SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013"

Transkript

1 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.

2 Emarsys Hakkında Dünya nın lider e-posta, sosyal medya, mobil pazarlama hizmet ve çözümleri sunan emarsys 1000 den fazla müşterisi adına her yıl 50 milyardan fazla e-posta gönderimi gerçekleştiriyor. Türkiye de de onlarca şirketin e-posta gönderimlerini yapan emarsys sadece sunduğu teknolojiyle değil aynı zamanda iş ortaklarına sunduğu hizmet ile de ön plana çıkmaktadır. Müşterilerinizle daha etkin bir iletişim kurmak, satışlarınızı artırmak, kişiye özel e-posta gönderimi yaparak müşterilerinizi daha fazla memnun etmek istiyorsanız lütfen bizimle temasa geçin. Emarsys Türkiye (www.emarsys.com) Spring Giz Plaza Maslak/İstanbul E-posta: Telefon:

3 İSTATİSTİKLER

4 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ocak-Ağustos 2012 Ocak-Ağustos Ocak-Ağustos 2012 Ocak-Ağustos 2013 Ocak-Ağustos ayı yerli ve yabancı kartların kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık luk bir artış, işlem tutarlarında yaklaşık 39 milyon TL lik bir artış söz konusudur. Kaynak:

5 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Ağu.12 Ağu Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ağu.12 Ağu.13 Temmuz ayı karşılaştırmasına göre, yerli ve yabancı kartların yurtiçi kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık luk bir artış, işlem tutarlarında 4 Milyon TL lik bir artış söz konusudur. Kaynak:

6 SEKTÖRDE ÖNE ÇIKAN HABERLER Bu bölümde Eylül ayı için internetten derlediğimiz yazıları sizlerle paylaşmak istedik.

7 Sosyal Ağlarda Satışa Yönlendirmede Pinterest Öne Çıkıyor Üye sayısı 1 milyarın üzerinde olan Facebook ve 200 milyonun üzerinde üyesi olan Twitter a karşı 2011 de hayat bulan Pinterest, 70 milyon üyeye sahip. Üye sayısındaki farka rağmen sosyal ağlardan e-ticarete yapılan yönlendirmelerin dörtte biri Pinterest ten üzerinden gidiyor. Bu trafiği sağlamasında ki en büyük etken Pinterest in iyi kurgulanmış modeli. Üyelerin ürünleri Pin leyerek kendi board larına ekleyebilmesi, ürün ile ilgili fiyat ve açıklamalara aynı pencerede ulaşıyor olması, Pinterest in sosyal ağdan daha öte kullanıcıların zevklerini takip edebildiği ürün arama motoru görevini üstlenmesini sağlıyor. Kaynak:http://www.webrazzi.com/2013/09/05/sosyal-aglar-arasinda-satisa-yonlendirmede-pinterest-one-cikiyor/

8 Twitter, Analytics Servisine Web Sitesi Takip Özelliği Ekledi Twitter ın analytics servisi ile kullanıcılar web sitelerinin linklerinin yer aldığı tweet leri görüntüleyebilecek ve bu linklere ne kadar tıklandığını takip edebilecek. Bu servisten yararlanabilmek için web sitenize aynı Google Analytics de olduğu gibi bir kod yerleştirmeniz gerekiyor. Twitter dan ürün ve servis pazarlaması yapan şirket ve markalar için oldukça önemli olan bu yeni servis, bu markaların Twitter dan ne kadar kişiye ulaştığını analiz etmeleri ve sosyal medya pazarlama stratejilerine yön vermeleri için önemli bir hizmet. Kaynak:

9 Facebook Embed Özelliği İçin Yaratıcı Kullanım Önerileri Facebook un sosyal ağa entegre ettiği embed (yerleştirme) özelliğiyle kullanıcılar artık durum güncellemesi, fotoğraf, video ya da hashtag ler gibi içerikleri diğer sitelere yerleştirerek paylaşabiliyor. Facebook un embed özelliği yaratıcı bir kullanımla pazarlama stratejinizin bir parçası olabilir. Embed özelliği ile neler yapabilirsiniz? Hakkınızdaki olumlu görüşleri web sitenize taşıyın Blog yazılarınızı örneklerle destekleyin Kaynak içeriklerden alıntı yapın Daha çok etkileşim için tartışma yaratın Erişiminizi artırmak için videolardan yararlanın Daha çok etkileşim için tartışma yaratın En iyi Facebook içeriklerinizi sitenizde paylaşın Kaynak:http://sosyalmedya.co/facebook-embed-yerlestirme-ozelligi-icin-yaratici-kullanim-onerileri/

10 Google Logosunu ve Navigasyon Barını Değiştiriyor Dünya nın en büyük bilişim şirketlerinden ve en büyük arama motoruna sahip olan Google 2010 yılından itibaren kullandığı logosunu ve navigasyon barını değiştiriyor. Yeni logo ile eski logo arasında çok fark bulunmuyor; fakat yeni logo eski logoya göre biraz daha küçük ve parlak renkler içeriyor Sadece logosunu değil navigasyon barını da değiştirecek olan Google da işlem yapmak için kullanıcılar artık kullandığı Google Hizmetini değiştirmek için 1 click daha fazla yapmak zorunda kalacaklar. Kaynak:

11 Doğu Avrupa daki E-ticaret Batı Avrupa dan Daha Çok Büyüyor Avrupa nın e-ticaret hacmi yapılan araştırmalara göre 2013 sonunda Batı yakasındaki e-ticaret harcamalarının toplamda %10, Doğu yakasındaki harcamaların toplamda %20 büyümüş olması bekleniyor. Europe B2C E-commerce Report 2013 raporuna göre İngiltere deki en popüler trendler arasında mobil ticaret ön planda. Fransa da B2C harcamalarında 2012 yılında 50 milyar euroluk bir hacme ulaştı. Batı Avrupa daki en hızlı büyüyen pazar ise İtalya oldu. Doğu Avrupa da ise Rusya nın 2012 yılında %25 oranında büyüdüğü görülüyor. Kategori bazında ise ev araç gereçleri, kozmetik ve araba parçalarının online satışlarında %50 lik bir artış görünüyor. Bu büyüme, yabancı şirketlerin de ilgisini çekiyor. Ünlü moda sitesi Asos, Rusya pazarındaki hareketliliği gören şirketlerden biriydi. Kaynak:http://eticaretmag.com/dogu-avrupada-e-ticaret-daha-cok-buyuyor/

12 BlackBerry Satıldı Motorola ve Nokia nın satışının ardından, BlackBerry den yapılan yazılı açıklamaya göre liderliğini Fairfax Financial Holding in yaptığı bir konsorsiyumun 4.7 milyar dolarlık teklifi kabul edildi ve şirketin tüm hisseleri bu konsorsiyuma devredildi. Blackberry hisselerinin yaklaşık yüzde 10 unu elinde barındıran Fairfax, şirketin tamamını eline geçirerek özel bir yapıya geçmeyi hedefliyor. BlackBerry nin 4.7 milyar dolara satılması ise, analistlerce oldukça düşük karşılandı. Eylül sonunda satışa çıkan Apple ın iphone 5S ve iphone 5C modelleri sadece üç günde 5.8 milyar dolardan fazla ciro elde ederken, Blackberry nin 4.7 milyar dolara satılması oldukça düşük bulundu. Kaynak:

13 Facebook Yorumları Anında TV de Facebook, iki yeni uygulama programlama arayüzünü kullanıcılara tanıttı. Bu arayüzler haber kuruluşlarının kullanıcılarının yorumlarını anında kendi platformları üzerinde yansıtabilmelerine izin verecek. Böylece kuruluşlar online veya televizyon akışları içinde Facebook ta yapılan yorumlara gerçek zamanlı olarak yer verebiliyor olacaklar. API ler şimdilik aralarında Buzzfeed, CNN, NBC s Today Show, The Economist, Slate, and Sky TV nin de bulunduğu sınırlı sayıda haber kuruluşuna bu ay itibariyle açıldı. Kaynak:

14 Google Web Designer ı Tanıttı Mobil reklamların daha hızlı ve kolay hazırlanması için Google tarafından geliştirilen Web Designer ile tasarımcılar HTML5 bazlı reklamları kısa zamanda hazırlayabilecekler. Google Web Designer ın yayında olan beta versiyonu ile HTML5 tabanlı hareketli reklamlar hazırlamak da mümkün. Buna ek olarak yapılan tasarımın kodu görüntülenebiliyor ve değiştirilebiliyor, bu değişiklikler ile doğan sonuç aynı anda ekranda otomatik yer alıyor. CSS3 ile web tasarımcılar galeriden, haritadan ve YouTube videolarından oluşan 3D içerik yaratabilecek. Google ın ücretsiz sunduğu bu platform ile hazırlanan reklamlar Google ın reklam platformları DoubleClick ve AdMob da kısa sürede yayına alınabiliyor Kaynak:

15 Android KitKat ile Geliyor Android in sürümlerine verilen adlar her zaman ilgi çekiciydi. Her defasında yeni bir tatlıyla adlandırılan, bugüne kadar sunulan Cupcake, Donut, Éclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Icecream Sandwich ve Jelly Bean sürümlerinin halefi ise en çok ses getirenlerden biri olacağa benziyor. Android in son sürümü 4.4 ün adı KitKat. Kaynak:

16 Google Dönüşüm Ölçümleme İçin Çoklu Platform Desteğini Kurdu Google, birden fazla cihazda reklam görüntüleyen kullanıcıların takip edilmesini sağlayan yeni dönüşüm ölçüm hesaplama aracı Estimated Total Conversions ı AdWords kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu ölçümlemeler, reklam verenlerin AdWords ün işletmelerini nasıl etkilediğini görmeleri için daha kapsamlı sonuçlar sunmuş olacak. Kaynak:

17 Sosyal Ağların Dünyadaki SEO Görünürlükleri We are social ın yaptığı araştırmaya göre günümüzün %22 si sosyal ağlar üzerinde geçiyor. Hemen ardından %21 lik oranla Arama geliyor. Bu Yoğun sosyal ağ kullanımında Facebook ön planda. Ardından Twitter, Linkedin, Instagram, Pinterest, Tumblr, Google+ ve MySpace olarak kullanım oranı dağılıyor. Kaynak:

18 2017 de İnternet Kullanıcılarının %78 i Sosyal Ağlarda Tüm dünyada sosyal ağ kullanımı 2011 de 1.2 milyar kişi iken, 2017 de bu oran 2.55 milyar olacağı öngörülüyor. Kaynak:

19 Perakandedeki En Büyük Değişim: E-ticaret Webrazzi Summit 2013 e konuşmacı olarak katılan Unilever in E-ticaret Müşteri Geliştirme Kıdemli Başkanı Keith Higgins perakendedeki en büyük değişim olarak e-ticaretten bahsetti. Higgins, e-ticaretin hayatımıza girmesini perakende için yeni bir mücadele alanı olarak değerlendiriyor. Geleneksel satış kanallarıyla internetten satış yapan kanallar karşılaştırıldığında çevrimiçi ortamda marka tabanında daha sadık bir kitlenin varlığına dikkat çekiyor. Yüzde oranında akıllı telefonlar ve tabletlerden sipariş gelen pazarlar olduğunu dile getirirken daha fazla insana ulaşmak, daha derine inmek ve daha az maliyetle bu değişime hazır olmak gerekliliğini savunuyor. Kaynak: /

20 İletişim Emarsys Türkiye (www.emarsys.com) Spring Giz Plaza Maslak/İstanbul E-posta: Telefon:

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki online platformdaki yüzünüz Web Siteniz Teknoloji ilerlediği sürece bilgi alışverişinin en kısa sürede olması önem kazanmaktadır.buna bağlı olarak internetin önemi ve gerekliliği ön plana çıkmaktadır.

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

Policy Paper. Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve ve Fuarı Fuarı 2012 2012. [Şubat 2012, İstanbul]

Policy Paper. Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve ve Fuarı Fuarı 2012 2012. [Şubat 2012, İstanbul] Policy Paper Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve ve Fuarı Fuarı 2012 2012 Zirve Zirve Araştırma Araştırma Komisyonu Komisyonu Policy Policy Paper Paper 2010 2010 Policy Policy Paper Paper 2012 2012 [Şubat

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 43 SAYI 173 SUBAT 2015 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. Siber güvenlik de. neredeyiz?

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 43 SAYI 173 SUBAT 2015 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. Siber güvenlik de. neredeyiz? TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 43 SAYI 173 SUBAT 2015 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ Siber güvenlik de neredeyiz? TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 43 SAYI 173 SUBAT 2015 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ > TBD YÖNETİM

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA İHRACATTA İNTERNET ZAMANI: 1 Hazırlayan: Zeynep İYİLER Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Aralık 2009ANKARA

Detaylı

E-ticaret. enterprise europe

E-ticaret. enterprise europe E-ticaret enterprise europe Bu kitapçık Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi faaliyetleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kitapçıkta yer alan bilgiler firmaları

Detaylı

İnternetin Kilit Oyuncuları

İnternetin Kilit Oyuncuları Börteçin Ege İnternetin Kilit Oyuncuları İnternetin devleri arasındaki kıran kırana mücadele 2012 de tüm gücüyle devam etti. Bu güç mücadelesinin 2013 de de tüm hızıyla devam etmesi bekleniyor. Bu rekabette

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı