El KASSIA ZİNDAN REHBERİ. Fides / Fenix. RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması ZİNDAN GRUBU (PARTİSİ) SİSTEMİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "El KASSIA ZİNDAN REHBERİ. Fides / Fenix. RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması ZİNDAN GRUBU (PARTİSİ) SİSTEMİ"

Transkript

1 El KASSIA ZİNDAN REHBERİ Fides / Fenix RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması Sevgili maceracılar, sizlere Rappelz oyunumuzun en çok kullanılan zindanlarından biri olan El Kassia zindanını tanıtacağım. ZİNDAN GRUBU (PARTİSİ) SİSTEMİ Sizlerin de bildiği gibi oyunumuzda en hızlı ve sistemli seviye arttırma yöntemi zindan partileridir. Bunun bazı temel sebepleri var bazıları şöyle: 1) Zindan partisinde farklı ırk ve sınıflardan karakterler olduğundan parti sistematik ilerliyor. Şöyle ki her grup üyesinin grubun seriliği ve ilerlemesi açısından farklı görevleri bulunuyor. Bunlar en az bir buffer-healer (rahip: bilge ya da şifacı), tank/çiper (katil, gladyatör, şampiyon, doğanın ruhu ya da kutsal şövalye olabilir, kutsal en yüksek defans ile daha avantajlıdır), dps(atacker, hemen her sınıf olabilir). Bir çok sınıfın partide işine yarayan ancak kendisine cok da yaramayan buffları vardır ve parti kurduğunuzda birbirinizi destekleyerek bundan faydalanırsınız. Tank canavarı çipleyip üzerine alırken dps ler seri bir şekilde kesmeye, healer da onları heal ile desteklemeye devam eder. Böylece parti düzenli bir şekilde ilerler. 2) Zindan içerisinde parti yaparken kazanacağınız tecrübe puanı zindan dışında farm atmaktan daha yüksek olacaktır. 3) Zindanda düşen itemler bonus a sahip olup (%99) süreklilikli (oyun içi yeni item dediğimiz) itemlerdir. Böylece karakterinizin üzerindeki itemleri istediğiniz bonus ile süslemek ve karakteri daha güçlü yapmak için zindandan düşen itemleri kullanabilirsiniz. Bu bonuslar şu anda 3 kademede sıralanır: korkusuz, şeytani ve cadının itemleri. Korkusuz itemler en az bonusa sahip itemlerdir. İşte bu avantajlardan dolayı seviye ve item kazanmak için zindan partisi kurmak oyunda en yaygın yöntemdir. Bununla beraber yeni güncellemeyle beraber isteyen oyuncular eğer karakterlerine yeterli geliştirmeleri yaparlarsa tek başlarına da zindanda kendilerini geliştirebilirler. **

2 ZİNDAN KUŞATMASI Bir zindana sahip olmak isteyen klanın zindana hafta içinde zamana karşı (time-atack) dediğimiz saldırıyı yapması gerekiyor. Birden fazla klan saldırmak isterse en hızlı saldırıyı gerçekleştiren klan kuşatma hakkına sahip oluyor. Her zindanın kendi kuşatma saatinde (El Kassia Zindanı Pazar 21:00-23:00) kuşatma hakkına sahip olan klan saldırı ve savunma grupları (8 er kişi) ile kuşatmaya katılıyorlar. Eğer o zindanın sahibi olan bir klan varsa o klan da iki grup ile zindanı savunuyor. Kuşatma galibi klan zindanın sahibi olarak en fazla 10% olan vergiyi belirleme hakkına sahip oluyor ve böylece zindan içinde toplanan laklar ve rupilerden yüzde olarak vergi almış oluyorlar. Time-atak yapabilmek için bazı şartlar bulunuyor, bunlardan en önemlisi klan efendisinin seviyesinin zindan seviyesinden en fazla 20 seviye düşük olması.** EL KASSİA ZİNDANI El Kassia zindanı; Rondo, Laksi ve Harabe şehir arasında bulunur. En yakın yerler; Harabe şehir, Deniz Kızları Adası ve Kara Ormandır. Zindan bunların arasında olan Marduka Krallığında yer almaktadır. Marduka Krallığındaki yeri aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Buraya ulaşımı birkaç farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle Harabe Şehir den Marduka Şelalesi ne ışınlanmanız en yakın yoldur. Onun dışında sırasıyla; Laksi, Laksi civarı ve Deniz Kızları Adası na ışınlanarak da gidebilirsiniz.

3 ZİNDANA GENEL BİR BAKIŞ Aşağıdaki resimde zindan içine genel bir bakışı görebilirsiniz. I, II ve III numaraları ile işaretli olan yerler maceracıların kasabileceği uygun slotlardır. Bu slotlara dair açıklamaları aşağıda vereceğim. Haritada görüldüğü gibi sağ ve sol taraflarda ufak ufak 6 tane oda bulunmaktadır. Burada kimi grup halinde kimi yalnız olan canavarlar vardır. Odaların ufak olması görüş açısının zor olması ve içinde fazla sayıda canavar olduğundan bu kısımlarda parti oluşturup kasmak oldukça güçtür. Saklı zindana girebilmek için kesmeniz gereken Saklı Zindan Muhafızı genellikle bu bölmelerde bulunur. Onun dışında pek kullanışlı odalar değildir. Zindanın içine girdiğinizde diğer zindanlardan farklı olarak çıkış kapısı girilen yerde değil, zindanın sonunda Altın Hükümdar, Ra nın bulunduğu kısımdadır.

4 Zindanı kullanabilecek maceracıların level aralığı arasıdır. Patinizi oluşturacağınız level aralığına göre farklı slotları seçebilirsiniz. Zindanda sık kullanılan 3 slot vardır. Bunlar; birincisi, merdiven altı dediğimiz zindandaki en düşük level canavarların bulunduğu slottur. Burada level arasındaki mecaracılarımız parti oluşturup kasabilirler. Canavarların levelleri arasıdır. İkincisi, ilk slotlardan biraz daha ilerlediğimizde Edebiyat Kristalleri nin üst kısmında bulunan yerdir. Burada zindan için orta seviye diyebileceğimiz canavarlar vardır arası maceracıların kullanabileceği bir yerdir ve level arası canavarlar bulunur. Son slot ise; zindan bossunun bulunduğu, zindandan çıkış kapısına yakın olan sağlı sollu bulunan slotlardır. Burada level arası maceracılar rahatça kasabilir. Sağlı sollu slotlarda dörder tane canavar bulunur ve levelleri sabit 141 dir. Belirttiğim üç slotta sağ ve sol taraf olarak 2 bölümden oluşur. Eğer sol tarafta sizin haricinizde parti varsa sağ tarafta kasabilirsiniz. Ufak bir ayrıntı veriyim; I. VE II. Slotta maceracılar özellikle sol tarafı seçmektedir. Bunun belirli bir sebebi yoktur fakat belirttiğim tarafta canavarlar daha düzenlidir ve daha az uzaktan sihir atak yapan canavarlar bulunur. Bu slotlara ait resimleri aşağı görebilirsiniz. 1. Slot

5 2. Slot 3. Slot:

6 NOT: Bu zindanda belirttiğim slotlarda kasacak maceracıların dikkat etmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. İlk slotta kesilen canavarlar arasında cin vardır ve bu cin uzaktan vurur eğer dikkat edilmese hangi canavarın ne taraftan vurduğu belli olmaz ve tehlikeli olabilir. Birinci ve ikinci slotların civarında bulunan Edebiyat Kristalleri vardır. Bunlar siz atak yapmadan size hiçbir atakta bulunmaz. Fakat onlara atak yaptığınız takdirde partinin seriliğini ve atak gücünü etkileyecek debufflar atarlar. Bundan kurtulmak için ya saldıran karakterin relog dediğimiz oyunu kapatıp tekrar açması gerekir ya da onu her çıktığında kesmeniz gerekir. Genel olarak birinci tercihin uygulanmasını öneririm. Son slotta dikkat edilmesi gerekenler ise; ilk olarak I. slotta bahsettiğim cin gibi burada da tafarinin bulunmasıdır. Bu tafari de uzaktan atak yapar ve sizin fark edememenize sebep olur. Ayrıca bahsettiğim Edebiyat Kristalleri gibi burada da sabit duran çiçekler vardır bunlarda kristallerin özelliklerine sahibtir ve uzak durulmalıdır. Son olarak III. Slot zindan bossunun buluduğu kısım olduğundan ona dikkat edilmeli ve eğer kesildiyse her an çıkabileceğini düşünüp dikkatli davranılmalıdır. Bu çiçeklerden zindanın direk sonunda giden, her iki tarafta da bulunan yolların üzerinde birden fazla rastlanılacaktır. Bu çiçeklere dair bir görüntü:

7 EL KASSİA ZİNDAN BOSS U El Kassia zindanının içinde bulunan tek boss Altın Hükümdar, Ra boss udur. Bu boss un bulunduğu yeri yukarıda anlattık. Her bossun olduğu gibi bu bossun da kendine göre farklı bir şekli ve atak özelliği vardır. Ra temel olarak fiziksel atak yapar ve bunu sadece agroyu elinde tutan maceracıya vurur. Ayrıca bu bossun 2 tane farklı alan skilli bulunmaktadır. Birincisi hızlı bir şekilde seri vuruşlar yapar fakat fazla damage e sahip değildir. İkinci alan skili ise maceracıların ışın olarak adlandırdığı skilldir ve bu oldukça yüksek bir sihir atağa sahiptir. Zindan bosslarının atakları belirli olmadığından bu skilin ne kadar damage verdiği sabit değildir. En güçlü maceracılara bile tek atabilcek bir atak gerçekleştirir. Bu alan vuruşlarından sadece bossun önündeki maceracılar etkilenir. Bu yüzden boss kesimi sırasında Tanker hariç diğer ırktan ve sınıftan maceracılar bossun arkasından atak yaparak alan vuruşundan kaçabilir. Bu bossun kesimi gerek görev gerek drop için gerçekleştirilebilir. Ayrıca tamamen şansa göre düşen ve yeni epicle birlikte oyunumuza eklenen kemer için boss kartı düşürmek için de kesilmektedir. Diğer bosslara nazaran en çok tercih edilen kartlardan biridir Altın Hükümdar, Ra boss kartı. Ayrıca çoğu bossun olduğu gibi bununda kesildikten sora çıkması için belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Altın Hükümdar, Ra bossunun da tekrar çıkma süresi 1 saattir.

8 SAKLI ZİNDAN Epic7 ile birlikte oyunuma eklenen yeniliklerden biri de Saklı Zindan Sistemi olmuştur. Bu zindana geçiş, zindan içerisinde bulunan Saklı Zindan Muhafızının kesilmesi ile orada açılan kapıdan geçerek gerçekleştirilir. Bu muhafız zindan içinde farklı bölümlerde bulunabilir, fakat dediğim gibi genellikle sağ ve sol taraflarda bulunan küçük odalarda bulunur. Muhafız kesilip kapı açıldıktan sora 10 dk içinde içeri girebilirsiniz. 10 dk. Sora açtığınız kapı kapanır ve muhafız yine zindanın farklı bir yerinde belirir. İçeri girdiğinizde yine normal zindanın görünümünde aynı zindanla karşılaşırsınız. Aşağıda muhafıza, saklı zindan kapısının açık haline ve saklı zindan içine ait resimleri görebilirsiniz.

9 Saklı zindanın normal zindanlara göre bazı farklılıkları vardır, bunlar; 1) Canavar ların ve boss un size vereceği hasar iki katına çıkar. 2) Her bir canavardan gelen tecrübe puanı iki katına çıkar. 3) İtem droplarında korkusuz yerine daha çok şeytani, ve az da olsa cadı itemi düşürme şansınız olur. 4) Normal zindanda kesilen canavar hemen kendi slotunda doğmasına rağmen saklı zindanda 10 dakika sonra çıkacağından bir slotu kestiğinizde bir sonrakine ilerlemeniz gerekir. 5) Mobblar ikili üçlü ya da dörtlü halde dolaşır ve bu gruptaki bir canavar atak yaptığınızda hepsini üzerinize çekmiş olursunuz. Bu açıdan partide katil olması durumunda gölge pelerini özelliğinden faydalanarak mobların tek tek kesilerek daha az hasar alınması da mümkündür. 6) Saklı zindanda karakter seçim ekranına dönerseniz ya da bağlantınız kesilirse yeniden muhafızı bulup keserek giriş yapmanız gerekir. 7) Saklı zindanda istek çağrı birlik tüyleri ile karakteri içeriye çağıramazsınız.** Bu özelliklere bakarak eğer kedinize güveniyorsanız ve yeterli partiyi oluşturduysanız saklı zindanları kullanabilirsiniz. Fakat içeri bulunan tehlikelere hazırlıklı olmalısınız.

10 GÖREVLER Bu zindanda maceracıların yapabileceği bazı görevler vardır. Bunlardan ilki zindanın girişinde bulunan zindan muhafızın verdiği iki görevdir. Birincisi Saklı Zindan Muhafızının bulunup kesilmesi(başlangıç Sev. : 110 / Max Sev. : 145); ikincisi; Zindan Temizleme: El Kassia adı altında zindan bossunun üç kere kesilmesidir. (Başlangıç Sev. : 105 / Max Sev. : 130). Ayrıca 120 levele ulaşan maceracıların yapmaya başladığı seri görevlerden bir kaçı da bu zindandan geçmektedir. İlk olarak zindanın I. Slotundaki canavarlardan bazıları kesilir, ikinici olarak zindan çıkış kapısının yakınında bulunan ceset ziyaret edilir. Son olarak da II. Ve III. Slotların arasında bulunan bölümden kutular toplanır.

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! YASAL UYARILAR Cihazı kullanırken o bölgede geçerli olan kanun ve yönetmeliklere uyunuz. Sit alanlarında, ören yerlerinde ve askeri bölgelerde cihazı

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ TEMEL ELEKTRİK ELEKTRONİK 1 ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Bazı yerlerde daire yerine düz bir çizgi üzerine aşıklar konur ve oyuncular aşıkları çizginin dışına çıkarmaya çalışır.

Bazı yerlerde daire yerine düz bir çizgi üzerine aşıklar konur ve oyuncular aşıkları çizginin dışına çıkarmaya çalışır. OYUNUN ADI: AŞIK(GOT) OYNANDIĞI YER: KARS GENELİ KAYNAK KİŞİLER: TÜM KATILIMCILAR KAÇ KİŞİYLE OYNANIR: 2-8 OYUNUN OYNANIŞ ŞEKLİ: Kars ta neredeyse bütün köylerde oynanan oyundur. Çeşitli oynanış şekilleri

Detaylı

TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD

TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD TÜRK STANDARDI TURKISH STANDARD TS 3491 EN 60079-10 Aralık 2005 ICS 29.260.20 PATLAYICI GAZ ORTAMLARINDA KULLANILAN ELEKTRİKLİ CİHAZLAR BÖLÜM 10: TEHLİKELİ BÖLGELERİN SINIFLANDIRILMASI Electrical apparatus

Detaylı

BUDAMANIN TANIMI VE AMAÇLARI

BUDAMANIN TANIMI VE AMAÇLARI BUDAMANIN TANIMI VE AMAÇLARI Ağaca belirli bir şekil vermek, onun büyümesini, çiçeklenmesini ve verimini etkilemek ve düzenlemek, meyvenin kalitesini yükseltmek veya ağaçtaki bir zararlanmayı tamir etmek

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU Yrd. Doç.Dr. Öznur YURT Öğr. Gör. Taylan DEMĠRKAYA ÖNSÖZ Değerli Okuyucular, Üniversitemiz kısa sürede uluslararası bir üniversite

Detaylı

BAĞCILIKTA BUDAMA. Uygulanış biçimlerime göre: a) Saf budama b) Karışık budama. Budama seviyelerine göre: a) Kısa budama b) Orta budama c) Uzun budama

BAĞCILIKTA BUDAMA. Uygulanış biçimlerime göre: a) Saf budama b) Karışık budama. Budama seviyelerine göre: a) Kısa budama b) Orta budama c) Uzun budama BAĞCILIKTA BUDAMA Asmanın çubuk, yaprak, sürgün gibi vegetatif aksamı ile salkım ve tane gibi generatif kısımlarının asmadan uzaklaştırılması işlemine budama denir. Asmaların yapraksız olduğu dinlenme

Detaylı

Iyi bir politikaci olmak

Iyi bir politikaci olmak ..... Iyi bir politikaci olmak Alfred Moser Stichting International Foundation for Social Democracy 2009 Alfred Mozer Stichting www.alfredmozerstichting.nl Postbus 1310 1000 BH Amsterdam The Netherlands

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ Özgeçmiş, bireyin çalışma yaşamı ile ilgili bilgilerini, bireye özgü belirli değerlerini düzenli bir şekilde işverene sunduğu araçtır. Başka bir ifadeyle; bir işe girebilmeniz

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 12 YIL ZORUNLU EĞİTİM SORULAR - CEVAPLAR ANKARA - 2012 ÖNSÖZ Bilgi çağı olarak nitelendirilen 21. Yüzyılda eğitim, değişimin ve dönüşümün en temel aktörü haline gelmiştir.

Detaylı

BÖLÜM 9 Kök-yer Eğrisiyle Tasarım

BÖLÜM 9 Kök-yer Eğrisiyle Tasarım BÖLÜM 9 Kök-yer Eğrisiyle Tasarım GİRİŞ Kök-yer eğrisi bize grafik olarak sistemin geçici hal cevabı ve kararlılığı ile ilgili bilgi verir. Sistemin geçici hal cevabı ve kararlılığı ile ilgili bilgi almak

Detaylı

Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak

Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak Alman kökenli olmayan girişimciler için yol haritası Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak Genel koordinasyon Bu etkinlik Senatonun Ekonomi, Teknoloji ve Kadınlar için Yönetim i ve Investitionsbank

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

Bilimsel Bir Araştırma Ödevi Nasıl Hazırlanır?

Bilimsel Bir Araştırma Ödevi Nasıl Hazırlanır? Bilimsel Bir Araştırma Ödevi Nasıl Hazırlanır? **Bu e kitap www.kutuphanem.net ve www.odevsitesi.com adreslerinden ücretsiz olarak indirilebilir. ÖDEV VE TEZLERİNİZİN ARAŞTIRILMASI KAYNAK TARAMASI YAZILMASI

Detaylı

1-Devlet tarafından yapılacak olan denetimlerde uygulanacak olan İDARİ PARA CEZALARININ SİGORTA POLİÇESİ KAPSAMINDA KARŞILANMASI

1-Devlet tarafından yapılacak olan denetimlerde uygulanacak olan İDARİ PARA CEZALARININ SİGORTA POLİÇESİ KAPSAMINDA KARŞILANMASI SAYIN SİGORTA YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE ; Söz konusu sigorta ile ilgili olarak sigorta yaptıracak olan OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi),İSGB (İş sağlığı ve Güvenliği Birimi), Bağımsız çalışan İş güvenliği

Detaylı

Forum ANKARA SANAYİ ODASI KASIM/ARALIK 2008

Forum ANKARA SANAYİ ODASI KASIM/ARALIK 2008 Forum Dünyada yaşanan finansal krizin de etkisiyle bir süredir yavaşlamakta olan büyüme hızının düşmesi hatta eksiye dönme olasılığı giderek artmaktadır. Bu süreçte kredi hacmindeki daralma, işletmelerin

Detaylı

ŞEKİL YETENEĞİ TEST 1

ŞEKİL YETENEĞİ TEST 1 SAYISAL MANTIK ŞEKİL YETENEĞİ TEST. + = = 4. I. a c a + b + c Yukarıdaki eşitliklerden,, sembolleri belli bir sayının yerine kullanılmıştır. b + nin değeri kaçtır? II. c b b c + m c A) B) C) D) 4 E) 5

Detaylı

MODERN TAVLA KURALLARI

MODERN TAVLA KURALLARI MODERN TAVLA KURALLARI Uluslararası tavla kuralları ülkemizde yaygın olarak uygulanan kurallardan bazı farklılıklar gösterir. Bu kural değişiklikleri, temelde oyunda beceriyi ön plana çıkarmak ve oyunu

Detaylı

Bilim İnsanının Yurtdışında PhD ye Başvuru Rehberi

Bilim İnsanının Yurtdışında PhD ye Başvuru Rehberi Bilim İnsanının Yurtdışında PhD ye Başvuru Rehberi The Hitchhiker s Guide to Graduate School Applications Abroad Onur Albayrak Lale Alpar Mehmet Ali Anıl Ahmet Demir Veli Uğur Güney İsmail Volkan İnlek

Detaylı

Hiçbir zaman fosforlu kalemle çalışmayın demiyorum. Bazen bir metinde üç ana nokta

Hiçbir zaman fosforlu kalemle çalışmayın demiyorum. Bazen bir metinde üç ana nokta Bence de bu hatırlamamız gereken bir nokta Gerry. nasıl not tutulacağına dair bir örnek düşünüp anlatmanı isteyebilir miyim? 1. Kitap ın 2. Bölüm ündeki engellilik konusunu çalışıyor olsaydım ve bölüme

Detaylı

Kılavuz İlkeler FİRST. Yeniliğe yönelik şirket planlaması YENİDEN YAPILANMA İÇERİSİNDE OLAN MOBİLYA SANAYİ: SİSTEMLER VE ARAÇLAR

Kılavuz İlkeler FİRST. Yeniliğe yönelik şirket planlaması YENİDEN YAPILANMA İÇERİSİNDE OLAN MOBİLYA SANAYİ: SİSTEMLER VE ARAÇLAR FİRST YENİDEN YAPILANMA İÇERİSİNDE OLAN MOBİLYA SANAYİ: SİSTEMLER VE ARAÇLAR Kılavuz İlkeler Yeniliğe yönelik şirket planlaması AVRUPA BİRLİĞİ tarafından müşterek finanse dilmiştir. Avrupa Sosyal Fonu

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

BİREYSEL BAŞVURUNUN ANAYASA YARGISINA ETKİSİ: ON YIL YASAĞI VE KADININ SOYADI ÖRNEĞİ

BİREYSEL BAŞVURUNUN ANAYASA YARGISINA ETKİSİ: ON YIL YASAĞI VE KADININ SOYADI ÖRNEĞİ BİREYSEL BAŞVURUNUN ANAYASA YARGISINA ETKİSİ: ON YIL YASAĞI VE KADININ SOYADI ÖRNEĞİ Dr. Emir KAYA* Özet Bu çalışmada, Anayasa nın 152. maddesinde itiraz başvuruları için hüküm altına alınmış olan, daha

Detaylı

HAKEMLİK REHBERİ VE TALİMATLARI 2014

HAKEMLİK REHBERİ VE TALİMATLARI 2014 HAKEMLİK REHBERİ VE TALİMATLARI 2014 HAKEMLİK REHBERİ VE TALİMATLARI - 2014 FIVB Resmi Voleybol Kuralları 2013-2016'yı takiben SUNUŞ Hakemlik Rehberi ve Talimatları, tüm uluslararası ve ulusal müsabakalar

Detaylı

Deprem Eğitimi El Kitabı

Deprem Eğitimi El Kitabı Deprem Eğitimi El Kitabı İletİşİm Hayattır, Geleceğİmİzİ Bİrlİkte Kurtaralım Projesine Katkılarından Dolayı Türkiye Vodafone Vakfı na Teşekkür Ederiz. AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ AKUT KİTAPLIĞI YAYIN NO:4

Detaylı

Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi

Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi SIINAV KAYGIISII ve BAŞE ETME YOLLARII SSI INAV KAYYGI ISSI I Kaygı, stres verici durumlarla karşılaştığımızda hepimizin belli ölçülerde yaşadığı

Detaylı

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI Ekran üzerindeki metin ve semboller Bir sonraki kılavuz noktasındaki olay Sonraki kılavuz noktasına olan mesafe Bir sonraki

Detaylı

MAKALE-II VERİMLİ ÖRGÜT YÖNETİMİ İÇİN ZAMAN YÖNETİMİ. Doç. Dr. M. Akif ÖZER

MAKALE-II VERİMLİ ÖRGÜT YÖNETİMİ İÇİN ZAMAN YÖNETİMİ. Doç. Dr. M. Akif ÖZER -II Doç. Dr. M. Akif ÖZER Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü 1973 yılında Ankara-Ayaş ta doğdu. 1995 yılında Ankara Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi Bölümünde lisans, 1999 yılında ise aynı üniversitenin

Detaylı