OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU"

Transkript

1 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEKTÖR VB.) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI E-Posta hesabı açma İşe yeni başlayan çalışanlara, birim ve bölümlere, sosyal organizasyonlara e- posta adresi verilmesi Tüm Akademik, İdari, Sözleşmeli personel, öğrenci, kurum bünyesindeki birim, bölüm, öğrenci kulüpleri, seminer ve kongreler. 1-Online Başvuru 1-Tekniker 2- Başkanı 10 Dk. du.tr e-posta yeni şifre talepleri Talep doğrultusunda kullanıcılara yeni e- posta şifreleri verilir. Akademik ve İdari, Birim ve Bölümler 1- Online Başvuru 1- Tekniker 2- Başkanı 10 Dk. du.tr Web sayfası açma Sunucu kurulumu Web sayfasının kullanıma açılması Kurum için ihtiyaç duyulan uygulamaların çalışması için gerekli sunucu kurulumu yapılır Tüm kurum bünyesindeki birimler 1-Online Başvuru 1-Online Başvuru 1-Programcı 2- Başkanı 1-Tekniker 2- Başkanı 1-3 Gün du.tr du.tr Anahtar (Switch) konfigürasyonu İhtiyaç duyulan noktalara konulması gereken anahtar cihazların konfigrasyonu yapılır. Tüm Birimler 1-Tekniker 2- Başkanı 7 Saat.

2 Uygulama sunucuları için firewall konfigrasyonu Uygulama sunucularına erişmesi gereken kullanıcılara yetki verilir. 1-Tekniker 2- Başkanı 3 Saat du.tr Firewall konfigrasyonu Genel güvenlik önlemleri alınır. başkanlığı, 1-Tekniker 2- Başkanı 1 Saat Ağ kurulumu Değişen ve gelişen şartlara göre genel ağ kurulumları yapılır. Tüm Birimler 1- Başkanı 7-15 Gün du.tr İnternet ucu aktiflenmesi Kullanıcıların internete çıkabilmesi için bulundukaları ortamdaki internet ucunun kabin tarafında aktif hale getirilmesi İşlemidir. Akademik ve İdari personel 1-Tekniker 1-3 Gün 2- Başkanı du.tr Internet ucu problemleri Kullanıcıların internete çıkabilmesi için bulundukları ortamdaki internet ucunun çalışır hale getirilmesi İşlemidir. Akademik ve İdari 1-Tekniker 2- Başkanı 1 Gün Kablosuz cihaz keşifleri Yeni binalarda konumlandırılacak kablosuz cihaz yerleri ve sayılarının belirlenmesidir. Ağ ve Sistem Yönetimi 1-Tekniker 2- Başkanı 1 Hafta IP-MAC işlemleri Sisteme katılacak yeni cihazlar için ip-mac tanımlaması yapılmaktadır. Tüm Akademik, İdari, Sözleşmeli personel, kurum bünyesindeki birim,bölüm, öğrenci klüpleri, seminer ve kongreler 1-Tekniker 2- Başkanı 3 Saat du.tr 13 2.OKA Fiber optik kablo problemleri Sistemde bulunan fiber kablo sorunlarını kapsar. Ağ ve Sistem Yönetimi 1-Tekniker 2- Başkanı 1 Gün.

3 B kapsar Genel ağ çizimlerinin yapılması Tüm noktaların ayrıntılı cizimlerini kapsar. Ağ ve Sistem Yönetimi 1-Tekniker 2- Başkanı Malzeme temini Ağ kurulumu veya kurulumdan sonra sisteme bağlantı için gerekli kanal, kablo, sarf malzemelerini kapsar Rektörlüğe Bağlı Birimler 1-Tekniker 2- Başkanı Bilgisayar ve çevre birimlerinin Cihaz kurulumu ve kurulum, bakım onarımı..vb ve onarımı vb. Kurum Cihazlarını Kullanan Akademik ve İdari Perseonel 1-Donanım Destek Talep Formu 1-Tekniker 2- Başkanı 3 Gün Bilgisayar laboratuvarı bakımı Fakülte ve Yüksekokullarda bulunan bilgisayarların Periyodik bakımı Tüm Fakülte ve Yüksekokul Öğretim üyeleri, ler 1-İş talep 1-Tekniker 2- Başkanı Değişiyor Bilgisayar ve çevre birimleri satın alınması için Teknik Şartname hazırlanması Akademik ve İdari Birimlerden gelen talepler doğrultusunda Bilgisayar veya çevre birimlerinin alımı için Teknik Şartname hazırlanması, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 12 inci maddesi Tüm Birimler 1-Resmi Talep Yazısı 1-Tekniker 2- Başkanı Web Sayfası Tasarım Web sayfası yazılıp hizmete sunulur Akademik ve İdari Birimler 1-Programcı 2- Başkanı du.tr Masaüstü Yazılım İş analizi yapılır, paket yazılım hazırlanır, Kullanıcılar eğitilir. Akademik ve İdari Birimler 1-İş Taleb 1-Programcı 2- Başkanı du.tr

4 Masaüstü yazılım güncelleme Varsa yazılımdaki hatalar giderilir, Hizmetin sürekliliği sağlanır. Akademik ve İdari Birimler 1-Programcı 2- Başkanı Sürekli du.tr Otomasyon kullanıcı yetkilendirme Masaüstü yazılımlarına ve güncellemelerini kendileri yapan birimlerin web yazılımlarına erişim yetkileri sürekli kontrol edilir. Yetkili kullanıcılar 1-Programcı 2- Başkanı 1-3 Gün İnternet bağlantı hızı arttırımı Üniversitenin internet çıkış hızının arttırılması Tüm İnternet kullanıcıları 1- Başkanı TUBİTAK du.tr 24 Web sayfası içeriklerinin oluşturulması Web sayfası oluşturularak hizmete sunulur. Akademik ve İdari Birimler 1-Programcı 2- Başkanı. 25 Grafik tasarım Kurum içi bilişim etkinliklerinde kullanılmak üzere logolar hazırlanır. Akademik ve İdari Birimler 1-Tekniker 2- Başkanı du.tr 26 Anti virüs programı Akademik ve idari personelin kurum içinde kullandıkları bilgisayarlarda bulunan anti virüs programının sorunsuz bir şekilde kullanımı sağlanır. Tüm 1-Tekniker 2- Başkanı Sürekli devam eden hizmettir. du.tr 27 Tüm birimlerin talepleri doğrultusunda Eğitim alanındaki eğitim faaliyetlerinde faaliyetlere teknik kullanmak istedikleri destek verme programlar hakkında teknik bilgi verilir. Akademik ve İdari Birimler 1- Başkanı. 28 Yazılım ihtiyaç tespitleri Tüm birimlerin yazılım ihtiyaçları tespit edildikten sonra lisanslı yazılımlar temin edilir. Tüm birimler 1- Başkanı Değişiyor.

5 29 Sistem merkezine İiave edilen sunucu ayarları Gerekli durumlarda kullanılan sistem cihazlarının gerekli ayarları yapılar Tarih ve 124 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname 7.Bölüm Madde34. 1-Hizmet Talebi 1-Tekniker 2- Başkanı. 30 Yazıcı kurulumu ve bakımı Yazıcının bilgisayara tanıtılması gerekli yerlerde ortak kullanıma sunulması ve bakımı Tarih ve 124 Sayılı Kanun Hükmünde Tüm Birimler Kararname 7.Bölüm Madde34. 1-Hizmet Talep 1-Teknik 2-Tekniker. 31 Bilgisayarların donanım, bakım ve onarımı OKÜ Rektürlüğüne bağlı tüm birimlerdeki bilgisayarlara teknik destek verilmesi Tarih ve 124 Sayılı Kanun Hükmünde Tüm Birimler Kararname 7.Bölüm Madde34. 1-Tekniker. 32 OKÜ Rektörlüğüne Bağlı Birimler ile yazışmalar. (Görevlendirme İsteği, İzin İstekleri, vb) na gelen yazıların değerlendirilmesi, cevap yazılması ve diğer yazışmalar yapılır. i 1-Resmi Yazı ve Dilekçe 1- i 2- Başkanı. 33 Taşınır Mal Birimler arası malzeme isteği ve çıkışı yapılır. Tüm Birimler si 1-Taşınır mal istek belgesi 1- i 2- Başkanı. 34 B30.2.OKA Satınalma nın ihtiyaçları doğrultusunda işlemler yapılır. Tüm Birimler 1- Başkanı sunulmuyor. 35 Güvenlik Kameraları Teknik Problemleri Merkez kampüste çalışan kamera sistemlerinde oluşan teknik arızaları tespit etmek Koruma Güvenlik Müdürlüğü 1-iş Talep 1-Teknik 2- Başkanı.

6 36 Telefon Santrali IP tabanlı Telefonların çalışabilmesi için gerekli konfigürasyonlar yapılır. Tüm Birimler 1-Teknik. 37 Kapalı Devre Yayın Sistemi (Digital Signage) Yerleşkede kullanılan dijital panoların çalışmasını sağlamak, yazılımını hazırlamak ve ihtiyaç halinde güncellemek. Tüm Birimler 1- Başkanı Sunuluyor. 38 Görsel ve İşitsel Cihazların Hazırlanması. ( Seminer salonu, amfi hazırlıkları) Okü Rektörlüğü tarafından düzenlenen programların hazırlığını sağlamak. Tüm ve ler 1-Teknik. 39 Kartlı Geçiş Sistemleri Kanpüs girişlerinde ve tüm bina girişlerinde giriş-çıkışları kontrollü şekilde sağlamak. Tüm ve öğrenciler 1-Teknik. 40 Parmak İzi Okuyucu Sistemleri Güvenlik takip sisteminde kullanılan parmak izi okuyucusunu çalışır halde tutmak. Koruma Güvenlik Müdürlüğünde çalışan prosoneller 1-Teknik. 41 Proje çalışmaları OKÜ Rektürlüğüne bağlı tüm binalarda proje çalışmalarına destek verilir. Tüm Birimler 1-Teknik 2- Başkanı.

7 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ HİZMET ENVANTER TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞIMEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEK. VB.) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN DIŞ MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI 1 B0302OKA Katkı Payı Ödeme 1-Döner Sermeye faaliyeleri kapsamında Gelir getirici katkı da bulunanlara yönelik yapılan ödemelerdir Sayılı Yükseköğretim Kanunun 58. Maddesine göre tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Döner Öğretim Sermaye İşletmesi Yönetmeliği ve Elemanları ve tarih ve Sayılı Resmi idari personel Gazetede yayımlanan Döner Sermayeli İşletmeler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği. OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Tahakkuk Listesi Fakülteler, Enstitü, OKÜSEM, M.Y.O Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü 1-İlgili Memur, 2-İşletme Müdürü, 3-Rektör Yardımcısı, (Harcama Yetkilisi) 5 iş günü Sürekli 2 B0302OKA Görevlendirme Öğretim Elemanlarının Özel Kuruluş ve Kamu kuruluşlarıda vermiş oldukları danışmanlık hizmetleri Sayılı Yükseköğretim Kanunun 37. Maddesine göre Öğretim Elemanları, Özel kuruluşlar, Kamu Kuruluşları OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Ü.Y.K. Karar ve Ekleri Fakülteler, Enstitü, OKÜSEM, M.Y.O, 1-İlgili Memur, 2-İşletme Müdürü, 3-Rektör Yardımcısı, (Harcama Yetkilisi) GÜN 3 GÜN Sürekli 3 B302OKA İş Analizleri ve Değerlendirmeleri iş değerlendirilmesi, analiz, ölçme, muayene, teknik kontrol, kalite kontrolü, standartlara uygunluğun tahkiki, teknik bakım, ekspertiz, ölçü ayarı yapmak ve bu hizmetlere ilişkin raporları düzenlemek, sayılı Yükseköğretim Kanununun 58. Maddesi Özel Kuruluşlar, Vatandaşlar, Kamu Kurumları OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Dilekçe İlgili Bölüm ve İşletme Laboratuvarla Müdürü r 3 iş günü 3 iş günü Sürekli

8 1-İlgili Memur, 4 B302OKA Satınalma 1-Birimlerin Talepleri doğrultusunda mal ve hizmet satınalınması sayılı Kanunun 22.Maddesi Tüm Birimler OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü 1- Talep Formu ve Harcama İsteği Yazısı. 2- Onay Belgesi. Rektör Yardımcısı (Haracama Yetkilisi) 2-İşletme Müdürü, 3-Rektör Yardımcısı (Harcama Yetkilisi) İgili Birimler Sürekli 5 B0302OKA İhale Doğrudan Temin limitini aşan alımlarda ihale yoluyla Satınalma işlemlerinin yapılması sayılı KİK Kanunu İlgili Harcamacı Birimler OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Talep yazısı ve Ü.Y.K Kararı Teknik Şartname Teklifler Rektörlük Makamı (Harcama Yetkilisi) 1-İlgili Memur, 2-İşletme Müdürü, 3-Rektör Yardımcısı, (Harcama Yetkilisi) İdari ve Mali İşler si (İhale Şube Müdürlüğü) Gün 10 Sunulm uyor 6 B302OKA Yolluk Ödemeleri ÜYKK uyarınca Yurtiçi-Yurdışı yolluk ödemesi Sayılı Harcırah Kanunun 6. ve 28. maddeleri sayılı YÖK Kanununun 39. maddesi İdari ve Akademik Pesonel OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERİSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü 1- ÜYKK 2- Onay Belgesi. 3- Yolluk Bildirimi. Rektör Yardımcısı (Harcama Yetkilisi) 1-İlgili, 2-Bölüm Başkanı, - Sürekli 3-İşletme Müdürü, 4-Rektör Yrd.(Harcam a Yetkilisi) 7 B302OKA Bütçe İşleri Çok Yıllı Bütçe Hazırlama YÖK Kanununun 58.maddesi 2-Döner Sermayeli İşletmeler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği 4. ve 5. maddeleri. Tüm Birimler OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Birimlerin Faliyetleri ve Tahmin Gelirleri - 1-İşletme Müdürü 2-Genel Sekreter. 3- Rektör Yard. (Harcama Yetkilisi) Tüm Harcamacı Birimler Rektörlük Makamı 1-Döner Sermaye Saymanlı k Müdürlüğ ü Her yıl Aralık ayı sonu Her yıl Aralık ayı sonu Her yıl Aralık ayı sonuna kadar

9 8 B302OKA Taşınır Mal Kayıt Kontrol işlemleri Taşınır Mal Kayıt Konrol yönetmeliği uyarınca stok ve maddi duran varlık hesapları ile ilgili belgeleri tutmak,işlemleri yürütmek,gerekli raporları hazırlamak sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 44. maddesi 2-18 Ocak Resmi Gazetede Tüm yayımlanan Taşınır Mal Yönetmeliği Harcamacı 3-Kamu İdarelerinin Kesin Hesaplarının Birimler Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ İdari Mali İşler Taşınır Mal Kayıt Kontrol Şube Müdürlüğü Taşınır İstek Belgesi - 1-İlgili Memur 2-İşletme Müdürü İlgili Harcamacı Birimler - 3 İş Günü 2 iş günü Sürekli 9 B302OKA Avans Doğrudan Temin, İş avansı ve Yolluk avansı işlemleri 1-Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından Resmi gazete'de yayımlanan tebliğ sayılı Kamu İhale Kanunu 22.maddesi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü 1- Onay Belgesi veya Avans isteği yazısı. Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü 1-İlgili Memur 2-İşletme Müdürü 3-Rektör Yrd.(Harcam a Yetkilisi) İlgili Harcaamacı Birimler - 10 GÜN 8 GÜN Sürekli

10

11 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETERLİK (ÖZEL KALEM) HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO STANDART DOSYA PLANI KODU KURUM KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEKTÖR VB) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR HİZMETİN SUNUM SÜRECİ KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI 1 B.30.2.OKA Senato Kararları Birimlerini ve personeli ilgilendiren konular. birimleri ve personeli Rektörlük Talep dilekçesi veya Görüş (ekleriyle) 3 Gün 12 Sunuluyor 2 B.30.2.OKA Yönetim Kurulu Kararları Birimlerini ve personeli ilgilendiren konular. birimleri ve personeli Rektörlük Talep dilekçesi veya Görüş (ekleriyle) 3 Gün 14 Sunuluyor 3 B.30.2.OKA Gelen-Giden Evrak Kaydı e Gelen Evrakların Kaydının Alınması ve İlgili Birimlere Dağıtılması. Bağlı Birimleri Rektörlük Evrak aslı - fotokopisi 3 Gün B.30.2.OKA Kurum İçi ve Kurum Dışı Yazışmalar e gelen ve birimimizi ilgilendiren konularda yazışmalar yapmak. Birimleri ve Diğer Kurumlar Rektörlük İlgili evrak ve ekleri OKÜ ilgili birimler İlgili kurumlarla Değişiyor 5 B.30.2.OKA Bilgi Edinme Bilgi Edinme Hakkı Kanununun tanıdığı haklardan yararlanarak e 4982 Sayılı Bilgi Edinme başvuracak şahısların, şahsen Hakkı Kanunu fax ya da web sayfamız üzerinden başvurdukları yazıları cevaplaması. Gerçek ve Tüzel Kişiler Rektörlük 15 Gün Sunuluyor

12 Üniversitenin diğer kişi ve kurumlarla olan anlaşmazlık ve uyuşmazlıkları nda adli ve idari mercilerde Üniversitenin haklarını savunmak, adliidari davaları açmak, sonuna kadar takip etmek ve sonuçlandırma k. 124 sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 35 inci maddesi 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) Kurum içi birimlerden dava ile ilgili bilgi ve belge isteme. İlgili tüm adli ve idari kurumlar ile kişiler Mevzuatın öngördüğü hak düşürücü ve zamanaşımı süreleri geçmeden davanın açılması, takibi ve neticelendir ilmesi sağlanacakt ır. 2 Yıl 1 İşin niteliği gereği işlem sayısının belirlenmes i mümkün değildir B302OKA061 Adli-İdari Davaların Açılması, Takibi ve Sonuçlandırılması Kurum OKÜ Hukuk Müşavirliği Dava ile ilgili her türlü bilgi ve belgeler OKÜ Hukuk Müşavirliği OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU HİZMETİ SUNMAKLA HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEKTÖR VB.) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI

13 2 B302OKA061 İcra Takibi Yapılması, Takip Edilmesi ve Sonuçlandırılması Üniversitenin taraf olduğu her türlü icra takibini yapmak, takip etmek ve sonuçlandırma k. 124 sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 35 inci maddesi Kurum OKÜ Hukuk Müşavirliği İcra takibi ile ilgili her türlü bilgi ve belgeler OKÜ Hukuk Müşavirliği 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) Kurumiçi ilgili tüm birimler ve kişiler İlgili tüm adli ve idari kurumlar ile kişiler Mevzuatın öngördüğü hak düşürücü ve zamanaşımı süreleri geçmeden davanın açılması, takibi ve neticelendir ilmesi sağlanacakt ır. 2 yıl İşin niteliği gereği işlem sayısının belirlenmes i mümkün değildir 3 B302OKA061 Tebligatlar Adli-idari yargı mercilerinden, icra dairelerinden ve noterden yapılan tebliğlerin hukuki gereklerini yapmak 124 sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 35 inci maddesi Kurum OKÜ Hukuk Müşavirliği Hukuki işlemle ilgili belgelerden lüzumlu görülenler tebligata eklenir. OKÜ Hukuk Müşavirliği 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) Kurumiçi ilgili tüm birimler ve kişiler İlgili tüm adli ve idari kurumlar ile kişiler Mevzuatta bir düzenleme bulunmama ktadır. Tebligata dayanak olacak bilgi ve belgelerin edinilmesin den itibaren 5 iş günü İşin niteliği gereği işlem sayısının belirlenmes i mümkün değildir

14 4 5 B302OKA061 B302OKA061 Hukuki Görüş Bildirmek Yıllık Faaliyet Raporları 1-Rektörlük ve Genel Sekreterlik Makamlarının istediği konularda hukuki görüş ve düşünüşü bildirmek 2- Mevzuatın uygulanmasınd a ya da yorumlanmasın da ihtilafa düşülmesi durumunda konunun hukuki yönden araştırılarak ihtilaf hakkındaki görüşlerin sunulmasını ifade eder. Birimin yıl içerisinde yaptığı işler ve yürüttüğü tüm faaliyetler ile ilgili düzenlenen raporu ifade eder. 124 sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 35 inci maddesi 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. maddesi Kurum Kurum OKÜ Hukuk Müşavirliği OKÜ Hukuk Müşavirliği Hukuki ihtilafı ortaya koyan her türlü belge OKÜ Hukuk Müşavirliği OKÜ Hukuk Müşavirliği 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) Kurumiçi ilgili tüm birimler ve kişiler Kurumiçi ilgili tüm birimler ve kişiler Yükseköğre tim Kurulu, Devlet ve diğer kurumların danışma birimleri İlgili tüm adli ve idari kurumlar ile kişiler Kurum dışı yazışmayı gerektirme mesi durumunda belgelerin tam olarak edinilmesin den itibaren 15 gün Takip eden yılın ilk ayı İş yoğunluğun a göre en kısa süre İşin niteliği gereği işlem sayısının belirlenmes i mümkün değildir 1 ay 1

15 6 B302OKA061 İnceleme Rektörlükçe istenen tüzük, yönetmelik, genelge ve benzeri tasarı ve teklifler hakkında talep edildiği takdirde, inceleyerek görüş bildirmek 124 Sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 35. Maddesi ile Yükseköğretim Kurumları Yönetici Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği. Kurum OKÜ Hukuk Müşavirliği İlgili belge OKÜ Rektörlük 1.Memur 2.Avukat 3.Hukuk Müşaviri 4.Genel Sekreter 5.Rektör (İşlemin türüne ve verilen yetkiye göre ilgililer) Kurumiçi ilgili tüm birimler ve kişiler Kurum dışı yazışmayı gerektirme mesi durumunda belgelerin tam olarak edinilmesin den itibaren 15 gün İşin niteliği gereği işlem sayısının belirlenmes i mümkün değildir

16 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTER TABLOSU SIRA NO KURUM KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞIMEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEK. VB.) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI 1 B.30.2.OKA / Yolluk Yurtiçi geçici görev yolluklarının (Yurtiçi Geçici) ödemeleri Sayılı Harcirah Kanunu Sayılı Yükseköğretim Kanunu 39. Madde Rektörlük/Özel Kalem,Genel Sekreterlik, İdari ve Mali İşler Başkanlıkları,Hukuk si Müşavirliği i (Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği 22. Maddesi) 1- Görevlendirme yazısı veya harcama talimatı. 2- Yurtiçi / Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Bildirim - MYHBY Örnek No: Yatacak yer temini için ödenen ücretlere ilişkin fatura. Görevine ait mesleki ve sıhhi yeterliliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine sınav için gönderilenler ile yurtiçinde mesleki bilgilerini artırmak amacıyla memuriyet mahalli dışında açılan kurs veya okullara gönderilenlerin 1- Söz konusu sınav veya kursa katıldığını gösteren belge. Ucakla Yapılan Seyahatlerde; 1- Yolcu bileti. 2- Bilette kayıtlı gidiş-dönüşten birisinin kullanılmaması nedeniyle biletin iadesi gerektiği takdirde gerçekleşen seyahat ücretini gösteren belge. İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter 2 İŞ GÜNÜ 21 2 B.30.2.OKA / Yolluk (Yurtiçi Sürekli) Yurtiçi sürekli görev yolluklarının ödemeleri Sayılı Harcirah Kanunu Sayılı Yükseköğretim Kanunu 39. Madde Rektörlük/Özel Kalem,Genel Sekreterlik, İdari ve Mali İşler Başkanlıkları,Hukuk si Müşavirliği i (Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği 23. Maddesi) 1-Dilekçe 2- Harcama talimatı. 3- Yurtiçi / yurtdışı sürekli görev yolluğu bildirimi - MYHBY Örnek No: 28 4-Resmi mesafe haritasında gösterilmeyen yerler için yetkili mercilerden alınacak onaylı mesafe cetveli. (Atamalarda Atama Onayı) İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter 2 İŞ GÜNÜ 5 3 B.30.2.OKA / Satınalma İlan Ödemeleri Sayılı Kamu İhale Kanunu 22.maddesinin (b) bendi. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdari ve Mali İşler si İlanla ilgili gazete, Fatura. İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı 2 İŞ GÜNÜ 12 4 B.30.2.OKA / Satınalma Elektrik, Su, Doğalgaz Ödemeleri Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği 49.Maddenin a bendi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdari ve Mali İşler si Ödeme emri belgesi, fatura İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı - - Elektrik:25 Doğalgaz:7 Su:25 1 İŞ GÜNÜ 12 5 B.30.2.OKA / Satınalma Telefon Ödemeleri Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği 43.Maddenin a bendi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdari ve Mali İşler si Fatura. İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı - - Telekom:30 Vodafone:25 Turkcell:15 10 GÜN 12

17 SIRA NO KURUM KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞIMEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEK. VB.) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI 6 B.30.2.OKA / Satınalma Uluslararası Sayılı Kamu İhale Kanunu Kuruluşlara yapılan 22.maddesinin (b) bendi. Ödemeler Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdari ve Mali İşler si Fatura. Rektörlük (ÖzelKalem) Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı 2 İŞ GÜNÜ Ödeme Yapılmadı 7 B.30.2.OKA / Satınalma (Avans) Doğrudan Temin (Avans ) 1-Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından Resmi gazete'de yayımlanan "Devlet İhale Osmaniye Korkut Ata İdari ve Mali İşler Genelgesi" sayılı Kamu İhale Kanunu 22.maddesi a bendi Üniversitesi si Talep yazısı veya Talep Formu İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel İŞ GÜNÜ Sek.Yrd./Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı Ödeme Yapılmadı 8 B.30.2.OKA / Satınalma Doğrudan Temin 1-Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından Resmi gazete'de yayımlanan "Devlet İhale Osmaniye Korkut Ata İdari ve Mali İşler Genelgesi" sayılı Kamu İhale Kanunu 22.maddesi b bendi Üniversitesi si Talep yazısı veya Talep Formu İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı - 5 İŞ GÜNÜ 1 9 B.30.2.OKA / Satınalma Doğrudan Temin 1-Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından Resmi gazete'de yayımlanan "Devlet İhale Genelgesi" sayılı Kamu İhale Kanunu 22. maddesi d Osmaniye Korkut Ata İdari ve Mali İşler bendi 3-31/12/2005 tarih ve sayılı Resmi gazetede yayımlanan İç kontrol ve ön mali kontrole ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik Üniversitesi si Talep yazısı veya Talep Formu İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı - 7 İŞ GÜNÜ B.30.2.OKA / Satınalma (Sözleşmeler) Doğrudan Temin 1-Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından Resmi gazete'de yayımlanan "Devlet İhale Osmaniye Korkut Ata İdari ve Mali İşler Genelgesi" sayılı Kamu İhale Kanunu 22.maddesi d bendi Üniversitesi si Talep yazısı veya Talep Formu İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Hukuk Müşaviri/Genel Sek.Yrd./Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı - 12AY 1 11 B.30.2.OKA / Genel Evrak Gelen ve giden evrakların kayıt altına alınması _ Kurum içi ve Kurum dışı Kurum/Kuruluş/ Birim/Şahıs İdari ve Mali İşler si Dilekçe-Yazı - - EN GEÇ TAKİP EDEN 1 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE B.30.2.OKA / Taşınır Mal Kayıt Kontrol Mal Tedariki İstekleri sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu-Taşınır Mal Yönetmeliği Tüm Birimler İdari ve Mali İşler si Taşınır İhtiyaçları İstek Formu İdari ve Mali İşler si İlgili Memur İdr.Ml.İşl.Dai. Bşk. (Taşınır Mal Yönetmeliği 6. md. (f) Fıkrası - 10 GÜN 10 GÜN 60

18 SIRA NO KURUM KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞIMEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEK. VB.) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE PARAF LİSTESİ KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPILMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI 13 B.30.2.OKA / Taşınır Mal Kayıt Kontrol Mal Giriş-Çıkış- Devir sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu-Taşınır Mal Yönetmeliği Tüm Birimler İdari ve Mali İşler si Fatura-Hibe teslim alma formu-devir çıkış Taşınır İşlem Fişi-Değer artış Belgesi Taşınır İstek Belgesi- Taşınır İşlem Çıkış Fişi-Zimmet Raporu-Dayanıklı Taşınırlar listesi Devir İstek Formu-Taşınır İşlem Fişi devir çıkışı-kurum dışı çıkış protokolü formu.kurum İstek yazısı. (Taşınır Mal Yönetmeliği ) - 1-İlgili Memur, ve Taşınır Mal Kayıt Komisyonu Bağlı harcama birimleri (Taşınır Mal Yönetmeliği ) - SÜRESİZ SÜRESİZ B.30.2.OKA / Taşınır Mal Kayıt Kontrol Kayıttan Düşme sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu-Taşınır Mal Yönetmeliği Tüm Birimler İdari ve Mali İşler si Kayıttan Düşme Teklif ve Onay Belgesi-Taşınır İşlem hurda çıkışı-komisyon oluşum Tutanağı (Taşınır Mal Yönetmeliği (27-28) - 1-İlgili Memur, ve Kayıttan Düşme Komisyonu Bağlı harcama birimleri (Taşınır Mal Yönetmeliği (27-28) - 15 GÜN 15 GÜN 1 15 B.30.2.OKA / Taşınır Mal Kayıt Kontrol Sayımlar sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu-Taşınır Mal Yönetmeliği Tüm Birimler İdari ve Mali İşler si Komisyon Oluşum Tutanağı-Sayım Tutanağı- Taşınır Sayım Döküm Cetveli-Harcama Birimi Yönetim Hesabı Cetveli-Ambar devir teslim Tutanağı. (Taşınır Mal Yönetmeliği Madde 32) - 1-İlgili Memur, ve Sayım Komisyonu İlgili Harcama birimi yada Kurum (Taşınır Mal Yönetmeliği Madde 32) - 3 GÜN 3 GÜN 1 16 B.30.2.OKA / İhale Saylı Devlet İhale Kanunu Sayılı Sözleşmeler Kanunu, Mal, Hizmet Alımı Kamu Mali Yönetimi ve ve Güvenlik Alımı Kontrol Kanunu, 4-İlgili Yönetmelikler ve Tebliğler, Tüm birimler İdari ve Mali İşler si Mevzuatta yeterlilik için istenen belgeler, İdari Şartnamenin 7. Maddesinde yer alan yeterlilik kriterleri Saylı Devlet İhale Kanunu Sayılı Sözleşmeler Kanunu, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 4-İlgili Yönetmelikler ve Tebliğler, İdari ve Mali İşler si Memur, Şube Müdürü, Başkanı/Genel Sekreter, Komisyon Üyeleri (KİK 4734 sayılı madde 6) -Maliyeti belirlemede alınan teklifler için gerekli yazışmalar,rayiç bedel için yapılan yazışmalar, -Şikayet olduğunda yapılan yazışmalar -Keşinleşen ihale kararları,sözleşmeye davet yazıları, sözleşme ( sayılı KİK) 1 Yıl 1 YIL Kamu İhle Kurumu nun Sitesinde yayınlanmaktadır. Sunuluyor

19 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (Ek-1) SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEKTÖR VB.) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI PARAF LİSTESİ HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI STRATEJİK YÖNETİM VE PLANLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 1 B.30.2.OKA İdari ve Akademik personeli ile öğrencilerinin 806,02 Kütüphane Üyeliği kütüphaneye üye olarak hizmet sunmak Tüm birimler Kütüphane ve Dokümantasy on Kütüphane ve Dokümantasyon Kütüphane ve Dokümantasy Ödünçe verme on personeli 1 Eğitim Öğretim Yılı sonunca sisteme giren kişi sayısı katalog.osmaniy e.edu.tr 2 B.30.2.OKA ,02 ile Bilgilendirme Kütüphane hizmetleri ile ilgili soruların cevaplanması Tüm birimler Kütüphane ve Dokümantasy on Kütüphane ve Dokümantasy Danışma on personeli 1 saat Sorulan soru adedi aniye.edu.tr 3 B.30.2.OKA İlişik Kesme de çalışan tüm personeller kurumdan 657 Devlet memurları kanunu Tüm birimler ayrılmadan önce kütüphaneden de ilişik kesmek zorundadırlar Kütüphane ve Dokümantasy on Doldurulmuş standart form Kütüphane ve Dokümantasy Danışma on personeli 1 saat Kurumdan ayrılan yıllık öğrenci/perso maniye.edu.tr nel sayısı 4 B.30.2.OKA Kütüphaneler arası işbirliği Kütüphanemizde bulunmayan yayınların diğer üniversite kurumlarından temini Akademik Kütüphane ve Dokümantasy on Standart Kütüphaneler arası işbirliği formu Danışma personeli İlgili Üniversiteler ile elektronik ortamda haberleşme 3 gün İstenen ILL kits.ankos.gen.tr ödünç sayısı 5 B.30.2.OKA Ödünç verme Kütüphanemizdeki kitapların üye kullanıcılar tarafından ödünç alınması Tüm birimler Kütüphane ve Dokümantasy on Kütüphane üye kartı (Öğenci kimlik kartı Ödüç verme veya personel kimlik personeli kartı) Ödünçe verme personeli 1 dakika Yılda verilen ödünç kitap sayısı

20 OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL SEKTÖR VB.) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER İLK BAŞVURU MAKAMI PARAF LİSTESİ HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN İÇ YAZIŞMALAR KURUMUN VARSA YAPMASI GEREKEN DIŞ YAZIŞMALAR MEVZUATTA BELİRTİLEN HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ HİZMETİN ORTALAMA TAMAMLANMA SÜRESİ YILLIK İŞLEM SAYISI HİZMETİN ELEKTRONİK OLARAK SUNULUP SUNULMADIĞI STRATEJİK YÖNETİM VE PLANLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 1 B.30 2.AEÜ k plan çalışmaları k planın hazırlanmasını koordine etmek ve sonuçlarının konsolide edilmesi çalışmalarını yürütmek 10/12/2003 tarih ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 9.maddesi ve bu maddeye istinaden çıkarılan Kamu İdarelerinde k Planlamaya İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Tüm birimler Kalkınma Bakanlığı trafından yayınlanan k Plan Rehberinde yer alan dökümanlar 1-Memur 2-Birim Yetkilisi 3- Başkanı 4-Genel Sekreter 5- Rektör Akademik ve İdari Birimler ile k plan hazırlanması, güncellenmesi ve izlenmesi ile ilgili yazışmalar TBMM, Maliye Bakanlığı, Sayıştay, Kalkınma Bakanlığı'nın ve ilgili diğer Kamu Kurumları Plan hazırlığı belirlenen plan döneminden bir önceki yılsonuna kadar. İzleme, takip eden her yılın ocak ayı içinde Hazırlama ve revize 10 ay, İzleme 1 ay k plan 5 yılda bir hazırlanır revize en az 1 yıl uygulama sonunda yapılır osmaniye.ed u.tr 2 B.30 2.AEÜ Yıllık Faaliyet Raporları Faaliyet raporları, mali saydamlık ve hesap verme sorumluluğu çerçevesinde hazırlanan ve kamu idaresinin bir yıllık faaliyet sonuçlarını gösteren raporlardır 5018 sayılı Kanunun 41 inci maddesi ve 41 inci maddeye dayanılarak hazırlanan Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik TBMM, Maliye Bakanlığı, Sayıştay ve Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Kamuoyu Faaliyet Raporu Hazırlama Rehberi ne uygun olarak hazırlanan birim faaliyet raporları 1-İlgili Şube Md. 2- Başkanı 3-Rektör Birim Faaliyet Raporlarının hazırlanmasının bildirilmesi amacıyla İdari ve Akademik tüm harcama birimleriyle yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı, Sayıştay, ilgili diğer Kamu Kurumları Nisan ayı sonuna kadar 3 ay 1 osmaniye.ed u.tr 3 B.30 2.AEÜ Performansla ilgili bilgi ve verilerin toplanması Performansla ilgili bilgi ve verilerin toplanması, analiz edilmesi ve yorumlanması 5018 sayılı Kanun, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 7 ve 65 inci maddelerine dayanılarak hazırlanan Yüksek Öğretim Kurumlarında Akademik Değerlendirme ve Kalite Yönetmeliğinin 15/b mad. YÖK, YÖDEK, Maliye Bakanlığı Sayıştay, Kalkınma Bakanlığı Performans Göstergeleri Rehberi 1-Memur 2-Birim Yetkilisi 3- Başkanı 4- Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar YÖK, YÖDEK, Maliye Bakanlığı Sayıştay, Kalkınma Bakanlığı Şubat sonuna kadar 1 ay 1 Faaliyet raporu ekinde yayımlanıyor. (http://strateji.osmaniye.ed u.tr) BÜTÇE VE PERFORMANS ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 4 B.30 2.AEÜ Performans Programı Kurum k Planının yıllık önceliklerinı ve Bütçe ile ilişkilendirilmesini içeren İdare Performans Programının hazırlanması 5018 sayılı Kanunun 9 ve 60.maddeleri, Kamu İdarelerince Hazırlanacak Performans Programları Hakkında Yönetmelik, Performans Programı Hazırlama Rehberi, Kamuoyu, İlgili Kurumlar Performans Programı Hazırlama Rehberi ekindeki belge ve formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı Temmuz ayı sonuna kadar 2 ay 1 Faaliyet raporu ekinde yayımlanıyor. (http://strateji.osmaniye.ed u.tr)

21 5 B.30 2.AEÜ Bütçenin Hazırlanması Merkezi Yönetim Bütçe hazırlıkları çerçevesinde ilgili dönem Üniversite Bütçe teklifinin hazırlanması 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Orta Vadeli Program, Orta Vadeli Mali Plan, Bütçe Çağrısı ve eki Bütçe Hazırlama Rehberi Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Bütçe Hazırlama Rehberi ve eki Formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı Temmuz ayı sonuna kadar 2 ay 1 osmaniye.ed u.tr 6 B.30 2.AEÜ Yatırım Programının Hazırlanması Merkezi Yönetim Bütçe hazırlıkları çerçevesinde ilgili dönem Üniversite Yatırım Programı teklifinin hazırlanması 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Orta Vadeli Program, Orta Vadeli Mali Plan,Yatırım Genelgesi ve eki Yatırım Programı Hazırlama Rehberi Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Yatırım Programı Hazırlama Rehberi ve eki Formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Kalkınma Bakanlığı Temmuz ayı sonuna kadar 2 ay 1 osmaniye.ed u.tr 7 B.30 2.AEÜ Ayrıntılı Finansman Programı Hazırlanması Ayrıtılı Finansman Programı hazırlanarak bütçe ödeneklerinin aylık ve üçer aylık dilimler halindekullanımlarının planlanması 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Ayrıtılı Finansman Programı hazırlık esaslarına ilişkin Maliye Bakanlığı Bütçe Uygulama Tebliği Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu İlgili Bütçe Uygulama Tebliğ eki formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı İlgili Bütçe Uygulama Tebliğinde belirtilen süre içinde 2 hafta 1 Evet (Maliye Bakanlığ ı e- bütçe sisteminde) 8 B.30 2.AEÜ Ödenek Gönderme Ayrıtılı Finansman Programı esas alınarak yılı bütçe uygulama tebliğlerine göre harcama birimlerine ödenek gönderilmesi 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Yılı bütçe kanunu ve Bütçe Uygulama Tebliği Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu İlgili Bütçe Uygulama Tebliğ eki formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı Bütçe uygulama tebliğlerine göre üçer aylık dönemleri izleyen ayın başında 5 gün Çok sayıda. Yılda yaklaşık 250 Evet (Maliye Bakanlığ ı e- bütçe sisteminde) 9 B.30 2.AEÜ Bütçe Ek ödenek talepleri, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ödenek eklemeleri, ve Kontrol Kanunu, Yılı bütçe ödenek aktarmaları, AFP kanunu ve Bütçe Uygulama Revize işlemlerinin Tebliği yapılması Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Ödenek Talep Yazısı ve eki gerekçeye ilişkin belgeler 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sayıştay Bütçe uygulama tebliğlerine göre üçer aylık dönemleri izleyen ayın başında 5 gün Çok sayıda. Yılda yaklaşık 45 Evet (Maliye Bakanlığ ı e- bütçe sisteminde) 10 B.30 2.AEÜ Yatırım Programı İzleme ve Değerlendirm e Raporları Geçmiş yıl ve İlgili dönem Üniversite Yatırım Programının Uygulama sonuçlarının Raporlanması 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Yılı Yatırım Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Karar Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Kalkınma Bakanlığı ve Valilik İl planlama Koordinasyon Müd. Genelge ve yazı eki formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Kalkınma Bakanlığı, Valilik Geçmiş yıl izleyen yılın Mart sonu, Uygulana yılı izlemesi 3 aylık dönemlerin sonunda 10 gün 3'er aylık dönemler itibarıyle yılda 4 kere 5 ye.edu.tr 11 B.30 2.AEÜ Kurumsal Mali durum ve Beklentiler Raporu Üniversite bütçesinin, ilk 6 aylık uygulama sonuçlerı ile ikinci 6 aya ilişkin beklentiler ve hedefler ile faaliyetlerin kamuoyuna açıklanması 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Mad.30 Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Maliye Bakanlığı yazısı ve eki formlar 1-Memur 2-Şube Müdürü 3- Başkanı 4-Genel Sekreter 5-Rektör Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı Temmuz ayı sonuna kadar Temmuz sonu Ocak sonu 1 ye.edu.tr

22 MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 12 B.30 2.AEÜ Dönem Sonu ve Dönem Başı Dönem sonu ve dönem başı muhasebe kayıtlarının yapılması Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği ncu maddeleri, Maliye Bakanlığı, Sayıştay 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi 4- Başkanı Maliye Bakanlığı, Sayıştay Şubat-Mart Şubat-Mart 1 Elektronik ortamda Maliye Bakanlığı 13 B.30 2.AEÜ Muhasebe kayıtları ve ödeme işlemleri Muhasebe kayıtlarınının yapılarak ödeme nin gerçekleştirilmesi 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 61. md. Ve Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, personeli ve kamu kurum ve kuruluşları Muhasebe İşlem Fişi veya Ödeme Emri Belgesi 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi 3 işgünü 2 işgünü B.30 2.AEÜ Vezne (Kasa) Kasadan Yapılması gereken ödeme ve tahsilatların yapılması Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinin 9-13 ncü maddeleri Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, personeli İlgili birimin yazısı, ödemenin çeşidine göre Devlet Harcama Belgeleri Yönt. Eki belgeler 1-Veznedar 2-Muhasebe Yetkilisi İlgili birim Günü içinde B.30 2.AEÜ Vezne (Banka) Bankadan yapılması gereken ödemeler, banka hesaplarının kontrolü ile Aylık ve haftalık nakit planlamaları Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinin ncu maddeleri Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, personeli Bankadan alınan günlük hesap ekstreleri 1-Veznedar 2-Muhasebe Yetkilisi Hazine Müsteşarlığı, Ziraat Bankası Şubesi, 1-Banka 1-Banka hergün, hergün, 2- Aylık 2- Aylık nakit nakit ihtiyacı herayın 20 ihtiyacı sine kadar, herayın Haftalık Nakit sine kadar, ihtiyacı her hafta 3- Haftalık Cuma günü Nakit 4-Üç aylık nakit ihtiyacı her her ayın onbeşi hafta Cuma günü B.30 2.AEÜ Vezne (Teminat Mektupları- Menkul kıymetler) Girişilen taahhütler için Merkezi Yönetim Muhasebe alınan teminat mektupları Yönetmeliğinin ncu ve menkul kıymetler ile maddeleri bunların iadeleri Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, Teslim alınırken : Teminat Mektubu, teyit yazısı İade edilirken : Teslim ettiren birimin iade yazısı ve SGK dan alınan söz konusu işe ait soğuk mühürlü borcu yoktur yazısı İhaleyi gerçekleşti ren Üniversite miz birimi 1-Veznedar 2-Muhasebe Yetkilisi İlgili birim Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, Banka şubeleri 2 işgünü 75

23 17 B.30 2.AEÜ Maaş Ödemesi bilgilerinin say2000i sisteminde 657 sayılı Devlet Memurları girişleri ve gerekli Kanunu ve 2914 sayılı Yüksek kontrolleri yapılarak Öğretim Kanunu maaş ödemesi yapılması personeli 31/12/2005 tarihli ve sayılı 3.Mükerrer Resmî Gazete de yayımlanan Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği ( Madde no : 9-16) 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi 4 işgünü 4 İşgünü 400 uhasebat.gov.tr 18 B.30 2.AEÜ Ek ders ve fazla çalışma ücreti ödemeleri e hizmetleri karşılığı yapılması gereken ek ders ve fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi 2914 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve 3843 sayılı Yükseköğretim Kurumlarında İkili personeli Öğretim Yapılmasına Hakkında Kanun 31/12/2005 tarihli ve sayılı 3.Mükerrer Resmî Gazete de yayımlanan Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği eki belgeler ( Mad. no :13) 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi 3 işgünü 3 İşgünü B.30 2.AEÜ Yolluk Ödemeleri Geçici veya sürekli görevle yurt içi veya yurt dışında görevlendirilen personelin yolluklarına ilişkin ödemelerin yapılması 6245 sayılı Harcırah Kanunu personeli 31/12/2005 tarihli ve sayılı 3.Mükerrer Resmî Gazete de yayımlanan Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğieki belgeler ( Madde no : ) 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi 3 işgünü 2 İşgünü B.30 2.AEÜ Mal ve Hizmet bedellerinin ödenmesi 4734 ve 4735 sayılı kanunlar ve İkincil mevzuat Özel ve tüzel kişiler, üniversitemiz, personeli 31/12/2005 tarihli ve sayılı 3.Mükerrer Resmî Gazete de yayımlanan Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği eki belgeler ( Madde no : ) 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi 4 işgünü 4 İşgünü 1000

24 21 B.30 2.AEÜ ve hakediş ödemelerinden yapılan Vergi vergi kesintilerinin beyannameler beyannamelerle vergi inin verilmesi dairesine bildirilmesi ve ödenmesi 213 sayılı Gelir Vergisi Kanunu, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu, 488 sayılı Damga Vergisi Kanunu, özel ve tüzel kişiler ile Gelir İdaresi 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi Takip eden ayın 20'sinde beyanmame verilir 26'sında ödenir 20 gün B.30 2.AEÜ Emanet (İcra) Hakedişler ve maaşlar üzerine koyulan hacizlerin takibi, kesintisi ve ilgili icra dairelerine ödenmesi ile konuya ilişkin yapılması gereken yazışmalar 204 sayılı İcra ve İflas Kanunu, Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinin ve nci maddeleri Özel Kişiler,Tüzel Kişiler, personeli ve kamu kurum ve kuruluşları İcra lerinin ve Kamu kurumlarının haciz yazısı 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi birimleri İcra leri ve Kamu Kurumları 5 gün 5 gün B.30 2.AEÜ Emanet (Sendika) özlük haklarından yapılan sendika aidatı kesintilerine ilişkin işlemler 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalar Kanunu ve 2821 sayılı Sendikalar kanunu ve üye oldukları Sendikalar Sendika Kesinti Listeleri 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi birimleri Sendikalar 5 gün 5 gün B.30 2.AEÜ Emanet (Kefalet) Kefalete tabi personelin, özlük haklarından yapılan Kefalet giriş aidatı ve aylık kesintilerine ilişkin işlemler 2489 sayılı Kefalet Kanunu Kefalet Sandığı Kefalet Kesinti Listeleri 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi birimleri Kefalet Sandığı Ödeme 5 gün, Yazışma 1 ay, İcmal Listeleri için 3 Ay 10 gün - 3 Ay B.30 2.AEÜ Sosyal Güvenlik Kesintileri in özlük haklarından kesilen 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Sosyal Güvenlik Genel Sağlık Sigortası Kanunu Pirimlerine ilşkin işlemler Sosyal Güvenlik Kurumu Bildirge 1-Görevli 2-birim yetkilisi 3-muhasebe yetkilisi birimleri Sosyal Güvenlik Kurumu ilgili ay sonu 14 gün B.30 2.AEÜ Kişilerden Alacaklar Kamu Zararından doğan alcakların tahakkuk, takip ve tahsiline ilşkin işlemler Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu 71 maddesi /11058 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamuz zararlarının tahsiline ilişkin usul ve emaslar hakkında yönetmelik. 3-Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği 81,82,83,84, maddeleri., Sayıştay Kamu zararının tesbitine ilişkin belgeler (İlam, tutanak, yazı, rapor vs.) 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi birimleri ve ilgili personel Sayıştay, Sosyal Güvenlik Kurumu Gün içinde B.30 2.AEÜ Ön Ödeme (Avans ) İlgili kanunlarda öngörülen haller ile gerçekleştirme işlemlerinin tamamlanması beklenilemeyecek ivedi veya zorunlu giderler için avans vermek veya kredi açmaya ilşkin işlemler sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 35 inci maddesi 2-Ön Ödeme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik 3-Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinin ncı mad. Özel ve tüzel kişiler, üniversitemiz, personeli Muhasebe İşlem Fişi, Harcama Talimatı 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi birimleri Avanslar 1 ay, Krediler 3 ay gün içinde 50

25 28 B.30 2.AEÜ Gün sonu muhasebe işlemleri Gün içinde yapılan işlemlere ait belgelerin kontrolü, tasnifi ve arşivleme işlemleri sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu sayılı Sayıştay Kanunu 3-Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Sayıştay, 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi ertesi gün 29 B.30 2.AEÜ Taşınır, Taşınmaz Mal e ait taşınır ve taşınmaz malların muhasebe ve dönem sonu işlemleri sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun 44,45,60 ıncı maddeleri 2- Taşınır Mal Yönetmeliği 3- Kamu İdarelerine ait Taşınmazların Kaydına İlişkin Yönetmelik harcama birimleri, Maliye Bakanlığı, Sayıştay Taşınır işlem Fişi, Yönetmelik eki cetvel 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Taşınır K.Yetkilisi 4-Muhasebe Yetkilisi İlgili birim Sayıştay, Maliye Bakanlığı 30 B.30 2.AEÜ Kesin Hesap e ait Kesin Hesap Kanun Tasarısının hazırlanması sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun 42 nci maddesi 2- Kamu İdarelerinin Kesin Hesaplarının Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik harcama birimleri, Maliye Bakanlığı, Sayıştay 1-Görevli 2-Birim Yetkilisi 3-Muhasebe Yetkilisi TBMM, Sayıştay, Maliye Bakanlığı Mayıs Mayıs 1 İÇ KONTROL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 31 B.30 2.AEÜ iç Kontrol Sistemi ve Standartları İç Kontrol Sisteminin etkin bir şekilde kurulması ve uygulanmasının sağlanması amacıyla Kamu İç Kontrol Standartları çerçevesinde Eylem Planının hazırlanması çalışmalarının koordine edilmesi sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu(55-58.Md.) 2- Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hak. Yönetmelik (Md.4, 5, 9, 28) 3- İç Kontrol ve Ön Mali Kontrole İlişkin Usul ve Esaslar (Md.4-9) 4-Kamu İç Kontrol Standartları Tebliği 5-Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı Rehberi Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu 1-Memur 2-Birim Yetkilisi 3- Başkanı 4-Rektör Yrd. Akademik ve İdari Birimler ile yapılan yazışmalar Maliye Bakanlığı 2012 Yılı Aralık sonuna kadar 2 yıl 1 ye.edu.tr 32 B.30 2.AEÜ Yan Ödeme Cetvellerinin Ön Mali Kontrolü Harcama Birimleri tarafından hazırlanan yan ödeme cetvellerinin kontrol edilmesi sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu (Md.58) 2- İç Kontrol ve Ön Mali Kontrole İlişkin Usul ve Esaslar 3- Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (Md.9) 4-OKÜ. Ön Mali Kontrol Yönergesi Osmaniye Korkut Ata Ünivesitesi, Kamuoyu Maliye Bakanlığı yazısı ve Yönetmelik eki formlar 1-Memur 2-Ön Mali Kontrol Şube Müd. Yapılan inceleme sonucunda işlem dosyası onaylanarak na gönderilir. 10 iş günü 5 iş günü 1

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 E-Posta hesabı açma

Detaylı

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1)

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1) SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER(ÖZEL

Detaylı

KAMU HİZMET ENVANTERİ

KAMU HİZMET ENVANTERİ KAMU HİZMET ENVANTERİ 602.040.000 k planlama çalışmaları Bakanlık stratejik planının hazırlanması, güncellenmesi ve yenilenmesi çalışmalarında koordinasyon hizmeti sunmak Kanunu (Md.9,60) 2-5436 sayılı

Detaylı

2007 Yılı Birim Faaliyet Raporu

2007 Yılı Birim Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 3 I- GENEL BİLGİLER... 4 A- Misyon ve Vizyon... 4 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 5 C- İdareye İlişkin Bilgiler... 7 1- Fiziksel Yapı... 7 2- Örgüt Yapısı... 7 3- Bilgi ve Teknolojik

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (Tel: 0362 457 60 92) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER ENSTİTÜ MÜDÜR YARDIMCILARI

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (Tel: 0362 457 60 92) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER ENSTİTÜ MÜDÜR YARDIMCILARI DERS EKLEMEBIRAKMA 4 EğitimÖğretim Madde 9'da belirtilen sınırlar içersinde gün sürekli https://ubs.omu.edu.tr/ 3 KAYIT YENİLEME DERS KAYDI Üyesi (Danışman Ataması yapılmamış öğrenci için Anabilim hafta

Detaylı

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 BiRiM FAALiYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 2 GENEL BİLGİLER... 3 MİSYON... 3 VİZYON... 3 YETKİ VE SORUMLULUK... 4 GÖREVLERİ... 4 İDAREYE

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Ocak 2015 YÖNETİCİ SUNUŞU Yükseköğretimde son yıllarda oldukça büyük bir gelişme yaşanmaktadır. Bu nedenle

Detaylı

TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) SIRA NO HİZMETİN ADI İSTENEN BELGELER BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) SIRA NO HİZMETİN ADI İSTENEN BELGELER BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO ADI İSTENEN BELGELER TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 E-Posta Hesabı Oluşturma 1- Bireysel Başvuru 30 Dakika 2 Bilgisayar Bakım Ve Onarımı

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Ortak Hükümler Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı; Selçuk Üniversitesi'ndeki iş akış süreçlerindeki imzaya yetkili görevlileri ve onay mercilerini

Detaylı

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİRİM YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİRİM YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİRİM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönergenin amacı; Strateji Geliştirme Dairesi

Detaylı

MUHASEBAT GENEL MU DU RLU G U İ ŞLEM YÖ NERGESİ

MUHASEBAT GENEL MU DU RLU G U İ ŞLEM YÖ NERGESİ MUHASEBAT GENEL MU DU RLU G U İ ŞLEM YÖ NERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM... 5 AMAÇ, KAPSAM, HUKUKİ DAYANAK VE TANIMLAR... 5 Amaç ve Kapsam... 5 Hukuki Dayanak... 5 Tanımlar... 5 İKİNCİ BÖLÜM... 6 BÜTÇE VE MALİ İŞLER

Detaylı

AGÜ 2013 İdare Faaliyet Raporu İDARE FAALİYET RAPORU

AGÜ 2013 İdare Faaliyet Raporu İDARE FAALİYET RAPORU İDARE FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Kayseri-2014 1 Üst Yönetici Sunuşu Üniversitemiz 21 Temmuz 2010 tarih ve 27648 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6005 Sayılı

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MERSİN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2008 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Mersin 2007 İÇİNDEKİLER SUNUŞ...2 I- GENEL BİLGİLER...3 A- Misyon ve Vizyon... 3 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM

ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM ÇANAKKALE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu yönergenin amacı; Mali Hizmetler Müdürlüğünün

Detaylı

T.C. MALĠYE BAKANLIĞI Maliye Yüksek Eğitim Merkezi BaĢkanlığı. MALĠYE YÜKSEK EĞĠTĠM MERKEZĠ BAġKANLIĞI ĠġLEM YÖNERGESĠ

T.C. MALĠYE BAKANLIĞI Maliye Yüksek Eğitim Merkezi BaĢkanlığı. MALĠYE YÜKSEK EĞĠTĠM MERKEZĠ BAġKANLIĞI ĠġLEM YÖNERGESĠ T.C. MALĠYE BAKANLIĞI Maliye Yüksek Eğitim Merkezi BaĢkanlığı MALĠYE YÜKSEK EĞĠTĠM MERKEZĠ BAġKANLIĞI ĠġLEM YÖNERGESĠ ANKARA Temmuz 2011 ĠÇĠNDEKĠLER MALĠYE YÜKSEK EĞĠTĠM MERKEZĠ BAġKANLIĞI ĠġLEM YÖNERGESĠ

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU OCAK 2015 BİRİM YÖNETİCİSİ SUNUŞU Çağdaş bir kamu yönetimi sistemi oluşturmanın evrensel kuralları vardır.

Detaylı

Giresun Defterdarlığı Birim Yönergesi

Giresun Defterdarlığı Birim Yönergesi Giresun Defterdarlığı Birim Yönergesi Bu Yönerge; Maliye Bakanlığı Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında yer alan Defterdarlık Birim Yönergelerine yönelik 1.3.7, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6, 2.4.2,

Detaylı

DAİRE BAŞKANININ GÖREVLERİ

DAİRE BAŞKANININ GÖREVLERİ DAİRE BAŞKANININ GÖREVLERİ Yönetim fonksiyonlarını (Planlama, Örgütleme, Yöneltme, Koordinasyon, Karar Verme ve Denetim) kullanarak, birimin etkin ve uyumlu bir biçimde çalışmasını Başkanlığın teşkilat,

Detaylı

Rehber 2013 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI REHBERİ. strateji.bozok.edu.tr. üüniversitemiz YIL :2013 SAYI : 1

Rehber 2013 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI REHBERİ. strateji.bozok.edu.tr. üüniversitemiz YIL :2013 SAYI : 1 Bozok Üniversitesi / Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı /Rehber 2013 Harcama Birim Yetkilileri El Kitapçığı Rehber 2013 Strateji YIL :2013 SAYI : 1 üüniversitemiz jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU MART 2013 1 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon B- Yetki,

Detaylı

DÜZCE DEFTERDARLIĞI BĠRĠM YÖNERGESĠ. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar

DÜZCE DEFTERDARLIĞI BĠRĠM YÖNERGESĠ. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar DÜZCE DEFTERDARLIĞI BĠRĠM YÖNERGESĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Düzce Defterdarlığı birimlerinin fonksiyonel ve operasyonel görev dağılımını

Detaylı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesinin İdari ve Mali Esaslarına İlişkin Yönerge. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Faaliyet Alanı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesinin İdari ve Mali Esaslarına İlişkin Yönerge. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Faaliyet Alanı BATMAN ÜNİVERSİTESİ Döner Sermaye İşletmesinin İdari ve Mali Esaslarına İlişkin Yönerge BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Faaliyet Alanı Amaç MADDE 1- Bu yönergenin amacı 2547 sayılı Yükseköğretim

Detaylı

İzmir Defterdarlığı Birim Yönergesi

İzmir Defterdarlığı Birim Yönergesi İzmir Defterdarlığı Birim Yönergesi Bu Yönerge; Maliye Bakanlığı Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında yer alan Defterdarlık Birim Yönergelerine yönelik 1.3.7, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6, 2.4.2,

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ VE YAZIŞMA USULLERİ YÖNERGESİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ VE YAZIŞMA USULLERİ YÖNERGESİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ VE YAZIŞMA USULLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Çukurova Üniversitesi nde imzaya yetkili görevlileri

Detaylı

MARDİN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ

MARDİN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ MARDİN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Mardin Defterdarlığı birimlerinin fonksiyonel ve operasyonel görev dağılımını

Detaylı

HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/ BİRİMLERİN ADI VB.) MAHALLİ İDARE BAŞVURUDA TAŞRA BİRİMLERİ DİĞER (ÖZEL SEKTÖR İSTENİLEN BELGELER

HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/ BİRİMLERİN ADI VB.) MAHALLİ İDARE BAŞVURUDA TAŞRA BİRİMLERİ DİĞER (ÖZEL SEKTÖR İSTENİLEN BELGELER SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU ADI TANIMI DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/ BİRİMLERİN ADI İDARE TAŞRA BİRİMLERİ

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ ve RESMİ YAZIŞMA KURALLARI YÖNERGESİ

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ ve RESMİ YAZIŞMA KURALLARI YÖNERGESİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ ve RESMİ YAZIŞMA KURALLARI YÖNERGESİ Bursa, 2012 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İMZA YETKİLERİ ve RESMİ YAZIŞMA KURALLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar

Detaylı

T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV VE SORUMLULUKLARI YÖNERGESİ

T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV VE SORUMLULUKLARI YÖNERGESİ T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV VE SORUMLULUKLARI YÖNERGESİ Adıyaman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Çalışma Yönergesi Sayfa 1 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Detaylı

ARDAHAN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar

ARDAHAN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar ARDAHAN DEFTERDARLIĞI BİRİM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Ardahan Defterdarlığı birimlerinin fonksiyonel ve operasyonel görev

Detaylı

Kayseri Defterdarlığı İşlem Yönergesi

Kayseri Defterdarlığı İşlem Yönergesi Kayseri Defterdarlığı İşlem Yönergesi Bu Yönerge; Maliye Bakanlığı Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında yer alan Defterdarlık İşlem Yönergelerine yönelik 8.1.2, 8.2.2, 8.3.2, 11.1.3 no lu

Detaylı