İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 20 EYLÜL 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 20 EYLÜL 2013"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 20 EYLÜL 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu günkü yazımda artık eğitim-öğretimin olmazsa olmazlarından olan Farklılaştırılmış Eğitim Öğretim programından kısaca bahsetmek istiyorum. Farklılaştırılmış eğitim programının hedefi tüm öğrencilerin öğrenme süreçlerine, öğrenme biçimlerine ve kişisel özelliklerine uygun etkinlikler hazırlanarak eğitim öğretim çalışmalarının yürütülmesidir. İngilizce, Müzik, Beden Eğitim gibi derslerimizde uyguladığımız bu çalışmaları Eğitim Öğretim yılında Matematik derslerimizde zaman zaman tekli, zaman zaman gurup veya tüm sınıf olarak yapacağız. Matematik alanında farklılaştırılmış eğitim uygulamalarını yaparken sınıflarımızda, sınıf içi etkinlikleri, öğrenci farklılıklarına göre daha sağlıklı ve bireysel düzenleyebilmek için 7-8 kişilik öğrenci gurupları ile Sınıf Öğretmenimiz Ayça Korkmaz matematik aktiviteleri yaparak öğrenci tanıma çalışmalarına destek vermektedir. Bu çalışmalar 11 Ekim e kadar tamamlanacak, yani tüm 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz bu çalışmalara katılmış olacaklardır. Bu gurup çalışmalarını 1. sınıflarımızda ise 2. dönemde yapacağız. Farklılaştırılmış Eğitim Öğretim ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki alıntıyı okumanızı tavsiye edebilirim. Ne yazık ki bu yazı da tercüme, çünkü bu alanda henüz Türkçe kaynak bulmak mümkün değil. Saygılarımla, Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ ÖĞRENCİLERE İÇERİĞİ EDİNMELERİ, FİKİRLERİ İŞLEMELERİ, OLUŞTURMALARI VEYA ANLAMALARI VE BİR SINIFTAKİ TÜM ÖĞRENCİLERİN FARKLI YETENEKLERE SAHİP OLSALAR DA ETKİLİ BİR BİÇİMDE ÖĞRENEBİLMELERİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÖĞRETİM MATERYALLERİ VE DEĞERLENDİRME ÖLÇÜTLERİ GELİŞTİRMEK İÇİN FARKLI YOLLAR SUNMAYI İÇEREN BİR ÇERÇEVE VEYA FELSEFEDİR. CAROL ANN TOMLİNSON A GÖRE (ELLİS, GABLE, GREG, & ROCK, 2008, P. 32), FARKLILAŞTIRILMIŞ ÖĞRETİM BİR ÖĞRENCİNİN ÖĞRENDİĞİ ŞEYİN, BUNU ÖĞRENME ŞEKLİNİN VE ÖĞRENDİĞİNİ GÖSTERME ŞEKLİNİN ÖĞRENCİNİN HAZIRBULUNUŞLUK SEVİYESİNE, İLGİ ALANLARINA VE TERCİH ETTİĞİ ÖĞRENME ŞEKLİNE UYGUN OLMASINI SAĞLAMA SÜRECİDİR. ÖĞRETMENLER ÖĞRETİMİ DÖRT ŞEKİLDE FARKLILAŞTIRABİLİRLER 1) İÇERİKLE, 2) SÜREÇLE, 3) ÜRÜNLE 4) MÜNFERİT ÖĞRENENE DAYALI ÖĞRENME ORTAMIYLA.

3 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 3 Haftalık hazırladığımız bültenler web sayfamızda da yayınlanmaktadır. 1.Dönem veli-öğretmen görüşmelerimiz 30 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. 25 Eylül Çarşamba serbest kıyafet günüdür. TED öğretmenleri tarafından hazırlanan Crystal Kids work book ve class book kitapları 1. Sınıf öğrencilerimizin dolaplarına yerleştirilmiştir. O.A.B. Seçimi yapılmış ve başkanlığa Sayın Dilek SÜRAL seçilmiştir. Farklılaştırılmış Öğretim Bilgilendirme 2 1., 2., 3., 4.Sınıflarımız 4-9 Kütüphane Bölümü 10 İngilizce Zümresi Sosyal Etkinlikler 15 Görsel Sanatlar Bölümü 16 Değerli Velilerimiz, Eğitim Öğretim yılının ilk veli toplantısını 1.sınıf velilerimizle 2 Eylül, 2,3 ve 4.sınıf velilerimizle ise 13 Eylül de yaptık. Bu toplantılarda sınıflarda derse giren tüm öğretmenlerimiz velilerimize okulumuzdaki işleyişle ilgili bilgiler verip beklentilerini açıkladılar. Toplantıya katılamayan velilerimiz için bazı önemli noktaları özetlemek istedik. Okulumuzda günlük akış saat arası 10 dakika güne hazırlık zamanı ile başlar. Bu nedenle öğrencilerimizin en geç 8.15 te sınıflarında olmaları bizim için çok önemli. Salı ve Perşembe günleri tüm öğrencilerimiz okula eşofmanları ile geliyorlar. Akademik takvimde de belirtildiği gibi her ayın son Çarşamba günü serbest kıyafet günüdür. Okulumuzda yıl içerisinde planlanmış olan etkinlikler ve veli toplantıları sizlere dağıtılmış olan akademik takvimde belirtilmiştir. Veli toplantılarına ve etkinliklerimize katılımınız okul - aile - öğrenci işbirliğinin sağlanması açısından çok önemlidir. Hafta sonu ödevlerini ve öğrencilerimizin ders bilgilerini web sitemizdeki ödev modülünden takip edebilirsiniz. Bu modüle giriş yapabilmeniz için gerekli olan şifreler bugün sizlere sms yolu ile gönderilecektir. Bugünden başlayarak ödev modülünü kullanabilirsiniz. Öğrencilerimizin yağmurlu havalar dışında teneffüs saatlerini açık alanlarda geçirmelerini istiyoruz. İlkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz teneffüs saatlerinde lise bahçesindeki halı sahayı nöbetçi öğretmenleri eşliğinde futbol oynamak için kullanabiliyorlar. Ayşın AYTANÇ Müdür Yardımcısı

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ İlkokula başladığımız için çok mutluyuz. Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi derslerimiz çok eğlenceli geçiyor. Okuma yazma çalışmalarımız başladı.

5 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 5 Bu hafta 2.sınıflar olarak sınıf temsilcilerimizi belirledik. Sınıflarımızda seçim yaparak demokrasi kavramını uygulayarak öğrendik. Mind Lab dersimizde Mangala oyunu ile tanıştık.

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ Kitap incelemeleri yaptık. Hikaye haritamızı oluşturduk. Kütüphanemizde eğlenceli bir oyunlar kütüphane bölümlerini tanıdık. Dünya üzerindeki kıtaları ve farklı kültürleri tanıdık. Dünya haritasını inceledik. Bu hafta TED li olmanın önemi üzerinde durduk. TED li Olmak konusunda beyin fırtınası yaptık. TED İstanbul Koleji nde olmanın gururunu bir kez daha yaşamış olduk.

7 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 7 GEOMETRİK CİSİMLER Sınıfımıza geometrik cisim modelleri getirdik. Modellerimizde cisimlerin yüz, köşe ve ayrıtlarını inceledik. Gurup çalışması yaparak elde ettiğimiz ürünleri panomuzda sergiledik. Hem eğlendik hem öğrendik.

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ İskelet sistemimizi kendi iskelet modelimizi oluşturarak öğrendik. Üzerine Ekle oyunu ile vücudumuzda hareketi sağlayan yapıyı tanıdık. Kemiklerimizi tanıdık. Fen Laboratuvarında balonlarla kaslarımızın çalışmasını öğrendik.

9 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 9 Mind lab derslerimize heyecanla başladık. İlk oyunumuz olan RUSHHOUR u arkadaşlarımızla kurallara uygun olarak oynadık. Kemikleri inceledik. Duygularımızı resimledik, maske yapık. Bu yıl bizi temsil edecek sınıf temsilcimizi oy kullanarak seçtik

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ KÜTÜPHANEMDE YENİ DÖNEME MERHABA Öğretim yılı kütüphane dersi saatlerimize başladık. Bu hafta 2., 3.sınıf öğrencilerimize, onların seveceği şekilde oyun oynatarak kütüphane oryantasyonu yaptık ve kütüphane kurallarımızı hatırladık. Öğrencilerimiz oryantasyon bitiminde kütüphanemizi nasıl kullanacakları hakkında bilgi edinip, kütüphanemizi daha yakından tanıma fırsatını buldular. Ayrıca öğrencilerimiz, teneffüslerde kütüphanelerinde severek vakit geçiriyor ve kitap ödünç alıyorlar. İşte görüntülerimiz

11 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 11 Okula iyice alışan birinci sınıf öğrencilerimizle dolu dolu bir hafta geçirdik. Language Arts derslerimizde sınıf içinde kullanacağımız "Lavaboya gidebilir miyim, lütfen?" gibi bazı kalıp yapılar öğrendik. Geçen hafta ilk 10a kadar öğrendiğimiz sayıları daha da geliştirdik. Artık 20ye kadar İngilizce sayabiliyoruz. Skills derslerimizde ise ORT serisinin ilk kitabı "At School" adlı öyküyü okuduk. Öykünün ana kahramanı Kipper'ın okuldaki ilk gününü anlatan kitabı bitirdikten sonra okuldaki kendi ilk günümüzle bağdaştırarak o gün nasıl hissettiğimize dair çalışma yaptık. Ayrıca kitabımız için kapak tasarladık.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta öğrencilerimizle Islands kitaplarımızı kullanmaya başladık. Welcome ünitemizde kitap karakterlerimizle tanıştık. Kitaptaki ilk hikayemizi okuduk ve çok eğlendik. Bunun yanı sıra arasındaki sayıları ve ayları tekrar ettik. Skills derslerimizde ilk okuma kitabımıza (In the Jungle) başladık. Öğrencilerimiz bu kitapla vahşi hayvanları öğreniyorlar. Bu hafta ayrıca English Everywhere kitaplarımızdan sınıf araç gereçleri ve şekillerle ilgili aktiviteler yaptık.

13 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 13 Bu hafta İngilizce Skills derslerimizde dönemimizin ilk ORT kitabına başladık. Öğrencilerimiz ORT karakterlerini öğrenirken çok keyif aldılar. Aynı zamanda karakterlerle ilgili en çok bilgiyi kimin hatırlayabildiği ile ilgili bir de yarışma yaptılar. Kitabımızın içindeki yeni kelimeler üzerinde de çalışıyoruz. Language Arts derslerimizde ise Islands kitabımızdaki karakterlerimizin maceralarını okumaya başladık. Karakterler hakkında bilgi edinirken biz de kendimizi tanıtan kısa bir paragraf yazdık. Son olarak 3.Sınıf öğrencilerimiz TED Kayseri Kolejindeki arkadaşlarına gönderilmek üzere birer kartpostal hazırladılar.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ 4. sınıflarla bu hafta saatleri ve kelimelerin çoğul hallerini öğrendik. Öğrencilerimizin İngilizceyi öğrenme ve kavramaya yönelik olan tutumlarını daha sağlıklı görmek için oluşturduğumuz dil becerisi biyografilerini oluşturduk. Bu aktiviteyi yaparken öğrenciler İngilizceyi neden öğrendiklerini bir kez daha sorguladılar ve dil becerileri hakkında daha detaylı bilgiler edindiler. Skills dersimizde amaçlarımızı ve amaçlarımızın neler olabileceği hakkında tartıştık. Philippe Petit in 'The Man Who Walked Between The Towers' isimli filmini izleyip hikayesini okuduk. İngilizce ile ilgili olan hedeflerimizi belirleyip bunları nasıl gerçekleştireceğimizi önümüzdeki günlerde detaylı olarak çalışacağız.

15 Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 Sayfa 15 SOSYAL ETKİNLİKLER KULÜP TANITIM GÜNÜ Öğretim yılında Sosyal Etkinlikler kapsamında açılacak kulüplerimizin tanıtımları 12 Eylül 2013 Perşembe günü okul bahçesinde gerçekleştirildi. Bu yıl açılacak kulüplerin danışman öğretmenleri, kulüpleri hakkında ve kulüplerinin toplum hizmeti çalışmaları olarak ne gibi etkinliklerde bulunacağını açtıkları stantlarda ve hazırladıkları panolarla ilgilenen öğrencilere tanıttılar. Bahçede yapılan tanıtım gününün amacı öğrencilerin açılan kulüpleri yakından tanımaları, kendi ilgi alanlarına uygun olan kulüp çalışmasına karar vermeleriydi ve yapılan çalışmanın amacına ulaştığını tanıtım sonunda öğrencilerden aldığımız olumlu geri bildirimlerde gördük. Tanıtımın ardından öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından kulüp tercih formları dağıtıldı. Öğrencilere formlarını pazartesi günü getirmeleri hatırlatıldı. 26 Eylül 2013 Perşembe günü başlayacak olan Sosyal Etkinlik- Kulüp çalışmalarında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir Öğretim Yılı dileriz.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ Görsel sanatlar derslerimizin ilk haftasına yenilenmiş olan atölyemizde başladık. Atölyede uymamız gereken kurallarımızı hep birlikte belirledikten sonra geride bıraktığımız yaz tatilinde yapmış olduğumuz aktivitelerimizi resmettik. Bu hafta; 1.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte çizgi ve renk çalışmaları yaptık. 2 ve 3. sınıf öğrencilerimizle sınıflarımıza asılmasını planladığımız mevsim şeridi çalışmalarına başladık. Bu çalışmalarımız sonucunda mevsimlerin değişimi ve bu değişimlerin çevremize nasıl yansıdığını öğrendik. 4. Sınıf öğrencilerimizle zentangle tekniği hakkında bilgi edindik. Öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda birbirini tekrarlayan desenler ile çeşitli çizimler gerçekleştirdik. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 28 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Yarın veli görüşme günümüz. İngilizce dersleri dışındaki görüşmelere öğrencilerimizin

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:23 Sayı:19 14 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Çok hızlı geçen bir dönem tatilinden sonra okulumuza döndük. Aslında biz yöneticilerin okuldan uzak kalmış olduğunu

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Amerikan Kültür Kolejine Hoş Geldiniz... 2 İletişim Detayları 2 Amacımız... 2 İşleyiş... 2 Okul Saatleri.. 3 Teneffüs 3 Aile İletişimi... 3 Veli Görüşmeleri...

Detaylı

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri Rehberlik Kültürümüz Rehberlik Bülteni Eylül / Ekim 2014 / Sayı:1 Anaokulunda Oryantasyon Çalışmaları İlkokul - Ortaokul Oryantasyon Çalışmaları Rehberlik Dersleri Okul Meclisi Seçimleri Veli Konseyi Temel

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME Okul öncesi dönemden okul yaşantısına adım atacak olan 1. Sınıf öğrencilerimizin bu yıl edinecekleri deneyimler ve bizim

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı