9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin ATM, artık Türkiye de de kullanıma açıldı. Özellikle geçtiğimiz günlerde ilk olarak 600 doların üzerine çıkan ve sonrasında da 1000 doları gören Bitcoin geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından biri olmayı başarmıştı. Bitcoin e olan ilginin artmasıyla beraber Türkiye de de BDDK ilk kez ciddi anlamda Bitcoin e değinmiş ve bu sanal para birimi hakkında bir basın açıklaması yayınlamıştı. İstanbul Atatürk Havalimanı na yerleştirilen Bitcoin ATM ile ülkeyi ziyarete gelenler ellerinde kalan bozuk paraları ya da ekstra parayı kendi ülkelerine dönmeden önce bu ATM ler üzerinden dilerlerse Bitcoin e dönüştürebilecekler. Bu ATM temel olarak hangi ülkenin para birimi olduğuna bakmaksızın kullanıcının yüklediği parayı Bitcoin e dönüştürebiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar bu paraları isterlerse hayır kurumlarına bağış yapabiliyor ya da alışveriş fişine dönüştürebiliyorlar.

3 Bitcoin Verileri Artık Finans Portalı Bigpara Üzerinden Takip Edilebilecek Son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri de şüphesiz Bitcoin oldu doların üzerine çıkan değerlenmesinden sonra bir anda herkesin tüm dikkati Bitcoin üzerine odaklanmış oldu. Bu haberlerin ardından Türkiye nin ilk Bitcoin ATM sinin İstanbul Atatürk Havaalanı nda açılmasıyla beraber birçok insan Bitcoin den haberdar oldu. Bitcoin in bu kadar ilgi çekmesinin ardından internet kullanıcıları bu sanal paranın verilerini daha yakından takip etmeye başladı. Bu ilginin artmasıyla beraber Türkiye nin önde gelen finans portallarından Bigpara da artık Bitcoin verilerini ve haberlerini site üzerinden kullanıcılarla sunmaya başladı yılından beri finans dünyasındaki yenilikleri kullanıcılara sunan Bigpara üzerinde bulunan Bitcoin sayfasından bu sanal paranın işlem gördüğü mtgox, bitstamp, btce ve camp bx gibi popüler piyasalardaki dolar, euro ve pound karşılıkları takip edilebilecek.

4 Türkiye de Kadınlar Akıllı Telefonları Nasıl Kullanıyor Dünyada genel olarak akıllı telefon ve mobil internet kullanımı hızla artarken Türkiye de de durum farklı değil. Her dört kişiden birinin akıllı telefon kullanıcısı olduğu Türkiye de bunları cinsiyet bazında incelediğimizde kadınların da akıllı telefon ve mobil internet kullanımında gitgide daha aktif birer kullanıcı olduğu göze çarpıyor. Our Mobile Planet verileri ile hazırladığımız araştırmada Türkiye deki kadınların akıllı telefon kullanımlarına baktığımızda bu oranların geçen seneye göre önemli derecede arttığını görüyoruz. Türkiye de akıllı telefon kullanımı 2013 te ortalama olarak %30 iken kadınların akıllı telefon kullanım oranları %25 e ulaşıyor. Geçen sene bu oranın %12 olması Türkiye de akıllı telefon sahibi olan kadın nüfusun bir sene içinde iki katın üstünde arttığı sonucu ortaya çıkıyor. Akıllı telefon kullanımı kadınlar arasında artarken mobil internet de bununla doğru orantılı olarak 2013 te oldukça yüksek bir seviyede seyrediyor. Akıllı telefonlarından internete giren kadınların günlük oranına baktığımızda %87 gibi yüksek bir orana ulaşıyoruz. Haftalık bazda ise bu oran %88.

5 Türkiye de Kadınlar Akıllı Telefonları Nasıl Kullanıyor Diğer yandan, aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi kadınların mobil interneti en çok kullandıkları yer ev. Kadınların haftalık mobil internet kullanımlarına göz gezdirdiğimizde evden mobil internet kullanım oranının %60 lara çıktığını görüyoruz. Bu da ev gibi sabit bir ortamda bile masaüstü bilgisayarlar yerine mobil cihazlardan internete bağlanmanın daha çok tercih edildiği işaret ediyor. Kadınların mobil internet kullanımlarını sosyal ağlar kullanım sıklığı bazında ele alırsak 2012 de günlük olarak %72 yi bulan oranın 2013 te %76 ya ulaştığını görüyoruz. Bu oran günlük olarak bir sene içinde %67 den %75 e çıkarken haftalık bazda bir azalma dikkat çekiyor.

6 IBM Raporuna Göre Alışveriş Döneminde ABD de Mobil Satışlar %43 Arttı ABD 28 Kasım da Şükran Günü ve 29 Kasım da yılbaşının alışverişlerinin başladığı Kara Cuma ile 600 milyon dolardan daha fazla pazara sahip alışveriş dönemini açmış oldu. İnternet dünyasında Amazon un sezona hazırlık için binlerce işe alım yapması ile hazırlıkları aylar öncesinde başlayan sezon hareketliliği ile ilgili hemen hemen ilk ve detaylı raporu IBM paylaştı. Şükran gününde gerçekleşen satışların %43 ünün mobilden geldiği açıklanan raporun mobil odağında olduğunu söyleyebiliriz. Mobil işletim sistemlerinden gelen kullanıcıların sepet miktarının karşılaştırıldığı rapora göre ios kullanıcılar Android kullanıcılarına göre %15 daha fazla harcıyor. IBM in bulut bazlı servislerinden yaptığı analiz sonucu çıkan raporda Şükran gününde yapılan online satışların %25.8 i, Kara Cuma da ise %21.8 i mobilden geldi. Toplam trafiğin %40 ı mobil üzerinden sağlandığı açıklanan raporda online satışların toplam cirosu ile ilgili açıklama yapılmazken geçen seneye göre %19.7 lik artış olduğu belirtilmiş. Şirketlerin mobil uygulamalar üzerinden yaptığı pazarlama ile ilgili üzerine geçen seneye göre %37 daha fazla bildirimin kullanıcılara gönderildiği belirtilen rapor şirketlerin bu kanala ne kadar önem verdiğini de göstermiş oluyor. Şirketlerin mobil uygulamaları geçen seneye göre %23 daha fazla yüklenmiş.

7 Twitter Yeniden Hedefleme Reklamlarını Duyurmaya Hazırlanıyor Twitter bir süredir arka planda test ettiği Retargeting yani yeniden hedeflemeli reklamlarını yakın bir zamanda devreye almaya hazırlanıyor. TechCrunch ın mikroblog sitesindeki kaynaklarına dayandırdığı habere göre yakında duyurulması beklenen reklamlarda mobil ve webde yeniden hedefleme mümkün olabilecek. Yeniden hedefleme reklamları son 2 yılın gözde konularından biri, dijital reklam pazarının küresel ölçekte iki haneli büyümesini yeniden hedefleme reklamlar sayesinde yakaladığını söyleyebiliriz. Halka arz öncesinde paylaştığı rakamlardan 150 milyarın üzerinde sayfa gösterimi yaptığını öğrendiğimiz Twitter ın bu envanterini yeniden hedeflemeye açması ile sektörde hareketlilik yaşanacağı söylenebilir.

8 Facebook Kullanıcıları Artık Daha Fazla Haber Görecek Online yayınlara trafik sağlamada ilk sırada yer alan Facebook, yeni özelliği ile bu konuda yerini sağlamlaştırmak istiyor. Facebook bu amaçla bir süredir test etmekte olduğu İlgili Haberler özelliğini devreye aldığını duyurdu. İlgili Haberler özelliğiyle Facebook kullanıcıları artık aynı haberi birden fazla kanaldan görüntüleyebilecek. Daha çok haber seçeneği ile kullanıcıların ana sayfalarında daha kaliteli içerik olmasını hedefleyen Facebook ilgili haberlere daha fazla yorum yapılmasının da önünü açmış olacak. Facebook daha önce yaptığı açıklamada bu yıl içinde haber sitelerine yönlendirdiği trafiğin %170 arttığını belirtmişti. Yeni özelliği ile yayıncılara daha fazla trafik sağlayacak Facebook, kullanıcılarının habere birden fazla kaynaktan ve hızlı ulaşma ihtiyacını gidermiş olacak.

9 Twitter Artık Standart Cep Telefonlarında Kullanılabilecek Daha fazla kişiye ulaşma çabasındaki Twitter, internet erişimi olmayan standart cep telefonları sahipleri için yeni bir hizmet sunmaya başlıyor. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıları hedefleyen bu yeni hizmet ile kişiler telefonlarından internete bağlanamıyor olsa bile Twitter içeriklerini görebilecek. Reuters in haberine göre Twitter ın daha fazla cihazda görüntülenebilmesini sağlayacak olan bu hizmet için sosyal ağ Singapurlu girişim U2opia Mobile ile işbirliğine gidiyor ün ilk çeyreğinde hayata geçmesi beklenen bu hizmet ile akıllı telefonu olmayan kullanıcılar internet bağlantısına gerek kalmadan, sadece telefonlarından bir kodu tuşlayarak Twitter daki popüler gündem konularını telefonlarından görüntüleyebilecek.

10 Giyilebilir Akıllı Ürünlerin Satışları 5 Yılda 10 Kat Artacak Akıllı cihazlar her geçen gün yaşamlarınızın içerisine daha çok girmeye başladı, aslında bu daha sadece bir başlangıç. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde bilgisayardan daha büyük bir işlemci gücünü çoğumuz cebimizde taşıyoruz. Akıllı telefon ve tabletler bugün en mobil cihazlar arasında önde görüyor. Giyilebilir teknolojiler henüz yeterince yayınlığa ulaşmadı. Buna rağmen 2013 sonuna kadar 13 milyon akıllı giyilebilir ürün satılmasının beklenmesi önemli bir rakam. Juniper Research bir süre önce gerçekleştirdiği bir araştırmada bu yıl sonuna kadar toplamda 1,4 milyar dolar değerinde akıllı giyilebilir ürün satılacağının ön görüldüğünü belirtmişti. Geçen yıllar boyunca meydana gelecek artış ile 2018 yılına gelindiğinde giyilebilir teknolojilerin, bun ürünlerin etrafında kurulacak olan servislerle beraber 19 milyar dolarlık dev bir sektör haline gelmesi bekleniyor. Satılacak ürün sayısında da benzer bir artış bekleniyor sonuna kadar 13 milyon adete ulaşması beklenen ürün satışının 5 yıl sonra 130 milyon adeti geçeceği tahmin ediliyor. Bu da 5 yılda 10 kat bir artış anlamına geliyor.

11 Samsung Türkiye den Romantik Bir YouTube İnteraksiyonu: Seviyorsan Git Sor Samsung Türkiye, yeni hizmeti Uzmanından Dinleyin i interaktif bir YouTube uygulaması ile tanıtıyor. Bunun için Seviyorsan Git Sor isimli bir uygulama hazırlayan Samsung Türkiye, YouTube u ana pazarlama kanalı olarak belirleyerek izleyicileri de kampanyasının içine dahil ediyor. Romantik bir YouTube interaksiyonu söylemiyle yola çıkan Seviyorsan Git Sor da bir sorunun hayatınızı nasıl değiştirilebileceği konu alınıyor. Videonun ana karakteri bu siz oluyorsunuz bir kafede karşılaştığı ve etkilendiği kızı etkilemek için Samsung Note 3 te sesli not özelliğinin nasıl çalıştığını anlatmak durumunda. Dış ses karakterimizin yardımına koşuyor ve ona zamanda geri gitme şansı veriyor. Böylelikle karakterimiz hoşlandığı kadının sorusunun cevabını bulup bir şans daha yakalayabilecek. İşte bu aşamada devreye siz giriyorsunuz ve video ilerlerken yaptığınız seçimlerle karakterin doğru cevaba ulaşmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. İnteraktif video için linki tıklayınız: otation_ &feature=iv&src_vid=xr0y7emc4ku

12 İyi Çalışmalar

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil Pazarlama Ve Anlık Bildirimlerin Satışlara Etkisi Mobil ticaret artık online satışların %23 ünü kapsıyor. Bu yüzden bu konu her geçen gün daha çok gündeme

Detaylı

İnternetin Kilit Oyuncuları

İnternetin Kilit Oyuncuları Börteçin Ege İnternetin Kilit Oyuncuları İnternetin devleri arasındaki kıran kırana mücadele 2012 de tüm gücüyle devam etti. Bu güç mücadelesinin 2013 de de tüm hızıyla devam etmesi bekleniyor. Bu rekabette

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Mobil Reklamın Anatomisi

Mobil Reklamın Anatomisi Q1.2015 Q1.2015 1 Mobil Reklamın Anatomisi İNCELEME Mobil reklamın her pikseli MOBİL VİDEO Mobil video reklamlarının önlenemez yükselişi TEKNOLOJİ Facebook Audience Network ün faydası kime? Q1.2015 2015

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da Facebook Video Reklamları Sonunda Hayata Geçirdi Google'ın mobil reklam gelirleri artıyor Twitter'da reklam fiyatlarındaki düşüş devam ediyor Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148. BT Projelerinde. Başarısızlık

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148. BT Projelerinde. Başarısızlık TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ BT Projelerinde Başarısızlık Kaybedenler - Kazananlar / Adli Sanat Prof. Dr. Atilla Soykan dan dibe vurmanın faydaları yükselen e-ticaret

Detaylı