27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine imkan tanıdı. Böylelikle tüm dünyada etkisini gitgide artıran Bitcoin, ilk kez eğitim sistemine de girmiş oldu. Güney Kıbrıs ta den fazla öğrencisiyle eğitime devam eden Nicosia Üniversitesi, öğrencilerinin sanal para birimiyle yaptıkları ödemeleri bu bahar döneminden itibaren kabul edeceğini duyurdu. Nicosia Üniversitesi sadece Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmekle kalmayıp, yine bu bahar döneminde Sanal Para Birimi Lisans Programı nı da başlatacaklarını açıkladı. Üniversite bu sayede Güney Kıbrıs hükümetini, Bitcoin ticareti, bankacılığı ve bu para birimiyle ilgili süreçlerde ülkeyi merkez bir konuma çekmeye teşvik ediyor. İlk Bitcoin ATM sinin de Güney Kıbrıs ta açıldığı göz önünde bulundurulursa, ülke Bitcoin konusunda bir merkez olmaya aday. Son olarak Bitcoin in son dönemlerdeki çıkışına değinecek olursak bu hafta içinde sanal para birimi ilk olarak 600 dolara sonra da 900 doların üzerine çıkarak internet üzerinde kendinden oldukça konuşturmuştu.

3 ATM KARTI ÇIKARAN GOOGLE, BANKACILIĞA ISINIYOR Google Wallet ile ilişkilendirilen ATM kartı ile alışveriş de yapılabiliyor. Online ödeme sistemlerine ilgisini uzun süredir gösteren Google, Checkout ile başlattığı serüveni mobil ödeme sistemlerini de içerisine alan Wallet ile devam ettirdi. Google Commerce blogunda geçtiğimiz gün yayınlanan duyuru ise, markanın bu işi ne kadar ciddiye aldığının yeni bir göstergesi. Google ın yeni duyurduğu Google Wallet Card ile Wallet kullanıcıları hesaplarındaki parayı ATM ler aracılığı ile doğrudan çekebilecek. Debit kart niteliğindeki Google Wallet Card fiziksel mağazalardan alışveriş yapabilme imkânı da sağlayacak. Google ın duyurusunda kartın kullanımına ilişkin aylık ya da yıllık herhangi bir ücretin alınmayacağı da ifade ediliyor. MasterCard noktalarında kullanılabilecek kart şimdilik sadece ABD de kullanıma sunulmuş durumda.

4 TEB, GOOGLE GLASS A ÖZEL CEPTETEB UYGULAMASINI GELİŞTİRDİ Daha önce QR kodla kartsız para çekmenin de aralarında bulunduğu yenilikler yapan TEB, Google Glass için özel bir uygulama geliştirdi. Türkiye de Google Glass henüz sayılı kişide bulunmasına rağmen TEB in bu yeniliği dijital dünyaya verdiği önemin bir göstergesi. Ülkemizin sayılı mobil yazılım şirketlerinden Pozitron un geliştirdiği Google Glass uygulaması ile kullanıcılar şu an için bankacılık işlemlerini yapamasa da kampanyaları takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve şubelerini akıllı gözlükleri ile bulabilecekler. Google Glass uygulama mağazasına yüklenen CEPTETEB uygulaması, kısa bir süre içerisinde uygulama mağazasında yerine alacak. Şimdilik ise TEB çalışanları Glass ile denemeler yapıyor. Aşağıda CEPTETEB Glass uygulaması ile şube ararken çekilmiş ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

5 RAKAMLARLA TÜRKİYE DE E-TİCARET 100 e yakın ülkede 60 binin üzerinde çalışanı bulunan AIG firması hazırladığı infografikle Türkiye internet pazarına ait bir takım veriler paylaştı. İnfografikte paylaşılan verilere göre 36 milyon internet kullanıcısının bulunduğu Türkiye, internet penetrasyonunda Avrupa da 5. sırada. 76 milyon nüfusa sahip olan Türkiye de mobil penetrasyon oranı ise 67 milyon mobil kullanıcı ile %90 seviyelerine ulaşmış durumda ve bu kullanıcılar günde en az bir kez telefonlarıyla internete bağlanıyor. E-ticaret rakamlarına bakıldığında ise Türkiye nin dünyada 9. sırada olduğu görülüyor. E-ticaret penetrasyonu %28 olarak belirtilirken online alışveriş yapanların sayısının da 10 milyona ulaştığına değiniliyor. Geçtiğimiz yıl 31 milyar TL lik e-ticaret hacmine ulaşan Türkiye pazarının 2015 yılında ise bu rakamın iki katına çıkarak 62 milyar TL ye ulaşacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Paylaşılan bir diğer bilgi ise Türiye deki her 3 kredi kartından biri online alışveriş için kullanılıyor.

6 ONLINE ALIŞVERİŞTE KADINLAR GÖRSELLERE, ERKEKLER İSE FİYATLARA BAKIYOR Türkiye de internetten alışveriş yapan kesimin 10 milyona ulaştı ve yapılan araştırmalar online alışveriş yapan kadın ve erkek tüketicilerin de bu platformlar üzerindeki davranışlarının değişiklik gösterdiğini ortaya koyuyor. Userspots un yaptığı kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik araştırmasına göre kadınların ve erkeklerin interneti kullanma şekilleri farklılık gösteriyor. Kadınlar, e-ticaret sitelerinde alacakları ürünlerin görsellerine daha çok dikkat ederken, erkek tüketiciler bu ürünlerin fiyatlarını inceliyor. Haber siteleri ve banka gibi yazı ağırlıklı sitelerde ise bu durum değişiklik gösteriyor. Erkek kullanıcılar görseller üzerine odaklanırken, kadınlar daha çok metinlerin üzerine odaklanıyor. Araştırmaya göre kadınlar, erkeklere kıyasla internette %8 daha fazla vakit geçiriyor ve sosyal mecralar söz konusu olduğunda ise bu oran %30 a kadar yükselebiliyor. Kadınların sosyal ağlar haricinde en çok vakit harcadıkları platformlar arasında e-posta ve hızlı mesajlaşma servisleri yer alıyor. Araştırma her iki kullanıcı grubu içinde internet sitelerindeki önemli kriter kullanımın kolay olması olduğunu da ortaya koyuyor.

7 HABER KAYNAĞI OLARAK SOSYAL AĞ SİTELERİ Haber her an, her yerden ve herkes tarafından erişilebilir ve dağıtılabilir hale geldi. Bunda da özellikle sosyal medyanın rolü son derece büyük. PEW in gerçekleştirdiği bir araştırma bir haber kaynağı olarak sosyal ağ sitelerinin nasıl bir önemi olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma ABD de gerçekleştirilmiş olduğu için ülkemizdeki alışkanlıklara bire bir uygun olmayabilir. Bununla beraber sosyal medya kullanımının küresel olarak benzerlikler gösterdiğini düşündüğümüzde Türkiye de sosyal medyanın bir haber kaynağı olarak nasıl kullanıldığına dair fikir verecektir. 11 önemli sosyal ağ sitesinin incelendiği araştırmada ilk olarak, her bir sosyal ağ sitesinin kullanıcılarının ne kadarının siteyi haber alma amaçlı kullandığını gösteriyor. Listedeki en çok kullanıcıya sahip sosyal ağ sitesi olmasa da Reddit kullanıcılarının %62 sinin siteyi haber kaynağı olarak kullanıyor olması, Reddit i bu listede birinci sıraya yerleştiriyor. Ardından %52 ile Twitter ve %47 ile Facebook geliyor.

8 HABER KAYNAĞI OLARAK SOSYAL AĞ SİTELERİ Araştırmadaki diğer sonuç da sosyal ağları bir haber kaynağı olarak kullananların %65 inin haberleri tek bir sosyal ağ sitesinden takip ediyor oldukları. Birden fazla siteyi bu amaçla kullananların oranı %26 iken, üç veya daha fazla kaynaktan haberleri takip edenlerin oranı sadece %9. Birden fazla sosyal ağ sitesini haber kaynağı olarak değerlendiren kullanıcılar arasında Facebook un popülerliği görünüyor. Diğer bir sosyal ağ sitesinden haberleri takip edenlerin, ikinci haber kaynağı olarak Facebook u kullanma oranları oldukça yüksek. Bu açıdan bakıldığında ikinci sırada ise YouTube geliyor. Burada ortalamayı artıran ilk haber kaynağı olarak Google+ ı görüyoruz. Çünkü Google+ tan haber alan kullanıcıların %47 si ikinci haber kaynağı olarak yine Google a ait olan YouTube u tercih ediyorlar. Bu listede üçüncü sırada ise Twitter geliyor.

9 FACEBOOK TAKİ KÜÇÜK İŞLETMELERİN SAYISI 25 MİLYONA ULAŞTI Facebook reklamverenler için daha elverişli bir platform olma yönünde ağına yeni özellikler eklemeye devam ederken Facebook u bir pazarlama platformu olarak kullanan şirketlerin de sayısı artıyor. Sadece global ve büyük markalar değil orta ve küçük ölçekli işletmelerin de tercih ettiği Facebook, şu an 25 milyon küçük işletmenin sosyal ağ üzerinde yer aldığını duyurdu. Techcrunch a açıklama yapan Facebook, 25 milyon küçük işletmenin 1 milyonunun sosyal ağ üzerinde aktif olduğunu söylüyor. Burada dikkat çeken Facebook un küçük ölçekli işletme kavramını genişletmiş olduğu. Zira Nisan ayında Facebook sosyal ağda kendine ait bir sayfaya sahip 15 milyon küçük işletme olduğunu dile getirmişti. O zamanlar sadece fiziki bir lokasyona sahip şirketleri küçük ölçekli işletmeler kategorisine sokan Facebook, bunun sınırlarını esnetmiş gibi gözüküyor. Şimdi 25 milyona ulaşan küçük işletmelerin arasına Facebook e-ticaret şirketlerini de eklemiş durumda. Perakende mağazaları olmasa da e- ticaret şirketlerinin önemli reklamverenlerinin arasında olduğunu farkına varan Facebook un böylelikle küçük işletmeler olarak saydığı şirketlerin kriterlerini de değiştirmiş olduğu göze çarpıyor.

10 MOBİL UYGULAMALARINI GÜNCELLEYEN TWITTER, ARAMA SONUÇLARINI DAHA DETAYLI GÖSTERİYOR Twitter, ios ve Android cihazlar için arama özelliklerini artıran yeni güncellemesini duyurdu. Tasarım değişiklikleri de beraberinde getiren yeni güncellemede dikkat çeken değişiklikler ikonların daha estetik hale getirilmesi ile Keşfet bölümünde yapılan sadeleştirme olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımsal yeniliklerin yanında Twitter ın mobil versiyonunda güncelleme ile gelen en önemli değişiklik ise geliştirilen ve detaylandırılan arama sorgusu. Kullanıcılar arama sorgularında lokasyon bazlı ve içerik bazlı filtreleme ile aradığına kolayca ulaşabilecek. Mobil arama sorgularında daha önce fotoğrafları, videoları ve haberleri aynı sayfada ama sıralı biçimde gösteren Twitter ın her bir aramayı filtreleme özelliği mobil kullanımını daha da artıracağa benziyor. Yeni güncellemeyi detaylı incelediğimizde arama sorgusunda ilk sırada ilgili kişiler gösterilirken sola doğru kaydırmayla birden fazla ilgili kişiye de ulaşmak mümkün. En fazla etkileşim alan tweetler öncelikli olarak gösterilirken solda yer alan tüm tweetler sekmesi ile ilgili tweetlerin hepsine ulaşmakta mümkün.

11 GOOGLE, KÜRESEL OLARAK DİJİTAL REKLAM PASTASININ %30 UNU TEK BAŞINA KAPLIYOR 1998 yılında bir arama şirketi olarak kurulan Google; bugün baktığınızda 40 binin üzerindeki çalışanıyla dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri konumunda. Son zamanlarda mobil başta olmak üzere başka konularda çalışmalar yapsa da ABD merkezli şirket hala gelirlerinin çok büyük bir kısmını reklamcılıktan kazanıyor. Facebook un son yıllarda özellikle mobil reklamcılıkta attığı adımlara rağmen hala ciddi anlamda tehdit edemediği Google; pazarın açık ara lideri olarak gözüküyor. Ki grafikte de göreceğiniz gibi aynı şey rakamlara da yansıyor. Grafiğe göre 2011 yılında toplam dijital reklam gelirlerinin %32,08 ini kazanan Google, 2012 de %31,46 ve 2013 de de %33,24 lık bir oran elde etmiş. Bir başka deyişle dünya üzerinde dijital reklamcılıktan kazanılan her 100 TL nin 33,24 ünü bir şirket kazanıyor, ve o şirket de Google diyebiliriz.

12 TWITTER IN GENİŞLETİLMİŞ GÖRSELLERİ ETKİLEŞİMİ NASIL ETKİLEDİ Bundan kısa bir süre önce Twitter zaman akışı içerisinde görsellerin görüntülenme şekli ile ilgili önemli bir değişikliğe gitti. Bu değişiklikle Twitter üzerinde görselleri görüntülemek için artık tıklamak gerekmiyor ve görseller akış içerisinde doğrudan görülebiliyor. Peki bu yenilik Twitter da etkileşim anlamında neleri değiştirdi? Buffer ın ilk gözlemlediği fark görsel içeren tweet ler ile içermeyenler arasındaki tıklama farkı. Yapılan araştırma görsel içeren tweet lerin %18 oranında daha fazla tıklandığını ortaya koyuyor. %18 her ne kadar yaklaşık beşte bir oranına denk geliyor olsa da araştırmadaki en dikkat çekici oran değil. Yeni görsel sunumunun asıl farkı favori ve retweet lerde ortaya çıkıyor. Görseller tweet lerin favorilere eklenme oranını %89 gibi oldukça dikkat çekici bir oranda artırmış durumda. Retweet lere bakıldığında ise fark %150 ye kadar çıkıyor. Yani yeni görsellerin tıklama oranına etkisi düşük olmasına rağmen favoriler ve retweet ler açısından çok ciddi bir artış göze çarpıyor.

13 PINTEREST YENİ YER PİNLERİYLE SEYAHAT PAZARINA AÇILIYOR Pinterest, dün duyurduğu yeni özelliği Place Pins (Yer Pinleri) ile kullanıcıların seyahatlerini organize edip planlayabilecekleri bir sosyal ağ olma yolunda önemli bir adım attı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar var olan ve yeni pinlerine lokasyon bilgisi ekleyip bunları harita üzerinde görüntüleyebilecek. Yer pinleri ile tamamen yeni bir pazara, seyahat piyasasına adım atan Pinterest bu sayede kullanıcılara ziyaret ettikleri yerleri paylaşma imkanı sunacak. Bir çeşit seyahat rehberi görünümüne bürünecek olan Pinterest aynı zamanda diğer kullanıcıların paylaştıkları yer pinlerinden yola çıkarak seyahat planları yapabilmenin de önünü açacak. Kullanıcılar pinlerine yer bilgisini eklemekte Pinterest in Airbnb, OpenTable, Foursquare, TripAdvisor, Booking.com gibi iş ortaklarından faydalanacak. Bu yer pinleri mekanların adres ve telefon bilgilerini de otomatik olarak içereceği için kullanıcıların gezi planları yaparken tüm gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşmasını sağlayacak.

14 WINDOWS PHONE, INSTAGRAM A KAVUŞTU Vine ın ardından sonunda Instagram da Windows Phone daki yerini aldı. Uzun bir süredir beklenen ve 6tag gibi alternatifleri Windows Phone kullanıcılarından büyük ilgi gören Instagram ın beta versiyonu Windows uygulama mağazasında yayınlandı. 150 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram ın Windows Phone versiyonu henüz beta sürümünde olduğu için özellik bakımından çok zengin bir uygulama değil. Şimdilik uygulamada Instagram ın belli başlı özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Haberi resmi blogundan duyuran Instagram, uygulamayı geliştirmeye devam edeceklerini açıklarken Windows Phone için yeni özellikleri yakın bir süreçte kullanıcılara sunacaklarını ifade etti. Halihazırda hangi özellikler var diye merak edecek olursanız; Instagram ın Windows Phone sürümünde uygulamanın alameti farikası filtreler, yeni video kayıt desteği, sosyal paylaşım seçenekleri, sınırsız yükleme imkanı ve son olarak kamera desteği gibi özellikler bulunuyor.

15 2013 YILININ SOSYAL MEDYA İSTATİSTİKLERİ Hindistan da yayın yapan Digital Insights bir çalışma yapmış ve 2013 yılında sosyal medya alanında öne çıkan tüm rakamları tek bir infografikte toplayarak, bir 2013 raporu hazırlamış. Hazırlanan infografikğe göre 2013 yılında 4.2 milyar insan sosyal ağlara giriş yapmak için mobil cihazlarını kullanmış, Instagram da yer alan fotoğraflara her saniye 8000 beğeni yapılıyor, RT alan tweet lerin %28 i please RT! ( Lütfen Retweet! ) cümlesini içeriyor. Tüm sosyal ağların 2013 yılı hareketlerine ve ilginç rakamlara linkteki infografikten erişebilirsiniz.

16 İyi Çalışmalar

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

Banka ve Kredi Kartları Bilinçli Kullanıldığında Hayata Değer Katar

Banka ve Kredi Kartları Bilinçli Kullanıldığında Hayata Değer Katar Banka ve Kredi Kartları Bilinçli Kullanıldığında Hayata Değer Katar Ödeme sistemlerinde kart kullanıcılarının ve işyerlerinin kullanım alışkanlıklarını ve beklentilerini belirleyerek, taraflarla ilgili

Detaylı

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da Facebook Video Reklamları Sonunda Hayata Geçirdi Google'ın mobil reklam gelirleri artıyor Twitter'da reklam fiyatlarındaki düşüş devam ediyor Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148. BT Projelerinde. Başarısızlık

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148. BT Projelerinde. Başarısızlık TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 40 SAYI 148 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ BT Projelerinde Başarısızlık Kaybedenler - Kazananlar / Adli Sanat Prof. Dr. Atilla Soykan dan dibe vurmanın faydaları yükselen e-ticaret

Detaylı