İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu ile ilgili bir toplantı yaptık. Bu konuda hazırlanan programları inceledik. Artık biliyoruz ki i-pad, cep telefonu ve bezeri araçları yasaklayarak bir noktaya varamayız. Aslında teknolojik anlamda en üst düzeyde olan ülkelerde de ufak yaşlardan itibaren bu araçların kullanıldığını biliyoruz ancak farkı yaratan bunların öğrencilerin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunabilecek bir şekilde kullanılyor olması.yani bir eğitim modeline oturtmuş olmaları. İşte bizim hedefimiz de bu. Z kuşağı, teknolojinin içine doğdu ve onunla yaşayarak büyüyor. Bunları eğitimde yasaklamak onlar için tek bir anlam ifade eder. Eğitimi sıkıcı bulurlar ve öğrenmenin gerçekleşmesi zorlaşır. İşte bizler teknolojiyi kullanarak yaptığımız eğitimleri geliştirmek ve nasıl, ne kadar, nerede konularında dünya standartlarını yakalamak ve bilinçsiz kullanımı önlemek için yaptığımız çalışmalarımıza ağırlık vermeye devam ediyoruz. Bu sene katıldığım sempozyumlardan birinde, yeni bir terim öğrendim: nomophobia. (Sempozyumda bu sunumu yapanların nörolog olduğunu da belirtmek isterim). Ne anlama geliyor derseniz no-mobilephone, bir bağımlılık, örneğin telefonu yanında olmadığı zaman kendini güvende hissetmemek, motive olamamak gibi sonuçları olan bir hastalık. Öğrencilerimizin çalışmalarını, başarılarını bültende sizler ile paylaşmak istiyoruz. Zaten tüm çalışmalarımızın merkezinde öğrencilerimiz var. Bu hafta sizlere 4-A sınıfından Selin Mert in Dolmabahçe gezisinden sonra hazırladığı videodan bahsetmek isterim. Videoyu web sitemizde duyurular bölümüne koyduğumuz linkten seyredebilirsiniz. Burada üzerinde duracağım şey, teknolojinin artık her çalışmada olduğu. Bir de öğrencilerimize vermek istediğimiz, görmek ile bakmak arasındaki fark. Yani gittikleri, gördükleri yerin farkında olmaları, bunları değerlendirebilmeleri ve gezerek öğrenme alışkanlığını geliştirmeleri. Selin bu çalışması ile bu farkındalığı yakaladığını göstermiş. Bu da zaten tüm öğrencilerimiz için hedefimiz. İyi bir haftasonu geçirmenizi dilerim. Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ 14 Mart 2014 Cuma günü öğleden sonra okulumuz konferans salonunda Haylaz Kedi Trafikte isimli oyun sergilenecektir. 6 Mart Perşembe günü saat arasında konferans salonumuzda anaokulu velilerimize ilkokul bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 4-A sınıfından Selin Mert in hazırladığı Dolmabahçe Gezisi ile ilgili videoyu web sitemizde görebilirsiniz. 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarımız 3-9 Fen Laboratuvarı Çalışmaları 10 İngilizce Zümresi Kütüphane Bölümü 15 Bilişim Teknolojileri Bölümü Tenis Kulübü 18

3 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 3 MİND LAB derslerimizde HOPPERS oyunu ile tanıştık. Kütüphaneyi ve kitap okumayı çoookk sevdik. Şirin Öğretmenimizle birlikte Dağınık Çocuk adlı öyküyü inceledik. Kişisel eşyalarımıza özen göstermemiz gerektiğini bir kez daha paylaştık.

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ Matematik derslerimizde takvimleri inceledik. Gün, ay, yıl kavramlarını tekrar ettik ve pekiştirdik. Hayat Bilgisi derslerimizde Birey- Aile- Toplum konulu Sosyal Bilimler etkinliğimizi tamamladık.

5 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 5 Bu hafta Hayat Bilgisi dersimizde Liderlik kavramı üzerinde durduk. İyi bir liderde bulunması gereken özellikleri öğrendik. Yaptığımız grup çalışmalarımızda grup liderleri belirleyerek görevlerini gözlemledik.

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ Matematik dersimizde Çarpma İşlemi etkinliklerine devam ettik. Fen ve Teknoloji dersinde fen laboratuvarında katı ve sıvı maddelerin karışımlarını gözlemleyerek gözlem sonuçlarımızı kaydettik.

7 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 7 Mind Lab dersimizde Mancala oyununu tekrar ettik.

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta Fen ve Teknoloji dersinde; Her sesin bir kaynağı olduğunu ve her yöne dalgalar halinde yayıldığını, doğal ve yapay ses kaynaklarını, gürültü kirliliğini deneyler, gözlemler ve aktivitelerle öğrendik. 3D DERSLİĞİNDEYDİK Sesin titreşimler sonucu oluştuğunu, dalgalar halinde her ortamda yayıldığını 3 boyutlu sunumlar izleyerek öğrendik.

9 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 9 Aydınlatma teknolojilerinin yararlarını ve zararlarını araştırarak arkadaşlarımıza sunduk. Işık kirliliğinin nedenlerini araştırdık. Işık kirliliğini azaltmaya yönelik çözümler ürettik. Octi turnuvasını eğlenceli bir şekilde yaptık.

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ ERİME VE ÇÖZÜNME KAVRAMLARINI KARŞILAŞTIRALIM 2.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında verilen suda çözünmesi ve çözünmemesiyle ilgili deney yaptılar. Gözlemlerini paylaştılar ve çizimle gösterdiler. Çalışma tamamlandıktan sonra erime ve çözünme kavramları arasındaki farkları tartıştılar. 3.sınıflar Fen Bilimleri dersi Işık ve Ses ünitesi Ses konusu ile ilgili olarak Ses ve Sesin farklı bir ortama yayılması videolarını 3 boyutlu izlediler. Sesin; katı, sıvı ve gaz maddelerde nasıl yayıldığını gözlemlemiş oldular.

11 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 11 Bu hafta Crystal Kids kitabımızın 4. Ünitesini bitirdik. Öğrencilerimiz kendilerini değerlendirdikleri portfolyo çalışmaları yaptılar. Ünitemizin şarkısını dinledik, sözlerini sınıfta okuduk ve öğrencilerimizin çok sevdiği çıkartma etkinliğimizi yaptık. Haftamızın geri kalanını yazma çalışmalarına ayırdık. Skills derslerimizde ise hayvanları işelemeye devam ettik. Öğrencilerimiz daha önce öğrendikleri kelime ve yapıları kullanarak en sevdikleri hayvanı yazılı ve sözlü olarak tanıttılar. Ayrıca sene başından beri geliştirdiğimiz alfabe bilgimizi pekiştirdik. Oyunlar oynadık.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta 2. Sınıflarımızla Clothes (Giysiler) ünitemizi bitirdik. Kıyafetlerimizin hangi materyallerden yapıldığını öğrendik ve sınıfta çeşitli oyunlar oynadık. Giysiler hakkında ünitemizin hikayesini okuduk ve hikayeyle ilgili aktiviteler yaptık. Ayrıca çeşitli resimler hakkında birbirmize sorular sorup cevapladık. Skills derslerimizde ise Winnie the Witch kitabımıza yeni kelimeler öğrenerek giriş yaptık. English Everywhere kitaplarımızdan evin bölümlerini tekrar edip cümleler yazdık. Ayrıca kütüphane dersimizde ise öğrencilerimizin çok eğlendiği Wacky Wednesday isimli kitabı okuduk.

13 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa sınıflarla bu hafta Language Arts derslerimizde sınıf öğretmenleriyle ortak konumuz olan Şekiller konumuzu tamamladık. Aynı zamanda kütüphane derslerimizde Socrates isimli sevimli köpeğin hikayesini okuduk. Bu hikayeyle ilgili minik bir özet niteliğinde bir storyboard hazırladık. Okurken ve çizerken çok keyifli zaman geçiren öğrencilerimizle kütüphane derslerimize ve ilgili etkinliklere devam edeceğiz. Skills derslerimizde ise, hikayeler hakkında konuşarak geçmiş bilgilerimizi tazeledik, farklı hikaye örneklerini inceledik ve hikaye yazma hakkında yeni bilgiler edindik. Özellikle hikayenin geçtiği yer ve karakter geliştirme teknikleri üzerinde yoğunlaştık.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ Öğrencilerimiz Türkçe derslerinde okudukları Başı Dertte isimli kitaplarının yazar ve çizeri olan Clarice Bean in Charlie and Lola serilerinden hayvanlar ve yaşadığımız zorluklarla ilgili mini bölümleri izlediler ve Türkçe derslerinde okudukları kitapla Lola karakterini karşılaştırıp benzer ve zıt özellikleri hakkında tartıştılar. Birbirinden lezzetli tarifleri bu hafta da sınıf arkadaşlarıyla paylaşan öğrencilerimiz birçok yeni yemek tarifi öğrendiler. Skils derslerimizde kuşlar ve memelilerle ilgili araştırmalarımıza devam ediyoruz. Memelilerin genel özelliklerini düşündük ve bu fikirlerimizi kitaplardaki gerçek bilgilerle karşılaştırdık. Jeopardy (Büyük Risk) oyunumuzu oynayarak kuşlar ve memelilerle ilgili olan bilgilerimizi pekiştirdik.

15 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 15 1.sınıf olarak kütüphanemizdeydik. Müfredatımızda yer alan kişisel eşyalarını özenli kullanır konusunu pekiştirmek için Aytül Akal ın Dağınık Çocuk kitabı ile ilgili atölye çalışması yaparak, masalda en sevdiğimiz bölümün resmini yaptık. İngilizce dersimizde ise öğretmenimiz bize My Body kitabını okudu. Dersin sonunda vücudumuzla ilgili aktivite yaptık. 2.sınıflar olarak, kütüphanemizdeydik. Hayat Bilgisi konularımızdan olan Hepimiz Birer Lideriz konusunu pekiştirmek amacıyla liderlikle ilgili bir metin inceledik. Arkasından ise Atatürk Çiçeği kitabından Atatürk Çiçeği anısını okuduk ve atölye çalışması yaptık. 2A sınıfı olarak İngilizce dersimizde serbest okuma yaptık ve sevdiğimiz kitapları evimizde okumak üzere ödünç aldık. 3.sınıflar olarak İngilizce dersimizde kütüphanemizde istediğimiz kitapları seçtik ve aktivitelerimizi hazırlamak için okumaya başladık ve dersin sonunda seçtiğimiz kitapları ödünç aldık.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ 3. Sınıf öğrencilerimiz bu hafta yazı çalışmalarına devam ettiler. Tilki Erişemediği Üzüme Koruk Der başlıklı yazıyı 10 parmak yazı yazma kurallarına dikkat ederek Microsoft Word programında yazdılar. Word programının yazı biçimlendirme araçlarını kullanarak yazıları istenilen şekilde biçimlendirdiler. Bu işlemleri yaparken çok keyif aldırlar.

17 Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 Sayfa 17

18 Sayfa 18 İLKOKUL BÜLTENİ Sosyal etkinlik çalışmalarında, öğrencilerimize temel tenis tekniklerinin yanı sıra koordinasyon, denge çalışmaları ile küçük kas gruplarını geliştirici çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarımızı branşa özgü oyunlar ile pekiştirip öğrencilerimizin temel tekniklerden forhand, backhand ve servis vuruşlarına alışmalarını sağlıyoruz. Tenis raketi ve tenis topları ile oynadığımız oyunlarla öğrenimlerimizi pekiştiriyoruz. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ Tema: Mekan ve Zaman Ana Fikir: Zaman, iklim ve kültürün yaşadığımız evlerin oluşumu üzerinde etkisi vardır. Ünite: Evim

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri KASIM ayı bülteni ile yeniden merhaba! Anasınıfımızdaki yolculuk devam ediyor. Bu ayki temalarımız: Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU Sayın Veli, 2014-2015 Eğitim - Öğretim yılı başından itibaren uyguladığımız programla ilgili olarak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 2. yarıyılda Hayat Bilgisi derslerinde Okul Heyecanım, Benim Eşsiz Yuvam ve Dün, Bugün, Yarın temaları birlikte yürütülecektir. Bu temalarda; Okuldaki kaynakların neden

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı