SEKTÖRDEN HABERLER Kasım 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEKTÖRDEN HABERLER Kasım 2013"

Transkript

1 SEKTÖRDEN HABERLER Kasım 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.

2 Emarsys Hakkında Dünyanın önde gelen e-posta, sosyal ve mobil pazarlama çözüm sağlayıcılarından birisi olan emarsys 1000 den fazla müşterisi adına her yıl 60 milyardan fazla e-posta gönderimi gerçekleştiriyor. Türkiye de de onlarca şirketin e-posta gönderimlerini yapan emarsys sadece sunduğu teknolojiyle değil aynı zamanda iş ortaklarına sunduğu hizmet ile de ön plana çıkmaktadır. Müşterilerinizle daha etkin bir iletişim kurmak, satışlarınızı artırmak, kişiye özel e-posta gönderimi yaparak müşterilerinizi daha fazla memnun etmek istiyorsanız lütfen bizimle temasa geçin.

3 İçindekiler 1. İstatistikler 2. Sosyal Medya Pazarlama Haberleri 3. Mobil Pazarlama Haberleri 4. E-Ticaret Haberleri 5. Diğer Haberler: Nöromarketing

4 İSTATİSTİKLER

5 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Ocak-Eylül 2012 Ocak-Eylül Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ocak-Eylül 2012 Ocak-Eylül 2013 Ocak-Eylül ayı yerli ve yabancı kartların kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık %6.3 lük bir yükselme, işlem tutarlarında yaklaşık 3 milyon TL lik bir yükseliş söz konusudur. Kaynak:

6 İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Eyl.12 Eyl Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Eyl.12 Eyl.13 Eylül ayı karşılaştırmasına göre, yerli ve yabancı kartların yurtiçi kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık luk bir artış, işlem tutarlarında 500 Bin TL lik bir artış söz konusudur. Kaynak:

7 Dijital Reklam Yatırımları İlk 6 Ayda Yarım Milyar TL yi Aştı Kaynak:

8 Sosyal Medya Pazarlama Haberleri

9 Online Yayınlara En Çok Trafik Sağlayan Sosyal Ağlar Shareaholic in 200 bin yayıncısını ve aylık 250 milyon tekil ziyaretçiyi izleyerek hazırladığı Sosyal Medya Trafik Trend Raporu na göre, online yayıncılığa en büyük katkı sağlayan sosyal ağ Facebook, onu takip eden sırada ise şekilde Pinterest yer alıyor. Kaynak:

10 Instagram da En Beğenilen Videoların %40 ı Markaların Viral videoları analiz eden Unruly, yayınladığı raporda Instagram üzerinde 9 Eylül ve 9 Ekim arasında en fazla paylaşılan 1000 videoyu analiz etti ve bu videoların %40 ının markalara ait olduğunu saptadı. MTV 84 adet videosu ile den fazla kez paylaşılarak en çok paylaşılan videolara sahip marka oldu. Gelecek aylarda Instagram ın açıklayacağı yeni reklam politikaları için de önemli bir gösterge olan bu araştırma, Instagram ın Facebook için çok karlı bir yatırıma dönüşeceğinin habercisi olabilir. Kaynak:

11 Twitter daki Müşteri Hizmetlerinde Dünya nın En İyi Markaları Kaynak:http://www.pazarlamasyon.com/2013/08/twitterdaki-musteri-hizmetlerinde-dunyanin-en-iyimarkalari-infografik/

12 Twitter Gençleri Hedeflemede Facebook tan Daha mı İyi? Ortalama yaşları 16.2 olan, 8650 Amerikan genci ile yapılan araştırmada, ankete katılan kullanıcılar Twitter ın onlar için en önemli sosyal ağ olduğunu söylediler. RBC Capital Markets in araştırmasında yaş arasındaki gençlerin %41 i, geçtiğimiz yıla göre site üzerinde daha az vakit harcıyor. Bir diğer %35 i de gelecek yıl siteyi daha az kullanacağını düşünüyor. Bu trendin devam etmesi Facebook un gelecekte önemli problemler yaşamasına neden olabilir. Kaynak:

13 Twitter da Fiyat Belli Oldu Twitter yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, şirket halka arzda 70 milyon adet hisseyi piyasaya sürerken, belirlenen fiyatın 17 dolar ile 20 dolar arasında olacağı belirtildi. Böylece, Facebook un halka arzı sonrasında yaşanan olumsuzlukların tekrarından kaçınmak isteyen Twitter, daha ılımlı bir halka arz fiyatı ile piyasaya girmiş oldu. Bu fiyatlara göre Twitter ın toplam değeri 11 milyar dolara ulaşıyor. Eğer yatırımcılar ve Twitter çalışanları hisse opsiyonlarını kullanırsa rakamın 14 milyar dolara kadar çıkması bekleniyor. Kaynak:

14 Instagram ın İlk Reklam Vereni Michael Kors Oldu Instagram ın ilk reklam vereni dünyaca ünlü moda markası Michael Kors oldu. Moda markasının sonsuzluk üzerine kurgulu yeni saat kampanyası için kullandığı Instagram reklamları den fazla kullanıcının etkileşimi yakalamış oldu. Levi s, Macy s ve Paypal da yakın zamanda tanıtım kanalı olarak Instagram ı kullanacak diğer markalar. Kaynak:

15 Facebook un 2008 Yılından İtibaren Aylık Aktif Kullanıcı Sayıları Kaynak:

16 Mobil Pazarlama Haberleri

17 Facebook, Gelirlerinin Yarısını Mobilden Elde Ediyor! Facebook, 2013 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin raporu bugün açıkladı. Açıklanan üçüncü çeyrek rakamlarına göre Facebook un reklamlardan elde ettiği kazanç tam 1.8 milyar dolar. Bu reklam gelirinin yüzde 49 luk dilimi, mobil reklamlar üzerinden geliyor Kaynak:

18 ipad Air Pazara Hızlı Girdi Apple ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni nesil tableti ipad Air, 42 ülkede satışa çıktı. İstatistiklere göre oldukça yoğun ilgi gören ipad Air ilk hafta sonunda 4.nesil ipad Air in ilk hafta satışlarının beş kat üstünde satış oranına ulaştı. Kaynak:

19 Online ve Mobil Perakendede 10 Değerli İstatistik Tablet kullanıcılarının %95 i ve akıllı telefon kullanıcılarının %72 si alışverişlerini evde yapıyor. Tüketicilerin %42 sinin online alışveriş yapma nedeni fiyatın daha ucuz olduğunu düşünmeleri. pazarlama yapılan tüketiciler, diğer tüketicilere göre %44 daha fazla sipariş veriyor. Her 5 kadından 2 si online kuponu olduğu için internet sitesinden alış veriş yapıyor. Web sitelerinde bulunan olumlu kullanıcı yorumları, ürünün alınmasını 12 kat daha kolaylaştırıyor. Online alışverişte geçirilen zamanın %52 si masaüstü veya laptopta, %34 ü akıllı telefonda ve %14 ü tablette. Yetişkin internet kullanıcılarının %70 i online alışveriş yapıyor. Kaynak: /

20 Android in Mobildeki Hakimiyeti Google Play ı Zorluyor İndirilen uygulama sayısında App Store un önünde yer alan Google Play, elde edilen gelirlerle de Apple ın uygulama mağazasını zorlamaya devam ediyor Google Play in bu hızlı büyümesindeki ana etken uluslararası pazarlardaki Android yayılımının daha fazla olması. App Annie nin son raporuna göre son üç aylık dönemde Google Play den indirilen Android uygulamalarının sayısı App Store dan indirilen ios uygulamalarına göre %25 oranında daha fazla. Kaynak:

21 Mobil Reklam Yatırımlarının İlk 6 Aylık Analizi Mobil gösterim ve mobil opt-in SMS/MMS den oluşan Mobil Reklam Yatırımları %32 lik büyüme ile 19.8 milyon TL olarak gerçekleşirken toplam pazardan aldığı pay %4 ile Avrupa ortalamasına yakın bir seviyede devam ediyor. Kaynak:

22 ebay den %14 Büyüme ve Mobil İşlemlerdeki Büyük Artış İki haneli büyüme rakamını sürdüren dünyanın sayılı e-ticaret sitelerinden ebay in 3.çeyrek raporları, e-ticareting küresel ölçekteki büyümesini daha net ortaya koyuyor. ebay açıkladığı 3. çeyrek raporunda gelirlerinde bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla %14 artış yakalamış yılının 3. çeyreği ile karşılaştırıldığında ise gelirlerinde %30 un üzerinde artış yaşanmış Mobilden yapılan işlemlerin %75 arttığı belirtilen raporda, ebay in mobil uygulamalarının toplamda 200 milyon indirmeye ulaştığını ve 3.2 milyon yeni kullanıcının mobil uygulamalar sayesinde kazanıldığı belirtiliyor. Kaynak:

23 E-Ticaret Haberleri

24 CouponDunia.in, Türkiye Pazarına KuponDunya.com İle Giriyor Türkiye deki internet kullanıcıları sayısal ve etkileşim açısından Asyalı girişimlerin de ilgisini çekiyor. Hindistan ın en büyük indirim kuponu sitelerinden CouponDunia.in, Türkiye pazarına KuponDunya.com ile giriş yaptı de kurulan ve aylık 1.3 milyon civarında tekil ziyaretçi çeken Coupon Dunia, Hindistan pazarında oldukça etkin. CouponDunia CEO su Sameer Parwani, Türkiye nin internette geçirilen süre bakımından Avrupa nın ilk 3 ünde yer almasının önemine değiniyor ve KuponDunya.com un da benzer bir başarıyı Türk e-ticaret yakalamasını ümit ediyor. Kaynak:

25 ebay, Hummingbird Ventures Yatırımı Shutl ı Satın Aldı Shutl, e-ticaret sitelerine hızlı kargolama altyapısı konusunda hizmet veren bir web servisi. 4 yıl önce, e-ticarette teslimatı değiştirmek için yola çıkan girişim Shutl, bugün ebay tarafından satın alındı. Shutl ın tanıtım videosunda yer alan bir bilgiye göre, kullanıcıların sepetten ayrılma oranlarının en yüksek olduğu alan kargo seçim ekranları. Bu da, e-ticarette teslimatın ne kadar kritik olduğunu vurguluyor. Kaynak:

26 Markafoni den Türkiye nin Online Perakende Haritası Markafoni e-ticarete dair merak edilen pek çok konuyu bir infografik içerisinde toplamış. İşte Infografikten göze çarpan bazı detaylar: Türkiye deki 36 milyon internet kullanıcısının 10 milyonu online alışveriş yapmış. Bunların yüzde 75 i yaş arasında ve yüzde 45 i kadın. E- ticaret müşterilerinin yüzde 31 i İstanbul da yaşıyor. Ardından ise sırasıyla yüzde 11 ile Ankara, yüzde 8 ile İzmir ve yüzde 4 ile Bursa geliyor. Türkiye internet penetrasyonu açısından yüzde 47 ile dünyada 11. sırada ve 36 milyon ile en çok internet kullanısına sahip 20. ülke. Kaynak:

27 Diğer Haberler: Nöromarketing

28 En Sevilen Marka ne Apple, ne de Google; Walt Disney Araştırma şirketi APCO insanların yaşam tarzlarına yön veren markaları araştırdı. 15 pazardan kişinin katıldığı araştırmada tüketicilere 8 farklı konuda (izlenim, kavrama, ilgililik düzeyi, hayranlık, merak düzeyi, tanımlama, yetkilendirme ve gurur) markalar hakkındaki izlenimleri soruldu. Dünya üzerinde tüketicinin duygularına en çok hitap eden 100 marka sıralandı.ilk sırayı Amerikan Walt Disney alırken, ikinci ve üçüncü sırayı teknoloji şirketleri olan Yahoo ve Google aldı. Kaynak:

29 Marka Adları Neler Anlatıyor? ThinkNeuro nun yaptığı araştırma ile Türkiye deki başarılı markaların marka kişilikleri nöromarketing tekniği ile mercek altına alındı. Her biri kendi kategorisinde lider 21 markanın kişisel özellikleri çıkarılmaya çalışıldı. Araştırmaya göre, markalar için en çok kullanılan sıfat samimi olarak belirtildi. Bunun yanında, soylu, karizmatik, güvenilir, eğlenceli, sağlam gibi sıfatlar da oldukça fazla kullanılanlar arasında yer aldı. Kaynak:

30 İletişim Emarsys Türkiye (www.emarsys.com) Spring Giz Plaza Maslak/İstanbul : : Emarsys_Turkey :

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünyanın

Detaylı

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL AVUSTRALYA DA RESTORANLAR İÇİN YENİ BİR ÖZELLİK TEST EDİYOR Avustralya daki PayPal kullanıcıları restoranlarda masalarından kalkmadan ve garson çağırmadan

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Put.io, Bitcoin İle Ödeme Almaya Başladı 2009 da kurulan Put.io, Türkiye de üretilen en yenilikçi girişimler biri olarak adından uzun süre bahsettirdi. Tüm

Detaylı

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dünya Genelindeki Girişim Sermayelerinin 2013 Yılı Değerlendirmeleri Araştırma şirketi Pitchbook un hazırladığı infografik de dünya genelindeki girişim sermayelerinin

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2014 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz.! Emarsys Türkiye VIENNA

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ!

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! BKM Express liderliğe oynuyor Kartlı alışverişler e-ticarete doping etkisi yapıyor İnternetten kartlı ödemelerde 2023 hedefi 350 milyar TL İnternetten yapılan ödemelerde

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

BASIM, YAYIN, AMBALAJ VE REKLAM SEKTÖR KURULU RAPORU 2011

BASIM, YAYIN, AMBALAJ VE REKLAM SEKTÖR KURULU RAPORU 2011 78 BASIM, YAYIN, AMBALAJ VE REKLAM SEKTÖR KURULU RAPORU MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 28 34445 Beyoğlu-İSTANBUL Tel: +90 212 222 04 06 Faks: +90 212 210 50 82 Elektronik

Detaylı

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL DAN YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ İLE ÖDEME DENEYİMİ PayPal ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tükeacilerin ödemelerini tamamlamaları

Detaylı

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Dijital stratejiden, dijital çağa uygun iş stratejisine Türkiye sonuçlarını da içeren bu özet çalışma sektördeki mevcut durumu analiz ederken önümüzdeki 5 yıla

Detaylı

KIRMIZI BÜLTEN. Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve CPP, TÜRKİYE NİN EN İYİ 12 İŞVERENİ ARASINDA! EKİM 2013

KIRMIZI BÜLTEN. Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve CPP, TÜRKİYE NİN EN İYİ 12 İŞVERENİ ARASINDA! EKİM 2013 1 CPP, TÜRKİYE NİN EN İYİ 12 İŞVERENİ ARASINDA! EKİM 2013 KIRMIZI BÜLTEN Merhaba, Bu bültenimizde öncelikle dünyanın önde gelen, sektöründe prestij sahibi kuruluşlarca layık görüldüğümüz ödüllerimizle

Detaylı