11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 PAYPAL AVUSTRALYA DA RESTORANLAR İÇİN YENİ BİR ÖZELLİK TEST EDİYOR Avustralya daki PayPal kullanıcıları restoranlarda masalarından kalkmadan ve garson çağırmadan ödemelerini yapabilecekler. Melbourne da test edilen yeni uygulama PayPal ın kullanıcılara sunmaya hazırlandığı yeni bir hizmet denilebilir ün başlarında daha yaygın bir şekilde Sydney ve Melbourne da kullanıma sunulması planlanan bu uygulama ile kullanıcılar akıllı telefonlarındaki PayPal uygulaması üzerinden hesap ödeme işlemlerini yapabilecekler. Bunu yapmak için kullanıcılar restoranda check-in yapacaklar ve sonrasında da oturdukları masanın numarasını mobil uygulamaya girecekler. Bu işlemlerin ardından kullanıcı siparişini verdikten sonra ister yemeğini yerken, isterse yemeğini yedikten sonra mobil uygulama üzerinden hesabını ödeyebilecek ve uygulama kullanıcılara bahşiş bırakıp bırakmak istemediklerini de soracak. Ödeme işlemi onaylandığında kullanıcının akıllı telefonuna bir bildirim gelecek ve aynı zamanda restoranın da POS sistemine ödemenin yapıldığının bilgisi gidecek.

3 AMERİKALILARIN %8 İ, HABERLERİ TWITTER ÜZERİNDEN TAKİP EDİYOR Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre Amerikalıların %8 i, yani ortalama bir hesapla ABD de yaşayan her 10 kişiden 1 i haberleri Twitter aracılığıyla takip ediyor. Pew Research Center tarafından yayınlanan araştırmaya göre, ABD deki yetişkinlerin %16 sı Twitter kullanıcısı ve bu %16 lık kısmın yarısı da haberleri Twitter dan takip ediyor. Pew Research Center, kısa süre önce yayınladığı bir başka raporda da Facebook a yer vermiş, her 3 Amerikalıdan 1 isinin haberleri Facebook üzerinden takip ettiğini belirtmişti. Pew Research Center ın yaptığı araştırmada, Twitter üzerinden haber tüketen ABD li yetişkinlerin demografik bilgileri de paylaşılmış. Buna göre, ABD nin %8 lik kısmını oluşturan bu kitle içerisindeki söz sahibi grup, 18 ve 29 yaş arasındaki gençler. Twitter kullanımı aynı zamanda bu kullanıcıları genelde mobil yapıyor, çünkü Twitter ın ağırlıklı kullanımı özellikle ABD de mobil üzerinden gerçekleşiyor. Ayrıca, araştırmalardan çıkan sonuca göre, haberleri Twitter üzerinden takip eden kitle oldukça eğitimli. Haberleri Twitter dan takip eden her 10 kişiden 4 ünün lisans derecesiyle mezun.

4 ONLINE YAYINLARA EN ÇOK TRAFİK SAĞLAYAN SOSYAL AĞLAR SIRASIYLA FACEBOOK, PINTEREST VE TWITTER Sosyal paylaşımlar için araçlar geliştiren Shareaholic in 200 bin yayıncısını ve aylık 250 milyon tekil ziyaretçiyi izleyerek hazırladığı Sosyal Medya Trafik Trend Raporu na göre, online yayıncılığa en büyük katkı sağlayan sosyal ağ Facebook, onu takip eden sırada ise Pinterest yer alıyor. Shareaholic in en popüler 8 sosyal ağı takip ederek yaptığı araştırmada, online yayıncıları en çok destekleyen oluşumlar sırasıyla Facebook, Pinterest, Twitter ve Reddit oldu. Facebook, Pinterest ve Twitter, online yayıncılara trafik sağlamada oldukça iyi olsa da, ardından listede yer alan Reddit ve StumbleUpon, geçen yılın Eylül ayına göre etkilerini %30 civarında kaybetmiş durumdalar. Eylül 2012 ve Eylül 2013 arasındaki farka baktığımızda, Facebook un gözle görülür bir şekilde artış sağladığını gözlemleyebiliyorken, Pinterest in biraz da dalgalı bir çizgiyle Facebook un ardından yayıncılara en çok trafik gönderen sosyağ ağ olduğunu görebiliyoruz. Google+ henüz ciddi bir artışı yakalayamasa da, YouTube dan gelen trafikteki artış gözlemlenebiliyor.

5 TİVİBU ÇARŞI İLE TTNET, TELEVİZYON ÜZERİNDEN ONLINE ALIŞVERİŞ DÖNEMİNİ BAŞLATIYOR TTNET, Mastercard ve Cordis Network iş ortaklığı ile gerçekleşen proje ile Tivibu Ev kullanıcıları Tivibu Çarşı üzerinden, sadece Tivibu nun kumandasındaki interaktif tuşuna basarak diledikleri gibi TV ekranları karşısından alışveriş yapabilecekler. TV üzerinden kullanıcılar sisteme dahil olan farklı mağazaları gezebilecek, kataloglardan ürün detaylarını inceleyebilecek ve MasterCard logosu olan tüm kredi kartlarıyla satın alma işlemlerini tamamlayabilecekler. TTNET in bu hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların, Tivibu Çarşı nın internet sayfası üzerinden bir kez kayıt oluşturmaları gerekiyor. Tivibu Çarşı nın getirdiği yenilikler arasında, ilerleyen zamanlarda Tivibu Ev kullanıcılar dizi veya filmlerde oyuncuların giydikleri ya da kullandıkları aksesuarları da bu platform üzerinden satın alabilecekler.

6 FACEBOOK UN 2008 YILINDAN İTİBAREN ÇEYREKSEL OLARAK AYLIK AKTİF KULLANICI SAYILARI Facebook, aylık aktif kullanıcı sayısında ilk olarak 2012 yılının 3. çeyreğinde 1 milyar barajını aşmıştı. Şirketin geçtiğimiz hafta içinde yayınladığı 2013 yılı 3. çeyrek raporuna göre aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar 189 milyon. Mobil alanda da oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Facebook, özellikle, yaklaşık 1 buçuk sene önce, mobil uygulamalarını güncellemesinin ardından kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almıştı. Mobil reklam konusunda da başarılı bir grafik çizen şirket, reklam gelirinin yarısına yakın bir kısmını mobilden elde ediyor.

7 TWITTER IN HALKA ARZINDAN İLK DETAYLAR Aylardır beklenen Twitter ın halka arzı geçtiğimiz gün New York borsasında çanın çalınmasıyla gerçekleşti. Twitter ın halka arz ettiği 70 milyon senedi hisse başı 26 dolardan TWTR koduyla borsada işlem görmeye başlıyor. Eylül ayında S-1 dosyasıyla SEC e ilk başvurusunu yapan Twitter ilk etapta hisse başı değerlerinin dolar aralığında olacağını açıklamıştı. Böylelikle Twitter ın halka arzdan 1,4 milyar- 1,6 milyar dolar aralığında bir gelir elde edebileceğini söylenirken sosyal ağ sonrasında hisse başına halka arz fiyatını dolar aralığına yükseltmişti. Halka arzından hemen önce hisse başı değerini 26 dolar olarak sabitleyen Twitter ın piyasa değeri böylelikle 18 milyar dolara ulaşacak. Ayrıca şirketin halka arzdan 1,8 milyar dolar nakit elde etmesi bekleniyor.

8 APPLE, TÜRKİYE İNTERNET MAĞAZASINI AÇTI Türkiye deki ilk mağazasını açmaya hazırlanan Apple, internet mağazasını yayına aldı. Apple ürünlerine ilgi bakımından Avrupa bölgesinin önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye de artık iphone, ipad, Mac ve ipod gibi cihazları direkt olarak internet mağazasından satın almak mümkün olacak. store.apple.com/tr adresinden yayına giren Apple Online Store da şirketin Eylül ayında tanıttığı yeni akıllı telefon modelleri iphone 5S ve iphone 5C yi bulmak mümkün. Zira 1 Kasım da satışa çıkacağı ifade edilen her iki model de GSM operatörleriyle birlikte Apple ın online mağazasında da satışa çıktı.

9 AKTİF MOBİL KULLANICI SAYISI 874 MİLYON A ULAŞAN FACEBOOK, GELİRLERİNİN YARISINI MOBİLDEN ELDE EDİYOR Facebook, 2013 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin raporu geçtiğimiz hafta açıkladı. Açıklanan üçüncü çeyrek rakamlarına göre Facebook un reklamlardan elde ettiği kazanç tam 1.8 milyar dolar. Facebook un üçüncü çeyrekte elde ettiği gelirle ilgili en büyük detay ise bu reklam gelirinin %49 luk dilimi, mobil reklamlar üzerinden geliyor. Bu rakam 2013 ikinci çeyrekte %30 iken, 2012 nin üçüncü çeyreğinde ise Facebook un elde ettiği mobil reklam gelirinin toplam gelirdeki payı %14 dü milyar üyesi bulunan Facebook un, aylık aktif mobil kullanıcı sayısının 874 milyon olması da, Facebook un mobil reklamlardan elde ettiği büyük gelirin bir sağlaması olarak ortaya konabilir

10 LINKEDIN İN KULLANICI SAYISI 250 MİLYONU GEÇTİ LinkedIn, 259 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip oldu. LinkedIn, geçen çeyrekte 238 milyon; geçtiğimiz yıl aynı dönemde 187 milyon kullanıcıya sahipti. Üçüncü çeyrek sonuçlarını duyuran LinkedIn, sahip olduğu kullanıcı sayısıyla 230 milyon aktif kullanıcısıyla Twitter ı geçmiş durumda. Profesyonellerin sosyal ağı LinkedIn, halen şu anda 300 milyon kullanıcıya sahip Google+ ın gerisinde kalıyor. LinkedIn CEO su Jeff Weiner, artan kullanıcı sayısı ve kurulan engagement ın şirketin finansal sonuçlarında oldukça etkili olduğunu belirtti. LinkedIn, Wall Street tahminlerini (384,5 milyon dolar)geçerek 393 milyon dolar gelire sahip olduğunu açıkladı.

11 INSTAGRAM REKLAMLARININ %5 İ BEĞENİYE DÖNÜŞÜYOR Reklamların Instagram da yer almasının üstünden henüz çok az vakit geçmiş olmasına rağmen Instagram CEO su Kevin Systrom un açıkladığı üzere şimdiye kadarki reklam görüntülemelerinin %5 i markalara yeni beğeniler kazandırdı. Instagram da reklamı yayınlanan ilk marka Michael Kors olmuştu. Michael Kors un bu reklamı sayesinde yarattığı etkileşim sayısı aslında Instagram reklamlarının sahip olduğu potansiyeli özetlemek için yeterli. SocialFresh in paylaştığı verilere göre Michael Kors un Instagram reklamı 6,15 milyon kişi tarafından görüntülendi ve toplamda 218 binin üzerinde beğeni aldı. Markaya 33 bin yeni takipçi olarak dönen bu reklam görüntülemelerin %3,57 sinin beğeni olarak geri döndüğünü gösteriyor.

12 YOUTUBE, GOOGLE+ ENTEGRASYONLU VİDEO YORUMLARI KULLANICILARA SUNDU YouTube, Eylül ayında duyurduğu ve öncelikli olarak kanal sayfalarında denemeye açtığı YouTube videolarına Google+ entegre sistemini herkes için geçerli hale getirdi. Google+ entegrasyonuyla birlikte video altındaki yorumlar kronolojik olarak değil önem sırasına göre sıralanacak. Google ın sosyal ağı Google+ ı her platformuna eklemek için yaptığı çalışmalardan biri olan yeni YouTube yorum sisteminde yine herkes videolara yorum bırakmakta serbest ancak YouTube kimlik veritabanı olarak Google+ ı belirlemiş durumda. Diğer bir deyişle Google hesabınızla YouTube a bağlanıyorsanız Google+ çevrenizdeki kullanıcıların yorumlarını ilk sıralarda görebileceksiniz.

13 SOSYAL AĞLARDA İÇERİK PAYLAŞMAK İÇİN EN İYİ VE EN KÖTÜ SAATLER Paylaşılan içeriklerin hangi zaman dilimlerinde daha etkili olduğunu ve hangi saatlerin içerik paylaşmak için en kötü zamanlar olduğunu araştıran Social Caffeine, sosyal ağlar bazında bu verileri bir infografikte bir araya getirmiş. İnfografiğe göre Facebook ta içerik paylaşmak için en uygun saatler 13:00 ile 16:00 arasıyken trafiğin en zirveye çıktığı zaman Çarşamba günleri 15:00 olarak belirtiliyor. Bunun aksine Facebook içeriklerini paylaşmak için akşam 20:00 ile sabah 08:00 arasında saatler en kötü zaman dilimleri. Diğer yandan Twitter için en uygun içerik yayınlama zamanları 13:00 ile 15:00 arası. Twitter da 11:00 den sonra trafik yoğunlaşırken Pazartesi-Perşembe günleri sosyal ağın hareketi daha da artırıyor. LinkedIn de paylaşımların en çok okunduğu zamanlar hafta içi mesai saati önceleri ve sonrasına denk geliyor. Bu sebeple 10:00 ile 18:00 arasında LinkedIn de yapacağınız paylaşımlar az görülebilir. Diğer detaylar için linke tıklayarak infografiği inceleyebilirsiniz.

14 SOSYAL MEDYA PAZARLAMASINDA 2014 ÜN TRENDLERİ NELER OLACAK TwinEngine in hazırladığı infografik sosyal ağların 2014 teki tahmini yol haritasını gösteriyor. Bu sene Facebook un da sonunda hashtag leri platformuna eklemesiyle sosyal ağlardaki hashtag lerin özellikle markalar için önemi daha da artarken infografikte gelecek sene sosyal medya pazarlamasındaki en öne çıkan araçlardan birinin hashtag lerin olacağına dikkat çekiliyor. Online reklamcılıkta mobil pazarlama diğer tüm pazarlama modellerini geride bırakarak öne çıkarken sosyal medya pazarlaması da ağırlığını artırıyor. Sosyal ağlar bazında baktığımızda ise LinkedIn işletmeler için reklam modellerini genişletecek. Twitter bir haber kaynağı olarak öne çıkarken Facebook un sponsorlu güncellemeleri sosyal ağda daha yaygın bir şekilde yer alacak. Markalar kullanıcılarla etkileşimlerini Google+ üzerinden daha fazla gerçekleştirirken YouTube da bir içerik aracı olarak daha öne çıkmaya başlayacak. Diğer detaylar için linke tıklayarak infografiğe göz atabilirsiniz.

15 İyi Çalışmalar

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni BÖLGELERE GÖRE MOBİL REKLAMCILIKTAN ELDE EDİLEN GELİR Mobil reklamcılık; mobil plaform ve uygulama marketlerinin gelişimiyle birlikte önemini fazlasıyla arnrdı.

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni SHOPIFY, ipad İ POS A DÖNÜŞTÜREN SERVİSİNİ TANITTI Shopify yeni ürünü Shopify POS u tanım. ipad i bir POS cihazı haline georen servis ile oldukça basit bir şekilde

Detaylı

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL DAN YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ İLE ÖDEME DENEYİMİ PayPal ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tükeacilerin ödemelerini tamamlamaları

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni EN GÜÇLÜ 100 SOSYAL MARKA Ekonomist dergisinin İngiliz araşmrma şirken Brandwatch ile birlikte hazırladığı Sosyal Marka 100 araşmrması sonuçlandı. Liste için

Detaylı

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama platformu olarak incelemesi Teknoloji Devlerinin Gelir

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği

App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği App Store Rekora Gidiyor! İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! İnternetten Müzik İndirene Kötü Haber Facebook tan sayfa işaretleme İçeriği 1 s a y f a İnternetimizin Yüzde 70'i Mobil! Bilgi Teknolojileri ve

Detaylı

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Dijital stratejiden, dijital çağa uygun iş stratejisine Türkiye sonuçlarını da içeren bu özet çalışma sektördeki mevcut durumu analiz ederken önümüzdeki 5 yıla

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı