VAKIF EMEKLİLİK YAŞAM KULÜPLERİ HÜKÜM VE KOŞULLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VAKIF EMEKLİLİK YAŞAM KULÜPLERİ HÜKÜM VE KOŞULLARI"

Transkript

1 VAKIF EMEKLİLİK YAŞAM KULÜPLERİ HÜKÜM VE KOŞULLARI

2 TANIMLAR GENEL ŞARTLAR Asistans Hizmeti: Bu dokümanda detayları bulunan ve Vakıf Emeklilik tarafından belirli şartlar ve limitler çerçevesinde sağlanan hizmetler. Asistans Vakası: Üye tarafından Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi aranarak talep edilen ve Bölüm II de tanımlanan her türlü vaka. Üye: Şirket ile yapılan sözleşme gereği Türkiye de ikamet eden, Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri üyesi. Bedensel Zarar/Yaralanma: Hastalık ve rahatsızlık dışında, tamamen ve direkt olarak bir kaza sonrasında ve bu Anlaşma geçerliyken gerçekleşen ciddi tıbbi sebepler ve Üye nin hayatını tehlikeye sokan önemli yaralanmalar. Araç: Ticari veya profesyonel anlamda yolcu ve/veya malların taşınması ve/veya kiralanması amacı ile kullanılan araçlar hariç, ağırlığı Kg ı geçmeyen dört tekerlekli binek, 4x4 jeep tipi araçlar. Kaza: Üye nin kontrolü dışında bir etkene bağlı olarak meydana gelen, tıbbi tetkik ve muayenelerle kanıtlanabilecek bedensel yaralanma ve/veya hastalıklara sebep olan ani olay. Konut: Üye nin, Vakıf Emeklilik e yazılı olarak bildirdiği, sonradan değişmesi durumunda da değişikliğini bildirdiği ve sürekli olarak ikamet ettiği, Türkiye sınırları içinde bulunan, ticari amaçla kullanılmayan konut.

3 GENEL ŞARTLAR Daimi İkametgah: Üye nin Türkiye de ikamet ettiği, BES teklif formunda belirtilmiş adresi. Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları: İndirimli check-up hizmetleri sağlayan hastane, poliklinik vb. kurum ve kuruluşlar. COĞRAFİ KAPSAM Bölüm II de belirtilen Asistans Hizmetleri, aksi belirtilmedikçe tüm Türkiye de geçerlidir. ZAMAN AŞIMI Asistans Hizmetleri kapsamındaki her türlü Asistans Vakası, vakanın başlangıç tarihi ve üyenin Yaşam Kulüpleri geçerlilik süresi çerçevesinde ilgili referans yılında geçerli olacaktır. YAŞ SINIRI Bu sözleşme kapsamında yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu sözleşme kapsamında belirtilen teminat limitlerinin aşılması durumunda, limiti aşan meblağlar Üye tarafından karşılanacaktır.

4 Sağlık Kulübü Diş Sağlığı, Psikolojik Destek, Sağlıklı Beslenme, Medikal 2.Görüş, İndirimli Sağlık Check-up, Medikal Asistans Hobi Kulübü Hobi Kulüpleri, Psikolojik Destek, Kişisel Çözüm Danışmanı, VIP Hizmetler, Alışveriş İndirimi, Medikal Asistans Destek Kulübü Konut ve Araç Asistans, Yaşam Destek, Kişisel Çözüm Danışmanı, VIP Hizmetler, Alışveriş İndirimi, Medikal Asistans Elit Kulüp Diş Sağlığı, İndirimli Sağlık Check-up, Sağlıklı Beslenme, Psikolojik Destek, Medikal 2.Görüş, Kişisel Çözüm Danışmanı, VIP Hizmetler, Alışveriş İndirimi, Hobi Kulüpleri, Medikal Asistans Plus Elit Plus Kulüp Diş Sağlığı, İndirimli Sağlık Check-up, Sağlıklı Beslenme, Psikolojik Destek, Medikal 2.Görüş, Kişisel Çözüm Danışmanı, VIP Hizmetler, Alışveriş İndirimi, Hobi Kulüpleri, Yaşam Destek, Konut ve Araç Asistans, Medikal Asistans Plus

5 DİŞ SAĞLIĞI Vakıf Emeklilik Yaşam Kulübü içerisinde yer alan Sağlık, Elit ve Elit Plus Kulüp Üyeleri Türkiye de 50 il, 100 anlaşmalı kurum ağı ile aşağıdaki hizmetlerin ilk seanslarından ücretsiz olarak faydalanma hakkına sahiptir. Diğer hizmetler ve sonraki seanslar için kendilerine Türk Diş Hekimleri Birliği nin sağladığı taban fiyat tarifesi üzerinden sunulmaktadır. Diş hekimi Muayenesi Diş Röntgen Filmi Diş Taşı Temizliği (Alt ve Üst çene) Diş Sağlığı Hizmetinden Yararlanma Süreci: Diş Sağlığı hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak, hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Ad, Soyad, - BES Sözleşme No, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesi - Üye olunan kulüp bilgisi - Randevu alınmak istenen il, tarih ve saat bilgisi verilir. Operatör aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. İNDİRİMLİ SAĞLIK CHECK-UP Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri içerisinde yer alan Sağlık, Elit ve Elit Plus Kulüp Üyeleri, Türkiye de 54 ilde bulunan 125 anlaşmalı kurumdan imdirimli sağlık check-up hizmeti alma hakkına sahiptir. Üye, Çağrı Merkezini arayarak randevu talebinde bulunup, check-up hizmet bedelini ödedikten sonra hizmeti almaya hak kazanır.

6 İndirimli Sağlık Check-up Hizmetinden Yararlanma Süreci: İndirimli Sağlık Check-up hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak, hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; -Adı, Soyad -BES Sözleşme No, -TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesi -Telefon numarasını, -Üye olunan kulüp bilgisini, -Talep edilen check-up paketi, -Check-up yaptırmak istenilen gün ve saat aralığını, -Hizmet almak istenilen il-semt vb detayların iletilmesi gerekmektedir. Operatör aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Bu bilgiler ışığında; müşteri temsilcisi anlaşmalı kurumlardan Üye nin talep ettiği il ve semte yakın olan kurum bilgilerini Üye ye sunar, Üye nin tercihi doğrultusunda ilgili kurumdan randevu alınır. Check-up paketinin bedeli; rezervasyon işlemleri sırasında, telefonda kredi/ banka kartı kullanmak sureti ile yapılmalıdır. Ödemesi yapılmayan randevular geçerli olmayacaktır. Tüm randevular hafta içi hergün 09:00-17:00 saatlerinde yaptırılabilmektedir. Hafta içi 17:00 den sonra gelen talepler not edilerek ertesi gün, istenilen gün ve saat için organize edilir. Hafta sonu ve resmi/dini bayram ve tatil günlerinde gelen randevu talepleri ise tatil bitiminde karşılanır. Çağrı Merkezini arayarak randevu almayan ya da kendisinin direkt kurumu arayarak randevu alan ya da ödemesini yapmadan direkt kuruma giden Üyeler in yaşayacakları memnuniyetsizlikten Vakıf Emeklilik sorumlu değildir.

7 SAĞLIKLI BESLENME Vakıf Emeklilik Sağlık, Elit ve Elit Plus Kulüpleri Üyeleri, Türkiye çapında 33 ilde bulunan 84 anlaşmalı kurumda bulunan üst düzeydeki Diyetisyenlerden bu hizmeti aşağıdaki koşullarda alabilme hakkına sahiptir. İlk seans ücretsiz Diğer Seanslarda, seans başına %30 a varan indirim. Sağlıklı Beslenme Hizmetinden Yararlanma Süreci: Sağlıklı Beslenme hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak, hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adı, Soyad - BES Sözleşme No, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesi - Üye olunan kulüp bilgisini, - Telefon numarasını, - Randevu alınmak istenen tarih ve saat bilgisi, - Hizmet almak istenilen il-semt vb. detayların iletilmesi gerekmektedir. Operatör aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. PSİKOLOJİK DESTEK İnsanlar artan gündelik hayattaki sorunların bazılarıyla tek başlarına mücadele edebilirken, bazılarıyla ise edememektedirler. Bazı problemler tam olarak analiz edilemediğinden veya doğru başa çıkma tekniklerinin bilinememesinden dolayı çözümsüz kalmaktadır. İşte bu çözümsüz kalan problemlerin çözümünde Psikolojik Destek, sorunların daha iyi analiz edilip, etkin çözümlerin bulunmasında rehberlik edecektir. Vakıf Emeklilik Sağlık, Hobi, Elit ve Elit Plus Kulüp Üyeleri Psikolojik Destek hizmetini Türkiye çapında 24 ilde bulunan 52 anlaşmalı kurumdan aşağıdaki koşullarla alma hakkına sahiptir.

8 İlk seans ücretsiz Diğer seanslarda, seans başına %30 a varan indirim. Psikolojik Destek Hizmetinden Yararlanma Süreci: Psikolojik Destek hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak, hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adı, Soyad - BES Sözleşme No, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesi - Üye olunan kulüp bilgisini, - Telefon numarasını, - Randevu alınmak istenen tarih ve saat bilgisi, - Hizmet almak istenilen il-semt vb. detayların iletilmesi gerekmektedir. Operatör aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. MEDİKAL İKİNCİ GÖRÜŞ Bu hizmet kapsamında, Vakıf Emeklilik Sağlık, Elit ve Elit Plus Kulüp üyeleri, teşhis edilen aşağıda yazılı kritik hastalıklarla ilgili en iyi tetkik ve tedavi yöntemine ulaşabilmeleri için Türkiye genelinde ve/veya Amerika Birleşik Devletleri nde konunun uzmanı sağlık kuruluşlarından tıbbi görüş alma olanağına sahiptir. Kapsam Dâhilindeki Kritik Hastalıklar: Belirli bir tedavi sürecinden geçmiş ileri evre Metastik Kanser, Organ Yetmezlikleri, Alzheimer, Parkinson, HIV Enfeksiyonları, Kardiyomyopatiler,

9 Spinal Kord Tümörleri ve cerrahi/prosedürel işlem gerektiren durumlar Multiple Skleroz, Kalp Kapak Hastalıkları, Pediatrik Nöroşirurjik durumlar Pediatrik Kardiyak Hastalıklar. İnme Felç Kanser Böbrek Yetmezliği Körlük Multiple Sclerosis (MS) *Teşhis ve tedavisi belirlenen ya da teşhis edilemeyen tehlikeli ve kritik hastalıklar dahildir. HİZMETLER Vakıf Emeklilik, yukarıdaki listede bulunmayan hastalıklarla ilgili olarak Medikal Ekibi nin vereceği karar neticesinde Medikal İkinci Görüş organize edebilir. Karar, söz konusu hastalığın/hastalıkların T.C. sınırları içinde var olan sağlık olanaklarının yeterli olmadığı durumları dikkate almak esasına dayanır. Medikal İkinci Görüş hizmetinden yararlanabilmek için dikkate alınacak kriterler aşağıdaki gibi olacaktır: Üye yi tedavi eden doktorun detaylı epikriz raporu ve yapılan tüm tetkiklerin sonuçları gereklidir. Tüm tetkik ve raporlar iletildikten sonra 4-6 hafta içerisinde teşhis ve tedaviyle ilgili Üye ye geri dönüş sağlanır. Gerek duyulduğu takdirde, raporun hazırlanabilmesi için gereken başka bilgi/ belgeler üyeden istenebilir. Üye den ilk Medikal İkinci Görüş için muafiyet veya ek ödeme talep edilmeyecektir. Üye den gelen aynı tıbbi durum için ikinci kez Medikal İkinci Görüş talepleri değerlendirmeye alınacaktır. Üye, Medikal İkinci Görüş hizmetini ikinci kez farklı bir tıbbi durum için yaptırmak isterse, hizmet bedeli ödemeyecektir.

10 Medikal İkinci Görüş Hizmetinden Yararlanma Süreci: Medikal İkinci Görüş hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adı, Soyad - BES Sözleşme No, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesi - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını bildirir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Kulüp üyeliği aktif olan Üyeler den, hastalığına ilişkin sözlü ve yazılı bilgibelgeler (test-tahlil sonuçları, doktor raporları vb.) talep edilir. Hizmet; tüm bilgi ve belgelerin iletilmesi itibari ile başlar. Mücbir sebeplerden ortaya çıkan gecikmeler hariç, Medikal İkinci Görüş hizmetine ilişkin sonuçlar yurtdışında ortalama 4 hafta, maksimum 6 hafta, yurtiçinde ise ortalama 1 hafta, maksimum 2 haftada Üye ye ulaştırılmaktadır. MEDİKAL ASISTANS Vakıf Emeklilik Sağlık, Hobi ve Destek Kulüpleri üyeleri Medikal Asistans hizmetinden yararlanma hakkına sahiptir. Tıbbi Bilgi ve Danışma Üye nin karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak, Medikal Ekip tarafından bilgi verilir. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildirilir. Karşılaşılan sağlık problemi konusunda alınması gereken önlemlerle ilgili tavsiyede bulunulur ancak tanı konmaz, ilaç önerilmez. Tıbbi Nakil (Ambulans) / Konuta Doktor Gönderimi Bu teminat ile Üye nin Türkiye sınırları içerisinde ikamet ettiği konuta kendisinin ve yakınlarının, Dünya Sağlık Örgütü nün tanımladığı kriterlere göre ani hastalığı

11 veya yaralanması durumunda, kara ambulansı ile uygun olan en yakın tıbbi merkeze nakli için gerekli tüm giderler karşılanır. **Sadece kara ambulansı ile nakil bedeli karşılanır. Hava Ambulansı ile nakil, organizasyon olarak sağlanır; bedeli Üye tarafından karşılanır. Unutulmuş İlaçların Teslimatı Organizasyonu Üye nin yurtiçi seyahati esnasında gittiği lokasyonda kullanmasının zorunlu olduğu ancak başka bir lokasyonda unuttuğu ilaçları temin edememesi durumunda, aile fertlerinin bu ilaçları unutulan yerden temin ederek Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini aradığında kendisine konuyla ilgili verilen adrese ulaştırması şartı ile, nakliye ücreti karşılanarak ilaçların teslimi sağlanır. Konuta Tıbbi Ekip ve Ekipman Gönderimi - Konuta Hemşire ve Solunum Terapisti Gönderilmesi; Üye nin ikamet adresine, fizyolojik ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yılda azami 1 kez olay başı 500 TL limit dahilinde hemşire ve/veya solunum terapisti gönderilir. Bu hizmet doktor raporu olmadan organize edilemez. Üye nin talep sırasında, doktor raporunu sunması zorunludur. Acil Mesajların İletilmesi Yaşam Kulüpleri çerçevesinde müdahale edilen vakalarda istenir ise Üye nin ikamet ettiği yerdeki arkadaşları, iş çevresi ve akrabalarıyla karşılıklı olarak acil mesaj alışverişinde bulunması sağlanır. Sağlık Network İndirimi Sağlık Network İndirimi Türkiye de 71 il, 2000 i aşkın anlaşmalı kurumda geçerlidir. Özel Kuruluşlar: Özel Hastaneler, Poliklinikler, Tıp Merkezleri, Tanı Merkezleri, Doktor Muayenehaneleri,

12 Eczaneler, Laboratuarlar, Fizik tedavi merkezlerini kapsayan geniş bir platformda özel fiyat avantajları sağlanmaktadır. İndirimli Hizmetler: Yatışlı Tedaviler Muayene Konsültasyonlar Tıbbi Laboratuvar Radyolojik Hizmetler Modern Görüntüleme Yöntemleri (Manyetik Rezonans, Bilgisayarlı Tomografi v.b.) Eczane / ilaç / Kozmetik / Optik Fizik Tedavi Hizmetleri Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında %40 a varan indirimlerden faydalanılabilir. Medikal Asistans Hizmetinden Yararlanma Süreci: Acil bir durumda Medikal Asistans hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adını ve Soyadını - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarası ilk 6 hanesini, - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını, - Karşılaştığı problemi ve istenen yardımın türünü bildirir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Medikal Asistans Plus Hizmetinden Vakıf Emeklilik Elit ve Elit Plus Kulübü üyeleri yararlanma hakkına sahiptir. Medikal Asistans Plus Hizmeti Medikal Asistans ile aynı içeriğe sahip olup, tek farkı aynı evde yaşayan aile üyelerinin faydalanabilmesidir.

13 VIP HİZMETLER Hizmet Hizmet Noktaları Coğrafi Kapsam Fayda Yeme & İçme Rez. Hizmetleri Restaurant, Gece Kulubü, Bar vb. Türkiye ve Bazı Avrupa Ülkeleri %30 a varan indirim Konaklama Hizmetleri Otel, Butik Otel Türkiye %30 a varan indirim Taşımacılık ve Deniz Taksi Hizmetleri Deniz Taksi Ulusoy & Varan İstanbul Dahilinde 81 Noktada Türkiye Çapında, Tüm Seferler %10 indirim %20 indirim Motor Vale İstanbul Motor Valet İstanbul %15 indirim SPA ve Güzellik Salonu Hizmetleri Güzellik Merkezleri ve Oteller İstanbul %20 ye varan indirim VIP Hizmetler ile ilgili talepler hafta içi ve Cumartesi günleri (resmi ve dini bayramlar hariç) 09:00-18:00 saatleri içerisinde karşılanabilmektedir.18:00 den sonra gelen talepler not edilerek, ilk iş günü geri dönüş yapılır. Üye nin bilgi talep ettiği VIP Hizmet hakkında detaylar aktarıldıktan sonra, anlaşmalı kurumlar ve avantajları hakkında bilgi verilir. Vale Hizmeti, anlaşmalı kurumlarda ücretsiz olarak verilmektedir. VIP Hizmetlerden Yararlanma Süreci: VIP hizmetlerinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. - Adını ve Soyadını, - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesini, - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını bildirir.

14 Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Restaurant Rezervasyon Taleplerinde: Rezervasyon yaptırmak istediği, tarih, saat, kişi adedi bilgisi ile birlikte varsa özel taleplerini iletir. Otel Rezervasyon Taleplerinde: Rezervasyon yaptırmak istediği otel ile ilgili; şehir, giriş-çıkış tarihi, oda tipi, kişi sayısı bilgilerini iletir. Taşımacılık & Deniz Taksi Rezervasyon Taleplerinde: Deniz Taksi: - Üye, hizmetten faydalanmak istediği tarih, yer ve saat bilgisini iletir Ulusoy/Varan Ulaşım Biletleri: - Hizmetten faydalanmak istediği tarih aralığı ve çıkış-varış şehir bilgisini iletir. - Müşteri temsilcisi bilet satışını telefonda, Üye nin ileteceği kredi kartı üzerinden tahsilat yaparak gerçekleştirir. ALIŞVERİŞ İNDİRİMİ Alışveriş İndirimi hizmetlerinden Vakıf Emeklilik Hobi, Destek, Elit ve Elit Plus Kulüp üyeleri yararlanabilir. Hizmet Hizmet Noktaları Coğrafi Kapsam Fayda E-Alışveriş E-Alışveriş E-Alışveriş ciceksepeti.com bonnyfood.com N11.com Tüm Türkiye Tüm Türkiye Tüm Türkiye %15 indirim %20 indirim %10 indirim Speedy Araç Bakım Speedy.com.tr Türkiye %25 indirim SONAX Sonax.com.tr Tüm Türkiye %10 indirim Dry White Kuru Temizleme drywhite.com Tüm Türkiye %25 indirim Optik Göz Group 11 Şehir 50 Mağaza %40 a varan indirim Etkinlik My Bilet Tüm Türkiye %10 indirim

15 Alışveriş Indirimlerinden Yararlanma Süreci: Alışveriş indirimi hizmetlerinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak; - Adını ve Soyadını, - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesini, - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını bildirir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. HOBİ KULÜPLERİ Vakıf Emeklilik Hobi Kulübü Üyeleri Türkiye de 31 il 130 un üzerinde anlaşmalı hobi kulübünden hizmet alma hakkına sahiptir. Eğitimden, sosyal aktivitelere, sanattan spora bir çok farklı alanda oluşturulan hobi kulüpleri ağı, her Üye nin ilgi alanına hitap eder ve özel olarak sağlanan indirimli fiyatlarla maliyet avantajı sağlar. EĞİTİM Yabancı Dil Kursları Aşçılık Kursu Pastacılık Kursu Kurabiye Kursu SANAT El Sanatları Hat Sanatı Ebru Kursu Resim Kursu Çikolata Kursu Dikiş Kursu Takı Kursu Bahçe Bakımı Kursu Dans Kursu Müzik Kursu Seramik Kursu

16 SPOR Fitness Yelken Kursu Eskrim Okçuluk Yoga Pilates Yüzme Golf Savunma Sporları Tenis Satranç Binicilik Sörf Dalış SOSYAL Gezi & Seyahat Sinema Opera Tiyatro Hobi Kulüpleri Hizmetinden Yararlanma Süreci: Hobi Kulüpleri hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adını ve Soyadını, - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesini - İlgilendiği hobi tipini, - Görüşmeye gitmek istediği şehri, tarih ve saat bilgilerini iletir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Kriterler sağlanıyorsa müşteri temsilcisi, Üye nin verdiği bilgiler doğrultusunda, en uygun hobi merkezini belirler, indirim oranlarını ve anlaşmalı kuruma ilişkin diğer detayları Üye ye iletir. Üye, kurum seçimini müşteri temsilcisine iletir. Müşteri temsilcisi rezervasyon yapılması istenilen kurumdan rezervasyonu kesinleştirerek Üye yi bilgilendirir. Kurumun doluluğu halinde; müşteri temsilcisi talebe uygun olacak alternatif kurum bilgilerini Üye ye iletir ve rezervasyonu bu doğrultuda tamamlar. Müşteri temsilcisi, rezervasyon kesinleştirme bilgisini Üye ye iletirken ilgili kurumda bulunan yetkili kişi, adres ve varsa faydalanacağı indirim ve/veya ayrıcalık bilgisini Üye ye iletecektir.

17 KİŞİSEL ÇÖZÜM DANIŞMANI Vakıf Emeklilik Hobi, Destek, Elit ve Elit Plus Kulüp Üyeleri Kişisel Çözüm Danışmanı hizmetinden yararlanma hakkına sahiptir. Rezervasyon Hizmetleri Tiyatro Rezervasyon Konser Rezervasyon Otel Rezervasyon Restaurant Rezervasyon İç Ulaşım Rezervasyon (Tren, Uçak, Otobüs, vs.) *Rezervasyon için minimum 48 saat öncesinden Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Ulaştırma Hizmetleri Kurye Servisi Organizasyonu Çiçek ve Hediye Ulaştırma Organizasyonu Rezervasyonu Yapılmış Uçak ve Tren Biletlerinin Ulaştırılması Organizasyonu *Bilet teslimatı haricindeki hizmetler tüm Türkiye yi kapsar. İstanbul da bilet teslimatı için 48 saat, Ankara ve İzmir de bilet teslimatı yapılabilmesi için ise 72 saat öncesinden Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi ne başvurulması gerekmektedir. **İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki iller için (adrese kargo hizmetinin verilebildiği iller) 72 saat içinde özel kurye ya da kargo ile adrese teslimat hizmetlerini alma olanağı sağlanacaktır. ***Ulaştırma hizmetlerinde kurye bedelleri Üye ye aittir. İdari Hizmetler Tercüme ve Tercümanlık Hizmet Organizasyonu Konferans Salonu Organizasyonu Mesajların İş Ortaklarına İletilmesi *Kiralama hizmetlerinde kira bedelleri Üye ye aittir.

18 Danışmanlık Hizmetleri Hukuki Danışma Kültürel Aktivitelerle ilgili Bilgi Kültür ve Eğlence Merkezleri ile ilgili Bilgi Tiyatro Programları Bilgilendirme Konser Salonu Programları Bilgilendirme Kişisel Çözüm Danışmanı Hizmetlerinden Yararlanma Süreci: Kişisel Çözüm Danışmanı hizmetlerinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. - Adını ve Soyadını, - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesini, - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını bildirir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Restaurant Rezervasyon Taleplerinde: Rezervasyon yaptırmak istediği, tarih, saat, kişi adedi bilgisi ile birlikte varsa özel taleplerini iletir. Otel Rezervasyon Taleplerinde: Rezervasyon yaptırmak istediği otel ile ilgili; şehir, giriş-çıkış tarihi, oda tipi, kişi sayısı bilgilerini iletir.

19 YAŞAM DESTEK HİZMETİ Yaşam Destek Hizmetinden Vakıf Emeklilik Destek ve Elit Plus Kulübü üyeleri yararlanma hakkına sahiptir. VEFAT KORUMA SÜREKLİ SAKATLIK KORUMA Asistans Hizmetleri Cenaze İşlemleri Cenaze Nakli Aile Bireylerinin Nakli Psikolojik Destek Vefat Danışma Hizmeti Evde Bakım Hizmetleri Psikolojik Destek Fizik Tedavi Tıbbi Nakil Mimari Ev Tasarım Sürekli Sakatlık Dnş. Hizmeti Yararlanma Hakkı Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Aile Bireyleri Aile Bireyleri Aile Bireyleri Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Kulüp Üyesi Coğrafi Kapsam Yurt içi & Yurt dışı Yurt içi & Yurt dışı Yurt içi & Yurt dışı Yurt içi Yurt içi Yurt içi Yurt içi Yurt içi Yurt içi Yurt içi Yurt içi Limitler Danışma & Organizasyon Türkiye sınırları içerisinde yapılacak nakil hizmeti max 2500 TL, Yurt dışı 2500 Türkiye sınırları içerisinde yapılacak nakil hizmeti max 1000 TL, Yurtdışı 1500 Max 5 Seans x 150 TL, toplam 750 TL Yüzyüze/Telefonda danışmanlık gideri: 500 TL Max 10 saat x 75 TL/saat, toplam 750TL Max 5 seans x 150 TL, toplam 750TL Max 10 seans x 100 TL, toplam 1000TL Yılda 3 kez x Vaka başı 250TL 2500TL ye kadar mimari tasarım masrafları Yüzyüze/Telefonda danışmalık gideri: 500TL

20 Vefat Destek Cenaze İşlemleri ve Cenaze Nakli: Üye nin, ikamet ili dışındaki yurtiçi seyahati esnasında vefat etmesi durumunda; cenazenin daimi ikamet adresine nakli için tüm gerekli tedbirleri alınır ve 2500 TL ye kadar nakil masraflarını üstlenir. Üye nin yurtdışında vefatı durumunda ise, uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tüm organizasyon yapılarak, tabutun ve kalan eşyaların Türkiye deki defin yerine naklini 2500 ya kadar karşılanır. *Cenaze töreni ve defin masrafları kapsam dışıdır. **Tabut masrafı, cenazenin taşınması için gerekli standart tabut ile sınırlıdır. ***Cenaze naklinin bir başka dernek, vakıf, özel veya tüzel kuruluş tarafından organize edilmesi ve giderlerinin karşılanması durumunda, bu teminat geçersizdir. Aile Bireylerinin Geri Dönüşü: Üye nin yurtiçinde ya da yurtdışında gerçekleştirdiği seyahati sırasında vefat etmesi durumunda, beraber seyahat ettiği aile bireylerinin ikametgah adresine nakli yurtiçinde 1000 TL, yurtdışında 1500 limit ile karşılanır. *Varsa, mevcut dönüş biletlerini kullanarak aile bireylerinin ikametgahlarına dönüşü organize edilir ve masrafları limit dahilinde karşılanır. Psikolojik Destek: Üye nin vefatı sonrası ortaya çıkan duygusal sarsıntı nedeni ile, aile bireylerinin psikolojik desteğe ihtiyaç duyması durumunda; Üye nin ikametgah adresine en yakın anlaşmalı kurumları iletilir ve Üye nin tercihi doğrultusunda randevu organizasyonu yapılır. Psikolojik Destek hizmeti; toplam 5 seans, seans başına maksimum 150 TL ve toplamda 750 TL ye kadar karşılanır. *Üye nin hali hazırda danışanı olduğu bir Psikolog un olması ya da Psikolog seçimini kendisi yapmak istemesi durumunda, hizmetin organizasyonun ve ödemesinin yapılması kendi sorumluluğu altındadır. Hizmet sonrası, Psikolojik Danışmanlık aldığını gösteren fatura karşılığında yaptığı masrafı, Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi ni arayarak yukarıda belirtilen limitler dahilinde alabilir.

21 Vefat Danışma Hizmeti: Vefat eden Üye nin, kanuni hak ve yükümlülükleri ile ilgili olarak; aile fertlerine danışmanlık hizmet organizasyonu 500 TL limit dahilinde organize edilir. *Vefat Danışmanlık hizmeti, öncelikli olarak, networkte bulunan danışmanlık firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Sürekli Sakatlık Destek Evde Bakım Hizmeti: Üye nin sürekli sakatlığına neden olan hastalık ya da kaza nedeni ile, hastanede gördüğü tedavisinin sona ermesi ve taburcu olmasının akabinde; Üye nin yalnız yaşaması, Aile fertlerinin çalışıyor olması nedeni ile gün içinde yalnız kalması, Doktor raporu ile onaylanmış olması şartı ile; tansiyon ölçümü, enjeksiyon, serum vb. takip ve tedavisinin evde devam ediyor olması nedeni ile evinde bakıma ihtiyacının olması ve benzeri durumlarda maksimum 10 saat ile sınırlı olmak üzere, saat başı 75 TL ve toplamda 750 TL limit ile evde bakım hizmeti karşılanır. Evde bakım hizmeti, Üye nin taburcu olması akabindeki 15 gün içerisinde kullanılabilmektedir. *Üyenin evde bakım talebine istinaden, tıbbi durumuna uygun olarak; hemşire ya da hasta bakıcısı organizasyonu yapılır. Psikolojik Destek: Üye nin geçirmiş olduğu hastalık ya da kaza sonucu sürekli sakat kalmasının akabinde ortaya çıkan duygusal sarsıntının olumsuz etkilerinden kurtulabilmek için psikolojik desteğe ihtiyaç duyması durumunda; Üye nin ikametgah adresine en yakın anlaşmalı kurumlar iletilerek, Üye nin tercihi doğrultusunda randevu organizasyonu (ikametgah adresinde ya da kurumda) yapılır. Psikolojik Destek hizmeti; toplam 5 seans, seans başına maksimum 150 TL ve toplamda 750 TL ye kadar karşılanır. *Üye nin hali hazırda danışanı olduğu bir Psikolog un olması ya da Psikolog seçimini kendisi yapmak istemesi durumunda, hizmetin organizasyonun ve ödemesinin yapılması kendi sorumluluğu altındadır. Hizmet sonrası, Psikolojik Danışmanlık aldığını gösteren fatura karşılığında yaptığı masrafı, Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi ni arayarak yukarıda belirtilen limitler dahilinde alabilir.

22 Fizik Tedavi: Üye nin sakat kalmasına neden olan, geçirmiş olduğu hastalık ya da kaza sonucu devam eden tedavisi kapsamında, fizik tedavi masrafları maksimum 10 seans, seans başı 100 TL ile sınırlı olmak üzere, toplamda 1000 TL ye kadar karşılanır. *Üye nin talebi sırasında, fizik tedavi olması gerekliliğini gösteren doktor onaylı sağlık raporunun sunulması zorunludur. Tıbbi Nakil: Üye nin poliçe kapsamında, Dünya Sağlık Örgütü nün tanımladığı kriterlere göre ani hastalığı veya yaralanması durumunda, Üye nin ambulans veya refakatçi doktor ve uygun kabul edilen herhangi bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine nakli organize edilir. Nakil için gerekli tüm giderler yılda 3 kez ile sınırlı olmak üzere, vaka başı 250 TL limit dahilinde karşılanır. Bir tıbbi merkezden diğer bir tıbbi merkeze nakil, ancak, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir. *Medikal Ekip ve tedavi eden doktor, Üye nin sağlık durumunun, normal bir yolcu gibi nakline müsait olup olmadığını ya da başka ilave düzenlemelerin gerekli olup olmadığını; bedensel zarar ya da hastalığa uygun nakil aracını (kara ambulansı, hava ambulansı, tarifeli uçuş, v.b.) Üye nin tedavisinden sorumlu olan doktorun yazılı raporu doğrultusunda belirleyeceklerdir. **Hava Ambulansı hizmetine Üye yi tedavi eden doktorun yazılı raporu doğrultusunda karar verilir ve hava ambulansı ile nakil sadece Avrupa kıtası ile sınırlıdır. Ancak tüm hava ambulansı organizasyonları indirimli fiyatlar üzerinden yapılır. Ödemesi Üye den tarafından karşılanır. Mimari Ev Tasarım: Üye nin sürekli sakatlığı durumunda, ikamet ettiği konutun yeni yaşamına uygun hale getirilebilmesi için, konuta bir ekip gönderilerek, Üye nin yaşamını kolaylaştıracak en uygun tasarım önerilerinin hazırlanabilmesi adına, mimari tasarım masraflarını 2500 TL ye kadar karşılanır. *Bu hizmet ekibin konuta gönderilmesi ve tasarım çalışmasının yaptırılmasını karşılar. Konutun tasarım çalışmasına göre gerekli onarım işlemlerinin yapılması, Üye nin sorumluluğundadır.

23 ** Üye nin konutunu, kendisine sağlanan mimari tasarım çalışması ile gerekli onarım ve düzenlemeleri yaptırmak istemesi ve bu konuda destek talep etmesi durumunda, Yapı Onarım Ekibi devreye sokularak indirimli yapı onarım fiyatları üzerinden bir teklif sunulur. Teklifin, Üye tarafından uygun bulunması durumunda, Üye nin konutu tasarım çalışmasına uygun hale getirilir. Sürekli Sakatlık Danışma Hizmeti: Sürekli Sakat kalınmasının akabinde, malullük aylığı ve sakatlık indirimine hak kazanma şartları, nereye ve nasıl başvurulacağı vb. konularda Üye nin ve yakınlarına sosyal güvenlik danışma desteği 500 TL limit dahilinde organize edilir. *Sürekli Sakatlık danışma hizmeti, öncelikli olarak, networkte bulunan danışmanlık firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Yaşam Destek Hizmetinden Yararlanma Süreci: Yaşam Destek hizmetinden faydalanmak isteyen Üyeler, den önce 3 ü, ardından 1 i tuşlayarak hizmet hattına ulaşır. Talep sırasında; - Adını ve Soyadını, - BES Sözleşme Numarasını, - TC Kimlik Numarasının ilk 6 hanesini, - Üye olunan kulüp bilgisini, - Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını bildirir. Müşteri temsilcisi, aldığı bilgilere göre, kulüp üyeliği geçerliliğini kontrol eder. Kulüp üyeliği kriterlerini sağlamayan katılımcıya hizmet verilemez. Kriterler sağlanıyorsa müşteri temsilcisi, Üye nin talebi hakkında sağlayacağı çözüm ile ilgili detaylı bilgilendirme yapar ve hizmet organizasyonunu yapmak üzere çağrıyı sonlandırır. Müşteri temsilcisi, hizmet organizasyonunu sağladıktan sonra, Üye yi arayarak bilgilendirir ve hizmeti sağlar.

CONCİERGE HİZMET DETAYLARI

CONCİERGE HİZMET DETAYLARI CONCİERGE HİZMET DETAYLARI 1. ARAÇ ASISTANS Araç Bilgi Hattı; 365 gün 24 saat tüm Türkiye kapsamında yerel çekici- vinç firmaları, tamirhaneler ve araç markalarının servis istasyonları hakkında bilgi ve

Detaylı

DÖRT DÖRTLÜK ASİSTANS ÖZEL ŞARTLARI A) TANIMLAR

DÖRT DÖRTLÜK ASİSTANS ÖZEL ŞARTLARI A) TANIMLAR DÖRT DÖRTLÜK ASİSTANS ÖZEL ŞARTLARI A) TANIMLAR Sigortalı: Türkiye de ikamet eden, MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. müşterileri. Asistans Hizmeti: Bu anlaşmada kapsam altına alınan, şartlar ve limitler

Detaylı

Aşağıdaki hizmetler, ING Bonus Mail Order yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

Aşağıdaki hizmetler, ING Bonus Mail Order yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Ek:5 +destek Asistans Hizmeti İçeriği A) SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ Aşağıdaki hizmetler, ING Bonus Mail Order yöntemi ile gerçekleştirilecektir. 1) Belirtilen adrese çiçek gönderimi siparişi, 2) Kitap bilgileri

Detaylı

TUSKON Kredi Kartı ayrıcalıkları burada...

TUSKON Kredi Kartı ayrıcalıkları burada... TUSKON Kredi Kartı ayrıcalıkları burada... TUSKON Kredi Kartı ayrıcalıkları burada... Yaşamınızı daha kolay ve keyifli hale getirecek Tuskon Kart ın size sunduğu ayrıcalıklar dünyasına hoş geldiniz! Bir

Detaylı

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ 1) Asistans'ın Coğrafi Sınırları Asistans, Sigortalıların ferdi ve tıbbi teminatlardan, Sigortalı nın aracıyla seyahati esnasında hastalanması, yaralanması veya kaza geçirmesi

Detaylı

KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ

KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ BÖLÜM 1 : ARAÇ LİMİTLER (YTL) TEMİNATLARI Özel Oto, Minibüs ve Diğer Kamyonet 1. Aracın çekilmesi En fazla 800 YTL En fazla 1.650 YTL 2. Aracın vinç ile kurtarılması 3.

Detaylı

KONUT ASİSTANS HİZMETLERİ KLOZU. Asistans Hizmeti, Poliçe nin yürürlükte bulunduğu belirtilen süre (vade) içerisinde geçerlidir.

KONUT ASİSTANS HİZMETLERİ KLOZU. Asistans Hizmeti, Poliçe nin yürürlükte bulunduğu belirtilen süre (vade) içerisinde geçerlidir. KONUT ASİSTANS HİZMETLERİ KLOZU 1. GENEL HÜKÜMLER 1.1. Tanımlar Asistans Hizmeti Asistans Şirketi Poliçe Sigortalı : Poliçede öngörülen rizikonun gerçekleşmesi halinde işbu Kloz kapsamında Sigortalılara

Detaylı

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. HSA / EK 5 :OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından

Detaylı

ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar. Teknik Teminatlar. Aracın Çekilmesi

ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar. Teknik Teminatlar. Aracın Çekilmesi ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar Teknik Teminatlar Aracın Çekilmesi Araç, kaza geçirmesi veya arızalanması sonucu hareket edemez durumda ise Asistans Firması aracın olay başına USD 100.- sınırına kadar

Detaylı

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Araç Teminatları Aracın çekilmesi (Sadece arıza sonucu poliçe süresince bir defa) Aracın vinç ile kurtarılması Yol kenarı yardım Lastik değiştirilmesi

Detaylı

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

EK- 4 EGE SĐGORTA KONUT YARDIM. Teminatların Özet ve Limitleri. Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması

EK- 4 EGE SĐGORTA KONUT YARDIM. Teminatların Özet ve Limitleri. Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması ASSIST LINE/EGE SĐGORTA/Konut Yardım Teminatları/ 2015 Sayfa 1 / 13 Teminatların Özet ve Limitleri EK- 4 EGE SĐGORTA KONUT YARDIM Tesisat işleri Elektrik işleri Cam işleri Anahtar işleri Doktor veya ambulans

Detaylı

Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri

Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri Araç Yardım Hizmetleri Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri a. Aracın çekilmesi Kaza durumlarında, sigortalı aracın kazanın gerçekleştiği il dâhilinde en yakın Liberty Sigorta Seri Onarım Servisine (S.O.S),S.O.S

Detaylı

YÜZ YÜZE BANKACILIK MÜŞTERLERİNE SUNULAN EK HİZMETLER. 1/ Araç Yardım Kapsam. Lastik Değiştirilmesi Hizmeti. Benzin Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi

YÜZ YÜZE BANKACILIK MÜŞTERLERİNE SUNULAN EK HİZMETLER. 1/ Araç Yardım Kapsam. Lastik Değiştirilmesi Hizmeti. Benzin Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi YÜZ YÜZE BANKACILIK MÜŞTERLERİNE SUNULAN EK HİZMETLER 1/ Araç Yardım Kapsam Oto Kapı Kilit Hizmeti Lastik Değiştirilmesi Hizmeti Benzin Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi Profesyonel sürücü hizmeti Organizasyon

Detaylı

SüperEko. Sigortası Özel ve Genel Şartları

SüperEko. Sigortası Özel ve Genel Şartları SüperEko Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması

HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR BÖLÜM 1. YOL YARDIM ARAÇ TEMİNATLARI Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

Detaylı

ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI

ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI 1/Araç Yardım Aracın çekilmesi veya Yerinde onarım Aracın kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi ikametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati Yakıt

Detaylı

BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR?

BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR? Üyelik Kapsam ve Koşulları Hayatınızı kolaylaştıran numara... 1 BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR? 4 BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM KOŞULLARI 4 EVDEKİ YARDIMCINIZ HİZMETLERİ 4 YOLDAKİ YARDIMCINIZ

Detaylı

EK - 2. Araç Teminatları. Oto kapı kilit hizmeti. Aracın çalınması nedeniyle ikamet ve seyahat. Onarılan veya bulunan aracın alınması için seyahat

EK - 2. Araç Teminatları. Oto kapı kilit hizmeti. Aracın çalınması nedeniyle ikamet ve seyahat. Onarılan veya bulunan aracın alınması için seyahat ASSIST LINE/EGE SĐGORTA/Hafif-Ağır Ticari Kasko Yardım Teminatları/ 2015 Sayfa 1 / 10 EK - 2 HAFĐF AĞIR ve ÖZEL MAKSATLI TĐCARĐ ARAÇ ASĐSTANS HĐZMETLERĐ TEMĐNATLARIN ÖZETĐ VE LĐMĐTLER Araç Teminatları

Detaylı

GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ

GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ Groupama Medikal Yardım TANIMLAR Poliçe: Groupama tarafından tanzim edilmiş ve EAT ye bildirimi yapılmış Sağlık poliçesidir. Sigortalı: Sigortacı tarafından

Detaylı

I. İYİ Kİ EVLENİYORUZ KULÜBÜ KAPSAMI: Konut Yardım Hizmetleri: Eve Tesisatçı Gönderilmesi: Konutun su tesisatındaki kırılma, patlama, arıza vb.

I. İYİ Kİ EVLENİYORUZ KULÜBÜ KAPSAMI: Konut Yardım Hizmetleri: Eve Tesisatçı Gönderilmesi: Konutun su tesisatındaki kırılma, patlama, arıza vb. I. İYİ Kİ EVLENİYORUZ KULÜBÜ KAPSAMI: Konut Yardım Hizmetleri: Eve Tesisatçı Gönderilmesi: Konutun su tesisatındaki kırılma, patlama, arıza vb. nedeniyle acil tamir gerektiren durumlarda, bir tesisatçının

Detaylı

ĠġYERĠ SĠGORTASI YARDIM HĠZMETLERĠ

ĠġYERĠ SĠGORTASI YARDIM HĠZMETLERĠ ĠġYERĠ SĠGORTASI YARDIM HĠZMETLERĠ TANIMLAR Sigortalı KiĢi İşyeri sigorta poliçesinin adına düzenlendiği kişidir. Özel işyeri ise işyerinin sahibi, tüzel kişilik ise ispatlandığı hallerde ortaklardan veya

Detaylı

GOLD. KIA Family Gold Card BİLDİRİM FORMU SÖZLEŞME NO. 1. KART SATILAN ARAÇLA İLGİLİ BİLGİLER 2. MEKANİK GÜVENCE İLE İLGİLİ BİLGİLER

GOLD. KIA Family Gold Card BİLDİRİM FORMU SÖZLEŞME NO. 1. KART SATILAN ARAÇLA İLGİLİ BİLGİLER 2. MEKANİK GÜVENCE İLE İLGİLİ BİLGİLER KIA Family Gold Card Kia Family Gold Acil Yardım : 0850 221 24 24 Kia Family Gold Mekanik Arıza : 0850 221 24 00 KIA Family Gold Card ın geçerlilik süresi 1 yıl olup kartın satın alınmasından 7 takvim

Detaylı

ON ROAD TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

ON ROAD TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama ON ROAD TEMİNATLARI Araç Yardım Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi ikametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati Seyahate devam etmek için Rent-a-car Oto kapı kilit hizmeti

Detaylı

HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE!

HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE! HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE! HDI Sigorta dan Çok Özel Bir Yol Yardım Hizmeti HDI, kaza, arıza ve çalınma gibi durumlarda aracınız için verilen KASKO desteği paralelinde,

Detaylı

İşimin. Sigortası Özel ve Genel Şartları

İşimin. Sigortası Özel ve Genel Şartları İşimin Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM Aracın Çekilmesi Eğer aracınız arızalandı veya bir kazaya uğradıysa, VakıfKart 7/24 Asistans ile aracınız hareketsiz duruma

Detaylı

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI KULLANIM REHBERİ

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI KULLANIM REHBERİ Sayın Sigortalımız, SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI KULLANIM REHBERİ Sahibi olduğunuz, Seyahat Sağlık Sigortası Poliçenize ilişkin özel ve genel şartlar, teminat yapıları ve plan içeriklerinize ilişkin tüm bilgileri

Detaylı

BENİM EVİM SİGORTASI. Sigortaya Kabul Şartları. Sigorta Süresi. Özellikleri. Genel Özellikler

BENİM EVİM SİGORTASI. Sigortaya Kabul Şartları. Sigorta Süresi. Özellikleri. Genel Özellikler BENİM EVİM SİGORTASI Genel Özellikler Benim Evim Sigortası, ev sahibi veya kiracı olarak sigortalının evini; bina ve içindeki eşyaları olası risklere karşı güvence altına alan ev paket sigortasıdır. Benim

Detaylı

Yıllık Hayat Sigortaları Bilgilendirme Formu

Yıllık Hayat Sigortaları Bilgilendirme Formu Hayat ve Emeklilik Yıllık Hayat Sigortaları Bilgilendirme Formu En az iki nüsha olarak düzenlenen bu form, sigorta sözleşmesine taraf olmak isteyen ve sigortadan menfaat sağlayacak diğer kişilere, yapılacak

Detaylı