Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1 TradeMaster

2 TM: TradeMaster 1 Yatırımcıların internet erişimi olan her yerden,hesapları ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmalarına, anlık piyasa verilerini inceleyerek Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası nda (VOB) işlem görmekte olan sözleşmelerde ve İMKB Hisse Senetleri Piyasası nda işlem gören hisse senetleri ve varantlarda hızlı işlem yapmalarına olanak sağlayan, elektronik bir uygulamadır. TradeMaster TradeMaster, işlem yapılan tüm ürünlerde detaylı, derinlikli ve anlık verilere ulaşmanızı sağlar, piyasalardaki gelişmeleri canlı olarak takip etmenize olanak tanır. Ayrıca, anlık veriler üzerinde farklı görsel ve istatistiki analizler yaparak yatırımlarınızı sağlıklı bir şekilde yönlendirmenize de yardımcı olur.

3 TM: TradeMaster Özellikleri 2 TradeMaster üzerinden İMKB de işlem görmekte olan hisse senetleri ve varantlar ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası nda işlem gören tüm kontratlar üzerinde farklı emir tiplerini kullanarak alım ve/veya satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Alım/satım ekranını dilediğiniz gibi özelleştirebilir ve emirlerinizi daha kolay verebilirsiniz. Aynı ekran üzerinde yeni emir ekranını, vermiş olduğunuz gerçekleşen ve/veya bekleyen emirlerinizi takip edebilir, hesabınızın durumunu kontrol edebilir ve net pozisyonlarınızı görebilirsiniz. Piyasada oluşabilecek gelişmeler ve beklentileriniz dahilinde önceden pasif emirler oluşturabilir ve bu emirleri toplu olarak tek tuşla piyasaya gönderebilirsiniz. TradeMaster üzerinde kısa yol tuşları tanımlayabilir, piyasaya göndereceğiniz emrin lot miktarını ve fiyatını ayarlayıp hızlı bir şekilde gönderilmesini sağlayabilirsiniz. İş Yatırım tarafından yayınlanmakta olan piyasalarda son durum, raporlar ve hisse senedi öneri listelerine platform üzerinden erişebilirsiniz. İncelemekte olduğunuz ürüne ait derinlik, detay, kademe bilgilerine program üzerinden erişebilirsiniz.

4 TM: TradeMaster - Avantajları 3 Yatırımcıların hesabına İş Yatırım tarafından tanınan limitler TradeMaster programına yüklenebilmekte ve yatırımcılar bu limitler dahilinde işlem yapabilmektedir. TradeMaster yatırımcılara işlemlerinde hız ve kolaylık sağlar. Yatırımcıların anlık piyasa bilgilerine ve portföylerine 24 saat ulaşabilmelerine olanak tanır. Menüler kullanışlı ve basit tasarlandığından, yatırımcılar işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Yatırımcılar bu uygulama sayesinde işlemlerini kişisel bilgisayarları, ipad leri ve iphone ları üzerinden internet erişimi olan her yerden gerçekleştirebilmektedirler. TradeMaster programında bulunan çeşitli güvenlik kanalları yatırımcılara ekstra güvenlik sağlamaktadır.

5 TM: TradeMaster Yatırımcı Profili 4 Gün içinde yoğun hisse senedi ve vadeli işlem yapan İşlemlerini yatırım danışmanına gerek duymadan yapmayı tercih eden İşlemlerini yaparken hızlılığa önem veren TRADEMASTER İş ve özel seyahatleri sırasında yatırımları ile yakından ilgilenmeyi arzulayan Piyasalara sürekli yakın olmak isteyen

6 TM: TradeMaster Ürünler 5 Hisse Senedi Piyasası Vadeli İşlem Piyasası (VOB) Varant İMKB Hisse Senedi Piyasası Alış-Satış işlemleri Açığa satış işlemleri* Endeks: İMKB 30, İMKB 100, İMKB Endeks Farkı Döviz: TLDolar, TLEuro, Euro/USD Çapraz Kuru, Fiziki Teslimatlı TLDolar, Fiziki Teslimatlı TLEuro Faiz: G-DİBS Emtia: Pamuk, Buğday, Altın, Dolar/Ons Altın, Fiziki Teslimatlı Canlı Hayvan Enerji: Baz Yük Elektrik Vadeli İşlem Sözleşmesi İMKB Endeksleri Üzerine İMKB Hisse Senetleri Üzerine Döviz Üzerine Altın Üzerine *Onaya bağlı olarak belirlenir.

7 TM: TradeMaster Programa Giriş TradeMaster (TM) programını başlatabilmek için masaüstünde yer alan kısayol butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Programın açılışında karşınıza, kullanıcı adı, şifreniz ve exapi sistemine bağlı olacağınız enstrümanı (İMKB ve/veya VOB) seçmenize olanak sağlayacak İş Yatırım Oturum Aç ekranı gelecektir. İş Yatırım tarafından size ulaştırılan Kullanıcı Adı 1 ve Şifre yi 2i ilgili alanlara yazıp, exapi sistemine bağlanarak işlem yapmak istediğiniz ürüne ait alanları tıklamanız gerekmektedir. İMKB de işlem gerçekleştirmek için ilgili kutuyu 3, VOB da işlem gerçekleştirmeniz gerekiyorsa ilgili alanı 4 tıklayıp onaylayarak 5 programa girişinizi tamamlayabilirsiniz.

8 TM: TradeMaster Çalışma Alanının Seçilmesi 7 TradeMaster (TM) programında İş Yatırım tarafından size ulaştırılan kullanıcı kodu ve şifre girişlerini yaptıktan sonra karşınıza ilk açılışta görmek istediğiniz sayfa düzenini seçmenize olanak sağlayan çalışma alanı ekranı gelecektir. İlgili ekranlardan kullanımınıza en uygun olanını ön izleme bölümünü kullanarak belirleyebilir, çalışma ekranı olarak karşınıza çıkmasını istediğiniz ekranı işaretleyip seçebilirsiniz.

9 TM: TradeMaster Emir Türleri - Hisse Senedi ve Varant 8 TradeMaster kullanılarak hisse senedi ve varant piyasasında Limit (Lmt), Piyasa (Pys),Kalanı İptal Et (KİE) ve Kalanı Pasife Yaz (KPY) emir türleri ile işlem gerçekleştirilebileceği gibi, bu emirlerin Seanslık veya Günlük olarak belirlenmelerine olanak sağlayan talimatlarda bulunmaktadır. Hisse Senedi Emirleri Limit Fiyatlı Emirler Fiyat ve miktarın girildiği emirlerdir. Girildiği anda kısmen veya tamamen işlem olmazsa, gerçekleşmeyen kısım fiyat ve zaman öncelik sıralamasına uygun olarak hisse senedinin bekleyen (pasif) emirleri arasına yazılır. Kalanı İptal Et (KİE) Fiyat ve miktarın girildiği, ancak sisteme gönderildiği anda hiç işlem görmezse tamamının, kısmen işlem gördüğü durumda görmeyen kısmın emir dosyasına pasif olarak yazılmayarak, sistem tarafından otomatik olarak iptal edildiği emir türüdür. Hisse senedi alım satımında en iyi piyasa Genellikle yüksek miktarda olan hisse işlemleri fiyatından işlemin gerçekleştirildiği emir türüdür. Kalanı için kullanılan bir emir türüdür. Fiyat ve miktarın Piyasa Emri Verilen emir alım ise ilgili hisse senedini satış Pasife Yaz girildiği, emrin kısmen işlem gördüğü durumda, fiyatından alacak, satış yönlü ise alış fiyatından Londra satılmasına Metal Borsası nda olanak sağlayan (LME) emir türüdür. (KPY) işlem görmeyen kısmın emir dosyasına pasif limit, aktif ve stop emir türleri ile olarak işlem yazıldığı gerçekleştirilebileceği emir türüdür. gibi kapanış veya ortalama fiyat üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. Seanslık Emir Yanlızca verildiği seans sonuna kadar sistemde işlem görmek üzere bekleyen emir türüdür. Seans sonuna kadar işlem görmezse, iptal edilecektir. Günlük Emir Verildiği gün sonuna kadar sistemde işlem görmek üzere bekleyen emir türüdür. Gün sonuna kadar işlem görmezse, iptal edilecektir. Açılış Fiyatlı Emirler (AFE) Sadece açılış seansında kullanılabilen, fiyat bilgisi girilmeyen sadece lot miktarı girilen, sürekli müzayede sistemine dahil olmayan, emir miktarı azaltılabilen veya arttırılabilen; ancak bölünemeyen emir türüdür. Kapanış Fiyatlı Emirler (KAFE) Belirlenecek kapanış fiyatından işlem görmek üzere sisteme fiyatsız, sadece miktar bilgisi girilerek gönderilen, kapanış fiyatından emirlerin karşılaşması durumunda işlem gerçekleştirilecek alış ya da satış emirleridir. Bu emirler iptal edilebilirancak bölünemez.

10 TM: TradeMaster Emir Türleri - VOB 9 TradeMaster kullanılarak Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası nda Limit (Lmt), Piyasa (Pys), Şartlı Piyasa (ŞarPys), Şartlı Limit (ŞarLmt) ve Kapanış Fiyatından (KAP) emir türleri ile işlem gerçekleştirilebileceği gibi, bu emirlerin Günlük, İptal Edilene Kadar Geçerli (İKG), Kalanı İptal Et (KİE), Gerçekleşmezse İptal Et (GİE) ve Tarihli olarak belirlenmelerine olanak sağlayan talimatlarda bulunmaktadır. VOB Emirleri Limit Fiyatlı Emirler (LMT) Piyasa Emri (PYS) Kapanış Fiyatından Belirlenen limit fiyat seviyesine kadar işlem gerçekleştirmek için kullanılan emir yöntemidir. Bu yöntem kullanıldığında fiyat girilmesi zorunludur. Emrin girildiği anda ilgili sözleşmede piyasada bulunan en iyi fiyatlı emirden başlayarak emrin karşılanması amacıyla kullanılan emir yöntemidir. Gün sonunda hesaplanan uzlaşma fiyatı üzerinden işlem gerçekleştirmek amacıyla kullanılan emir yöntemidir. Uzlaşma fiyatı hesaplandıktan sonra kapanış fiyatından emirler karşı tarafta bekleyen kapanış fiyatından emirlerle eşleşir. Alış ve satış tarafında bekleyen kapanış fiyatından emirler Şarta Bağlı Kalanı Pasife Yaz (KPY) Bu emir türü, emri giren tarafından ilgili sözleşme için belirlenen fiyattan (aktivasyon fiyatı) ya da alış emirleri için daha yüksek ve satış emirleri için daha düşük fiyatlardan borsada işlem olması durumunda, emrin sistemde aktif hale gelmesi için kullanılır. Emrin girildiği anda tamamının gerçekleşmesi esas olmakla birlikte, tamamının gerçekleşmemesi durumunda kalan miktarın maksimum emir miktarına kadarlık kısmının, emrin yöntemine göre limit fiyatından ya da gerçekleştiği son fiyat üzerinden pasife limit emir olarak yazılması için kullanılan emir türüdür. Girildiği anda, pasifte karşı tarafta bekleyen Kalanı İptal emirlerin durumuna göre emrin tamamının (KAP) eşleştikten sonra kalan kapanış fiyatından Londra Metal Borsası nda (LME) limit, aktif ve stop emir Et türleri ile gerçekleşmesi, işlem gerçekleştirilebileceği aksi takdirde gerçekleşmeyen emirler uzlaşma fiyatını karşılayan normal seans gibi kısmının iptal edilmesi için kullanılan emir emirleri kapanış ile eşleşir. veya Kapanış ortalama fiyatındanfiyat emirler üzerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. türüdür. Tarihli Emir sadece kalanı pasife yaz emir türü ve seans emir süresi kullanılarak sisteme gönderilebilir. Emir, sisteme girilen tarihe kadar geçerlidir. Belirtilen tarihe kadar eşleşmezse ya da iptal edilmezse, bu tarihte gün sonunda sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir. Sistem, sözleşmenin vade sonundan daha ileri bir tarih girmenize izin vermez. İptale kadar geçerli ve tarihli sürelerin seçilmesi durumunda, günlük fiyat hareket limitlerinin dışında emir girilemez. Gerçekleşmezse İptal Et Günlük Emir Girildiği anda, pasifte karşı tarafta bekleyen emirlerin durumuna göre emrin tamamının gerçekleşmesi, aksi takdirde tamamının iptal edilmesi için kullanılan emir türüdür. Emir girildiği günde geçerlidir. Gün sonuna kadar eşleşmezse sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

11 TM: TradeMaster Yeni Emir Ekranı - Hisse Senedi-Varant 10 Hisse Senedi Üzerine İşlem Yapmak İşlem gerçekleştirmek istediğiniz hisse senedini seçmenize olanak sağlar. İlgili hissede alış kademesinde yer alan ilk fiyatın adedi İlgili hisse senedinde alış ve satış kademelerinin yoğunlaştığı kademeleri gösterir İşlem gerçekleştireceğiniz hisse senedi için hazırlamış olduğunuz emre ait bütün özellikleri görmenize olanak sağlar Verilecek emre ait özellikler Aktif olarak işlem gerçekleştirdiğiniz hisse senedinin lot olarak miktarını görmenizi sağlar Ekrana girmiş olduğunuz bütün bilgilerin temizlenmesini ve yeni emir için hazır hale gelmesini sağlar İşlem yapılacak hesap numarası Piyasadan son geçen işlemin lot adedi İlgili hissede satış kademesinde yer alan ilk fiyatın adedi Alış/Satış Fiyatları Alım/Satım Kademeleri (piyasa derinliği) Verilecek emre ait özellikler (Limit, Piyasa) İlgili hisse senedinde işlem yapılmak istenen fiyat Vermek istediğiniz emir tutarını TL olarak girebilmenize imkan verir. Hazırlanmış olan alış emrinin ilgili piyasaya iletilmesini sağlar Piyasa koşullarına göre önceden pasif fiyattan alım ya da satım yönünde birçok emir hazırlamanıza imkan verir

12 TM: TradeMaster Yeni Emir Ekranı - VOB 11 VOB Sözleşmeleri Üzerine İşlem Yapmak İşlem gerçekleştirmek istediğiniz sözleşmeyi seçmenize olanak sağlar. İlgili sözleşmede alış kademesinde yer alan ilk fiyatın adedi İlgili sözleşmede alış ve satış kademelerinin yoğunlaştığı kademeleri gösterir İşlem gerçekleştireceğiniz sözleşme için hazırlamış olduğunuz emre ait bütün özellikleri görmenize olanak sağlar Verilecek emre ait özellikler Aktif olarak işlem gerçekleştirdiğiniz hisse senedinin lot olarak miktarını görmenizi sağlar Ekrana girmiş olduğunuz bütün bilgilerin temizlenmesini ve yeni emir için hazır hale gelmesini sağlar İşlem yapılacak hesap numarası Piyasadan son geçen işlemin lot adedi İlgili sözleşmede satış kademesinde yer alan ilk fiyatın adedi Alış/Satış Fiyatları Alım/Satım Kademeleri (piyasa derinliği) Verilecek emre ait özellikler (Limit, Piyasa) İlgili sözleşmede işlem yapılmak istenen fiyat Şartlı emir için fiyat girmenize olanak sağlar Hazırlanmış olan satış emrinin ilgili piyasaya iletilmesini sağlar Piyasa koşullarına göre önceden pasif fiyattan alım ya da satım yönünde birçok emir hazırlamanıza imkan verir

13 TM: TradeMaster Mini Emir Ekranı - Hisse Senedi-Varant 12 TradeMaster platformunda yer alan Mini İMKB ekranı sayesinde ekranınızda çok fazla yer kaplamadan emir ekranı oluşturabilir, bu emir ekranının bilgisayarınızda diğer sayfalarda dolaşırken, olduğunuz sayfada kalmasını sağlayabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz hisse senedinde işlem yapmak istediğiniz fiyatı belirlemenizi sağlar. Vereceğiniz emre ait emir türünü belirlemenize imkan verir. KİE (Kalanı İptal Et), KPY (Kalanı Pasife Yaz),Günlük, Seanslık, Normal. Hazırlanmış olan alım/satım emrinin ilgili piyasaya iletilmesini sağlar Belirlemiş olduğunuz hisse senedine ait yapmak istediğiniz işlemi belirlemenize imkan tanır. (alış, satış veya açığa satış) İşlem yapmak istediğiniz hisse senedini seçmenize imkan tanır. Belirlemiş olduğunuz hisse senedinde gerçekleştirmek istediğiniz lot miktarını belirlemenizi sağlar. İşlem gerçekleştirmek isteyeceğiniz hesap numarasını seçmenize imkan veren bölüm. Oluşturmuş olduğunuz Mini İMKB ekranını taslak olarak kabul edip aynı ekrandan birden fazla açmanıza olanak sağlar. İkinci oluşturmuş olduğunuz taslakta emir türünde, adette, hisse senedinde ve fiyatında değişiklikler yapabilirsiniz.

14 TM: TradeMaster Mini Emir Ekranı - VOB 13 TradeMaster platformunda yer alan Mini VOB ekranı sayesinde ekranınızda çok fazla yer kaplamadan emir ekranı oluşturabilir, bu emir ekranının bilgisayarınızda diğer sayfalarda dolaşırken, olduğunuz sayfada kalmasını sağlayabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz sözleşmede işlem yapmak istediğiniz fiyatı belirlemenizi sağlar. Vereceğiniz emre ait emir türünü belirlemenize imkan verir. Verebileceğiniz emir türleri; LMT (Limit Fiyatlı Emir), PYS (Piyasa Emri), KAP (Kapanış Fiyatından), KPY (Kalanı Pasife Yaz), KİE (Kalanı İptal Et), GİE (Gerçekleşmezse İptal Et), Günlük, Tarihli, Şarta Bağlı dır. Hazırlanmış olan alım/satım emrinin ilgili piyasaya iletilmesini sağlar. Belirlemiş olduğunuz sözleşmeye ait yapmak istediğiniz işlemi belirlemenize imkan tanır. (alış veya satış) İşlem yapmak istediğiniz sözleşmeyi seçmenize imkan tanır. Belirlemiş olduğunuz sözleşmede gerçekleştirmek istediğiniz adet miktarını belirlemenizi sağlar. İşlem gerçekleştirmek istediğiniz hesap numarasını seçmenize imkan veren bölüm. Oluşturmuş olduğunuz Mini VOB ekranını taslak olarak kabul edip aynı ekrandan birden fazla açmanıza olanak sağlar. İkinci oluşturmuş olduğunuz taslakta emir türünde, adette, sözleşmede ve fiyatta değişiklikler yapabilirsiniz.

15 TM: TradeMaster Hızlı Emir Ekranı Hisse Senedi Varant-VOB 14 TradeMaster platformunda yer alan Hızlı Emir ekranı sayesinde belirlemiş olduğunuz ürüne ait portföyünüzde bulunan miktara, stok durumuna, gün içinde yapmış olduğunuz işlemlere ve bu işlemler sonucunda oluşan kâr/zarar durumuna tek ekran üzerinden ulaşabilir, pasif kademeler için emirler hazırlayabilir, bu emirleri alış veya satış olarak ayırıp iptal veya iyileştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem gerçekleştirmek istediğiniz sözleşmeyi seçmenize olanak sağlar. Gün içinde belirlemiş olduğunuz enstrümandan yapmış olduğunuz işlemler sonucu oluşan net maliyetinizi gösterir. Belirlemiş olduğunuz enstrümanda vereceğiniz pasif emrin kaç kademe aşağı veya yukarı verileceğini belirlemenizi sağlar. Belirlemiş olduğunuz enstrümandan hesabınızda kaç adet bulunduğunu görmenizi sağlar. Piyasaya göndermiş olduğunuz pasif alış emirlerinizi iptal etmenizi sağlar. Piyasaya göndermiş olduğunuz pasif alış emirlerinizi aktif fiyata çekmenizi sağlar. İşlem yapılacak hesap numarası. Gün içinde yapmış olduğunuz işlemler sonucunda oluşan toplam kâr/zarar durumunu gösterir. Alım/Satım fiyatları Alım/Satım kademeleri (Piyasa derinliği) Piyasaya göndermiş olduğunuz pasif satış emirlerinizi iptal etmenizi sağlar. Vermiş olduğunuz pasif emirleri değiştirmenize olanak sağlar. Piyasaya göndermiş olduğunuz pasif satış emirlerinizi aktif fiyata çekmenizi sağlar.

16 TM: TradeMaster Emirler Ekranı Hisse Senedi-Varant-VOB 15 TradeMaster platformunda yer alan Emirler ekranını kullanarak vermiş olduğunuz parçalı, açık, kapalı veya kısmi gerçekleşen emirlerinize ve bu emirlerinize ait detay bilgilerine (fiyat, adet, girilen tutar vb.) ulaşabilir, fiyat üzerinde kademe değişiklikleri yapabilirsiniz. Piyasaya parçalı olarak iletmiş olduğunuz emirleri görüntülemenizi sağlar. Vermiş olduğunuz emre ait özellikleri ayrıntılı olarak görmenize olanak sağlar. Piyasaya göndermiş olduğunuz emirleri aktif, kapalı, gerçekleşmiş veya kısmı gerçekleşmiş olarak sorgulamanıza yardımcı olur. Açık olan hisse senedi,varant veya vob pozisyonunuza ait fiyatı, farklı fiyat kademelerine güncellemenize imkan verir. Piyasaya göndermiş olduğunuz emrin durumunu, gerçekleşip gerçekleşmediğini veya borsa tarafından red edilip edilmediğini görmenizi sağlar. Günlük olarak piyasaya göndermiş olduğunuz açık emirlerinizi, seanslık yapmanıza olanak sağlar. Vermiş olduğunuz emre ait emir türünü görüntülemenizi sağlar. Piyasaya göndermiş olduğunuz emrin geçerlilik süresini görmenize ve değişiklik yapmanıza imkan verir.

17 TM: TradeMaster Depth Trader Hisse Senedi-Varant-VOB 16 TradeMaster platformunda yer alan Depth Trader ekranı kullanılarak, istediğiniz kademeye tek tuşla emir gönderebilir, vermiş olduğunuz pasif emirleri istediğiniz kademeye taşıyabilir ve emirleriniz gerçekleştiğinde açık olan pozisyonunuzun günlük kâr/zarar oranlarını görebilirsiniz. Pasif olarak piyasaya göndermiş olduğunuz emirleri ve aynı kademedeki birden fazla emri Depth Trader kullanarak tek tuşla iptal edebilirsiniz. Aynı enstrüman ve hesap bazında sadece o gün için açmış olduğunuz pozisyonlar ya da stoğunuzda bulunan pozisyonları kapatabilir, gerçekleşen emirlerinizin hangi kademelerden gerçekleştiğini görebilirsiniz. İşlem gerçekleştirmek istediğiniz ürünü seçmenizi sağlar. İşlemin gerçekleştirileceği hesap numarası. Emir ekranını isteğiniz doğrultusunda işlemlere açmaya veya kapamaya imkan verir. Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem sonucunda kademe bazında kar/zarar durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. İşlem gerçekleştirdiğiniz üründe nekadarlık alım yaptığınızı belirtir. (Yeşil: Alım yönlü) İşlem gerçekleştirdiğiniz üründe nekadarlık satım yaptığınızı belirtir. (Kırmızı: Satım yönlü) İşlem gerçekleştirdiğiniz üründeki net pozisyonunuzu gösterir. Vereceğiniz emre ait lot sayısını belirlemenizi sağlar. Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem sonucunda hesabınızda oluşan Net Kâr tutarını gösterir.

18 TM: TradeMaster Gerçekleşmeler - Hisse Senedi-Varant-VOB 17 Platformda yer alan Gerçekleşmeler ekranını kullanarak gerçekleşen hisse senedi, varant veya vob alış ve/veya satış yönlü emirlerinizi adet ve zaman bazında kontrol edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz emirlerden gerçekleşenleri piyasa bazında filtrelemenize yardımcı olur. Emrinizin yönünü görebilirsiniz. (Alış veya satış) Piyasada gerçekleşen emrinizin adedini görebilirsiniz. İşlem gerçekleştirmiş olduğunuz hesap numarasını seçmenizi sağlar. İşlem gerçekleştirmiş olduğunuz hisse senedini veya sözleşmeyi piyasada geçerli olan koduyla görmenizi sağlar. Gerçekleşen işleminize ait gerçekleşme numarasını görebilirsiniz. Vermiş olduğunuz emrin gerçekleşme fiyatını görebilirsiniz. Emrinizin gerçekleştiği zamanı görebilirsiniz.

19 TM: TradeMaster Pozisyonlar - Hisse Senedi-Varant-VOB 18 Pozisyonlar Ekranı Net Pozisyon Ekranı Emirler Ekranı Teminatlar Ekranı İşlem yapılan hesap numarasına, İşlem yapılan ürünün borsada geçerli olan kod bilgisine, T0, T1 ve T2 tarihlerinde ilgili üründen hesabınızda bulunan adet sayısına, Yapmış olduğunuz işlem sonucunda oluşan maliyetinize, Hesabınızda bulunan ilgili enstürmanların TL olarak tutarına, Hisse senedi, varant ve/veya vob un son fiyatı, günlük kapanış fiyatı, günlük farkı ve kar/zarar durumuna ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde yapmış olduğunuz ilgili üründeki alış, satış ve net lot miktarını, Alış ve satış tutarlarıyla birlikte ağırlıklı ortalama fiyatlarını, Açık pozisyonunuzun maliyetini, fiili kâr/zarar, potansiyel ve toplam kâr/zarar durumunu, Toplam işlem hacmi ve lot miktarını, İşlem yaptığınız enstrümanla ilgili gün içinde görmüş olduğu en yüksek, en düşük ile günlük, haftalık ve aylık kapanış fiyatlarını görebilirsiniz. İlgili emrinizin borsa numarasını ve emrinizin gerçekleşme durumunu (gerçekleşti veya borsa tarafından red edildi), Emrinizin yönünü, fiyatını, adedini, kalan miktarını, Gerçekleşen miktarı, ortalama fiyatı ve gerçekleşen tutarı, Emrinizin türünü (Limitli, Piyasa vb.) görmenize olanak sağlar. Hesabınızda bulunan nakit veya diğer teminatlarınızı, Seanslık teminat miktarınızı, Çekilebilir teminat miktarını görmenize olanak sağlar.

20 TM: TradeMaster Pozisyonlar - Hisse Senedi-Varant-VOB 19 Hepsi Ekranı Portföyünüzde bulunan bütün ürünleri, hisse senedi, vob, fon, varant gibi, hepsini tek bir ekranda görmenize imkan sağlayan alandır. Tüm pozisyonların görüntülendiği hesap numarası İşlem gerçekleştirmiş olduğunuz enstrümandan hesabınızda kaç adet olduğunu gösterir. Elinizde bulunan enstrümanın en son fiyat bilgisini gösterir. İlgili pozisyonda en son fiyata göre oluşan kâr/zarar durumunuzu gösterir. Mevcut pozisyonunuzun hangi piyasada olduğunu gösterir. (İMKB, VOB) Pozisyonunuzun bulunduğu ürünün (hisse, varant ve/veya vob) İMKB de ve VOB da geçerli olan sembolünü belirtir. Mevcut pozisyonunuzun maliyetini belirtir. İlgili ürünün elinizde bulunan adet miktarıyla, en son gerçekleşen fiyatın çarpımı sonucu bulunan değeridir. İşlem gerçekleştirmiş olduğunuz ürünün türünü belirtir. (Hisse, vob, varant) VOB da bulunan pozisyonlarınızdan oluşan bir gün önceki kâr/zarar durumunuzu gösterir. *Pozisyonlar ekranından fakrı sekmelere ulaşılması (Nakit&Repo, Yurtiçi Hisse, Yurtiçi Türev) mümkündür.

21 TM: TradeMaster Hesap Durumu - Hisse Senedi-Varant-VOB Net Pozisyon Ekranı 20 Günlük net pozisyonlarınızı görmek istediğiniz piyasayı seçmenize imkan verir. (Hisse veya VOB) Pozisyonunuzun bulunduğu ürünün (hisse, varant ve/veya vob) İMKB de ve VOB da geçerli olan sembolünü belirtir. Yapmış olduğunuz alış işlemlerinin ortalama fiyatını görmenizi sağlar. Alış ve satışlar sonucunda hesabınızda bulunan ürünün net adedini görebilirsiniz. Alış ve satışlar sonucunda o gün içinde seçmiş olduğunuz enstrümanda yarattığınız işlem hacmi Belirlemiş olduğunuz üründen (hisse, varant, vob sözleşme) yapmış olduğunuz alış adedini gösterir. İlgili üründen yapmış olduğunuz satış adedini gösterir. Gerçekleştirilmiş alım/satım işlemi sonucunda hesabınızda oluşan fiili kâr/zarar tutarını görmenize olanak sunar. Teminatlar Ekranı İşlem yapmak istediğiniz üründe pozisyon açmak için kullanabileceğiniz nakit teminat miktarını görüntüleyebilirsiniz. Seans içerisinde yapmış olduğunuz işlemler sonucunda hisse senedi, varant ve/veya sözleşme alımı için kullanabileceğiniz teminat miktarını görebilmenize imkan verir. Nakit olarak hesabınızdan çekebileceğiniz, boşta bulunan teminat miktarını gösterir. VOB da açmış olduğunuz pozisyon için ilgili borsa tarafından gerekli görülen başlangıç ve sürdürme teminatı tutarlarını görmenizi sağlar. VOB da açmış olduğunuz pozisyonda ters durumda kalmanız ve zarara uğramanız sonucunda ilgili borsa tarafından bildirilen teminat tamamlama çağrısı tutarını belirtir.

22 TM: TradeMaster Piyasa Listesi - Hisse Senedi-Varant-VOB 21 TradeMaster platformunda yer alan Piyasa alanından İMKB de ve VOB da işlem görmekte olan ürünler ile ilgili ile her türlü bilgiyle İş Yatırım raporlarına ve öneri listesine ulaşabilirsiniz. Fiyat İzleme Derinlik Detay Kayan Bar Fiyat İzleme Derinlik Detay Kayan Bar İMKB ve VOB da işlem görmekte olan bütün enstrümanları görebilir, dilediğiniz gibi liste oluşturabilir, Belirlemiş olduğunuz ürün bazında alım-satım işlemlerini yapabilir, Sütun düzenleyici kullanarak listede hisse senedi ile ilgili görmek istediğiniz bütün özellikleri ekrana koyabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz İMKB ve VOB da işlem görmekte olan ürünlerin alış-satış kademelerini ayrıntılı olarak izleyebilir, İlgili ürünün gün içi hareketlerini (yüksek, düşük, günlük değişim, tavan, taban fiyatları) takip edebilir, Dilediğiniz kadar derinlik ekranı açabilirsiniz. Görüntülemekte olduğunuz hisse senedinin İMKB de işlem görmekte olduğu Pazar bilgisine ulaşabilir, İMKB yönetmeliklerine göre hangi grupta işlem görmekte olduğunu görebilir, Seçmiş olduğunuz ürünün gün içinde oluşan fiyat seviyelerini görebilirsiniz. Günlük fiyat ve değişim oranlarını devamlı takip ettiğiniz borsada işlem görmekte olan ürünleri tek bir bant üzerinden kolayca ve başka sayfalara geçtiğinizde de takip etmenize olanak sağlayan, Akan yazı hızını dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir uygulamadır.

23 TM: TradeMaster Piyasa Listesi - Fiyat İzleme Ekranı - Hisse Senedi 22 TradeMaster platformunda yer alan Fiyat İzleme Ekranını kullanarak İMKB de işlem görmekte olan bütün hisse senetlerini tek ekrandan takip edebilir, dilediğiniz miktarda derinlik ekranı açabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İMKB de işlem gören hisse senetleri listesine ulaşabilir, hisse senedi sıralamasını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. İMKB de işlem gören hisse senetlerinizi manuel olarak tek tek eklemenize yardımcı olur. Mevcut Fiyat İzleme ekranını bütün olarak silmenize ve yeni bir ekran yaratmanıza olanak sağlar. Hisse senetlerinin son fiyatı ile bir önceki seans kapanışı fiyatının yönü hakkında bilgi verir. Fiyat İzleme ekranı üzerinde her hangi bir bölüm üzerinde çift tıklayarak istediğiniz hisse senedine ait derinlik ekranı bilgisine ulaşabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz hisse senedinde alım ve/veya satım için Mini İMKB ekranı açmanıza olanak sağlar.

24 TM: TradeMaster Piyasa Listesi - Fiyat İzleme Ekranı - VOB 23 TradeMaster platformunda yer alan Fiyat İzleme Ekranını kullanarak VOB da işlem görmekte olan bütün sözleşmeleri tek ekrandan takip edebilir, dilediğiniz miktarda derinlik ekranı açabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. VOB da işlem gören bütün sözleşmelere ulaşabilir, sözleşme sıralamasını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. VOB da işlem gören sözleşmeleri manuel olarak tek tek eklemenize yardımcı olur. Mevcut Fiyat İzleme ekranını bütün olarak silmenize ve yeni bir ekran yaratmanıza olanak sağlar. VOB da işlem gören sözleşmelerin son fiyatı ile bir önceki seans kapanışı fiyatının yönü hakkında bilgi verir. Fiyat İzleme ekranı üzerinde herhangi bir bölüm üzerinde çift tıklayarak istediğiniz hisse senedine ait derinlik ekranı bilgisine ulaşabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz hisse senedinde alım ve/veya satım yönlü için Mini İMKB ekranı açmanıza olanak sağlar. (Ayarlar bölümünden emir ekranını değiştirebilirsiniz.)

25 TM: TradeMaster Piyasa Listesi - Derinlik - Hisse Senedi-Varant-VOB 24 Belirlemiş olduğunuz İMKB ve/veya VOB da işlem görmekte olan ürünlerin alış-satış kademelerini ayrıntılı olarak izlemenize, ilgili ürünlerin gün içi hareketlerini takip edebilmenize olanak sağlar. Detay bilgilerini öğrenmek istediğiniz ürünün İMKB de veya VOB da geçerli sembolünü girerek aramanıza imkan verir. Belirlemiş olduğunuz ürünün gün içerisinde görmüş olduğu fiyat değerlerini görebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz ürünün ilk beş kademe alış ve satış kademelerini ve emir adetlerini görebilirsiniz. İlgili üründen geçen işlemleri lot, fiyat ve zaman olarak takip edebilirsiniz.

26 TM: TradeMaster Hisse Senedi Piyasa Listesi - Detay Ekranı 25 İşlem gerçekleştirmek istediğiniz hisse senedine ait detay bilgilerini (gün için yüksek, düşük değerler, ilgili hisse grubu A, B, C- gibi) görüntülemenize olanak sağlar. Detay bilgilerini öğrenmek istediğiniz hisse senedinin İMKB de geçerli sembolünü girerek aramanıza imkan verir. İlgili hisse senedinde piyasada geçen en son fiyatı gösterir. İlgili hisse senedinin İMKB yönetmeliklerine göre hangi grupta işlem görmekte olduğunu gösterir. Görüntülemekte olduğunuz hisse senedinin İMKB de işlem görmekte olduğu pazar bilgisine ulaşabilirsiniz. Detay bilgisine ulaşmak istediğiniz hisse senedinin isminin yazıldığı bölüm. İlk beş kademe alış ve satış yönünde oluşan fiyat ağırlıklarını görmenize imkan verir. Seçmiş olduğunuz hisse senedinde gün içinde oluşan fiyat seviyelerini görmenize imkan verir.

27 TM: TradeMaster Hisse Senedi Piyasa Listesi - Kayan Bar 26 Günlük fiyat ve değişim oranlarını devamlı takip ettiğiniz hisse senetlerini tek bir bant üzerinden kolayca ve başka sayfalara geçtiğinizde de takip etmenize olanak sağlayan, akan yazı hızını dilediğiniz gibi seçmenize yarayan bir uygulamadır. Enstrüman seçiminde kullanabileceğiniz ürünlerin gruplar bazında ayrıldığı bölüm. İlgili hisse senedinin İMKB yönetmeliklerine göre hangi grupta işlem görmekte olduğunu gösterir. Enstrümanların piyasada geçerli olan sembolünü görüntüleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz enstrümanı kayan bar üzerine koymanızı sağlar.

28 Sorularınız için 27 Pazarlama Müdürlüğü Mert Erdoğmuş Genel Müdür Yardımcısı + (90212) Can Pamir Müdür + (90212) Sinem Cireli Müdür Yardımcısı + (90212) Volkan Ermiş Bölüm Yönetmeni + (90212) Ebru Belhan Temel Uzman + (90212) Bahar Bahtiyar Uzman + (90212) Neşe Özkan Uzman + (90212) Hasan Alakuş Uzman Yardımcısı + (90212) Burada yer alan bilgiler İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından tanıtım ve bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup, herhangi bir hukuki bağlayıcılığı yoktur. Burada yer alan bilgiler, önceden yazılı izin alınmadan, hiçbir şekilde yayınlanamaz, kopyalanamaz, kaynak olarak gösterilemez, değiştirilemez, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz. Verilen bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değişikliğe uğrayabilir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu veri ve kaynakların kullanılması ile oluşturulacak yatırım kararları, mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu dokümana dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, maddi/manevi zarar, ziyan ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya herhangi bir çalışanı sorumlu tutulamaz.

TM: TradeMaster. TradeMaster

TM: TradeMaster. TradeMaster TradeMaster TM: TradeMaster 1 Yatırımcıların internet erişimi olan her yerden, hesapları ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmalarına, anlık piyasa verilerini inceleyerek BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası

Detaylı

VOB E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL DEĞERLER

VOB E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL DEĞERLER VOB E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan pencerelerden, VOB seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 9A13. 5 Kasım 2013

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 9A13. 5 Kasım 2013 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 9A13 5 Kasım 213 1 Performans & Finansal Sonuçlar 9A13 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasalarına Genel Bakış İş Yatırım Performansı Finansal Sonuçlar Beklentiler Bizi Tanıyın Ortaklık

Detaylı

Dayanak Pay Senetleri

Dayanak Pay Senetleri İş Yatırım Tek Hisse Senedine Dayalı Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar İşlem Esasları Aralık 2012 VİOP İşlem Esasları Dayanak Varlıklar Dayanak Pay Senetleri 1 Dayanak Kod Dayanak Şirket 1 ISCTR Türkiye İş

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç10. 17 Mayıs, 2010

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç10. 17 Mayıs, 2010 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç10 17 Mayıs, 2010 1 Performans & Finansal Sonuçlar 1Ç10 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasalarına Genel Bakış İş Yatırım Performansı Finansal Sonuçlar Beklentiler Bizi Tanıyın

Detaylı

AKBANK VOBFX-FOREKS KULLANIMI Ana Menülerin Ayarlanması Emir İletimi Portföy Takibi Ana Menülerin Ayarlanması Foreks programı default olarak bazı penceler ile beraber gelir, ancak bu klavuzda boş geldiği

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç Mayıs 2013

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç Mayıs 2013 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç13 17 Mayıs 213 1 Performans & Finansal Sonuçlar 1Ç13 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasalarına Genel Bakış İş Yatırım Performansı Finansal Sonuçlar Beklentiler Bizi Tanıyın Ortaklık

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç14. 3 Mayıs 2014

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç14. 3 Mayıs 2014 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç14 3 Mayıs 214 1 Performans & Finansal Sonuçlar 1Ç14 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasalarına Genel Bakış İş Yatırım Performansı Finansal Sonuçlar Bizi Tanıyın Ortaklık Yapısı

Detaylı

Açılan pencerede tarafınıza iletilen kullanıcı adı ve şifre ile oturum açabilirsiniz.

Açılan pencerede tarafınıza iletilen kullanıcı adı ve şifre ile oturum açabilirsiniz. Masa üstündeki ikon üzerine tıklayarak Tradexpress`i çalıştırabilirsiniz. Açılan pencerede tarafınıza iletilen kullanıcı adı ve şifre ile oturum açabilirsiniz. Oturum açmadan önce şifre değiştir kutucuğuna

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç16

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç16 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 1Ç16 4 Mayıs 2016 1 Performans & Finansal Sonuçlar 1Ç16 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasaları Finansal Sonuçlar Bizi Tanıyın Ortaklık Yapısı Faaliyetler 2 Aracılık Hizmetleri Yatırım

Detaylı

BorsaOnline. ebroker Kullanım Kılavuzu

BorsaOnline. ebroker Kullanım Kılavuzu BorsaOnline ebroker Kullanım Kılavuzu 1 BorsaOnline 1. BorsaOnline 2. Portföy 3. Hisse Senedi Emir Girişi 4. VİOP Emir Girişi 5. Bekleyen İşlemler 6. Gerçekleşen İşlemler 7. İptal Edilen İşlemler 8. Emir

Detaylı

PLATFORMLAR OSMANLI AKTİF TRADER

PLATFORMLAR OSMANLI AKTİF TRADER PLATFORMLAR OSMANLI AKTİF TRADER OSMANLI AKTİF TRADER Osmanlı Aktif Trader; Osmanlı Menkul e-şube üzerinden açabileceğiniz, Piyasayı online izleyebileceğiniz, E-şube ile aynı komisyon oranlarında, hisse

Detaylı

OSMANLI AKTİF TRADER İNDEKS

OSMANLI AKTİF TRADER İNDEKS OSMANLI AKTİF TRADER İNDEKS 1. Başlangıç 2. Emir Oluşturma 2.1 Koşullu Emirler Sekmesi 2.1.1 Koşul Seçenekleri 2.1.2 Emir Tanımlama Bölmesi 2.1.2.1 İMKB Senedi emri veriyorsanız 2.1.2.2 VOB Enstrümanı

Detaylı

OSMANLI AKTİF TRADER. Osmanlı Aktif Trader;

OSMANLI AKTİF TRADER. Osmanlı Aktif Trader; OSMANLI AKTİF TRADER Osmanlı Aktif Trader; Osmanlı Menkul e-şube üzerinden açabileceğiniz, Piyasayı online izleyebileceğiniz, E-şube ile aynı komisyon oranlarında, hisse senedi, Viop, varant, opsiyon piyasalarında

Detaylı

MENKUL KIYMET VERGİLENDİRME TABLOSU 2012

MENKUL KIYMET VERGİLENDİRME TABLOSU 2012 MENKUL KIYMET VERGİLENDİRME TABLOSU 2012 kurum kurum* Hisse senedi alım-satım kazancı (menkul kıymet yatırım ortaklığı hisse senedi hariç, gayrimenkul yatırım ortaklığı hisse senedi dahil) (1.1.2006 sonrasında

Detaylı

Global Menkul Değerler. Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu

Global Menkul Değerler. Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu Global Menkul Değerler Yeni Sanal Şube Kullanım Kılavuzu İÇERİK 1. Yeni Sanal Şube Hakkında... 4 2. Ekranlar... 4 2.1. Ana sayfa... 4 2.1.1. Varlıklarım... 5 2.1.2. Favoriler... 6 2.1.3. BIST 100-Artanlar-Azalanlar...

Detaylı

WEBFXPLUS. 1. Webfxplus, IMKB, VOB, Serbest Piyasa ve Yurtdışı Piyasaları olmak üzere çok geniş kapsamda piyasa verileri görüntülemenize imkân sunar.

WEBFXPLUS. 1. Webfxplus, IMKB, VOB, Serbest Piyasa ve Yurtdışı Piyasaları olmak üzere çok geniş kapsamda piyasa verileri görüntülemenize imkân sunar. WEBFXPLUS GENEL ÖZELLİKLER 1. Webfxplus, IMKB, VOB, Serbest Piyasa ve Yurtdışı Piyasaları olmak üzere çok geniş kapsamda piyasa verileri görüntülemenize imkân sunar. 2. Webfxplus sınırlandırılmamış, kişiselleştirilebilen

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A14. 7 Ağustos 2014

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A14. 7 Ağustos 2014 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A14 7 Ağustos 214 1 Performans & Finansal Sonuçlar 6A14 Bizi Tanıyın İş Yatırım Performansı Finansal Sonuçlar Bizi Tanıyın Ortaklık Yapısı Faaliyetler 2 Aracılık Hizmetleri

Detaylı

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A15

PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A15 PERFORMANS & FİNANSAL SONUÇLAR 6A15 4 Ağustos 215 1 Performans & Finansal Sonuçlar 6A15 Bizi Tanıyın Sermaye Piyasaları Finansal Sonuçlar Bizi Tanıyın Ortaklık Yapısı Faaliyetler 2 Aracılık Hizmetleri

Detaylı

İNTEGRAL MENKUL DEĞERLER HİSSE/VİOP E-ŞUBE İŞLEMLERİ

İNTEGRAL MENKUL DEĞERLER HİSSE/VİOP E-ŞUBE İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL DEĞERLER HİSSE/VİOP E-ŞUBE İŞLEMLERİ www.integralmenkul.com.tr adresinden GiRiŞ sekmesinden e-şubeye giriş yapılır Açılan pencereden BİST ya da VİOP seçilir E-şube giriş ekranı: Uzaktan

Detaylı

YATIRIM PORTALI E - Ş UBE

YATIRIM PORTALI E - Ş UBE YATIRIM PORTALI E - Ş UBE NEDEN OSMANLI MENKUL E-ŞUBE? Kolay hesap açma sürecimiz, Uygun komisyon oranlarımız, Ürün çeşitliliğimiz, Fonksiyon çeşitliliğimiz, Ürün bazında raporlama sistemimiz, Canlı destek

Detaylı

VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI

VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB) NEDİR? Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası A.Ş. Sermaye Piyasası Kanunu na tabi olarak ve Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuş,

Detaylı

TURKISH YATIRIM İNTERNET ŞUBESİ AÇILIŞ SAYFASI

TURKISH YATIRIM İNTERNET ŞUBESİ AÇILIŞ SAYFASI TURKISH YATIRIM İNTERNET ŞUBESİ DAHA HIZLI ve DAHA KOLAY İnternet şubede her sayfada sayaç bulunmaktadır. Böylelikle müşterilerimiz, şube üzerinde herhangi bir alanı tıkladığında sayaç sıfırlanacak; 20

Detaylı

Hisse Senetleri Piyasasında İşlem Gören Menkul Kıymetler

Hisse Senetleri Piyasasında İşlem Gören Menkul Kıymetler Hisse Senetleri Piyasasında İşlem Gören Menkul Kıymetler Hisse senetleri (Oydan Yoksunlar dahil), Borsa Yatırım Fonu Katılım Belgeleri, Aracı Kuruluş Varantları, Menkul kıymet sıfatına sahip olan Rüçhan

Detaylı

OSMANLI AKTİF TRADER. Osmanlı Aktif Trader;

OSMANLI AKTİF TRADER. Osmanlı Aktif Trader; OSMANLI AKTİF TRADER Osmanlı Aktif Trader; Osmanlı Menkul e-şube üzerinden açabileceğiniz, Ücretsiz olarak piyasayı online izleyebileceğiniz, E-şube ile aynı komisyon oranlarında, hisse senedi, viop, varant,

Detaylı

İş Yatırım Aracı Kuruluş Varantları

İş Yatırım Aracı Kuruluş Varantları 1 İş Yatırım Aracı Kuruluş ları Eğitim Seminerleri II. Adım Eylül 2010 Yurtiçi Piyasalar 2 Tanım nı Etkileyen Değişkenler Seçimi İş Yatırım Aracı Kuruluş ları Bileşenleri lara Yatırım Sonuç Nedir? 3 Teknik

Detaylı

VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI

VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI VOB VADELİ İŞLEMLER VE OPSİYON BORSASI Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB) NEDİR? Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası A.Ş. Sermaye Piyasası Kanunu na tabi olarak ve bakanlar kurulu kararı ile kurulmuş,

Detaylı

BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP)

BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) VİOP: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası 1 Borsa İstanbul (BIST) Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP), ekonomik veya finansal göstergeler ile sermaye piyasası

Detaylı

MetaTrader 4 ios. Kullanım Kılavuzu

MetaTrader 4 ios. Kullanım Kılavuzu İçerik İçerik 01 Kurulumu 02 Mevcut Hesaba Giriş (Demo / Real) 03 Çalışma Alanı Fiyatlar Grafik İşlem Tarihçe Ayarlar 04 Emir Girişi Pozisyon Açma Pozisyon Kapama 01 Kurulumu Kurulumu B urganfx setup dosyasını

Detaylı

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. YATIRIM PORTALI / E-ŞUBE

OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. YATIRIM PORTALI / E-ŞUBE OSMANLI MENKUL DEĞERLER A.Ş. YATIRIM PORTALI / E-ŞUBE Neden Osmanlı Menkul E-şube Kolay hesap açma sürecimiz, Uygun komisyon oranlarımız, Ürün çeşitliliğimiz, Fonksiyon çeşitliliğimiz, Ürün bazında raporlama

Detaylı

14. HİSSE SENETLERİ PİYASASI BİLGİSAYARLI ALIM - SATIM SİSTEMİNİN İŞLEYİŞİ

14. HİSSE SENETLERİ PİYASASI BİLGİSAYARLI ALIM - SATIM SİSTEMİNİN İŞLEYİŞİ 14. HİSSE SENETLERİ PİYASASI BİLGİSAYARLI ALIM - SATIM SİSTEMİNİN İŞLEYİŞİ 14.1 Giriş Ekranı Üyeler Hisse Senetleri Piyasası Bilgisayarlı Alım-Satım Sistemine Sisteme Giriş ekranından kendilerine ait olan

Detaylı

MATRİKS TRADER SEPET EMİR MODÜLÜ Arayüz Kullanım Dökümanı (Nisan 2012)

MATRİKS TRADER SEPET EMİR MODÜLÜ Arayüz Kullanım Dökümanı (Nisan 2012) Toplu Emir İşlemleri İçin MATRİKS TRADER SEPET EMİR MODÜLÜ Arayüz Kullanım Dökümanı (Nisan 2012) Sepet Emir Modülü nedir? Matriks Trader Sepet Emir Modülü, Matriks kullanıcılarına, birden fazla enstrümandan

Detaylı

Spekülatif: Korunma amacı taşımayan yatırımcıların gelecekteki piyasa beklentileri doğrultusunda kar amacı ile gerçekleştirdikleri işlemlerdir.

Spekülatif: Korunma amacı taşımayan yatırımcıların gelecekteki piyasa beklentileri doğrultusunda kar amacı ile gerçekleştirdikleri işlemlerdir. VİOP Nedir? VİOP, Borsa İstanbul A.Ş. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası nın kısaltmasıdır. Burada, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri alınıp satılır. Alınıp satılan bu sözleşmelere Türev araçlar da denir.

Detaylı

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

MATRİKS E-BROKER ELEKTRONİK İŞLEM PLATFORMU MATRİKS TRADER VE JAVA MATRİKS ENTEGRASYONLARI

MATRİKS E-BROKER ELEKTRONİK İŞLEM PLATFORMU MATRİKS TRADER VE JAVA MATRİKS ENTEGRASYONLARI MATRİKS E-BROKER ELEKTRONİK İŞLEM PLATFORMU MATRİKS TRADER VE JAVA MATRİKS ENTEGRASYONLARI İMKB ve VOB Emir İletim ve Yönetim Platformu MATRİKS E-BROKER ELEKTRONİK İŞLEM PLATFORMU NEDİR? E-Broker programı,

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 24/03/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - WebTrader. Sinem Yiğit

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - WebTrader. Sinem Yiğit Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü Kullanıcı Kılavuzu TradeMaster FX - WebTrader Ürün : TradeMaster FX - WebTrader Hazırlayan: Sinem Yiğit Değişiklik tarihi: 07.02.2012 Versiyon:

Detaylı

VOP-VİOP GEÇİŞİ. Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası

VOP-VİOP GEÇİŞİ. Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası VOP-VİOP GEÇİŞİ Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Borsa İstanbul, 3 Mayıs 2013 itibariyle VOB un %100 hissedarı olmuştur. Tüm Vadeli İşlem ve Opsiyon sözleşmeleri 5 Ağustos 2013 Pazartesi günü itibari ile

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 07/03/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012

TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 TRADEBOX EĞİTİMİ 2012 İçerik Tablosu 1. Oturum Açma ve Kapatma 2. Çalışma Alanı Yaratma ve Ayarlar 3. İşlem Yapma a. Hisse İşlemleri b. Vadeli Kontrat İşlemler 4. Emir Türleri 5. Hesap Bilgileri 6. Haberler

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - iphone. Sinem Yiğit

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - iphone. Sinem Yiğit Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü Kullanıcı Kılavuzu TradeMaster FX - iphone Ürün : TradeMaster FX - iphone Hazırlayan: Sinem Yiğit Değişiklik tarihi: 07.02.2012 Versiyon: 1,0

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 23/01/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 02/12/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone

OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone OSMANLI MENKUL FX Trader IPhone Döküman İçeriği 2.15 Osmanlı Menkul FX Trader IPhone Ekranları... 3 2.15.1 FX Ana Menü... 3 2.15.2 Fiyat İzleme Ekranı:... 4 2.15.3 Hesap Bilgisi Ekranı:... 5 2.15.4 Açık

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 07/01/2015 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

Tera Menkul FX Platformu Kullanıcı Kılavuzu

Tera Menkul FX Platformu Kullanıcı Kılavuzu Tera Menkul FX Platformu Kullanıcı Kılavuzu MetaTrader4 Kullanım Rehberi GENEL GÖRÜNÜM Metatrader temel olarak 3 bölümden oluşur. Bunlar sırasıyla Piyasa Gözlem Ekranı, Grafik Ekranı ve Terminal Ekranıdır.

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 31/10/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Nasıl Đşlem Yapılır? Vadeli Đşlem Alım-Satımı Giriş Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Đlgili işlem fonksiyonları

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - Ipad. Sinem Yiğit

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMaster FX - Ipad. Sinem Yiğit Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü Kullanıcı Kılavuzu TradeMaster FX - Ipad Ürün : TradeMaster FX - Ipad Hazırlayan: Sinem Yiğit Değişiklik tarihi: 07.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet:

Detaylı

Emtia Varantları. Eğitimin Konusu: Eğitimin Amacı: Kimler İçin Uygundur: Emtia Varantları Hakkında Herşey

Emtia Varantları. Eğitimin Konusu: Eğitimin Amacı: Kimler İçin Uygundur: Emtia Varantları Hakkında Herşey YASAL UYARI UYARI Burada yer alan bilgiler İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Tarafından bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni 28.04.2014

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni 28.04.2014 Endeks 30 Nisan Kontratı Kapanış 87,225 Hacim (Bin TL) Değişim -1,61% 1.586.953 Geçen haftayı satış ağırlıklı kapatan endeks kontratlarının, yeni haftaya da zayıf başlamasını beklemekteyiz. Haftaya başlarken

Detaylı

VADELİ İŞLEMLER ve BUĞDAY VİOP

VADELİ İŞLEMLER ve BUĞDAY VİOP VADELİ İŞLEMLER ve BUĞDAY VİOP SPOT İŞLEM İşlemin takası bire bir gerçekleşir 100,000 USDTRY alış @ 3.0000 100,000 USD 300,000 TL 2 VADELİ İŞLEM Takas ileri bir tarihtedir. Genelde kar/zarar netleştirilir.

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 28/02/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ 1. Artık alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız. Sizlere ücretsiz olarak sunduğumuz piyasa izleme ekranına ulaşmak için İnternet

Detaylı

BISTECH Emir Sistemi Geçişi 30 Kasım 2015

BISTECH Emir Sistemi Geçişi 30 Kasım 2015 BISTECH Emir Sistemi Geçişi 30 Kasım 2015 Yapılması Planlanan Değişiklikler - I Öğle arasında açılış yapılarak bir işlem gününde tek seans uygulaması, Gün ortasında 12:30-13:30 arasında tek fiyat işlem

Detaylı

Garanti Yatırım FX Trader Java İşlem Platformu

Garanti Yatırım FX Trader Java İşlem Platformu Garanti Yatırım FX Trader Java İşlem Platformu Döküman İçeriği 2.13 Garanti FX Trader Java... 3 2.13.1 FX Ana Menü... 3 2.13.2 FX Fiyat İzleme ve Emir Ekranları:... 3 2.13.3 FX Teminat İzleme Alanı:...

Detaylı

İMKB VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI. Aralık 2012

İMKB VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI. Aralık 2012 İMKB VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI Aralık 2012 Piyasa Genel Özellikleri Takas Merkezi ile bağlantılı emir öncesi ve işlem sonrası risk yönetimi (pre-order and post trade margining) Portföy bazında teminatlandırma

Detaylı

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti oyların yaklaşık %50 sini alarak tek başına iktidar oldu.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti oyların yaklaşık %50 sini alarak tek başına iktidar oldu. Ekonomik Gündem 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti oyların yaklaşık %50 sini alarak tek başına iktidar oldu. Fitch İsviçre ve Kazakistan ın kredi notunu teyit etti. Kolombiya Merkez Bankası

Detaylı

FXBOX METATRADER4 KULLANIM KILAVUZU. Mart 2012

FXBOX METATRADER4 KULLANIM KILAVUZU. Mart 2012 FXBOX METATRADER4 KULLANIM KILAVUZU Mart 2012 İçerik Tablosu 1. Oturum Açma, Kapatma ve Şifre Değiştirme 2. Çalışma Alanı 3. İşlem Yapma 4. Emir Türleri 5. Hesap Bilgileri 6. Grafik 1. Oturum Açma, Kapatma

Detaylı

BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP)

BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) BIST Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) VİOP: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası 1 Borsa İstanbul (BIST) Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP), ekonomik veya finansal göstergeler ile sermaye piyasası

Detaylı

ANDROID CİHAZLAR İÇİN META TRADER 4 KULLANIM KILAVUZU

ANDROID CİHAZLAR İÇİN META TRADER 4 KULLANIM KILAVUZU ANDROID CİHAZLAR İÇİN META TRADER 4 KULLANIM KILAVUZU Öncelikle android markete (https://play.google.com) gidilerek arama kısmına Meta Trader 4 yazılır. Arama sonuçlarında aşağıdaki gibi programın logosu

Detaylı

Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir?

Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir? Tek Fiyat İşlem Yöntemi Nedir? Tek fiyat yöntemi, belirli bir zaman dilimi boyunca emirlerin eşleştirme yapılmaksızın İMKB Hisse Senetleri Piyasası Alım-Satım Sistemine kabul edilip, bu süre sonunda en

Detaylı

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni

Vadeli İşlemler Piyasası Bülteni Endeks 30 Ekim Kontratı Kapanış 94.350 Değişim -0.34% 1,078,592 Günü dün %0,34 dolayında değer kaybı ile kapatan VİOP tarafında endeks kontratlarının, bugün güne hafif yukarıda başlayacağını düşünüyoruz.

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem Ekonomik Gündem Küresel hisse senetlerinde toparlanmalar dün hız kazandı. Çin borsalarının öncülüğünde Avrupa ve ABD borsalarında değer kazançları haftaya yapılacak FED toplantısı öncesinde piyasaların

Detaylı

MATRİKS TRADER FX İŞLEMLERİ (Mayıs 2012)

MATRİKS TRADER FX İŞLEMLERİ (Mayıs 2012) MATRİKS TRADER FX İŞLEMLERİ (Mayıs 2012) MATRİKS DENEME ORTAMI Matriks Trader Deneme Ortamı, Matriks Trader programının, sanal bir hesap yaratılarak gerçek hesaba giriş yapmadan kullanılmasına olanak sağlar.

Detaylı

VARANT BÜLTENİ 31.01.2014. Hisse Senedi Piyasası. Döviz Piyasası

VARANT BÜLTENİ 31.01.2014. Hisse Senedi Piyasası. Döviz Piyasası VARANT BÜLTENİ 31.01.2014 Hisse Senedi Piyasası Hisse senetleri piyasası güçlü satışların ardından dün düşük işlem hacmiyle bir miktar toparlandı ve %1 artarak 62.701 seviyesinde kapattı. Ekonomi Bakanı

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 09/04/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU

BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU BorsaCepte ile portföyünüze mobil erişiminizin olduğu her yerden 7 gün 24 saat ulaşıp gerçek zamanlı olarak işlem yapabilir; hisse senedi ve VOB verilerini,

Detaylı

MATRİKS TRADER DERİNLİKLİ EMİR EKRANI

MATRİKS TRADER DERİNLİKLİ EMİR EKRANI MATRİKS TRADER DERİNLİKLİ EMİR EKRANI Versiyon 7.1.1 10.8.2014 Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. DERİNLİKLİ EMİR EKRANI İÇİNDEKİLER : 1. GÖRÜNÜM-KISIMLAR 1.1. Hesap Bilgi Paneli 1.2. Emir Giriş Paneli

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Ürün : Değişiklik tarihi: 26.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Kullanıcı Kılavuzu. Ürün : Değişiklik tarihi: 26.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 26.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

FX Matriks İşlem Platformu

FX Matriks İşlem Platformu FX Matriks İşlem Platformu 25/8/2014 Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. İçerik Matriks FX İşlemleri... 2 1 FX Ana Menü... 2 2 FX Fiyat izleme ve emir ekranları:... 2 3 FX Teminat İzleme Alanı:... 3

Detaylı

iphone ve ipad İşletim Sistemlerinde MetaTrader 4 İşlem Platformu KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

iphone ve ipad İşletim Sistemlerinde MetaTrader 4 İşlem Platformu KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU iphone ve ipad İşletim Sistemlerinde MetaTrader 4 İşlem Platformu KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1- KURULUM 2- HESABA GİRİŞ 3- KULLANIM DETAYLARI 4- İŞLEM AÇMA 5- İŞLEM KAPATMA 1.KURULUM itunes

Detaylı

Günlük Teknik Analiz Bülteni

Günlük Teknik Analiz Bülteni Endeksler Kapanış Değişim (%) BIST 100 Endeksi BIST 100 77,808 0.84 Destekler Dirençler BIST 30 95,222 0.84 Sınai 83,032 0.82 I 77,400 III 79,600 Mali 103,370 0.84 II 76,700 II 79,000 Hizmetler 49,068

Detaylı

Ek 1 - İMKB Bilgileri Listesi

Ek 1 - İMKB Bilgileri Listesi (A) İMKB Bilgilerinin Üzerinden Kullanımı ve Dağıtımı İMKB Bilgilerinin kullanımı ve dağıtımının yapılabileceği Açık ve Kapalı Dağıtım Ortamı bilgisi aşağıda verilmiştir. Bilgi Eşanlı Gecikmeli Gün sonu

Detaylı

Teknik Strateji Bülteni

Teknik Strateji Bülteni BIST 100 Teknik Görünüm 75.366 seviyesinden haftayı kapanan BİST100 Mayıs başında gerilediği 200 haftalık ortalamaların üzerinde kalmaya çalışsa da artarda ikinci hafta kapanışlarını 200 haftalık ortalama

Detaylı

DAX Varantları. Eğitimin Konusu: Eğitimin Amacı: Kimler İçin Uygundur:

DAX Varantları. Eğitimin Konusu: Eğitimin Amacı: Kimler İçin Uygundur: YASAL UYARI UYARI Burada yer alan bilgiler İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Tarafından bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı

A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu İçindekiler: 1- Demo Hesap Açılışı (Gerçek Hesap Girişi) 2- Genel Görünüm 3- Alım-Satım İşlemleri 4- Stop-Limit İşlemleri 5- Pozisyon Kapatma 6- Grafiklerin Kullanımı

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. TradeMasterFX Meta. Ürün : Değişiklik tarihi: 20.12.2011 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Meta

Kullanıcı Kılavuzu. Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. TradeMasterFX Meta. Ürün : Değişiklik tarihi: 20.12.2011 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Meta Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Meta Ürün : TradeMasterFX Meta Değişiklik tarihi: 20.12.2011 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Meta Kullanıcı Kılavuzu Gizlilik, Uyarı ve

Detaylı

MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ

MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ MATRİKS MARCO POLO NETWORKS ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ Yurtdışı Borsalara Emir İletim ve Yönetim Platformu Nisan 2012 MATRİKS MPN ENTEGRASYON VE EMİR YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? MPN Entegrasyon ve

Detaylı

GDMFX MT4 İKİLİ OPSİYON YATIRIM KILAVUZU

GDMFX MT4 İKİLİ OPSİYON YATIRIM KILAVUZU GDMFX MT4 İKİLİ OPSİYON YATIRIM KILAVUZU İKİLİ OPSİYON HESABI AÇMAK 1. MetaTrader 4 platformu üzerinde tek bir hesapla hem İkili Opsiyon, hem de Forex ticareti yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web

Detaylı

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu İçindekiler: FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu 1- Demo Hesap Açılışı 2- Genel Görünüm 3- Alım-Satım İşlemleri 4- Stop-Limit İşlemleri 5- Pozisyon Kapatma 6- Grafiklerin Kullanımı 7- Göstergeler

Detaylı

VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR 1- Vadeli işlem sözleşmesi nedir? Vadeli işlem sözleşmeleri, dayanak varlığın önceden belirlenen bir fiyattan ya da önceden belirlenen bir tarihte

Detaylı

iphone 4 ve ipad İşletim Sistemlerinde Meta Trader 4 İşlem Platformunun Kullanılması

iphone 4 ve ipad İşletim Sistemlerinde Meta Trader 4 İşlem Platformunun Kullanılması iphone 4 ve ipad İşletim Sistemlerinde Meta Trader 4 İşlem Platformunun Kullanılması İçindekiler 1 - Kurulum 2. Sayfa 2 Hesaba Giriş 3. Sayfa 3 Kullanım Detayları 4. Sayfa 4 İşlem Açma 5. Sayfa 5 İşlem

Detaylı

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR

BIST 50 SENETLERİNDEN İŞLEM HACMİ EN ÇOK ARTANLAR 03/09/2014 TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ Bu Doküman HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş Araştırma Bölümü tarafından değil, HSBC Türkiye satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu dokümandaki tüm tavsiyeler hazırlayanın

Detaylı

HESABINIZA GİRİŞ YAPMAK İÇİN:

HESABINIZA GİRİŞ YAPMAK İÇİN: 1. SÜRÜM KONTROLÜ: Matriks Trader'ı kullanabilmeniz için, Matriks programınızın sürümünün 2.7.6 ve üzeri olması gerekmektedir. Sürüm kontrolünü, Matriks menüsünün üzerinde fare imlecini bekleterek yapabilirsiniz.

Detaylı

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu OCAK 2012 PLATFORMUN BAŞLATILMASI Program indirme linki: http://www.gedik.com/liveupdate/gedikforex4setup.zip Program çift tıklayarak başlatılır. Açılan pencere İleri butonu

Detaylı

VOB ve Emtia Piyasaları

VOB ve Emtia Piyasaları 3 Aralık, 2010 VOB ve Emtia Piyasaları Yaman Başaran Genel Müdür Yardımcısı Fats and Oils Conference, İstanbul Kuruluş Aşamasından Bugüne Üye Sayımız: 98 Rekor İşlem Hacmi: 3 milyar 129 milyon TL CFTC

Detaylı

Aracı Kuruluş Varantları Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı İş Yatırım İMKB 30 Endeks Varantları. 20 Şubat 2010,

Aracı Kuruluş Varantları Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı İş Yatırım İMKB 30 Endeks Varantları. 20 Şubat 2010, Aracı Kuruluş Varantları Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı İş Yatırım İMKB 30 Endeks Varantları 20 Şubat 2010, Aracı Kuruluş Varantı Tanım 1 Yeni Jenerasyon Ürünler Yeni Adım Spot Yapılandırılmış Ürünler

Detaylı

ideal Portföy Modülü Kullanımı

ideal Portföy Modülü Kullanımı ideal Portföy Modülü Kullanımı v2.80 1- ideal Araç Çubuğundaki sepet şeklindeki ikona ( ) basılarak veya ana menüden tıklanarak Portföy Penceresi açılır. Ekrana aşağıdaki pencere açılır 2- Hesap eklemek

Detaylı

Demo Talebi...3. Demo Kullanıcı Girişi...4. Şifre Değiştirme...5. Order Ticket DOMTrader Değişikliği...7. Kotasyon Ekleme- 2. Alternatif...

Demo Talebi...3. Demo Kullanıcı Girişi...4. Şifre Değiştirme...5. Order Ticket DOMTrader Değişikliği...7. Kotasyon Ekleme- 2. Alternatif... KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Demo Talebi...3 Demo Kullanıcı Girişi...4 Şifre Değiştirme...5 Gerçek Hesap Girişi...6 Order Ticket DOMTrader Değişikliği...7 Kotasyon Ekleme- 1. Alternatif...9 Kotasyon Ekleme-

Detaylı

Hisse Senedi / Büyük irket / Madencilik Koza Altın Bloomberg: KOZAL TI

Hisse Senedi / Büyük irket / Madencilik Koza Altın Bloomberg: KOZAL TI Hisse Senedi / Büyük Şirket / Madencilik Koza Altın Bloomberg: KOZAL TI Reuters: KOZAL IS 17/04/2013 Şirket Güncelleme GÖZDEN GEÇİRİLİYOR Altın fiyatına göre hassasiyet analizi Altın fiyatlarında yaşanan

Detaylı

FED in faizi Eylül de artırma ihtimali veri sonrası yüzde 26 dan yüzde 34 e yükseldi. G20 den Çin e kur savaşları için ciddi uyarılarda bulunuldu.

FED in faizi Eylül de artırma ihtimali veri sonrası yüzde 26 dan yüzde 34 e yükseldi. G20 den Çin e kur savaşları için ciddi uyarılarda bulunuldu. Ekonomik Gündem Geçen hafta Cuma günü ABD de açıklanan Tarım Dışı rakamları beklentilerin altında kalarak Ağustos ayında 173 bin kişi arttı. 215 lik artış beklentisine karşın Temmuz ayındaki yukarı yöndeki

Detaylı

Meta Trader 4 Android Sistem Kurulum Detayları

Meta Trader 4 Android Sistem Kurulum Detayları Meta Trader 4 Android Sistem Kurulum Detayları İnternet Explorer dan https://play.google.com/store/apps/details?id=net.metaquotes.metatraer4 sayfasına girilir. Sol köşedeki yükle butonuna basılır. Çıkan

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Ürün : Değişiklik tarihi: 25.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX iphone. TradeMasterFX iphone Kullanıcı Kılavuzu

Kullanıcı Kılavuzu. Ürün : Değişiklik tarihi: 25.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX iphone. TradeMasterFX iphone Kullanıcı Kılavuzu İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX iphone Ürün : TradeMasterFX iphone Değişiklik tarihi: 25.07.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX iphone Kullanıcı Kılavuzu Gizlilik, Uyarı

Detaylı

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu 1 İçindekiler 1. Program Kurulumu 2. Hesabınızın Tanımlanması 3. Meta Trader 4 Ekran Kullanım Özellikleri 4. Emir Gönderilmesi 2 1. Programın Bilgisayarımıza Kurulumu

Detaylı

Meta Trader 4 iphone Kurulum Detayları. itunes üzerinden AppStore / MetaTrader 4 aratılır.

Meta Trader 4 iphone Kurulum Detayları. itunes üzerinden AppStore / MetaTrader 4 aratılır. Meta Trader 4 iphone Kurulum Detayları itunes üzerinden AppStore / MetaTrader 4 aratılır. Yükleme işleminden sonra uygulama açılarak Login with existing account seçeneği tıklanır. Gelen Servers ekranına

Detaylı

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı tüm fotoğraf sütüdyolarına hitap etmektedir. A-) Güvenli hızlı ve çok

Detaylı

Teknik Strateji Bülteni

Teknik Strateji Bülteni BIST 100 Teknik Görünüm Kapanışını 79.756 seviyesinden gerçekleştiren BİST, açılış ardından 78.000-77.400 aralığında denge arayışında olacaktır. 77.400 altına sarkmalarda ise 76.000 seviyeleri hedefine

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem Ekonomik Gündem Bugün takip edilecek önemli ekonomik gelişmelerde Avrupa seansında Almanya Toptan Satış Fiyat Endeksi, Türkiye Cari Hesapları, İngiltere Ortalama Gelir Endeksi, İşsizlik Başvuruları ve

Detaylı