HAFTALIK STRATEJİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HAFTALIK STRATEJİ 25.08.2014"

Transkript

1 HAFTALIK STRATEJİ Hazırlayan: Serdar ÖZDEMİR Tera Menkul Değerler Piyasa Analisti Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Menkul Değerler A.Ş.'nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir.yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Menkul Değerler A.Ş., her hangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez. Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:V, No:55 " Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ'i Uyarınca Yayımlanan Uyarı Notu : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2 Jackson Hole ile Yellen güvercin duruş yerine rasyonel duruş vurgusunda bulundu Geçtiğimiz Cuma Janet Yellen ın istihdam konulu konuşmasında piyasalara düzelme eğilimindeki istihdam konusunda ekonominin hangi seviyede olduğu yönünde bir konuşma gerçekleştirdiğini gördük. Bu durum Fed in güvercin üyelerinin istihdam konusundaki kötümserliğini bildiğimiz için sürpriz olarak karşımıza çıkmadı; bunun neticesinde, piyasaların erken faiz artırımı için en güçlü fiyatlama yaptığı konu olan istihdamın dahi Fed tarafından güçlü görülmediği piyasalarda yansıma yaratmış oldu. Fed üyelerinin en öncelikli endişesinin, zayıf büyümeye ivme kazanamamış sanayi üretimine karşılık istihdam eğiliminin güçlü görünüyor olması; ki bu da piyasalarda Yellen ın istihdamın politika kararlarında öncelikli olduğu yönündeki güçlü sinyallerinin arkasından erken faiz artırımı beklentilerini yoğunlaştırmıştı. Fakat görünüyor ki, ivmeli bir üretim artışıyla birlikte oluşacak bir güçlü büyümenin eksikliğiyle, istihdamdaki görece düzelme ile yapılacak erken faiz artırımının maliyetinin hiç faiz artırımına gidilmemesi durumunda katlanılacak maliyetten fazla olduğu bakış açısının Fed üyeleri arasında asıl yaygın olan görüş olduğunu söyleyebiliriz. Bunu en net anlayabildiğimiz kısım, oldukça şahin bilinen Fischer ın Yellen tarafından geçtiğimiz hafta iletişim komitesinin başına getirilmiş olması diyebiliriz; çünkü bu durum bize Fischer ın diğer şahin üye olan ve son tutanaklarda erken faiz artırımı yönündeki görüşünü tekrarlayan Plosser dan bir miktar ayrıştığını göstermekte, bu da Fischer ın da istihdam ayağı ile yapılacak bir faiz artırımının doğru olmadığı argümanını kabul ettiği anlamına gelmekte. Erken faiz artırımı için istihdamın yanı sıra, büyüme ve sanayi üretiminin en az enflasyon kadar önemli olduğunu hatırlatalım ve bu bağlamda 2. Çeyrek reviz büyüme verisinin bu bağlamda çok önemli olduğunu belirtelim.

3 EURUSD Jackson Hole da Draghi nin gerçekleştirdiği konuşma ise, dinleyenleri ikiye böldü. Draghi nin Eurozone da bir türlü belirgin bir toparlanma gösterememesine karşılık ECB nin daha konvansiyonel olmayan araçların devreye sokulacağı yönünde mi; yoksa Eurozone için ECB nin yapabileceklerinin bununla sınırlı olduğu yönünde, yani topun artık mali politikalarda olduğu şeklinde mi bir sinyal vermeye çalıştığı konusunda piyasalar kararsız kaldı. Bu konuyla ilgili olarak görüşümüz, Draghi nin geçtiğimiz ay Avrupa Parlamentosu na yaptığı sunumda, konvansiyonel olmayan araçların (VDMK yı kastederek) ECB nin görev tanımında olduğu şeklindeki açıklamalarının Draghi nin para politikalarında yapılabilecek daha enstrümanların olduğu ve bunlar da uygulanmadan topun mali politikalara tamamen bırakılamayacağını düşünmüyoruz. Özetle, toplantıdan çıkardığımız sonuç, ECB nin varlık alımına gidecek olması yönünde olmakta. Bu da güçlenen dolark endeksiyle birlikte, bu bağlamda paritenin keskin bir şekilde olması gereken seviyelere hızla gelebileceği sinyalini vermekte Mart tan bu yana gelen yukarı kanal hareketine ait Fibo düzeltme seviyelerinden olan destek seviyesinin hızlı bir şekilde son satış dalgasyıla kırıldığını görüyoruz. Bu seviye etrafında bir dalgalanma görülebilir. Aynı şekilde 50 günlük hareketli ortalamanın aşağı kanala paralel hareket ediyor olması da bu aşağı eğilimdeki ivmenin kolay kolay sona ermeyeceği sinyalini bize veriyor bandında bir soluklanma olması durumunda, desteğine eğilim başlayabilir seviyesi saatlik grafikte de direnç seviyesi olarak karşımıza çıkmakta. Bu nedenle, ancak seviyesine kadar bir tepki hareketi olabileceğini ve daha sonrasında bu seviyelerden geri çekilmelerde ise alçalan kama formasyonu ile seviyesinden hafif bir destek alabileceğini belirtebiliriz. Fakat eğilim aşağıda olmaya devam ediyor.

4 USDTRY Dolar endeksinin erken faiz artırımı fiyatlaması ile değer kazanımına paralel olarak değer kaybeden gelişen ülke para birimleri içerisinde TRY nin içerideki belirsizlik algısının devamı ile görece daha çok değer kaybettiğini görüyoruz. Grafikte de gördüğümüz üzere, 23 Temmuz da başlayan dolar endeksindeki değerlenme sürecinde TRY nin bugüne kadar en çok değer kaybeden para birimleri arasında olduğunu görmekteyiz. Bu da TRY nin geçmişteki performansına paralel olarak karakteristiğine uygun bir durum diyebiliriz. TRY nin USD karşısındaki seyri tarihsel olarak yukarı ve aşağı yönlü hareketlerde diğer EM para birimlerine göre daha keskin olmakta; bu da dolar endeksinde bu süreçteki değer kazanımı sürecinde TRY nin değerini diğer para birimlerine göre daha çok etkilemiş durumda. Yukarı kanal formasyonunun devam ettiğini günlük grafikte görmekteyiz seviyesine kadar oluşabilecek bir hareket sonrasında gelecek geri dönüşün ardından tekrar oluşacak yukarı hareketin ivmesi, yıl sonunda USDTRY nin hangi seviyeler aralığında kapatılacağına dair önemli sinyaller verecektir den sonra oluşan yukarı hareketlerin ivmesinin azalması durumunda yıl sonunda 2.25 orta noktaya sahip bir USDTRY karşımıza çıkabilir; ki 2.20 testinin sonucunda yukarı hareketlerde dengelenmenin ve hafiflemenin olmasını, bununla birlikte son 1 aylık satış dalgasının yerine daha hafif bir yukarı hareket öngörmekteyiz.

5 USDJPY USDJPY de geçtiğimiz hafta verdiğimiz keskin yukarı hareket sinyalinin ardından, Fed etkili olarak dolar endeksinin değer kazanımını sürdürmesi ve Japonya tarafında ise deflasyon riski fiyatlamasının oldukça ön planda olup, BOJ un ilavi genişlemeci politikalar izleyeceği beklentileriyle, paritenin 104 seviyelerine geldiğini görmekteyiz. Bu eğilimin yıl sonuna kadar devam edebileceğini, bu nedenle de aşağı hareketlerin bir alış fırsatı olması gerektiğini düşünüyoruz. Teknik olarak, seviyesindeki direncin izlenmesi gerektiğini belirtebiliriz. Grafiğe daha genel olarak baktığımızda, paritenin yılbaşından itibaren bandında mükemmel bir şekilde yatay bir seyir izlediğini görüyoruz. Bu nedenle 104 üzerindeki kapanışların, bu yatay hareketin yerini yukarı trende bıraktığı argümanını onaylamış olabileceğiz. Bunun yanı sıra, son yukarı hareketle birlikte, yukarı trendin yaklaşık 1 aylık ayı tuzağı sonunda tekrar devam ettiğini görmüş oluyoruz. Diğer kritik konu ise muhtemel bir OBO formasyonunun oluşmadığını görebilmemiz için, geri çekilmelerde yeşil yukarı trendden tepki hareketi oluşması gerekmekte; ki konjonktürel eğilimler gereği geri çekilmelerin seviyelerinde sınırlı kalıp tekrar 104 üzerinde kapanışların oluşacağı yukarı hareketlerin devamını beklemekteyiz. Bunu en güçlü destekleyen argümanımız ise, bugün itibariyle 50 günlük HO nun 100 günlük HO yu yukarı yönde kesmiş olması; bu da bize yukarı hareketin görece güçlü bir şekilde devam edeceği sinyalini vermekte.

6 S&P 500 Janet Yellen ın Jackson Hole sonrası yaptığı açıklamaların piyasalardaki olumlu yansımasını geçtiğimiz Cuma yine jeopolitik risklerin ön plana çıkmasıyla görememiştik. Fakat bu hafta başından itibaren Amerikan futuresları da dahil olmak üzere, Jackson Hole sonrası atmosferi olumlu karşılamış gibi görünmekte. Bu da daha önce ortaya koyduğumuz Jackson Hole sonrası yeni zirvelerin oluşabileceği argümanını destekler nitelikte olmakta. Teknik olarak, muhteml bir OBO formasyonunun söz konusu olduğunu daha önce paylaşmıştık ve ilk omuza ait boynun kırılmasıyla baş kısmı hareketinin halen devam ettiğini belirtebiliriz. Bu bağlamda ilk omzun 1992 seviyelerinde yer alması, baş için yeni zirve seviyelerinin oluşması ihtimalini ortaya koymakta üzerindeki (örneğin 2020 deki direnç) hareketlerin neticesinde ikinci omuz formasyonu için bir kısmi geri çekilme görebiliriz. Fakat kısa vadede, hem konjonktürün hem de teknik bakışın bize sunduğu yukarı hareketin devamı diyebiliriz.

7 XAUUSD Altında görüldüğü üzere, jeopolitik riskler üzerinden bir fiyatlama oluşma döngüsünün bu süreç içerisinde sona erdiğini belirtebiliriz. Yani bu süreç boyunca altında diğer süreçlerde de olduğu gibi, fakat daha ağırlıklı bir şekilde teknik analiz ön planda olacaktır. Zaman bölgelerinin işaret ettiği tarihten itibaren, yani 12 Ağustos tarihinden itibaren fiyatlarda bu öngörüye mükemmel paralel bir şekilde keskin bir aşağı dönüş oluştu ve 1278 destek seviyesinde alçalan çift tepe formasyonunun da işaret ettiği şekilde oluşan satış hareketinin Cuma günü itibariyle soluklanma evresine geçtiğini gördük. Bugün itibariyle ise bu seviyenin aşağı yönde kırılabileceğini görüyoruz. Bu durumda, aşağı eğilimin devam edeceği beklentimizle birlikte, ilk olarak 1268 seviyesindeki yılbaşından bugüne oluşmuş yukarı trende ait çok kritik 1268 seviyesinin test edilmesine geçilecektir. Bu seviyenin kırılması durumunda altında günlük bazda bir destek seviyesi olmamakta, bu nedenle 1268 altındaki hareketlerde serbest düşüş görebiliriz. Kısa vadede 1268 seviyesine yaklaşıldıktan sonra, bu seviyenin güçlü olmasından kaynaklı olarak 1268 etrafında yoğun bir hareket görebiliriz. Bununla birlikte, aşağı kanal formasyonunun da devam edebileceği bakış açısıyla birlikte, 1268 yukarı trend desteği sonucundaki tepki hareketinin ardından, aşağı kanalın 1290 seviyesinde direnç oluşabilir. Genel olarak, aşağı hareketin 1268 seviyesine kadar gerçekleşeceğini bu seviyenin güçlü olmasıyla bu bölgede sıkışma görebileceğimizi, daha sonrasında ise bu seviyeyi takiben yukarı tepki hareketine dönüşebileceğini söyleyebiliriz; çünkü 10 Temmuz tarihini orijin olarak aldığımız zaman bölgeleri 1 ila 2 işlem günü sonunda yeni bir fiyat dönüşü öngörmekte ve bu tarih seviyesindeki kritik yukarı trend ile kesişmekte. Bunun yanı sıra, indikatörlerin de hafif aşağı eğilimli yatay bir seyir sergilemesi, diğer parametreler ile birlikte 1268 seviyelerine gerilemenin oluşup daha sonrasında tepki hareketinin oluşabileceğini gösteriyor olabilir. Fakat aşağı kanal hareketinin bu tepki hareketinden de sonra devam edeceğini düşünebiliriz.

Günlük Teknik Analiz Bülteni 24/08/2010

Günlük Teknik Analiz Bülteni 24/08/2010 Endeksler Kapanış Değişim (%) İMKB-100 Endeksi İMKB-100 58,890 0.24 Destekler Dirençler İMKB-30 74,376 0.16 Sınai 43,570 0.05 I 58,400 III 59,700 Mali 91,155 0.18 II 58,000 II 59,400 Hizmetler 37,359 0.81

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 19 MART 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 19 MART 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 19 MART 2015 18.03.2015 Açılış Kapanış % EURUSD 1,05973 1,08282 2,17 ALTIN 1149,15 1167,22 1,57 USDTRY 2,61161 2,57143 1,53 EURTRY 2,76741 2,78626 0,68 USDJPY 121,348 120,222 0,92

Detaylı

Dip seviyelerden tepki vermesi beklenen endeksler olumlu haberlerinde etkisi ile rekor kazanımlar sağladı.

Dip seviyelerden tepki vermesi beklenen endeksler olumlu haberlerinde etkisi ile rekor kazanımlar sağladı. Citigroup un zor durumda olması piyasalar üzerinde baskı oluşturuyordu. ABD hükümetinin içerisinde 20 milyar dolarlık para enjeksiyonu bulunan 306 milyar dolarlık bir paket ile Citigroup u batmaktan kurtarması

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 04/05/2009

Günlük Teknik Analiz Bülteni 04/05/2009 Endeksler Kapanış Değişim (%) İMKB-100 Endeksi İMKB-100 31,651 2.94 Destekler Dirençler İMKB-30 40,389 3.27 Sınai 22,879 0.78 I 31,500 III 32,500 Mali 46,802 3.45 II 31,200 II 32,100 Hizmetler 24,678 3.44

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 27/09/2010

Günlük Teknik Analiz Bülteni 27/09/2010 Endeksler Kapanış Değişim (%) İMKB-100 Endeksi İMKB-100 64,241 0.08 Destekler Dirençler İMKB-30 81,338 0.11 Sınai 47,731 0.11 I 64,000 III 65,000 Mali 99,575 0.23 II 63,700 II 64,700 Hizmetler 40,121-0.09

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Ocak 2015 22.01.2015 Açılış Kapanış % USD 1,16095 1,13657 2,10 ALTIN 1292,44 1301,94 0,73 USDTRY 2,34890 2,32375 1,07 TRY 2,72930 2,64311 3,15 USDJPY 117,972 118,481 0,43 USD

Detaylı

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni 22/01/2010

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni 22/01/2010 Endeks 30 Şubat Kontratı Kapanış 69.075 Hacim (BinYTL) Değişim -1.00% 1,312,470 Hafta başından beri IMF ile yürütülen stand-by görüşmelerine ilişkin beklentiler ile Fitch ve Moody's'in geçtiğimiz haftalarda

Detaylı

2Ç2015 Yatırımcı Rehberi. Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi

2Ç2015 Yatırımcı Rehberi. Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi 2Ç2015 Yatırımcı Rehberi Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi Kısa bakış Küresel piyasalar ikinci çeyrekte de Fed in faiz artış zamanlanmasına odaklanacak, açıklamalar ve ekonomik veriler bu gözle

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 04.06.2015

Günlük Teknik Analiz Bülteni 04.06.2015 Endeksler Değişim (%) BIST 100 Endeksi BIST 100 83.393 2,42 Destekler Dirençler DESTEKLER BIST 30 102.016 2,63 Sınai 82.179 1,80 I 82.500 III 85.800 Mali 110.139 2,62 II 81.700 II 85.000 Hizmetler 59.084

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Temmuz 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Temmuz 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Temmuz 2014 18.07.2014 Açılış Kapanış % USD 1,35255 1,35265 0,01 ALTIN 1318,95 1310,42 0,64 USDTRY 2,14087 2,12284 0,84 TRY 2,89664 2,87179 0,85 USDJPY 101,166 101,328 0,16 GBPUSD

Detaylı

TEMMUZ 2014- AYLIK RAPOR

TEMMUZ 2014- AYLIK RAPOR TEMMUZ 2014- AYLIK RAPOR GCM MENKUL KIYMETLER A.Ş. ARAŞTIRMA VE ANALİZ DEPARTMANI 1 İçindekiler Sayfa Giriş 2 Haziran Ayı Özeti 3-4 Temmuz ayında öne çıkan makro-ekonomik gelişmeler 5-7 Ekonomik Takvim

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 20 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 20 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 20 Ocak 2015 19.01.2015 Açılış Kapanış % USD 1,15539 1,16049 0,44 ALTIN 1280,55 1275,79 0,37 USDTRY 2,31735 2,33750 0,86 TRY 2,68004 2,71290 1,22 USDJPY 117,456 117,560 0,08 GBPUSD

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 29.05.2015

Günlük Teknik Analiz Bülteni 29.05.2015 Endeksler Değişim (%) BIST 100 Endeksi BIST 100 83.569-0,86 Destekler Dirençler DESTEKLER BIST 30 101.818-1,06 Sınai 82.331-0,29 I 83.000 III 85.700 Mali 110.529-1,05 II 82.300 II 85.000 Hizmetler 59.105-1,00

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 17.04.2015

Günlük Teknik Analiz Bülteni 17.04.2015 Endeksler Değişim (%) BIST 100 Endeksi BIST 100 82.436 1,33 Destekler Dirençler DESTEKLER BIST 30 100.507 1,45 Sınai 82.003 1,44 I 82.000 III 84.400 Mali 109.277 1,49 II 81.200 II 83.800 Hizmetler 57.359

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014 01.08.2014 Açılış Kapanış % USD 1,33903 1,34273 0,27 ALTIN 1282,41 1293,01 0,82 USD 2,14111 2,13180 0,43 2,86718 2,86319 0,13 USDJPY 102,792 102,566 0,21 GBPUSD 1,68849

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 AĞUSTOS 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 AĞUSTOS 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 AĞUSTOS 2015 25.08.2015 Açılış Kapanış % EURUSD 1,16172 1,15157 0,87 ALTIN 1154,96 1140,45 1,25 USDTRY 2,9420 2,93681 0,17 EURTRY 3,4180 3,38265 1,03 USDJPY 118,41 118,845 0,36

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Ağustos 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Ağustos 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Ağustos 2014 07.08.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,33820 1,33631 0,14 ALTIN 1305,66 1312,35 0,50 USDTRY 2,15805 2,16621 0,37 EURTRY 2,88948 2,89655 0,24 USD 102,099 102,087 0,01

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni 15.07.2015

Günlük Teknik Analiz Bülteni 15.07.2015 Endeksler Değişim (%) BIST 100 Endeksi BIST 100 83.041-0,42 Destekler Dirençler DESTEKLER BIST 30 101.221-0,47 Sınai 82.944-0,18 I 82.800 III 85.600 Mali 108.514-0,55 II 81.800 II 85.000 Hizmetler 59.658-0,26

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 NİSAN 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 NİSAN 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 NİSAN 2015 09.04.2015 Açılış Kapanış % EURUSD 1,07799 1,06587 1,12 ALTIN 1202,31 1194,78 0,62 USDTRY 2,59796 2,61970 0,83 EURTRY 2,80272 2,79400 0,31 USDJPY 120,121 120,571 0,37

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 MART 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 MART 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 MART 2015 16.03.2015 Açılış Kapanış % USD 1,04869 1,05669 0,70 ALTIN 1158,34 1154,59 0,32 USDTRY 2,63400 2,62340 0,40 TRY 2,76595 2,77404 0,29 USDJPY 121,417 121,362 0,04 GBPUSD

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Ağustos 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Ağustos 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Ağustos 2014 25.08.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,32026 1,31918 0,08 ALTIN 1280,29 1276,60 0,29 TRY 2,17592 2,17760 0,07 EURTRY 2,87333 2,87330 0,01 JPY 104,230 104,052 0,17 GBP

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Haziran 2014 20.06.2014 Açılış Kapanış % USD 1,36066 1,35993 0,05 ALTIN 1319,88 1314,92 0,37 USDTRY 2,13865 2,13899 0,01 TRY 2,91477 2,90889 0,20 USDJPY 101,936 102,053 0,11 GBPUSD

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Temmuz 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Temmuz 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Temmuz 2014 09.07.2014 Açılış Kapanış % USD 1,36121 1,36414 0,21 ALTIN 1319,00 1327,58 0,65 USDTRY 2,12412 2,11475 0,44 TRY 2,89253 2,88537 0,24 USDJPY 101,856 101,570 0,06 GBPUSD

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Aralık 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Aralık 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Aralık 2014 11.12.2014 Açılış Kapanış % 1,24465 1,24102 0,29 ALTIN 1226,20 1226,90 0,05 TRY 2,26503 2,27668 0,51 TRY 2,82193 2,82746 0,19 JPY 117,812 118,641 0,70 GBP 1,57156

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015 16.02.2015 Açılış Kapanış % EURUSD 1,13902 1,13521 0,33 ALTIN 1227,81 1231,43 0,29 USDTRY 2,45500 2,45502 0,01 EURTRY 2,79634 2,78724 0,32 USDJPY 118,982 118,472 0,42

Detaylı

2015 Mart ayı Beklenti Raporu. 2015 İkinci Çeyrek Beklenti Raporu

2015 Mart ayı Beklenti Raporu. 2015 İkinci Çeyrek Beklenti Raporu 2015 İkinci Çeyrek Beklenti Raporu 1 Değerli Yatırımcılar, 2015 yılının ilk çeyreği finansal piyasalar açısından çok hareketli geçti. Makro-ekonomik gelişmelerin piyasalar üzerindeki etkileri ile çoğu

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 13 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 13 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 13 Ocak 2015 12.01.2015 Açılış Kapanış % EUR 1,18508 1,18337 0,14 ALTIN 1223,95 1233,05 0,74 TRY 2,29243 2,28446 0,34 EURTRY 2,71543 2,70402 0,42 JPY 118,269 118,341 0,06 1,51728

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 18 Şubat 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 18 Şubat 2015 ot GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 18 Şubat 2015 17.02.2015 Açılış Kapanış % EUR 1,13521 1,14109 0,51 ALTIN 1230,60 1209,60 1,70 TRY 2,45460 2,45064 0,16 EURTRY 2,78000 2,79600 0,57 JPY 118,472 119,247 0,65 1,53640

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Şubat 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Şubat 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 12 Şubat 2015 11.02.2015 Açılış Kapanış % 1,13165 1,13322 0,13 ALTIN 1234,14 1218,66 1,25 TRY 2,49463 2,50161 0,28 TRY 2,82000 2,83440 0,51 JPY 119,427 120,452 0,85 GBP 1,52512 1,52345

Detaylı

HAZİRAN - 2014 HAZİRAN 2014- AYLIK RAPOR GCM MENKUL KIYMETLER A.Ş. ARAŞTIRMA VE ANALİZ DEPARTMANI

HAZİRAN - 2014 HAZİRAN 2014- AYLIK RAPOR GCM MENKUL KIYMETLER A.Ş. ARAŞTIRMA VE ANALİZ DEPARTMANI HAZİRAN - 2014 HAZİRAN 2014- AYLIK RAPOR GCM MENKUL KIYMETLER A.Ş. ARAŞTIRMA VE ANALİZ DEPARTMANI 1 İçindekiler Sayfa Giriş 2 Mayıs Ayı Özeti 3-4 Haziran ayında öne çıkan makro-ekonomik gelişmeler 5-6

Detaylı