1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık müşteri sayısı, Haziran 2013 te 3,59 milyona yükselmiş. Mobil bankacılık müşterilerinin mobil uygulamalarda en çok tercih ettikleri işlemler ise hesap kontrolü, fatura ödeme, para transferi, promosyon ve kampanya takibi, banka ile iletişim ve hesap açmak şeklinde sıralanıyor. Kullanıcılar mobil platformlarda çalışan bankacılık uygulamalarının en çok - ios da yüzde 21, Android de 17- işlem sayısının az olmasından yakınıyor. Diğer öne çıkan sorunlar ise kullanıcı deneyiminin kötü oluşu, tasarım ve yazılımsal hatalar sonucu uygulamaların donması/kapanması. Bu arada uygulamalara yorum olarak bırakılan şikayetler arasında da işlem sayısının yetersizliği fazlasıyla dikkat çekiyor.

3 POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Kullanıcıların mobil bankacılık uygulamalarında bulunmasını beklediği özellikler aşağıdaki grafikteki gibidir.

4 NESNELERİN İNTERNETİ 2018 DE AKILLI TELEFON PAZARINDAN DAHA BÜYÜK BİR PAZAR OLACAK Nesnelerin İnterneti olarak dilimize geçen The Internet Of Things gün geçtikçe hayatın önemli parçası oluyor. Akıllı ev sistemlerine yeni ürünlerin gelmesi su ısıtıcısı, duman dedektörü, termostat ın internet bağlantısı ile uzaktan kontrolü, akıllı saatler, bileklik derken yaşam alanında nesnelerin internetini sıklıkla görmeye başlıyoruz. Nesnelerin interneti ile 2022 yılına kadar 37 milyar cihazın birbiri ile bağlantılı olacağını ve 613 milyar dolarlık değer yaratılacağını daha önce Cisco Her Şeyin İnterneti raporunda açıklamıştı. Nesnelerin interneti ile ilgili yeni raporu dün Business Insider yayınladı. Cisco nun raporundaki rakamların daha da üstünde dikkat çeken rakamların paylaşıldığı raporda şu an internete bağlı cihazların yaklaşık 15 milyar adet olarak belirtilirken, 2020 de 70 milyar adedin üzerinde cihazın birbirine bağlanacağı öngörülüyor. Raporda yer alan grafikte günümüzün trendi olan akıllı telefon ile tablet sayısının sürekli artan rakamda devam edeceği öngörülüyor. Burada önemli nokta ise nesnelerin internetinin 2018 yılında akıllı telefon ve tablet sayısını geçmesi. Rakamsal açıdan baktığımızda şu an için 1.9 milyar bu kategoride internete bağlı cihazın olduğunu ve 2018 de bu rakamın 4 kattan fazla artarak 9 milyar adede ulaşacağı bekleniyor.

5 MOBİL YATIRIMLAR ABD DE ZİRVE YAPTI, EN AKTİF YATIRIMCI 500 STARTUPS OLDU Akıllı telefonlar ve tabletler internet trafiğinde önemli bir pay almaya başladı ve bu alandaki yatırımlar giderek artıyor ün 3. çeyreğinde mobil şirketlere yapılan yatırımlar ABD de ilk kez 1 milyar dolar sınırını geçti. CB Insights ın verilerine göre geride bıraktığımız çeyrekte mobil şirketlere yapılan yatırımlar milyar dolara ulaştı. Yatırım hacmi bir önceki çeyrekte 822 milyon dolar, 2012 nin 3. çeyreğinde ise 968 milyon dolardı. Mobil ve telekomünikasyon sektörü için oldukça önemli görünen bu büyümede yatırım anlaşması sayısı da son 5 ayın en yüksek seviyesinde. Yatırımcılara bakıldığında en aktif yatırımcının 500 Statups olduğunu görülüyor. Listenin ikinci sırasında prestijli yatırımcılardan Andreessen Horowitz var. Üçüncülük ise Google Ventures da.

6 SOSYAL AĞ KULLANICILARININ %65 İ MOBİL CİHAZLARDA VAKİT GEÇİRİYOR Akıllı cihazların ve mobil kullanıcı sayısının artması ile doğru orantılı olarak her gün daha fazla kişi internete girmek için mobil cihazlarını kullanıyor. Zira yapılan son bir araştırma sosyal ağlarda geçirilen zamanın %65 inin mobilden sağlandığını gösteriyor. ComScore un sunduğu verilere göre internet kullanıcılarının yarısından fazlası fotoğraflara bakmak, harita uygulamalarını kullanmak, oyun oynamak, hava durumunu kontrol etmek ve sosyal medya hesaplarına erişmek için masaüstü bilgisayarlarından çok mobil cihazlarını kullanıyor. Araştırmaya göre kullanıcıların %92 si fotoğraflara bakmak için mobil cihazlarından internete bağlanıyor. Bu da Instagram gibi fotoğraf uygulamalarının kullanım yoğunluğunu işaret ediyor. Trafik ve yön bilgilerini öğrenmek için mobil cihazlarından harita uygulamalarını kullanan kullanıcıların oranı ise %86 yı buluyor.

7 TWITTER PENETRASYONU EN YÜKSEK ÜLKE TÜRKİYE emarketer grafiğine göre Türkiye nin internet popülasyonunun %31,10 u Twitter kullanıyor ve bu rakam da Türkiye yi dünyada birinci yapıyor. Türkiye nin Twitter kullanıcı sayısı ise 11 milyon 337 bin 505. Türkiye nin toplam Twitter kullanıcıları arasındaki oranı ise %6. Twitter da en çok kullanıcıya sahip olan ülke tahmin edebileceğiniz gibi %27 lik oranıyla Amerika Birleşik Devletleri. ABD nin penetrasyon oranı ise 19,4. Bu arada Türkiye nin ardından penetrasyon oranı en yüksek olan 5 ülke Japonya, Hollanda, Venezuella, Filipenler ve İngiltere olarak sıralanıyor.

8 FACEBOOK UN AYLIK AKTİF KULLANICI SAYISI 1,19 MİLYARA ULAŞTI çeyrek mali sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıklayan ve 2,02 milyar dolar ciro elde ettiğini duyuran Facebook, çeyrek raporu dışında kullanıcı sayısı hakkında da açıklamalarda bulundu. Sosyal ağ, toplamda 1,19 milyar aylık aktif kullanıcısını olduğunu duyurdu. Geçen çeyrekte 1,15 milyar aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook, son üç ayda bu sayıyı %3,48 oranında artırdı. Böylelikle sosyal ağ aylık kullanıcı sayısını geçen seneye göre %18 oranında artırmış oldu. Diğer yandan Facebook un aylık aktif mobil kullanıcı sayısı 874 milyonu gördü. Mobile son zamanlarda ardı ardına yatırım yapan Facebook geçen seneye göre mobil kullanıcısı sayısını %45 oranında artırmış. Diğer yandan Facebook un Eylül ayındaki günlük aktif kullanıcı sayısı ise 728 milyon olarak açıklandı. Günlük ziyaretçilerinin sayısını böylelikle geçen seneye göre %25 oranında artıran Facebook günlük mobil ziyaretçilerinin sayısını ise Eylül ayında ortalama 507 milyona çıkardı.

9 GOOGLE+ IN AYLIK AKTİF KULLANICI SAYISI SON 5 AYDA %37 ARTTI Geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte Google+ ve Hangouts a eklenen yeni 18 özelliği tanıtan Google, Google+ ın kullanıcı sayısı hakkında da rakamsal veriler sundu. Google ın açıkladığı üzere Google+ ın aylık aktif kullanıcı sayısı 540 milyona ulaşmış durumda. Özellikle ABD de Facebook tan sonra en fazla kullanılan sosyal ağ olduğu bilinen Google+ sunduğu bu yeni verilerle büyüme oranını da gözler önüne seriyor. Ancak Google, Google+ kullanıcılarını diğer sosyal ağlardan farklı olarak iki kategori altında toplayarak farklı rakamsal analizler sunuyor. Google ın açıkladığı 540 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı her ay bir şekilde herhangi bir Google hizmetinden Google+ hesabı ile işlem yapanları kapsıyor. Diğer bir deyişle bu kişiler Google+ profillerine direkt bağlanmasa bile diğer Google ürünleri ile eşleştirdikleri hesapları sayesinde aktif kullanıcı kapsamında ele alınıyor. Google ın bu kategori için Mayıs ayında açıkladığı kullanıcı sayısı 390 milyonken an itibariyle 540 milyona ulaşmış durumda.

10 INSTAGRAM REKLAM ÖZELLİKLERİNE AİT İLK GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI Instagram bu ayın başında duyurduğu reklam servisine ait ilk görüntüleri resmi sitesi üzerinden yayınladı. Sponsorlu Fotoğraflar (Sponsored Photos) ve Sponsorlu Videolar (Sponsored Videos) adıyla çağrılan iki formatın bulunduğu reklam servisi daha önce de belirtildiği gibi Instagram ın kaliteli fotoğrafları öne çıkaran yapısına uygun bir biçime sahip. Sponsorlu fotoğraf ve videolar hakkında bilgi vermek için hazırlanan sayfada, kullanıcıların haber akışlarında görüntülenecek reklamların neye benzediğini görmek mümkün. Normal bir fotoğraf ve video paylaşımı görünümündeki reklam içeriklerinin sağ üst tarafında Sponsorlu ifadesi ve bir de logo yer alıyor.

11 PİNTEREST YENİ YATIRIM İLE 3,8 MİLYAR DOLAR YÜKSELDİ Pinterest yeni yatırım turu ile bir anda değerini %50 artırdı. Pinterest Şubat ayında 200 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bu yatırımla o zamana kadar toplam adığı 138 milyon dolarlık yatırımın üzerinde bir rakamı tek turda toplayan Pinterest in değerlemesi 2,5 milyar dolara ulaşmıştı. Fidelity Investments ın liderliğinde gerçekleşen yeni tur yatırım ile birlikte Pinterest kasasına 225 milyon dolar daha girmiş oldu. Şirketin yaklaşık %6 sı karşılığında gerçekleşen bu yatırım ile birlikte Pinterest in toplam değeri de 3,8 milyar dolara ulaşmış oldu. Eylül ayının sonlarında gelir üretmek için ilk ciddi adımını atan Pinterest, öne çıkartılmış pin ler veya kendi deyimi ile promoted pins ile reklam geliri elde etmeyi hedefliyor. Fakat o zaman yapılan açıklamada da henüz bu yapının test aşamasında olduğu ve şu aşamada kimsenin ödeme yapmadığı belirtilmişti. Yani ortada bir reklam modeli olmasına rağmen Pinterest henüz bu modelden gelir üretmiyor.

12 GOOGLE ARAMA SONUÇLARINDA BANNER REKLAMI TEST EDİYOR Geçtiğimiz günlerde açıkladığı 3. çeyrek raporunda gelirleri %12 artırarak 14,8 milyar dolara ulaşan Google, yeni reklam alanlarını test ediyor. Değeri hisse başına 1000 doların üzerine çıkan şirket, arama sonuçlarında metin reklamları ile gelirlerinin önemli bir kısmını buradan elde ediyordu. Google şimdi ise arama sonuçlarında banner reklamı deniyor. Halihazırda Google anahtar kelime bazlı sorgunun sonucunda, arama sonuçlarının üstünde 3 ve sağında 8 adet reklam gösterilebiliyor. Dijital medya ajansı Synrgy nin Twitter dan paylaştığı görselle ortaya çıkan test reklamlarında Southwest Airlines arama sorgusunda banner reklamı görünüyor.

13 VINE A TASLAK OLARAK KAYDETME VE VİDEO DÜZENLEME ÖZELLİKLERİ EKLENDİ Ağustos ayında 40 milyon üyeye ulaşan video paylaşım uygulaması Vine, yeni geliştirmelerini blogunda ve hazırladığı 6 saniyelik video ile duyurdu. Yeni güncelleme ile hazırlanan 6 saniyelik videoyu düzenlemek ve birden fazla videoyu taslak olarak kaydedip sonra paylaşabilmek mümkün olacak. 6 saniyelik video paylaşım sitesinin popülaritesinin artması Instagram ı harekete geçirmiş ve video özelliği haziran ayında Instagram a da gelmişti. Instagram kurumsal hesaplar için daha önce kaydedilmiş videoları yüklenmesine ve paylaşılmasına izin vermesine karşın, Vine anlık video kaydetme ve paylaşma özelliğini sürdürüyor. Güncelleme sonrası Vine halen telefon hafızasından video yüklenmesine izin vermemesine karşın video düzenleme ve taslak olarak kaydetme özelliği ile hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için önemli bir adım atmış oluyor.

14 GETTY IMAGES İLE İŞBİRLİĞİ YAPAN PİNTEREST GÖRSELLERDE DAHA ÇOK BİLGİ SUNACAK Pinterest, ağındaki görsellerin kaynak verilerinin sağlanmasında Getty Images ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Getty nin meta veri havuzundan yararlanacak Pinterest, görsellere başlık, fotoğrafın çekildiği yer ve çeken kişi gibi detayları ekleyecek. Görsel odaklı bir sosyal ağ olan Pinterest in en büyük eksiklerinden biri şimdiye kadar görsellerin ana kaynağına ulaşılamamasıydı. Böylelikle hem görselin telif hakları tehlikeye atılırken hem de ana kaynağa ulaşamayan kullanıcıların benzer fotoğrafları bulması zor oluyordu. Bu sorunu çözmek isteyen Pinterest, Getty Images ile bir anlaşmaya imza attı. Pinterest, bu işbirliği sonucunda kullanıcılara pinledikleri görseller hakkında daha fazla veri sunacaklarını belirtiyor. Görsellere ait detayları Getty aracılığıyla sosyal ağa entegre edecek olan Pinterest, fotoğrafın orijinal adı, başlığı, fotoğrafçısı ve yer aldığı koleksiyon gibi bilgileri görsellerde belirtmeye başlayacak. Böylelikle kullanıcılar ana kaynaktan ve detaylardan yola çıkarak hem Pinterest içinde hem de web de benzer görsellere daha kolay ulaşabilecek.

15 İyi Çalışmalar

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da Facebook Video Reklamları Sonunda Hayata Geçirdi Google'ın mobil reklam gelirleri artıyor Twitter'da reklam fiyatlarındaki düşüş devam ediyor Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar

Detaylı

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil Pazarlama Ve Anlık Bildirimlerin Satışlara Etkisi Mobil ticaret artık online satışların %23 ünü kapsıyor. Bu yüzden bu konu her geçen gün daha çok gündeme

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

Mobil Reklamın Anatomisi

Mobil Reklamın Anatomisi Q1.2015 Q1.2015 1 Mobil Reklamın Anatomisi İNCELEME Mobil reklamın her pikseli MOBİL VİDEO Mobil video reklamlarının önlenemez yükselişi TEKNOLOJİ Facebook Audience Network ün faydası kime? Q1.2015 2015

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama platformu olarak incelemesi Teknoloji Devlerinin Gelir

Detaylı

App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği

App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği 1 s a y f a İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! Bilgi Teknolojileri ve

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

İnternetin Kilit Oyuncuları

İnternetin Kilit Oyuncuları Börteçin Ege İnternetin Kilit Oyuncuları İnternetin devleri arasındaki kıran kırana mücadele 2012 de tüm gücüyle devam etti. Bu güç mücadelesinin 2013 de de tüm hızıyla devam etmesi bekleniyor. Bu rekabette

Detaylı

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki

online yüzünüz Web Siteniz platformdaki online platformdaki yüzünüz Web Siteniz Teknoloji ilerlediği sürece bilgi alışverişinin en kısa sürede olması önem kazanmaktadır.buna bağlı olarak internetin önemi ve gerekliliği ön plana çıkmaktadır.

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı