BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İŞ AKIŞ ŞEMASI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İŞ AKIŞ ŞEMASI"

Transkript

1 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 1.BÜTÇE HAZIRLIK İŞ AKIŞ SÜRECİ MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE HAZIRLAMA REHBERİ VE YATIRIM PROGRAMI HAZIRLAMA REHBERİNDE BELİRTİLEN USUL VE ESASLAR ÇERÇEVESİNDE BÜTÇE HAZIRLIK ÇALIŞMALARINA BAŞLANIR. HARCAMA BİRİMLERİNDEN BÜTÇE TEKLİFLERİ İSTENİR. HARCAMA BİRİMLERİ HER HARCAMA KALEMİ İÇİN AYRI AYRI TEKLİFLERİNİ BELİRTİR. HARCAMA BİRİMLERİNDEN GELEN TEKLİFLER KONSOLİDE EDİLİR. ORTA VADELİ MALİ PLANDA KURUM İÇİN BELİRLENEN ÖDENEK TAVANLARINA GÖRE KONSOLİDE ETTİĞİMİZ BÜTÇE TEKLİFLERİ ÜST YÖNETİCİ MUTABAKATI SAĞLANARAK KURUM BÜTÇE TEKLİFİ HAZIRLANIR VE E- BÜTÇE SİSTEMİNE GİRİLİR. CARİ VE YATIRIM BÜTÇE TEKLİFLERİ MALİYE BAKANLIĞI NA VE YÖK E GÖNDERİLİR. DAİRE BAŞKANLIĞIMIZIN VE YETKİLİLERİN KATILIMI İLE CARİ BÜTÇE İÇİN MALİYE BAKANLIĞI, YATIRIM BÜTÇESİ İÇİN KALKINMA BAKANLIĞI İLE TEKLİFLER GÖRÜŞÜLÜR. VİZE EDİLEN TEKLİFLER TASARI HALİNE GELİR, REKTÖR VE ARDINDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI NIN ONAYINA SUNULUR. BÜTÇE TASARISI YÖK, MALİYE BAKANLIĞI, KALKINMA BAKANLIĞI VE T.B.M.M. YE GÖNDERİLİR.

2 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 2.BÜTÇE İŞLEMLERİ (ÖDENEK GÖNDERME) İŞ AKIŞ SÜRECİ YAPILAN AKTARMALAR İLE MALİYE BAKANLIĞI NCA SERBEST BIRAKILAN ÖDENEKLER HARCAMA BİRİMİNE GÖNDERİLİR. GÖNDERİLECEK ÖDENEK İÇİN E-BÜTÇE SİSTEMİNDEN GİRİŞ YAPILARAK İŞLEM NUMARASI ALINIR. İŞLEM NUMARASI ALINAN ÖDENEK ONAY İÇİN MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE GÖNDERİLİR. MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANAN ÖDENEKLER ÖDENEK GÖNDERME BELGESİ İLE E-BÜTÇE SİSTEMİNDEN İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE GÖNDERİLİR.

3 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 3.BÜTÇE İŞLEMLERİ (ÖDENEK AKTARMA) İŞ AKIŞ SÜRECİ HARCAMA BİRİMLERİNİN BÜTÇELERİNDE ÖDENEKLERİNİN YETERSİZ KALMASI DURUMUNDA İLAVE ÖDENEK İLE İLGİLİ AKTARMA TALEP YAZISI BAŞKAN, EVRAĞI İLGİLİ PERSONELE HAVALE EDER. KULLANILABİLİR DURUMDAKİ BÜTÇE TERTİBİNDEKİ ÖDENEKLERDEN TENKİS BELGESİ DÜZENLENİR, E-BÜTÇE SİSTEMİNDEN VE SAY 2000İ SİSTEMİNDEN ONAYLANIR. REKTÖR İMZASININ ARDINDAN E-BÜTÇE SİSTEMİNDEN ONAYLANIR. ÜST YAZI POSTAYLA BÜMKO, SAYIŞTAY VE MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE GÖDERİLİR. SİSTEMDEN ALINAN AKTARMA CETVELLERİ REKTÖR İMZASINA SUNULUR. YAPILACAK AKTARMA KURUM İÇİNDE İSE; EKLENECEK TERTİBİN KESİNTİLİ BAŞLANGIÇ ÖDENEĞİNİN % 20 SİNE KADAR OLAN AKTARMA İŞLEMLERİ E-BÜTÇE SİSTEMİNE GİRİŞİ YAPILIP ONAYLANIR. ÖDENEKLERİN YETERSİZ KALMASI DURUMUNDA İLAVE ÖDENEKLE İLGİLİ AKTARMA TALEP YAZISI EVRAK KAYDA GELİR. BAŞKAN, EVRAĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAM BİRİMİNE HAVALE EDER. BAŞLANGIÇ ÖDENEĞİNİN %20 Yİ AŞAN GEREKÇELİ AKTARMA İŞLEMLERİNDE E-BÜTÇE SİSTEMİ ÜZERİNDE TEKLİF OLARAK GİRİŞ YAPILIR VE GEREKÇELERİ MALİYE BAKANLIĞI NA GÖNDERİLMEK ÜZERE ÜST YAZI YAZILIR. MALİYE BAKANLIĞI, BÜMKO E- BÜTÇE SİSTEMİ TARAFINDAN ONAYLANAN AKTARMA İŞLEMİ NETİCESİNDE E- BÜTÇE SİSTEMİNDEN ÖDENEK GÖNDERME BELGESİ DÜZENLENİR VE İŞLEM SONLANDIRILIR. REKTÖR İMZASININ ARDINDAN EVRAK, KAYDA ALINDIKTAN SONRA BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI BİRİMİNCE POSTAYA VERİLİR. HAZIRLANAN YAZI VE AKTARMA CETVELLERİ REKTÖR İMZASINA SUNULUR.

4 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 4.PERFORMANS PROGRAMI İŞ AKIŞ SÜRECİ MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLAMA REHBERİ RESMİ GAZETE DE YAYIMLANIR. İLGİLİ PROGRAM DÖNEMİNE İLİŞKİN ÖNCELİKLİ STRATEJİK HEDEFLERİN, PERFORMANS HEDEF VE GÖSTERGELERİN, FAALİYETLERİN BELİRLENMESİ VE İLGİLİ HARCAMA BİRİMLERİNİN BELİRLENMESİ İÇİN REKTÖRE BİLGİ VERİLİR. REKTÖR İMZALI BİR YAZI İLE SORUMLU HARCAMA BİRİMLERİNİ BİLGİLENDİRİR. PERFORMANS HEDEF VE GÖSTERGELERİ İLE FAALİYETLER VE HARCAMA BİRİMLERİNCE SAĞLANAN MALİYET BİLGİLERİ KONSOLİDE EDİLİR. PERFORMANS PROGRAMI TEKLİFİ HAZIRLANIR. REKTÖR ONAYINA SUNULUR. PERFORMANS PROGRAMI TEKLİFİ MALİYE BAKANLIĞI VE KALKINMA BAKANLIĞI NA GÖNDERİLİR.

5 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 5.AYRINTILI FİNANSMAN PROGRAMI İŞ AKIŞ SÜRECİ MALİYE BAKANLIĞI AYRINTILI FİNANSMAN PROGRAMI UYGULAMA TALİMATLARI YAYINLAR. BÜTÇE KANUNU İLE VERİLEN ÖDENEKLERİN E-BÜTÇE SİSTEMİ ÜZERİNDEN AYLARA DAĞILIMI YAPILIR. TABLOLAR SİSTEMDEN ALINIR. TABLOLAR REKTÖR İMZASINA SUNULUR VE MALİYE BAKANLIĞI NA GÖNDERİLİR.

6 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 6.YATIRIM PROGRAMI TEKLİFİNİN HAZIRLANMASI İŞ AKIŞ SÜRECİ KALKINMA BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN YATIRIM GENELGESİ VE YATIRIM PROGRAMI HAZIRLAMA REHBERİ RESMİ GAZETE DE HAZİRAN AYI SONUNA KADAR YAYINLANIR. KURUM, YATIRIM PROGRAMINDA YER ALACAK BÜTÜN BİRİMLERİ BİLGİLENDİRİR. BİRİMLERDEN YATIRIM BÜTÇE TEKLİFLERİNİ HAZIRLAMASI İSTENİR. TEKLİFLER BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN KONSOLİDE EDİLİR. HAZIRLANAN TABLOLAR REKTÖR ONAYINA SUNULUR. REKTÖR ONAYININ ARDINDAN YÖK E VE KALKINMA BAKANLIĞI NA GÖNDERİLİR.

7 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 7.HAZİNE YARDIMI İŞ AKIŞ SÜRECİ MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN İLGİLİ YILIN YÖNETİM BÜTÇE UYGULAMA TEBLİĞİ YAYINLANIR. SİSTEMDEN AYLIK MİZAN CETVELLERİ ALINIR. ALINAN MİZAN CETVELLERİNDEKİ BAKİYELER ESAS ALINARAK HAZİNE YARDIMI FORMU DOLDURULUR. HAZİNE TALEP TABLOSU BELİRTİLEN TARİHE KADAR BÜMKO YA YOLLANIR.

8 BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI 8.YATIRIM PROGRAMLARININ UYGULAMA VE RAPORLAMA İŞ AKIŞ SÜRECİ ÜÇER AYLIK DÖNEMLER İTİBARİYLE YATIRIM PROJELERİ LİSTESİ VE ÖZET TABLO KALKINMA BAKANLIĞI NA GÖNDERİLMEK ÜZERE BAŞKANLIĞIMIZA GELİR. BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAM BİRİMİ TARAFINDAN, İLGİLİ MALİ YILIN YATIRIM PROJELERİNİN DÖNEMSEL HARCAMA, REVİZE İŞLEMLERİ, ÖDENEK EKLEME GERÇEKLEŞMELERİ, DÖNEM GERÇEKLEŞME TABLOLARI VE KAMU YATIRIM ÖZET TABLOLARI DÜZENLENİR. TABLODAKİ VERİLERİN KALKINMA BAKANLIĞI İNTERNET SİTESİNE GİRİŞİ YAPILIR. TABLOLAR YÖK E GÖNDERİLMEK ÜZERE REKTÖR İMZASINA SUNULUR.

9 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 1.ÖN MALİ KONTROL İÇİN YAPILAN İLK İŞLEMLERİN İŞ AKIŞ SÜRECİ ÜST YÖNETİCİ TARAFINDAN 5018 SAYILI KANUNDA YER ALAN LİMİTLERİN ALTINDA KALAN EVRAKLARDAN ÖN MALİ KONTROLE TABİ TUTULMASI İSTENENLER HER YILIN BAŞINDA BELİRLENİR. BU LİMİTLERE AİT BİLGİLER HARCAMA BİRİMLERİNE GÖNDERİLİR. ÖN MALİ KONTROL GÖREVİNİ YÜRÜTEN STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANI, GEREK GÖRMESİ HALİNDE SINIRLARINI BELİRTEREK ÖN MALİ KONTROL ALT BİRİM YÖNETİCİSİNE VEYA ÇALIŞANLARINA YETKİ DEVRİ YAPAR.

10 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 2.YAN ÖDEME CETVELLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI NCA HAZIRLANAN YAN ÖDEME CETVELLERİ ÖN MALİ KONTROL İÇİN BİRİMİMİZE GELİR. EVRAK BAŞKAN TARAFINDAN İLGİLİ PERSONELE HAVALE EDİLİR. CETVELLER 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE İNCELENİR. KONTROL SONUCU EKSİKLİK YA DA HATA BULUNAN YAN ÖDEME CETVELLERİ DÜZELTİLMEK ÜZERE, UYGUN GÖRÜLEN CETVELLER İSE ÜST YÖNETİCİYE SUNULMAK ÜZERE İLGİLİ BİRİME GÖRÜŞ YAZISI İLE GÖNDERİLİR. CETVELLER ONAYLANIR VE BİRER ÖRNEĞİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI NA YAZI EKİNDE GELİR. ÖN MALİ KONTROL BİRİMİNDE DOSYALANIR. ÖN MALİ KONTROLE GÖNDERİLEN İHALE DOSYALARI 10 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KONTROL EDİLEREK GÖRÜŞ YAZISI VEYA RAPOR DÜZENLENİR. VE İHALEYİ YAPAN BİRİME GÖNDERİLİR. ÖN MALİ KONTROL SONUNDA DÜZENLENEN RAPORLAR AYLAR İTİBARİYLE ÜST YÖNETİCİYE SUNULUR.

11 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 3.ÖDENEK AKTARMA İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ ÖDENEK AKTARMA TALEPLERİNE İLİŞKİN YAZILAR REKTÖRÜN UYGUN GÖRMESİ HALİNDE BAŞKANLIĞIMIZA GELİR DAİRE BAŞKANI, BAŞKANLIĞIN BÜTÇE ALT BİRİMLERİNE YAPILAN ÖDENEK AKTARMA İŞLEMLERİNİN ÖN MALİ KONTROLÜNÜ YAPAR. UYGUN GÖRÜLMEYEN EVRAK İLGİLİ BİRİME GÖNDERİLİR. GEREKLİ DÜZELTMELER KONTROL SONUCU UYGUN GÖRÜLEN AKTARMA İŞLEMLERİ ÜST YÖNETİCİ ONAYINA SUNULUR. BİRİM AKTARMA İŞLEMLERİ VE KURUMSAL BÜTÇE TERTİPLERİ ARASINDAKİ AKTARMALARDAN LİMİT ALTINDA KALAN BÜTÇE İŞLEMLERİ ÜST YÖNETİCİ ONAYI İLE GERÇEKLEŞİR. KURUMSAL BÜTÇE TERTİPLERİ ARASINDA YAPILAN AKTARMALARDAN LİMİT ÜSTÜNDE KALAN BÜTÇE İŞLEMLERİ MALİYE BAKANLIĞI NA GÖNDERİLMEK ÜZERE GEREKÇELİ YAZI İLE ÜST YÖNETİCİ ONAYINA SUNULUR.

12 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 4.TAAHHÜT EVRAKI VE SÖZLEŞME İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ KONTROLE TABİ TAAHHÜT EVRAKI VE SÖZLEŞME TASARILARI, İLGİLİ BİRİMİN HARCAMA YETKİLİSİ TARAFINDAN SÖZLEŞME İMZALANMADAN ÖNCE BAŞKANLIĞIMIZA TUTANAK İLE GÖNDERİLİR. EVRAK ÖN MALİ KONTROL DEFTERİNE KAYDEDİLİR. 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ÖN MALİ KONTROL BİRİMİ TARAFINDAN İNCELEME YAPILIR. GÖRÜŞ YAZISI YAZILIR VEYA KONTROL EDİLMİŞTİR UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR KAŞESİ BASILIR. UYGUN GÖRÜLMEYENLER GEREKÇELİ YAZI İLE İLGİLİ BİRİME GÖNDERİLİR. GEREKLİ DÜZELTMELERİN YAPILMASI İSTENİR. UYGUN GÖRÜŞ VERİLENLER İLGİLİ BİRİME SÖZLEŞME İMZALANMAK ÜZERE TESLİM EDİLİR.

13 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 5.ÖDEME EVRAĞI ÖN MALİ KONTROLÜ İŞ AKIŞ SÜRECİ ÖN MALİ KONTROLE TABİ ÖDEME EVRAĞI GERÇEKLEŞTİRME GÖREVLİSİNİN İMZASINDAN SONRA BAŞKANLIĞIMIZA TUTANAKLA TESLİM EDİLİR. GELEN EVRAK ÖN MALİ KONTROL DEFTERİNE KAYDEDİLİR. EVRAK, BAŞKAN YA DA YETKİ DEVRİ YAPILAN PERSONEL TARAFINDAN ŞEKİL VE ÖDENEK YÖNÜNDEN İNCELENİR. UYGUN GÖRÜLMEYENLER İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE İADE EDİLİR. GEREKLİ DÜZELTMELER YAPILIR. 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ÖN MALİ KONTROL İŞLEMLERİ TAMAMLANARAK UYGUN GÖRÜLENLER HARCAMA BİRİMİNE TESLİM EDİLİR.

14 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 6.İÇ KONTROL SİSTEMİ EYLEM PLANI İŞ AKIŞ SÜRECİ MALİYE BAKANLIĞI NIN İÇ KONTROLÜ TANITMAK VE BU KONUDA FARKINDALIK YARATMAK İÇİN VERDİĞİ BRİFİNGİN ARDINDAN ÜST YÖNETİCİNİN OLURU İLE İÇ KONTROL SİSTEMİ EYLEM PLANI ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULMUŞTUR. ÜNİVERSİTE BİRİMLERİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA MEVCUT DURUM TESPİT EDİLMİŞTİR. YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCU ÜST YÖNETİCİNİN ONAYI İLE HİTİT ÜNİVERSİTESİ İÇ KONTROL STANDARTLARI UYUM EYLEM PLANI HAZIRLANMIŞ VE MALİYE BAKANLIĞI NA GÖNDERİLMİŞTİR. MALİYE BAKANLIĞI NIN YAYIMLADIĞI REHBER DOĞRULTUSUNDA GEREKLİ REVİZE İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR.

15 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 7.EYLEM PLANI STANDARTLARINI BELİRLEME İŞ AKIŞ SÜRECİ BELİRLİ TARİHLERDE TAMAMLAMASI GEREKEN EYLEM PLANI STANDARTLARI ÇIKARTILARAK ÜST YÖNETİCİ ONAYINA SUNULUR. HER BİR STANDART İÇİN ÇEŞİTLİ ÇALIŞMALAR YAPILIR VE ÜST YÖNETİCİYE SUNULUR. ÜST YÖNETİCİ ONAYINDAN SONRA ELDE EDİLEN VERİLER DOĞRULTUSUNDA ÇIKTI ELDE EDİLİR.

16 İÇ KONTROL VE ÖN MALİ KONTROL 8.YURTDIŞI KONAKLAMA BEDELİ İŞ AKIŞ SÜRECİ HARCAMA BİRİMLERİ, YURTDIŞINDA KONAKLAMA BEDELLERİNİN ÖDENMESİNİN SÖZ KONUSU OLMASI HALİNDE ONAY ALINMADAN ÖNCE DAVET MEKTUBUNU BAŞKANLIĞIMIZA GÖNDERİR. BAŞKAN EVRAĞI ÖN MALİ KONTROL BİRİMİNE HAVALE EDER. EVRAK HEM ŞEKİL HEM DE ÖDENEK DURUMU AÇISINDAN İNCELENİR. ÖDENEK DURUMU YETERLİ OLMAYANLAR BİRİMİNE İADE EDİLİR. GEREKLİ DÜZELTMELER YAPILIR. UYGUN GÖRÜLENLER YAZI İLE İLGİLİ BİRİME GÖNDERİLİR.

17 1. VEZNE ÖDEME İŞLEMLERİ HARCAMA BİRİMLERİNE BAKAN PERSONELLER TARAFINDAN KONTROL EDİLİP İŞLEM NUMARASI ALINARAK MUHASEBE YETKİLİSİNE VERİLEN ÖDEME BELGELERİ MUHASEBE YETKİLİSİNİN İMZASINDAN SONRA VEZNEYE GÖNDERİLİR. VEZNEYE ULAŞAN ÖDEME BELGELERİ VEZNEDEKİ PERSONEL TARAFINDAN BANKA BİLGİLERİ VE ALICI İSMİ KONTROLO EDİLEREK ONAYLANIR. ÖDEME BELGELERİ ONAYLANDIKTAN SONRA TOPLAM ÖDEMELERİ İÇEREN GÖNDERME EMRİ LİSTESİ VE TOPLAM ÖDEME TUTARI YAZILI GÖNDERME EMRİ MAKBUZU MUHASEBE YETKİLİSİ TARAFINDAN İMZALANARAK BANKAYA GÖNDERİLİR GÖNDERME EMRİ LİSTESİ DOĞRULTUSUNDA BANKA TARAFINDAN YAPILAN ÖDEMELERE AİT DEKONTLAR VE HESAP DÖKÜMÜ BİR SONRAKİ GÜN BANKADAN TESLİM ALINIR. ALINAN HESAP DÖKÜMÜ KONTROL EDİLİR. HESABA GİRİŞLER OLMUŞSA GEREKLİ MUHASEBE İŞLEMİ YAPILARAK BİR ÖNCEKİ GÜNÜN HESABI KAPATILIR.

18 2. VEZNE TAHAKKUK İŞLEMLERİ HAZİNE YARDIMLARI CARİ VE SERMAYE OLARAK TAHAKKUK, MUHASEBE KAYITLARI YAPILIR. MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN GÖNDERİLEN CARİ VE SERMAYE TUTARLARI TAHAKKUK KAYITLARINDAN DÜŞÜLEREK GELİR KAYDI YAPILIR. FAKÜLTE VE YÜKSEKOKULLARA AİT YILLIK KANTİN KİRA TUTARLARININ DA TAHAKKUK KAYDI YAPILIR. 3 AYLIK DÖNEMLER HALİNDE KİRACILAR TARAFINDA HESABA YATIRILAN KANTİN BEDELLERİ TAHAKKUK KAYITLARINDAN DÜŞEREK GELİR KAYITLARI YAPILIR.

19 3. VEZNE TEMİNAT İŞLEMLERİ KURUMUN YAPMIŞ OLDUĞU İHALELERE KATILAN FİRMALAR KURUMA GEÇİCİ TEMİNAT MEKTUBU SUNARLAR YA DA MUHASEBE BİRİMİ HESABINA TEMİNAT BEDELİ YATIRIRLAR. TEMİNAT MEKTUPLARI İHALE BİRİMİ TARAFINDA ÜST YAZIYLA MUHASEBE BİRİMİNE GÖNDERİLİR. ÜST YAZIYLA GÖNDERİLEN TEMİNAT MEKTUBU YA DA HESABA YATIRILAN TEMİNAT BEDELİ DAHA SONRA İADE EDİLMEK ÜZERE İLGİLİ EMANET HESAPLARINA ALINIR İHALE SONRASI İHALEYİ KAZANAN FİRMANIN KESİN TEMİNAT MEKTUBU VEYA TEMİNAT BEDELİ ALINIR İLGİLİ FİRMANIN VE DİĞER FİRMANIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA GEÇİCİ TEMİNAT MEKTUPLARI/BEDELLERİ İADE EDİLİR. İADE İLE İLGİLİ MUHASEBE KAYITLARI YAPILIR. YAPILAN İHALE KAPSAMINDA HİZMETALIMI/YAPIM İŞİ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA İLGİLİ FİRMANIN TALEBİ VE SGK İLİŞİKSİZ YAZISINA İSTİNADEN KESİN TEMİNAT MEKTUBU/BEDELİ İADE EDİLİR. TEMİNATLAR MUHASEBE KAYDINDAN ÇIKARTILIR.

20 4. VEZNE EMANET VE GELİR İŞLEMLERİ FAZLA VE YERSİZ ÖDENEN PARALAR İLGİLİLER TARAFINDAN MUHASEBE BİRİMİ HESABINA YATIRILIR. HESABA YATIRILAN PARALAR MAHSUBU DAHA SONRA YAPILMAK ÜZERE KİŞİ BORCU EMANETİNE ALINIR. NORMAL VE İKİNCİ ÖĞRETİM KAPSAMINDA SKS NİN HESABI YATIRILAN HARÇ BEDELLERİ DAHA SONRA SKS TARAFINDAN MUHASEBE BİRİMİ HESABINA AKTARILIR AKTARILAN TUTARLAR DAHA SONRA GELİR KAYDI YAPILMAK ÜZERE EMANETE ALINIR KURUM TARAFINDAN YAPILAN İHALELER KAPSAMINDA FİRMALAR TARAFINDAN İHALEYE GİRMEK İÇİN ŞARTNAME DOSYASI SATIN ALINIR DOSYA BEDELLERİ MUHASEBE BİRİMİ HESABINA YATIRILIR VE YATIRILAN BEDELLERİN GELİR KAYDI YAPILIR. EMANETE ALINAN HARÇ BEDELLERİ VE MAHSUP EDİLECEK OLAN KİŞİ BORÇLARI MAHSUP EDİLEREK GELİR KAYDI YAPILIR. AYRICA SKS TARAFINDAN AKTARILAN YEMEK ÜCRETLERİ, KÜTÜPHANE TARAFINDAN AKTARILAN KİTAP GECİKME BEDELLERİNİN VE DİĞER ÖDEMELERİN DE GELİR KAYDI İLGİLİ TUTAR EMANETE ALINMADAN YATIRILDIĞI TARİHTE YAPILIR.

21 5.VERGİ ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ BİR ÖNCEKİ AY MİZAN CETVELİ VE RAPORLAR KONTROL EDİLEREK,VERGİ TUTARINDAN MAHSUP EDİLENLER DÜŞÜLÜR. ÖDENECEK VERGİ TESPİT EDİLİR. ÖDENECEK VERGİ TÜRÜ BELİRLENİR. -ÜCRET VE ÜCRET SAYILAN ÖDEMELER İLE DİĞER ÖDEMELERDEN YAPILAN GELİR VERGİSİ TEVKİFATLARI İÇİN MUHTASAR BEYANNAME; -HAKEDİŞLERDEN VE DİĞER ÖDEMELERDEN YAPILAN KDV TEVKİFATLARI İÇİN KDV BEYANNAMESİ DÜZENLENİR. BEYANNAMELER MUHASEBE YETKİLİSİ TARAFINDAN İMZALANIR VE TAHAKKUK FİŞİ DÜZENLENMEK ÜZERE VERGİ DAİRESİNE GÖNDERİLİR. TAHAKKUK FİŞLERİ GELDİKTEN SONRA MUHASEBE İŞLEM FİŞİ DÜZENLENEREK VERGİ TUTARLARI EMANET HESABINDAN ÇIKARILIR. MUHASEBE YETKİLİSİ İŞLEMİN UYGUNLUĞUNU KONTROL EDER. EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GÖNDERİLİR.

22 6. VERGİ ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ BİR ÖNCEKİ AY MİZAN CETVELİ VE RAPORLAR KONTROL EDİLEREK,VERGİ TUTARINDAN MAHSUP EDİLENLER DÜŞÜLÜR. ÖDENECEK VERGİ TESPİT EDİLİR. ÖDENECEK VERGİ TÜRÜ BELİRLENİR. -ÜCRET VE ÜCRET SAYILAN ÖDEMELER İLE DİĞER ÖDEMELERDEN YAPILAN GELİR VERGİSİ TEVKİFATLARI İÇİN MUHTASAR BEYANNAME; -HAKEDİŞLERDEN VE DİĞER ÖDEMELERDEN YAPILAN KDV TEVKİFATLARI İÇİN KDV BEYANNAMESİ DÜZENLENİR. BEYANNAMELER MUHASEBE YETKİLİSİ TARAFINDAN İMZALANIR VE TAHAKKUK FİŞİ DÜZENLENMEK ÜZERE VERGİ DAİRESİNE GÖNDERİLİR. TAHAKKUK FİŞLERİ GELDİKTEN SONRA MUHASEBE İŞLEM FİŞİ DÜZENLENEREK VERGİ TUTARLARI EMANET HESABINDAN ÇIKARILIR. MUHASEBE YETKİLİSİ İŞLEMİN UYGUNLUĞUNU KONTROL EDER. EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GÖNDERİLİR.

23 7. SATIN ALMA ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ TAHAKKUK DAİRELERİNDEN GELEN EVRAKLAR TESLİM TUTANAĞI İLE ÖN İNCELEME YAPAN MEMUR TARAFINDAN TESLİM ALINIR. HER TÜRLÜ MAL VE HİZMET ALIMI İLE YAPIM İŞLERİNE AİT ÖDEME EMİRLERİ VE EKLERİ İNCELENİR. ÖDEMEYİ YAPACAK HARCAMA BİRİMİNİN ÖDENEK DURUMU KONTROL EDİLİR. EĞER EKSİKLİK BULUNURSA VE YA ÖDENEK YETERSİZSE HARCAMA BİRİMİNE İADE EDİLİR. İNCELEME SONUCU EKSİKLİK GÖRÜLMEZSE VERGİ BORCU SORGULAMASI YAPILIR. EĞER ÖDEME YAPILACAK MÜKELLEFİN VERGİ BORCU VARSA 6183 SAYILI KANUNA GÖRE İŞLEM YAPILIR. VERGİ BORCU YOKSA EVRAK ÜZERİNE VERGİ BORCU YOKTUR İBARESİ DÜŞÜLÜR. ÖDEMEYE UYGUN OLAN EVRAK SİSTEME GİRİLİR. MUHASEBE YETKİLİSİ YAPILAN İŞLEMİ KONTROL EDER. EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GÖNDERİLİR.

24 8. İCRA ÖDEMELERİ (PERSONEL) İŞ AKIŞ SÜRECİ İCRA BORCUNA İLİŞKİN GELEN YAZI İNCELENİR. BORÇLUNUN PERSONELİMİZ OLUP OLMADIĞINA BAKILIR. EĞER PERSONELİMİZ DEĞİLSE;BUNUNLA İLGİLİ YAZI İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLİR. PERSONELİMİZ İSE PERSONELDEN KESİNTİ YAPILACAĞINA YA DA DAHA ÖNCE İCRA BORCU BULUNMASINDAN DOLAYI İCRA DOSYASININ SIRAYA ALINDIĞINA DAİR YAZI İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE YAZILIR. BORÇLU PERSONELİN KADROSUNUN BULUNDUĞU BİRİME MAAŞINDAN KESİNTİ YAPILMASI İÇİN BİLGİ VERİLİR. SİSTEME İCRA DOSYASINA İLİŞKİN BİLGİ GİRİŞİ YAPILIR. BU İCRA KESİNTİSİ BAŞKA BİRİMLER ADINA İZLENECEK ALACAKLAR HESABINDA YER ALIR. MAAŞ EVRAKINDA BU KESİNTİNİN BULUNUP BULUNMADIĞINA AYRICA DİKKAT EDİLİR. MAAŞ ÖDEMELERİNİ TAKİBEN SİSTEMDE MUHASEBE İŞLEM FİŞİ DÜZENLENEREK İCRA KESİNTİLERİ BU HESAPTAN ÇIKARILIR. MUHASEBE YETKİLİSİ İŞLEMİ KONTROL EDER, EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GÖNDERİLİR.

25 9. İCRA ÖDEMELERİ (DİĞER KİŞİLER) İŞ AKIŞ SÜRECİ İCRA BORCUNA İLİŞKİN BAŞKANLIĞIMIZA GELEN YAZI İNCELENİR. İCRA BORÇLUSUNUN KURUMUMUZLA DOĞRUDAN İLİŞKİSİ OLUP OLMADIĞINA BAKILIR. EĞER İCRA BORÇLUSUNUN KURUMUMUZLA DOĞRUDAN İLİŞKİSİ YOKSA BUNUNLA İLGİLİ YAZI İCRA DAİRESİNE GÖNDERİLİR. EĞER KURUMUMUZLA İLİŞKİSİ VARSA İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE VE VEZNEYE BİLGİ VERİLİR. BİRİMİMİZE İLGİLİNİN HAKEDİŞ ÖDEMESİ GELDİĞİNDE, İCRA DAİRESİNE ÖDENECEK TUTAR BAŞKA BİRİMLER ADINA İZLENEN ALACAKLAR HESABINA ALINIR VE ÖDEME TUTARINDAN DÜŞÜLÜR. MUHASEBE İŞLEM FİŞİ KONTROL EDİLMEK ÜZERE MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. UYGUN GÖRÜLEN EVRAK ONAY VE ÖDEME İŞLEMELERİ İÇİN VEZNEYE GELİR. HAKEDİŞ SAHİBİNİN İSTEMESİ HALİNDE, İCRA DAİRESİNE YAPILAN ÖDEMEYE İLİŞKİN BELGE KİŞİYE/FİRMAYA VERİLİR.

26 10.KESİN HESAP İŞ AKIŞ SÜRECİ KESİN HESAP HAZIRLAMA DÖNEMİ GELDİĞİNDE BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARINI GÖSTEREN VERİLER SİSTEMDEN ALINIR. HESAPLARIN DENK OLUP OLMADIĞINA BAKILIR. DENK DEĞİL İSE YIL SONU KAPATMA İŞLEMLERİNE GERİ DÖNÜLÜR. EKSİK KALAN İŞLEMLER YAPILIR. VARSA HATALI İŞLEMLER DÜZELTİLİR. HESAPLAR DENK İSE SİSTEM ÜZERİNDEN BÜTÇE GELİR VE GİDERLERİNİN TERTİP BAZINDA AÇIKLAMALARI YAPILIR. KESİN HESAP NİSAN AYININ 15 İNE KADAR MALİYE BAKANLIĞI NA VE SAYIŞTAY A GÖNDERİLİR. MUTABAKAT SAĞLANDIKTAN SONRA 15 MAYIS A KADAR KESİN HESAP KİTAP HALİNE GETİRİLİR VE MALİYE BAKANLIĞI NA GÖNDERİLİR. BÜTÇE TASARILARI MECLİSTE GÖRÜŞÜLMEDEN ÖNCE BÜTÇE TASARISI İLE BİRLİKTE T.B.M.M. YE, SAYIŞTAY A VE YÖK BAŞKANLIĞI NA ELDEN TESLİM EDİLİR.

27 11.KİŞİLERDEN ALACAKLAR İŞ AKIŞ SÜRECİ KİŞİYİ BORÇLANDIRMAYA YÖNELİK BİLGİLER GELDİKTEN SONRA SİSTEMDE BORÇLU PERSONEL ADINA BİR TAKİP DOSYASI AÇILIR. TAKİP DOSYASI AÇILDIKTAN SONRA MUHASEBE SİSTEMİNDE MUHASEBE İŞLEM FİŞİ DÜZENLENİR. BU İŞLEM İKİ AŞAMALI OLUP, İŞLEM KİŞİYİ BORÇLANDIRMA VE BORCU KAPATMA ŞEKLİNDEDİR. MUHASEBE YETKİLİSİ, KODLARI VE BORÇLANMA CETVELİNİ KONTROL EDER. İŞLEM ONAYLANIR. DİĞER ALACAKLAR DA TAHSİLATIN YAPILMASINI TEMİN ETMEK ÜZERE GEREKLİ YAZIŞMALAR YAPILIR. TAHSİLAT SAĞLANDIKÇA SİSTEMDEN KİŞİYE AİT BORÇ GEREKLİ MUHASEBE İŞLEMLERİ İLE DÜŞÜLÜR.BORÇ BİTİNCE KİŞİ BORCU DOSYASI KAPATILIR. TAHAKKUK DAİRELERİNCE MAAŞ, EK DERS ÖDEMESİ GİBİ ÖDEMELERDEN KESİLEN VE KİŞİLERİN BAŞKANLIĞIMIZ ANA HESABINA YATIRDIKLARI MİKTARLAR HESAPLARA ALINARAK ALACAK TAKİP EDİLİR. BORÇ BİTTİĞİNDE ALACAK TAKİP DOSYASI KAPATILIR.

28 12.SOSYAL GÜVENLİK PRİM ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ SOSYAL GÜVENLİK PRİMİ GEREKTİREN ÖDEMELER YAPILIRKEN KESİLEN SOSYAL GÜVENLİK PRİMLERİ EMANET HESAPLARINA ALINIR. HARCAMA BİRİMLERİNDEN SOSYAL GÜVENLİK PRİMLERİNE İLİŞKİN BİLDİRGELER BAŞKANLIĞIMIZA GELİR MUHASEBE SİSTEMİNDEN SOSYAL GÜVENLİK PRİM KESİNTİLERİNİN EMEKLİ KESENEKLERİ İLE İLGİLİ OLANLARI İLGİLİ AYIN 30 UNA KADAR ÖDEMEK ÜZERE İLGİLİ MUHASEBE İŞLEMLERİYLE EMANET HESABINDAN ÇIKARTILIR. SONRA ÖDEME EVRAĞI DÜZENLENİR. SGK TAHAKKUKLARINDA İSE AYIN 15 İ İLE SONRAKİ AYIN 14 Ü ARASINDA OLANLAR EN GEÇ BİR SONRAKİ AYIN14 ÜNE KADAR, AYIN 1 İ İLE 30 U ARASINDA OLANLAR EN GEÇ BİR SONRAKİ AYIN 30 UNA KADAR ÖDENMEK ÜZERE İLGİLİ MUHASEBE İŞLEMLERİYLE EMANET HESABINDAN ÇIKARTILIR VE ÖDEME EVRAĞI DÜZENLENİR. İŞLEM EVRAĞI MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. DOĞRULUĞU TEYİT EDİLİR. EVRAK ONAY VE ÖDEME İŞLEMİ İÇİN VEZNEYE GELİR.

29 13.SENDİKA ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ KURUMUN SENDİKAYA BAĞLI TÜM PERSONELİNİN LİSTESİ VE ÜCRETLERİNDEN YAPILAN KESİNTİYİ GÖSTEREN LİSTE EVRAKLAR ALINIR. LİSTELER KONSOLİDE EDİLİR. İLGİLİ AYA İLİŞKİN YAPILACAK KESİNTİ İLE LİSTELER KARŞILAŞTIRILIR. LİSTELER UYGUNSA SİSTEMDEN GEREKEN MUHASEBE İŞLEMLERİYLE İLGİLİ SENDİKAYA GÖNDERİLECEK TUTAR EMANET HESAPLARINDAN ÇIKARTILIR, MUHASEBE İŞLEM FİŞİ DÜZENLENEREK KONTROL İŞLEMLERİ İÇİN EVRAK MUHASEBE YETKİLİSİNE GÖNDERİLİR. MUHASEBE YETKİLİSİ HESAP KODLARINI, SENDİKA LİSTESİNİ VE KESİNTİ TUTARLARINI KONTROL EDER VE UYGUNSA İMZALAR. EVRAK ONAY VE ÖDEME İŞLEMİ İÇİN VEZNEYE GELİR. HER AY, SENDİKA KESİNTİSİ YAPILAN KİŞİLERİN LİSTESİ SİSTEMDEN ALINARAK İLGİLİ SENDİKAYA GÖNDERİLİR.

30 14.KEFALET ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ KEFALETE TABİ TÜM PERSONEL İÇİN ÖDEMESİ YAPILAN MAAŞ VE ÜCRET EVRAKLARINDAN KEFALET AİDATLARINI GÖSTERİR LİSTELER ALINIR. SİSTEMDE YER ALAN KEFALET KESİNTİLERİ İLE ALINAN LİSTELER KARŞILAŞTIRILIR VE UGUNLUĞU TEYİT EDİLİR. KONTROL SONUCU BİR FARK ORTAYA ÇIKMAZSA KEFALET SANDIĞI NA GÖNDERİLMEK ÜZERE İLGİLİ EMANET HESABINDAN ÇIKIŞ İŞLEMİ İÇİN SİSTEMDE GEREKEN İŞLEMLER YAPILIR. EVRAK MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. MUHASEBE YETKİLİSİ GEREKEN KONTROLLERİ YAPAR. İŞLEMİN UYGUNLUĞU KONTROL EDİLİR. EVRAK ONAY VE ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN VEZNEYE GELİR. NİSAN, TEMMUZ, EKİM VE OCAK AYLARININ 1.HAFTA MESAİ SAATİ BİTİMİNE KADAR BANKA DEKONTLARI VE İLK DEFA KEFALET SANDIĞI KESİNTİSİ YAPILACAK KİŞİLERİN KİMLİK FORMLARI MALİYE BAKANLIĞI KEFALET SANDIĞI BAŞKANLIĞI NA GÖNDERİLİR.

31 15.TAŞINIR İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ HARCAMA BİRİMLERİ DOĞRUDAN TÜKETİME SUNULAN MALZEME HARİCİNDE TAŞINIR SATIN ALDIKLARINDA, BAĞIŞ OLARAK TAŞINIR ALDIKLARINDA, TAŞINIRI HURDAYA AYIRDIKLARINDA VE MALZEMELERİ TÜKETTİKLERİNDE TAŞINIR İŞLEM FİŞİ DÜZENLER VE EVRAK BAŞKANLIĞIMIZA GELİR. BAŞKAN, EVRAĞI MUHASEBE YETKİLİSİNE YÖNLENDİRİR.MUHASEBE YETKİLİSİ, İŞLEMİ YAPMASINI UYGUN GÖRDÜĞÜ KİŞİYE EVRAĞI SEVK EDER. GÖREVLİ, MUHASEBE SİSTEMİNDE İLGİLİ İŞLEMLERİ YAPAR VE KONTROL EDİLMEK ÜZERE MUHASEBE İŞLEM FİŞİNİ MUHASEBE YETKİLİSİNE GETİRİR. MUHASEBE YETKİLİSİ GEREKLİ KONTROLLERİ YAPAR. İŞLEM HATALI DEĞİL İSE ONAYLANIR. EVRAK ARŞİVLENİR.

32 16.TAŞINIR YIL SONU İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ MUHASEBE SİSTEMİNDEN TAŞINIR KAYITLARINA İLİŞKİN RAPORLAR ALINARAK HARCAMA BİRİMLERİNE GÖNDERİLİP TAŞINIR KAYITLARI İLE KARŞILAŞTIRILMASI SAĞLANIR. EĞER HATALAR VARSA DÜZELTİLİR. YIL SONUNDA TÜM HARCAMA BİRİMLERİNİN HAZIRLADIĞI TAŞINIR HESAP CETVELLERİ BAŞKANLIĞIMIZA GELİR. MUHASEBE YETKİLİSİ CETVELLERDE BULUNAN VERİLER İLE MUHASEBE SİSTEMİNDEKİ TAŞINIR KAYITLARINI KARŞILAŞTIRIR, UYGUNLUĞUNU KONTROL EDER. KAYITLAR VE CETVELLER UYGUN DEĞİL İSE CETVELLER DÜZELTİLMEK ÜZERE HARCAMA BİRİMİNE İADE EDİLİR. VARSA HATALAR DÜZELTİLİR. KONTROL SONUCU TUTARLI OLAN CETVELLER, MUHASEBE YETKİLİSİ TARAFINDAN KAYITLARA UYGUNDUR İBARESİ DÜŞÜLEREK İMZALANIR. BİR NÜSHASI TAŞINIR KONSOLİDE GÖREVLİSİNE, BİR NÜSHASI DA SAYIŞTAY A GÖNDERİLMEK ÜZERE İLGİLİ HARCAMA BİRİMLERİNE GÖNDERİLİR. TAŞINIR KESİN HESAP CETVELİ İLE TAŞINIR HESABI İCMAL CETVELİ HAZIRLANIR. SAYIŞTAY A VE MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE KESİN HESAP İLE BERABER GÖNDERİLİR.

33 17.EK DERS ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ İLGİLİ BİRİMLERDEN GELEN EVRAKLAR TESLİM TUTANAĞI İLE TESLİM ALINIR. ÖDEME EVRAKLARI VE EKLERİ İNCELENİR. EĞER EKSİKLİK VARSA YA DA KULLANILAN HESAP KODLARINDA HATA VARSA İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE EVRAK İADE EDİLİR. EKSİKLİK VE HATALAR GİDERİLİR. EKSİK VEYA HATALI OLMAYAN EVRAKLAR MUHASEBE SİSTEMİNE KAYIT EDİLİR. KAYIT SIRASINDA ÖDENEK DURUMU KONTROL EDİLİR. YETERLİ ÖDENEK YOKSA İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE EVRAK İADE EDİLİR. UYGUN OLAN ÖDEMELERİN İŞLEMİ TAMAMLANIR VE EVRAK MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. MUHASEBE YETKİLİSİ UYGUNLUĞUNU TEYİT ETTİKTEN SONRA EVRAK VEZNEYE GELİR, ONAYLANIR VE ÖDENİR.

34 18.MAAŞ,ÖZLÜK HAKLARI ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI NCA İLGİLİ MAAŞ DÖNEMİNE İLİŞKİN GÖNDERİLEN TERFİ ONAYLARI, KADRO BOŞALMASI, ATAMA YAZILARI, RAPOR KESİNTİLERİ İLE İLK DEFA GÖREVE BAŞLAYAN PERSONELİN BELGELERİ BAŞKANLIĞIMIZA GELİR. BAŞKANIN HAVALESİ İLE EVRAK MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. MUHASEBE YETKİLİSİ EVRAĞI İLGİLİ PERSONELE YÖNLENDİRİR. EVRAK ÜZERİNDEKİ BİLGİLER SİSTEME GİRİLEREK GEREKEN GÜNCELLEMELER YAPILIR. GÜNCELLEME İŞLEMİ BİTEN BİRİMLERİN MAAŞLARI HESAPLANIR. HARCAMA BİRİMLERİNDEN MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN ÖDEME EVRAKLARI GELDİĞİNDE YAPILAN BİLGİ GÜNCELLEMELERİ İLE MAAŞ BORDRO EKİNDEKİ BİLGİLER KARŞILAŞTIRILIR. BODROLARIN SİSTEME UYUMU SAĞLANMIŞ OLUR. KONTROL EDİLEN EVRAKLAR MUHASEBE KAYDI ALTINA ALINIR. KAYIT İŞLEMİNİN ARDINDAN MUHASEBE YETKİLİSİ YAPILAN İŞLEMİ İNCELER VE ÖDEMEYE UYGUN OLUP OLMADIĞINA BAKAR. UYGUN OLAN ÖDEME EVRAĞI ONAY VE ÖDEME İŞLEMİ İÇİN VEZNEYE GELİR.

35 19.YOLLUK ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ İLGİLİ HARCAMA BİRİMLERİNDEN ÖDENMEK ÜZERE BAŞKANLIĞIMIZA GELEN ÖDEME EMRİ BELGESİ SORUMLU PERSONEL TARAFINDAN TESLİM TUTANAĞI İLE TESLİM ALINIR. ÖDEME EVRAKLARI VE EKLERİ İNCELENİR. ÖDEME EMRİ BELGESİNİN EKİNDE OLMASI GEREKEN EVRAKLARIN BULUNUP BULUNMADIĞINA, İMZA VE EVRAK EKSİKLİĞİ OLUP OLMADIĞINA BAKILIR. EĞER EKSİKLİK VARSA EVRAK İLGİLİ BİRİME İADE EDİLİR. HATANIN DÜZELTİLMESİ SAĞLANIR. EKSİĞİ BULUNMAYAN EVRAK MUHASEBE SİSTEMİNE GİRİLİR. ÖDENEK DURUMUNA BAKILIR. ÖDENEK DURUMU YETERLİ DEĞİL İSE İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE EVRAK İADE EDİLİR. HATANIN GİDERİLMESİ SAĞLANIR. SİSTEME UYGUN BİR ŞEKİLDE GİRİLEN EVRAK, İNCELENMEK ÜZERE MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. UYGUN GÖRÜLEN EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GELİR.

36 20.YOLLUK ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ İLGİLİ HARCAMA BİRİMLERİNDEN ÖDENMEK ÜZERE BAŞKANLIĞIMIZA GELEN ÖDEME EMRİ BELGESİ SORUMLU PERSONEL TARAFINDAN TESLİM TUTANAĞI İLE TESLİM ALINIR. ÖDEME EVRAKLARI VE EKLERİ İNCELENİR. ÖDEME EMRİ BELGESİNİN EKİNDE OLMASI GEREKEN EVRAKLARIN BULUNUP BULUNMADIĞINA, İMZA VE EVRAK EKSİKLİĞİ OLUP OLMADIĞINA BAKILIR. EĞER EKSİKLİK VARSA EVRAK İLGİLİ BİRİME İADE EDİLİR. HATANIN DÜZELTİLMESİ SAĞLANIR. EKSİĞİ BULUNMAYAN EVRAK MUHASEBE SİSTEMİNE GİRİLİR. ÖDENEK DURUMUNA BAKILIR. ÖDENEK DURUMU YETERLİ DEĞİL İSE İLGİLİ HARCAMA BİRİMİNE EVRAK İADE EDİLİR. HATANIN GİDERİLMESİ SAĞLANIR. SİSTEME UYGUN BİR ŞEKİLDE GİRİLEN EVRAK, İNCELENMEK ÜZERE MUHASEBE YETKİLİSİNE GELİR. UYGUN GÖRÜLEN EVRAK ONAYLANMAK VE ÖDENMEK ÜZERE VEZNEYE GELİR.

37 STRATEJİK PLANLAMA VE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ 2.İDARE FAALİYET RAPORU İŞ AKIŞ SÜRECİ ARALIK AYI İÇERİSİNDE KURUMUMUZUN TÜM BİRİMLERİNDEN BİRİM FAALİYET RAPORLARI İSTENİR. BİRİMLERDEN ŞUBAT AYI İÇERİSİNDE GELEN FAALİYET RAPORLARI; AMAÇ VE HEDEFLERİ, FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLGİLERİ VE DEĞERLENDİRMELER, KAPASİTE DEĞERLENDİRİLMESİ, TEDBİRLERİ İÇERECEK ŞEKİLDE DÜZENLENİR. RAPOR NİSAN AYI SONUNA KADAR KONSOLİDE EDİLEREK İDARE FAALİYET RAPORU OLUŞTURULUR. ÜST YÖNETİCİ ONAYINA SUNULUR. ONAYDAN GEÇTİKTEN SONRA RAPOR KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLİR. İDARE FAALİYET RAPORU, MALİYE BAKANLIĞI VE SAYIŞTAY A GÖNDERİLİR.

38 STRATEJİK PLANLAMA VE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ 3.RAPORLAMA İŞ AKIŞ SÜRECİ KURUMU İLGİLENDİREN İŞLERE İLİŞKİN OLARAK BU İŞLE İLGİLİ PERSONEL TARAFINDAN KONU BELİRLENİR. KONU İLE İLGİLİ GEREKEN BİLGİLER TOPLANIR VE KONSOLİDE EDİLİR. VERİLER RAPOR HALİNE GETİRİLİR. RAPOR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE SUNULUR. UYGUN GÖRÜLÜRSE DAİRE BAŞKANINA SUNULUR. UYGUN GÖRÜLEN RAPORLAR REKTÖRLÜK MAKAMINA ÜST YAZI İLE SUNULUR.

MUHASEBE, KESİN HESAP VE R. BİRİMİ İŞ SÜREÇLERİ

MUHASEBE, KESİN HESAP VE R. BİRİMİ İŞ SÜREÇLERİ MUHASEBE, KESİN HESAP VE R. BİRİMİ İŞ SÜREÇLERİ BÜTÇE GİDERLERİ ÖDEMELERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ Üniversitenin Harcama Birimlerinden gelen Ödeme Emri Belgesi teslim alınır. Yetkililerin İmzası tam mı? Mevzuatta

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ ÖDEMELERE İLİŞKİN İŞ AKIŞ SÜRECİ

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ ÖDEMELERE İLİŞKİN İŞ AKIŞ SÜRECİ MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ ÖDEMELERE İLİŞKİN İŞ AKIŞ SÜRECİ Üniversitenin ilgili Proje Koordinatörlüğünden gelen Ödeme Emri Belgesi teslim alınır. Eksikliği görülebilecek ve ya iç kontrol

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı SAP DÖNMİ CTVLLRİNİN AZIRLANMASI 2 GÜN Muhasebe döneminin sona ermesi ile Say2000i sistemi üzerinden ilgili yıl hesapları kapatıldıktan sonra işlemlere başlanır. Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği esap

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Avans Kredi İşlemleri 55 dk Fakülte Yönetim Kurulu Kararı Avans verilecek şahıs ya da kurumun tespiti yapılıp yönetim kurulu kararı alınır. Harcama belgesi tanzim edilir. Yapılacak harcama ya da ödemeye

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 HİZMETİN ADI Ayrıntılı Harcama Finansman Programı Tekliflerinin Hazırlanması ve uygulanması 2

Detaylı

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/BİRİMLERİN ADI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI

Detaylı

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI SIRA ADI 1 Ayrıntılı Harcama Finansman Programı Tekliflerinin Hazırlanması ve uygulanması 1-Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol

Detaylı

T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI

T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI 1 İç Kontrol Sisteminin kurulması, standartların uygulanması ve geliştirilmesi konularında çalışmalar yapmak. İç Kontrol Standartları Formatı 2012 yılı Aralık ayına kadar 2 Performans ve Kalite Ölçütleri

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 1 Danışmanlık Hizmeti Verilmesi Birimin Bilgi Görüş Talep Yazısı. (Yazılı bilgi istenmesi durumunda) Yazılı talep halinde; en fazla Değer Durumda; en fazla 4 iş günü 2 İç Kontrol Sisteminin kurulması,

Detaylı

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1)

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1) SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHALLİ İDARE DİĞER(ÖZEL

Detaylı

BÜTÇE HAZIRLAMA İŞ AKIŞ SÜRECİ

BÜTÇE HAZIRLAMA İŞ AKIŞ SÜRECİ T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇE İŞ VE İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜREÇLERİ BÜTÇE HAZIRLAMA İŞ AKIŞ SÜRECİ Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MUHASEBE BİRİMİ AYLIK BAKIM FATURALARININ ÖDENMESİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MUHASEBE BİRİMİ AYLIK BAKIM FATURALARININ ÖDENMESİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI AYLIK BAKIM FATURALARININ ÖDENMESİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI İlgili ayın sonunda o aya ait bakım faturası alınır. 1. Hak ediş formu hazırlanıp firma, muhasebe memuru, gerçekleştirme görevlisi ve harcama yetkisinin

Detaylı

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ SGDB MUHASEBE, KESİN HESAP VE RAPORLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÖDENEK ONAYLAMA İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ SGDB MUHASEBE, KESİN HESAP VE RAPORLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÖDENEK ONAYLAMA İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ ÖDENEK ONAYLAMA İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ Bütçe ve Performans Programı Şube Müdürlüğü tarafından Muhasebata Gönderilen ödenek işlemlerine ilişkin Olarak say2000i sistemine kayıtların düşmesi Say2000i sistemi

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MEVZUAT TAKİP FORMU

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MEVZUAT TAKİP FORMU 841.02.03.00 602.07.01.00 841.01.01.00 602.08.01.00 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MEVZUAT TAKİP FORMU 1 Performans Programının Hazırlanması 1-5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 9.

Detaylı

T.C. AVCILAR BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ GİDERLERİN MUHASEBELEŞTİRİLMESİ İŞ AKIŞ ŞEMASI DOKÜMAN NO: 34.İA.MUH.01

T.C. AVCILAR BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ GİDERLERİN MUHASEBELEŞTİRİLMESİ İŞ AKIŞ ŞEMASI DOKÜMAN NO: 34.İA.MUH.01 GİDRLRİN MUASBLŞTİRİLMSİ İŞ AKIŞ ŞMASI DOKÜMAN NO: 34.İA.MU.01 TARİ:01.11.2013 SAYFA NO: 1 / 1 RVİZYON NO:01 arcama birimleri ödeneklerine göre ihtiyaçlarına esas olmak üzere harcama yapılması arcama yapılması

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1-Dekont 1 Gelirlerin Tahakkuk,Takip ve Tahsilatının Yapılması 2-İlgili Birimin Yazısı 3-AFP 1-İlgili Birimin Yazısı 2 Gelirlerden red ve iade işlemlerinin Yapılması 2-Alacaklının Dilekçesi 3-Dekont, Harcama

Detaylı

AÇIK İHALE YÖNTEMİYLE MAL VEYA HİZMET ALIMI İŞ AKIŞI

AÇIK İHALE YÖNTEMİYLE MAL VEYA HİZMET ALIMI İŞ AKIŞI AÇIK İHALE YÖNTEMİYLE MAL VEYA HİZMET ALIMI İŞ AKIŞI Başkanlığımızın ihtiyacı olan veya Başkanlığımıza gelen taleplere göre Kamu İhale Kurumu adresinden EKAP Platformunda ihale raporu oluşturulur. İhale

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

GAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU GAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI İMZA VE PARAF ADIMLARI

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI İMZA VE PARAF ADIMLARI 841.02.03.00 602.07.01.00 841.01.01.00 602.08.01.00 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI İMZA VE PARAF ADIMLARI İÇ LARI DIŞ LAR 1 Performans Programının Hazırlanması 2-Sayıştay 3-4-Kalkınma Bakanlığı 5-6-Kamuoyu

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU DOĞRUDAN-TEMİN MAL ALIM SÜRECİ. Başla

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU DOĞRUDAN-TEMİN MAL ALIM SÜRECİ. Başla DOĞRUDAN-TEMİN MAL ALIM SÜRECİ - İlgili birim Birimin ihtiyacının ortaya çıkması ve gerekli ödeneğin olması - 5434 sayılı ihale kanunu 22 d maddesi - Müdür Harcama yetkilisi piyasa araştırılması için görevlileri

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 4 76.01.02 Taşınmaz Tahsis, Devir, takas,satış ve Kiralama 1-1- 018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol 2- Taşınmaz Mal Yönetmeliği Daire Yapı İşleri ve Teknik İl Özel İdare, Belediye, Tapu Müdürlüğü

Detaylı

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ İŞ TANIM ÇİZELGESİ

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ İŞ TANIM ÇİZELGESİ 911.MKH.BİT/F01 1 / 10 REVİZYON DURUM Revizyon Tarihi Revizyon Açıklama 911.MKH.BİT/F01 2 / 10 Adı sında 1 2 Üniversite bütçesinden yapılacak ödemelerin muhasebeleştirilmesi Bütçe dışı proje ödemelerinin

Detaylı

SATINALMA İŞLEMLERİ ( ) 7 gün 120 dk Periyodu: İhtiyaç Oluştuğunda

SATINALMA İŞLEMLERİ ( ) 7 gün 120 dk Periyodu: İhtiyaç Oluştuğunda SATINALMA İŞLEMLERİ (15.12.2015) 7 gün 120 dk Periyodu: İhtiyaç Oluştuğunda 1 gün 3 Gün 1 gün 1 gün 1 saat 10 Dakika 10 Dakika 1 gün Satın alınacak malzemenin cinsini özelliğini (veya teknik bilgilerini)

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Ömer alisdemir Üniversitesi Mal, hizmet ve yapım işleri kontrolü ve muhasebeleştirilmesi TOPLAM SÜR 2 iş günü İŞ SÜRCİ arcama Birimi 4734 sayılı Kamu ihale Kanununa tabi mal, hizmet,yapım işleri ile doğrudan

Detaylı

MALİ TAKVİM OCAK. - Maliye Bakanlığınca (BÜMKO) ayrıntılı harcama programı vizeleri yapılır.

MALİ TAKVİM OCAK. - Maliye Bakanlığınca (BÜMKO) ayrıntılı harcama programı vizeleri yapılır. MALİ TAKVİM OCAK - Maliye Bakanlığınca (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü/BÜMKO) merkezi yönetim bütçesiyle ilgili ayrıntılı harcama ve finansman programlarının hazırlanmasına ilişkin usul ve esasların

Detaylı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ANKARA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 65.01.00-J1 Gelirlerin Tahakkuk, Takip ve Tahsilatının Yapılması 1-Öğrencinin Dilekçesi 2-İlgili Birimin Yazısı 3-Dekont 2 65.01.00-J2 Gelirlerden Red ve İade nin Yapılması 1-İlgili Birimin Yazısı 2-Alacaklının

Detaylı

Ali ÖZTÜRK Daire Başkanı

Ali ÖZTÜRK Daire Başkanı Sayfa No : 1/17 Ali YÜKSEL Daire Başkanı Şube Müdürü Strateji Geliştirme Birimlerinin Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte yer alan görevlerin mevzuata uygun, tam, zamanında ve doğru olarak yerine

Detaylı

Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik. 2015 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Karar

Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik. 2015 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Karar SORUMLU /ALT 1 38.99.00.01 Üst yönetim, akademik ve idari birimler kurumsal kodu altında yer alan tertiplerdeki ödeneklerin harcama birimleri itibarıyla dağıtılması, dağıtımı yapılan ödeneklerin ekonomik

Detaylı

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN

Detaylı

ġirnak ÜNĠVERSĠTESĠ STRATEJĠ GELĠġTĠRME DAĠRE BAġKANLIĞI HĠZMET ENVANTERĠ TABLOSU (2012)

ġirnak ÜNĠVERSĠTESĠ STRATEJĠ GELĠġTĠRME DAĠRE BAġKANLIĞI HĠZMET ENVANTERĠ TABLOSU (2012) B3020650000 B3020650000 B3020650000 B3020650000 SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HĠZMETĠN ADI HĠZMETĠN TANIMI HĠZMETĠN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HĠZMETTEN YARARLANANLAR MERKEZĠ

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU Kasım - 2013 BÜTÇE VE PERFORMANS ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Bütçe ve Performans Programı Faaliyetleri HİZMETİN ADI LİKİT KARŞILIĞI

Detaylı

MALİ TAKVİM Erkan KARAARSLAN OCAK - Maliye Bakanlığınca (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü/BÜMKO) merkezi yönetim bütçesiyle ilgili ayrıntılı harcama ve finansman programlarının hazırlanmasına ilişkin

Detaylı

İŞ AKIŞ ŞEMASI FORMU

İŞ AKIŞ ŞEMASI FORMU İŞ AKIŞ ŞEMASI FORMU Birimin Adı Sürecin Adı Evrak İşlemleri Süreci Kod: 232 Fakülte Sekreteri tarafından Resmi Yazının havalesi Cevap yazısı gerekli EVET Havale edilen personelin cevap yazısının yazılması

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İÇ KONTROL SİSTEMİ İDARİ ve MALİ İŞLER İŞ AKIŞ ŞEMASI

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İÇ KONTROL SİSTEMİ İDARİ ve MALİ İŞLER İŞ AKIŞ ŞEMASI BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ŞEMA ADI: Bütçe Hazırlama İş Akış Şeması ŞEMA NO: 01 Mali Yıl Bütçe Hazırlık çalışmalarıyla ilgili süreç Maliye Bakanlığı tarafından çağrının yapılması ve Rektörlük Makamı nca

Detaylı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı: İdarede 5018 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinde belirtilen görevleri yürüten birimi ifade eder.

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı: İdarede 5018 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinde belirtilen görevleri yürüten birimi ifade eder. MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIM ŞEMASI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1- Mali işlemlerin süreç ve akım şemasının amacı, Iğdır Üniversitesi harcama birimlerinin faaliyetlerinin

Detaylı

YAZI İŞLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ

YAZI İŞLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ YAZI İŞLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ Kurum dışı gelen evrak, Birim Evrak Kayıt Sorumlusu tarafından Fakülte Sekreterine sevk edilir. Kurum içi/dışı gelen evrak, Birim Evrak Sorumlusu tarafından Dekana sevk edilir.

Detaylı

BİRİM :Başkent Meslek Yüksekokulu ŞEMA ADI:Maaş işlemleri İş Akış Şeması

BİRİM :Başkent Meslek Yüksekokulu ŞEMA ADI:Maaş işlemleri İş Akış Şeması ŞEMA ADI:Maaş işlemleri İş Akış Şeması Her ayın 1 ile 8 i arasında KBS sistemi üzerinden değişiklikler (terfi, icra kefalet, sendika) kaydedilir ve maaş hesaplama işlemleri yapılır Harcama birimi ödeme

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu

Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu Ömer alisdemir Üniversitesi Niğde Zübeyde anım Sağlık Üç aylık Tüketim Malzemeleri Çıkış Raporu Bildirim İşlemleri TOPLAM SÜR 60 İŞ SÜRCİ er yıl Üç (3) er aylık periyotlar halinde TKYS den harcama yönetim

Detaylı

OSMANİYE DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ İ Ş L E M Y Ö N E R G E S İ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak

OSMANİYE DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ İ Ş L E M Y Ö N E R G E S İ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak OSMANİYE DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ İ Ş L E M Y Ö N E R G E S İ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç ve Kapsam : Madde 1- (1) Bu Yönerge, Osmaniye Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğünün İş ve

Detaylı

YOLLUK ÖDEMELERİ İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ

YOLLUK ÖDEMELERİ İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU YOLLUK ÖDEMELERİ İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜREÇLERİ YOLLUK ÖDEMELERİ İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ SÜRECİ Talebin Başkanlık Yazı İşleri Birimince kayda alınıp

Detaylı

Harcama Birimi. Düzenleyen Mustafa DOĞAN Strateji Geliştirme Daire Başkanı. Onaylayan Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Rektör

Harcama Birimi. Düzenleyen Mustafa DOĞAN Strateji Geliştirme Daire Başkanı. Onaylayan Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Rektör 4734 sayılı KAMU İHALE KANUNUNA TABİ MAL VE HİZMET ALIMI İLE YAPIM İŞLERİNDE, İHALE YOLUYLA YAPILACAK ALIM İŞLEMLERİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI Harcama Birimi İhtiyaca göre ihtiyaç talep formu veya yazı ile varsa

Detaylı

Hazırlayan: Lefagat ÇIRÇIR Sevgi KILAVUZ Fakülte Sekreter V.

Hazırlayan: Lefagat ÇIRÇIR Sevgi KILAVUZ Fakülte Sekreter V. n Adı: Sürecin Adı ve Kodu Ek Ders İşlemleri İş Akışı 48-8.2 EK DERS İŞLEMLERİ Akademik takvime uygun olarak dönem başında Bölüm Başkanlıkları tarafından verilecek dersler ve bu dersleri verecek öğretim

Detaylı

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI Doküman No: KFS-8.3.2.1 Yürürlük Tarihi:01.01.2014 Revizyon No/Tarih: YAYIN SEÇİM SÜRECİ 1. AMAÇ: Bu süreç akışının amacı, yayın seçim işlemleri için standart

Detaylı

Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İş Akış Şemaları: Bütçe Hazırlıkları

Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İş Akış Şemaları: Bütçe Hazırlıkları İş Akış Şemaları: Bütçe Hazırlıkları DOSYA NO : 27668066-11.1 işlev Rektörlük Makamından Gelen Mali Yıl Bütçe Hazırlık çalısmalarıyla ilgili yazının birime ulaşması. EVRAK KAYIT BİRİMİ Bir önceki yılda

Detaylı

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Ömer alisdemir Üniversitesi ğitim Bilimleri nstitüsü Akademik ve İdari Personel meklilik İşleri TOPLAM SÜR 1 saat 2 İŞ SÜRCİ mekli olacak personelin dilekçesi ve ayrılış onayı geldikten sonra ayrılış tarihini

Detaylı

4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNA GÖRE YAPILACAK İHALE İŞLEMLERİ İŞ AKIŞI

4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNA GÖRE YAPILACAK İHALE İŞLEMLERİ İŞ AKIŞI 1/5 İhtiyaç sahibi birim tarafından yazılı talep ve ekinde ihtiyaca yönelik(yapım işlerinde yatırım programında yer alan projelerle ilgili)teknik şartnameler ve maliyeti etkileyen unsurlara ilişkin dokümanlar

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DÖNER SERMAYE BİRİMİ DENGE TAZMİNATI ÖDEMELERİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DÖNER SERMAYE BİRİMİ DENGE TAZMİNATI ÖDEMELERİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI DÖNER SERMAYE BİRİMİ DENGE TAZMİNATI ÖDEMELERİ SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI İlgili ayın başında belirli tarihler arasında Denge Tazminatı işlemleri yapılır. İlgili aya ait, personelin derece, kademe, kıdem v.b. terfi

Detaylı

ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı

ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Niğde Üniversitesi ÖMR ALİSDMİR ÜNİVRSİTSİ İŞİN İŞİN ADI ADI Atanan n Atanan Kuruma Personel Başlama İşlemleri İşlem Süreci TOPLAM SÜR 4 32 Dakika Dk. İŞ SÜRCİ Personel İşleri Personel Daire ndan ilgili

Detaylı

Mali Faaliyetlere İlişkin Başlıca Mevzuat

Mali Faaliyetlere İlişkin Başlıca Mevzuat Mali Faaliyetlere İlişkin Başlıca Mevzuat Personel Ödemeleri İşlemleri Satın Alma, İhale İşlemleri 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 2489 Sayılı Kefalet Kanunu 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu 2914 Sayılı

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Bütçe ve Performans Program Müdürlüğü Görev Tanımı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Bütçe ve Performans Program Müdürlüğü Görev Tanımı STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Görev Tanımı Dairesi Bütçe ve Performans Programı -Strateji Geliştirme Birimlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik -Bütçe Hazırlama Rehberi, Orta Vadeli

Detaylı

GELEN EVRAK İŞ AKIŞ ŞEMASI

GELEN EVRAK İŞ AKIŞ ŞEMASI GELEN EVRAK İŞ AKIŞ ŞEMASI Başkanlığımıza evraklar gelir. Görevli personel tarafından alınır. İlgili personel tarafından evrak kayıt defterine işlenir. Yazının ekleri tama mı? Yazının ekleri tamamsa Başkana

Detaylı

T.C. CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İş Akış Şeması

T.C. CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İş Akış Şeması Bütçe Hazırlama İMİD/001 Rektörlük Makamında Mali Yıl Bütçe Hazırlık çalışmalarıyla ilgili yazının ulaşması Bir önceki yılda yapılan harcamalarla ilgili dosyalar incelenir Daire Başkanı bütçeyle ilgili

Detaylı

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU FIRAT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU FIRAT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU FIRAT ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 Stratejik Planlama Çalışmaları

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Ömer alisdemir Üniversitesi Red- iade talep yazıları TOPLAM SÜR İŞ SÜRCİ Birimlerden iade talebi gelir. 49 arçlar Kanunu Red ve iade talep yazıları eki belgelerle birlikte incelenir, ilgili alındıya istinaden

Detaylı

1. RESMİ YAZIŞMA SÜRECİ

1. RESMİ YAZIŞMA SÜRECİ 2. RESMİ MÜHÜR YAPTIRMA SÜRECİ 1. RESMİ YAZIŞMA SÜRECİ BAŞLAMA Gelen yazının içeriğine göre gerekli cevabı yazıp metnini hazırlamak İlgililerin paraflarını ve imza aşamalarını sağlamak Giden evrak zimmet

Detaylı

İdari Personel Maaş İşlemleri

İdari Personel Maaş İşlemleri İdari Personel Maaş İşlemleri Üniversitemize bağlı; Daire Başkanlıkları, Özel Kalem Rektörlük, Genel Sekreterlik Özel Kalem in Hukuk Müşavirliğinin, Personel Daire Başkanlığı idari Personel Şube Müdürlüğünden

Detaylı

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1)

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1) ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU (EK1) HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI SIRA NO 1 HİZMETİN ADI Bütçe Hazırlık Çalışmaları İş ve İşlemleri HİZMET STANDARTLARI FORMU/TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1-Bütçe Hazırlama rehberi doğrultusunda

Detaylı

Memur Bayram KARAKURT. Memur Bayram. Paraf Fakülte Sekreteri Nur SUSOY. İmza Dekan Prof.Dr.Sefa TARHAN

Memur Bayram KARAKURT. Memur Bayram. Paraf Fakülte Sekreteri Nur SUSOY. İmza Dekan Prof.Dr.Sefa TARHAN SGK İŞLEMLERİ İŞ AKIŞ ŞEMASI (20.11.2015) Toplam Süre : gün 3 saat Gerektiğinde Evrak Kayıt ve Yazı İşleri Evrak Kayıt ve Yazı İşleri Evrak Kayıt ve Yazı İşleri 1 saat 1 saat 1 saat Personelin Fakültemize

Detaylı

T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE

T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde(1)- (1)Bu yönergenin amacı,

Detaylı

DEVLET OPERA ve BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ön Mali Kontrol İşlemleri Yönergesi. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

DEVLET OPERA ve BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ön Mali Kontrol İşlemleri Yönergesi. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar DEVLET OPERA ve BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ön Mali Kontrol İşlemleri Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam Madde 1- Bu Yönergenin amacı, Genel Müdürlük harcama birimleri

Detaylı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1 Malî işlemlerin süreç ve akış şemasının amacı, Strateji Geliştirme

Detaylı

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ SÜREÇ ANALİZİ

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI MUHASEBE KESİN HESAP VE RAPORLAMA BİRİMİ SÜREÇ ANALİZİ 911.MKH.GYS/P01 01.07.2014 1 / 6 REVİZYON DURUM Revizyon Tarihi Revizyon No Açıklama 911.MKH.GYS/P01 01.07.2014 2 / 6 1. Amaç: Bu süreç, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ULUBORLU SELAHATTİN KARASOY MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ULUBORLU SELAHATTİN KARASOY MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SÜREÇLERİ TANIM FORMU Adı : Gelen Evrak Süreci No / Tarih : 1 / 11.04.2017 SÜREÇ BİLGİLERİ Sorumlular : Paydaşları : Amacı : Sınırları : Yüksekokul Sekreteri, Şef, Bilg. İşletmeni, Memur Yüksekokul

Detaylı

İcra İşlemleri Süreci

İcra İşlemleri Süreci Samsun Defterdarlığı Müdürlüğü İcra Borcuna Ait Yazının Alınması Borç Yazısı Yazışma Yapılması İcra Borcu Takip Dosyası İcra Dosyalarının Açılması Ön İnceleme Ekranı İşlem Fişi Tahakkuk Kaydının Yapılması

Detaylı

KAMU HİZMET ENVANTERİ

KAMU HİZMET ENVANTERİ KAMU HİZMET ENVANTERİ 602.040.000 k planlama çalışmaları Bakanlık stratejik planının hazırlanması, güncellenmesi ve yenilenmesi çalışmalarında koordinasyon hizmeti sunmak Kanunu (Md.9,60) 2-5436 sayılı

Detaylı

OCAK AYI İŞLEMLERİ. Erkan KARAARSLAN www.erkankaraarslan.org

OCAK AYI İŞLEMLERİ. Erkan KARAARSLAN www.erkankaraarslan.org OCAK AYI İŞLEMLERİ Erkan KARAARSLAN Ocak Ayı Sonuna Kadar Sayıştaya Gönderilecek Dökümanlar Hesap dönemi başında verilecek bilgiler şunlardır: a) Muhasebe birimlerini gösterir cetvel. b) Muhasebe yetkililerinin

Detaylı

T.C. GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ ŞEMASI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam Madde 1- Mali işlemlerin süreç akış şemasının amacı, Galatasaray Üniversitesi

Detaylı

MAAŞ EKDERS VE NÖBET ÜCRETLERİ

MAAŞ EKDERS VE NÖBET ÜCRETLERİ MAAŞ EKDERS VE NÖBET İŞLEMLERİ ❶ MAAŞ EKDERS VE NÖBET ÜCRETLERİ Birime gelen maaş evrakları(nakil gelen, ayrılan, istifa, icra vb..), ek ders çizelgeleri, nöbet ücreti çizelgeleri incelenerek ilgili birime

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ SATINALMA BİRİMİ SÜREÇ/ AKIŞ ŞEMALARI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ SATINALMA BİRİMİ SÜREÇ/ AKIŞ ŞEMALARI GAZİ ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ SATINALMA BİRİMİ SÜREÇ/ AKIŞ ŞEMALARI DOĞRUDAN TEMİN YOLUYLA MAL ALIMI TEMEL SÜREÇ ve ALT SÜREÇLERİ Ortaya çıkan ihtiyaca göre, satın alınması düşünülen mal ile ilgili

Detaylı

SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR SÜREÇLERİ. Sürecin Amacı

SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR SÜREÇLERİ. Sürecin Amacı 02.01.2014 Rev 01 1/15 Sürecin Tanımı Satınalma Süreci Süreç No Süreç Sahibi 3 Satınalma Müdürü 08-03-33 Sürecin Amacı İTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı birimlerden gelen satınalma taleplerinin

Detaylı

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ (*)

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ (*) DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ (*) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Diyanet

Detaylı

KESİN HESAP HAZIRLAMA TALİMATI

KESİN HESAP HAZIRLAMA TALİMATI SAYFA NO : 1/5 İlgili Birim / Sahibi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şube Müdürlüğü İlgili Kanun/Yönetmelik/Yönerge-5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu

Detaylı

SAYMANLIK PERSONELİ GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLAR

SAYMANLIK PERSONELİ GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLAR SAYFA NO 1/6 1.POZİSYON ADI: Saymanlık Personeli 2.BAĞLI OLDUĞU ÜST POZİSYON: Maliye Bakanlığı 3.KENDİSİNE BAĞLI ALT POZİSYONLAR: Saymanlık Müdür Yardımcısı, Muhasebe memuru, Veznedar. 4.GÖREV : Bu Yönetmelik,

Detaylı

DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ

DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI İLE KESİN HESAP VE RAPORLAMA İŞLEMLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM :AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK VE TANIMLAR AMAÇ VE KAPSAM Madde 1- (1) Bu Yönergenin

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BÜTÇE PERFORMANS İŞLEMLERİ İŞ SÜRECİ

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BÜTÇE PERFORMANS İŞLEMLERİ İŞ SÜRECİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BÜTÇE PERFORMANS İŞLEMLERİ İŞ SÜRECİ Sorumlular İş Akışı Faaliyet Doküman/Kayıt Alt Gelen Evrak Resmi yazışma yolu veya elektronik ortamdan gelen evraklar kayda

Detaylı

Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu

Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu Ömer alisdemir Üniversitesi Üç Aylık Tüketim Malzemeleri Çıkış Raporu Bildirim İşlemleri TOPLAM SÜR 5 Dk. İŞ SÜRCİ Taşınır Kayıt ve Kontrol Birimi Personeli Taşınır Kayıt ve Kontrol Birimi yetkilisi tarafından

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 1 869 Danışmanlık hizmeti sunma ve bilgilendirme Harcama birimlerine malî konularda danışmanlık hizmeti sunmak. 18.02.2006 tarihli ve nin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin

Detaylı

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI DANIŞMA, DENETİM VE YARDIMCI HİZMET BİRİMLERİ TESPİT VE DEĞERLENDİME FORMU

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI DANIŞMA, DENETİM VE YARDIMCI HİZMET BİRİMLERİ TESPİT VE DEĞERLENDİME FORMU KAMU KURUM VE KURULUŞLARI DANIŞMA, DENETİM VE YARDIMCI HİZMET BİRİMLERİ TESPİT VE DEĞERLENDİME FORMU Sıra No 1 2 3 4 5 BİRİMİ: İDARÎ VE MALÎ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI Malzemenin Adı ve Konusu Kamu konutlarıyla

Detaylı

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 43) HESABA AKTARMA SURETİYLE ÖDEME

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 43) HESABA AKTARMA SURETİYLE ÖDEME 11 Mart 2015 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 29292 TEBLİĞ Maliye Bakanlığından: MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 43) HESABA AKTARMA SURETİYLE ÖDEME Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Tebliğin

Detaylı

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI STRATEJİ GELİŞTİRME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Hizmetin Adı İstenen Belgeler Hizmetin Tamamlanma Süresi (En Geç) 1 Bütçe Hazırlık Çalışmaları İş ve İşlemleri Bütçe Hazırlama rehberi doğrultusunda

Detaylı

MANİSA DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ - İŞLEM YÖNERGESİ

MANİSA DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ - İŞLEM YÖNERGESİ MANİSA DEFTERDARLIĞI MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ - İŞLEM YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM AMAÇ KAPSAM MİSYON - TANIMLAR Amaç Madde 1- Bu yönergenin amacı Muhasebat Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatı olan Manisa Defterdarlığı

Detaylı

T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ YÖNERGESİ

T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ YÖNERGESİ Amaç ve kapsam T.C. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLEMLERİN SÜREÇ AKIŞ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde(1)- (1)Mali işlemlerin süreç akış şemasının amacı, Ahi Evran Üniversitesi

Detaylı

Bütçe Hazırlık Çalışması

Bütçe Hazırlık Çalışması DOSYA NO : 90866454-11.1 Bütçe Hazırlık Çalışması İşlev İşlev Sorumlular Rektörlükçe haziran ayı içerisinde bütçe hazırlık çalışmasına ilişkin yazının Rektörlük Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Alt

Detaylı

EK-1 KÖRFEZ MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU. Hizmet sunum sürecinde. Hizmeti sunmakla görevli yetkili kurumların / Hizmetten yararlananlar

EK-1 KÖRFEZ MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU. Hizmet sunum sürecinde. Hizmeti sunmakla görevli yetkili kurumların / Hizmetten yararlananlar EK-1 KÖRFEZ MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU Sıra No Kurum Kodu Standart dosya planı kodu Hizmetin Adı Hizmetin Tanımı Hizmetin Dayandığı Mevzuatın adı Hizmetten yararlananlar Hizmeti sunmakla görevli

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2016 YILI GEÇİCİ BÜTÇE DÖNEMİ DEĞERLENDİRME RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI NİSAN - 2016 BARTIN A. 2016 YILI GEÇİCİ BÜTÇE DÖNEMİ GERÇEKLEŞMELERİ 5018 sayılı Kamu

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI AYLIK BİRİM FAALİYET RAPORU Mayıs- 2013 BÜTÇE VE PERFORMANS ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Bütçe ve Performans Programı Faaliyetleri HİZMETİN ADI MAYIS / 2013

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET ENVANTERİ HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/ BİRİMLERİN ADI

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET ENVANTERİ HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ/YETKİLİ KURUMLARIN/ BİRİMLERİN ADI 841.02.00.00 843.05.05.00 841.02.03.00 602.07.01.00 841.01.01.00 602.08.01.00 ADI TANIMI DAYANAĞI ELEKTRONİK STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET ENVANTERİ SUNUM SÜRECİNDE 1 2 3 4 5 6 Performans

Detaylı

EK-1 SİNOP ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

EK-1 SİNOP ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 1 Mal ve Hizmet Alımı İhaleleri Üniversitemize ait ihalelerin gerçekleştirilmesi 173 Sayılı Devlet İhale Kanunu 2735 Sayılı Sözleşmeler Kanunu, 35018 Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu 73 saylı Kamu

Detaylı

İŞ SÜRECİ BAŞLANGIÇ. Akademik ya da idari personelin ayrılış yazısı geldikten sonra maaş nakil bildirimi hazırlanarak imzaya sunulur.

İŞ SÜRECİ BAŞLANGIÇ. Akademik ya da idari personelin ayrılış yazısı geldikten sonra maaş nakil bildirimi hazırlanarak imzaya sunulur. Ömer alidemir Üniversitesi ĞİTİM FAKÜLTSİ Akademik/İdari Personel Nakil Bildirimi İşlemleri TOPLAM SÜR 47 dakika İŞ SÜRCİ Akademik ya da idari personelin ayrılış yazısı geldikten sonra maaş nakil bildirimi

Detaylı

2017 İŞ TAKVİMİ. (Bütçe ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü) Açıklama Kapsadığı Birimler Çıktı Gönderilen Birim

2017 İŞ TAKVİMİ. (Bütçe ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü) Açıklama Kapsadığı Birimler Çıktı Gönderilen Birim 2017 İŞ TAKVİMİ (Bütçe ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü) YILLIK YAPILAN İŞLEMLER İşin Konusu Harcama Yetkisi Birleştirme Onayı 1-15 Ocak Birim tarafından takibi yapılan tertiplerin Harcama Yetkisinin Birleştirilmesi

Detaylı

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YAPILAN İŞLEMLERDEKİ KONTROL İMZA VE ONAY MERCİLERİ (2016) İŞLEM ALANI İŞLEM KONTROL (K) İMZA (İ) ONAY (O)

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YAPILAN İŞLEMLERDEKİ KONTROL İMZA VE ONAY MERCİLERİ (2016) İŞLEM ALANI İŞLEM KONTROL (K) İMZA (İ) ONAY (O) HİYERARŞİK KONTROLLER Kamu İç Kontrol Standartları Kontrol Faaliyetleri Hiyerarşik Kontroller Standardı uyarınca; iş ve işlemlerin prosedürlere uygunluğu yöneticiler tarafından sistemli bir şekilde kontrol

Detaylı

T.C İzmir Büyükşehir Belediyesi Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C İzmir Büyükşehir Belediyesi Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C İzmir Büyükşehir Belediyesi Mali İşlemlerin Süreç Akış Şeması BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1 - Malî işlemlerin süreç ve akış şemasının amacı, İzmir Büyükşehir

Detaylı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ HASSAS GÖREVLER TESPİT FORMU

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ HASSAS GÖREVLER TESPİT FORMU HASSAS GÖREVLER TESPİT FORMU Tüm Birimler Harcama Yetkililiği Gerçekleştirme Görevliliği Muhasebe Yetkililiği Taşınır Konsolide Görevliliği -Ödenek üstü harcama yapılması, -Ödeneklerin etkili, ekonomik

Detaylı

İŞ SÜRECİ BAŞLANGIÇ. İstek Yetkilisinden gelen taşınır istek belgeleri alınarak incelenir. İstenen taşınırlar depoda yeterli miktarda var mı? 5 dk.

İŞ SÜRECİ BAŞLANGIÇ. İstek Yetkilisinden gelen taşınır istek belgeleri alınarak incelenir. İstenen taşınırlar depoda yeterli miktarda var mı? 5 dk. Taşınır Mal Giriş ve Çıkış İşlemleri (a-taşınır Mal Çıkış İşlemleri) 30 dk. İstek Yetkilisinden gelen taşınır istek belgeleri alınarak incelenir. İstenen taşınırlar depoda yeterli miktarda var mı? Çıkış

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖN MALÎ KONTROLE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖN MALÎ KONTROLE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖN MALÎ KONTROLE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1- Bu Usul ve Esasların amacı, Kırıkkale Üniversitesinin tüm

Detaylı

Maliye Bakanlığından:

Maliye Bakanlığından: Maliye Bakanlığından: 2012 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE UYGULAMA TEBLİĞİ (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN) (SIRA NO: 1) Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Tebliğ, 2012 yılında yükseköğretim kurumları bütçe

Detaylı

Ek-1 HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 1. BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI ALT BİRİMİ

Ek-1 HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 1. BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI ALT BİRİMİ 1 841010000 Bütçe Hazırlık Çalışmaları İş ve İşlemleri Merkezi Yönetim Bütçe Hazırlık çalışmaları çerçevesinde, kurumsal bazdaki idare bütçesinin hazırlanması. 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol

Detaylı

KTÜ ARAKLI MESLEK YÜKSEKOKULU İŞ SÜREÇLERİ

KTÜ ARAKLI MESLEK YÜKSEKOKULU İŞ SÜREÇLERİ KTÜ ARAKLI MESLEK YÜKSEKOKULU İŞ SÜREÇLERİ Bu Süreç İçerisinde Tanımlananlar; 10- BÜTÇE HAZIRLAMA İŞLEMLERİ SÜRECİ 11- MALZEME SATIN ALIMI İŞLEMLERİ SÜRECİ 12- AYLIK EK DERS ÜCRETLERİ ÖDEME SÜRECİ 13-

Detaylı

İÜ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ MAAŞ TAHAKKUK ve HESAP İŞLERİ İŞLEYİŞ PROSEDÜRÜ

İÜ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ MAAŞ TAHAKKUK ve HESAP İŞLERİ İŞLEYİŞ PROSEDÜRÜ Sayfa No : 1 / 8 1. AMAÇ Onkoloji Enstitüsü nde görev yapan kamu personelinin maaş ve ek gelirlerinin hesaplanması, Sosyal Güvenlik bildirimlerinin ve prim/kesenek ödeme işlemlerinin süresi içinde yapılmasını

Detaylı