EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 15.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 15.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 15.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:19 Sayı: Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatili nedeniyle eğitim öğretime sık sık ara vermek zorunda kaldığımız bir dönem yaşadık. Bu durum doğal olarak öğrencilerimizi ve programları yetiştirmek çabası içinde olan öğretmenlerimizi bir anlamda zorladı. Bir hafta sonra ise yine tatil, 1. dönem sonu tatilimiz başlıyor. İlkokulda 1., 2 ve 3. sınıflarda öğrenci değerlendirmeleri not ile yapılmıyor. Bu yaşlar akademik bilginin yanı sıra tutum ve beceri gelişiminin de çok önemli olduğu okul yılları olarak da değerlendirilebilir. 4. sınıf ve sonrasında bilgiye bağlı akademik sınavların ön planda yer alması ve öğrencilerimizin bir yarış içine girmesi ise yadsınılamaz bir gerçek. Bu anlamda ilkokul yıllarında öğrencilerimizin; öğrenmeyi seven, araştıran, çevreye, farklı kültürlere saygılı, ana dilini düzgün kullanabilen, 2. dilde bazı becerileri kazanabimiş, sosyal becerilerini geliştirmiş ve geliştiren öğrenciler olmaları onların başarılı bir eğitim öğretim aldıklarının göstergesidir. Öğrencilerimiz karnelerini aldığı zaman ve alternatif karnelerini incelediğinizde hangi kazanım ve becerilerde geliştirilmeye ihtiyaçları olduğunu görebilirsiniz. Arzu ederseniz 2. dönem öğrencinin alternatif karnesini sınıf öğretmeni ile birlikte de inceleyebilirsiniz. Öğrencilerimizin özgüvenlerini zedeleyici hiçbir yorum ve davranış içine girmemeye özen göstermeliyiz. Bunların en önemlileri; Öğrencileri biribiri ile mukayese etmek, Öğrenciye bağırmak, Başarılarını önemsememek, Başrısızlıklarına odaklanmak, Beklentilerimiz ile örtüşmeyen yönleri için çocuğu zorlamak veya eleştirmek. Bu davranışları zaman zaman gözlemlediğim ve bir eğitimci olarak bunları tekrar tekrar belirtmeyi görevim olarak kabul ettiğim için sizler ile paylaşmak istedim. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın dünyaya açılması için en önemli gereklilik olduğu bilinciyle TED İSTANBUL KOLEJİ, Cambridge English Sınavları Yetkili Merkezi British Side ile işbirliği yaparak öğrencilerimize bu sınavlara katılma ve dil seviyelerini uluslararası bir platformda değerlendirme olanağı sunmaktadır. Öğrencimizin alması önerilen sınavın kayıt bilgileri ve ücreti web sayfamızda yayınlanmıştır Ocak 2015 tarihleri arasında okulumuzda 1.dönem sonu kitap fuarı yapılacaktır. Kitap fuarına tüm öğrenci ve velilerimiz davetlidir. Ayrıntılı bilgiyi 19.sayfadaki Kütüphane Bölümünde bulabilirsiniz Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Velilerimizin servis değişikliği için en geç saat 14:00 e kadar ilgili müdür yardımcısına haber vermesi zorunludur.

4 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 3 12 Yaş Üstü Senkronize Yüzme Yarışları 8 Yaş Kategorisi Dalında 3A Sınıfı Öğrencimiz Nil Talu Türkiye Şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 1.sınıf öğrencilerimizden Kayla Doğa Karakaya, çevre ile ilgili öyle güzel şeyler söyledi ki: Ağaçların kesilmesini istemiyorum, çünkü ağaçlar nefes almamızı kolaylaştırıyor. Hayvanları da çok seviyorum yolda görünce onlara dokunmak istiyorum, yolda bir sokak kedisine dokundum hiçbir şey yapmadı. Doğa çok da güzel bir doğa resmi yapmış

5 Sayfa Okuma yazma çalışmalarımız devam ediyor. Mind-Lab derslerimiz çok eğlenceli geçiyor.

6 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 5 Fen derslerimiz laboratuvarda daha da eğlenceli... Ocak ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini kutladık.

7 Sayfa Hoş geldin Yeni yılı şarkılar, hediyeler ve parti ile karşıladık. Zaman ve saat konularını öğrendik. Karın yağışını kartopu oynayarak değerlendirdik.

8 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 7 Mini Yılbaşı Tatilinde Kitabımızı hikayenin unsurlarına göre inceledik.

9 Sayfa Şarkılarla, tebriklerle ve danslarla ocak ayında doğan öğrencimizin doğum gününü coşkuyla kutladık. Farklı düşünmeye yönlendiren ifadelerle ilgili anlamlı öğrenmeler sağlamak amacıyla etkinlikler yaptık.

10 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 9 Bu hafta matematik derslerimizde Doğal Sayılarda Çarpma İşlemi konusu kapsamında çalışmalar yaptık. Genel konu tekrarları yaptık.

11 Sayfa Ocal ayında doğum günü olan arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladık.

12 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 11 Fen Bilimleri dersimizde 3D dersliğinde Ses ve Sesin Yayılması konusu ile ilgili eğlenceli videolar izledik.

13 Sayfa Fen ve Teknoloji dersimizde Kuvvet ve Hareket konusunu işledik. 3D dersliğinde konumuzla ilgili sunumlar izledik. Ocak ayında doğan arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladık.

14 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 13 Mind Lab dersimizde turnuvalara başladık. Sınıf arkadaşlarımızla heyecanlı karşılaşmalar yaptık.

15 Sayfa SINIFLAR BİTKİ YETİŞTİRELİM 1.sınıflar bu hafta fen laboratuvarında bir bitkiyi tohumdan başlayarak yetiştirme çalışması yaptılar. Bitkilerin büyümesi için nelere ihtiyacı olduğunu tartıştılar ve bitkilerin kısımlarını ve görevlerini bir poster üzerinde gösterdiler. 3.SINIFLAR 3D ZAMANI: SES, SESİN YAYILMASI 3.sınıflar bu hafta 3 boyutlu laboratuvarda Ses, Sesin oluşumu ve Sesin Farklı Maddelerde Yayılması videolarını izlediler. Videolarla ilgili tamamlayıcı aktivitelerini yaptılar.

16 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 15 Bu hafta 1.sınıflarımızla My House isimli 4. ünitemize devam ettik. Öğrendiğimiz evlerin bölümleri hakkında yazma çalışmaları yaptık. Öğrencilerimize verdiğimiz sadece tek pencere resmi çizilmiş olan kağıda kendi evlerini yaratmalarını istedik ve öğrencilerimizin sınıf içerisinde yaptıkları sunumlar esnasındaki yaratıcıklarına büyük bir heyecanla şahit olduk. My first dictation isimli ilk küçük quizimizi olduk. Öğrencilerimiz öğrendikleri kısa kelimeleri hiç bir yardım almadan kısa süre içinde yazmayı denediler ve çok güzel sonuçlar aldık, yanlışlarımızı birlikte kontrol ettik. Ayrıca ünitemizle ilgili portfolyo çalışmalarımızı tamamladık. Skills derslerimizde ise aylar,mevsimler ve günler konularını yazma, okuma, çeşitli videolar ve danslarla pekiştirmeye devam ettik. Sesli harflerimizi öğrendik ve phonics kitabımızdan özellikle de a sesi ile çeşitli aktiviteler yaptık.

17 Sayfa Olumsuz hava koşulları nedeni ile araya giren tatillerden sonra bu hafta öğrencilerimiz ile çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ettik. Yaklaşan yarı yıl tatiline girmeden önce portfolyolarımızı düzenledik, dönem boyunca yaptığımız çalışmalarımızı gözden geçirdik, portfolyolarımıza yerleştirdik. Oxford Discover kitabımızdan 5.büyük sorumuza başladık. Sayılar ve matematiğin hayatımızdaki yerini tartıştık, büyük sorumuz hakkında konuştuk. Videomuzu izledik, neler bildiğimizden ve neler öğrenmek istediğimizden bahsettik ve bunları listeledik. Skills derlerimizde de portfolyo çalışmalarımıza yer verdik. Her konu sonunda yaptığımız gibi son öğrenilen kelimelerimiz hakkında bir spelling quiz yaptık. Mevsimler, giysiler temasını tamamladık. Gelecek hafta da sayılar, matematik ve günlük aktivitelerimizle ilgili çalışmalarımıza devam ederek, eğitim-öğretim yılımızın 1.dönemini tamamlayacağız.

18 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 17 Bu hafta derslerimize Math Test Mix-Up isimli bir e-kitap okuyarak başladık. Okuduğumuz hikâye üzerinde konuşup fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaştık. Hikâyemizin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini, karakter analizini, hikâyemizin yerini ve hikâye ile ilgili görüşlerimizi bildirdiğimiz bir portfolyo çalışması hazırladık. Bunun dışında ünitemiz boyunca öğrendiğimiz çıkarma işlemi konusu olan bir oyun hazırladık. Çıkarma problemleri ve işlemleri yazarak hazırladığımız oyunlarımızı arkadaşlarımızla oynayarak çok eğlenceli vakitler geçirdik. Ünite boyunca öğrendiklerimizin öz değerlendirmesini yaparak akademik gelişimimiz hakkında fikir sahibi olduk.

19 Sayfa Bu hafta 4. sınıf öğrencilerimizle en sevdikleri yemeklerin tariflerini ve resimlerini paylaştıkları bir proje hazırladık. Ayrıca ingilizce sınavımıza çeşitli aktivite ve alıştırmalar yaparak hazırlandık. Öğrencilerimizin bu sınavlarında da oldukça güzel notlar alacaklarına inanıyoruz. Portfolyolarımızı organize etme üzerine bu hafta çeşitli çalışmalar yaptık. Öğrencilerimiz sömestr tatilinde portfolyolarını eve getirecekleri ve çalışmalarını sizlerle paylaşacakları için çok heyecanlılar. Hepinize güzel bir hafta sonu diliyoruz.

20 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa sınıf öğrencilerimizle İnternet konusuna geçiş yaptık. Bu konuda İnternetin ne olduğu, ne için kullanıldığının yanı sıra internete bağlanmak için nelere ihtiyaç duyduğumuzdan bahsettik. Bu hafta yapmış olduğumuz derslerimizde öğrencilerimize okul mail adreslerini ve şifrelerini verdik. Öğrencilerimiz, okulumuzun web sitesinde sağ üst tarafta bulunan WeBMail butonuna tıklayarak adreslerini ve şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. WebMail butonuna tıkladıktan sonra karşılarına aşağıdaki gibi bir sayfa açılmaktadır. Yukarıdaki resimde kırmızı çerçeveyle gösterilmiş olan kutucuğa öğrencilerimizin onlara verilen mail adreslerini girmeleri gerekmektedir. Her öğrencimizin mail adresi bilişim teknolojileri derslerinde kullandıkları kullanıcı adlarıyla başlamaktadır. Örn: Sonrasında da hemen alt tarafta bulunan mavi çerçeveli Parola yazan kutucuğa da şifrelerini girmeleri gerekmektedir.

21 Sayfa Her öğrencimizin mail şifresi unutmamaları için yine bilişim teknolojileri derslerinde kullandıkları bilgisayar açma parolasının başına Ted gelecek şekilde düzenlenmiştir. Bilgisayar açma parolaları 6 sayıdan oluşmaktadır. Örn:Ted****** Her iki kutucuğa da bilgilerini girdikten sonra Oturumu Aç Butonuna tıkladıktan sonra maillerine ulaşabilirler. Yukarıdaki resimde görülen ekran karşılarına çıktıktan sonra yeşil Outlook (Yeşil Çerçeve içerisinde gösterilmiştir.) butonuna tıklayarak mail işlemlerini yapabilirler.

22 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 21 Bilişim Garaj Akademisi derslerimizden ikincisi olan 3 boyutlu çizim programı Google Sketchup la 3 boyutlu tasarımlarımızı yapmaya başladık. 3D Tasarımı eğitiminin amacı çocuklarımızın günlük yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları üç boyut kavramını ve onu oluşturan bileşenleri erken yaşlarda tanımalarını sağlamaktır. Bu yaşlarda geliştirecekleri basit merdiven, masa, sandalye, koltuk, sehpa ve dolap gibi çizimlerle çocuklarımız hayallerinde bulunan nesneleri somut olarak bilgisayar ekranına aktarabilecekler. Öğrencilerimiz Eğitim Sonunda Neler Yapabilecekler? Google Sketchup 3D tasarım eğitimi sonunda öğrencilerimiz, Perspektif kavramını anlayacaklar, İki boyutlu bir şeklin nasıl üç boyuta dönüştürüldüğünü görecekler, İki boyutlu geometrik şekillerden üç boyutlu farklı şekiller oluşturulabileceklerdir.

23 Sayfa Ocak 2015 tarihleri arasında okulumuzda 1. dönem sonu kitap fuarımız yapılacaktır. Kitap fuarımıza tüm öğrenci ve velilerimiz davetlidir. Fuarımıza Katılacak Yayınevleri Sihirli Kulak Kitap Dağıtım(Tudem-Türkiye İş Bankası Yayınları Tübitak Yayınları- Can Yayınları-Günışığı Kitaplığı-Beyaz Balina Yayınları-İletişim Yayınları-Alfa Çocuk Yayınları- Mandolin Yayınları-ODTÜ Yayınları-Final Kültür Yayınları- Bilgi Yayınevi-Kidz Yayınları) Pandora Kitabevi(İngilizce) (19-20 Ocak 2015 te 2 gün süreyle katılacaktır.) Green House (İngilizce) (21-22 Ocak 2015 te 2 gün süreyle katılacaktır.) 2. sınıf öğrencilerimize Ailesindeki yardımlaşmayı gözlemleyerek aile içinde üstlenebileceği görevler ile ilgili yeni fikirler üretir kazanımını pekiştirmek için, Milly Molly ve Çorap Cenneti kitabı ile ilgili atölye çalışması gerçekleştirildi. 3. sınıf öğrencilerimizle ise, Enerji Tasarruf Haftası kutlandı. Haftanın anlam ve önemi ile ilgili Final Kültür yayınlarının Tık Enerji kitabı incelendi. Sonrasında öğrencilerimiz Enerji Tasarruf Haftası kitapçığı hazırladılar.

24 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 23 Yaratıcı Projeler Kulübü çalışmalarımız 4.sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grupla Fen Projelerinin planlanması ve yürütülmesi, bilimsel proje işlem basamaklarının uygulanması çalışmalarını içermektedir. Zaman zaman hazırladığımız projelerde Ortaokul-Lise Fen Bölümü ile K12 bütünlüğü içerisinde çalışmaktayız. Kağıt paralarda mı madeni paralarda mı daha çok bakteri var? projesi son zamanlarda tamamladığımız projelerimize bir örnek oluşturmaktadır.

25 Sayfa Görsel Sanatlar dersimizde 1.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte strafor üzerine çeşitli ev tasarımları yaparak çizgi, desen ve rengin farklı bir malzeme üzerindeki etkisini gördük. Ayrıca seramik çamuruyla 3 boyutlu insan ve hayvan figürleri yaptık. 2.sınıf öğrencilerimiz ile suluboya tekniğini kullanarak kuş evleri tasarladık. 3. sınıf öğrencilerimiz ile seramik çalışmalarımıza devam ettik. 4. Sınıf öğrencilerimiz ile Mart ayında gerçekleşecek olan Bilim Şenliğimiz için afiş hazırladık.

26 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 25 1.sınıf müzik derslerinde öğrencilerimiz renklerle nota çalışmaları yaparak son derece keyifli öğrenme süreçleri yaşadılar. Dinledikleri müzikleri dansa dönüştürerek, duygu ve düşüncelerini ritmik hareketlerle ifade etme şansı yakaladılar. Yapılan çalışmalar; beraber hareket etmeyi, senkronize olabilmeyi ve dinledikleri müziğe karşı olan pozitif reaksiyonlarını geliştirdi. Aynı zamanda, ritim enstrümanlarının da isimlerini öğrenerek bu enstrümanların tınısal farklılıklarını da keşfettiler. Tüm bu çalışmalar sonucu, öğrencilerimizin müziğe karşı olan tutumlarında ve müzikle olan ilişkilerinde çok önemli kazanımlar elde ettiklerini gözlemleme fırsatımız oldu. İkinci dönem çok daha yaratıcı etkinlik ve çalışmalarla, onların bu dersten en verimli şekilde yararlanabileceklerini umuyoruz.

27 Sayfa Bu hafta, beden eğitimi ve spor derslerimizde,1. ve 2. sınıflarda, atletizm ve cimnastik konularını işledik. Öğrencilerimiz bu çalışmalarda temel bilgi ve becerilerini eğlenerek ve oyunlar oynayarak geliştirdiler. Cimnastik çalışmalarında, temel cimnastik duruşları, ısınma, soğuma ve esnetme hareketlerinin önemi kavradık. Yuvarlanmalar ve taklaları oyunlar oynayarak öğrendik. Denge çalışmaları ile kendimize güven duygusunu geliştirdik. Atletizm çalışmalarında, taklidi oyunlar oynayarak temel bilgi ve becerilerimizi geliştirirken, sıçrama, koordinasyon ve kısa mesafe koşu çalışmaları ile hep birlikte eğlendik, güldük ve öğrendik.

28 Yıl:5 Hafta:19 Sayı: 15 Sayfa 27 Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 05 ARALIK 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kış ara tatili öncesinde oldukça yoğun bir dönemdeyiz. Ne gibi etkinlikler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 28 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Yarın veli görüşme günümüz. İngilizce dersleri dışındaki görüşmelere öğrencilerimizin

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 17 OCAK 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 17 OCAK 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 17 OCAK 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bugün deprem tatbikatımızı gerçekleştirdik. Tatbikat sonrasında bahçede toplanan öğrencilerimizle gözlemlerimizi

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:23 Sayı:19 14 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Çok hızlı geçen bir dönem tatilinden sonra okulumuza döndük. Aslında biz yöneticilerin okuldan uzak kalmış olduğunu

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 20 EYLÜL 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 20 EYLÜL 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:2 Sayı: 2 20 EYLÜL 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu günkü yazımda artık eğitim-öğretimin olmazsa olmazlarından olan Farklılaştırılmış Eğitim Öğretim programından

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama ünitelerimiz kapsamında

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 1 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 Acıbadem Avrupa İnovasyon

Detaylı