Federation of Euro-Asian Stock Exchanges Dönemsel Yayınlar

88 Fiba Grubu Broşür

89 Hasçelik Yeni Yıl Malzemeleri

90 Hasçelik Broşür

91 Hasçelik Katalog

92 Hasçelik İlan

93 International Options Market Association (IOMA) Broşür

94 İş Portföy Yönetimi Bülten

95 İş Portföy Yönetimi Fon Tanıtım Kartları

96 İş Portföy Yönetimi Stand Tasarımı

97 İş Portföy Yönetimi İlan

98 İş Portföy Yönetimi İlanlar

99 Kartonsan Takvim

100 Kartonsan Takvim

101 Kartonsan İlanlar

102 Koç Üniversitesi Tanıtım Kataloğu

103 Koç Üniversitesi Afiş ve İlan

104 Koç Üniversitesi Davetiye

105 Koç Üniversitesi Afiş

106 Koç Üniversitesi Afiş

107 Koç Üniversitesi Davetiye, İlan, Afiş ve Kitapçık

108 Koç Üniversitesi İlan

109 Koç Üniversitesi İlanlar

110 Koç Üniversitesi Afiş

111 Koç Üniversitesi Afişler

112 Koç Üniversitesi Broşür

113 Koç Üniversitesi Broşürler

114 Koç Üniversitesi Davetiye ve Zarf

115 Koç Üniversitesi İlan

116 Koç Üniversitesi Broşür

117 Koç Üniversitesi Stand Tasarımı

118 Koç Üniversitesi Afiş

119 Koç Üniversitesi Afişler

120 Koç Üniversitesi Afişler

121 Koç Üniversitesi Broşür

122 Koç Üniversitesi Afiş

123 Koç Üniversitesi Banner

124 Koç Üniversitesi Yayınları Kapak Tasarımları

125 Koç Üniversitesi Yayınları Kapak Tasarımı

126 Koç Üniversitesi Yayınları İlanlar

127 Koç Üniversitesi Yayınları İlanlar

128 Koç Üniversitesi Afiş

129 Macrocenter Broşür

130 Makyol İlan

131 Meltem Çelebioğlu DVD Tasarımı

132 Migros Ticaret Broşür

133 Migros Ticaret Basın Toplantısı Sunumu

134 Millî Reasürans İlan

135 Millî Reasürans Tebrik Kartı

136 Sarkuysan İlanlar

137 Taşkesti İlan, Föy, Araç Giydirme

138 TÜSİAD Broşür

139 World Federation of Exchanges (Fransa) Dönemsel Yayınlar (Tasarım geliştirme: Precedent, Londra)

140 1994 ten bu yana hizmet sunduklarımız: Holdingler/Şirket Grupları Arıkanlı Holding Avrupa & Amerika Holding Borusan Holding Çalık Holding Çelebi Holding Deva Holding Doğan Holding Doğuş Holding EastPharma (İngiltere) Fiba Holding GİSAD Grubu GSD Grubu Koç Holding Kolin Grubu Kürüm Şirketler Grubu OYAK Rumeli Holding Sabancı Holding Taboğlu Holding Tekfen Holding Turcas Holding Uzel Grup Yaşar Holding Zorlu Grubu Borsa/Birlik/Vakıf/Federasyon AÇEV Emeklilik Gözetim Merkezi Federation of Euro-Asian Stock Exchanges International Options Market Association (Fransa) İMKB Kredi Kayıt Bürosu Lokman Hekim Geri Kazanım Tepav TUYİD Yatırımcı İlişkileri Derneği Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği TÜSİAD TZH Vakfı Vehbi Koç Vakfı World Federation of Exchanges (Fransa) Bankacılık ABank Albaraka Türk Anadolubank Atlasbank Bank Asya Bank Kapital Banque du Bosphore (Fransa) BKT (Arnavutluk) C Bank Çalık Bank Demirbank Dışbank Etibank Eurobank Tekfen Family Finans Kurumu Finansbank Finansbank Romania (Romanya) Garanti Bankası GarantiBank International N.V. (Hollanda) GSD Bank Halkbank ING Bank İktisat Bankası İller Bankası İş Bankası Kalkınma Bankası Kentbank MNG Bank Osmanlı Bankası Oyak Bank Pamukbank Pinebank (ABD) Şekerbank TEB TEB NV (Hollanda) Tekstilbank TSKB Türk Eximbank Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ulusal Bank Vakıfbank Yapı ve Kredi Bankası YKB Nederland NV (Hollanda) Ziraat Bankası Faktoring C Factoring Destek Finans Factoring Ege Factoring Ekspo Factoring Factofinans Fiba Faktoring Garanti Faktoring Girişim Faktoring GSD Factoring İstanbul Factoring K Factoring Kapital Factoring Kent Factoring MNG Faktoring Optima Faktoring Pamuk Factoring Süzer Factoring TEB Factoring Tekstil Factoring Toprak Factoring Yapı Kredi Faktoring Yaşar Factoring Leasing Atlas Leasing Demir Leasing Dünya Leasing Ege Leasing EGS Leasing Finans Leasing Garanti Leasing İktisat Leasing İstanbul Leasing K Leasing Kent Leasing Pamuk Leasing Rant Leasing Süzer Leasing TEB Leasing Tekstil Leasing Toprak Leasing Yapı Kredi Leasing Yaşar Leasing

141 Sigortacılık AK Emeklilik Aksigorta Anadolu Hayat Emeklilik Anadolu Sigorta AvivaSA Emeklilik ve Hayat Başak Emeklilik Demir Hayat Sigorta Ergo İsviçre Emeklilik ve Hayat Finans Emeklilik Finans Sigorta Garanti Emeklilik ve Hayat Garanti Sigorta Güneş Sigorta Millî Reasürans Polaris Sigorta TARSİM Toprak Sigorta Yapı Kredi Sigorta Ziraat Emeklilik Ziraat Sigorta Yatırım/Portföy Yönetimi/GYO Corio Türkiye Fiba Capital Holdings Fiba Gayrimenkul Finans Yatırım Garanti Portföy Yönetimi GFC Menkul Değerler İktisat Yatırım İş GYO İş Portföy Yönetimi Kalkınma Menkul Değerler Kent Yatırım MNG Yatırım OYAK Yatırım TEB Yatırım TSKB GYO Turkisfund Yapı Kredi Koray Zorlu Gayrimenkul Sanayi/Üretim/Ticaret Armin Elektrik Demisaş Doğan Organik Ürünler Doğuş Otomotiv Dyo Boya Enpay GAP Güneydoğu Tekstil GİSAD Dış Ticaret Hasçelik İzocam Kartonsan Koleksiyon Mobilya Korteks MMZ Onur Boru Propet R.R. Pottery Sarkuysan SAY Terzi SOM Civata Şişecam Uzel Makine Ünal Tarım Vestel Beyaz Eşya Vestel Dijital Vestel Elektronik Viking Kağıt Yiyecek-İçecek Banvit Coca-Cola İçecek Koska Pınar Et Pınar Su Pınar Süt Taşkesti Su Ülker Gıda Perakendecilik BİM Bimeks Gima Macrocenter Migros Tansaş Enerji Aksa Enerji Aygaz Çalık Enerji Enerjisa Esgaz Tüpraş Zorlu Enerji İnşaat/Taahhüt GAP İnşaat Geoduvar Kolin İnşaat Kolsan Makyol MEFA Prekons SAMS Çimento/Madencilik Adana Çimento Akçansa Bolu Çimento Elazığ Çimento Entegre Harç Hekimhan Madencilik Mardin Çimento Oysa Çimento Ünye Çimento Bilişim/Telekomünikasyon AVEA Febris Intertech innova OYTEK Türk Telekom Sağlık Acıbadem Sağlık Grubu Bilim İlaç Papsi Veteriner Kliniği Roche Diagnostik Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Liman İşletmeciliği Çanakkale Liman İşletmesi Çelebi Bandırma Limanı Port Akdeniz AVM/Restoran/Turizm ADA Alışveriş Merkezi Altın Yunus Çeşme Ankara Bağ Evi Çanakkale Kolin Hotel ve Kongre Merkezi Doria Hotel Bodrum Moss Travel Tekira Alışveriş Merkezi Teras Park Alışveriş Merkezi Tez Tour Yoma Restaurant Hizmet/Eğitim-Öğretim Accor Services ACS Danışmanlık C-Line Consul Danışmanlık Çe-Tur Çelebi Güvenlik Çelebi Hava Servisi Çelebi Marina Grey Worldwide Koç Üniversitesi MEF Dersaneleri Siemens Insight Consulting (İngiltere) Strata Training Consulting Tedra Danışmanlık Türk Hava Yolları Y&R Reklamevi Yalın Tan-Jeyan Ülkü Mimarlık

142 Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için: Ronaldo Manosa Ediz Usman Nilgün Yılmazcan Gürdal Gök Serkan Aras Süleyman Seba Cad. Acısu Sok. 1/15 Maçka İstanbul Tel (0212) Faks (0212) Tayburn, bu broşürde yer alan fotoğrafları çeken Sayın Yunus Özkazanç a ve baskı çalışmasını gerçekleştiren Ömür Matbaacılık A.Ş. ye teşekkür eder.

143

144 tayburnkurumsal.com

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally Bilginin çözüm gücü We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting guidelines

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 BİR BAKIŞTA İNDEKS 2014 4 VİZYON / MİSYON / İLKELER / DEĞERLER / HEDEFLER 6 BAŞKAN MESAJI indeks içerik iletişim danışmanlık ve tic. ltd. şti. 8 FAALIYET ALANLARIMIZ

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında CEO nun Mesajı Yapı Kredi Hakkında Yönetişim Çalışanlarımız Sürdürülebilir Bankacılık Doğal Kaynakların Korunması Toplum Performans Tabloları GRI

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

2011 Faaliyet Raporu

2011 Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu TEB 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - SUNUŞ... 1 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2011 YILI YILLIK FAALİYET RAPORUNA İLİŞKİN BEYAN... 1 KURUMSAL PROFİL... 2 TEB İN SERMAYE

Detaylı

Herkes için teknoloji

Herkes için teknoloji Herkes için teknoloji 2012 FAALİYET RAPORU BİR BAKIŞTA TEKNOSA Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTIBANK INTERNATIONAL N.V. 220 1 yıl vadeli Sendikasyon Kredisi MİLYON 220 MİLYON 54,6 Net KÂr MİLYON 54,6 MİLYON 1990 yılında Amsterdam da kurulan, Garanti Bankası

Detaylı

Sürdürülebilir bir dünya için...

Sürdürülebilir bir dünya için... Sürdürülebilir bir dünya için... Yıllık rapor 2008 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I - Sunuş 02 Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 03 Olağan Genel Kurul Gündemi 04 Garanti Hakkında 06 Garanti nin Vizyonu, Misyonu,

Detaylı

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 - - - - - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 Rapor İçeriği: Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk Şirketleri'nden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet, Otokar,

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ HERKES İÇİN TEKNOLOJİ 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Bir Bakışta TeknoSA 04 Kısaca TeknoSA 07 Vizyon Misyon ve Değerler 08 2013 Gelişmeleri 12 Kilometre Taşları 14 Temel Finansal ve Operasyonel Göstergeler

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTİ Senin için İÇİNDEKİLER 2. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 3. Olağan Genel Kurul Gündemi BÖLÜM 1 - GARANTİ HAKKINDA 6. Kurumsal Profil 7. Garanti Bankası Ortaklık Yapısı 8. Vizyonumuz, Misyonumuz,

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBiLiRLiK RAPORU 2011. www.akbank.com. sizin için

SÜRDÜRÜLEBiLiRLiK RAPORU 2011. www.akbank.com. sizin için www.akbank.com sizin için İÇİNDE KİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ IN MESAJI 03 GENEL MÜDÜRÜMÜZ ÜN MESAJI 05 DÜNDEN BUGÜNE AKBANK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 08 01 AKBANK HAKKINDA 11 02 RAPOR HAKKINDA 22 03 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER 3 RAPOR HAKKINDA 11 AKSA HAKKINDA 20 YÖNETİŞİM 36 SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR 53 ÇEVRE 67 İNSAN KAYNAKLARI 87 TOPLUM 93 PERFORMANS TABLOLARI 101 GRI GÖSTERGELERİ

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi.

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. 2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. İÇİNDEKİLER : 1. Vizyon ve Misyon.. 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 6 3. Kurumsal Profil 10 4. Yönetim Değerlendirmesi ve Analizi.14 5. Holding

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

Yasanabilir bir dünya icin...

Yasanabilir bir dünya icin... 2012 Faaliyet Raporu Yasanabilir bir dünya icin... Değişen dünyanın sigortası ...sürdürülebilirlik inisiyatifini hayata geçiren ve fark yaratan global bir oyuncuyuz. Sigortacılık ve bireysel emekliliğin

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

İçindekiler. Raporumuz Hakkında 7. Paydaşlarımıza Mesajımız 8. Kurumsal Profilimiz 12. Rakamlarla Zorlu Enerji Grubu 13

İçindekiler. Raporumuz Hakkında 7. Paydaşlarımıza Mesajımız 8. Kurumsal Profilimiz 12. Rakamlarla Zorlu Enerji Grubu 13 1 2 İçindekiler Raporumuz Hakkında 7 Paydaşlarımıza Mesajımız 8 Kurumsal Profilimiz 12 Rakamlarla Zorlu Enerji Grubu 13 Grup Şirketlerimiz ve Faaliyet Alanları 14 Stratejimiz ve Yönetim Yaklaşımımız 16

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2013-2014 Vodafone İçindekiler 4 Vodafone Türkiye 5 Ekonomiye Katkımız 6 Sürdürülebilirliğe Yaklaşımımız 11 Müşterilerimiz ve Toplum 18 İnovasyon 19 Baz İstasyonları

Detaylı

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 212 İçindekiler 1 Rapor Hakkında 2 Üst Yönetim Mesajı 4 Kurumsal Profil 12 Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 18 Çevre 3 Çalışanlarımız 44 İş Sağlığı ve Güvenliği 52 Tedarik

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı 9. Vizyonumuz, Misyonumuz, Stratejimiz 10. Stratejimizin

Detaylı