3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ"

Transkript

1 3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ TEMA Bulunduğumuz Mekan ve Zaman ÜNİTE ADI Dünyayı Keşfediyorum TARİH 9 Eylül 25 Ekim 2013 SORGULAMA HATLARI Keşifler ve Kaşifler Yön Bulma Yöntemleri Haritaların Gelişimi ANAFİKİR Haritalar Dünya yı keşfedip anlamamızı sağlayan önemli araçlardır. 3. Sınıf öğrencilerimiz 2-6 Eylül haftası yapılan uyum etkinlikleriyle birbirlerini daha yakından tanıma, birbirleriyle yakınlaşma fırsatı bularak Eğitim- Öğretim Yılı na başladılar. Farklı etkinlikleri sınıf ve okul ortamında eğlenceli bir şekilde gerçekleştiler. Öğrencilerimiz birbirlerini tanıdılar ve uzun tatil sonrası, okul rutinleriyle derslere alıştılar. Bunun ardından öğrencilerimiz, ilk sorgulama ünitemiz olan Dünyayı Keşfediyorum ünitesine başlarken ünite ile ilgili kaynakları inceleyerek keşifler, kâşifler, haritalar, yönler ve yön bulma yöntemleri, haritaların gelişimi gibi konuları kapsayan farklı araştırmalar, çalışmalar gerçekleştirdiler. Öncelikle de bu konularla ilgili bildikleri ve merak ettiklerini genel olarak belirttiler ve ünite boyunca öğrenmek istedikleri soruları panolarımıza astılar.

2 Küçük bir gezginin İstanbul gezintisini anlatan Beyoğlu Macerası adlı kitabı okudular. Bu kitaptan Türkçe derslerinde noktalama işaretlerini doğru yerde kullanma çalışmaları yaptılar. Kitabın tanıtımını yaptıkları posterler, afişler hazırladılar. Keşif ve kaşif terimleri ve ünitemizle bağlantılı benzer kelimeler üzerinde çalıştılar. Türkçe derslerinde bu kelimeleri kullanarak sözlük kullanma becerisini pekiştirici çalışmalar yaptılar. Marco Polo, İbni Batuta, Kristof Kolomb, Bartolomeu Dias, Ferdinand Macellan, Willem Janszoon gibi kaşiflerin keşifleri hakkında bilgiler okudular. Ardından kaşiflerin keşif yollarını boyayarak, dünya haritaları üzerinde grup çalışmasıyla işaretlediler. Yapılan bu çalışmaları panolara astılar. Öğrencilerimiz birbirlerinin çalışmalarını gözlemleme, yorum yapma imkanı buldular.

3 Yaptıkları araştırmalar sonucunda hazırladıkları Günümüz Keşifleri ile ilgili posterleri incelediler ve sunumları izlediler. Böylece bu konuda genel bir bakış açısı ve bilgi dağarcığı kazanmış oldular. Kuşbakışı sözcüğü ile ilgili beyin fırtınasının yanı sıra; kuşbakışı çekilmiş fotoğraflardan oluşan sunumları izlediler ve bir cismin kuşbakışı görünümünü çizdiler. Sınıflarımızın krokilerini yaptılar. Harita Genel Komutanlığı na yapılan inceleme gezisinde; farklı harita türlerini, haritaların gelişim aşamalarını, haritacılıkta kullanılan teknikleri ve cihazları, haritaların basım şeklini, kabartma haritaların oluşumunu gözlemleme imkanı buldular.

4 Sorgulama hattı kapsamında; yön bulma yöntemleri kapsamında labirentlerden çıkışları buldular, yön adlarını ve bulunduğumuz yere göre yön bulma yöntemlerini öğrendiler. Yön bulma yöntemleri ile ilgili zihin haritaları hazırladılar, grup çalışmaları yaptılar. Kayıp Madalyanın Peşinde adlı hikaye kitabını okudular. Kitap etkinliklerini yaptılar. Lejant kavramını tanıdılar. Kendi lejantlarını oluşturdular. Öğrencilerimiz daha sonra kendi haritalarını çizdiler, bu sırada harita renklerini ve lejantları kullandılar. Bir sonraki aşamada verilen tariflere göre, belirtilen yerleri bulma alıştırmaları yaptılar.

5 Bu çalışmaları izleyen haftalarda haritaların gelişimi ve kaşiflerin yaptıkları ilk çizimler konularını konuştular, örnekleri gözden geçirdiler. Atlas ve sunumlardan, farklı harita çeşitlerini incelediler. Atlasta yer bulma çalışmaları yaptılar. Pangea ile ilgili animasyonlar izlediler. Sorgulama ünitesi konularımıza bağlantılı olarak, matematik dersinde de uzunluk ölçüleri ile ilgili çalışmalar yaptılar. Grupça, onar santimetreler halinde yaptıkları minik cetvelleri birleştirip, gerçek ölçülerde, uzun cetveller yarattılar. Bir metrede on tane on santimetre olduğunu keşfettiler. Oluşturdukları cetvellerdeki farklı renklerden fikir alarak, ölçüm-tahmin çalışmaları yaptılar. Uzunluklarını tahmin ettikleri varlıkları, daha sonra mezura ile ölçerek, tahminlerindeki sapmaları gözlemlediler. Haritaların ölçekleri ve oranları hakkında konuştular. Matematik derslerinde ayrıca, doğal sayıları okuma, basamaklar, sayı ve basamak değerleri, üç basamaklı doğal sayılar, ileri-geri ritmik saymalar ile ilgili etkinlikler yaptılar. Kendi boyadıkları rakamlarla, verilen yönergelere uygun üç basamaklı sayılar oluşturdular ve okudular, bunları basamak tablosuna yerleştirdiler.

6 Bahçede, çevrelerinde gördükleri ve kendi belirledikleri varlıkları sayarak, tekçift sayıları ayırt edip tablolarına yazdılar. Sayıları en yakın onluğa yuvarlama etkinliği sırasında da, oluşturduğumuz sayı şeridini kullandılar. Kendi getirdikleri malzemeleri (araba, oyuncak) ileriye atarak, onların ulaştığı sayıdan, yakın onluğu bulma alıştırması yaptılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı na hazırlık çalışmaları yaptılar. Atatürk İlke ve İnkılaplarını sınıflarda konuşup tartıştılar.

7 Üçüncü sınıflarımız ünite boyunca kütüphane saatlerinde de Evrim Öğretmen in okuduğu ve Kasım ayı ortalarında okulumuzu ziyaret edecek olan ünlü yazar Sevim AK kitaplarından Gökte Biri Var ile ilgili dinleme-anlama çalışmaları yaptılar. Öğrencilerimiz, İngilizce derslerinde, ülkeler ve uyruklar (Countries and nationalities), bir şehir merkezinde bulunan mekanlar ve bu mekanlarda neler yapılabileceği ile yer bildiren sözcükleri (between, on the corner, next to...) çalıştılar. Şehir merkezinde bulunan mekanlar ve yer ilgeçlerini de (next to, between, opposite...) kullanarak bir şehir merkezini, There is.. There are... cümle yapısını kullanarak tanımlamayı ve Is there a...? Are there any...? kalıplarıyla sorulan sorulara kısa cevap vermeyi (Yes, there is/ are. No, there isn't/aren't.) öğrendiler. Turn right, turn left, go straight gibi basit yönergeler ve hareket ilgeçlerini ( go across, go past, go through, go up, go down) öğrenerek okul içinde tarif edilen yerlere ulaşmaya çalıştıkları bir aktivite yaptılar. Yol tarifini dinledikleri bir mekanı haritada bulma çalışmaları yaptılar.

8 Görsel Sanatlar derslerinde Hazine Avı, Define Haritaları yaptılar. Öğrencilerimiz ders konuları ile ilintili olarak sanatın ilke ve elemanlarından yola çıktıkları ve bu bağlamda irdeledikleri Dünyayı Keşfediyorum ünitesi ile ilgili etkinliklerini keyifli bir biçimde tamamladılar. Kaşgarlı Mahmud un Divan-ü Lugati t Türk isimli eserinde yer alan dünya haritasını inceleyerek ve harita üzerine farklı benzetmelerde bulunarak görselin onlarda bıraktığı etki ile ilgili fikir alış-verişinde bulundular. İzohips (eşyükselti eğrileri) haritalarını inceleyen ve çizgisel etkiyi fark eden öğrencilerimiz, görsel günlüklerine kendilerine ait izohipsler oluşturarak, sınıf içerisinde sergilediler. Bu keyifli süreçte, her bireyin yaratıcı sürecinin farklılığı ve çeşitliliği dikkatlerini çekerken, paylaşımlarını, oluşturulan gruplar içerisinde bir araya getirmeye de özen gösterdiler. Grup çalışması olarak planlanan etkinlikte, her grup paylaşarak, işbirliği yaparak, planlayarak etkinlik sürecine dahil oldular, Define Haritalarını oluştururken yaratıcı sürece ilişkin deneyimler yaşadılar. Hem sosyal, hem de iletişim becerilerinin geliştirildiği çalışmalar okulumuz 1. kat sergi alanında paylaşıldı.

9 Müzik derslerinde öğrencilerimiz tartım çalışmaları yaparak müziğin yazısını öğrenmeye başladılar. Ta ve Ta-te tartım kalıplarını öğrendiler. Müzikli oyunlardan biri olan "Jelibonlar ve Canavarlar" oyununu oynayarak, müziği takip etme, dikkatli olma, kurallara uyma davranışlarını kazandılar. Notaların dünyasına giriş yaparak do, re, mi, sol notalarını öğrendiler. "Gel Seninle" ve "Bakkal Tekerlemesi" şarkılarını öğrendiler ve bu şarkıları hareketler eşliğinde söylediler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın önemi hakkında beyin fırtınası yaparak "En Güzel Yönetim" marşını öğrendiler.

10 Bu yıl başlanan Satranç derslerinde ; öncelikle satranç oyununun, yaşamda var olan ve hep var olacak mücadelenin tahta üzerinde anlatımıdır" felsefesini kavramaya çalıştılar. Öğrencilerimiz önce taşları tanıdılar, dizilişlerini ve her birinin hareketlerini öğrendiler. Daha sonra bir taşın diğer taşı almasını,taşların gücünü gördüler ve notasyon çalışmaları yaptılar. Son olarak da taş isteme, şah çekme, pat, rok ve mat kurallarını öğrendiler. Bu hedef ve çalışmalar doğrultusunda öğrencilerimiz karşılıklı satranç oynamaya başladılar. Artık hafızayı arttıran, zaman kullanma becerisi öğreten, oyun konsantrasyonu ve en önemlisi de rakibe saygı duyan centilmen sporcular olmalarını sağlayacak çalışmalarla yollarına devam ediyorlar. Ünitemiz boyunca öğrencilerimiz, tüm çalışmalarını büyük özen göstererek gerçekleştirdiler. Zihinlerinde, bütün hayatları ile ilişkilendirebilecekleri yeni bilgilerle üniteyi tamamladılar. Haftalık ünite etkinliklerimizle ilgili son fotoğraflarımızı okulumuzun Web sayfasında, 3. Sınıflar-Etkinlikler bölümünde bulabileceğinizi hatırlatır, saygılar sunarız. 3. Sınıf Öğretmenleri

geliştirmemize yardımcı olur.

geliştirmemize yardımcı olur. 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; PYP disiplinler üstü temaları ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (28 EKİM -13 ARALIK 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz ikinci temamıza ait bilgiler,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her 6

Detaylı

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

İSTEK TARABYA BÜLTENİ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ IB Dünya Okulu İSTEK TARABYA BÜLTENİ 2013/2014 Ocak İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK OKULLARI OCAK 2014 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESI PAZAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aslan

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 )

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı. KONU: Okul Öncesi Eğitim Programı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı. KONU: Okul Öncesi Eğitim Programı T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı SAYI: 132 TARİH: 09/09/2013 ÖNCEKİ KARARIN SAYI: 336 TARİH: 10/08/2006 KONU: Okul Öncesi Eğitim Programı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 25/07/2013

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III İÇİNDEKİLER Okul Öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerde oyun Öğrenme Merkezlerinde Oyun Sanat Etkinliklerinde Oyun Müzik Etkinliklerinde Oyun Türkçe Etkinliklerinde Oyun

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2012 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

SDÜ Uluborlu Selahattin Karasoy MYO 1.YARIYIL

SDÜ Uluborlu Selahattin Karasoy MYO 1.YARIYIL 1.YARIYIL Temel Sanat Eğitimi: (2+1) (AKTS : 4) (1. Yarıyıl) Nokta ve Çizgi ile yüzey düzenlemek, objeleri açık, koyu, ışık ve gölge ile çalışmak, Formları tasarı ilkelerine göre yüzey içinde düzenlemek,

Detaylı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bu ayki temalarımız: - Benzerliklerim- Farklılıklarım. - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlık sınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Sınıfım - Fiziksel Özelliklerim - Benzerliklerim- Farklılıklarım - 29 Ekim Cumhuriyet

Detaylı

HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014

HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014 HAZIRLAYANLAR KADRİYE ÖRER KADRİYE MUTLU ULVİYE TÜZÜ EROĞLU EDİTÖR ÜLKÜ UZUN IŞIKLI GÜNLER KASIM, 2014 İÇİNDEKİLER 1. KASIM AYI ÖZEL GÜN VE KUTLAMALARI 2. KASIM AYI KAZANIM ve GÖSTERGELERİ 3. KASIM AYI

Detaylı