EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı bir toplantı oldu. Öğrencilerimiz adına kararlar alıyoruz, sizlerle görüşmeler yapıyoruz. Zaman zaman onların da görüşlerini almanın önemli ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Aşağıda öğrencilerimizin isteklerinden bir kısmını görebilirsiniz. Bahçe etkinliklerinin düzenlenmesi Yemekhanede meyve verilmesi Gezilerin olması Tiyatro oyunlarının olması Kulüplerin çok kısa sürmesi 4. sınıflar koridorunda ışıkların açık kalması Sufle/Cheesecake Cuma sabah verilen gözlemenin tekrar verilmesi Yılbaşında partisi düzenlenmesi ve serbest kıyafetin olması Michael Öğretmenin Noel Baba olması Dondurmanın haftada bir gün verilmesi 15 günde bir hamburger verilmesi Özel günlerde şişme oyuncak düzeninin sağlanması Bu istekleri değerlendirdikten sonra öğrencilerimize bilgi vereceğim. 3. sınıflarımızdan şube temsilcilerimiz, her ay yaptığımız Yemek Komitesi toplantısına katıldılar. Okul Aile Birliği Başkanımız Ayçin Özdemir, 3.sınıflar Müdür Yardımcımız Meltem Sarıoğlu ve Sofra Proje Müdürü Seçkin Beyin de katıldığı toplantıda öğrencilerimizle birlikte aylık yemek listesinde değişiklikler yaptık. Yaklaşımları çok mantıklı ve olumluydu. Olamayacak isteklerde bulunmadılar, bazı isteklerini ise sağlıklı olmadığını açıkladığımız zaman anlayışla karşıladılar. Bu hafta ayrıca 3. sınıflarla sohbet toplantısı gerçekleştirdim. Öncelikle bu sene okulumuza yeni gelen öğrencilerimize kendilerini nasıl hissettiklerini sorduk. Davranışlardan, Barış Elçilerinden, Öğrendiklerimizden bahsettik. Kısacası öğrenciler ile daha çok vakit geçirebildiğim bir hafta oldu. İyi bir haftasonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa Kasım 2014 Cuma günü saat arasında Okul Aile Birliğimizin organizasyonu ile bir tiyatro gösterimi yapılacaktır. 21 ve 28 Kasım 2014 Cuma günleri okul sonrasında etüt çalışması yapılmayacaktır. 3.sınıf velilerimize yapılması planlanan PDR veli seminerimiz 03 Aralık Çarşamba gününe ertelenmiştir. Öğrencilerimizi İngilizceyi okumaya teşvik eden Scholastic ISBC Book İngilizce Kitap Kulübü katalogları bugün öğrencilerimize dağıtılmıştır. 3 ve 4.sınıflarımızda Khan Academy çalışmalarına başlanmıştır. Öğrencilerimiz şifreleri ile giriş yapabilirler. Bu konuda sorularınız olur ise sınıf öğretmeni ile paylaşabilir veya 1-4 Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanımız Nalan Yurtseven e gönderebilirsiniz. Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Velilerimizin servis değişikliği için en geç saat 14:00 e kadar ilgili müdür yardımcısına haber vermesi zorunludur. 28 Kasım 2014 Cuma günü saat arasında Okul Aile Birliğimizin organizasyonu ile bir tiyatro gösterimi yapılacaktır. Tiyatro Alkış oyuncuları tarafından sahnelenecek olan Bir Çiftlik Müzikali isimli oyunun bilet ücreti 25 TL dir. Oyunu izlemek isteyen tüm öğrencilerimiz ilkokul danışmasına bilet ücretini ödeyerek isimlerini yazdırabilirler.

4 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 3 Sayılar Dünyası kitapçığımızı yaptık. Onluk ve birlikleri öğrendik. Duyu organlarımız ile hissettiklerimiz çalışmasını yaptık.

5 Sayfa Düşünce becerileri derslerimiz başladı. OKUMA YAZMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.

6 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 5 Tam ve yarım saatleri kendi yaptığımız saatimiz üzerinde çalışarak öğrendik.

7 Sayfa Maddenin hal değişimi konusu ile ilgili deneyler yaptık. Buzu önce erittik sonra buharlaştırdık. Laboratuvarda yaptığımız deneylerden büyük keyif aldık.

8 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu yarışmada 3.sınıf öğrencimiz Asya Girgin, şiir dalında birinci seçilmiştir. Öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz. Sayfa 7 ÖĞRETMENİM Öğretmenim, yol gösterenim, Sensin benim rehberim. Sendendir tüm bilgilerim, Işığınla yön ver bana Yıldız ol alnımda, Hayatı öğret bana. Tut ellerimden, bırakma Zorluklar karşıma çıktığında Baş öğretmenimizin çizdiği yoldan, Götürüyorsun bizi hiç yılmadan, Hakkın ödenmez hiçbir zaman, Benim canım öğretmenim Asya Girgin TED İstanbul Koleji Vakfı Özel İlkokulu 3-B Sınıfı Bu hafta okul müdürümüzle birlikte sohbet toplantısı yaptık.

9 Sayfa sınıf öğrencilerimizle önümüzdeki ayın yemek listesini birlikte belirledik. Genel Müdürümüz Sayın Güven Beştaş ın ziyareti bizi çok mutlu etti. MindLab derslerimizde eğlenceli oyunlar eşliğinde, yeni oyun stratejileri üretmeye devam ediyoruz.

10 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 9 Matematik dersimizde Uzunluk Ölçme konusu ile ilgili yaratıcı etkinlikler yaptık.

11 Sayfa Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında eğlenceli çalışmalar yaptık. Bilgisayar Laboratuvarında Maddenin Halleri ve Maddeleri Niteleyen Özellikler konularını 3D dersi olarak işledik.

12 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 11 Sosyal Bilgiler dersimizde milli kültürümüzü ve milli mücadele dönemini öğrendik.

13 Sayfa Matematik dersimizde basamaklı doğal sayılarla işlemler yaptık. Fen ve Teknoloji dersimizde sıvıların hacmini ölçmeyi öğrendik. 3 ve 4.sınıflarımızda Khan Academy çalışmalarına başlanmıştır. Öğrencilerimiz şifreleri ile giriş yapabilirler. Bu konuda sorularınız olur ise sınıf öğretmeni ile paylaşabilir veya 1-4 Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanımız Nalan Yurtseven e gönderebilirsiniz.

14 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 13 2.SINIFLAR BUZ ERİTME YARIŞI! 2.sınıflar Fen Laboratuvarında kendilerine verilen kilitli poşetlerdeki buz küplerini farklı yöntemler geliştirerek en hızlı şekilde eritmeye çalıştılar. Kullandıkları buz eritme yöntemlerini kaydettiler. Sonrasında suyun 3 farklı halini ısı kaynağının yardımıyla birbirine dönüştürdüler. Sudaki değişimleri çizerek gerçekleşen olayları açıkladılar. 3.SINIFLAR 3 BOYUTLU LABORATUVARDA MADDENİN HALLERİ 3.sınıflar 3 boyutlu Fen Laboratuvarında Madde ve Özellikleri ve Suyun 3 Hali konularında 3 boyutlu videolar izlediler. Maddenin tanecikli yapısını ve hallerine göre taneciklerin durumlarını gözlemlediler. Videolarla ilgili çıkış kartlarındaki soruları cevapladılar.

15 Sayfa SINIFLAR 3 BOYUTLU LABORATUVARDA VE FEN LABORATUVARINDA MADDENİN ÖLÇÜLEBİLİR ÖZELLİKLERİ 4.sınıflar Fen Laboratuvarlarında maddenin ölçülebilir özellikleri olan kütle ve hacim kavramlarına yönelik çalışmalar yaptılar. 3 boyutlu laboratuvarda hacim kavramlarının görsellerle zenginleştirilmiş halini izlerken, aynı özelliklerin sayısal hesaplamalarını içeren deneyler yaptılar. Bu özelliklerin birimlerini ve birimlerin birbirlerine nasıl dönüştürüldüğünü öğrendiler.

16 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Bu hafta 1.sınıflarımızda İngilizce derslerimize My Family ünitemize yeni sıfatlar öğrenerek devam ettik. Öğrendiğimiz sıfatlarla birlikte, oyunlar ve çeşitli aktivitelerle I have got/ I haven t got cümle yapılarını kullanmayı öğrenmeye başladık. Büyük ve küçük bir ailenin farklarını gösteren bir portfolyo çalışması da hazırladık. Skill derslerimizde ise geçen haftalarda geride bıraktığımız Nature konusuna tekrar dönerek öğrendiklerimizi hatırlamayı ve pekiştirmeyi amaçladık. Nature konusunu işlerken havanın güzel olduğu günlerde okul bahçemizde çeşitli ağaç ve böcek türlerini gözlemleme şansımız da oldu. Bunların yanı sıra, F sesini öğrendik ve Robby kitapları serimizden A Long Day isimli kitabımızı okumaya başladık. Sayfa 15

17 Sayfa Bu hafta öğrencilerimiz ile Discover kitabımızdan 5.ünitemizi tamamladık. Çeşitli hayvanlar ve evleri hakkında bilgiler edindik, kendi bilgilerimizi paylaştık. Konumuzla ilgili videolar izledik, oyunlar oynadık. Sadece hayvanların yaşadığı yerleri öğrenmekle kalmadık, onlara en uygun yaşam alanları hakkındaki bilgilerimizi ve düşüncelerimizi paylaştık. Hatta kendi yaşadığımız yerler hakkında da konuştuk, kendi evlerimizi sevip sevmediğimizden bahsettik, nedenleri üzerinde durduk. Kendi evimizi anlattığımız bir proje yaptık ve sınıfımız ile paylaştık. Ünitelerimize ait Unit Testlerden bir yenisini tamamladık, kazanımlarımızı değerlendirdik. Skills derslerimizde de Winnie the Witch projemizle In the Jungle kitabımızı okumayı tamamladık. Spelling testimizi olduk. Kütüphanede keyifli bir ders yaptık.

18 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 17 Bu hafta derslerimizde geçen hafta itibariyle başladığımız ünitemizin geçmişle günümüzdeki farklılıkları sorgulayan sorusuna cevaplar bulmaya devam ettik. Konumuz ile ilgili araştırmalar yapıp, gerek kurgusal, gerekse kurgusal olmayan okuma parçaları okuyarak bilgilerimize yenilerini ekledik. Videolar izleyerek, bireysel ya da grup çalışmaları gerçekleştirerek geçmiş ve günümüzdeki farklılıkları konu edinen projeler hazırladık. Ulaşım araçları ile ilgili yeni kelimeler öğrendik. Sözlüklerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edindik. İçerisindeki kelimelerin nasıl aranması gerektiğini, kelimelerin alfabetik sıralamasını öğrendik. Tüm bu öğrenme sürecimizde akıllı tahta, interaktif oyunlar, web siteleri, çeşitli yazılımlar, CD-DVDler, e-kitaplar gibi teknolojinin bizlere sunmuş olduğu sınırsız kaynakları kullandık. Eğlenerek öğrendiğimiz çok zevkli bir hafta geçirdik.

19 Sayfa Bu hafta öğrencilerimizle İngilizce derslerimizde English English Everywhere kitabımızdan Kalbimiz ve Solunum Sistemi ile ilgili bilgileri öğrendik ve bu bilgileri sözcük çalışma kağıtlarıyla pekiştirdik. The Magic School Bus-Inside The Human Body _İnsan Vücudunun İçi isimli DVD nin sindirim sistemini anlatan bölümü izledik ve bilgilerimizi tazeledik. World Wonders isimli kitabımızın Okul Hayatımız/School Life ünitesini, diğer ülkelerdeki okullarla kendi ülkemizdeki okulları karşılaştırarak işledik. Öğrencilerimiz kendi yarattıkları Mükemmel okullarını anlatan mini bir proje yaptılar. Hayallerindeki okulu yazarak ve resimler çizerek ifade ettiler. Skills derslerinde de öğrencilerimiz bu hafta üzerinde çalışmayı sürdürdükleri rubrik hazırlama çalışmalarını kendi okulumuz, özellikle öğretmen ve öğrencilerimiz için nasıl uygulayacaklarını deneyimleyerek tamamladılar.

20 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 19 Bu hafta 3. sınıf öğrencilerimiz Bilişim Garaj Akademisi Platformuna ve TEDMood a giriş yaptılar. Bir programlama yazılımı olan Scratch 2 ekranıyla tanıştılar. Öğrencilerimiz evlerindeki bilgisayarları kullanarak Bilişim Garaj Akademisi Platformuna adresinden giriş yapabilirler. Öğrencilerimizin bilgisayar dersinde kullandıkları kullanıcı isimleri ve şifreleri platformda da geçerlidir. Platforma giriş yaparak o haftaki derslerini buradan tekrar edebilecekler, ek etkinlikleri yapabileceklerdir.

21 Sayfa Bu haftaki dersimizle öğrencilerimizle kelime işlem programında çalışmalarımıza devam ettik. Öğrencilerimizin teknoloji becerileri alanında büyüdüklerinde önemli yer tutacak olan klavye kullanma becerilerini geliştirmeleri için on parmak kullanarak metinler yazdık. Ayrıca yazılan metinlerin daha estetik görünmesi için yazı fontu, büyüklüğü ve rengiyle değişiklik yaptık. Yazıya, şekil ve WordArt başlık ekleyerek görselliğini arttırdık.

22 Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 Sayfa 21 Bu hafta 1.sınıflar İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyaret geldiler. Counting Bugs kitabı öğrencilere okundu. 2. sınıflar, 20 Kasım günü kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde, Yapı Kredi Yayınlarından Çocuk Olmaya Hakkım Var kitabını inceledi. Atölye çalışması yapıldı. İngilizce dersinde ise öğretmenimiz Freda Stops a Bully kitabını okudu. 3.sınıflar 20 Kasım günü kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde, Tübitak Yayınlarının Çocuk Hakları serisinden Kaybolan Renkler kitabını incelediler. Grup çalışması yapılarak haklarımızla ilgili afiş hazırlandı. 3A ve 3B sınıfları İngilizce dersinde The Paper Bag Princess kitabını çok sevdiler.

23 Sayfa Şiş kullanmayı, ilmek atmayı öğrendik. Şimdi berelerimizi örüyoruz. Berelerimizin üzerine tığ ile süsler yapacağız. Kış mevsimine keyif alarak hazırlanıyoruz. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri Rehberlik Kültürümüz Rehberlik Bülteni Eylül / Ekim 2014 / Sayı:1 Anaokulunda Oryantasyon Çalışmaları İlkokul - Ortaokul Oryantasyon Çalışmaları Rehberlik Dersleri Okul Meclisi Seçimleri Veli Konseyi Temel

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME Okul öncesi dönemden okul yaşantısına adım atacak olan 1. Sınıf öğrencilerimizin bu yıl edinecekleri deneyimler ve bizim

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU 1 SINIF İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK DUYGULARIMIZI TANIYALIM ÜNİTESİ Disiplinlerarası Tema: Biz Kimiz Anafikir: Öğrenciler

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Bu proje Türkiye için bir şans

Bu proje Türkiye için bir şans YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE ÇEKMEKÖY DE HİZMETİNİZDEYİZ ÇINAR EĞİTİM KURUMLARI YAYINI TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu: Bu proje Türkiye için bir şans TÜRKİYE NİN İLK Çekmeköy: (216) 429

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı